Ï3&ile jonqeni en meiijei! De meeste briefjes, ja, byna alle briefjes handelen natuurlijk weer over één onder werp: de schaatsenrjjderfc' en de sneeuwpret. Jullie hadden, toen je de brieven schreef, weing hoop op het weer, maar op dit ogen blik, als ik jullie zit te beantwoorden, vriest het hard en zou het me niets verwonderen of we z^n Zondag allemaal weer op de schaats. Wat is dat toch een kostelijke sport hè? Je krijgt er nooit genoeg van en zou soms wel heel de avond willen doorrijden. Nu, ik zal meteen maar zeggen wie de gelukkige winnaar van het boek is Het is: ARIE SPEUR, Landbouwstraat D 147, Schagen. die we hartelijk feliciteren. En nu de briefjes: Minke v. d. Bij, Edam. Héééé... daar hebben we als nummer een Minke weer eens. Nu, die heb ik een tijd gemist. Maar ik ben blij, dat ze me maar tijdelijk vergeten is en nu weer gaat schrijven. Ho§ maakt de poes het Minke? Eet ze al wat meer? Want an ders vrees ik dat ze heel d'r leven een klein poesenkind zal blijven. Tot volgende week! Gerrit Blom. Gerrit verraste me. Hij stuurt me een Volendammer mannetje en een Volendammer vrouwtje, natuurlijk ge tekend, maar hü heeft ze verbazend aardig gekleurd. Ik ben er echt bly meer Gerrit en beloof je ze een plaatsje te geven op m'n kamer. Daar hangt nu al een hele verza meling van jullie tekenkunst. Als je nog eens aan me wilt denken houd ik me aan bevolen, hoor, En voor dat ik het vergeet: morgen is je vader jarig en doe hem m'n hartelijke gelukwensen toekomen. Een fijne dag toegewenst hoor! Ari© Speur, Schagen. Zwarte Pieten kan ik ook. Een leuk spel, hè? Vooral als je wint. Ben je gelukkig met kaarten? Ik nooit! De boeken van Bruintje Beer ken ik natuurlijk. Wat zijn die kostelijk geschreven hè? Ja, daar kun je veel pleizier mee be leven. Dag Arie! Klaas Rol, Schagen. Fijn dat je de me daille gewonnen hëbt met schaatsenrijden, Klaas. Nee, ik heb wei gereden maar niet in een wedstrijd. Daar ben ik niet aan toege komen. Wat je verwachtingen voor het ijs betreft, als ik dit briefje op m'n machine tik vriest het wel een graad of 8, zodat er alle kans is dat het weer schaatsenpret wordt alleen zullen ze dan de banen eerst goed in orde moeten maken. Corry Keizer, Schagen. Wat vind ik dat bijzonder lief van je Corrie om zo'n prachtige kaart voor m'n vrouw te maken. Ik heb hem doorgestuurd en zal morgen wel van haar horen hoe ze het gevonden heeft. Dat schrijf ik je ovlgende maal wel. Maar ik dank je heel hartelijk, hoor, ik was er erg prettig door verrast. Maar dat je me met sneeuw wilt inwrijven... ik blijf zolang het winter is 10 meter uit je buurt... Dag...!! Jannie Wardenaar, Dirkshoorn. Ik weet nog Jannie dat je me geschreven hebt dat moeder in het sanatorium lag. En toen heb ben jullie haar met bloemen ingehaald hè? Nu, dat is mijn plan ook, maar... dat zal nog wel verscheidene maanden duren, denk ik. Dag! Jack v. d. Cappelle, Schagen. Ha, bij jullie thuis zijn het dus echte schaatslief hebbers. Nu. het is ook een schitterende sport. Het kost niets en je kunt er dagen lang van genieten. Als ik dit schrijf is er weer goede hoop op ijs-pret, Als tenminste de banen goed schoongemaakt kunnen worden. Dat is een eerste vereiste. Dag Jack! Tiets v. d. Cappelle, Schagen. Tiets, ik hoop, dat je deze winter nog duizend sneeuw ballen kunt' gooien. Het is een heerlijk spel voor jullie en ik weet nog heel goed dat ik er vroeger meestal niet van ophouden kon. Als ik je ontmoet zal ik je eens ferm inwrij ven, daar kun je op rekenen. Mag het...?? Piet Schroevere, Schagen. Wat een prachtig rapport heb jrj mee naar huis ge bracht Piet. Ik moet je eerlijk vertellen, dat ik vroeger nooit zulke cijfers heb gehad en ik kon toch ook best meekomen. Maar al die achten en negens... nee, je bent me de baas hoor. Maar fijn is het! O, zo!. Coba Blom, Petten. Allereerst Coba, vast nu gefeliciteerd met vaders verjaardag, die morgen gevierd wordt. Ik wens julie allen een genoeglijke dag toe. Wat was dat een geweldig grote brief Coba, die je me van de week schreef. Ik geloof niet in het laat ste halve jaar zo'n dikke gekregen te hebben. Bijna vier kantjes volgeschreven. Nu, m'n complimenten hoor en... hartelijk dank! Wim Schroevcrs, Schagen. Wim klaagt dat het dooit, maar toen ik-straks naar kan toor fietste bevroren m'n vigers zowat aan het stuur vast. Van het dooien... Brrr. nee ik, denk dat we weer een paar dagen strengz vorst krijgen, zodat er nog wel wat ijs- en sneeuwpret voor de boeg staat. Laten we het hopen. Corrie Bakker. Zo. ken jij Wim en Piet Schroevers ook? Dat zijn leuke jongens. En hun vader ken je ook. Ja, ik heb meer ge hoord dat dat een fijne meester was. Wat je vraag over moeilijke raadsels betreft, ik zal proberen ze wat gemakkelijker te maken. Ik beloof het je! Henk de Roo. Wieringerwerf. Dat be grijp ik niet. Heb jij een brief geschreven en daarop geen antwoord ontvangen? Ik zal het eens onderzoeken en de schuldige op z'n tabernakel geven. Maar voor jou was het al heel jammer. Maar wees er maar niet boos om. Jan Stöve, Schagerbmg. Nu weet ik tenminste ook Jan, hoe of je Amsterdam met 7 letters schrijft. Ik wa3 er nooit opgekomen hoor. Maar je moest dus de letters in een kring schrijven. Het is verbazend aardig ge vonden. Ik zal het onthouden, daar kun je op rekenen. Dag Jan! Grietje Ferwerda, Kolhorn. Ja, Grietje, jullie zijn net boffers. Eerst de taart en nu 't boek. Tjaaaaa... het geluk is nu eenmaal iets wat zich niet laat dwingen. Maar ik zal je eerlijk zeggen dat ik het wel eens jammer vind dat een jongen of meisje, die al heel lang meedoen maar steeds geen prijs wint. Dat vind ik wel eens vervelend. Maar ook daar is niets aan te doen. Bedankt voor je gezellige en grote brief hoor! Lienke Ferwarda, Kolhorn. En daar hebben we Lienke zelf, de winnares. Nou, nog wel gefeliciteerd hoor! En ik vind het een heel aardig idee om m'n vrouw eens een kaart te sturep. Laten we het zo doen: jij schrijft een kaart, en schrijft er op „Aan de vrouw van de Kindervriend" te Bloemendaal. Je plakt er een postzegel van 1% cent op en stuur die kaart met je gewone briefje in een envelop naar de Schager Courant. Dan zal ik de kaart op de post doen, want... ik houd m'n naam nog geheim. Spreken we dat af Lienke? Dick Keures, Kolhorn. Dat je veel ple zier op het ijs gehad hebt, Dick, kan ik me voorstellen. Welke jongen zou dat niet gehad hebben Ik weet zelf nog best, dat ik iedere avond, toen ik jong was en er lag sneeuw, veel te laat thuiskwam. En dan was m'n vader lang niet mals... Brrrr... menigmaal had ik een warme broek in die jaren,., ge beurt jou dat ook wel eens Dick? Jeltje Peetoom, Noord-Scharwoude. Ik lees dat jij het ook in de sneeuw en op het ijs naar je zin gehad hebt, Jeltje. Nu, ik hoop voor jou dat we nog wat winter houden. Jammer, dat de schaats van Stijn haar zusje brak. Maar ja, 'zoiets kan je» op het ijs altijd 'overkomen. Daar is niets aan te doen. Freek van der Klooster, Kolhorn. Dat was een grote brief Freek, die ik van jou ontving. En wat gezellig geschreven. Ik was er werkelijk blij mee. Die wedstrijd*op prik sleeën voor vrouwen heb ik niet gezien. Dat spijt me geweldig. Ik had ze wel eens willen zien scharrelen over de baan. Tot volgende week, Freek, En dat zeg ik ook tot jullie, jongens en meisjes, tot volgende week. Fijne ijsdagen toegewenst van den Oplossing raadsel vorige week 1 bel, 2 Abel, 3 kabel, 4 prieel, 5 slungel, 6 struweel, 7 aardappel, 8 bontmantel, 9 voet balspel. Goede oplossingen ontvangen vant Jeltje P., Noord-Scharwoude; Freek v. d. K„ Kolohrn; Dick K., Kolhorn; Lienke F., Kolhorn; Henk de R., Wieringerwerf; Jack en Tiets v. d. C., Schagen; Jannie W., Dirks- horn; Rem H„ Oude Niedorp; Arie S., Scha gen; Minke v. d. B., Edam; Gerrit B., Schagen. Nieuw Raadsel Dit monster is uit 6 verschillende dieren samengesteld. Wie herkent de 6 dieren? Sneeuw Voor de meesten van ons was het een grote verrassing, toen er plotseling een dik pak sneeuw viel. Het viel niet over ons hele land gelijk, op sommige plaatsen was het een dag of een nacht vroeger, maar tenslotte was het hele land toch bedekt met een dik sneeuwkleed. Als een sprookje zagen de tuinen en parken er uit. Zelfs het le lijkste, oudste hutje was als een schilderij zo mooi geworden. >r V 1*0 Overal werden de sleden weer opgezocht en op verschillende plaatsen gleden men sen op ski's door het witte landschap. Alles is stil, elk geluid wordt gedempt en waar een zonnestraal of het licht van een lan taarn op de sneeuw valt, glinsteren en fon kelen de kleine kristallen. Hebben jullie wel eens goed naar zo'n sneeuwkristal gekeken? Je moet eens een paar vlokken opvangen en ze dan bekijken. Zelf zou je nooit zulke prachtige figuren kunnen tekenen! Een sneeuwkristal is fij ner dan de mooist geslepen diamant en alle kristallen zijn weer anders van vorm. REGEN door Gerrie Voor de hoofdingang van de hemel was de grijze vlag gehesen. Dat betekende: aan treden van de regendroppels, vlug en in volle uitrusting. En ja, daar kwamen van alle kanten de regendroppels aangelopen. Leuk dat ze er uit zagen! Ze hadden grijze jasjes aan met zilveren streepjes er door. En zulke frisse gezichtjes. Ik begrijp heus niet, dat de men sen niet van regen houdenj Na enige tijd verscheen Petrus met de grote sleutel. „Allemaal bij elkaar?" vroeg hij. En het „ja" van de regendroppels klonk als het geluid van zilveren klokjes. „Hoor eens", zei Petrus, „jullie moeten vandaag naar het Oosten, waar die trotse dame, de zon, hoogtij viert. En verder moet je eens uitkijken naar regendrop no. 37, die Zondag daar in de buurt gewerkt heeft., maar van wie ik sindsdien niets meer heb gehoord. Misschien is hij verdwaald in de morgennevel en in het water gevallen, waar hij niet meer uit kan komen. Jullie kunt een eindje met die lichtgrijze wolk, daar, meerijden, maar haast je met je werk en doe het goed." Daar gingen ze! De wolk werd helemaal donkergrijs van al die regendroppels, die hy op zyn rug kAeg. Lachend gaf Petrus het sein tot vertrek en voort ging het! Ze gingen een stuk langs de hemelweide, waar witte schapen met lichtblauwe linten lopen, en langs de sterrenhemel, totdat zü onder zich de. aarde konden herkennen. Toen zei de wolk: „Tot ziens" en de een na de ander vielen de regendroppels naar beneden. Nu begon er een leuk spelletje. De regendroppels spreidden hun jasjes uit, opdat men de zilveren streepjes goed zou kunnen zien, pakten elkaar bij de hand en huppelden en wiegden elegant heen en weer. Ondertussen vielen zij steeds lager. En ze waren zich van hun plicht be wust, want dicht by de aarde hielden ze op met die spelletjes, daar sloten ze zich aaneen, zodat ze in gelijkmatige ryen op de aarde vielen. Zoals Petrus gevraagd had, gingen ze zeer voorzichtig te werk. Ze zorgden er voor dat de aarde niet losge woeld werd er trokken hun jasjes vast aan, zodat ze diep in de aarde konden doordrin- Koenraads. gen zonder haar pyn te doen. Petrus had ook gelyk gehad. De aarde had wel een opfrissing nodig! Ze haalde diep adem om al het kostelijke nat zoveel mogelijk op te vangen. En droppel na droppel verdween diep in de grond. Dat ging zo een hele tijd door, totdat de aarde zo vochtig was, dat er geen droppel meer by kon en de rest op de grond bleef liggen. Nu dachten de re gendroppels aan het bevel van Petrus om hun broertje no. 37 te zoeken en letten goed daarop. Ze doorzochten de groeven van de bo dem, keken in de gaten van de bomen, vroegen de rivier of hun broertje daar ook was, vroegen het bos, de dakgoten, maar alles tevergeefs, niemand had het kleine ventje gezien. De meesten van hen waren nu zo moe, dat ze niet meer verder konden en bleven liggen. Slechts een paar zetten de tocht voort. Toen kwam een van hen op het idee, dat ze de klokjesbloemen aan de rand van de beek wel eens konden vragen. En eindelyk hadden ze geluk! Want regen droppel no. 37 was in een van de kelkjes gevallen. Het beviel hem daar zo best, dat hy besloot er te blijven. Hy wilde de bloem helpen zich nog mooier te maken dan ze al was. is the Ka ge 's Morgens by het opgaan van de zon spreidde hij zyn mantel om haar uit, zodat zij als een diadeem in het vroege licht stond te schitteren. Als beloning sloot de bloem zich overdag helemaal, zoog vocht uit de grond, zodat de hete zonnestralen niet bij de regendroppel konden komen. Overdag vertelde hij haar van de hemel en 's nachts fluisterden zij hem sprookjes van het bloemenleven in het oor. Geen wonder, dat de regendroppel alles vergat, de hemel, Petrus, zijn kleine zusjes en broertjes. Maar die kwamen hem nu aan zyn plichten herinneren. De regen droppel, die hem gevonden had, klopte heel zachtjes bij de klokjesbloem aan en fluis terde de boodschap van Petrus. Een hemelse boodschap is heilig! Daar valt niets tegen in te brengen. Dus trad de regendroppel no. 37 uit het kelkje en liet zich door zijn kameraden naar boven voe ren, waar Petrus hem opwachtte en hem een standje gaf over het lange uitblijven. Voor deze keer kreeg hij echter een milde straf, want Petrus schreef hem nog niet in het grote wolkenstrafboek. En regen droppel no. 37 was erg dankbaar daarvoor en beloofde, dat hy voortaan gehoorzamer zou zyn. EN DE VAN DOOR EDGAR RICE BURROUGHS 13. Met volle aandacht keek Tarzan naar de plek, waar het lichaam van den gelen rëus had gelegen, doch die nu leeg was. Het verdwe nen kon geen verband houden met hyena's, zy zouden het hebben verscheurd en verslon den waar het lag en zouden verschillende sporen van hun aanwezigheid hebben achter gelaten. Er bleef dus maar één oplossing over. Het lichaam was weggehaald door de leden van zyn troep. Nu zouden deze gevaarlijke schepsels zeker alles gereed maken om den aanvaller op te sporen, zo gauw de eerste stralen van de dageraad door de jungle nacht zouden breken. Tarzan rende naar zijn vrienden terug. „We moeten onmiddellijk op weg. Bü het aanbreken van de dag moeten we een zo groot mogelijke afstand hebben tussen ons en onze vijanden." Perry O'Rourke grin nikte. „Wat ik wens tussen ons en die wezens is ook afstand en liefst een heel grote af stand." De aapman.hielp de reizigers vlug op de grond en daar begonnen ze hun mars langs het smalle junglepad. Ze waren nog niet lang onderweg, toen ze drums hoorden dreunen uit de donkere jungle achter hen drums, die alarm sloegen, wild en onstuimig.

Schager Courant | 1940 | | pagina 10