V JL a w Buyen wint te Kolhorn Internationale wedstrijden te Oslo Van masker en serpentine tfcAaaUen Noordhollandsche rijders kampioenen van Nederland Buccessen voor mevr. Schoorl Keetman uit Barsingerhorn en den heer C. P. Timmerman uit 8chagen. Do bekende schoonryders Mevrouw SchoorlKeetman uit Barsingerhorn en do heer C. P. Timmerman uit Schagcn, hebben aan hun successen het allerhoog ste toegevoegd, wat in Nederland voor hen bereikbaar is. Zty behaalden Zaterdag beiden individueel het kampioenschap van Nederland en ook als paar dezen titel. Er waren 40 deelnemers, 25 heeren en 15 dames. Het ys van de banen der ysvereeniging was uitstekend. De volledige uitslagen luiden: Dames 1. en kamioene: Mevr. E. SchoorlKeet man (Barsingerhorn). 2. Mevr. M. Stuur manvan Vliet (Gouda). 3. Mevr. T. Blaauw- boer (Overveen). 4. MeJ. M. Timmerman (Schagen). Heeren: 1. en kampioen: C. P. Timmerman (Scha gen). 2. E. Lautenbach (Rotterdam). 3. T. G. van Dalen (Den Haag). 4. A. Bakker (Hilver sum). Dus ook Mej. M. Timmerman heeft zich by de individueele wedstrijden niet slecht gehou den. Aan den wedstrijd voor paren namen 15 paren deel. De uitslag was: 1. Mevr. E. SchoorlKeetman (Barsinger horn) en C. P. Timmerman (Schagen). 2. Mevr. T. Blaauwboer (Overveen) en Lautenbach (Rotterdam). 3. Mevr. M. Stuurmanvan Vliet en D. Stuurman (Gouda). 4. Mevr. M. LoggersBoontjes (Huizen, vroeger te Schagen) en C. Meeuwich (Hoofd dorp). Voor v. d. Scheer en Zwanenburg Harde wind, slecht weer, maar prachtig ijs De sneeuwval van de laatste dagen heeft zoo goed als alle ysclubs In Nederland op de knieën gebracht. Behalve we mogen wel zeggen natuurlijk de ysclub Kolhorn, waar het welhaast legendarisch geworden vrywllligerslegioen van werke- loozen ook nu nog voor schitterende sneeuwvrye banen had gezorgd! Het was dan ook heel jammer dat de weers omstandigheden krachtige wind en regen en de wegen zoo slecht waren. Het publiek kwam niet. als anders, in drommen opdagen. Er is niettemin een mooie wedstrijd ver reden. Het aantal der deelnemers was n.1. be vredigend en het gehalte zelfs zoo goed als men zich maar wenschpn kon. Doordat Kol horn tenslotte do eenige in den lande bleek, wiens wedstrijd niet werd uitgesteld waren de kopstukken onzer schaatswereld van de party. In zekeren zin leverde de wedstrijd een ver rassing op, daar Van der Scheer gedecideerd werd geklopt door den Amsterdammer Buyen,' die den indruk maakte alsof het ongunstige weer hem maar weinig deerde. Wel klopte Van der Scheer hem op de 500 m, maar èn de 1000 èn de 1500 m nam Buyen zoo duide lijk voor zijn rekening, dat de overwinning zonder twyfel by de beste terecht is gekomen. De 500 meter. Door de verkeersmoeiiykheden ving men eerst tegen 2 uur aan, in de hoop dat de Rot terdammers v. d. Scheer, Zwanenburg en Herpens intusschen kans zouden zien van Schagen uit in Kolhorn te komen. De Berge- naar Akerboom opende tegen W. Boer uit N. Niedorp den strijd. Hoezeer ze hun best deden en hoe schitterend de baan ook was, de tyden droegen het stempel van -den harden wind. Akerboom noteerde 57.6 en de Nledor- per 66.6 sec.! Ben Blaisse uit Amsterdam bracht het tot 55.4 en bleef daarmee langen tyd aan de spits. Marlus Strifbls en Bosson kwamen n.1. beiden te vallen. Goed werk deed C. v. d. Kommer uit Winkel weer door 58 sec. te noteeren. Een der laatste rijders, de Am sterdammer Buyen wist er evenwel 52.4 sec. uit te slaan, zoodat hem den eersten prys op de 500 m leek toe te vallen. Maar juist ging de mare over de baan: Van der Scheer en Zwanenburg zijn aangekomen. Dit bleek Juist. Geen taxi-onderneming'had de reis Schagen Kolhorn aangedurfd. Toen zei de heer Buis man: misschien wil Kees Kruit Jullie wel weg brengen. Dit was natuuriyk Juist iets voor onzen Rallye-ryder. Vier man in de kleine Fiat en over bergen en door dalen arriveerde het stel in Kolhorn! Nauweiyks bekomen van de rels-emoties stonden v. d. Scheer en Zwanenburg aan de start en zoowaar wist onze oud-kampioen den tyd van Buyen te verbeteren (51.6 sec.), ge zien het weder, een prachtigen tyd. Zwanen burg toonde zich nog niet in vorm. De langere afstanden. Op de 1000 en 1500 meter werden de ryders in series geplaatst naar hun prestaties op de 500 meter. We kregen zoodoende spannende ritten te zien. De kopgroep kwam daardoor ook tot uitstekende tyden. Buyen klopte v. d. Scheer beide malen. Op de 1000 m was het verschil niet groot, maar op de 1500 m ge raakte v. d. Scheer-byna een halve baan ach ten. Toch stond de uitslag nog niet geheel vast. De Rotterdammer Zwanenburg voelde zich op de lange banen n.1. kennelyk thuis en had hij wat meer concurrentie gehad dan Blaisse hem kon bieden, dan was hy op de 1000 m mis schien en op de 1500 m vry wel zeker onder den tyd van Buyen en v. d Scheer gekomen. Strybis viel op de 1500 m weer. Na Aker boom wist v. d. Kommer zich dan ook het meest van onze streekgenooten te onder scheien. De uitslag. Door twee overwinningen en een tweeden prijs legde Buyen beslag op de eerste plaat3 in het klassement. Tweede werd Van der Scheer, derde Zwanenburg. De gedétailleerde uitslagen luiden: 500 m.: 1. Ir. A. F. v. d. Scheer, 51,6 sec. 2. H. Buyen, 52,4 sec. 3. B. S. Blaisse, 55,4 sec. 1000 m.: 1. H. Buyen, 1 min. 51,6 sec. 2. Ir. A. F. v. d. Scheer. 1 m. 52,8 sec 3. P J. Zwanenburg, 1 min. 54,8 sec. 1500 m.: 1. H. Buyen, 2 min. 46,4 sec. 2. Ir. A. F. v. d. Scheer, 2 m. 52,2 sec. 3. P. J. Zwanenburg, 2 min. 53,6 sec. Nadat de rijders, judy en belangstellenden in café Droog door middel van beproefde recep ten weer tot zichzelf waren gekomen, heeft voorzitter Oudt de prijzen uitgereikt. Spr. bracht in een vlotte rede dank aan de rijders vooral die van naam die zulk een reis hadden willen ondernemen en aan de juryleden. 0.a. den heer Jonker uit Anna Paulowna die de vereen. Kolhorn, welke voor het eerst een amateurwedstryd hield, als scheidsrechter had willen bystaan. Ook de stoere baanvegers wer den niet vergeten. Spr. was er van overtuigd, dat Kolhorn zonder hen zeker niet zulk een unieke positie kon innemen. Al was de wed strijd finantieel tegengevallen, zoo zeide spr., een sportief succes is deze stryd toch geweest. Kolhorn is dan ook verheugd de wedstryd on danks alles te hebben doorgezet. De voorzitter deelde nog mede, dat de pogin gen van het bestuur om de Ned. kampioene schoonryders, het clublid Mevr. SchoorlKeet man, per auto te halen en te huldigen, hadden gefaald. Het bestuur was in de sneeuwhopen blijven steken! De heer Ir. v. d. Scheer heeft „Kolhorn" namens de rijders hulde gebracht voor het schitterende ys en het doorzettingsvermogen van de heeren bestuurders en baanvegers, waarmee hy zeker de tolk van alle aanwezigen was! Wederom zyn in de Noorsche hoofdstad in ternationale wedstrijden in het hardryden op de schaats georganiseerd. En ook gisteren kon ons land door Langedyk en Koops ver tegenwoordigd zijn. De Letten Berzins, Ta- bacs en Bite, de Amerikaan Wallance en de Zweden Hedlund en Janson zorgden voor de overige buitenlandsche elementen. In tegen stelling met den vorigen wedstryd was Hans Engnestanden van de partij, doch Var Bal- lungrud verscheen niet aan den start, hoewel dit verwacht was. Het weer was goed, doch het ijs in het Bisletstadion, waar de wedstryden werden verreden, was zeer hard mede door de koude van de laatste dagen. Vandaag stond het kwik veertien graden onder nul, een tempe ratuur, waaraan onze rijders natuuriyk niet gewend zijn. Hoewel zfl de afgeloopen week het nog kouder hadden. Na de wedstrijden te Oslo op 20 en 21 Januari vertrokken Jan Langedijk en Roel Koops naar Hamar om daar te gaan trainen. Door de barre koude moesten ze echter, eerder maar de Noorsche hoofdstad terugkeeren en zy hebben daar toen de laatste dagen geoefend. Op de 500 meter won Hans Engnestangen in den zeer fraaien tyd van 42.8 sec, waar mede hij dus slechts een seconde boven zyn wereld-record bleef. Tweede werd de Noor Hodt met 43 sec en derde de Europcesche kampioen Berzins met 43.2 sec. Langedyk plaatste zich met 46.9 sec als 20ste, terwijl Koops met 47.2 sec op zyn landgenoot volgde. De tijd voor den Zuid- Larenaar is beter, dan dien welken hy twee weken geleden te Oslo maakte. Toen noteer de hij n.1. '47.5 sec. Op de 5000 meter, welke ook nog gisteren werd gereden, kwam Koops met Engnestan gen in een serie uit. De Noor had niet veel moeite om te winnen en liet Koops met bijna 5 sec. verschil achter zich. Engnestangen maakte een tijd van 8 min 50.6 sec en nam daarmede de 13de plaats in. Koops noteerde 8 min 55.4 sec, hetgeen hem de 18de plaats bezorgde. Jan Langedijk en de Let Tabacs reden te gen elkaar. Het was een felle strijd, welke in de laatste vyf meter in het voordeel van onzen vertegenwoordiger werd beslist. Toch nam men denzelfden tyd, 8 minuten 50.5 sec voor hen op. Samen met Tabacr beztte Langedyk de 11de en 12de plaats in het klassement van dezen afstand. De uitslagen luiden: 500 meter: 1. Engnestangen (Noorwegen) 42.8 sec. 2. Hodt (Noorwegen) 43 sec. 3. Berzins (Lettland) 43.2 sec. 4. Haraldsen (Noorwegen) 43.7 sec. 5. Wallace (V.S.) 43.9 sec. 20. Langedyk (Nederland) 46.9 sec. 21. Koops (Nederland) 47.2 sec. 5000 meter: Mathiscn 8 min 29 sec. Johansen 8 min 31.7 sec. Hagen 8 min 31.9 sec. Wangberg 8 min 33.5 sec. Berzins 8 min 36.5 sec. Haraldsen 8 min 37.1 sec. Staksrud 8 min 40.1 sec. Martinsen 8 min 40.2 sec. Elvikcn 8 min 47.2 sec. Hedlund 8 min 47.3 sec. Langedyk 8 min 50.5 sec. Tabacs 8 min 50.5 sec. Koops 8 min 55.4 sec. Wedstrijden in het schoonrijden te Aalsmeer Gisteren zyn óp de banen van de IJsclub Aalsmeer nationale wedstryden in het schoon rijden voor heeren en paren gehouden. Er waren vele inschrijvingen en het was jam mer, dat de regen menigen toeschouwer af geschrikt heeft. De uitslagen luiden: Heeren: 1. J. Kuperus (Alkmaar). 2. A. Bakker (Bussum). 3. C. Meeuwig (Hoofddorp). Paren: 1. Mevr. Loggers—Boontjes (Huizen, vroe ger te Schagen) en C Meeuwig (Hoofd dorp). 2. Mevr. Ekster (Zaandyk) en A. Goethard (Zaandyk). 3. Mevr. Kraak—Kroon (Amsterdam) en v. Os (Driebergen). Internationale sportweek te Garmisch De Internationale wintersportweek werd Zaterdag voortgezet met de afdaling voor da mes en heeren op het Kreuzeckjoch. De be langrijkste uitslagen luiden: Afdaling dames: 1. Christl Cranz (D.) 4 min. 22 sec.; 2. Lisa Resch (D.) 4 min. 22.6sec.; 3. Helga Goedl (D.) 4 min. 23,2 sec.; 4, Hilde Suse Gaertner (D.) 4 min. 53,4 sec.; 5. Beinhauer (Bohemen/ Moravlë) 5 min. 3,2 sec. Heerenafdecling: 1. Peppi Jennewein (D.) 4 min. 8,2 sec.; 2. Roman Woerndle (d.) 4 min. 14,2 sec.; 3. Wily Wallch (D.) 4 min. 16 sec.; 4. Albert Pfeiffer (D.) 4 min. 17 sec.; 5 Chierroni (Ita lië) 4 min. 19 sec. De eindstrijd van het yshockeytournooi, dat in "het kader van de internationale sportweek te Garmisch werd gehouden, tusschen Hon- garyë en Bohemen/Moravië heeft een zege voor het protectoraat gebracht. Bohemen/Mo ravië won met 6(30. 10, 20). De deedlnemers aan de slalom moesten een vrij moeiiyke piste op de helling van den Gudiberg afleggen. Er waren 44 poortjes uit gezet, terwijl het hoogteverschil ongeveer 180 meter bedroeg. De winnaars der afdalings- wedstryden, Peppi Jennewein en Christl Cranz, wisten ook op dit onderdeel de eerste plaats te bezetten, zoodat zy ook eersten wer den in de combinatie. De uitslagen luiden: Slalom voor dames: 1. Christl Cranz 883.6 sec en 77 sec.) 2 min. 42,6 sec. 2. Hilde Suse Gartner (82,5 sec. en 82,2 sec.) 2 min. 44,7 sec. 3. Helga Godl. Combinatie dames (afdaling en slalom): 1. Ch-:ristl Cranz 11 min. 44,6 sec. 2. Helga Godl 11 min. 54.9 sec. 3. Lisa Resch 12 min. 4,6 sec. 4. Hildesuse Gaertner 12 min. 18,1 sec. Slalom heeren: 1. Pepi Jennewein (68,6 sec. en 68,2 sec.) 2 min. 16,8 sec. 2. Alb. Pfeiffer (70.5 sec. en 66.7 sec.) 2 min. 17,2 sec. 3. Willy Walch 69 sec. en 68,9 sec. (2 min. 17,9 sec.). Combinatie afdaling en slalom: 1.Jennewein 10 min. 39.8 sec. 2. Walch 10 min. 47,7 sec. 3. Pfeiffer 10 min. 48,lsec. I^et hoogtepunt van den dag was de spring- wedstrijd op de groote schans. Tienduizend toeschouwers woonden da verrichtingen der springers by. Jesef Weiier maakte schitteren de sprongen van 75 en 77 meter en dank zy zyn krachtigen styl behaalde hy een totaal van 223,3 punten, waardoor hy zich als eerste plaa.st voor Toni Eisgruber. De uitslag van dit springnummer luidt: 1. Josef Weiier 223,3, punten (sprongen van 75 en 77 meter). 2. Toni Eisgruber 223 punten (76 en 77 meter). 3. Franz Mair 222,7 punten (76 en 78 me ter). 4.Gragor Hoell 221,8 punten (77 en 75 meter). Sxunrrceti Om het kampioenschap van Nederland Keiler wint wederom. De uitslagen van de partyen, gespeeld in de tweede ronde van het tournooi om het kampioenschap van Nederland, luid*"" JurgVan Dartelen 02. VosSuyk 11. KeilerLochtenberg 20. DukelHam 20.' De party BomLigthart kon niet gespeeld worden wegens ziekte. De uitslagen van de partyen, gespeeld voor de derde rond om het kampioenschap van Ne derland, luiden: LigthartKalden 11. RustenburgDukel 02. LochtenbergVos 20. Van DartelenSuyk 02. De partij HamBom kon wegens ziekte niet gespeeld worden. De stand is: Dukel 5 (3); Keiler 4 (2); Suyk 3 (2); Van Dartelen 3 (3); Lochtenberg 3 (3); Ham 2 (2); Kalden 2 (2); Vos 2 (3); Bom 1 (1); Ligthart 1 (2); Jurg 0.(1). De vierde ronde vindt' Zaterdag 10 Fe bruari te Amsterdam plaats. De Zesdaagsche te Antwerpen Tydens den eersten avond van de zesdaagsche te Antwerpen, vond er een val party plaats, Waarby Scherens en Slaats betrokken waren.Op advies van den geneesheer is Slaats, die klaag de over pyn in arm en schouder, naar het zie kenhuis overgebracht. Daar zal worden vastge steld van welken aard zijn verwondingen zyn. Naar nader gemeld kan worden, is van Slaats in het Casman Ziekenhuis een roentgen- foto gemaakt. Het blykt thans, dat zyn arm niet gebroken is, doch gekneusd. Voorts is een spier van den linkerschouder gescheurd. Slaats zal nog vandaag het ziekenhuis kunnen ver laten, doch van verder deelnemeh aan de zes daagsche zal natuuriyk geen sprake meer zyn. SCHAGEN Een welgeslaagd Carnaval, in he\ Noordhollandsch Koffiehuis. De dame van het „veilig verkeer" danst met een brievenbesteller; een schoone Spaan sehe zweeft in do armen van een soldaat, een goedlachschc matroos kiest zich een bloe menmeisje tot partnerin, de vrouwelijke cow boy heeft nipts tegen een vuurrooden duivel en een paar tengere apachen plegen de, .Boomps a daisy" met een boertje. Er hecrscht reeds vroeg op den Zaterdag avond, hotstemming in de feestelijk versier de zalen van 't Noordhollandsch Koffiehuis, waar Prins Carnaval in gezelschap van het organisatie-comité gearriveerd is. Een arre- slede, omgeven door fakkeldragers en ge volgd door Schagen's jeugd, heeft het hooge gezelschap van liet station naar huize Schenk gebracht. En de „burgemeester" (de heer Klos, \oorzitter van het comité, den zwaren ambtsketen op de borst), heeft Zijne Zotheid in een korte speech hartelijk welkom gcheeten en dankt voor hun-medewrking de H.V.S., de pors, de Harmonie, die helaas door de koude vanavond wel niet kon bla zen, maar die toch vol goeden wille was... Dan spreekt de Prins zelve (de heer Oef- feltc uit Alkmaar) en tot slot do heer J. Buisman Jr. Het feest wordt ingezet. Ser pentines slingeren zich over de bonte me nigte, welke wel niet zóó groot is als vorige iaren (wat in verband met de slecht begaan bare wegen voor de hand lag), maar toch groot genoeg om de Camavalssfeer geen oogenblik te doen „stagneeren". De groote zaal ziet er uit als één helgekleurde kluwen, die zich een oogenblik ontwart, als het dé filé der gecostumecrden wordt afgekondigd. Dan zijn we ook in staat de verschillende creaties van naderbij te bekijken. Naar on zen smaak behoort een harlekijnspaar, dat ook „in stijl" danst, tot de fraaiste maske rades. Het Pinda-meisje, een ski-paar, de Hawaiï-girls en niet te vergeten de Schager Ritziau en de Schipper, getuigen voorts van originaliteit en artistieken zin. En dan zijn er nog vele aardige en dwaze costumes, zi geunerinnen, boertjes en boerinnetjes „be volken" de bars,onze landmacht is ook van de partij; zij had helaas! ontijdig het burger voor het veldgrijs moeten verwisse len En al die gemaskerde en verklecde mon- schen bewegen zich lustig voort op het rhythme van den onvermoeid spelenden band, lachen, schertsen, heffen zinsend het glas. raken bedolven onder confetti cn ser pentines... In de Weinstube. waar het echtpaar Schenk in Hollandsche kleeder dracht de moegedanston laven met champag ne en ..edel eerstenat", zingt 'n viool, klin ken virtuooslijk bespeelde accordeons, brengt een aanstekelijke vrouwestem mo derne songshet is het Rijnlandsch Or kest. dat tot den vroegen ochtend in touw blijft. Het démasqué nadert ende prijsuit reiking! De uitslag onder daverende toejui chingen door de jury. bestaande uit de hee ren Klos, J. Buisman Jr., en KI. Balk, be kend gemankt, stelt ons op een enkele uit zondering na, vrijwel in het gelijk. Tot Koningin wordt gekozen de Rozcnko- ningin, -Mej. Roelie Bruinewoud cn tot rid der in de Kroonorde der Gertcnaar de Chi- neesche danser, de heer P.Speelman, bei den uit Oudesluis. Tot het ochtendgloren blijft de carnavals- pret duren, om des Zondagsavonds opnieuw te beginnen. Zondagavond Ook Zondagavond was het gezellig en viel het bezoek, de ongunstige weersomstandig heden in aanmerking genomen, geweldig mee. De band van Jan Kos in de groote zaal was onvermoeid en 't strijkje in de voorza len zorgde ook voor een gezelige stemming. Tof laat in den naéht werd feest gevierd. Alles ten spijt: het Schager Carnaval, de gebeurtenis van het jaar langzamerhand, is wederom schitterend geslaagd. Uitslagen. Zaterdagavond: Mooiste groep: le prijs Hawaii-fantasie; Ze prijs Hongaarsche fantasie. Origineelste groep: Wie zal het winnen? (Rusland, Finland, Zweden en Noorwegen). Mooiste Paar: le prijs Harlekijns (echtp. Zutfen, Alkmaar): 2e prijs Bloemenmeisjes (Maric Vlug. Mia Brontjens). Origineelste Paar: Ski-sport (dames War denaar—Lub); origineelste enkeling: le pr. Schager Buziau (mevr. Bras): 2e prijs Vei lig Verkeer (Mej. T. v. d. Linde); 3e pr. Pin dameisje. Reclame enkeling: Reclame RVS. (Gorter Jr.). Origineelste heer: Schipper (Bras); Mooiste dame: Amor (mevr. Room) Zondagavond: Koningin (Spaansche) Mej. T. Kleijer. Mooiste groep: Kaartspel; Mooiste paar: Bloemenmeisjes (Maria Vlug en Mia Brcnt- ions) Origineelste heer Kobus Kug grootver lof, (C. Marnes); 2e prijs Oude Zaanlander (A. Bart); Orig. Dame: Theewarmcr (Mej. Kos); Mooiste dame: le pr. Rozcnkoningin (Roelie Bruinewoud); 2epr. Pirette (Mej.v Licndt). ZAKENVERLOF. Aan Dpi. soldaat Th. S. Bleeker is door de Minister \an Defensie 7 dagen zakenver lof toegezegd om bij invallende dooi in zijn loodgietersbcdrijf werkzaam te zijn. IN DE PRACTIJK. De dames, die de cursus verpleging van zuster Boks hebben gevolgd, kunnen zich thans practisch verder bekwamen. Zij mo gen zuster Boks vergezellen bij haar bezoe ken en mede hulp verleenen. aan die pa tiënten, die hieraan hun goedkeuring hech ten. SUCCES VOOR DOKTER V. D. SLUIS. Schagen doet het niet minder dan Den Helder! Evenals in de stad in Noord-Hol lands Noordpunt zijn ook hier thans 60 in woners. die zich als donor (bloedgever) voor het Roode Kruis beschikbaar hebben testeld. Voo rdokter van der Sluis. die zich voor dezo zaak veel moeite heeft ge geven een mooi succes! IJS WEDSTRIJDEN „DE NOORDELINGEN" De gure wind kon de prettige stemming op de reeds populaire ijsbaan van de buurtver- eeniging op het Noord Zaterdagmiddag niet bederven. Vol animo werd deelgenomen aan de wedstrijden in het ringsteken voor meis jes en jongens tot IC jaar en vele supporters ook dames trotseerdcn.de koude om hun favorieten aan te moedigen.. De prijsuitrei king geschiedde in het „clublokaal de w erk plaats van timmerman Spreeuw, waar iede re deelnemer om te beginnen een fijne sport- koek kreeg, door een winkelier beschikbaar gesteld. De heer Lutjeharms jr, reikt® de prijzen uit, betreurde het dat de heer Teiti ma door een hem overkomen ongeval zij arm is gebroken niet aanwezig kon zij cn wenschtc hem een spoedig herstel. Spr dankte de buurtbewoners voor de medewei king en maakte toen onder een hoera'tje d volgende uitsla gn bekend. Meisjes 8—10 jaar: le prijs N. Brommer p. (strafpunten), 2e prijs S. Splunter 10 p., 3 prijs Jo Schilder, 15 p. Meisjes 10—12 jaar: le prijs K. v. d. Slag 0 p., 2e prijs M. Schilder 5 p., 3e prijs Zwaag 10 p-, 4c prijs T. Jansen 15 p. Meisjes 12—16 jaar: le prijs S. Tuinman 0 p.. 2e prijs G. Venema 5 p.. 3e prijs G. Lim men 10 p., 4e prijs B. Hoebe 20 p. Jongens 811 jaar: le prijs C. Tuinman li p.. 2e prijs S. Koning 20 p., 3e prijs D. Bak ker 25 p. Jongens 12—16 jaar: le prijs M. Ilonini 0 p.. 2e prijs A. Schilder 10 p., 3e prijs G Vel 55 p. Uit onze Omgeving W1ERWGERMEEK De ons linge nood onde: Joeg den OOK WIERINGERWERF KREEG ZIJN DEEL. Dit ondervond Zaterdagmorgen de melk boer P. Kistemaker. Om 6 uur, zooals ge woon ging hij met den auto de melk halen voor zijn klanten. Maar bij de terugkomst kreeg hij sneeuw-tegenslag, welke tot hall 11 duurde. Ten einde raad, is de auto met een paard naar huis gebracht. Ook de motor was natuurlijk bevroren. Bij zijn aankomst wachten de ingezetenen nog steeds op de melk, om hun bakjes troost te kunnen genie ten. De heer Hamstra, kruidenier, begaf zich Vrijdagavond nog met den auto nr. de Oude Zeug, om zijn klanten te bedienen, maar aan gezien deze geen kans meer zag om den te rugtocht te aanvaarden, moest hij zijn auto in de sneeuw achterlaten. Zaterdagmorgen togen zij gewapend met schoppen en man schappen per auto er weer heen; met be hulp van twee auto's slaagde hij er in weer te Wieringerwerf aan te komen. Het is een mooi gezicht de ingesneeuwde auto, maar waar de straten pas ontruimd zijn, zal men verplicht zijn weer met nieuwen moed te gaan beginnen. Het is te hopen, dat dit de laatste keer is. MIDDENMEER. WIERINGERMEERFANFARE. Zaterdagavond hield de Wieringermeer- Fanfare haar 6e jaarvergadering, in het Hotel Smit De voorzitter opende de verga dering met alle aanwezigen een hartelijk welkom toe te roepen en gaf den secretaris gelegenheid de notulen voor te lezen. Daar na werd besproken of men dit jaar deel uit zou maken van het Concours van den West- frieschen Bond of deel te nemen aan het concours van de zustervereeniging, dat dezen zomer te Middenmeer gehouden wordt Tot het laatste werd besloten. Voorts werd be kend gemaakt, dat de verloting is uitgesteld en wel tot 31 Maart. Hierna volgde een bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden waren de heeren K. Kok, voorzitter en C. Roozen, secretaris. Bei den werden met meerderheid van stemmen herkozen en namen hunne herbenoemingen aan. Bij de rondvraag werden door verschillen de personen nog vragen gesteld, die allen naar hun wensch werden beantwoord. Bij de sluiting verzocht de voorzitter om allen zooveel mogelijk te trachten bij elke repetitie tegenwoordig te zijn. WIERINGERWERF. LEELIJK GEVALLEN. De beer A. had hedenmiddag te Wierin gerwerf het ongeluk zoodanig te vallen, dat hij zich met een gekneusde knie onder dok tersbehandeling moest stellen. LANGENDIJK TEWERKSTELLING WERKLOOZEN Vanwege de inspectie van werkverschaf fing is toegestaan, dat arbeiders uit Lan- gendijker gemeenten tewerk kunnen wor den gesteld bij het centrale werkobject in de Vier Noorder Koggen. Van practische be- teekenis is deze mogelijkheid bij dit win- tersche weer natuurlijk niet. GEMEENSCHAPPELIJK BOUW- EN WONINGTOEZICHT. Men deelt ons mee, dat de ongeveer twee jaar geleden ingezette pogingen om in een 14-tal gemeenten van Langendijk en omge ving een gemeenschappelijk bouw- en wo ningtoezicht in te stellen, hoewel daarom trent sedert geruimen tijd niets meer werd gehoord, niet van de baan zijn. Verwacht '»aR worden, dat binnen niet al te langen tijd die pogingen zullen worden voortgezet en dat zij niet alleen de volledige instem ming van Ged. Staten hebben, maar deze ook sterk bevorderen. GENEHMIGUNGEN THANS AFGE KOMEN. De Genehminggu ngen. vereischt voor den export van onze tuinbouwproducten, zijn thans, naar ons werd meegedeeld, afge komen. Er schijnen ook meer spoorwagens beschikbaar gesteld kunnen worden, zoo dat mag worden verwacht, dat het met den afzet van groenten wat beter zal gaan. oo VOOODAPIOSWCO AANDUIDING vooaftAnasweaer*

Schager Courant | 1940 | | pagina 6