De waterleidingskwestie in SS eendracht besproken Griep, Kou, Pijn. Vrijdag 9 Februari 1940 Tweede blad Raad Anna Paulowna Voorzitter meent dat de gemeen» ten verplicht zijn tot zandstrooien bij gladheid. In het provinciale schuitje varen beteekent meestal be talen. Bevroren vordering zal misschien nog wel eens ontdooien. Wat is precies een armlastige? Vuil in theorie en vuil in practijk, de reinigingsrechten geven heel wat stof tot praten. Narcissen- bollen zijn gevaarlijke dingen. Verordening besmettelijke ziekten- gelden gaat vlugger er door. Armbestuursleden hebben het be paald goed gedaan, met algemeene stemmen herkozen. S.D.A.P. blijft bij de waterleidingskwestie met de beenen op den grond. De heer Waiboer geen kampioen bijthakker. - Voorzitter meent dat de wegen van Anna Paulowna nog niet zoo slecht schoongemaaakt zijn. Kleine zelfstandigen hebben het vaak nog slechter dan de arbei ders! Een warm debat over de kon tot slot. De raad vergaderde gistermiddag. Voorzitter was de burgemeester, mr. M. jTh. Mijnlieff, secretaris de heer Keizer. De heer Kuiken is afwezig. NOTULEN. De notulen worden zonder op- of aanmer kingen goedgekeurd, MEDEDEELINGEN. Medegedeeld werd o.a. dat Ged. Staten Öe kasgfcidleeningen hebben goedgekeurd, geen bezwaar hebben tegen den verbouw \an de ambtswoning van den gemeente geneesheer, evenzoo niet tegen het bouwen ivan een brandweerparage, tegen verbete ring van het raadhuis- en kerkplein. Het bestuur van den polder Anna Pau lowna heeft doen weten, dat vanwege den polder gezorgd zal worden voor strooien ivan zand bij gladheid van sommige we gen. Ingekomen zijn ecnige jaarverslagen. Voorzitter dankt het polderbestuur voor Üe welwillendheid. Misschien zal men zeg gen het is plicht, maar voorzitter wijst op de ptrijdvraag hieromtrent. Voorz. gelooft per soonlijk dat het onder gemeentczorg hoort, maar misschien is hij wat ouderwetsch, daar men tegenwoordig meer en meer aan- meemt dat de eigenaars der wegen tot onder houd zijn verplicht. VOORSTELLEN VAN B. EN W. Een nuttige instelling. Voorgesteld wordt toe te treden als lid van het departement Den Hel der en omstreken van de Neder- landsche Maatschappij voor Nij verheid en Handel. B. en W. komen met het voorstel naar aanleiding van een vraag van het bestuur der maatschappij. Anna Paulowna profiteert tot heden wel, maar is geen lid, terwijl de burgemeester zelf bestuurslid is van deze {vereeniging, welke de economische belangen [van deze streek behartigt. De contributie is 1 10.per jaar, alle omliggende gemeenten zijn lid. De heer Kloosterman wil graag weten, Wat het nut van deze vereeniging is. Voorzitter: Het belang van landbouw en [veeteelt en handel in de ruimste zin des Woords. Het voorstel wordt aangenomen* AKKERBOUWVOORSCHOT. Voorgesjeld wordt het aan wijlen J. de Boe verstrekte akkerbouw- voorschot af te wikkelen. Men zit in het provinciale schuitje en we moeten mee, zegt voorzitter. De heer Dekker: Jawel, dat beteekent be halen! Voorzitter: Dat klopt! De heer Dekker ziet in dit geval de nood zakelijkheid niet in. al zal het hem wel zuur staan zijn stelling te bewijzen. Voorzitter licht de zaak toe, waaruit blijkt fiat geen nadeel zou ontstaan voor de pro vincie of gemeente. De heer Dekker: Maar nu weet ik nog het bedrag niet. Voorzitter: f 2814.39, waarvan 30 pet. op 844.29 en 310 cent. De heer Dekker vraagt wat er gebeurt als de gemeente het niet doet. Blijft dan de vordering bestaan? Voorzitter: De vordering blijft toch be staan, maar die bevriest. De erfgenamen blijven aansprakelijk. De heer Dekker: Ik voel er in dit geval biets voor. Voorzitter: Ik voel uw bezwaren heel goed. daarom is er ook zoo'n corresponden tie over. Het is geenszins een kwijtschel ding. De heer Dekker is thans voldaan. Den heer Hoolmeijer komt de zaak vreemd voor en hij dacht dat bij bevriezen een tijd werd gesteld. Voorzitter: Het is „zooiets" als bevriezen. He borgen betalen en zien het later terug te krijgen. De lieer Rczclman: Als de erfgenamen nu de boedel niet aanvaarden? Voorzitter wijst nogmaals op de onmo gelijkheid de kinderen van de overledene thans aansprakelijk te stellen. Oude kost. De heer Kloosterman: We hebben al eens racer dergelijke zaakjes behandeld, hebben we toen ook ons recht gehouden? Voorz.: Dat recht hebben we altijd. De heer Kloosterman is niet gewend dat cr over zoo'n zaak zooveel gesproken wordt Voorzitter: Er iets bijzonders bij. ik zal dit na de vergadering wel even toelichten. Het voorstel wordt aangenomen. OM EN OM. Voorgesteld wordt het besluit tot aanvulling van de Bouwverorde ning d.d. 19 Juli 1939 in te trekken en bet artikel betreffende z.g. au tokerkhoven toe te voegen aan de Alg. Politieverordening. Dit is een formeele kwestie, zonder dis cussie wordt het voorstel aanvaard. REINIGINGSRECHTEN. Voorgesteld wordt een verordening op de heffing en invordering van reinigingsrechten vast te stellen. Het reinigingsrecht is verschuldigd over bet tijdvak 1 Jan.—31 Dec. en bedraagt ten aanzien van: I. Faccaliën: a. voor het eenmaal per week ledigen van een priva&tton of emmer, oyer dat tijdvak f 2.30; b. voor het twee maal per week ledigen van een privaat- ton of emmer, over dat tijdvak f 5.c. voor het ledigen van een beerput, kleiner dan 1 M3. per keer f 2.d. voor bet ledi gen van een beerput van 1 M3. en grooter, per M3. of gedeelte daarvan, per keer f 2. II. Kuis- en keukenafval: voor het twee maal per week afhalen van huisvuil en keukenafval, geborgen in een daarvoor van de gemeente gekochte gesloten emmer, ge reedgezet aan den weg bij den toegang tot de woning: a. voor bewoners van perceelen met een huurwaarde volgens de wet op de personeele belasting tot en met f 200.—, over flat tijdvak f 1.b. voor bewoners van perceelen met een huurwaarde volgens de wet op de pers.b el. van f 201 tot en met f 300.over dat tijdvak f 1.50; c. voor be woners van perceelen met een huurwaarde volgens de wet op de pers. bel. van f 301.— tot en met f 400.— over dat tijdvak f 2.30. d. voor bewoners van perceelen met een huurwaarde volgens de wet op de personeele belasting van meer dan f 400.over dat tijd vak f 4. e. voor instellingen en vereenigingen, over dat tijdvak f 2.50. f. voor bewoners van een perceel, waarin tevens een nering wordt uitgeoefend, wan neer ten behoeve van deze nering gebruik wordt of pleegt gemaakt te worden van den gemeentelijken reinigingsdienst, worden de onder a. t.m. d genoemde bedragen ver hoogd met f 1.50. III Vuilverzamelingen. a. voor het ledigen van een verzamelplaats van haardasch, keukenafval en dergelijke tot een inhoud van 2 M3. of minder, per keer f 4.voor elke M3. meer een gedeelte van een M3. voor een geheel gerekend wordt dit bedrag met f 2.— vermeerderd. b. voor het weghalen van tuinafval als stronken, takken, bladeren, onkruid, afge sneden bloemen, bollen, enz. per M3. een gedeelte van een M3 voor een geheel gere kend per keer f 2. Veilig en vlug helpen hierbij altijd een poeder of cachet van MijnhardL Mijnhardt's Poeders per stuk 8 Cachets, 'genaamd „Mijnhardtjes", cent. Doos 45 cent. st. 10 cL Doos 50 ct. Wat ls een armlastige? De heer Dekker zag de bepaling tot ont heffing voor armlastigen graag wat anders, meer definitief. Als er eens 'n andere raad zit. zou men misschien het zoo lezen, dat er slechts gedeeltelijke ontheffing werd ver leend. Liever zag spr. de armlastigen bij voorbaat vrijgesteld. Voorzitter: Goed, maar wat !s een arm lastige? De heer Dekker: Iemand die door het Armbestuur ondersteund wordt. Voorzitter. Er zijn ook armlastigen, die niet gesteund worden, elke redactie is moei lijk, 't gaat er steeds om. hoe de zaak wordt uitgevoerd. Neem nu eens mcnschen die door kinderen gesteund worden, werkloozen met veel kinderen, enz.? De heer Dekker heeft ook overwegend be zwaar tegen de bepaling, dat de aanvraag formulieren ten gemeentehuize moeten wor den ingeleverd. Waarom niet bij den chauf feur-werkman? Voorzitter: Dat is administratief niet juist. Deze is geen officieel ambtenaar be last. met invordering dezer gelden. De heer Dekker: Het is wel practisch. Spr. wijst er op. dat enkele jaren de re geering het salaris van den werkman wil de verlagen maar dit gekeerd werd, om dat de man ook administratief was. Het is dus ook officieel juist! Voorzitter: Ik was er toen nog niet. laat wethouder Keuris dit nu eens verdedigen. (Gelach.) Weth. Keuris heeft geen bezwaar aan den wenscli van den beer Dekker tegemoet te komen. De Secretaris zegt. dat de zaak theore tisch juister is als de administratie ten gemeentehuize blijft. De heer Dekker: 't Wordt wel ingewik keld! De Secretaris: Hij mag theoretisch geen klant winnen, als de secretarie bet niet eerst weet. Wet!* Keuris: Maar daarom mag hij het wel doen! (Gelach.) Voorzitter zet uiteen dat het niet de be doeling is. dat de menschen de formulieren zelf halen. De heer Dekker: Dan haal ik ook hier bakzeil! De heer Kloosterman vreest dat de kwee kers hun zieke narcissenbollen weg laten halen door den ophaaldienst, en dan wor den de „aaltjes"' verspreid. De keurings dienst komt in gevaar. Voorzitter meent, dat de menschen dan in conflict zullen komen. Weth. Lubbert heeft er niet bij stil ge staan, maar wijst er op, dat het vuil naar Den Helder wordt gebracht. Zou het vuil in de gemeente blijven, dan had spr. fce zwaar. Voorzitter; Het is xerstaadiK er rekening mede te houden, dat het vuil ook eens niet in de Noordzee terecht zou komen! Besloten wordt den werkman op te dragen geen narcissenbollen mee te nemen, los echter van de verorde ning. omdat wijziging hiervan weer administratieve moeilijkheden zou brengen. De verordening wordt vastgesteld. BESMETTELIJKE ZIEKTENGELDEN. Voorgesteld wordt een verordening op de heffing van besmettelijke ziektcngelden vast te stellen. Voorzitter meent, dat de inhoud van de verordening, welke den le den op formulier is verstrekt, wel matig zal interesseeren. De secretaris leest het geschrift echter voor. Artikel 3. 1. Door belanghebbenden is verschuldigd or: a. vervoer f 6.50, b onderzoek f 3. c afzon dering of verpleging of voor afzondering en verpleging tegelijkertijd f 7 per verpleegdag. d. reiniging en ontsmetting liet bedrag, be rekend volgens het tarief van den ontsmet- tingsdienst van de Xoordholl&ndsche vereen. „Het Witte Kruis" te Alkmaar. Voor de verschillende belastingklassen is de heffing progressief en wel: f 8 of meer, doch minder dan f 20, 10 f 20 of meer, doch minder dan f 36, 15 t 36 of meer, doch minder dan f 50, 25 f 50 of meer, doch minder dan f 66, 40 f 66 of meer, doch minder dan f 80, 60 f 80 of meer, doch minder dan f 96, 80 Artikel 4. 1. Belanghebbenden, die tot de on- en min vermogenden behooren, zijn van de betaling van besmettelijke-ziektegclden vrijgesteld. De verordening wordt zonder discussie vastgesteld. PENSIOENGRONDSLAG DOODGRAVER. De pensioengrondslag van den doodgraver Munt je werf wordt vastgesteld over 1940. Het bedrag wordt vastgesteld op f 867.—g BENOEMING. Periodiek treden af als leden van het Burgerlijk Armbestuur de heeren J. Lin- denbergh en G Kossen. In de vacature Lindenbergh wordt deze .heer met algemeene stemmen herbenoemd. In de vacature Kossen wordt de heer Kos sen herbenoemd, eveneens met algemeene stemmen. BEGROOTINGSWUZIGINGEN. De begrootingen 1939 en 1940 worden op enkele punten gewijzigd. DE NIET-RENDABELE GEBIEDEN. Voorgesteld wordt om machtiging te verleenen tot medewerking aan niet rendabele uitbreidingen van het buizennet van het Provinciaal Waterleidingbedrijf. Het uitvoerig prae-advies namen wij eer der op. Men herinnert zich dat hierin o.a. het volgende gezegd werd, nadat de gang van Zaken tot Dec. j.1. was uiteengezet: Vol gens de laatstyï gegevens zal de gemeente ga rant moeten zijn voor weigerachtige aansluit- plichtigen tot een bedrag van f 405.80 per jaar, terwijl de bijdrage aan het P.W.N. zal bedragen f599.25 per jaar. Opnieuw hebben wij ons in verbinding ge steld met het Hoofd van het Bijkantoor Scha- gen van het P.W.N. om specificatie van ge gevens. Het bleek, dat de Lotweg was gedekt voor 49 de Balgweg voor 24 de Gras weg voor 66 de Middenweg voor 48 en de Van Ewijcksvaart voor 100 Uit de mondeling en schriftelijk ingekomen antwoorden blijkt, dat van eigenaren van 6 der bedoelde perceelen bericht is ontvangen dat zij onmachtig zijn de kosten van het abonnement en-of kosten der installatie te betalen, van 9 dat zij die aansluiting om verschillende redenen niet wenschten, ter wijl van 4 geen bericht werd ontvangen. De eigenaren van 10 perceelen. met een geza menlijke opbrengst aan abonnementsgelden van f 138.20 hebben zich alsnog tot aanslui ting verbonden. De 6 perceelen, waarvan de eigenaren on machtig zijn tot betaling zouden aan abonne mentsgelden opbrengen f64.80. Wanneer nu gerekend wordt dat de eigenaren van de andere perceelen nog tot inzicht zullen ko men, dan wel spoedig nadat de leiding is aan gelegd tot aansluiting zulicn zijn gedwongen, dan zouden de jaarlijksche kosten verminde ren met f148 f 10.20 f158.20 en dus nog bedragen f505.85. Het op de begrooting voor 1940 uitgetrok ken bedrag \an f400 zou dan in elk geval toereikend zijn. omdat wel meer dan Va ge deelte van het jaar zal zijn verstreken, voor dat de aanleg zal zijn voltooid. Op grond van het vorenstaande stellen B. en W. voor hun machtiging ie verlee nen tot vorenbedoelde uitbreiding van het buizennet der waterleiding mede te wer ken. evenwel met uitzondering van het ge deelte Balgweg, waardoor dit gedeelte even als het gedeelte van den Middenweg tot de Zandvaart. de Zuidenveg. de Kneeskade en nog een paar verspreide perceelen nog van waterleiding verstoken zou blijven. Spoedig besluiten! Voorzitter deelt mede. dat de waterlei dingsdirectie heeft medegedeeld, dat de of ferte tot 15 Februari gehandhaafd blijft. Voorzitter: Wie mag ik het woord geven? De heer Dekker: Mijnheer de voorzitter. Voorzitter: Hé, mijnheer Dekker. (Gelach.) De heer Dekker zegt, dat het voorzitter niet verwonderen zal dat liet prae-advies hem niet bevredigt. Spreker zag liever alle niet-rendabeie gebieden aangesloten en niet zooals nu, belangrijke gebieden uitgesloten. Spr. had eerst verschillende voorstellen wil len doen, maar de fractie houdt rekening met andere factoren, als de onzekerheid der tijden. Bovendien zouden verderstrekkende v oorstellen om de hooge kosten wellicht door Ged. Staten niet worden goedgekeurd, Onder deze omstandigheden ver- cenigt de fractie zich met het voor stel, wanneer B. en W. de toezegging doen, wanneer de omstandigheden het even toelaten, hun volle mede werking verleenen, tic gebieden die nu losgelaten zijn, aan te sluiten. Voorzitter zegt dat het college zeer zeker het hygiënisch belang inziet, alles aan te sluiten en zeer tegen den zin van het college komt het met een beperkt praeadvles. En namens het college zegt voorzitter gaarne al le medewerking toe. De heer Dekker is tevreden. De heer Op 't Veld vraagt, waarom het percentage aan den Balgweg zoo laag is. Voorzitter licht toe dat het niet zit in het niet aansluiten. .Er is alle medewerking van de bewoners, maar het zit in de groote af standen. De heer Schraa vraagt zoo mogelijk ar beiders uit den polder voor het grondwerk in te schakelen. Voorzitter wijst op den omvang van het werk, maar zal de wensch van den heer Schraa gaarne met het P.W.N. bespreken. Het voorstel wordt aangenomen. De heer Hooimeijer houdt zich het recht voor later volkomen vrij over de zaak te spreken en bindt zich niet. De lieer Dekker zegt, dat ook niet te hebben bedoeld. RONDVRAAG. De heer Schraa komt terug op de kwes tie van de schoolschoonmaakster. Voorzitter zegt dat het onderzoek nog niet tot resultaat heeft geleid. Het college was overbelast. De goederen B-steun zijn ontvangen, deze zaak wordt afgewikkeld, zegt voorzitter op een vraag van denzelf- den spreker. De heer Schraa had graag meer spoed gezien. Voorzitter wijst erop dat de werkloosheid eerst laat in den winter intreedt, ijet is niet mogelijk de zaak eerder af te wikkelen. Overigens is men dit jaar vroeger dan an- des. De heer Waiboer vraagt of degenen die bijten moeten hakken dit elk jaar moeten doen. Voorzitter zegt dat het moeilijk is er ieder jaar anderen voor te vinden. Men is meer gebonden aan de huizen dan aan de men schen. De heer Waiboer: Ik geef het liever aan mijn buurman. De heer Schraa wil een betere beveiliging van de bijten voor de kinderen. Voorzitter heeft alle bijten bijna gecon troleerd en meent dat ze ook 's avonds goed zichtbaar waren. De heer Strooper ziet vorst in de lucht en vraagt of de zijwegen niet wat kunnen worden opgeruimd. Dc schoolkinderen kun nen er niet door. Voorzitter: Met honderd kilometer gaat 't niet in een paar minuten Tegen de om geving steken we niet slecht af. Voor da kleine zelfstandigen. De heer Op 't Veld vraagt of er niets gedaan kan worden voor de kleine zelf standigen. Voorzitter Is het met spr. eens, dat in die kringen de meeste armoe wordt geleden; maar er is zoo weinig aan te doen. De heer Kloosterman dankt den heer Re- zelman voor een toezegging, dat de pol deropzichter zal meewerken sneeuwbanken op te ruimen. Den heer Kloosterman worden nog ecnige cijfers genoemd uit het verslag der com missie tot wering van schoolverzuim te Breeaznd. De heer Hooimeyer meent dat men nu nog niet weet waarom de gemeente niet tot sneeuwruimer is overgegaan en wil ecu gemeentelijk beroep op de inwoners doen. Voorzitter wijst op de rijksbcpalingen ten aanzien van de werkloozen ermoemt de resultaten v. verzoeken aan lanterfantende werkloozen, 'n handje te helpen in andere gemeenten zeer pover. De burgers hebben een zekere plicht, maar men kan de men schen niet. steeds verbaliseeren. Er zijn al veel verbalen opgemaakt voor het niet open houden van bijten. Dit getuigde van weinig gemeenschapszin! De heer Hooimevcr: Men geeft hier dc schuld aan den burgemeester, dat hij de werkloozen geen cent extra wil laten ver dienen, men moppert en scheldt maar doet zelf niets. Voorzitter gelooft graag wat de heer Hooimeyer zegt, maar de burgemeester heeft een breede rug. Laat men liever de schop pakken dan staan te beuzelen. Voorzitter: Ik wil volgende keer graag de menschen opwekken, maar ik heb wei nig illusie. De heer Dekker vindt ook de regeerings- maatregelen niet juist, maar dc menschen die het hardst schreeuwen, willen a la de Telegraaf de werkloozen voor niets laten arbeiden en daar bedanken de werkloozen voor. De heer Hooimeijer zegt dat het aller be lang is mee te helpen, maar men moet hier de menschen op wijzen. Voorzitter: Zoolang de minister zijn hou ding niet wijzigt kunnen degenen die niets om handen hebben wel helpen, dat is niet onredelijk. Hierna gaat de raad in comité. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jan. zoon van Jan Noorman en Maria Catharina Schermer (wonende ;e Schagen); Petrus Maria, zoon van Wilhel mus Simon de Wit en Elisabcth Comelia Schilder. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Jan Anema, 23 jaar. grossier, te Alkmaar cn Aagje Rijs, 21 jaar, z.b. te Zijpe. Overleden: Antjc Breed, <3 jaar, z.b., we duwe van Gcrrit Boontjes; Sijke Sijtsma, 83 jaar, z.b. weduwe van Jan Kooij; Johan- na Cornelia van Straten, 98 jaar, z.b. we duwe \an Aria Krocs( oudste inwoonster.) PETTEN. ONDERHOUD PETTENER GEGUND. ZEEWERING Na aanbesteding per 26 Jan. j.1. te Haar lem. waarbij de gunning was aangehouden, is thans door den Rijkswaterstaat het on derhoud gedurende het jaar 1910 van de Pettener Zeewering gegund aan den laag- stcn inschrijver, den heer IJ. Dikkerbooni Jzn. te Den Oever, die had ingeschreven voor f 21410.—, terwijl de raming f 27200. bedroeg. ST.MAARTENSBRUG. Tot \oorzittcr en secretaris der commis sie tot wering van schoolverzuim alhier zijn benoemd ros|>ectievelijk de heeren G. Schuijt Kz. en W. Brouwer. KOEDIJK. ZIJPE T ZAND. DOOI BRENGT NIEUWE ZORGEN. Nu de dool er is, wordt zij voor sommige menschen noodlottig, want de smeltende sneeuwlaag en de regen veroorzaken over stroomingen, daar de riolen bevroren zijn en dan het vele water niet verplaatsen kunnen Woensdag zijn dc militairen l>egonnen den weg te verhreeden en de grootste sneeuw- hoopen op te ruimen. Ook eenige burgers hebben zelf de schop ter hand genomen. TUINBOUWBELANGEN. Burgemeester heelt een open oog voor de belangen der tuinders. Dc Tuinbouwver. Dc West hield haar jaar vergadering in café Groot. Dc voorz. heet in zijn openingswoord spe ciaal welkom burgemeester Pesman en het hoofd der O. L. S., den heer Stuffcrs. Spr. schetst In groote trekken het rampjaar 1939 en hoopt dat het met dc export van tuin bouwproducten in 1940 heter zal gaan. Uit het jaarverslag blijkt dat het leden tal niet 3 is teruggcloopcn en thans 152 be draagt. Het verslag wijst op te lage prij zen voor de vroege aardappelen, maar de secr. meent, dat hier veel schuld ligt bij do eigen mcnschen, die de kostprijsberekening te laag hebben opgezet.. En het zijn speciaal dc tuinders uit de aardappelslreek, dio thans 't meest aandringen op verbetering, die in die te lage prijsstelling dc hand had den. De opbrengsten van de bijproducten gaven weinig reden tol tevredenheid. Na gunstig advies van den heer K. Buis man wordt tot goedkeuring der rekening besloten. De rekening geeft aan een totaal bedrag van f <86.20 met een batig saldo van f 90.18. I)e heer Stuffers raadt aan om voor den tuinbouwcursus een kleine subsidie van de gemeente te vragen. Burgemeester spreekt Burgemeester Pesman neemt het woord. Spr. hoopt dat elk tuinder, die in moeilijkheden verkeert, den weg naar net gemeentehuis zal weten te vinden. Wat het verzoek van den heer Stuffers bc treft, indien de mogelijkheid hiertoe bij den huidigen finantieelen toestand van dc ge meente bestaat, zal het zeker worden inge willigd. Bij stemming worden de aftredende hoe ren W. Visser, M. Muis cn W. Butter met groote meerderheid herkozen. Een zilveren jubileum. Hierna spreekt de voorzitter den heer G Spaan toe, die thans 25 jaar bestuurslid is, cn steeds heeft getoond met groote liefde voor organisatie cn vak dit werk te verrich ten. Spr. biedt den jubilaris hierbij een ca deau aan in den vorm van een vulpen, en aan de cclitgenoote van den jubilaris een bloeiende plant. De heer Spaan spreekt een dankwoord. Hierna wordt de jubilaris niet op één na algemeene stemmen herkozen als bestuurs lid L.G.G Het bestuur doet het voorstel voor de ver gadering L.G.G om hei parkceren op het terrein van de L.G.G alsmede dc ligplaats voor schepen aan de veiling gratis te doen zijn; dat dc lossing der producten dan in het centrum van veiling verplicht Is; dat de daardoor verminderde inkomsten van de L.G.G door een contributie van f 1 door alle leden weer in evenwicht worden ge bracht. Dit voorstel wordt na enkele bespie- kingen aangenomen. Naar centralisatie. Op voorstel van den heer W. Butter zal op die agenda geplaats worden het voorstel dat do L.G.G aan het Centraal Bureau uit de veilingen verzoekt, een commissie samen te stellen uit jliverse instanties, waarhij ook de overheid, die dc mogelijkheid onderzoekt van centralisatie van den handel en in dustrialisatie van den tuinbouw op coöpera tieven grondslag. Burgemeester Pesman ziet in dit voorstel, hetwelk van verstrekkende gevolgen kan zijn, voor een studiecommissie een groot object. Voorzitter doet daarna nog mededeeling van de aanvoerregeling en waarschuwt om niet verder te gaan dan 30 pet. van den voorraad. Spr. laakt het courantenbericht, volgens welk bericht de kool aan diverse instanties zou zijn verkocht en noemt het gcheelc bericht uit de lucht gegrepen. Dc heer Joh. Blaaulioer dringt aan op hoogcie prijzen, vooral van witte kool. Nadat door voorzitter nog uiteen is gezet dat het bestuur samenwerkt met vrachtauto bezitters om het vervoer te regelen, volgt sluiting. CORRESPONDENTIE. T., Winkel. Ingezonden stukken in dicht vorm neincn wij slechts hij zeer hooge uit zondering op. Hoewel wij het met de strek king van uw vers natuurlijk geheel eens zijn, kunnen wij tot onzen spijt van dezen algemeencu regel met afwijken. (Red.)

Schager Courant | 1940 | | pagina 5