Sloan's RAEDPRAET Wverzicht Waarborgfonds voor slachtvee Wieringermeer Buitenlandsch ch± I 7~ Donderdag 29 Februari 1940 Tweede blad SCHAGEN Zeer gunstige resultaten. Geen contributiehelfing. Voortaan 1 0.50 per verzekerd rund. De gistermiddag in Hotel de Beurs van 'den lieer C. Boontjes gehouden vergadering van het Schager Waarborgfonds voor {Slachtvee, was niet druk bezocht. De keuringsveearts, de heer de Boer, Hoonde de vergadering hij. Voorzitter was de heer D. P. Timmerman, pecretaris de heer Job. de Veer. De notulen werden onder dank aan den secretaris goedgekeurd. Ingekomen is o.a. een bericht der samen werkende bonden, dat voor grossiers en slagers uniforme tarieven zijn vastgesteld. Ze loopen weinig uiteen van de tegenwoor dige. Een eerder gedaan voorstel van den -héér Blokker om contibutic te heffen, kan het ibcstuur niet aanvaarden. Het acht verband genoeg aanwezig. Jaarverslag. De uitkomsten zijn gunstig. Het aantal gefondste koeien steeg van 2123 op 2200. Het beginsaldo was f 21219.51, eindsaldo f 721.01. lAan verzekeringspremies werd ontvangen f 65S7.De winst bedroeg f 721.61. I)e premies konden tweemaal verlaagd wor den, men kan zeer tevreden zijn over het resultaat. Er is concurrentie van slagers- ifondsen, een onderling bocrcnfonds waar borgt lage premie en goedo behandeling. Zegt bet jaarverslag, dat besluit met de opmerking om het beft niet uit handen te geven in het jaar van strijd dat verwacht wordt. Opgemerkt wordt, nog dat in Scha gen hot aantal gefondste koeien gelijk bleef. Purmcrend vertoonde een stijging. Den secretaris wordt dank gebracht voor zijn keurig verslag. Rekening en verantwoording. Totaal ontvangst f 11800.94, totaal uit gaaf f 6850.82. batig saldo 1939 f 4941.12. Overzicht Brinkman Purmerend. Verzo; ikerd: le kwartaal 220 stuks f 697.2c kwartaal 206 stuks f 840.50, 3e kwartaal 239 stuks f 710.30, 4e kwartaal 283 stuks f 841, Slotaal 1008 stuks f 3101.—. Afgekeurd: totaal 89 gedeelt. f 312.02, 179 'gedeelt. f 838.05, 122 gedeelt. f 427.32, 171 gedeelt. f 810.22, totaal 501 gedeelt. f2393.61, Brinkman 1008 stuks f 252, totaal f 2045.01. Totaal ontvangst f 3101.totaal uitgaaf i 2045.01, winst f 453.39. De financieele commissie adviseert bij hionde van den beer de Bruyn tot goedkeu ring van de rekeningen. Alles was tot in de puntjes verzorgd, zeer nauwkeurig is alles gecontroleerd. Den beer Joh. de Veer wordt onder applaus gedechar geerd. De heer D. P. Timmerman (herkiesbaar) wordt als lid van het bestuur met algeniec- ne stemmen herkozen. Benoemde aanvaardt de functie, (appiaus). Een lastig puntl De leden zijn verleden jaar „verschoten" Zegt voorzitter als hij het punt „voorstel iom aan de leden f 0.25 per verzekerd rund over 1939 uit te keeren. Echter de „groote •woordvoerder" de lieer Baars mankeert Wordt opgemerkt. De heer van Hoorn verklaart zich tegen stander, hij stelt voor f 0.50 uit te keeren. dat zou op rond f 800.komen Er is f 4900.in kas, dus er blijft genoeg over. Men dóet finantieel dan geen gevaarlijke dingen. Voor de leden-koopüeden is het van groot belang, er moreel gezien, zijn zij ook nog „stille agenten", die nog wel eens goede koeien aanbrengen. Voorzitter zegt dat de hestuursmeerderheid f 0.23 wil handhaven en de premie weer triet een f 0.25 te verlagen. Dit laatste uit ,een concurrentie oogpunt. De heer Blokker vindt het een gevaarlijke stap om liet fondsgeld nog mee te verlagen Schagen is al zeer laag, zelfs Henk Mooy moet zich aanpassen. Vorzitter meent dat een proef van een balf jaar mogelijk is. De heer Blokker laat zich niet overtuigen. De slagersfondsen beteekeiien nog niet veel. De heer N. Th. Groot adviseert beide Voorstellen aan te nemen, verleden jaar ging het ook. Voorzitter: Een keer is er een grens! Do heer Groot meent dat de slechte koei en eruit zijn, dus het risico is niet groot meer. De hr. Blokker: Schagen staat het laagtst Veel lager dan anderen. Vorozitter: We wasschen onze eigen tvasch. De uitbouw van het fonds mag niet belemmerd worden. Na nog eenige discussie, waarin ook de heer Bruin verklaart aan de ijde van den lieer van Hoorn tc staan, wordt gestemd. Met 5 tegen 8 stemmen wordt het voor stel \an het bestuur verworpen, het voor- stel-van Hoorn f 0.50 uit te keeren, met S tegen 5 stenuncn aangenomen. Het inleggeld voor nieuwo leden wordt Op f 10.bepaald. De rondvraag levert eenige huishoudelij ke kwesties op. Hierna sluiting. ALARM OP DE RENBAAN. Theater Royal. Mickey Roonov, Sophie Tucker en Judy Garland vervullen de hoofdrollen in de spannende film „Alarm op de Renbaan", welke Theater Royal vanaf a.s. Zaterdag presenteert. De pers is enthousiast over deze rolprent. liet Algemeen Handelsblad schrijft: „Kr is in deze spannende film niets ge meens, maar het zit alles zoo knap in el- haar, dut de toeschouwer er plezier en aan doening, en soms sensatie aan vermag te beleven. Er zijn' in deze film aardige jonge rollen v. Judy Garland. Miokev Rooney en een kostelijke rol van Sophie Tucker!" liet Volk: „Niemand minder dau Max Reinhardt heeft van Mickey Rooney gezegd dat hij een genie is! Het is een spannende sensationeele film, een avontuurlijk verhaal op en om de heeft geen kans tegenover Sloan's! Sloan's doodt onverbiddelijk alle pijn, alle stramheid en moeheid. Sloan's zorgt, dat frisch bloed de pijnlijke plaatsen doorstroomt. Sloan's maakt spieren soepel en lenig. Sloan's moet U bij de hand hebben, zoodra het eerste vleugje spierpijn zich aanmeldt! Liniment dcxfdt fUfHj! renbaan. Een film met vaart en dramatiek, die de moeite zeker waard is!" De Cetem: „Deze vlotte sportieve film is een aardige en spannende historie, die vooral door het uitstekende spel van Mickey Rooney en de nieuwe ontdekking Ronald Sinclair buiten gewoon boeit. Een aparte attractie betee- kent het optreden van Judy Garland, wier zang tot het beste van deze aantrekkelijke film behoort." Het Vaderland: „Een onderhoudende en goed geregisseer de film van de renbaan. De hoofdrollen wer den door jeugdige acteurs met veel entrain en met niet minder begrip voor de moeilijk heden, aan de uitbeelding verbonden, ge speeld. Judy Garland zingt o.a. een nieuwe song die zij voortreffelijk voordraagt." Vooruit (Den Haag): „Judy Garland, een Ainorikaansch won derkind, dat acteert en zingt als een vol wassene. Een onderhoudende en verzorgde film en voor de liefhebbers je-dat!" „Een volk, dat aan zijn toekomst bouwt, kan nooit verloren gaan" De eerste zeelord der Britsche admirali teit, de agressieve lieer Winstön Churchill heeft in her Brilsche Lagerhuis hij de be handeling van de begrooting zijn hart ge lucht over de zijns inziens slappe houding der neutralen en verkondigt dat menschc- lijkheid gaat boven gegoochel met wctsrcgc- len. De eerste prater des Wieringermcerschen Raads, de agressieve heer Mr. Backer heeft in de laatste vergadering hij de l>ehandeling van de plannen van houw eener derde chris telijke school zijn hart gelucht over de zijns inziens slappe houding van B. en W. en verkondigt dat het heil der openbare school gaat boven gegoochel met wetsregelen. Merkwaardige overeenkomst op één dag tusschen de groote en de kleine politiek, en een zeer uitzonderlijke uitval des hee- ren Backer, de onvervaarde bestrijder van het kromme uitroepteeken en de rechte kom ma. Hier stond een paladijn voor het openhaar onderwijs op, van wie de voorstanders van dit onderwijs nog véél plezier hadden kun nen beleven. Jammer voor hen dat het rijk van Mr. Backer nog zoo kort duurt! Met dat al werd er over de onderwijs vraagstukken in het Nieuwe Land nu eens vlot en frisch geredeneerd, met waardee ring voor eikaars bedoelingen de principiee- le kanten van alle zijden belicht, zonder dat men natuurlijk tot elkaar kwam. Het is gegaan zooals te verwachten was, er komt een derde christelijke school. Er zal ook wej zoo gauw dit kan, een katho lieke school komen en mét B. en W. zien wij de Wieringermeerscliolen dan wel tot openbare scholen in den zin der wet wor den. Men kan dit niet keeren. we hebben in ons lieve vaderland nu eenmaal horre tjes en schotjes, ieder acht zich uitverko ren. niemand wijk voor den ander. Ieder Nederlander draagt een koffer niet princi pes en die zijn heilig... Elke richting zijn eigen school. De heer Ir. Smeding wil oen algemeene onderlinge voorlichtingsdienst. Misschien is dat het eenige instituut dat alle verschillen over koepelt. We vreezen... Er zuilen er wel twee komen, misschien meer. De bokken hij de bokken, de geiten bij de geiten... Wij nemen grif aan, dat de heer meester Kamp, burgemeester van Te^el, het ver schil tusschen een ilikruik en een garnaal, een poon en een haring, haarfijn kan aan- toonen, dat hij in alle zaken, welke het vogeleiland betreffen, zich heeft ingewerkt. Het is te vergeven, dat hij met de Wierin- gormeeraangelegenheden slechts oppervlak kig bekend is, zijn taak als bestuurder hier. is in de eerste plaats om er voor te waken, dat de bevolking geen gekke din gen doet. Maar... het is toch wel wat zie lig, als een raadslid, dat drie jaar in func tie is, langs zijn neus vraagt of de poter teelt voor het Nieuwe Land van belang is... Meester Kamp had kunnen en moeten weten, dat de Wieringermeer een groot deel van zijn toekomst bouwt op den pool- aardappelverbouw. Neen, zóó hoort 't niet! Het Grontngscbe kustvaartuig „IdaN, dat aan de Westkust van Engeland ter hoogte van St. David vergaan is. Het schip had een lading steenkolen van Groningen naar Sal- combe vervoerd en na lossing aldaar een lading Ijzererts ingenomen. Pc raad bleek thans pen juist begrip te hebben van de gemeentepolitiek, welke voo'- een goed deel nog op de toekomst gericht moet blijven: Zonder discussies werd tot verhoud van het tegenwoordig raadhuis be sloten. Dat gaat dan weer een paar jaar mee, in dien tijd is de kolonisatie voltooid en de raad. welke dan zetelt, kan een nieuw raadhuis bouwen en neerzetten, re kening houdend met de wenschcn uit alle hoeken van de polder. Een wijs besluit! Voorkomen is. dat de nieuwe raad. wellicht met één stem meer derheid, zoodra mogelijk tot nieuwbouw gaat besluiten en een raadhuis zet. Van hen die er thans zijn. zonder rekening te houden met zij die nog komen. Met houwen van de noodslachtplaats zag men dit niet in. 't Verheugt ons. dat men de zaak thans door den goeden bril bekijkt. Het kan Wieringer meer en zijn tegenwoordige en toekomstige bewoners slechts ten goede komen! KOEGRAS JL'LIANADORP. EEN AVOND VOOR DE SOLDATEN. De C. 'J. M. V. „Volg Mij" had de vele militairen gelegerd aan de Zanddijk een gezelligen avond aangeboden. Het openings woord werd gesproken door den lieer J. v. d. Berg. Secretaris van de C. J. V. te Den Helder. Na een gemeenschappelijke zang uit den Bondsbundel, werd de avond verder gevuld met muziek en het houden van een prijsvraag. Uit Julanadorp waren rookartikelen beschikbaar gesteld, *en na dat nog een paar voordrachten ten beste waren gegeven, werd deze gezellige avond gesloten. Een onderofficier dankte voor het gebo- dene het Bestuur van „Volg Mij" en ook de vrienden uit Den Helder die hieraan me dewerkten. DUITSCHLAND EN DE NEUTRALE PERS. HITLER, CHAMBERLAIN EN SUMNER WELLES. HUIDEN VAN NOG NIET GESCHOTEN BEREN. Het schijnt, dat in deze oorlog de propa ganda 'n zeer bclnagrijk instrument wordt geacht, althans de beide oorlogvoerenden trachten het, elk op zijn wijze, druk tc be spelen. Behalve dat talloozc vliegtuigen in plaats van met bommen de vijandige be volkingen met drukwerken bestrooien, wordt op velerlei wijzen 'getracht de neu tralen voor het eigen standpunt te winnen. Daartegen kan weinig worden ingebracht, zoolang een en ander geschiedt door mid delen. die als geoorloofd worden be schouwd. Helaas echter, schijn* ook hier. gelijk hij den oorlog ter zee. de opvatting veld te winnen, dat datgene recht is, wat hoogst éénzijdig door den betrpffenden oorlogvoerende als recht wordt beschouwd. En zoo kon nven de afgoloopen dagen ken nis nemen van Duitsche uitlatingen door pers en radio nnn het adres der neutralen eericht, waarbij aan deze te verstaan werd gegeven, dat ze zich hadden te onthouden van geschrijf in hun bladmi. waarin in het algemeen genomen aan de Duitsche zaak afbreuk werd gedaan. Hoewel per« en radio hij onze Ooster buren natuurlijk geheel onder censuur zijn. zoodat we hier dus in fe"p te doen hebben met een kennisgeving afkomstig van de Duitsche regeering. pleegt men ginds zelf nog al eens verschil te maken tusschen of ficieele regeeringsverklaringen en min of meer officiense per=uitineen. Men mag dus wel aannemen, dat het Duitsche hevvind zelf een dergelijk verre gaand voorschrift nog niet heeft durven lanceeren Fn we gelooven. dat het ver standig doet, het daartoe ook n'tnmer te 'aten komen. Want. voor zoover Nederland betreft, vermoeden we dat een soortgelijke noging om invloed te doen gelden nn onze Nederlandsche grondwettelijke vrijheden, nota bene nog wel voor zoover er binnen onze eigen grenzen gebruik van wordt gemaakt, 'een zeer averechtsche uitwerking zou hebben Hot torpedeeren onzer sche pen brengt het bloed \an ons zeevarend volk in gisting, het breidelen der vrijhe den, die wii plegen te heschouwen als van ons voorgeslacht geërfde cultuurgoederen, zou ons bloed tot ware kook tempera tuur doen stijgen. Zoo men te Berlijn meent op deze wijze de eigen propaganda te kunnen bevorde ren. dan is men er wel heel ver de plank mis! Wellicht hehhen we te doen met een kreet van teleurstelling, veroorzaakt door de ontdekking, dat die propaganda tot dus verre niet de eewenschte successen onle- verde. Tenzij we te doen hehhen met den inzet van een dier befaamde perscampag nes, gelanceerd om te komen tot verwik kelingen met den een of andoren staat, die men onderst hoven won«rht te lnnnen. Een nersramnaene. die een nieuw militair optre den voorbereidt. Tegen wie? Dat is er vooralsnog niet in te lezen. In de politiek, zoomin als nn de oorlogs- terreinen hebben zich de laatste dagen in- griinendc wi«'igin«ren vooreedaan. De goed* verstandhouding tu««rhen Bulgarije en de overiee RaiWanstaten heeft we'licbt nog iets aan inrighe'd gewonnen. Fn Turkiie wist te melden, dat het grensincident aa" de RussischTurksrhe grens, waaromtrent genichten in omloon waren, „srhrnnie'ük was overdreven." Dit beteekent dus. dat wordt toegegeven, dat er wel iets is ge weest. De geruchten bliiven overigens on danks het zwaVfce Turksche dementi hard nekkig aanhouden. Tntusschen hehhen. ter eere van lirt weekend, zoowel Hitier als Chamberlain het woord gevoerd. Dat de rede van den Ftihrer. behalve misschien op de Duitschers. grooten indruk iagemaakt, lijkt ons niet waar schijnlijk. Hitier verloor zich in een verheer lijking van het door hem geschapen be wind, die den nuchtere luisteraar moeilijk meer zal hebben kunnen imponeeren. Nu moge het waar zijn, dat de aanleiding van de rede 't feit namelijk, dat Hitier voor 20 jaar van deze zelfde plaats dc 23 pun ten van het nationanl-socialistische program had in geleid zich er hij uitstek toe leen de den groei en den bloei der beweging fel te belichten, ook hier kan men van het goede te veel krijgen. De weinig gokuischte taal ton aanzien van zijn vijanden, het krachtig vertrouwen op de voorzienigheid, het was van alles crescendo, crescendo. Te zeer crescendo. Waardoor het effect als propagandarede ons inziens verloren ging. Chamberlain sprak anders. Hij spreekt trouwens altijd anders. Men kreeg uit zijn woorden de gedachte, dat ook hij er een schepje te veel op legt. namelijk voor zoo ver hij Engeland voorstelde als de bescher mer der kleine naties. Een flinke korrel zout lijkt hier terdege op zijn plaats. Toch had deze rede in zooverre beteekenis. dat daarin de voorwaarden werden genoemd op grond waarvan Engeland bereid zou zijn den vrede te sluiten. Deze voorwaarden luid den: herstel van Polen en Tsiecho-Slowa- kije alsmede de zekerheid, dat het met de oorlogsdreigingen ten einde zou zijn. Opgemekt zij, (int Oostenrijk niet werd genoemd Beteekent dit 'n tegemoetkoming? Intusschen. hoe men de dingen ook be kijkt. veelbelovend lijken de kansen voor den thpns in Europa vertoevenden heer •Suinner Welles niet. Al knn het straks mee vallen. Want men mag aannemen, dat de Amerikaansche vertegenwoordigers bij de verschillende regeeringen reeds voeling heb ben gehad en dat ze het terrein voor hem hebben geëffend. Hieromtrent liepen zekere geruchten en dit is overigeh* zoo venzelf- «prekend, dat de missie van Sumner Welles ten slotte misschien toch meer resultaten heeft dan op het oogenblik door velen wordt verwacht. Tot besluit meenen we nog melding te moeten maken van geruchten uit Rome. die »eggpn. dat de Scandinavische rijken reed* 'oor nns'a*>H er) n>i|t«chl»n<l 7<in verdeeld in invloedsferen. De veronderstelling ligt voor ito lu»nd. da' hicron jitn>''« een verder ling zou volgen k la Polen. Het bericht is 'ntercssant en velen zul'^n wellicht dep ken: zeer wel mogeliik in onze wereld waar alles mogelijk schijnt te ziin. Maar er is ook vaker beleefd, dat de huid van een nog niet geschoten beer werd verdeeld. We denken b.v. aan de Balkan. NIEUWE NIEDORt VOLKSONDERWIJS. De algemeene ledenvergadering in de Prina Maurits was niet druk bezocht. Door een der leden werd voorgesteld het aantal bestuursleden niet twee uit te brei den, met dien verstande, dat één der nieii- we leden de Moerlieek vertegenwoordigt. Dit wordt aangenomen. Tot nieuwe bestuursle den worden gekozen de heeren J. Zijp (Moer beek), R. J. Noorman en J. Wesse's. Nadat door den heer Olie verslag was uit gebracht van de alg. verg. en de rondvraag niets belangrijks opleverde volgde sluiting. Ingezonden Wieringen. 26 Febr. '40. Geachte Redactie, Wilt U onderstaande opnemen in Uw veelgelezen blad? Bij voorbaat onzen dank. Nu aïlerwege de vraag wordt bespro ken-, hoe de komende vrede er uit zal moe ten zien, om uiet opnieuw een herhaling te krijgen van 1914 en 1939, juist nu moet het duidelijk zijn, dat dc vrije uitwisseling van gedaenten een zaak is van het eerste belang. Van links en rechts is ons voorge houden, dat deze oorlog wordt gevoerd te gen de dictatuur en voor de vrijheid en de Democratie. Zou dat allemaal juist zijn? Ook wij die het groote belang inzien van dezen tijd en de belangrijkheid van den komende vrede, hadden dan ook een openbare vergadering belegd In Wieringen, met als onderwerp: „Hoe moet het n u". Een belangrijk vraagstuk. Deze vraagstuk ken in openbare discussie te brengen, lijkt ons een zaak van groot belang. Deze vergadering is echter verboden. Wat is hiervan de reden? Zijn wij als kleine groep gevaarlijk voor deze orde? Of zijn (le gezagsdragers hier bezig de volksvrijhe den af te breken? Het laatste lijkt ons het juiste, omdat wij niet direct gevaarlijk zijn, maar ons eerste werk zien in geeestelijke verheffing. Dit laatsle toch is voorwaarde voor elke maatschappijvernieuwing. Nogmaals, als met dezen oorlog de demo cratie verdedigd wordt, waarom de demo cratische vrijheden dan afgebroken? Kan men later van dezen weg terug? Wat heeft het buitenland ons in dit opzicht geleerd? Deze vergadering is verboden tegen den wil van hei overgroote deel van de bevol king van Wieringen. Ons rechtvaardig heidsgevoel komt in opstand tegen dezen maatregel en wij kunnen niet nalaten een scherp protest te laten hooren, tegen deze aanranding van onze vrijheden. Wij hopen dan ook dat andore organisaties hun pro test bij de onze zullen voegen, om der Wille van der menschen rechten. Namens dp Syndicalistische Federatie van Bouwvakarbeiders. L. Bos - P. Ottens - M. Westerbeke. Noord scharvvoude. Mijnheer de Redacteur, NOGMAALS: DE GEMEENTE- VERLOSKUNDIGE. 't Is naar aanleiding van een ingezonden stukje van Mevr. ZaagmanSchuitemaker, als verloskundige opgenomen in Uw blad van 21 dezer, dat ondergeteekende eveneens het verzoek tot U richt om mijne zienswijze, hei rekking hebbende op de post Vroedvrouw k f 423.— voorkomende op on ze gemeentebegrooting 1940, even nader to motiveeren. Indien U mii dit wil toestaan, dan hier voor mijn dank! Voorop wil ik dan stellen, dat mijn vraag, in de bedoelde raadsvergadering, gesteld werd vrij van persoonlijke bedoelingen en van alle venijn ontbloot! Het ging hij mij uitsluitend om het uit getrokken bed rag. Ik hoop dit dit ook door de betrokken ver loskundige zóó zal worden opgevat, hoewel, haar verweer niet dezen geest ademde. Mijn vraag was: „Wat wordt er voor de ze belooning van f 425.door de verlos kundige gepresteerd, mede in verhand met de armenpraktijk, aan onvermogenden? Als antwoord mocht ik ontvangen, dat deze belooning niet voor kostelooze hulp aan onvermogenden werd verstrekt! Waarop mijn wederv raag luidde: Maar waar wordt deze belooning dan wél voor gegeven? Ik mocht toch veronderstellen dat, als iemand ergens voor beloond wordt, zooals in dit geval, met f 8— per weck, dat hier voor. naar evenredigheid. een tank verricht wordt, welke dit bedrag rechtvaardigt? Er bleek uit het antwoord, dat deze over eenkomst voor een reeks van jaren is vastgelegd en hoewel verouderd er niet aan valt te tornen. Daarop heb ik geantwoord: dan zullen we met deze post zóó lang moe ten voortsukkelen totdat dc verloskundige Iwdankt en dan. zullen we deze post wel niet meer op de begrooting terug vinden, hier hen ik wel vrij zeker van. Het moge waar zijn. dat men vroeger een belooning voor een verloskundige noodig achtte en maar blij moest zijn als men hier door iemand kreeg, thans kan men. naar mijn oordeel, deze aangelegenheid wel an- dersomdraa'ien en zeggen: nu kan de ver loskundige blij zijn dat ze een belooning ontvangt van f 425.— waarvoor geen kos- felooze hulp verleend behoeft te worden, ja zelfs nog voor hulp aan onvermogenden zich kan wenden tot Maatschappelijk Hnlo- betoon en voor deze hulp dan nog f 7.50 '<an declareeren. hetgeen bovendien dus op de owneenf^ komt te drukken. Wat mij nu nog meer bevreemdt is:: dat het de laatsle twee jaar niet voorgekomen i*. dat er voor een verlossing iemand zich 'ot M. Hulpbetoon heeft gewend. Moet ik hieruit nu concludeeren. dat we geen on vermogenden in onze Gemeente meer heb ben? Dit laatste is toch in verhand met do tamelijke groot werkloosheid, hiina niet denkbaar. Wat hiervan dan wél de reden kan ziin, laat ik gaarne ann de lezers over. M. de R. voor mii. én voor élle tegenvvoordi ge raadsleden, (die miin meening deelden), zal deze door den tiid verouderden nost nimmer onze goedkeuring kunnen weg dragen! J. Kliffen.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5