SNEEUWPRACHT DUITSCHE BERGTROEPEN IN ACTIE. Winterpracht in het Haagsche Bosch, waar de sneeuwval onvergelijkelijk mooie tafreelen tooverde De ruiter in de sneeuw. De winter spaarde ook de martiale figuren niet, die onbewegelijk de Wacht houden boven het moderne stadsgewoel De Duitsche bergtroepen ondergaan den laatsten tijd vooral een intensieve training voor hun moeilijk werk. Gewondentransport langs onbegaan bare steile hellingen Door de hevige koude der laatste dagen is de toren van de voormalige Utrechtsche bakkerij .De Korenschoof' kromgetrokken, hetgeen voor de naaste omgeving gevaar oplevert. Eenige arbeiders hebben zich beschikbaar gesteld voor het riskante sloopingswerk Van de winkels in de nabijheid der kruitfabriek in Waltham Abbey te Londen, waar een ernstige ontploffing verschillende slachtoffers eischte, werden de ruiten vernield. Een der gehavende etalages wordt met planken afgedekt .We gaan van dit jaar niet naar Zwitserland". Gedachtig aan dit lied bonden eenige ondernemende Hagenaars de ski's aan en profiteerden van den jongsten sneeuwval, die menige herinnering aan interessante bergtochten opwekte De ovérVmning van de Finsche troepen op de 44ste Russische divisie aan het front van Suomussalmi leverde een enorme hoeveelheid oorlogsmateriaal op. Een overzicht van een gedeelte van. het slagveld, waar de vijand een gevoelige nederlaag leed Nederland werkt aan zijn inundatie. - Een gemotoriseerde ijszaag zaagt het ijs van meer dan 30 c M dikte in reepen, die, op elkaar gestapeld, tezamen met de nu weer open gemaakte inundatie een onoverkomelijke vechtwagen.hindernis vormen

Schager Courant | 1940 | | pagina 8