Wij lazen voor U Toch nog 'n eigen ontvanger? „Wat Mijnbardt maakt is goed' Naar een vuilnis ophaaldienst Het bloed kruipt.... Predikbeurten RAAD SINT PANCRAS DE OVERWEG OVER DEN ACHTERWEG ZAL WORDEN BEWAAKT. De Raad dezer gemeente vergaderde gister middag ten raadhuize, onder leiding van burgemeester Kroononburg. De heer C. Kloosterboer heeft bericht van verhindering gezonden. Voorzitter heeft in zijn openingsrede de buitengewone omstandigheden besproken; voorts de afzet van de tuinbouwproducten, welke wel niet zoo vlot gaat, maar toch re delijke prijzen voor de producten oplevert. Op de medewerking van de raadsleden in het komende jaar, deed voorzitter een be roep. De notulen van de vorige vergadering, wel ke hierna werden voorgelezen, werden al dus goedgekeurd. De ontvangerskwestie. Voorzitter deelde mede, dat h&t raadsbesluit t.a.v. de benoeming van een ontvanger ter vernietiging is voorgedragen aan de Kroon. In verband met de actie van de Vereen, v. Ned. Gemeenten tegen het aanstellen van districtsontvangers, is een brief aan Ged. Staten verzonden om, wanneer het besluit vernietigd mocht worden, met de benoeming te wachten tot het resultaat van de actie van de Vereen, v. Ned. Gemeenten bekend ls, opdat men dan, als deze actie een gun stig resultaat heeft, een eigen ontvanger be noemd kan worden en niet St. Pancras de dupe wordt. Bij de ingekomen stukken is een brief van Ged. Staten, waarin wordt bericht, dat de gemeentebegrooting 1940 nog niet is nage zien. B. en W. hebben een stevige actie gevoerd voor de verbetering van de overwegen der Ned. Spoorwegen. Van den Minister van Waterstaat is be richt ontvangen, dat de bedoelde overweg aan den Achterweg zal worden voorzien van bewaking. Van de in de omgeving van den anderen overweg wonenden is een verzoek aan de Ned. Spoorwegen gedaan om dien overweg op te beffen. Doch dit is alleen mogelijk als de tocvocrweg naar de modelboerderij van Blom, de Kerklaan verbreed en verhard wordt. Dat dient uit te gaan van de gemeen te Koedijk, die met voorstellen dient te ko men. Dit voorstel zal dus moeten worden afgewacht. Ged. Staten berichtten, dat do verhooging der salarissen van de ambtenaren ter secre tarie geen bezwaar ontmoet bij den Minis ter van Binnenl. Zaken. Hierna kwam de rekening 1939 van het Burger lijk Armbestuur aan de otxie. De ontvangsten waren f 9915.47, de uitgaven f 9884, kassaldo f 31.47. Op voorstel van B. en W werd deze re kening goedgekeurd en vastgesteld. B. en W. stelden voor. een slukje grond van do veldwachterswoning aan het Hoog heemraadschap over te dragen tegen een prijs van f 1. Deze overdracht geschiedt in verband met de verbreeding van de dorpsstraat. Het voorstel werd aldus aangenomen. Geen subsidie aan „IJsstriJd". De vereen. „IJsstrijd" verzocht nogmaals een subsidie te mogen ontvangen voor het doel dezer vcreeniging, het openb eken van het ijs in de kanalen en vaarten. Voorzitter zeide dat B. en W. nog op het zelfde standpunt zijn blijven staan. De heer Jb. Kloosterboer zag er wel be lang in, temeer daar vele auto's in beslag genomen zijn voor het leger. Spr. wilde voor een jaar subsidie verleenen. Als het Ka naal opengebroken is, volgt de Ringvaart ook gauw. Voorz. vond het wel wat veraf gelegen om daar geld aan te besteden van de gemeente. De heer Stammes zag weinig belang voor deze streek, daar het wel heel lang zal du ren, eer de Ringvaart opengemaakt is. De heer Duijf meende dat het. een kleine vereen is. De heer Van Kampen: Als we niets geven, blijft het een kleine vcreeniging. Aan de tuinders, die hier bet ijs open hakken, wordt ook geen subsidie gegeven. De heer Timmer: Do tuinders hebben hier zelf al „ijsstrijd". Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. Hiorna gaf voorz. een toelichting van de besprekingen, welke indertijd gevoerd zijn. over hot gezamenlijk aanstellen van een controleur v. d. werkverschaffing en steun- verleening. Daarvan is niets gekomen. Men heeft het hier eenigen tijd gedaan door middel van den veldwachter, liet is nu ech ter noodig een controleur te benoemen. De minister heeft geen bezwaar tegen de be noeming van den veldwachter op een ver goeding van f 100.- per jaar. mits de Com missaris der Koningin geen bezwaar had. De Commissaris had eerst nogal bezwaar, ook tegen bet feit. dat de veldwachter ook gemeentebode is. Later is een toestemmend antwoord ontvangen, mits de juiste uitvoe ring der politiedienst op den voorgrond staat. B. en \V. stelden voor, den gemeenteveld wachter aan te stellen op een salaris van f 100.— als controleur te benoemen. Het is niet veel, de werkzaamheden in aanmerking genomen. De heer Duijf: Tk had wel willen vragen of het niet goedkooper kon. Voorzitter: Dat is niet mogelijk. F.r is veel werk aan te doen. Als een aparte amb tenaar moet worden aangesteld, kost het veel meer. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men. B. en W. stelden voor. bet grasgewas van den Twuijverweg in 1040 weer aan P. Vol kers te verpachten onder dezelfde voor waarden als verledPn iaar. De heer Kloosterboer: De schouw 's er toch ook hij inbegrepen? Voorzitter- Inderdaad. Hij moet de grep pel ook onderhouden. De heer Stammes: Dat is wel noodig. Ik verz-.. daar altijd. Voorzitter zegde toe, dat hiernaar een on derzoek zal worden ingesteld door den ge meente-opzichter. Aan de orde kwamen hierna de af- en overschrijvingen van de begrooting 1939 tot een bedrag van f 5015.89. De uitgaven voor steunverleening en werk verschaffing konden met f 11044 verlaagd worden. Deze af- en overschrijvingen werden aldus vastgesteld, waarna de raad in comité ging. LANGENDIJK BROEK OP TAS GEK DIJK JAARVERGADERING SCHUTTEVAER. De schippersvereeniging „Schuttevaer" alhier hield gistermiddag in café Vijzelaar de alg. jaarvergadering, onder leiding van den heer J. Hoogland. Ken flink aantal leden was aanwezig. Voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom tot de leden en be sprak den huidigen toestand. De notulen van de vorige vergadering, voorgelezen door den secretaris, den heer J. Kramer werden onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Het jaaverslag van den secretaris, werd eveneens vastgesteld. De rekening van den penningmeester, den heer J. Droog, vermeldde, dat de ontvang sten f 163.54 de uitgaven f 139.73 hebben bedragen, saldo f 23.81 Op advies van den kascommissie werd deze rekening aldus vastgesteld. De secretaris deelde mede, dat het in Noordscharwoude verboden is bij stilliggen van de schuit de motor te laten draaien. De heer C. van Schoorl Jr. wees er op. dat verschillende bruggen verzakken, waar door ze lager worden dan voorgeschreven is. Hierop zal men nog nader terugkomen. De secretaris deelde mede, dat op verzoek van de gemeente Broek op Langendijk ad- hacsio is betuigd aan de omliggende ge meenten verzonden verzoeken om een bij drage voor de sluis. Aan het gemeentebestuur van Broek op Langendijk is een felicitatie gezonden bij het aannemen van het besluit tot het bouwen van een nieuwe sluis. In verband met de kwestie tusschen de schipperij enz. en de Ned. Spoorwegen, over de concurrentie las de voorzitter een arti kel voor van Jhr. Van Lilt de Jeude, waar in wordt aangedrongen op het vinden van een goede oplossing door het ineenslaan van de handen ter bevordering van de ver- vocrscoördinatie. Laat ons medewerken om er van te maken wat er van te maken is. Voorzitter deelde mede. dat de doorvaart van de Broekcr sluis naar Noordscharwoude verbeterd zal worden achter Zuidscharwou de. Wanneer ook het laatste gedeelte ge regeld zal zijn zal dit een groote verbete ring zijn. Het zou de vaart langs de dor pen ontlasten. De secretaris zeide, dat hij er niet veel van verwacht, daar het tot aan de Machine- sloot toegaat, of dc banne Nooidscharwou de zou er zich voor moeten inspannen. Voorzitter meende, dat het toch wel een verbetering zal zijn. De heer Scliipper zou willen verzoeken om dc vaart aan de Oostzijde te verbeteren. Voorzitter stelde voor aan de gemeente en banne Noordscharwoudo en de veiling te verzoeken de vaart te verbeteren. Verscheidene hceren voerden hierover het woord, waarna besloten werd, aan de banne Noordscharwoude te verzoeken, de vaart langs den Oosterdijk te verbeteren. Aan dc Langcndijkcr gemeenten zal worden ver zocht te willen toezien op het handhaven van de voorgeschreven hoogte der bruggen daar er verscheidene verzakken. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de aftredende heer H. v. d. Heerik, herkozen. Voor de algemcene vergadering te Kam pen zal worden voorgesteld, het nachtgcld te Zaandam af te schaffen en om aan te dringen dat het liggen van de schepen aan de Houtmankade verbeterd wordt. Tot afgevaardigde werd de heer J. Plug- boer aangewezen. In de rondvraag werd er op gewezen, dal het sloft in het ijs te Broek op Langendijk maar 2H meter breed is. Dit is te smal. Het bestuur zal met de betr. vereeniging in over leg treden, om te komen tot verbreeding. Na nog eenige besprekingen werd de ver gadering gesloten. WIBRINGEN MOOI WERK GEGUND. Aan den heer Y. Dikkerboom Jnz. te Den Oever (Wieringen) is voor rekening van den Rijkswaterstaat thans gegund het uitvoeren van grond- en straatwerken ten behoeve van de verbetering van den rijksweg van Loos duinen naar Monster in de gemeente Mon ster, met bijkomende werken. 15 Februari vond van dit werk te Den Haag de aanbesteding plaats,waarbij dc heer Dikkerboom inschreef voor f23990.—. De gunning werd toen aangehouden. De raming van dit werk bedroeg f 25000. W ARMENHUIZEN SCHOORLDAM. BRUGBOUW GEGUND. Het verbroeden van de brug van gewa pend beton over de Damsloot te Schoorl- dam, met bijkSmende werken onder Schoorl- dam en Warmcnhuizen, is na aanbesteding per 8 Februari j.1., waarbij de gunning was aangehouden, thans gegund aan den heer A. K. Pik te Barsingcrhorn, die met een be drag van f6483.— laagste inschrijver was. De uitvoering van het werk geschiedt voor rekening van de Rijkswaterstaat. BARS1NGERHORN HARINGHUIZEN. AFBRAAK VERKOCHT. Naar wij vernemen, heeft de heer K. Bakker te Schagen de afbraak gekocht van het door brand verwoeste eigendom van de ,N.V. Crema alhier. KOLHORN. DAMNIEUWS. Op 21 Febr. j.1 had een wedstrijd plaats in dc zaal van den heer F. Groet voor de damcompetitie Het Noorden. Hieronder de gedetailleerde uitslag. KolhornExcelsior: Abr. v. d. WelleH. Veenstra 0—2. H. BergmanI. Jeninea 2— 0, J. v. d. Welle—H. Pietersc 1—1, P.. Klare D. Jansen 1—1. K. KeurisD. v. d. Walle 1—1. J. v. d. Werf—J. A. v. Vliet 2—0. K v d. Welle—T. Wiersma 11. N. Keesman C. Leijhse 2—0. F. Groet—L. J. Schouten 0 2. A. Kooger—A. Kruithof 0—2:, totaal 10— 10. ZIJPE BURGERLIJKE STAND. Opgave van 16 t, m. 22 Febr. 1940. Geboren: Johannes. zoon van Siivert Roos en Catharina van der Fluit; Catharina, dochter van Klaas de Vries en Maria Ca tharina Groot; Anke, zoon van Wietze Huis man en Antje Dijkstra. Ondertrouwd: Geene Getrouwd: Nicolaas Gerrit Zwakman, 21 iaar Korenmolenaar en Marie Burger. 20 jaar. zonder beroep heiden te Zij pc. Overleden: Dieuwertje Biersteker. 73 iaar zonder beroep, ongehuwd; Willem Ramnen. 72 jaar, zonder beroep, echtgenoot van Ma- rijtje Delver; Cornelis Morsch, 80 jaar, zon der beroep, ongehuwd. Gezamenlijke stap van gemeen te en polder. Wij vernemen, dat de Dagelijksche bestu ren van Gemeente en Polder een gemeen schappelijke circulaire hebben doen toeko men aan de daarvoor in aanmerking ko mende ingezetenen voorloopig aan de be woners van de dorpen en buurtschappen Waarbij deze worden opgewekt deel te ne men aan een zoo mogelijk in het leven te roepen vuilnisophaaldienst tegen betaling van een bijdrage van 5 cent per gezin per week. In deze uitgestrekte gemeente zullen, ook bij voldoende deelname, de kosten hier mede bij lange na niet kunnen worden ge dekt, doch in dit geval zijn de gemeente en de Polder bereid te overwegen het ontbre kende bedrag aan te vullen. Laten we hopen, dat de medewerking van de ingezetenen zoodanig is, dat eerlang kan worden overgegaan tot het in het leven roe pen van een vuilnisophaaldienst In dit verband kunnen we nog medodee- len, dat ons gebleken is, dat het de bedoe ling van genoemde besturen is op de nale ving van de Algemeene Politieverordening en van den Polderkcur waar het betreft de verbodsbepalingen inzake het deponee ren van vuilnis, afval of anderszins op de wegen of in de slooten strenger toe te zien. AANTAL KIEZERS. De op 22 Febr. j.1. door het gemeentebe stuur vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 19401941 bevat de namen van 2994 kiezers voor de Tweede Kamer, de Prov. Staten en den Gemeenteraad. Ingezonden ALS HET GEVAAR KOI'T KLAAR! Er was in Finland geen luchtgevaar. Maar 't kon er komen. Daarom namen de Firtben tijdig luchtbeschermingsmaatrege len. En plukken nu de vruchten, als er een zwerm van honderden vliegmachines boven hun dorpjes en stndjes gonzen aan alle kant granaatsplinters en kogels vliegen Er is in Noorwegen nog geen luchtgevaar Hoe lang? In Zweden werd bij vergissing een heel dorp gebombardeerd en voor een kwart in de as gelegd. En in Nederland is nog geen luchtge vaar. Maar we voelen, dat de kleine neutra len meer en meer in de knijp komen. Als het zoo ver komt, dat er luchtaan vallen op Schagen worden gedaan. dan komt tot ieder Schager de vraag, hebt U gedaan, wat U tot bescherming van Uw gezin hebt kunnen doen? Komt de vraag dan pas? Neen toch? Want dan is 't te laat! Nu is er die vraag! Velen in Schagen zeggen: och, je weet tóch niet, wat je doen moet. Anderen zuch ten: het kost allemaal geld. en dat hebben we niet. Welnu, er is in Schagen een afdeeling van de N.V.L., de Nederlandsche Vereeni ging voor Luchtbescherming. Deze vereeniging wil de burgers inlich ten. hoe ze hun huis en hun gezin zooveel mogelijk kunnen beschermen. En dat zon der of bijna zonder kosten. Ze verdient de belangstelling van de burgers, omdat ze niet te laat wil komen. De bedoeling is, dat zoo mogelijk elk ge zinshoofd in Schagen lid wordt. Daartoe wordt U bezocht. Is er wat belangstelling ontstaan, dan kan er meer gedaan worden aan de voor lichting van huisvaders en huismoeders per soonlijk. Dat komt dus ook. En dan zal blijken, dat er zonder veel kosten nog veel nuttigs met hetgeen men heeft kan bereikt worden. Zoo was 't in Spanje, zoo is 't in Finland. Laat Schagen op tijd zijn! De afd. Schagen der N.V.L. NOGMAALS: BOTER AAN DE WEERMACHT. Een zekere korporaal Tuin- stra had onlangs in zijn le gerplaats reclame gemaakt voor natuurboter in plaats van margarine. Hij schroef verder over dit geval een ingezonden stukje aan hot orgaan van den Alp. Ned. Zuivelbond. welk stukje dit blad met instem ming opnam. In het jongste nummer van het zuivelblad treffen wij over deze kwestie opnieuw een ingezonden stuk aan. geschreven door „Een goed Vaderlander" en lui dende als volgt: ..Hierbij deel ik U mede, dat ik ten zeerste moot pro testeeren tegen het inge zonden stukje, onder dit hoofd voorkomende- in Uw nummer van 31 Januari 1940 op bladzijde 72. Dat de korporaal Tuinstra het wenschelijk acht dat dc weermacht boter krijst zoo dat mogelijk is. is begrijpe lijk en zullen velen, wnnron- der schrijver dezes, dat met hom eens zijn. Dc Overheid heeft echter nnders beslist en .heeft de korporaal Tuin stra dat te accepteeron. Hij heeft zich te onthouden van propaganda in den troep te- pen een maatregel van de Overheid en had hij direct reeds een goeden straf daar voor moeten hebben, zoo niet gedegradeerd moeten wor den. Het gaat echter alle per ken te hulton, dat hij zijn stukje eindigt: ..Demobiliseerden. mohili- seer voor onze actie! Weest paraat." Dat is absoluut „opruien" en zijn dan ook door mij de betreffende Militaire autori teiten op het stukje opmerk zaam gemaakt. De korporaal Tuinstra toont niet het minste begrip -te hebben van wat hoort en niet hoort. Wat zou het wor den, wanneer ieder voor zijn standje opkwam, de Java- thee-iniporteur voor Ja va- thee. de Texelsche boer voor Texclsche wol, enz.? Dat Uw hlad. waarschijnlijk ondoordacht, zich heeft gc leen een dergelijk defaitis tisch stukje te plaatsen, is te betreuren." De redactie van het F.N.Z orgaan geeft dit als na schrift: Inzender neemt dit eeval te zwaar op. Wij vermoeden, dat Tuinstra een boerenzoon is en dan ls bij hem het bloed gekropen, waar bet niet gaan kan. Inderdaad hadden de beide laatste re gels beter achterwege kun nen blijven. Overigens gelooven wij dat Inzender beter had kunnen ondertekenen met „een goed militair". Ziin goed vader- landsch hart is daardoor ver moegelijk in opstand geko men. Nioftemin zijn wij blij. uit zijn woorden te lezen, dat hij. wat de zakeliike aangelegenheid betreft (bo ter aan de weermacht), he» standpunt van Tuinstra deelt. Dat de Overheid, zooals schr. mededeelt, reeds anders beslist zou hebben, is voor zoover ons bekend niet juist. „EEN VEROUDERD SPELLETJE". De rede van minister Al- barda, onlangs voor de A. J.C. gehouden, wordt door den driestar-schrijver van de Standaard (a.r.) gocriti- seerd. Het Volk (s.d.a.p.) haakt vast aan deze critiek en schrijft: De „Standaard"-schriiver ci teer enkele regels uit het verslag, doch hij breekt zijn citaat plotseling af, waar het verslag vervolgt: „Daarbij zijn zij (de arbeiders) goedé vaderlanders". Ja. wie zóó citeert, kan wel stof vinden voor onwelwillende beschou wingen. Wij zouden ons scha men. in de eerste plaats te genover onze lozers, op deze manier bijvoorbeeld een de- putatenrede van dr. Colijn te behandelen. De driestar-schrijver las in Alhnrda's rode „goede en miste dingen"; op hoog hartige complimentjes zijn wij evenmin gesteld als op vermaningen. De schrijver wil een ..erkening" en hij be sluit: „Maar het doel blijft steeds de verwezenlijking van het democratische socia lisme"» Wat wil die meneer nu eigenlijk? Niemand kan verwachten en wie zelf aan zijn beginselen hecht mag niet eischen dat een ander zijn beginselen verloo chent. Als de sociaal-demo cratie een nieuw staatkun dig program heeft vastge steld, dan is dat het gevolg van de politieke ontwikke ling in dit land, een ont wikkeling, die én voor ons. én voor anderen haar gevol gen heeft gehad. Van stoute Jongens vraagt men een ..er- kenninp", een verloocheninp van wat zij uithaalden; in de Xerteriandsche politiek kan slechts snrake ziin van het besef, dat een nieuwe tiid nieuwe verhoudingen heeft gpsfhanen. Fn hiermede ziin wil aan geland hii deze methode van bnctriidinp van tegenstanders Wil da politieke gedachten- wlsseUng in een vrii land vruchtbaar ziin voor het al gemeen belanp. dan moet be ginsel fepenover beginsel worden mcteld* dan moet een zakeliike discussie plaats hebben over onderwerpen van nractisch staatsbeleid, dié aan de orde ziin. Sehonl- meesterii In dep slechten zin van het woord de uitdruk Vtng is weliswaar ten aan een van de orderwHzers on- billiik. maar zti ls duldeliik werkt slechts prikkelend. TTef wordt wat al te gek. als aanhanpers van één richtlnp voortdurend ontreden, als wa ren zil geroepen, den zede- meester te snelen. Dit verou derde snelletie ls niet bevor derliik voor het peil van de onenhare pedachtepwisselinp: het kan de noodzakeliiVe sa menwerking van alle declon des volks In deze ernstige lij den slechts schaden. W1ERINGERWAARD GEEN GOEDE VOOR DE TEELT BEPERKING! Als een bijzonderheid kan worden vermeld dat de koe van den heer D. R. alhier in 12 keer twintig kalveren ter wereld heeft ge bracht SCHAGEN DE GAANDE EN KOMENDE MAN. Zooals uit een advertentie in dit nummer blijkt, is hotel Geel aan dc Landbouwstraat Bondshotel geworden. Dit is zeker een pro motie, want voor dezen „eeretitel" stelt de A.N.W.B. speciale .eischen, zoodat wij wel overtuigd zijn, dat de heer Geel, die zijn hotel reeds zoo keurig gemoderniseerd heeft, voor den „gaanden en komenden man" al les tot in de puntjés voor elkaar heeftl ONBESUISDE MOTORRIJDER. Gistermiddag had op de Markt een ver- keersbotsing plaats, welke nog goed is af- geloopcn. Een motorrijwiel met zijspan, be- stuurd door den heer J. B. te Punnercnd, kwam in onbesuisde vaart het slobje tus. schen de cafés v. Erp en Peetoom uit en reed pardoes op 'n passeerende Fiat. Het mag een wonder heeten, dat de Fiat slechts aan den achterkant schade opliep. De wocs» te bestuurder van het motorrijwiel kroeg natuurlijk een hartig woordje van den aam gereden automobilist te hooren, doch bood aan de schade te betalen. MIDDENSTANDS-EXAMEN. Door het Instituut voor Middenstandsont wikkeling worden de examens voor het Micb denstandsdiploma „Algemeene Handelsken nis" in de provincie Noord-Holland afgeno men te Amsterdam en Schagen. Het examen wordt afgenomen voor wat het schriftelijk deel van het normaal examen betreft op Woensdag 17 April 1940 en voor wat het mondeling gedeelte en het speciaal examen betreft, omstreeks 27 Mei. Het ligt in de bedoeling om net speciaal examen voor de laatste maal in Mei 1940 af te nemen. Het normaal examen voortaan éénmaal per jaar. De inschrijving sluit onherroepelijk 29 Febr. a.s. Aanmeldingsformulieren met exameneischen en extract reglement kunnen aangevraagd worden bij het Instituut voor Middenstandsontwikkeling, Bczuidonhout- scheweg 76a, 's-Gravenhagc. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien bleef deze markt ook op peil volgens de vorige weken. Evenals elders was dc handel kalm, de beste kwaliteiten zijn direct nog niet minder. De duurste koe werd gekocht door slager S. Dijkshoorn te Den Helder; werd verkocht door den heer Joh. Blaauboer te Schagen. Deze koe zal lioogop 3S ets. opgebracht heb ben. Nog kan nog niet verwacht worden dat er opleving in gebruiksvee te zien is, omdat men zit met voeder en ook 't hooi schaarsch. is en duur is;-dit laat zich natuurlijk over al gelden. Kalfkoeien noteerden wij voor de duurste tot f 230.-; de geldckoeien tot f 150.- handel van beiden aan den stuggen kant. De handel in graskalveren ging nogal, tot f70 genoteerd De handel van oude vette schapen was zeer kalm; gewone noteering tot f29. Later op den dag hoorden wij, dat voor uit- vliegcrs f 40.was besteed, maar daar zat wicht aan. Overhouders voor den dood, han del matig. Veel nuchtere kalveren aange voerd; de tijd is er; handel vlug, prijshou dend, f 14.— hoogste noteering. De handel in vette varkens was stug en de duurste werd 29 ct. besteed. Tamelijk was dc handel in biggen en schrammen; biggen tot 18 gld., schrammen tot f30. Kippen en konijnen weer aangevoerd, deze handel was goed. Wat bezoek aangaat, van week tot week levendiger. ZONDAG 25 FEBRUARL Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. P. H. Kapteyn* Kerkkoor. Burgerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Eenigcnburg, voown. 10 uur, Ds. Witkop. St. Maartensbrug, zie Bugerbrug. Oudesliris, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, 's av. 7 uur, Ds. Witkop. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. -Van Beek. Wieringerwaard, 's av. 7 uur, Ds. Kapteyn, Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Nieuwe Niedorp, 's av. 7 uur, Ds. Van der Heide. Winkel, voorm. 10 uur. Ds. Van der Heide. Anna Paulowna, 's av. 7 uur, Ds. Vorstman Oudkarspel, voorm. 10 uur, Ds. Nell. Hcerhugowaard, voorm. 10 uur, Ds. Boeke, Schoorl. 's av. 7 uur, Ds. Boeke. Voorm. 11.15 uur, Zondagsschool. Groet, zie Schoorl. Warmenhuizen, geen dienst. Barsingerhorn, voorm. 10 uur. Ds. V. Biemen Zuidscharwoude voorm. 10 uur, de heer C. A. Konviörffer. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Rijkx. Doopsgezinde Gemeente. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Burgervlotbrug, nam. 2 uur, Ds. R. van der Veen. GereL Kerk. r Schagen. voorm. 9.30 uur, Ds. Kroes, Veld. prediker. Nam. 5 uur, Ds. Kroes. Kolhorn. voorm. 9.30 uur. Ds. Visch. Nam. 2.30 uur. Ds. Visch. Evangelisatie. Schagen. voorm. 10.15 uur. Ds. A. D. Mees ter, van Watergraafsmeer. Bediening H. Doop. Breezand, voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrue. Bijeenk. Chr Jongemannen- vereen Dinsdagavond 7.30 uur in het Evangelisatiegebouw a.d. Grootesloot. The Star of Hope Mlsslon. Julianadorp, 's av. 7 uur, de lieer C. F. Bijlsma van Den Helder.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6