W esterbegraafplaats wordt uitgebreid Oude Niedorp krijgt een uitbreidingsplan RAAD BARSINGERHORN RAAD OUDE NIEDORP WERXOBJECT MET f 13.000— VAN ARBEIDSLOONEN. Teveng bouw van een nieuw lil- kenhuisje. vLS EEN ELK DOET HET ZIJNE, ZAL DE SNEEUWBOEL DRA VER DWIJN EN. De Raad vergaderde gistermiddag om half drie onder presidium van burgemeester! Loggers. Afwezig is de heer Smit. Na opening volgt vaststelling der notu- en. SNEEUWRUIMEN. De Voorzitter doet mededeeling van de -poedeischende maatregelen, die zijn geno men in verband met o'.e weersgesteldheid van de laatste weken cn tengevolge waar- .an de raming voor 19S0 van de kosten van wegenonderhoud onvoldoende zal zijn /oor de bestrijding van de uitgaven voor net doen van de in den loop van het jaar erder te verrichten normale werkzaamhe den. Spr. gewaagt van zijn waardecring voor de medewerking ontvangen van de zijde der arbeiders van de sneeuwploeg. Het valt echter te betreuren, dat er over het algemeen van de zijde der burgerij on voldoende medewerking is verleend. Het go mis aan een bepaling in de politieverorde ning, die den burgemeester de bevoegdheid geeft de burgers tot sneeuwruimen te ver plichten, deed zich gevoelen. Het ligt dan ook in spr.'s bedoeling in het ontwerp van de in bewerking zijnde nieuwe politiever ordening, een dergelijke bepaling op te ne men. OVERDRACHT WEGEN. Men zal zich herinneren, dat in de ver gadering van 19 December j.1. de heer Blaauboer een lans heeft gebroken voor overdracht der wegen aan het Hoogheem raadschap. Na uitgebreide besprekingen werd toen besloten in een volgende verga- lering met voorstellerf t e dezer zake te komen. B. en W. zijn van meening, dat aan deze voorstellen een onderzoek naar den principicelen kant vooraf dient te gaan. Met dit onderzoek is men begonnen, doch nog niet gereed gekomen, weshalve een en ander nog niet op de agenda van deze vergadering is geplaatst. Het rapport van B. cn W. zal den raads leden worden thuisgestuurd. INGEKOMEN STUKKEN. Hiervan zij vermeld, een schrijven van den Opperbevelhebber, houdende toezending der verordening „Hulp bij militaire werk zaamheden". De gemeentebegrooting 1939 is thans goedgekeurd. Gcd. Staten berichten, dat niet kan wor den voldaan aan het verzoek tot verhoo ging van het presentiegeld der raadsleden van f 2.op f 3.per vergadering. De heer Kater betreurt dit. het wordt op zoo'n manier een schip van bijleg. Een schrijven van den Commissaris der Koningin, waarbij met ingang van 15 Jan. j.1. opnieuw tot burgemeester is benoemd, de heer G. G. Loggers. fDe heer Blanboer feliciteert den voorzit ter en de gemeente met deze herbenoe ming. (Teekenen van instemming.) De Alg. Ned. Politiebond verzocht her ziening der wedde van den gemeenteveld wachter. Wat dit verzoek betreft, er is nog geen aanleiding, zooals ook bij de behandeling der begrooting 1910 werd geoordeeld, tot verhooging over tc gaan. Zou t.z.t. die aan leiding wel aanwezig zijn, dan zal de wedde onder de loupe genomen worden. Ingetrokken wordt een suppletoirc begroo- ling (inzake verbetering loswal), daar de Baad inmiddels besloten heeft tot eenvou dige verbetering over te gaan. Op verschillende raadsbesluiten is voorts de goedkeuring verkregen. Een verzoek van A. Mooij, Wester Moer beek, om vergoeding van de gehecle ver voerkosten voor een kind naar de o. 1. school te N. Niedorp. Goedgevonden. Algemeen wordt dit verzoek billijk geoor deeld, ln verband met den grooteren af stand naar de school te Barsingerhorn. Overigens worden de ingekomen 'stukken, voor kennisgeving aangenomen. NIEUW STRAATVERLICHTINGS CONTRACT. Van de Directie van hot P.E.N. is de mededeeling ingekomen, dat wederom tot verlaging van liet straatverlichtingstarief per 1 Januari 1910 kan worden overgegaan De in te voeren wijzigingen van het tarief zijn o.a.: a. het doen vervallen van de vergoeding van 9 pet. voor het straatverlichtingsvoe- dingsnet (met enkele uitzonderingen); b. het reeds bij geringere aantallen lan taarns toepassen van de reductieregeling De verlaging bedraagt f 68.12 per jaar. B. cn W. stellen voor het nieuwe con tract te aanvaarden. Goedgevonden. Vastgesteld wordt vervolgens een vijfde suppletoiro begrooting voor don dienst 1939. Hierbij zijn o.m. geregeld de uitgaven, welke zijn gedaan in verband met de bijzon dere tijdsomstandigheden. Het blijkt, dat do nachtploeg van den luchtbeschermingsdienst niet op een kop koffie en een sigaartje mocht worden getrac- teerd, ten koste van de gemeente, hetgeen algemeen wordt betreurd. HERZIENING PENSIOENSGRONDSLAGEN Bij raadsbesluit van 19 December 1939 is. wegens wijziging van werkzaamheden, het cmolument vrije verwarming-woning ge meenteveldwachter, ingaande 1 Jan. 1940 ingetrokken. In verband hiermede dient de pensioensgrondslag van L. Kaper met in gang van denzelfden datum met f 75.— te worden verlaagd, waartoe B. en W. het voorstel doen. Goedgevonden. UITBREIDING WESTERBEGRAAFPLAATS Voorgesteld wordt, behoudens toekenning rijksbijdrage: a. aan de Nederlandsche Heidemaat schappij de uitvoering van het door haar opgemaakte plan, op te dragen, onder de door genoemde Maatschappij, gestelde voorwaarden b. voor liet bedrag der bijkomende kos ten, verminderd met de eventueele van de provincie te ontvangen bijdrage, te zijner tijd een leening aan te gaan ,af te lossen in hoogstens 50 jaren; c. de voor de uitbreiding benoodigde ter reinen, aan te koopen van de Doopsgezinde gemeente, ter grootte van 2500 M2. fi f0.35. De Voorzitter licht toe, dat het de bedoe ling is de uitbreiding te doen geschieden in werkverschaffing. De heer Blaauboer heeft bij de voorbespreking gevraagd of het niet voordeeliger is meer grond te koopen, opdat deze ter plaatse kan worden verwerkt, terwijl voorts is gesproken over het vervoer van den grond per aulo of per schuit. B. en \V. wijzigen daarom hun voorstel in zooverre, dat omtrent het vervoer, of het al dan niet annkoopen van meer grond nog een nader onderzoek zal worden ingesteld. De arbeidskosten worden geraamd op f 13000, de bijkomende kosten op f 6.500.ongeacht den aankoop van grond. Voor het eerste wordt ccn bijdrage ontvangen uit het W. S. Fonds, voor het tweede zal een geldleening moeten worden gesloten. Bij de voorbespre kingen heeft de heer Kater geadviseerd op het nieuwe gedeelte meteen een nieuw lij kenhuisje te plaatsen. B. en W. nomen dil over, zoodat de bijkomende kosten met het bedrag, dat deze bouw vraagt, zullen wor den verhoogd. De heer v. d. Laan betreurt het, dat het werk in werkverschaffing moet worden uit gevoerd. Er moet evenveel gepresteerd wor den als bij een particulieren baas.. De Voorzitter antwoordt, dat de gemeente het werk slechts in werkverschaffing kan uitvoeren. Zou het gewoon moeten worden uitgevoerd, dan zou de gemeente er niet toe kunnen overgaan, vanwege de hooge kosten. De voorstellen van B. en W., uitgezonderd betreffende den aankoop van grond dan, worden met 5 tegen 1 stem, die van den heer v, d. Laan, aangenomen. Het plan zal pas uitgevoerd worden met ingang van 1 September a.s., omdat met in zet van alle werkloozen gearbeid dient te worden. REKENING-COURANT-OVEREENKOMST. De Raad gaat accoord met het voorstel van B. en W. tot het sluiten van een reke- ningcourant-overeenkamst met de Coöp. Boerenleenbank te Schagon ten behoeve van den Vleeschkeuringsdienst. Goedgevonden. Gewijzigd wordt hierna de gemeente- rekenin» voor den dienst 1937. RONDVRAAG. De heer Burger komt terug op de sneeuw- opruiming, in verband waarmede hij een woord van dank brengt aan den voorzitter voor diens initiatief in deze genomen, te meer daar een en ander onder de persoon lijke leiding van den burgemeester is ge schied. Critiek van zekere zijde was geheel misplaatst en had geen reden van bestaan. Met instemming heeft spr. voorts kennis genomen van Voorz.'s bedoeling, een bepa ling in de neiuwe verordening op te nemen, welke de burgers tot sneeuwruimen zal ver plichten. De Voorzitter dankt voor deze woorden. De heer Blaauboer heeft klachten over de torenklok. Den voorzitter is dit niet bekend, er zal een onderzoek worden ingesteld. De heer Blaauboer informeert nog naar bet rapport omtrent de overdracht der we gen. De voorzitter antwoordt, dat de gegevens druppelsgewijs binnenkomen. Het rapport zal bevatten wat er in kringen van wegen beheerders leeft ten opzichte van de vraag der overdracht van de wegen. De heer Vries vraagt of er geen schuif aan de motorspuit bevestigd kan worden om sneeuw op te ruimen. De Voorzitter antwoordt dat omtrent het sneeuwruimen en zandstrooien .nog voor stellen kunnen worden tegemoet gezien. Stel je voor dat de spuit aan het sneeuw ruimen is en er breekt brand uit De heer Vries: Als je er dan vlak bij bent is het zoo erg niet, dan kan je meteen be ginnen (vroolijkheid) De hoor v. d. Laan vraagt of de armlasti gen de duurtetoeslag toegekend krijgen De voorzitter antwoordt, dat dit een kwestie is van het Armbestuur. Ieder geval wordt op zicli zelf beoordeeld. Overigens is er reeds drie maal een brandstoffentoe- slag verstrekt. Hierna sluiting.. Nieuw raadslid geïnstalleerd. De verdeeling van het subsidie aan het Witte en het Wit-Gele Kruis nu volgens het aantal ge zinsleden en niet meer naar het aantal leden der vereenigingen. Heeft Oude Niedorp grootsteed- sche allures? De gladheid der wegen. - Overleg met het Hoog heemraadschap over het zand strooien. De Baad dezer gemeente vergaderde gister middag ten raadhuize onder voorzitterschap van burgemeester Bosma. tevens secretaris. Voorzitter opende de vergadering, welke door alle leden werd bijgewond, met de fctes- te wonschen voor het nieuwe jaar. Hierna volgde dc beëediging van het nieuwbenoemde lid van den raad. den heer P. J. Tromp. Nadat de heer Tromp de vereischte eeden in handen van den burgemeester had afge legd, sprak de voorzitter een hartelijk wel komstwoord tot het nieuwe raadslid, dc hoop uitsprekende, dat deze dc belangen iler gemeente op waardige wijze zal behar tigen. De notulen van de vorige vergadering werden aldus vastgesteld, nadat de heer Van Zoonen ae aanmerking had gemaakt, dat zijn algemeene beschouwing zeer onvol ledig in de notulen is opgenomen, terwijl de antwoorden hierop van andere hecren wel opgenomen zijn cn de voorzitter had toege zegd, dat er een volgende maal rekening met den w.ensch van den heer Van Zoonen zal worden gehouden. Onder de ingekomen stukken waren di verse door Ged. Staten goedgekeurde raads besluiten. Het procesverbaal van kasopneming bij den gemeente ontvanger werd goedgekeurd. Deh uurverlaging voor den ge meentegeneesheer. Ged. Staten schrijven t.a.v. de verlaging van de huur van de woning van den ge meentegeneesheer, dat zij, gelet op de nood- lijdendheid waarin do gemeente verkeert, en de lasten welke op de woning in kwestie drukken, van oordcel zijn, dat met een verla ging van de huur met f50.moet worden volstaan. B. en W. kunnen de meening van Ged. Sta ten in deze niet dcelcn en-hebben dan ook in een brief hun standpunt nader uiteengezet liet oorspronkelijk raadsbesluit wederom ter goedkeuring ingezonden. De Baad ging hiermede accoord. Goedgekeurd is het raadsbesluit tot heffing van 75 opcenten op de Gemeentefondsbelas ting. Ged. Staten schrijven verder, dat geen ter men aanwezig worden geacht, de jaarwedden van de wethouders te verhoogen. Ged. Staten wijzen er op, dat de jaarwedde van de wet houders van de gemeenten, die e\oiu.s deze in de tweede klasse van de regeling der jaarwedden van Burgemeesters, Secretaris sen en Ontvangers zijn gerangschikt, slechts in twee gevallen hoogcr is dan de voor deze gemeente thans geldende jaarwedde van f 100.—. B. en W. stelden voor, deze brief voor ken nisgeving aan te nemen. Aldus besloten. Van den minister van Financiën is een brief ontvangen, waarin medegedeeld wordt, dat de annuïteit van een plaatsjehouder is verlna~d van f 184.35 tot f 135.21. Ontvangen is het jaarverslag van de com missie tot wering van schoolverzuim over 1959. Dit verslag zal op voorstel van den heer Van Zoonen gedurende veertien dagen ter inzage worden gelegd. De subsidieverdecling aan het Wil Gele Kruis en het Witte Kruis. Van het bestuur van liet Wit-Gele Kruis, te Oude Niedorp is een verzoek ontvangen, om de subsidie welke wordt toegekend, te verdeelcn naar het aantal katholieken. B. en W. stelden voor aan dit verzoek te voldoen. De heer Van Zoonen meende, dat reeds een dergelijk besluit is genomen. Voorzitter antwoordde, dat eerst was ge rekend naar het aantal gezinshoofden, hei is nu de bedoeling dit te doen naar het aan tal gezinsleden. De heer Van Zoonen vroeg, hoe B. en W. zich dit gedacht hadden. Wordt er nog re kening gehouden met degenen, die geen lid zijn van de betrokken vereenigingen? Voorzitter zeide, dat gerekend wordt hoe veel gezinsleden een lid van de betr. ver eenigingen heeft. De heer Van Zoonen dacht, dat men op een verkeerden weg komt. Aan de kindereu is niet zooveel werk als aan de ouderen. Het iidniaatschap is toch alleen ?oor de hoofden van gezinnen? Waarom is er bij de begroo ting niet over gesproken? Voorzitter merkte op, dat het risico van het W. G. Kruis grooter is door de groote gezinnen. Er i3 wel veel werk aan de kin deren, blijkens dc mededeeling van de wijk zuster. Men moet er ook rekening mee hou den, dat de vereen, het W. G. Kruis een jonge verecniging is, die veel nieuwe dingen moet aanschaffen. Bij de begrooting had men het verzoek nog niet ontvangen. De heer Van Zoonen zeide, clait men hier door geen sympathieke houding aanneemt, tegenover het Witte Kruis van N. Niedorp. De groote gezinnen zijn altijd tegen dezelfde gulden per jaar per lid geweest als de klei ne gezinnen. En nu dit voorstel De heer Tromp zag het wel als een recht vaardige eisch, daar het Wit Gele Kruis meer risico heeft. Het voorstel van B. en W. werd mei 5 te^ gen 2 stemmen die der heeren Van Zoonen en De Heer, aangenomen. Van den Commissaris der Koningin is een dankbetuiging ontvangen voor de geluk- wenschen bij gelegenheid van zijn 25-jarig ambtsjubileum. Aan de orde kwam de benoeming van een lid der commissie tot wering van schoolverzuim in de vacature van de Eerw. Zuster Assisia. Het Hoofd der r.k. meisjes school, mej. G. de Wit (Zuster Ancilla) werd met algemeene stemmen gekozen. Benoemingl eden commissie van toezicht op de landerijen. Vervolgens moesten leden van de commis sie van toezicht op de gemeentelanderijen worden benoemd. De heeren De Groot, De Heer en Bierman werden bij meerderheid van stemmen gekozen. De heer De Heer had wel eenig bezwaar, in verband met zijn werkzaamheden. Hij hoopte wel de landerijen eens te zien, doch commissielid wilde hij niet worden. In zijn plaats werd de heer Tromp benoemd verklaard, die de benoeming wel aannam. Benoeming lid Burg. Armbestuur, Het periodiek aftredende lid van het B. A., de heer Feijma, werd herkozen met al gemeene stemmen. De aanbeveling luidde: I. de heer Feijma, 2. de heer P. Blokker. Het kostenbedrag per leerling ingevolge art. 22 bis der L.O.wet werd vastgesteld op f 10.07 per leerling. Ged. Staten maken bezwaar tegen een post aanschaffing van schoolboeken, welke is opgenomen op f 150.Dit moet f 125. worden. De lieer Van Zoonen herinnerde aan zijn opmerking: over de schoolbibliotheek. Ts daarover overleg gepleegd met het hoofd der school? Voorzitter zeide, dat er met het H. d. S. is gesproken. Voorz. had niet gedacht, dat het de bedoeling was, dit reeds voor 1940 te doen gelden en hadden het op de begroo tte 1941 willen ramen. De heer Van Zoonen: Dan word't het 1942 eer wij er van kunnen profiteeren. Zou het niet suppletoir kunnen worden ge raamd voor 1940? Voorz. antwoordde, dat B. en W. dit zullen overwegen. B. cn W. stelden voor, over te gaan tot intrekking van zijn besluit van 30 Juni 1939 en opnieuw een verordening vast te stel len op de heffing van besmettelijke ziekte- gelden. Het beteekent een kleine verandering van administratieven aard. Deze verordening gaat in per 1 Januari j.1. Het voorstel werd aangenomen. B. en W. stelden voor, de verordening vast te stellen op de heffing van gelden voor het gebruik van los- en laadplaats te Oude Niedorp over het tijdvak 1 Januari 1935 tot en met 21 December 1939 en één in gaande 1 Januari 1940. Voorzitter lichtte een en ander toe. Sinds 1935 zijn geen laad- en loskosten ontvan gen, dus kan dit gedeelte van het voorstel vervallen. Men kan het dan doen ingaan per 1 Jan. j.1. De heer Bakker vroeg wie met de inning is belast. Het is wel vreemd, dat er nooit iets is ontvangen. De heer Kolkman: Ik meen van de heer Kooiman. Voorzitter las de van 1929 dateerende ver ordening voor. Spr. is er niet mee bekend, wie met de inning belast is. Hij kan er niets van vinden. De heer Bakker vroeg, of er nog gebruik word» gemaakt van de steiger. De heer Van Zoonen: Wel een beetje. Spr. informeerde waarom deze verordening over het tijdvak van 1935 tot heden moest wor den vastgesteld. Dc voorzitter antwoordde, dat de veror dening tot 1935 goedgekeurd was. Nu er niets ontvangen is, is het niet meer noodig. Was dit wel het geval geweest, dan zou men lek varen. De heer Van Zoonen'stelde voor, de ver ordening niet opnieuw vast te stellen. Er wordt alleen gebruik gemaakt door kleine tuinders, die het al heel slecht hebben. An deren komen er niet, omdat de steiger zoo slecht is. De voorzitter zeide, dat de gemeente, die noodlijdend is. alle bronnen moet aanboren die zij heeft. Er zal wel meer gebruik wor den gemaakt als de steiger hersteld is. Dc heer Van Zoonen: Deze bron is ver zand! Spr. gaf in overweging, een onderzoek in te stellen of men de steiger van Heerhugo- waard niet kan gebruiken. Dat is beter dan veel geld te besteden aan deze stei ger. Na nog eenige besprekingen, waarbij meerdere heeren zich bij deze zienswijze aansloten, werd besloten dit voorstel aan te houden. Verder stelden B. en W. voor een veror dening vast te stellen op dc heffing van sluisgelden over het tijdvak 1 Januari 1933 tot cn met 31 December 1939 en ingaande 1 Januari 1940. Deze bestuiten werden zonder eenige be sprekingen aldus vastgesteld. B. en W. stellen voor, de algemeene voorwaarden van noodlijdende gemeenten voor 1940 te aanvaarden. Niemand der heeren stelde er prijs op, deze 10 geboden te hooren voorlezen, men ging er mee accoord. Op voorstel van B. en W. besloot men, de gemeentebegrooting 1938 te wijzigen, in- verband met eenige opmerkingen van Ged. Staten. De rekening 1938 van het Burg. Armbestuur. B. en W. stelden voor. de rekening 1938 van het Burgerl. Armbestuur goed te keu ren.. Ged. Staten cn de Minister van Binnenl. Zaken hebben geen bezwaar tegen deze re kening. deelde voorzitter mede. liet \00H5tel werd aangenomen. B. en W. stelden voor. 't raadsbesluit v. 20 Sept. 1939 tot vaststelling van fen verorde ning op de heffing van leges ter secretaris in te trekken en opnieuw een verordening, betr. de legesheffing bij huwelijksvoltrekking vast te stellen. Tegen verlaging van de leges ter secreta rie hebben Ged. Staten bezwaar. De leges- heffing voor huwelijken mogen wel worden verlaagd. Daarvoor zal nu een aparte veror dening moeten worden ingezonden. De leges voor huwelijken worden verlaagd tot het in Sept. 1939 aangenomen tarief. Aldus -besloten. Onbewoonbaarverklaring wonin: gen. B. en W. stelden voor, twee woningen, staande te Zijdewind en te 't Veld, eertijds bewoond door N". Smit en P. Glas, onbe woonbaar te verklaren. Aangezien het rapport van den Inspecteur van de Volksgezondheid over de woning van Glas nog niet is ontvangen, werd dit voor stel aangenomen. De heer Van Zoonen vroeg of de woning in zoodanigen staat is, dat herstelling is uit gesloten. Voorzitter las het rapport voor, wa&ruit de toestand wel bleek. Daarna werd het voorstel aangenomen. Een uitbreidingsplan. Het volgende voorstel van B. en W. was, in beginsel te besluiten tot het maken van een uitbreidingsplan voor de gemeente en het daartoe verleonen van een crediet groot f 1000. De raad ging in comité. Na heropening, na ongeveer drie kwartier, lichtte voorz. dit voorstel toe. Voor. heeft een onderhoud ge had met den Hoofdinspecteur van de Volks huisvesting, waarin hem is medegedeeld, dat deze aan Ged. Staten zou voorstellen een uitbreidingsplan voor te "schrijven voor deze gemeente. De heer Van Zoonen vond dat de gemeen te zich wel wat groot voor zou doen. Voor een uitbreidende gemeente, door industrie of iets dergelijks zou het iets zijn, maar voor deze gemeente zijn geen objecten waardoor meer werkkrachten geplaatst kunnen wor den. Gebrek aan arbeidskrachten is er niet; middenstanders zijn er al te veel. Hoogstens zullen woningen gebouwd moeten worden ter vervanging van krotwoningen. Het uit geven van f 1000 acht spr. er niet voor noo dig. Spr. is van meening, dat B. en W. wel kunnen zeggen, waar gebouwd kan wor den. Spr. zou het ingrijpen van Ged. Statej? willen afwachten en daar nog eens tegen protestceren. De heer Tromp dacht, dat het wel van be lang was. ook voor de woningbouwvereeni- ging, dat men eerder een plan had. Als zij eens bouwen wil! De heer Van Zoonen; Dat kan evengoed! Voorzitter merkte op, dat over de wo- ningbouwvereeniging in openbare vergade ring niet is gesproken. Het voorstel van B. en W. werd met de stemmen van de heeren De Heer en Van Zoonen tegen aangeno- B. en W. stelden voor, voor dit crediet een geldleening aan te gaan, bij de Coöp. Boerenleenbank te Zijdewind. Aldus besloten. B. en W. stelden tenslotte voor, aan den ingezetene der gemeente ontheffing te ver- lecnen van de betaling der ontamettings- kosten eener besmettelijke ziekte. De kos ten waren f 35.10; de bedoelde persoon is niet bij machte de kosten te betalen. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. Terug naar B. en W. Van de heeren Praat en Borst is een verzoek ontvangen om vergoeding van ver voerkosten voor 7 kinderen naar de Bijz. school. Zal nader worden onderzocht, om prac-advies te kunnen uitbrengen. Een zelfde verzoek van den heer A. Schenk ging denzelfden weg. Niet meer overdag vergaderen. Op aandrang van den heer De Heer zal de raadsvergadering in 't vervolg 's avonds worden gehouden. De heer Van Zoonen besprak de gladde wegen. Het was moeilijk, maar het gemeen tebestuur is 7. i. tekortgeschoten. De meer derheid der ingezetenen heeft zich niet aan het bevel tot zandstrooien gehouden, deels om redenen van practischen aard. Het is niet juist, dat de politieverorde ning gewijzigd moest worden om een ande re wijze van zandstrooien te krijgen. De ■gemeente kan zelf voorzieningen treffen men behoeft dan niet de politieverordening uit te voeren. Spr. stelde voor, een volgende keer meer op de begrooting uit te trekken en met het Hoogheemraadschap in overleg te treden om de wegen met een laagje zand te bedek ken. De voorzitter Was het niet met den heer Van Zoonen eens. In 't' Veld en Zijdewind is door iedereen medegewerkt. Waarom kon dat in Oude Niedorp niet? Voorzitter is vol gens de voorschriften te werk gegaan en heeft op de plaatsen waar geen huizen stonden, van gemeentewege zand laten strooien. Het is wel gemakkelijk te zeggen Laat de gemeente het doen maar dat is in een noodlijdende gemeente niet gemak kelijk. In de toekomst zullen de ingezetenen weer zand moeten strooien en sneeuw rui men. De heer Van Zoonen wees op den toe stand der buitenwegen. De burgemeester is hier in weken niet geweest. Voor de menschen die er door moesten was het zeer, zeer gevaarlijk. Het zou in dit geval wel door de gemeente kunnen zijn ge daan. Er is nog zand best e 1 d in den laat- sten tijd maar nog niet ontvangen, deelde voorzitter mede. Er waren ook nog tijdstippen dat strooien heelemaal niet hielp. Na nog eenige discussie over de oorzaken van het niet strooien, of dit al of niet een gevolg zou zijn van het meer naar de kerk gaan door de menschen uit 't Veld, en Zijde wind, zegde voorzitter toe, de opmerking van den lieer Van Zoonen t.a.v. het Hoogheem raadschap te zullen overwegen. Dc heer Tromp dankte voor de tot hem ge sproken woorden, waarna sluiting volgde. CORRESPONDENTIE. H. ter H., Nieuwe Niedorp. Bij eenig na* denken zult U begrijpen, dat wij in dezen tijd uw ingezonden stuk, niet kunnen plaat sen; het zou ons met den strafrechter in aan raking kunnen brengen.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6