De nieuwe Christelijke School komt! Raad Wieringermeer UIT SCHOORL „HET WITTE KRUIS" Woensdag 28 Februari 1940 Tweede blad DE HEER MR. BACKER VREEST VOOR HET OPENBAAR ON DERWIJS. Het raadhuis wordt verbouwd De heer Mr. Kamp mag niet nieuwsgierig zijn. - Eindelijk goedkoope levensmiddelen. Perzik en aardappel zijn doods vijanden! Aardappelbouwver bod brengt meer op dan het kost. Hoogleeraren in de plant kunde zijn geen goede watten makers. - Als een bladluis verre reizen doet, dan kan hij heel veel schaden. Meters para grafen over vijf perzikboomen... Het bouwbureau is zéér zake lijk. Droevige schooltoestanden meent de heer Venhuizen. Het bestuurscollege moet den nieu wen raad geen vliegen afvangen. Dat doen we al drie jaren, zegt Mr. Backer. - Waarom geen oproep voor directeur der ar beidsbemiddeling? Een ver plaatsbare muziektent in de maak. In de eerste vergadering van bet Bestuurs college, gistermiddag gehouden, sprak de {voorzitter, de heer Ir. Smeding er zijn blijd schap over uit, dat de a.s. zelfstandigheid in de Tweede Kamer weinig bezwaar ontmoet. Het bestuurscollege rest dus nog één jaar; {veel staar nog op het programma, met goe- iden moed dient te worden voortgebouwd, bpdat men per 1 Jan. 1940 rustig de zaak kan ^verdragen aan het gemeentebestuur dat dan gekozen zal zijn. Men moet kunnen zeggen dat het bestuurs college productieve arbeid heeft verricht. Veel zal afhangen van de medewerking der bevolking, spr. hoopt dat. deze zoo zal zijn, dat het programma dat men zich heeft {voorgesteld, af te handelen, ook afgehandeld ikan worden. (Aoplaus.) De heer Mr. Backer brengt den secretaris ihulde voor de bondige en zakelijke wijze •waarop de notulen van de begrootingsverga- Idering zijn behandeld. De notulen worden goedgekeurd. Naar aanleiding van de vraag van Mr. Hacker, zegt Voorzitter, dat uit het zwembad- Comité een werkcomité is aangewezen en dit comité een rapport heeft ingezonden. Voorzitter is nog bezig met deze werkcom- imissie verschillende kwesties te bespreken. Zijn deze opgelost, dan komt het rapport bij 0B. en W. De lieer Mr. Kamp: Slaat het op de lijst tyoor 1940? Voorzitter: Onder andere; meer zeg ik niet. |J moet maar even nieuwsgierig blijven! Goedkoope levensmiddelen. Voorzitter doet de verheugende medêdce- üing, dat het departement van Sociale Zaken ook voor de Wieringermeer goedkoope le vensmiddelen beschikbaar heeft gesteld. Verder doet Voorzitter mededeeling dat ï>l.m. f 500.— is uitgegeven aan gratis vet en margarine voor werkloozen, wegens den langdurige» winter. VOORSTELLEN VAN B. EN W. Vervoerkosten. B. en W. stellen voor aan den heer G. Liefhebber tegemoetkoming in de vervoer kosten voor een schoolgaand kind te ver- Jeenen, ingevolge art. 31 L. O. wet. Aldus besloten. VOORSCHOTTEN AAN DE SCHOLEN. Voorgesteld wordt aan de bijzondere lagere scholen de gebruikelijke voorschotten te ver- leenen, op een basis van f9.50 per leerling. J)e W.M. scholen te Slootdorp, Middenmeer ien Wieringerwerf zijn gesteld op resp. 122. 328 en 81'» leerling, de chr. scholen te Sloot- dorp en Middenmeer op resp. 118/4 en 105% jjeerling. Aldus besloten. AARDAPPELTEELTVERORDENING. Voorgesteld wordt een aardappelteeltver- ordening vast te stellen. B. en W. merken hierbij op. dat hoewel van virusziekten nog geen sprake is, deze gunstige situatie alleen behouden kan blijven, wanneer wettelijke maatregelen worden getroffen om verbrei ding van besmettelijke aardappelziekten te gen te gaan. In de verordening zijn de denk beelden uitgewerkt om de teelt van aard appelen te verbieden, welke in het algemeen belang beter niet kunnen worden verbouwd, len de teelt van andere aardappelen slechts toe te staan bij gebruik van volwaardig plantgoed. Kr wordt voorts op gewezen, dat het noodig is perzikboomen bij plaatselijke .verordening te verbieden. De diverse organi saties juichen de voorstellen toe. Het doet voorzitters landbouwkundig hart goed met zoo een verordening te komen. Dc heer Mr. Backer acht deze verorde ning in een landbouwcentrum als de Wie ringermeer op zijn plaats. Zij biedi voldoen de bescherming zonder onredelijk te zijn. Spr. vraagt of de bevolking zich zelf over de regeling heeft kunnen uitspreken? Over het perzik hoornen verbod is spr. min der enthousiast. Gaat men hier niet te ver, overschrijdt zij niet dc grenzen der voor schriften, tast men de persoonlijke vrijheid niet te veel aan? Hoewel spr. zich geen ex pert acht. vindt hij het toch vreemd dat bet verbieden van perzikboomen. zonder onlheffingshepaling, samenhangt met een laardappelverbod. Hoogere instaniies en de rechter zullen Iiier volgens spr. evenzoo over denken. Men moet niet mlr aichts, dir nicht* alles verbieden! De verordening mag geen doode letter zijn. Zij dient met ontheffingsbepalingen te wor den aangevuld. De heer Mr. Kamp sluit zich wat de per zikboomen betreft, bij den heer Mr. Backer aan. De heer Venhuizen juicht de aardappel teelt verordening toe, al brengt deze moei lijkheden als extra-kosten voor kleine bou wers. Het gros zal de initiatiefnemers dank baar zijn. De heer Leylen vraagt of ook met de klein* volkstninderc rekening wordt gehouden. Moeten ook dezen duur goedgekeurd plantgoed hebben? Voorzitter licht toe, naar aanleiding van een opmerking van Mr. Kamp, dat aan de rassenlijst ruime publiciteit zal worden ge geven, Wat de kosten betreft, geeft voorzit ter toe, dat deze inderdaad zullen komen, maar het belang van goed pootgoed is zóó hoog, dat dit wegvalt. Goed plantgoed geven betere opbrengsten, dus uiteindelijk zal het wellicht niet kosten. Hier zet ik een vraagteeken! De heer Venhuizer: Ik ook. Voorzitter: Men moet even over de directe kosten heen. Uit de praktijk is de behoefte aan een bouwverbod voortgekomen, er wa ren vele besmettingshaarden. Overleg met voorlichtingsdienst en plantenziektenkundi- gen dienst heeft tot een concept overeen komst geleid. Gesproken is met landbouw organisaties, landarbeiders, en tuinders uit de randgebieden. Dé verordening is met ge juich begroet, zij zal de sympathie hebben van landbouwend Wieringermeer. Ook de volkstuinders moeten het belang inzien, getracht zal worden voldoende po termateriaal te krijgen. Spr. ziet de oprich ting van een Coop. Poteraankoopvereeniging, en de Wieringermeer kan reeds gelf veel le veren. Spr. meent dat deze verordening school zal maken. Wat de perzikboomenverordening betreft, zegt voorzitter dat er geen andere methode is. Spuiten en teel Ivoorwaarden zijn niet afdoende, de perziken zijn een zeer gewild artikel voor bladluizen, die de Virusziekte op aardappelen overbrengen. Niet veel in woners zullen er schade van hebben, de hoogleeraren als Prof. Quanjer meenen, dat de perzik uit den booze is. Principieele bezwaren kan spr. niet ondervangen. De heer mr. Backer blijft staatsrechterlijk* bezwaren in de verordening zien. De theoretische consequentie zou zijn, dat in heel Neder land de perzikteelt werd verboden. Spr. heeft het meer meegemaakt, dat verorde ningen door hoogleeraren in de plarjfr kunde ontworpen, qua wetgeving feitelijk niet deugen, zelfs volkomen fout waren. Ged. Staten zijn steeds geneigd nieuwe gemeente-verordeningen te steunen, ook al zitten er haken en oogen aan vast, maar wat zal de rechter doen? Deze zou volgens spr. de verordening als niet verbindend verwerpen. Voorzitter merkt op, dat lang niet overal de aardappelteelt van belang is. De heer mr. Kamp: Hier dan wel? Voorzitter licht den heer mr. Kamp toe, dat Wieringermeer bij uitstek geschikt is, de cultuur groote toe komst heeft en door haar intensivi teit een groot deel van het arbeids vraagstuk oplost. Voor het weidegebied kan een ontheffing worden gegeven. De heer mr. Backer: Dan zijn mijn be zwaren opgelost. Spr. vraagt alleen als er eens een afdoende bestrijdingswijze wordt uitgevonden, men nog meer ontheffingen zal geven. Weth. Peters merkt op, dat de individu- eele vrijheid door gemeenteverordeningen herhaaldelijk wordt aangetast. Hij ziet bijv. geen verschil in een blauwe aardappelen verbod en een perzikboom verbod. De heer mr. Backer: Gezien de groote mate van kennis die wethouder Peters be zit, moet hij zelf de antwoorden weten! Spr. wijst op verschillende arresten van den Hoogen Raad, er zijn inderdaad gradu- eele verschillen, maar hierbij wordt de grens overschreden. Weth. de Graaff is niet voor ontheffing in de weidegebieden, het is toch meer sie raad dan winstohject, er staan maar 5 hoornen in den polder! Ziektekiemvrije po ters is voor W;'»*"in«Termeer levensbelang, ontheffing moet hooge uitzondering blijven. De verordeningen worden aangenomen, in de perzikboomenverordening wordt een alinea over ontheffingsmogelijkheid aange bracht. De heer mr. Backer: Voortaan mijn aard appelen in de Wieringermeer, en mijn per ziken van elders! ART. 13. Op een groot aantal aanvragen om ver lenging van steun in de vervoerkosten van schoolgaande kinderen op grond van art 13 der L. O. wet, stellen B. en W. voor goedgun stig te beslissen. Aldus vastgesteld. RIJWIELTOELAGEN VERHOOGD. B. en W. stellen voor de verordening ver voerkosten schoolbezoek te wijzigen. De rij wielvergoeding wordt te laag geacht en dient naar het oordeel van het college, gehoord ook de bezwaren der ouders, te worden ge bracht van f 0.0035 op f 0.005 per K.M. De to taaiuitgaven zullen voor de gemeente dan f 250.— bedragen. Aldus besloten. HUUR GEBOUWEN. Voorgesteld wordt een vijftal gebouwen, f.w. distributiekantoor, veldwachterswonin gen en garage naast het raadhuis, defini tief van het Bouwbureau Wieringermeer te huren. Evenzoo het woonhuis van den ge meentesecretaris. Daar de panden door par ticulieren wregens de speciale inrichting door anderen moeilijk bewoond kunnen worden, verlangt het Bouwbureau gemeentelijke ga rantie. De eehr Mr. Backer vraagt of als de ge meente zelfstandig wordt, zij gemeentelijk eigendom worden. Voorzilte.r: Een van de lange lijst! De heer mr. Backer vindt het wel wat overdreven nu nog garantie ie vragen. Voorzitter: Het bouwbureau moet toch zakelijk blijven. Aldus besloten. KASGELD LEENING. Voorgesteld wordt een kasgeldleening tot een maxjmum van f 100.000 aan te gaan. De heer mr. Kamp: Waar neemt L' dat. Voorzitter: Goedkoopst adres! Aldus besloten. VUILNISSTORTPLAATSEN. B. en W. vragen een crediet van f2600.— voor de inrichting van twee vuilnisstort plaatsen. Voor het bergen van huisvuil werd tot heden gebruik gemaakt van een stort plaats tusschen Slootdorp en Middenmeer, welks capaciteit te klein is en waarvoor een toegangsweg dient te worden aangelegd, waarvan de kosten op f3750.zouden ko men. De nieuwe stortplaatsen zouden moeten komen op het westelijk einde van de Praam tocht tusschen Slootdorp en Middenmeer en het westelijk einde van de Lange Zeugtocht, nabij Wieringerwerf. De W.M. directie wil gedeelten van resp. 400 en 140 meter dempen en de stortplaatsen behoeven niet periodiek te worden ontruimd. Men schat de bergingscapaciteit op 23 en 18 jaar. Een retributie van f25.zal jaar lijks aan Domeinen verschuldigd zijn. Aldus besloten. EEN DERDE CHR. SCHOOL. B. en W. stellen voor medewerking te verleenen aan de stichting van een bijzon dere school voor g. 1. o. te Wieringerwerf. Ingekomen is een desbetreffend verzoek van de Chr. Schoolvereniging, gegrond op een lijst met 56 handteekeningen van ouders-gé- gadigden. Gezien de a.s. vestiging van pach ters in het gebied om Wieringerwerf, zal naar het oordeel van B. en W. in April 1940 zeker het vereischte aantal (50) leerlingen bereikt Worden. AF is het aantal van 56 wel licht aanvechtbaar, omdat enkele thans op gegeven leerlingen qua afstand woonhuis school niet in aanmerking zouden komen, adviseeren B. en W. toch zoo spoedig moge lijk te bouwen, gezien de steeds stijgende prijzen van materialen. Voor het stichten van een openbare school bestaat geen aanleiding, omdat de voorstan ders van Openbaar Onderwijs en de R.K. zijn overeengekomen voor den duur van de huidige bestuursperiode te zullen medewer ken aan het voortbestaan der Wieringermeer- scholen. Een zeer principieel punt, merkf voorzitter op. De heer Venhuizen verklaart zich tegen stander. Hij acht de versnippering zeer schadelijk het worden tweemansschooltjes. Voor de verdere samenleving acht hij het funest dat de jeugd al gesplitst wordt. Voorzitter zegt dat een tweemansschool kort zal duren. De heer Venhuizen: Driemansschool is nog bedroevend klein. Voorzitter zegt dat de stichting der Wie- ringermeerscholen beoogde versnippering re voorkomen, maar we hebben eenmaal de Nederlandsche wet... De heer mr. Backer: Het is nog niet zoo geheid, dat we moeten, maar op grond van de wet moet men deze aanvragen in willigen. Spr. betreurt als voorstander van Openhaar onderwijs dat de gang van zaken zoo wordt, dat dit onderwijs in gedrang komt. Als straks het moment komt dat een openbare school moet worden gesticht, dan is echter het terrein afgegraasd, want 3 Januari verwacht spr. wel een aan vrage om een R.K. School. Weth. Peters: Dat duurt nog wel tien jaar! De heer mr. Backer concludeert, dat men toch op den duur voor alle richtingen scho len krijgt, behalve een openbare! Zal het niet zoo afloopcn dat Chr. en Katholieken opnieuw scholen gaan aanvrage en de open bare school het met de oude gebouwen moe ten doen, als ze al komen. De heer Mr. Backer zegt, dat het niet juist is een aantal bijzondere scholen te stichten, zonder openbare. Laat dc raad daarom besluiten wèl een openbare school te stichten. Er is practisch geen sprake van, dat chr. ouders hun kinderen naar een openbare school sturen, wel omgekeerd, als de af stand wat minder is. Voorzitter waardeert de bedoeling het openbaar onderwijs veilig te stellen, echter er is een accoord tot 1 Jan. 1940. Ook al zou er een R.K. school volgend jaar komen, blijven er genoeg leerlingen voor de W.M. scholen; die centraal staan en niet „oud" zijn. Deze scholen zullen zich wel tot open bare scholen ontwikkelen, waarom dan nóg een speciaal openbaar schoolgebouw? Laat men rustig de ontwikkeling afwach ten. De heer Mr. Backer: Bij de W.'mecr scho len heeft de gemeente niet die invloed als een normale gemeente op openbaar onder wijs moet hebben. Tenslotte heeft de ge meente niet te maken met het ac coord tusschen de R. Katholieken en de voorstaanders van openbaar onderwijs, die samen hun kinderen de W/meer scho len laten bevolken. Misschien kunnen B. en W. het op een ecooord gooien met de eigenaars van de gebouwen tier W.M scholen. Wetb. Peters zegt. dat in den polder de zelfde toestand heerschte, zooals men vroe ger in den lande kende R.K. en Protestant nr woornr tctc DEN HELDEN samen op een school, later scheidden de Chr. zich af. Waarom de nog bestaande sa menwerking nu te breken? Men noodzaakt de Katholieken dan toch een eigen school aan te vragen? F.n ine» kweekt aan beide zijden ie Slootdorp bijvooi beeld paedagoqtsch* Jammergestalten, groo lis de overwinning der openbare scho len dan niet Spr. tracht verder aan te ton nen. dar het voordeeliger 4s de toestand te laten z.oo ze is. Het eenige wat te bereiken is. is dat men wat eerder een openbare school heeft, maar schooltjes met twee leerkrachten kweekt en met drie leerkrachten om hals brengt. De heer Mr. Kamp betoogt, dat het de vraag is of de gemeenteraad 1941 misschien niet z.oo gunstig over openbare onderwijs zou kunnen derjken als het tegenwoordige bestuurscollege. Weth. Peters: Het is hun plicht voor het openbaar onderwijs op te komen. De heer Mr. Kamp: Jawel, maar zullen ze het graag doen? De heer de Bntijn: Wij moeten de raad 1941 geen vlieg afvangen! Het initiatief mag niet van het bestuurscollege uitgRan. Weth. de Graaf ziet ook de Wieringer meerscholen later als openhare scholen en voor de Katholieken een kleine eigen school. De heer Mr. Backer: Als van vliegen al- Vangen sprake is. zitten wij al drie jaar den nieuwen raad vliegen af te vangen, dat is geen argument! Spr. ziet in de naaste toekomst een aanvrage voor de school, en het openbare onderwijs komt in gedrang. Geroep: Nee. nee... De heer Mr. Backer: Het is normanl als de gemeente zich bemoeit met openbaar onder wijs, meer zeg ik niet. ik wijd me verder aan mijn kopje thee! Weth. Peters: Ik ontken dat een gemeen teraad openbaar onderwijs moet bevorde ren, alleen behartigen, evenals bijzonder ón derwijs en alleen stichten als er behoefte is. De heer Mr. Backer: Wat is behoefte? De verdere discussies bjengen partijen niet tot elkander, weth. Peters wil de sa menwerking zoolang mogelijk behouden, mr. Backer blijft zijn vrees voor achterstel ling van het openbaar onderwijs behouden. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen, de heeren Mr. Backer en Venhuizen stemmen tegen. ARBEIDSBEMIDDELING. B. en W. stellen voor. een eigen arbeids beurs te stichten, cn den heer Geuzenbroek te Medemblik tot tijdelijk directeur te be noemen op een salaris van f 1500—f 1906. De heer mr. Kamp vindt de %titêl direc teur wat weidsch. zou de hper Geuzen broek niet als agent kunnen beginnen, er directeur heeten als er 15000 inwoners zijn. Weth. Peters: Dc man is er blij mee. Wa. zit in een titel Spr. z.egt. dat de regeling van bovena1 geinspireerd is. Den heer l.eijten spijt tiet. dat geen op. roep is gekonirn. Was er in de Wieringer; meer niemand? Voorzitter: Hij werkt al jaren hier. Medcm.- blik was voor hem hijzaak, bij woonde ei alleen maar. De landbouworganisaties zijc bovendien accoord. De heer Mr. Hacker voelt bet als een b& zwaar een lijdelijke regeling weer Ie vervan gen door een regeling van twee jaar. Kan de huidige regeling niet blijven? Het arbeids vraagstuk is nog in groei; laat rncn lievet in 't oude spoor doorgaan. Tegen de titeln tuur heeft. spr. geen bezwaar, de hoer Geuze broek heeft verantwoordelijk werk, het sa laris is eigenlijk te lang. Voorzitter acht het salaris voldoende, (K titel is wel boel mooi. Wie weet een nndere? De heer Mr. Kamp: Directeur-Generaal! (Gelach.) Het voorstel wordt aangenomen. VERBOUW RAADHUIS. Voorzitter zegt, dat men uit het tegenwoo. dige huis groeit, er moest, al een hui» hij. B. en W. stellen voor bet bestaand raadhuis uil te breiden, den ieuwe raad zal dan over eenige jaren kunnen beslissen over eer eventueel nieuw raadhuis. In westelijke rich ting zou een bijgebouw gezet kunnen wor den, met secretarie en wat grooter raadszaal. I.ater zijn alle deelen van den polder geko loniseerd, dus alle richtingen kunnen ziet dan uitspreken, wat nu niet mogelijk is. Na verbouw zou de huur f 1OS0.moe ten z.ijn (thans f720. en voor het perceel Raadhuisstraat nog f 260). Verwacht wordt dat het Bouwbureau de bouw zal financie ren. Den heer Mr. Backer lijkt de oplossing zeer gelukkig. De Raad blijkt er verder ook niets tegen te hebben. B. en W. ontvangen machtiging met' het Bouwbureau de plannen nader ie be spreken. Voorzitter deelt mede. dat de C.oncours- commissie een aanvraag beeft ingediend voor een verplaatsbare muziektent. De kosten zullen met het gerij bedragen van f 23011.lot f2500.—, al naar de grootte; en het aantal personpn dat lawaai, pardon mu ziek. aldus Voorzitter, tnaken. Het komt de bevolking toe. meenen B. en W.; zij vragen crediet lot dar bedrag. Na eenige toelichting van weth. ePters, wordt het voorstel aange nomen. Het zal f2500.— kosten. B. en W. stellen voor dat dc gemeente, deelneemt in het garantiefonds van tiet concours maxi mum f250.- en tot een geliik bedrag als de totale particuliere bijdragen. Aldus besloten. Hierna wordt de vergadering geschorst. Na heropening deelt Voorzitter inede, dat besloten is een bedrag van f 285.als gra tificatie onder 6 ambtenaren,* te verdeelen. Hierna sluiting. Brief spoorloos verdwenen! Uitgeleend* artikelen zoo spoe dig het ken terug! Gratis ver- voerl De plaatselijke afd. van Het Witte Kruis hield in de zaal van den heer P. Huibei ts haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer H. Heringa. De nieuwe voorzitter sprak in zijn ope ningswoord de hoop uit, dat de spanning, die er de laatste jaren in de vereeniging bad geheerscht, 'zoetjes aan zou verdwijnen. De notulen werden onveranderd goedge keurd. Waarheid of fantasie? De heer P. Kos blijkt nog niet alle hoop te hebben opgegeven om eenmaal den brief terug te vinden, waarin, zoo het heet. 26 moeders indertijd vroegen om oprichting van een tweede consultatiebureau, en in formeert of nu bij de verhuizing van het archief naar den nieuwen secretaris, dit ver geelde document niet van onder het stof te voorschijn is gekomen. Geen brief gevonden, aldus de secretaris. Zou het dan toch een sprookje geweest zijn, meent de heer Kos. Dc hoer N. Kaag verzekert, dat de brief indertijd op een bestuursvergadering is be handeld en als zoovele ingekomen stukken, waarschijnlijk niet bewaard, omdat de zaak voor het bestuur afgedaan was. Dat de zaak zulke verstrekkende gevolgen zou hebben, was toen niet te voorzien. Na nog eenige discussie deelt voorzitter mede, dat in het vervolg alle zorg aan hel archief zal worden besteed. Ingekomen stukken. Van mevr. van Fridaghvan Kaalhovon was ingekomen een schrijven, waarin zij mededeelt, met ingang van den volgenden dag haar functie van voorzitster van Huis verzorging te moeten neerleggen. De voorzitter wijst er op, dat dc vereeni- ging haar dank schuldig is voor het vele werk, dat zij voor H.V. gedaan heeft. Jaarverslagen. Aan 't overzicht dat de verschillende ver slagen geven van hetgeen er in 1939 op bet gebied van volksgezondheid is verricht, ont- leenen wc het volgende: Het magazijn, dat dank zij de goede zor- gen van den heer Fr. Mosk, uitstekend on derhouden en goed voorzien is. verstrekte aan 143 personen 33 hulpmiddelen. De h*er K. P. Zuurbier richtte later nog tot de leden het dringende verzoek, om de artikelen niet langer in huis te houden, dan strikt noodig is. Dc t.h.c.-bestrijding eischte 33 bezoeken, drie van de 4 ligt enten waren in gebruik. Bij de afd. Kinderhvsriëne werd gememo reerd. dat de zuigelingen-bureaukwestie eindelijk wa» opgelost met de benoeming van dokter Heringa. De vereeniging lelde 1 Januari 1940 in totaal 507 leden. Het reservefonds was groot f 643. FlnancMn. De ontvangsten hadden bedragen f 1191.26 en de uitgaven f 834.39, zoodat er een ba As saldo was van f 356.87. Voor de t.h.c.-bestrijding bedroegen de onlvangsten f 1101.07, de uitgaven f 419.13, saldo f 651.94. Voor H.V. waren de cijfers: ontvangsten f 547.84. uitgaven f 180.45, batig saldo f 367.39. De kascominissie rapporteerde bij monde van den beer P. Kos dat zij alle stukker en bescheiden in «Ie beste orde had bevon den, waarna décharge volgde. Huisverzorging De secretaresse herdacht in haar verslag allereerst bet verscheiden van de onver getelijke zuster de. Looper. Zuster Snijders de Vogel was haar in bet bestuur opge volgd. Er was in het afgeloopcn jaar aan 9 gezinnen hulp verleend met 95 hulpda- gen. Het aantal leden was iets gedaald tot 113. Bij het punt „Vaststelling van liet aan tal dagen, waarop hulp zal verleend wor den" (art. 8 H.V.) maakt Mevr. Roos- Breed de opmerking, dat dit altijd maar zoo onderling geregeld is. steeds rekening houdende met de kasmiddelen. Voorzitter: 't reglement wil.'dat de ver gadering bet doet. De heer N. Kaag stelt voor, de regeling niet te streng door te voei'en. en het bestuur van H.V. eenige Vrijheid «e laten. De vergadering gaat hier mede accoord. Verkiezing. In de vacature in 't bestuur van H.V., ontstaan door liet bedanken van rnevr. v. Fridagh, wordt voorzien door de be benoo ming van mevr. Bant-Groot. De heer Kos zal verslag uitbrengen en doet dit op zoon wüjze. dat er op wordt aangedrongen, dat een volgend jaar schrif telijk verslag zal worden uitgebracht. Rondvraag. Naar aanleiding van dc vraag van P. Kos boe de verhouding is tusschen Witte Kruis lot Wijkverpleegster, riëelt de heer Zuur bier mede. dat de wijkverpleegster wordt aangesteld door de vereeniging van diaco nieën in de classis Alkmaar, die haar werk zaamheden uitstrekt over Koedijk W«rmen huizen. Sint Pancras. Heiloo en Schoorl. De voorzitter vertelt nog, dat er wel eens is gesproken over 't aanstellen van een zuster door de gemeente of het Witte Kruis, maar dat de financiën het niet sche nen toe te laten. Nog één belangrijk besluit! De heer G. Duinmeyer stelt voor in het vervolg bussen te laten loopen om de le den gratis naar de vergadering te bren gen. De heer N. Kaag amendeert dit aldus: voor 1 jaar zal een proef worden genomen, ora Ie zien of dan liet bezoek inderdaad toe neemt. Aangenomen. Hierna sluit de voorzitter de vergade ring.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5