FELLE RUSSISCHE s AANVAL De verbrande „Orazio" öuitschland heeft belang bij Belg.ë's neutraliteit Hoe Berlijn over Finland denkt „Vruchtbare bodem voor di coöperatieve gedochte" Maisky blijft in Londen Zonderlinge lucht in huis Treinvertraging bij Amsterdam 7och ruim honderd slachtoffers Elfsfedentraject niet geheel betrouwbaar Poging om de Mannerheimlinie in den rug aan te vallen ZES SOVJET-VLIEGTUIGEN IN VIER MINUTEN NEERGEHAALD. De Russen zetten grooten druk ach ter hun nieuwen aanval op het 80 km. lange front ten noordoosten van het Ladogameer tot aan de grens, Deze sector dreigt van vitaal belang te worden. Wanneer het Roode le ger er hier In zou slagen door te bre ken, hetgeen zeer onwaarschijnlijk lijkt, op dit oogenblik, zon het in staat zijn om het Ladogameer te trekken en de Mannerheimlinie in den rug aan te vallen. De laatste otii- cieele berichten echter melden, dat de Finnen alle aanvallen hebben ge broken en den Russischen troepen zware verliezen hebben toegebracht. De Russen vallen in massa aan na een zware artillerievoorbereiding en hun troepen rukken op achter een gordijn van granaatvuur. De Finnen wachten echter een gunstig oogen blik af om een vernielend vuur te openen op de aaneengesloten roode gelederen, waarna een krachtige tegenaanval de gedecimeerde Rus sen terugdrijft naar hun oorspronke lijke stellingen, zoo niet verdér terug. In het Finsche legerbericht wordt mede gedeeld, dat bij Kollanjoki alleen de Rus sen duizend man verloren, hetgeen eenige aanduiding geeft van de kracht der inspan ning, die de Russen zich thans getroosten. liet communiqué van het hoofdkwartier van het militaire district Leningrad luidt: op 23 Januari hadaen er verkenningen plaats in de richting van U-khta en Repola. Ook in de richting Petrozavodsk was er ac tiviteit van eenige detachementen infante rie. In de lalulengte van Karehe trad de ar tillerie op en hadden verkenningen plaats. De'sovjet luchtmacht leverde gevechten en hield verkenningsvluchten. Het Finsche legerbericht doet verder nog mcdedecling van activiteit der ijspatrouilles, en succesvolle bombardementen van de kust- artillerie. Op -de landengte van Karclie op sommige punten artillcriebedrijvigheid. Tusschen Summa en Nuplaaj^eryi hebben (le Finsche, troepen oen Russische verkeuningsafdeeiing teruggedreven. De Fitlschc troepen hebben gisteren vier tanks vernield. ZES ROODE VLIEGTUIGEN IN 4 MINUTEN VERNIETIGD. Volgens een bericht uit Helsinki de Finsche vlieger Jorma Sarvanto in vier minuten tijd zes Russische vliegtuigen vernietigd. Hij was op het vliegveld toen een luchtaanval gemeld werd. Hij stapte in zijn toe stel en viel een formatie van zeven vijandelijke vliegtuigen aan. Aller eerst viel hij het op den linkervleu gel vliegende Russische toestel aan, dat hij neerschoot, vervolgens haalde hij een toestel van den rechtervleugel neer en zoo vervolgens, tot zes van de zeven vliegtuigen buiten gevecht waren gesteld. Sarvanto bleef zeven minuten in de lucht, üe eigenlijke strijd durude slechts kYi minuut. Het Finsche legerbericht zegt dat door de weersomstandigheden de bedrijvigheid der Russische luchtmacht vrij gering was. Niottemin hebben de Russen in het zuid westen en het noorden van Finland lucht aanvallen gedaan. Zij hebben ongeveer 400 bommen laten vallen. In de verschillende aangevallen plaatsen zijn 017 gebouwen ver woest of beschadigd, terwijl drie personen er.nstig gewond werden. Ivalo in Lapland en Sortavala ten noor den van het Ladogameer zijn door de Rus sische luchtmacht gebombardeerd. Eenige andere plaatsen werden eveneens aangeval len. Volgens tot dusver ontvangen inlich tingen werden twee burgers ernstige gewond Na de publicatie van het legerbericht werd vernomen, dat gisteren tegen 14.23 uur te Helsinki luchtalarm is gemaakt, dat om 15 In de Indcpendance Beige geeft kolonel Requette opnieuw uitdrukking aan de over tuiging, dat België zeer wel buiten het Euro- peesche conflict kan blijven. Hij schrijft: „Het geheim der overwinning is gelegen in verbreeding van het oorlogstooneel en de flank der Duitsche en Fransche stellingen ligt noch in België noch in Zwitserland, maar heel wat verder in het Noorden en het Zuiden van Europa en ook op zee'' Kolonel Requette wijst er nogmaals op dat wanneer België zijn neutraliteit liet varen, en zijn grenzen opende voor de Engelsch—Fransche legers, dit voor Duitschland 'n directe slag van uitzonderlijke hardheid zou zijn en dat hij niet begrijpt waarom een oorlogvoercndo zichzelf een dergelijke rampspoed op den hals zou willen halen. „Laten zij, die voor deze constateeringen niet toegankelijk zijn, dc ecnigszins brutale maar van huichelach tigheid onthloote redevoering lezen van den grooten Britschen minister Winston Chur- chill Zonder moeite zullen zii begrijpen dat het schoonste Paaschgeschenk dat Duitsch land den Franschen generaals en den En- gelschen admiraals zou kunnen aanbieden, zou zijn een aanval te richten op België," uur eindigde. Er is geen enkel vliegtuig ge zien of gehoord.- De wolken hingen laag en het sneeuwde een weinig. BOM OP SCHUILKELDER. Negentien personen werden ge dood en velen gewond toen gisteren tijdens een Russischen luchtaanval een bom neerkwam op 'n schuilkel der in Nurmes in Midden Finland. PAMFLETTEN OP LENINGRAD. Het Finsche blad „Usi Suomi" verneemt uit Tallin, dat in den nacht van 21 Januari, de herdenking van den verjaardag van Le- nin, te Leningrad pamfletten zijn verspreid, waarin stond, dat een einde moest komen aan den oorlog. De pamfletten sloten met de woorden „Leve het pacifisme van Le- nin." De Gpoe heeft een onderzoek ingesteld en talrijke verdachten gearresteerd. Verder wordt uit Tallin gemeld, dat iede- ren dag treinen met landbouwproducten uit Estland, Letland en Litauen naar Leningrad vertrekken, dit was reeds hét geval voor het uitbreken van de vijandelijkheden in Finland, doch nadien is deze uitvoer nog toegenomen. Eerst waren deze landbouwproducten be stemd voor de bevolking van Leningrad, doch thans gaan zij naar het roode leger in Finland. DE FINSCHE AANVAL OP KROONSTAD. Men verneemt, dat de aanval op Kroon stad is ondernomen door dertig Finsche vliegtuigen. De Russische oorlogsschepen bij Kroonstad zijn volkomen ingevroren:. Ver scheidene'zouden ernstig door het bombarde ment beschadigd zijn. In officieele Finsche kringen zwijgt men echter over de aanvallen op Kroonstad en de Russische bases in Estland, of wel men spreekt ze tegen. RUSLAND MOET IJSVRIJE HAVENS HEBBEN. De Berlijnsche correspondent van de Decnsche „Nationaltidende" geeft volgens I-lavas een uitvoerig uittreksel van een artikel in het officieele nationaal-socialis- tische orgaan van Diintzig, de „Danziger Vorposten". In dit artikel wordt uiteengezet: lo. Rusland moet ijsvrije havens lvebhe» in de landen, die binnen zijn invloedssfeer vallen. 2o. Duitschland heeft niet afgezien van de hegemonie in de. Oostzee. 3o. De kracht der materieele reserves van Rusland vormt de dekking van het Duitsche rijk. 4o. Duitschland is door geenerlei juri dische verplichting gebonden ton aanzien van Finland, dat ten slotte door de Russi sche massa's zal worden verslagen. Finland heeft overigens het aanbod van ccn non-agressiepact met Rusland van de hand gewezen en Duitschland heeft uit dien hoofde gccnerlei morecle verplichting jegens Finland, dat toenadering heeft ge zocht tot de geallieerden. Paderewski blijft Polen trouw Gekozen tot voorzitter van het Poolsche parlement Paderewski, de beroemde oud pre sident van het voormalige Polen, is gisteren gekozen tot president van het Poolsche voorloopige parlement, den nationalen raad der Poolsche re publiek, welke gister op de Poolsche ambassade te Parijs zijn eerste bij- eenkomst heeft gehouden. HITLER BENUT DE „RUSTPERIODE" Om de leemten in zijn bewapening aan te vullen. Hitier confereert, naar United Press aan zijn bladen meldt, bijna dagelijks met Göring, hoofdzakelijk over economische problemen, met name de handhaving van het peil der wapenindustrie Göring is her haaldelijk vergezeld van leidende economi sche cm industrieele experts Een dier te Berlijn wonende industrieelen heeft ver klaard: We gebruiken de betrekkelijk rus tige periode van thans om de leemten in onze bewapening, speciaal ter zee en in de lucht, aan te vullen. MUSSOLINI BESPREEKT MILITAIRE MAATREGELEN. Italiaansche ministerraad bijeen- Onder voorzitterschap van den Duce heeft dc Italiaansche ministerraad een reeks militaire maatregelen besproken Vervolgens is de raad verdaagd. Van bijzondere beteekenis is een wets ontwerp inzake de opleiding van jongere réserveofficieren. Zij zullen telkens voor langeren tijd voor herhalingsoefeningen onder dc wapenen moeten komen, teneinde met dc technische vernieuwingen op de hoogte te komen. „Hertzog steunt de Duitsche zaak!" Aldus de minister-president van Zuid Afrika, Smuts, in het parle ment. In het Zuid Afrikaansche parlement is gisteren de motie van Hertzog, waarin hij zegt, dat het tijd is, dat de oorlog met Duitschland wordt be ëindigd en dat vrede wordt gesloten, behandeld. De publieke tribune was dicht bezet. Hert zog zeiue, dat hij het als een groot plichts verzuim zou beschouwen, wanneer hij van «leze gelegenheid geen gebruik zou maken om te waarschuwen en opnieuw erop aan te dringen, dat-vrede wordt gesloten, dat een einde moet komen aan dezen onteerenden staat van internationale krankzinnigheid." Minister-president Smuts zeide, dat de rede van Hertzog een van de incest verbazingwekkende» was, welke hij ooit heeft gehoord. Nu Zuid Afrika in oorlog is heeft de lei der van dc oppositie en vroegere mi- nistor-president geen woord tot. steun van het eigen land, doch steunt hij de zaak van den vijand. Dit is iets, wat nog nooit is gezien. Smuts voegde hieraan toe, dat de rede van Hertzog wel een hoofdstuk uit „Mein Kampf" leek. Zooals de leider van de oppositie de zaken stelt is het een verdraaiing van de feiten. Smuts diende een amendement in, waar in gezegd wordt, dat de Zuid Afrikaansche natie, hoeweb zij den vrede wil en bij wcnscht te dragen tot herstel van den vrede zonder haar eer te verliezen en haar levens belangen op te offeren, de resolutie van 4 September j.1., waarbij de betrekkingen met Duitschland werden verbroken, bevestigt. Ilct debat werd vervolgens verdaagd. De diplomatieke redacteur van Reuter te Londen verneemt in officieele Sovjet-Rus sische kringen te Londen, dat het bericht, volgens hetwelk Maisky, de Sovjet-Russi sche gezant bij het Britsche hof, binnen kort naar Moskou zou vertrekken, niet juist is. Geruchten liepen dat Maisky, die .van 1929-tot 1932 Russisch gezant te Helsinki is geweest, naar liet Kremlin was ontbo den om Stalin te adviseeren over liet Fin sche vraagstuk. LOU DE VISSER VRIJGESPROKEN. Rechtbank acht opzet tot belee- diging niet aanwezig. "De Almèlósého.**rechtbank heeft gisteren den heer L. dc Visser, lid van de Tweede Kamer der Stat en-Generaal voor dc Com munistische Partij Nederland, vrijgesproken van de hem ten laste gelegde belcediging, daar zij den opzet niet bewezen achtte. Dc lieer De Visser zou in een onlangs te Enschedé gehouden vergadering belecdigcn- dc woorden hebben gebezigd aan het adres van de rechterlijke macht. Hij ontkende de hem ten laste gelegde uitdrukking „klasse justitie" te hebben gebruikt. Dc officier van Justitie had een voorwaar delijke gevangenisstraf voor den tijd van een maand geëischt, met een proeftijd van drie jaar en vijftig gulden boete, subsidiair 25 da gen hechtenis. Doch Bouw. en Woningtoezicht niet gewaarschuwd. Man en vrouw door riooldampen bedwelmd. Het parket uit Amsterdam, vergezeld van den politie-deskundige, den heer C. J. van Ledden Hulsebosch, heeft gistermiddag een onderzoek ingesteld naar een mysterieus ongeluk, dat gistermorgen in een woonhuis te Weesp is ontdekt. Het woonhuis is gelegen naast de garage van den heer K.. Gistermorgen vroeg werden in 't woonhuis ccn man en een vrouw in diep bewusteloozen toestand aangetroffen. Achter het huis strekt zich het terrein uit van de garage en achter de woning van de beide menschen, die bewusteloos werden ge vonden, bevindt zich een kuil, waarin afge werkte resten benzine worden geloosd. I-Iet is niet onwaarschijnlijk, dat benzinedampen onder den vloer door de woning zijn binnen gedrongen. De beide slachtoffers zijn naar liet Binnengasthuis te Amsterdam vervoerd. Nader vernemen wij, dat zoowel de man als de vrouw hij kennis zijn gekomen. Huri toestand is zoodanig, dat zij gehoord konden worden. Riool afgesloten. Het rook in de woning naar gas, dat hoogstwaarschijnlijk uit een ri ool is ontsnapt. Dit riool, waarin on der gewone omstandigheden voldoen de buitenlucht kan doordringen, was in deze dagen van vorst en sneeuw volkomen afgesloten, zoodat de ont wikkelende gassen een uitweg zoch ten door een opening in een oud ge deelte van het riool. Deze gassen "zijn toen'in de woning te recht gekomen. Reeds eenige dagen hadden dc bewoners een zonderlinge lucht in hun huis opgemerkt. Zij waren echter niet naar Bouw- en Woningtoezicht gegaan. In het ri ool bevonden zich waarschijnlijk ook resten van waschbenzine, afkomstig van een na burige garage. Wissels moesten met de hand worden omgelegd. .Gisteravond omstreeks kwart voor acht ont stond bij de hoofdstad, ter hoogte van het Westerpark, waar de spoorbanen Haarle-m- Amstcrdam en Zaandam-Amsterdam elkaar ontmoeten, een technische storing, welke het noodig maakte dc wissels hier ter plaatse met de hand om Ie leggen, ln den treinenloop bracht dit aanvankelijk een groóte vertraging, zoowel in aankomst als vertrek. De trein uit Dordrecht, die om 19.45 .moet binnenkomen, liep eerst te 21.00 binnen. De trein naar Dordrecht, die om 20.13 moet ver trekken ging eerst te 21.00 weg Met man en macht werkte men om de vertraging zooveel mogelijk in te perken, zoodat deze om negen uur nog een half uur bedroeg. Een ongeluk komt nooit alleen. Ook in de richting Zaandam heerschtc ver traging. Deze vond zijn oorzaak niet alleen in de wisselstoring bij het Westerpark, maar ook in een ontsporing te Koog Zaan dijk, waar omstreeks half acht een rijtuig met één as was ontspoord. Over één spoor bleef men den dienst on derhouden, hetgeen een vertraging van een kwartier meebracht. INTERVIEW MET DE TWEE GEREDDE NEDERLANDERS. Hoewel de aanvankelijke berichten over den brand aan boord van het Italiaansche passagiersschip „Orazio" luidden, dat alle opvarenden, behalve eenige machinisten, gered waren, publiceert de Tirrenia Scheepvaart Mij., de roede rij van de Orazio, thans lijsten, volgens welke bij de scheeps ramp 107 slachtoffers zijn te betreu ren. nl. 47 passagiers cn GO leden der bemanning. De geredden te Genua ontscheept Er hebben zich hartverscheurende toonee- len afgespeeld, toen de geredden van de Orazio door do „Comtc Bianca Mano" en de „Colombo" aan wal werden gezet. Bloedver wanten en vrienden hielpen de gewonde pas sagiers bij 't aan land gaan. Verscheidene schipbreukelingen hadden ernstige brand wonden opgeloopen. Zij werden naar een zie kenhuis overgebracht. Een speciale verslaggever van het A.N.P. beeft zich gistermorgen aan boord van de „Comte Bianca Mano" begeven, waar de twee geredde Nederlanders, dc hecren J. W. Garschagen en G. Witmondt, beiden uit Am sterdam, onmiddellijk beVeid waren bijzon derheden over den ramp mede te deelen. Onze beide landgenooten hadden welis waar hun gchccle bagage verlorén, doch ge lukkig verkeerden zij in goeden welstand, dank zij ook de voortreffelijke zorgen, welke zij aan boord van de „Comte Bianca Mano" kregen. De passagiers gewaarschuwd. üe heer Garschagen, die in dienst is van de K.L.M. en naar Trinidad terugkeerde, ver telde, dat hij Zondagmorgen omstreeks vier uur door passagiers werd gewekt. Het licht ging uit, doch gelukkig had hij een zaklan taarn bij zich. Toen hij zijn hut verliet, be merkte de heer Garschagen door rook, dat er brand aan boord was. Hij keerde direct naar zijn hut terug en met eenige moeite kreeg onze landgenoot zijn reddingsgordcl te pak ken. Dc heer Garschagen vond nog gelegen heid andere passagiers attent te maken op de reddingsgordcl. Voorts waarschuwde hij verschillende opvarenden die nog rustig in bed lagen, zich van geen gevaar bewust. Ge kleed in pyama en hadmantel, spoedde de heer Garschagen zich aan dek. Gelukkig was er van een paniek geen sprake. De rook was echter buitengewoon hinderlijk en natuurlijk was er ook gedrang onder de talrijke pas sagiers, van wie menigeen niet wist, wat hij moest doen. Een paar booten werden uitge zet, doch de zee was zoo onstuimig door den sterken wind, dat enkele inzittenden door verkeerde manipulaties te water geraakt zijn. Toch waren het maar weinigen, die getracht hadden het schip met sloe pen te verlaten, het grootste deel bleef aan boord en zocht op de dek ken zooveel mogelijk bescherming tegen de felle koude cn den scher pen rook. Om twaalf uur kwam het eerste vliegtuig over en dit deed de hoop op spoedige red ding uit den benarden toestand herleven. Des middags vonden de hceren Garschagen en Witmondt, die elkaar toevallig voor het vertrek uit Genua bij de douane hadden lee- ren kennen, elkaar terug. Gezamenlijk wacht te men de verdere gebeurtenissen af. Om de beurt een trekje. Prettig was de toestand evenwel niet: spij zen en dranken waren niet te verkrijgen. Gelukkig kon wel water verstrekt worden. Cigarettcn raakten op en om er den moed in te houden, deed men tenslotte om de beurt een trekje. Vele van de passagiers wa ren zeeziek. Tegen vier uur in den middag kwam er een Fransch oorlogsschip opdagen en onmid dellijk werden er sloepen uitgezet. Het haar de eenige verwondering dat er nietmeer hulp uit Touion was gekomen. Tonslotte arriveer de de „Comte Bianca Mano", zoodat de redding kon beginnen. Eerst, omstreeks mid dernacht zaten de beide landgenooten in een sloep. Postvluchten op Indië Op de uitreis ging de „Buizerd" met gezagvoerder Sillevis, wegens slecht weer niet verder dan Athene. De „Gier" met gezagvoerder Geysen- dorffer bereikte Singapore. Deze vliegtuigen worden onderscheiden lijk 28 en heden te Batavia verwacht. Op de thuisreis landden de „Toren volk" met gezagvoerder van Dijk te Rangoon en de „Wielewaal" met ge zagvoerder Hondong te Bagdad. Deze machines worden resp. 27 en morgen te Napels verwacht. De „Emoe" met gezagvoerder Schot verblijft nog te Skyab. NEDERLAND EN BELGIË: Nu is het nog tijd om zich ti organiseeren! De voorzitter van de Nederlandschc Kamer van Koophandel voor België cn Luxemburg, de heer J. B. Vink, heeft in een rede te Utrecht als zijn meening te kennen gegeven, dat een tolunie tusschen Nederland en Bel gië een niet te verwezenlijken illusie is In deze rede, welke voor het Dep. Utrecht van de Ned. Mij. voor Nijverheid cn Handel werd gehouden, zeide spr. o.m.: In verband met dc economische structuur veranderingen, welke zich voltrokken, kan men niet langer van elkaar aanvullende economieën spreken. Bovendien bestaat cr de moeilijkheid van het opmaken van een gemeenschappelijk toltarief. Spr. kan er niet genoeg op aandringen, dal de beide landen althans naar den geest van een economisch verbond zouden handelen Met de opvatting van oud-minister Gelissen, die voorstander is van een gemeenschap pelijke BelgischNederlandsche economie en die als oplossing heeft aangegeven econo mische verdragen van langen duur, is spr. het eens. Hoe zal het na den oorlog met de bestaansmogelijkheden van de kleine lan den aan de zee zijn, als zij zich niet, nu het nog tijd is, georganiseerd zullen hebben? De industrieën. De industriëele ontwikkeling in beide lan den zou niet aan banden moeten worden ge legd, maar toch dient voorkomen te worden, dat men in het eene land een industrie for ceert, waarvan de producten in het andere land reeds voldoende gefabriceerd worden. Nederland en België bieden een vruchtbaren bodem voor de coöperatieve gedachte. Bij de toenemende economische ontreddering wordt het verlangen steeds grooter naar een ge meenschappelijke economie tot versterking en verruiming van het onderling verkeer en een meer efficiente verdediging tegen dj economische gevaren, die van buiten den dag toenemen. tfcAaoUen or i De hartewensch van het Cen traal Bestuur: eerst de banen qe reed en dan noq wat steviqe vorst. Het Centraal bestuur van de Fric- sche Elfstedctnverccniging heeft de gevraagde rapporten van de burge meesters der betrokken gemeenten ontvangen en het betreurt het zeer, dat de conclusie daaruit getrokken nog niet kan leiden tot het vaststel len van een datum, voor den grooten tocht. Verschillende burgemeesters berichtten, dat de banen heden gereed zouden zijn (in dien geen nieuwe sneeuwval ze weer onder- stuift) en anderen stellen de termijn daar van uiterl. op Donderdga. Een, Hemelumer Oldephaert en Noordwolde, zeide op zijn vlugst Donderdag klaar te kunnen zijn. Maar de moeilijke hoek blijft cio noordwes telijke, iri de buurt van Harlingen cn ver der vandaar langs den zeekant naar Sta voren. Uit Barradeel wordt gerapporteerd veel sneeuw, 60 c.m. tot 1 meter hoog, ijs zeer verzwakt en onbe trouwbaar. In Wonseracjeel is het al evenzoo, terwijl ook uil de buurt van Ilindeloopen bericht wordt, dat het ijs onder de sneeuw absoluut niet vertrouwd is en niet bestand te gen een groot aantal rijders. Enkele leden van het centraal bestuur hebben gisteren met den plaatselijken con troleur K. D. Schat te Franeker per auto een inspectietocht gemaakt, omdat het on doenlijk was per schaats een behoorlijk eind te gaan. Zij kwamen in Barradeel tot dezelf de uitkomst als het ambtelijke rapport. Waar de sneeuw op het oude ijs is gevallen, heeft het ijs niet erg geleden, maar waar de sneeuw in het water op het ijs viel, is een dikke kwalstcrlaag ontstaan, die nu nog op de vele plaatsen zelfs ccn weeke brij uitmaakt, waaronder het ijs zich heel slecht heeft gehouden. Deze sneeuwlaag is daar overdekt met een twee d.m. dikke laag droge sneeuw. In de buurt van het Ropta Stroomkanaal van Getswerderzijl onder Sexbierum af, scheen het ijs verre van betrouwbaar. Ook door de dorpen Hichtum, Kimswerd en Witmarsum bleek het ijs onberijdbaar en niet vertrouwd. Hoewel dus de gemeentebesturen hun volledige medewerking toezegden en ge steund ook door de extra toelage, die hier voor verleend wordt bereid zijn de banen in orde te brengen, is op het moment, ook met het oog op de wisselende weersomstan digheden, nog niet te zeggen, wanneer de tocht gereden kan worden. Ook de Harlin- ger Trekvaart bij Leeuwarden is niet ver trouwd, daar het ijs onder de kwalster had geleden. Gewenscht ware, eerst de hanen cr door .en dan nog wat stevige vorst,

Schager Courant | 1940 | | pagina 2