BURGEMEESTER PESMAN ZIET LICHT De perceeleo GRASLAND DANCING VEERBURG fïlt^nhcPuWó Verpachting van grasland KINDER' MANTELS ïaieltoitcf JACK DE VRIES' INTERNATIONALS verschillende anthrecietsoorten kan helpen. „Staakt het vuren, Tsjaog Kai Sjek*' Alle Zenuwtabletten koker 75 cent Maagtabletten koker 75 cent Hoofdpijntabletten koker 60- cent Laxeertabletten doos 60 cent echtmet den naam Mijnhardt. Duikboot overleeft slachtoffer een half uur Twee U-booten vernietigd? Verontwaardiging in Scandina vië neemt toe. SLAGKRUISER REPULSE IN DOK. United Press deelde gisteren mede, dat iet Britscho stoomschip Sultan Star (12306 on) was getorpedeerd en dat de beman- ling in veiligheid was. Prompt meldde daarop de Britsche admi- aliteit, dat twee der Duitsche duikbooten, lierbij het tot zinken" brengen van dit schip nook van de Gretafield en British Tri- imph betrokken waren, zijn vernietigd. De U-boot, die do Sultan Star tot zinken tracht, heeft haar slachtoffer slechts een lalf uur overleefd. Waarom strijdt Duitschland tegen foorwegen?" United Press meldt uit Oslo, dat het tor- ledeeren van het Noorsche s.s. „Snestadt", velke met een lading steenkool op weg was laar Oslo, veel beroering in Noorwegen heeft ewekt. Hot blad „Tidenstegn" schrijft: „Dit s een duidelijk breken met het internatio- laai recht. Waarom strijdt Duitschland te en Noorwegen?'' Het orgaan van den Noor- Wen zeevaarderst jnd stelt de regeering roor de handelsbesprekingen met Duitsch- and, welke op liet oogenblik gaande zijn, i te breken. Bericht wordt dat het Zweedsche stoom schip Dalaro is beschoten, het Deensche chip Chastine, Muersk tot zinken is ge tracht, het Noorsche schip Eiko is vergaan n men vreest, dat nog eenige Deensche schepen verloren zijn. De Scandinavische anden hebben dus wel eeige reden op Duitschland vertoornd te zijn. 5e Repulse in dok. De Britsche slagkruiser „Repulse1*, die rólgens herhaalde beweringen van de Duit sche radio tot zinken was gebracht, is hans in het dok gegaan, ten einde te wor- ien gereviseerd. De helft van de beman- ïing.yan 1100 koppen heeft verlof gekregen Sr zijn twee scheepskatten aan boord; de :en genaamd „Mussolini", de ander „Hit- r-" Een der officieren verklaarde dat hij „geen heldhaftige verhalen" te vertellen lad over het verblijf van de „Repulse" op tce,- dat 130 dagen geduurd heeft. Reuter meldt uit Washington, dat men in regeeringskringen aldaar van meening is. dat duikbooten gerechtigd zijn Amerikaan- sche schepen, welke gedwongen worden naar "Britsche controlebases te varen, 'tot J zinken te brengen, nadat is vastgesteld,-dat jdg lading van.het schip voor 50 bestaat t|if '.contrghaittje, „bestemd voor de vijanden jv;an Duitschland. Er wordt in Washington echter" weinig waarde gehecht aan de woorden van den Bcrlijnschen woordvoerder, welke het tot zinken brengen van de „Burgerdijk" verde digt én aan het gezegde, dat Amerikaan- schè schepen in dezelfde omstandigheden eveneens het slachtoffer van een duikboot- aanval zouden worden. Angstige uren op TEXELSCHE BOOT DOOR HET IJSVELD HET MARSDIEP OPGESTUWD. Avontuur van 150 passagiers, dat ze zal heugen. 150 Opvarenden van het s.s. „Dr. Wage maker" van den dienst Den HelderOude- schüd hebben gisteren een angstig avontuur beleefd. Na een voorspoedige reis van Texel naar Den Helder verliet de boot omstreeks tien uur met honderdvijftig passagiers de haven yan Den Helder voor de terugvaart Halver wege het te varen traject, ter hoogte van het Bomt je, stiet het schip op een uitgestrekt ijsveld, dat reeds eenige dagen geleden aan de Zuidkust van Texel was gesignaleerd. De „Dr. Wagemaker" wist zich niet uit tic klem van het ijs te bevrijden, en dreef met het groote ijsblok naar het Marsdiep af. Alle pogingen van kapitein List om het schip vrij te krijgen, mislukten. Steeds verder ge raakte de boot "hot Marsdiep op. Zoo worstelde het bijna drie uur tegen het ijs, dat zich steeds nauwer om de „Dr. Wagemaker" sloot. Eindelijk kwam echter hulp opda gen. Van Den Helder af had men nl. het schip gesignaleerd, waarna twee marincsleepbooten uitvoeren om as- sistentie te vcrleonen. Inderdaad wisten zij het ijsveld, waarin <i"6 „Dr. Wagemaker" verstrikt was geraakt, te breken, zoodat het schip na ruim vijf uur onderweg te zijn geweest, omstreeks half vier do haven van Den Helder kon binnen komen. Geen voetba'pasje, geen extra treinen De wedstrijd BelgiëNederland Naar bet Rt. Nwshl. verneemt, ligt het in 'de bedoeling der Ned. Spoorwegen voor den komenden voetballandenwedstrijd België— Nederland op 3 Maart n.s. extra treinen in te leggen ten behoeve der supporters, zooals dat vroeger gebeurde. 'Dit besluit is genomen, omdat dit jaar geen Z.g. voetbal pasjes worden verstrekt en ook een bewijs van Nederlanderschap onvoldoen de is om do grens te passeeren. Alleen zij die in hel bezit zijn van een gewoon Neder- Jandsch paspoort zullen tien wedstrijd kun nen bijwonen. Uit dien hoofde venvacht men èen gering bezoek uit Nederland en worden extra vervoersmogelijkheden overbodig ge acht. Raad Koedijk Vervuilt het schoone dorp aan het Kanaal? Klachten over het bijt hakken. Gistermiddag vergaderde de Raad. Yoorz. de heer J. A. Pesman, burgemeester Tegenwoordig zijn alle leden met uitzon dering van den heer A. Schuur, die heeft kennis gegeven van verhindering. Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom en zegt dat de goede wenschen voor het jaar 1940 reeds schrifte lijk en mondeling «zijn gedaan, doch stelt er prijs op in het midden van den Rdad de hoop uit te spreken, dat 1940 voor de ge meente Koedijk en hare ingezetenen voor spoed moge brengen. Spr. herdenkt den heer Bol de wijn. De mobilisatie van Land- en Zeemacht was oorzaak dat ook een groot aantal van onze dorpsgenooten werd opgeroepen. Aan 58 dienstplichtigen moet vergoeding worden uitgekeerd. Ongeveer 75 zijn er in dienst. Enkele der in het afgcloopcn jaar geno men besluiten worden daarop door spreker gememoreerd. Spr. wijst er op, dat het voor een gemeente al Koedijk; die in uitorst moeilijke finan- cieele omstandigheden verkeert, dank zij de medewerking dor hoogere instanties, moge lijk is belangrijke en noodzakelijke maatre gelen te nemen, zoodat ook in dc bestaande omstandigheden de invloed van den Raad op het bestuur der gemeente aanmerkelijk grooter is, dan wel eens wordt gemeend. Hoewel gedurende sommige maanden van het jaar het aantal werkloozen nog aanzien lijk is, heeft het afgcloopcn jaar hierin ver betering gebracht. Van overwegend belang voor allen ls de toestand van den tuinbouw doch al kan er worden gesproken van verbetering geduren de het afgeloopen jaar, deze nam in geen geval de afmetingen aan die zoo gehoopt werden en die zoo noodzakelijk zijn. Hierin is thans een belangrijke verbetering te be merken en indien niet alle voorteekenen be driegen zal dit jaar betere resultaten ople veren dan de voorgaande. Moge dit jaar ons echter in de eerste plaats vrede brengen, waardoor de normale handelsbetrekkingen tusschen de landen kunnen worden hersteld, dan zal het mo gelijk zijn, dat tn ruimer mate dan in deze moeilijke jaren een loonend bedrijf arbeid en arbeidsvreugde schenkt aan allen, die hun werk verrichten, De heer Kramer wenscht den burgemees ter en mevrouw namens den Raad alle goeds toe in het jaar 1940. Enkele forhieele ingekomen stukken wor den voor kennisgeving aangenomen. Aan het verzoek van Gedebuteerde Sta gen om de begrooting te wijzigen wordt op voorstel wan" Burgemeester en WetWoudccs voldaan. i - Benoeming.- In verband met dc ontslagaanvrage van den heer P. Geus als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim deelt de voor zitter mede, dat de heer Geus gedurende vele jaren op voortreffelijke wijze het secretariaat der commissie heeft waarge nomen en brengt hem dank voor alles wat hij in die functie voor de gemeente heeft verricht. De commissie moet dit jaar in zijn ge heel aftreden en door burgemeester en Wet houders is de volgende aanbeveling opge maakt: In de vacature C Stuffers: 1 C. Stuffers; 2 H. J. Schut. In de vacature J. Ploeger: 1 J. Ploeger, 2 C. Boon. In de vacature P. J. Lammerschaag: 1 P. J. Lammerschaag; 2 J. W. Boldcwijn. In de vacature P. Zwetsman: 1 P. Zwets- man; 2 G. Klomp Cz. In de vacature P. Geus: 1 J. Smit; 2 G. Smit. De heeren K. Mol en A. Groen belasten zich op verzoek van den Voorzitter niet de stemopneming. De nummers 1 der aanbeveling worden al len met 5 van de stemmen benoemd. MelkbesluiL Overeenkomstig het verzoek van den Di recteur van den Keuringsdienst voor Wa ren wordt zónder hoofdelijke stemming be sloten tot intrekking van artikel 32 van 't Melkbesluit, nadat door den voorzitter is toegelicht dat dit verzoek is gedaan is ver band met de bepalingen der Vestigingswet. Grondverkoop. Op voorstel van B. en W. wordt beslpten tot verkoop van een perceel bouwland aan het B. A. voor f 150 en een perceel grond aan den Kanaaldijk aan den heer P. Zwets man voor f 200. Vervolgens geeft de Voorzitter het woord aan den heer Boon, in verband met een door hem ingezonden vrasj. Do heer Boon is van mccning, dat de ophaaldienst heel zuinig werkt en al zal de gladheid van den weg hier wel mede de oorzaak van zijn, dan komt het naar zijn meening niet van pas dat in de acht weken slechts een keer vuil wordt opge haald, waarvan het gevolg is dat Koedijk vervuilt. Tevens zou hij gaarne zien, dat allen die daarvoor in aanmerking komen, betalen. De heer Kramer wijst op de onbegaanbaar heid der wegen waardoor overal stagnatie is. De voorzitter merkt op dat. deze dienst In een beginstadium is en nog anders moet worden geregeld. De tijdstippen voor het ophalen van het Vuil moeten vastgesteld worden ei] het ls zaak dat de ophaler zorgt voor een bel, opdat de menschen tij dig kunnen zorgen dat het vuil klaar staat. Zooals de toestand thans is bestaat ook geen voldoende berging voor het vuil. De strop. De heer Mol merkt op, dat de ophaler er een strop aan heeft, dat hij ook het geld moet ophalen. Bij inschrijving zal worden verpacht voor onbep. tijd: onder de gemeente Barsinger- horn. Sectie B nrs. 227 en 229, samen groot 2.12.40 H.A., behoo. rende aan het Alg. Burgert. Armbest. van Barsingerhorn. laatst in pacht bij den heer A. Droog Czn. Inschrijvingsbiljetten met op gaaf van 2 borgen vóór 24 Fe bruari 1940 in te leveren ten kantore van Notaris G. J. VAN LEERSUM tc Winkel. De gunning wordt voorbehou den. om door te dragen. Nu nog LAGE PRIJZEN bij „DE BIJENKORF" Spoorstraat hoek Koningstraat OEN HELDER brengt ZONDAG a s. van 4-7 en 8-2 uur een band van Europeesche vermaardheid (6 man), die voor een nieuw hoogtepunt In de historie van Veer- burg zullen zorgen Vanaf 1 's nachts bussen en taxi.'s naar Breezand, Den Helder, Ewijcksluis, Wieringen, Oudesluis, W.Waard en Schagen. Voor en kele dubbeltjes komt U thuis. Heenreis: met dc gewone diensten van Naastcpad. Gevraagd, met 1 Maart een VAST ARBBIDER, met klein gezin, of een flinke jongeman, goed kunnende ploe gen en niet paarden omgaan, lm. BLAAUBOER Gzn., Kol- hom. G. SNIP, Schagen laat bekend maken dat hij voor- loopig zijn cliëntèle niet aan de Tc koop: 2 Boerenwagens, een Kunstnestatrooier. een Dresseerkar en een Waaier net zeven. W. METZELAAR. Oudesluis. ADVERTEERT IN DIT BLAD De heer Groen is van mccning dat het be drag waravoor dit werk is aangenomen van het begin af aan te laag is geweest en heeft ook klachten gehoord over het stor ten van vuil bij J. Mes. De voorzitter zegt, dat dit geen bezwaar behoeft te zijn, als het vuil maar eenigszins wordt afgedekt. Zoodra de toestand weder normaal is, zal een en ander nog eens uit voerig worden besproken. De heer Boon vraagt hoe het moet met hen die niet betalen, waarop de voorzitter opmerkt, dat een verzoek aan Burgemeester en Wethouders kan worden gedaan en in sommige gevallen ontheffing kan worden verleend. Stok achter de deur. Tevens zag de heer Boon graag dat een vervolging wordt ingesteld tegen diegenen die doorgaan om het vuil in de sloot te de- poneeren. De Voorzitter zegt toe, hierop te zullen la ten toezien. Betreffende de brandbijten zag de heer Boon gaarne, dat er voor wordt gezorgd dat voldoende bijten aan het kanaal open liggen, omdat volgens dc politieverordening ieder verplicht is voor een bijt te zorgen; hij kan zich wel er rnede vereenigen, dat om de 4 huizen een bijt is. als deze dan maar open worden gehouden. Thans liggen er wel ver schillende bijten, doch de meesten zitten dicht. De Voorzitter zegt. <;lat de veldwachter meerdere malen heeft gecontroleerd of de bijten aanwezig waren en de laatste keer nog op 10 Februari; Zondag waren er 18 bijten open. Er zal op worden gelet of de bijten wor den open gehouden. Tenslotte zag de heer Boon nog gaarne, dat degenen die niet hebben gezorgd om den weg voor hun huis schoon te maken, nog eenmaal een aanzegging,krijgen en indien zij er dan niet voor zorgen een proces-ver baal. Hij brengt nog een woord van dank aan het Hoogheem raadschep voor het zand strooien. Voorzitter zegt nog maatregelen toe. Hierna sluiting, BROEK OP LANGENDIJK. JAARVERGADERING BEGRAFENISVER. De begrafenisvereeniging „De Laatste Eer" hield gisteravond in cafó Vijzelaar de alg. jaarvergadering. Wegens ziekte van den voorzitter, den heer W. Slot, werd deze vergadering geleid door den heer H. dc Graaf. Deze deelde rnede, dat de heer Slot zich niet meer herkies baar zal stellen voor een bestuursfunctie. Dc notulen der vorige vergadering, voor gelezen door den heer Vinke, werden goed gekeurd. Uit het jaarverslag van den se cretaris, den heer H. Vinke. bleek dat er in 1939 220 begrafenissen zijn uitgevoerd, waarvan 7 voor leden en 15 voor nict-leden Alles met de voorbceldigste orde en net heid, waarvoor het personeel, in het bijzon der den adviseur-voorlooper dank betuigd werd. Het ledental «Ier vereeniging is thans 732 betalende en 52 nict-betalende leden. De kwestie Sint Pancras is op bevredi gende wijze opgelost. De penningmeester, de heer C. Timmer man, bracht hierna het financieel verslag uit. De exploitatierekening* sloot met een totaal aan ontvangsten van f 890.37, uitga ven f 588.11, explotatiesaldo f 30*2.26: het bezit der vereeniging is met inbegrip van de gekweekte rente met f 354.65 toegeno men tot f 2646.73. De kascommissic rapporteerde, dat de boeken en bescheiden in dc beste orde wa ren hevonden. Tot leden der kascommissic 1940 werden de heeren C. Kloosterboer en A. Boon be noemd. Bij de bestuursverkiezing werden de hee ren C. Timmerman en H. Vinke herkozen In dc plaats van den heer W. Slot, d!* bedankt heeft, werd de heer J. de Bree ge kozen. Nadat, het verslag van de bondsvergade ring was voorgelezen, werden de hoeren A. Dirkmaat en A. Bonn tot afgevaardigden naar dc bondsvergadering gekozen. Na nog eenige J>csprekingcn van huis- bowHijkcn aard volgde sluiting der verga- doring. ANNA PAULOWNA. JACK DE VRIES' INTERNATIONALS. Zondagmiddag en -avond zal nien een nieuw hoogtepunt in Vecrburg kunnen mee maken. De heer Jonker heeft n.1. toevalliger wijze voor slechts één Zondag beslag weten te leggen op Jack de Vries' Internationals, een der weinige Nederlandsche hands van Europeesche vermaardheid. Van Jack de Vries' laatste engagementen noemen wij Zomer 1939, Kursaal Blankenherghc België Sept.—Dec. 1939 Cinema Roval Concern, Am sterdam; Januari 1940 Dancing Pschorr, Coolsingel, Roterdam. Ook voor de VARA is deze band vele malen opgetreden. Om allen, die dezen hoogtijdag willen meemaken, te gerieven, zullen er weer bus sen en taxi's gereed staan vanaf 1 uur des nachts. Door bijzondere afspraken kan Veerburg garandeeren dat men voor slechts enkele dubbeltjes thuisgebracht wordt. JULIANADORP DE SCHOOLJEUGD NOG OP DE SCHAATS Gistermiddag organiseerde de IJsclub „Eendracht" nogmaals een hardrijderij voor de schooljeugd van Koegras. aange zien de baan nog steeds in prima staat ver keert. Bestuur en andere medewerkers uit de buurt hebben wederom de voldoening gehad, dat er flinke deelname was en daarom het geheel slaagde. Er hadden zich weer 55 deelnemers aan gemeld. Ditmaal werd gereden volgens den leeftijd: 6 en 7 jaar. 8 en 9 en 10 tot 13 jaar. Prijsuitslagen volgen tot en met dc ie wiunaars: Oudste groep jongens; 1 S. de Wit, 2 J. Kootstra, 3 J. Gouwenberg Kz. en 4. C. v. d. Beek. Meisjes: 1 M. Noot, 2 S. Tamis, 3 R. Kap- tein en 4 G. Piek. Middelgrocp jongens: 1 Th. Slikker. 2 J. Groot-Enzerink, 3 J. Slikker en 4 K. Kei zer. Meisjes: 1 T. Tamis, 2 J. Slikker, 3 F. Schaafsma en 4 St, Gouwenberg. Jongste groep jongens: 1 P. de Groot, 2 F. de Groot, 3 H. Kaptein en 4 Th. de Bakker. Meisjes: 1 J. de Graaf, 2 M. Schreurs, 3 J. Sevenhuysen en 4 J. Wijnstra. Bovendien waren er nog 7 troostprijzen. Ondanks de grimmige sneeuwjacht, bleef de stemming er tot het einde toe best in. In totaal werden 95 gratis consumpties uit gereikt, zoodat alle kinderen, ai of niet op de schaats, er van konden genieten. Ecu woord van dank pastaan de baanvegers, finantieele medewerkers. Bestuur en belang stel enden; Wij wenschen tot ziens maar liefst het volgende seizoen. BARSINGERHORN. HET WITTE KRUIS. De aftt. van het Witte Kruis vergaderde gisteravond in Dc Fortuin. Aanwfezig 7 le den. Voorzitter burgemeester Loggers, opent de vergadering, waarna goedkeuring der notu len volgt. Naar aanleiding van een voorstel op de vorige algemeene vergadering om een aan vullende verzekering te sluiten, wordt thans aangenomen die verzekering voor de wijk verpleegster te sluiten, zoodat zij bij event. ziekte of ongeval voor twee jaar verzekerd is tegen loonderving. Het jaarverslag over 1939 van de afdeeling van het Witte Kruis meldt, dat het aantal leden 412 is, een toename van 15 leden. De ontvangsten bedragen f 1950.68, de uit gaven f 079.70. De zweminrichting f100.25 ontvangsten, f82.90 aan uitgaven. Nieuw materiaal werd naar behoefte aan geschaft. 210 keer werden artikelen in bruik leen afgegeven. De wijkverpleging telde 304 leden, een toe- iname van 7 leden in dit jaar. De wijkverpleegster legde 2430 bezoeken af. Daarnaast aan zuigelingen nog 477- be zoeken. Aan de zuster werd een bijzonder woord van dank gebracht vodr haar activiteit- Voor t.b.c -bestrijding werden 75 bezoe ken afgelegd. De rekening van het Witte Kruis meldt een batig saldo van f 1279.78, het saldo van 1938 was f 1231.79. De wijkverpleging heeft een nadcelig sal do van f 149.34. en de t.b.c.-bcstrijding van f 12.88. Het verslag van de algemeene vergadering wordt door de afgevaardigde naar die ver gadering uitgebracht. Bij de rondvraag deelt dc heer J. Schenk mee. dat Liefdadigheid weer een uitvoering geeft, waarvoor de baten komen aan de af deeling. De heer P. Blaauboer wijst op het gevaar voor de zweminrichting door den hoogen waterstand in de haven. Dit zal onder het oog worden gezien. Hierna sluiting. WIERINGERWERF. DE SNEEUWPLOEGEN MOETEN WEER DIENST DOEN. Gisteren zijn weer op den Wester Terp weg verscheidene auto's in de sneeuw blijven steken. De sterke wind brengt de sneeuw, die op het land ligt, op do wegen. Gisteren avond om pl.m. 7 uur zat een luxe auto zoo danig er in vast, dat die niet voor- of achter uit kon. Zelfs tc voet weet men Slootdorp bijna niet te bereiken. Ook do Wierweg en Schelpenbolweg is gestremd voor alle ver voer, wegens de vele sneeuw. En de militairen die met verlof waren, konden wegens het niet rijden van de H.A.B.O., niet terugkeeren naar hun garni zoen. Ook een strop! SLOOTDORP. PROMOTIE. Candidaat L. J. Goede, beroepen predikant te Slootdorp, is door de Classis Enkhuizen met gunstig gevolg peremptoir geëxami neerd en aldus toegelaten tot de bediening des Woords en der Sacramenten. NIET DOORGEGAAN. Gisteravond kon niet het ook op de be sneeuwde wegen, de vergadering waar Dr. K. Dijk, een rede zou houden over: „Onze jeugd in de schaduwen van heden", niet doorgaan. Japansche commandant bezweert den maarschalk den strijd te sta ken. Uit Nanning, de vroegere hoofdstad van de provincie Kwangsi wordt gemeld, dat de commandant "van. het Japansche expeditie- leger in Zuid China telegrafisch bij Tsjang Kai Sjek cn andere Chlneesche legerleiders erop heeft aangedrongen, „dc les te 1 ccren uit de jongste campagne in dc provinsie Kwangsi cn hun houding te herzien en om vrede te vragen. Zij worden echter gewaar schuwd, dat zij een nog veel heviger tegen aanval moeten verwachten, indien zij een nieuw offensief tegen de Japansche strijd krachten wagen te ondernemen. Aan het te legram wordt toegevoegd, dat de Japansche troepen niet voornemens zijn het bezette ge bied nog uit te breiden. Stammen OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDER LAND. De in dc Maasstad gespeelde partij uit het tournooi om het kampioenschap van Neder land tusschen Kalden en Ham eindigde in remise. SCHAGEN BEKNELD. Dc heer Burger, fitter aan de gasfabriek had het ongeluk met zijn pink in den cokes- molen te geraken. Het lichaamsdeel werd deerlijk gekwetst,- zóó; ita+'de heeraB. zich onder geneeskundfge behandeling moest stellen. SCHAGEN. 15 Febr. 5 Geldekoeien (magere) 120—150, 22 idem vette 100—260. 5 kalikoeten 180—240, 9 gras kalveren 35—80, 24-4 nuchtere kalveren 6— 14. 10S vette schapen 22—30, 60 overhouders 16—20, 14 vette varkens per Kg. 58—60 ct,, 46 biggen 1218. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Febr. Uien 7.70—8.40, drielingen 2.502.60, grove 6.90—7.70, peen 3.10—4.70, roode kool 6.30— 8.10. De veiling duurt voort. NOORDSCHARWOUDK, 15 Febr. Uien 7.60—8, drielingen 2.80—3.10, grove 7.10—7.40, eele kool 4-4.50, D. witte kool 3.S04.G0. De veiling duurt voort AMSTERDAM. 14 Febr. Veemarkt. 152 Vette kalveren: le kw. S6—88 ct., 2e kw. 74—82 ct.. 3e kw. 66-72 ct„ per Kg. levend gewicht, enkele hoogcr; 160 nuchtere kalveren f 5.50—10 per stuk. 58 schapen f IS—22 per stuk, 53 varken»: vleeschvarkene, wegende van 90—110 Kg. 69 —72 ct.. zware varkens tjü—72 ct., vette varkens 69—72 ct. per Kg. slachtgewicht, enkele hooger. Aangevoerd 3 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. Over zicht: Vette kalveren matige aanvoer, han del willig en prijshoudend. 2e cn 3e kw. hooger. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, handel vlug, prijzen lager. Schapen matige aanvoer, handel kalm. prijzen lager. Var kens korte aanvoer, weinig handel, onver anderde prijzen. WARMENHUIZEN, 14 Fehr. Uien 7.40—8, drielingen 2.80—2.90, roode kool 5.50—9, gele kool 44.90, Deensche witte kool 3.70—3.90. Aanvoer: 4300 Kg. uien 80.500 Kg. roode kool. 27.000 Kg. gele kool, 5100 Kg. Deensche witte kool. ZWAAG, 14 Febr. Uien 2.60—6.60, bieten 3.90—5.20, prei 21— 23. Savoyekoo! 45.10. witte kool 2.—, gele bew. kool 2.504.30. roode kool 3.60—7.7Q, boerenkool 7.908.30, spruitkool 2026, wit lof 18.70—28.80, breek poen 1.90—3.80, wasch- peen 4—, knolselderie A 5.10—6.80, idem R 3.405.10, Goudreineften 13.10—21 60, Present van Engeland 17.20—28.60, Groninger kroon 9—11 f Bramlv 7.10—10.80, Reve d'Or 8.10—10.10 Bellefleur 6.80- 0 00 Zoete ap pel 8—9.10. Sterappel 10.40—16, Comtesse de Paris 10. Legipoot 10—18, Gieser Wildeman 9.7011.70, Winterjan 8—11.30, Westl. Louw 0.008.30, William Duchess 28—31, Gratiool 6.80-7.60. ZONDAG 18 FEBRUARL Ned. Herv, Evangelisatie. Middenmeer, voorm. 9.30 uur, Cand. G. J. van de Poll. Slootdorp, nam. 2 uur, Cand. v. d. Poll. Wieringerwerf,- nam. 2 uur, de heer J. v. Wier. Geref. Kerk. Wieringerwerf. voorm. 9.30 uur, Ds. Chr. r. d. Vliet. Nam. 2.30 uur, Cand. H. van TwilJert. Middenmeer, voorm. 9.30 uur. Cand. H. van TwiHert. Nam. 2 30 uur, Ds. Chr. v. d. Vliet.

Schager Courant | 1940 | | pagina 3