van de toekomst Drie inbraken Bemiddeling in het Finsche drama? Vreemde vliegtuigen boven Den Helder KONING KAREL NAAR ROME? Die Fin kan schieten I LICHTKOGELS AFGESTOKEN DE AUTOWEG OVER HET IJSSELMEER Cornalis Bakker Ir, Huisbrandkolen Denk er om 4 Maart Lotisico Dc eerste lepelaars Toch een heffen aan Turksch-Russiscbe de grensi Hel telegram Een speciale correspondent van Reuter meldt: Naar verluidt hebben Denemarken, Noorwegen en Zweden besloten de mogelijkheid te onder zoeken van bemiddeling in het Sow- jot Russisch-Finsche conflict. Het is nog niet mogelijk te zeggen, wel ken vorm de bemiddeling zou aan nemen, maar het zou niet noodzake lijk zijn, dat zij door de Scandinavi sche mogendheden zou worden ver leend. Zij zou bijvoorbeeld door Duitschland kunnen worden ver leend. De woorden .rechtvaardige en blij vende vrede" in het slotcommuniqué van de conferentie te Kopenhagen worden niet beschouwd als- een aanwijzing, dat een poging rot be middeling in den grooien oorlog zal worden gedaan. De Finnen zijn nog steeds bereid tot vre de. Zij zullen iedere bemiddeling aanvaar den, die hun een eervolien vrede zou bren gen. Groot Brittannië houdt zich wat betreft den stap tot bemiddeling, op den achter grond. Indien ze dezen aanmoedigen, zou dit in vijandelijke kringen in het buitenland zeer zeker worden uitgelegd als het uitoefe nen van pressie op Finland, om water in den Wijn te doen. Indien Groot Brittannië den stap zou afraden, zoo seint Reuter, zou deze houding worden voorgesteld als een streven om de vijandelijkheden in het Noorden te verlengen ter verwezenlijking van eigen doeleinden. Daarom kan er voor het oogen- blik op deze suggestie geen commentaar worden geleverd. Intusschen schijnen recente uit Moskou ontvangen persberichten er niet op te wijzen dat Rusland, althans voor het oogenblik, gunstig staat tegenover een bemiddeling, Spijkerboor was een Dorado Hoe de Duitsche officieren ont vluchtten. Er is nu veel veranderd />p het fort bij Spijkerboor. Dc schildwacht, die op den een zamen dijk op een paar honderd meter af stand van het sombere fort de wacht houdt, let scherp op wie het kleine landweggetje naar den toegang van het fort betreedt. Wie het thans zou durven wagen door te loopen, wanneer hij halt zou roepen, zou deze ver metelheid niet meer navertellen, aldus de Tel. Ook aan dc groote mate van vrijheid, die de Dui'sche geïnterneerden tot nog toe geno ten, ls een einde gekomen. Dat hebben zij te wijten aan de ontvluchting van de twee Duitsche vliegers, die de vorige week kans zagen door een raampje aan de achterzijde van het fort te klauteren en via het ijs van de breede gracht, die om de wallen loopt, weg te komen. Deze opzienbarende ontsnapping van de twee Duitsche militairen vörmt nog steeds I het onderwerp van de gesprekken, die in deze huurt gevoerd worden. Het zijn vooral de jonge dochters uit Graft, Dc Rijp en andere plaatsjes in deze streek, die het heelemaal niet prettig vinden, dat zij de kennismaking, die zij met de Duitsche ge- interneerden hadden gemaakt, niet kunnen voortzetten. Het was hier zoo'n gezellige boel, verzekerden ons verschillende inwoon sters van een gehucht dicht bij het fort. Thans lieerscht op het fort een ijzeren discipline, waarvan ook dc Duitschers, die hun eerewoord gaven, dat zij niet zouden ontvluchten, thans de minder aangename gevolgen moeten ondervinden. De geïnterneerden moesten steeds, wan neer zij het fort verlieten, hun handteeke- ning plaatsen op een verklaring, waarbij zij op cercwoord beloofden niet te zullen vluch ten. Ten cindo nu deze verklaring niet te behoeven te teekenen, zochten de twee ont snapte Duitsche vliegers een anderen weg om uit het fort te komen. „Wanneer wij ons eerewoord schenden, worden wij straks, als wij in Duitschland komen, toch terugge stuurd", redeneerden zij, en daarom kozen zij den moeilijken weg via een raampje aan de achterzijde van het fort cn over het ijs. Hoe het hen verder ging, vermeldden wij reeds. Tot tweemaal toe. Zoowel gisteravondom ongeveer half tien als hedennacht omstreeks half vijf, ls het luchtafweergeschut te Den Helder in wer king getreden. Er bevonden zich wederom vreemde vliegtuigen boven de stad. Ook het luchtdoelgeschut In Bergen Is in actie geweest. Italiaansch-Roemeensche toenade ring. In welingelichte Roemeensche kringen verluidt, dat koning Karei, in het kader van de Itaiiaansch- Roemeensche toenadering, welke door de reis van minister Siderowitsj naar Italië ingeleid werd, een officieel be zoek aan Rome zal brengen. Hij zou door zijn nmister van buitenlandschon zakem, Gafencu, vergezeld worden. De Italiaansche regeering zou reeds te kennen gegeven heb ben. de gasten gaarne te ontvangen. Het koninklijke bezoek aan Rome zou in de eerste helft van April vallen. Scherpschutter nam 419 Russen voor zijn rekening. De Finsche bladen publiceeren bijzonder heden over den Finschen scherpschutter Si- no Hayha, die tot dusverre met zijn geweer 119 Russen heeft neergelegd en twee Russi sche vliegtuigen omlaag geschoten heeft. Vier burgers bij Amersfoort ge arresteerd. In de buurt van Amersfoort zijn, naar het VIk. meldt, in den nacht van Zondag op Maandag vier bur gei's gearresteerd, die zich bezig hiel den niet liet afvuren van lichtkogels. Toen de- militairen de lichtkogels signaleerden, hoorden zij tegelijker tijd het ronken van vliegtuigen. De arrestatie geschiedde in den tuin der verdachten. Waarschijnlijk heeft men hier weer te doen niet spionnage. Nog berijdbaar. Dc „Friesland-Express" heeft, tegen de aanvankelijke bedoeling in, gisteren den dienst tusschen Lemmer en Urk hervat. De vrachtdienst heeft den tocht driemaal ge maakt, waarbij allerhande levensmiddelen naar het eiland werden vervoerd. De pas- sagiersdienst ging normaal op en neer. De volgende dagen zal deze dienst ge woon worden onderhouden. Tengevolge van den dooi is het ijs vrij van sneeuw geko men cn bovendien is het afgewaterd, zoodat aan den binnenkant van den polderdijk breed en vlak ijs een goeden weg naar den' vasten wal biedt. Heden overleed, zacht en kalm, mijn hartelijk geliefde Man. Vader en Grootvader, de heer in den ouderdom van 80 jaar. Namens allen, zijn diepbedroefde Echt genoot c, Wed. C. BAKKER— de Leeuw en Zoon CORNELIS. Groote Keeten, Callantspog. 26 Febr. 1940. De teraardebestelling zal plaats hebben Don derdag 29 Febr. a.s. te Callantsoog. vanaf het sterfhuis 1 uur nam. Vanaf heden zijn de div. weer bij ons verkrijgbaar. Anthr. II, HL en IV, Eierkolen en Cokes. Beleefd aanbevelend, Fa. G. SNIP. Te koop: 400 Meter SMAL SPOOR. 00 C.M., 2 LORRIES. 2 WISSELS en 1 DRAAISCHIJF, in beste conditie. H. SCHRIEKEN. Tel. 241. Schagen. Gevraagd; Een flink en net MEISJE, voor den ,dag ol dag en nacht. Zelfstandig kunnende werken, met huiselijk verkeer. Adres: J. TON, Berger Ledcrhuis, Sta tionstraat, hoek Prinsesselaan 18, Bergen. Zendt f2.50 Giro 379305 en U onvangt franco. Slg. Mag. MOLENAAR. Molenstr. - Schagen. Ook Paaschloten. TeleL 571 TARWE- en HAVERKAF te koop. S. BRELBAART, Waardwcg, Middenmccr, Tel. 273 Kolhorn. Te koop: KUIKALF, m. gcm. 4.33 en Bevelander Poters, kl. A. bij JOH. BOSSEN. Langereis, N. Niedorp. Te koop. voor de zaai: PAARDEBOONEN (Wierboonen) en Mansholt bala Capucljners. D. RADEN! VKER. W'waard. post Oudesluis. Te koop gevraagd: F.on Z A AIMACHINE, 1.50 M„ liefst Sachs. Tevens te koop een Austin Tractor, keus uit twee. Jb. KOSTELIJK, Westdijk, Ilecrhugowaard, N. ROGGESTROO te koop. bij W. HEINIS, Oude Niedorp. Te koop: EEN VERSCHE VAARS, Te bcvr. C. CLAIJ, W.cstfriescho dijk. Wieringerwaard. Nette HUISHOUDSTER gevraagd bij man alleen. P.G. Brieven hulppostkantoor Noord, scharwoude. Te koop, voor direct leverbaar 3M9 Kg. best GROF.N ERWTEN STROO. BLOKKER, Café Spoorzicht, Schagen. Biedt zich aan: Ken nette DIENSTBODE voor dag en nacht. Mej. N. BOOD, St. Maartensvlotbrug. Te koop 2 beste SCHRAMMEN, en één Kunstmoederkachel voor 500 kuikens, nog prinia. K. WISSE, Nieuweweg 61, Anna Paulowna. SCHAGEN Vannacht heeft de Loet wel een groote aan trekkingskracht gehad voor Inbrekers. Niet minder dan drie inbraken zijn ge pleegd en wel bij de firma Kossen, de heer Speets, terwijl ook de heer van Kuypers op nieuw bezoek kreeg. Er is slechts weinig ont vreemd. LAATSTE TELEX. Lente in aantochtl Ondanks den langen en strengen winter zijn de eerste trekvogels uit liet Zuiden op vrijwel den normalen tijd in Nederland te ruggekeerd. Op 23 Februari jl., toen ver schillende vluchten kieviten in noordelijke richting trokken, werden in het natuurmo nument het Naardeimccr de eerste lepelaars waargenomen. Deze eerstelingen zullen een harden tijd hebben, nu de meeste wateren nog met een dikke ijslaag bedekt zijn. Ankara op alles voorbereid. De Balkan-correspondent van de Times te Belgrado komt, volgens dc N. R. Ct. terug op de geruchten, welke aan het eind van de afgeloopen weck de ronde deden inzake grensincidenten aan dc Russisch—Turksche grens. Hij twijfelt er niet aan, dat zich een incident heeft voorgedaan. Welingelicht? kringen te Belgrado twijfe len er evenmin aan, dat op het oogenblik be paalde militaire bewegingen plaats hebben, al wordt de aard daarvan geheim gehouden. Ten aanzien van het in werking treden \an de z.g. noodwetten neemt men aan, dat deze de regcering in de gelegenheid stellen den in- en export cn de industrie geheel en al te gebruiken voor de landsverdediging. Voorts heeft de regeering de bevoegdheid verkregen om speculaties en andere practijken, welke in strijd zijn met de belangen van het land. tegen te gaan. Een druk op de knopen de correspondent ziet het telegram in den oorspronkelijken vorm voor zich. Telefoongesprekken, telegrammen, beeldtelegrafie en televisie over één kabeL Er ls, zoo schrijft de Haagsche Post, In Amerika een boek verschenen, waarvan de titel luidt: „Big Business and Radio". Hier in ontwikkelt David Sarnoff, president van do Radio Corporation of Amerika, dc ver wachtingen, die hij van de toekomst koestert, voorzoover hierbij de communicatie-midde len betrokken zijn, waarover het menscli- dom beschikt. Hot is wel interessant om van de hoofdpunten van zijn betoog kennis te nemen. Achtereenvolgens behandelt hij dc telefoon, de telegraaf, de radio en de tele visie. In het algemeen komt hij hierbij tot de conclusie, dat de ontwikkeling leidt in de richting van steeds snellere communicatie over onbegrensde afstanden. Het snellere moet hierbij worden gezien in de mogelijk heid van het overbrengen van lange be richten in één oogwenk. Bovendien wordt het oog ingeschakeld, naast het oor, hetgeen leidt tot een spoediger en feilloozer inter pretatie van de overgebrachte mededceling. Telefoon. Het telefoonverkeer, zooals dat in het xer- lcden is gegroeid, berustte op het gebruik van een aantal geleiders (telefoondraden), waarlangs clectrische impulsen overge bracht werden. Daar deze geleiders duur zijn, hebben de technici zich er voor inge spannen middelen te bedenken, waardoor het mogelijk werd van de bestaande gelei ders een meer intensief gebruik te maken. Over een minimaal aantal geleiders wordt nu reeds door verschillende personen tege lijk gesproken, terwijl er ook over wordt ge telegrafeerd. Het eindpunt van deze ont wikkeling, laat zich nu reeds vaag onder scheiden. Reeds ligt hier en daar in de we reld, een nieuw soort kabel, de zg. „coaxiale kabel". Deze beslaat uit een holle buis of pijp, van betrekkelijk kleinen diameter, waar een enkele geleider centraal doorheen ge voerd wordt. Langs een dergelijken coaxia- len kabel kunnen tallooze diensten tegelij kertijd verzorgd worden. B.v. telefoonge sprekken, telegrammen, beeldtelegrafie en televisie! Zulk een kabel is zeer duur. Het zal op den duur wel mogelijk zijn de kosten te verminderen. Maar als het mogelijk is het gehecle verkeer over één kabel te leiden, spelen de kosten vrijwel geen rol meer. Reeds nu kunnen een honderdtal verbindin gen gelijktijdig over één coaxialen kabel worden geleid. In de toekomst zal dit getal nog wel aanzienlijk hooger kunnen worden. De overzeesche verbinding. Sarnoff venvacht, dat de kosten van een telefoongesprek nog sterk zullen dalen. Hij denkt dat voor een 5- of 10-centstuk ieder een zal kunnen spreken met ieder ander in de Vereenigde Staten van Noord Amerika. Mutatis mutandis geldt iets dergelijks voor Europa (van na den oorlog!). Voor het over- zee-te!efoonvrkeer zal de coaxiale kabel waarschijnlijk niet bruikbaar zijn, daar er onderweg geen mogelijkheid beslaat ge sprekken te voeren. Hier zal de radio waar schijnlijk den kabel vervangen. Via do radio kan men direct spreken met elke gewensch- te euidere. natie. De verbinding met het land-telefoonnet kan hierbij zonder kost bare kabels worden tot stand gebracht. Telegraaf. Wat de telegrafie betreft, wil het Sarnoff voorkomen, dat wij tegenwoordig bezig zijn het laatste hoofdstuk te schrijven van het tijdperk van de Morse-code. Hoewel er waarschijnlijk wel een rest van deze code in het volgende tijdperk zal overblijven, zijn nut en noodzaak van het oude telegra.fie- systcem snel aan het afnemen. Beeldtele grafie is zooveel sneller dan Morse-code, dat het nieuwe communicatie-systeem het op den duur wel winnen moet. Voor korte re afstanden wordt het'Morse-telegram ver drongen door den verreschrijver (telex). In derdaad is de oudcrwetsche methode vrij omslachtig. Iemand schrijft een telegram en bezorgt dit aan het telegraafkantoor. Hier wordt de inhoud verdeeld in afzonder lijke zinnen: de zinnen in woorden: de woorden in letters: de letters in punten cn strepen. In het kantoor van ontvangst wordt uit de punten en strepen, via den zelfden weg, doch in omgekeerde volgorde, dc in houd van het telegram weer opgebouwd. Veel idealer zou het toch zijn, als het origineele telegram in de hand genomen zou kunnen worden ge houden op een bepaalde plaats, waarna men op een knop drukt, of een hefboom overhaalt, tengevolge waarvan de correspondent het tele gram in den oorspronkelijken vorm voor zich gereproduceerd ziet. Nog is het zoo ver niet met de beeldtelegra fie, maar Sarnoff verwacht zulks wel voor de toekomst Dan zullen ook de verreschrijf-systemen relatief minder belangrijk worden. BA RSINGERHORN ZISZF-.nUjG VERPLEGING. Vergadering van de vcreeniging voor Zie- kenhuisverpleging in de Fortuin op 26 Febr. 1940. Aanwezig 11 leden. Voorzitter de heer Wiedijk opent de ver gadering met een woord van welkom. Het jaarverslag van den secr.-pennlngm. maakt melding van een stijging van liet aantal leden tot 1108, een vermeerdering van 4S leden. 38 Patiënten zijn verpleegd gedu rende 690 verpleegdagen. De ontvangsten hebben bedragen f 2233.20. terwijl het totaal der uitgaven was f 2528.14. Het nadeelig saldo van het boekjaar is f 294.88. Per lid is in feite 0.25 over 't boek jaar te weinig aan premie ontvangen, met de uitgetrokken premie van f 2.over 1939. Tot bestuursleden worden gekozen de hee- ren W. Kooijman, Abr. v. d. Welle en P. Keesman» Dc commissie belast met het onderzoek van de rekening over 1939 brengt bij monde vand en beer Schlahmilch verslag uit. Hij brengt dank aan den penningmeester voor het accuraat beheer en stelt voor hem te de- cliargceren. Als lid van de finantieele commissie wordt gekozen de heer C. Paarlberg. Voor 1940 wordt aangenomen de premie te handhaven op f 2.—, dc vergadering gaat na toelichting van den voorzitter ermee ac- coord zoo noodig f 025 extra premie te mo gen heffen. De heer Gorter wijst op de hoogere kosten van vervoer. Do heer Werner stelt vast dat hot een vereeniging voor ziekenhuisverplcging is, die daarnaast een zeker bedrag geeft voor ver voerkosten. Worden die kosten door dc tijds omstandigheden hooger, dan kan de ver eeniging dit risico niet dragen. De heer Schlahmlicb wijst nog eens op het nadeelig sado over 1939 en 1938, reden waarom hij direct al de premie op f 225 wil brengen, liet bestuur ontraadt dit. Het be stuur zal allee i, wanneer het noodig blijkt, in den loop van het jaar f 0.25 extra heffen. Aan art. 6 van liet reglement wordt toegc voogd: voor medisch noodzakelijke observa tie wordt een uitkcering toegestaan voor ten hoogste li dagen, welke in mindering ko men op bet totaal der dagen, vermeld in de eerste alinea. Aan art. 9 van het reglement wordt toege voegd een alinea, waarin bepaald is, dat geen uitkcering wordt gedaan bij zieken- huisvcrpleging ten gevolge van letsels beko men door oorlog, burgeroorlog en oorlogsge weld, ook al behoort Nederland niet tot de krijgvoerende partijen. Dc vereen, is gebaseerd op normale tijden en normale omstandigheden, krijgt de lieer Schlahmilch op al zijn bezwarente hooren en de vergadering neemt ten slotte niet alge- mecne stemmen dit bestuursvoorstel aan. Aangewezen wordt als bestuurslid van dc federatie Nederland uit het streekverband Alkmaar door deze vergadering, de hoer L. J. v. d. Kuijl te Den Helder, met algemeene stemmen. Als afgevaardigden naar de vergadering van het streekverband en dc algemeene ver gadering van de federatie worden gekozen de heeren A. Wiedijk cn P. Keesman, als plaatsvervanger dc heer J. Bakker Kz. De hoer Schlahmilch vraagt naar liet ver slag van den afgevaardigde naar de fede ratievergadering. De voorz. erkent, dat het niet uitbrengen van dit verslag een tekort koming is, en deelt een en ander mee alsnog over de laatste algemeene vergadering van de federatie. Gewezen wordt nog op het gevaar van het samengaan van de federatie van de Zieken- huisverpleging met den Centralen Raad van Ziekenfondsen, omdat die raad niet alle zie kenfondsen omvat, maar alleen bepaalde soort van ziekenfondsen. De federatie moet zich niet op politiek terrein gaan begeven. De heer Schlahmilch wijst erop dat de be schrijvingsbrief voor de algemeene vergade ring van de federatie dient besproken te vvordèn ,op onze algemeene vergadering. I)e heer Gorter wijst er op, dat f 6.— ten hoogste betaald wordt voor het vervoer; dit kan niet toe in den tegen woord igen tijd. Vol gens het reglement wordt niet meer gegeven Reglementsherziening is op deze vergadering hierover niet mogelijk, het is niet geconvo ceerd. In April zal naar aanleiding van dit punt weer een ledenvergadering worden gehou den. Hierna sluiting. DEN HELDER Palingjacht in het Noordhollandsch Kanaal MAAR VELDWACHTER VROOM WAS OOK OP JACHT Gisteren ging door Den Helder het gerucht dat er in 't Noordhollandsche Kanaal spra ke was van wonderbaarlijke palingvangsten. Men sprak zelfs van vangsten van vele kilo's. De paling zou aan den kant maar voor het opscheppen liggen. Wij hebben een tochtje van cenige kilo meter langs het kanaal gemaakt, om ons persoonlijk van deze vangsten tc overtuigen. Welnu, het viel tegen. Er was langs den kant paling. Maar verreweg het grootste deel bleek .suf' en half buiten bewustzijn te zijn en daarbij yan mager kaliber, Een enkele maal zag men in de huurt van den walkant 'n dier van dikker afmeting, maar over het algemeen was het vrij armetierige aal. Toch waren over verscheidene personen de jachtlusten vaardig geworden, wij zageh diverse visschcrs, gewapend niet het beken de latje met omgebogen ijzerdraad, of bezig met een schepnet. De een had een maaltje, de ander beschikte slechts over een aantal palinkjes die het bakken of stoven niet waard bleken. Het was inderdaad uiterst gemakkelijk de paling uit het water tusschen het ijs en den walkant te wippen. De dieren waren ken nelijk in geheel versuften staat en lieten zich gelaten op het gras gooien. Zelfs dan demonstreerden ze weinig van hun bekendo kronkel-vlugheid. Behalve de visschers die op jacht waren was er nog iemand op jacht; dat was veldwachter Vroom. Vroom verbaliseerde Zondag en Maandag een groot aantal dezer paling-jagers, die niet droefenis de buit achter moesten laten en hun net of pikhaak in beslag genomen zagen: de paling, werd steeds weer de vrijheid gegeven. Als men zich afvraagt: is dit verboden, dan is het antwoord daarop: ja! Het water is gepacht en er is alleen permissie om met de hengel te visschen. Alle andere manieren, dus ook als men maar alleen de paling er met de hand uitschept, zijn verboden! WIERINGERUEBR SLOOTDORP. EEN BEZIENSWAARDIGHEID MINDER. De honderden meeuwen en andere vo gels. die tijdens de vriespcriodc het sport- terein als verblijfplaats hadden gekozen, zijn thans allemaal vertrokken. Het druk ke vogelgedoe is daarmede afceloopen en Slootdorp heeft een bezienswaardigheid minder. TIJDELIJK ONDERWIJZER. Daar aan mej. C. Rikaart ziekteverlof is verleend, is aan de Wieringcrmeersrhool alhier tot tijdelijk onderwijzer aangesteld de heer Rieteco uit Den Helder. SLECHT NIEUWS VOOR DE HENGE LAARS. Dat het met de visch slecht gegaan is, blijkt wel uit het feit, dat de visch in het ijs vastgevroren zit op verscheidene plaat sen. Dit blijkt thans, nu men het ijs op vele plaatsen kan stuk hakken. Het zal dus in het vervolg hezwaarliik zijn voor de hengelaars, een flinke zoo te vangen. WIERINGERWERF. OOK DE SCHILDERS WERKEN WEER. Gistermorgen zijn dc schildersgezellen ook weer te werk gesteld. LEKKE LEIDINGEN. Nu het eindelijk dooit hebben de lood gieters geen handen genoeg om leder op zijn tijd te bedienen. Het is van groot b<?. lang gehleken.o ni de leidingen 10 k 20 c.M. dieper te leggen! ZWAAG. 20 Febr. Veilingsvereen. ...Bangert en Omstreken" BI. aardappelen 3—4.60, uien 2.80—4.60, bieten 2.70—3.80. prei 11—14, Savoye kool 2.803.50, witte kool 2.—. gele bcw. kool 3.704.50, roode kool 5.507.80. boerenkool 5207.80, spruifkoo! 816. witlof 2426.80, waachpeen 8—11, knolselderie A 56. Idem B 3—4, Goudreineften 14.70—20, Present v. Engeland 17.80—28 70. Geld. Bellefleur 9- 11.80, Zoete appel 7.90—11.80, Brab. Belief!. 7.80-12 30. Branllev 8.90-11. Comtesse de Paris 5.30-9.90. Gieser Wildeman 10.20— 13 80. Winterjan 8.30—11. Westl. Louw 8.60 -9.10. WAnMF.NHITTZF.N. 26 Fchr. Uien 4.705.10. drielingen 2.102.20. roo de kool 5.30-7.30. gele kool 4—4.30. Deen- «rhe witte kool 360-4. Aanvoer; 4700 Kg. uien. 18 700 Kr. roode kool. 17.100 Kc. gele kool. 22 900 Kg. Deensche witte kool. PURMERF.NP. 27 Febr. Koeien totaal 630 st. 300 vette koelen 0.66—0.88; efif4r 130—170; melk 160—250; stieren 0.560 60; 10 naarden 110215; vet te kalveren 0.76—0.95; 1500 nuchtere kal veren 518: 183 vette varkens 0.560.50; 20 magere 20—30: 300 biggen 12—18; 800 schapen 14—31; 50 bokken 3—11. BROEK OP LANGENDIJK. 26 Febr. 24200 kg. uien 450570: drielingen 190 •220; grove 3-360: 3700 kc. peen 1 «0-260; 400 kg. kroten 350; 16500 kg. roode knol 540—780; 21100 kg. gele kool 4—410; 74500 kg. d. witte kool 350—410. BROEK OP LANGENDIJK. 27 Febr. Uien 460520; drielingen 160—180; grove 280—360; peen 160—260; roode kool 570—790 NOOBDSCHARWOUDE, 27 Febr. Uien 430490; drielingen 220—250; grove 270-r-380; kroten 140—330; roode kool 570 7S0; gele kool 4410. Dc veiling duurt voort.

Schager Courant | 1940 | | pagina 3