Di bloemententoanstilling te Winkel geopend Raad van Bergen had weinig stof Klink in training Predikbeurten HET WITTE KRUIS. De afdeeling Langendijk van ..Het Witte* Kruis" hield gisteravond een algemeene le denvergadering in „Concordia" te Noord- schanvoude, onder leiding van den heer Jb. Ruisen, uit Zuidschanvoude. De belangstelling van de zijde der leden was zeer gering. Voorzitter herinnerde aan de oprichting van deze vereeniging en concludeerde, dat het werken van de Kruisvereenigingen op de gezondheidstoestand van het Nederlan- sche volk een gunstige invloed heeft gehad. De notulen van de vorige vergadering, door den heer F. Moe ij es Fz. voorgelezen, werden aldus goedgekeurd en vastgesteld. Op verkiezing leden hoofdbestuur zal men in een volgende vergadering terugkomen. Het finantieel verslag van den penning meester gaf aan, dat. de ontvangsten van het. Witte Kruis totaal f 4114.30, de uitgaven 13357.81 zijn geweest. De ontvangsten van de Wijkverpleging wa ren 13910.25. de uitgaven f4416.57. De totale ontvangsten waren f8024.55. uit gaven f7774.38; het kassaldo was dus f792.45. Op advies vaa de kascommissie wordt den penningmeester décharge verleend. De achteruitgang bedraagt f 192.28. De beqroottag 1940. gaf voor het Witte Kruis een eindcijfer aan van 12597. Voor de Wijkverpleging sloot de begroo ting .op een bedrag van f 4265. Deze begrooting werd aldus vastgesteld. Jaarverslag. Het jaarverslag van de afd. Witte Kruis vermeldde in 't bijzonder 't door de vereen, geleden verlies tengevolge van het overlij den van den heer Koeman. Waardeerende woorden werden aan diens nagedachtenis gewijd. Het ledental is van 1439 verminderd tot 1431. De door de ver. gehouden cursussen waren goed bezocht. De nieuwe magazijn-, meester doet zijn werkzaamheden uitstekend. Het ledental van de Wijkverpleging is van 1098 tot 1099 gestegen. De zusters heb ben 8890 bezoeken afgelegd, waarvan 7476 voor wijkverpleging. 200 voor t.b.c.-beetrij- ding, 1134 voor zuigelingenzorg, 20 voor maat schappelijk werk. De zusters hebben 190 patiënten behandeld. Voor het Consultatiebureau voor Zuigelin gen staan 184 zuigelingen ingeschreven. De jaarverslagen werden aldus vastgesteld. Naar aanleiding van het verslag alg. ver gadering merkte de heer De Boer op. dat er van de werkzaamheden van de comm. v. samenwerking tusschen Witte Kruis en Wit Gele Kruis nooit iets gehoord wordt Voorzitter zcide, dat het misschien wel goed is. er een volgende vergadering eens naar te vragen. De heer De Boer vroeg, of de mogelijkheid Is onderzocht Vechtoever aan een ande re vereeniging in bruikleen te geven. Voorzitter zcide, dat daaraan niet voldoen- de aandacht is besteed. Om die reden is het voorstel ook al aangehouden. De heer C. de Boer Wz. drong aan op het voortzetten van den verkoop van kinderze gels. Spr. wilde daarvoor een beroep doen op de Ver. v. d. Vacantiekolonies. Mevr. Paarlberg zal dit verzoek overbren- *en- De oud-papierverzameling zal weer over wogen worden. RK. RIJWIELCUB „SINT NICOLAAS". De R.K. rijwielclub Sint Nicolaas" hield Woensdagavond haar alg. jaarvergadering in „Dc Burg" te Noordscharwoude. De rekening van den penningmeester werd vastgesteld. Er was een batig saldo van f 20.90. In het jaarverslag wordt melding ge maakt van het zilveren jubileum van de heeren J. Ooyevaar en A. Winder, die beiden dit iaar voor de 25e keer de Stille Omgang te Amsterdam zullen meemaken, liet ledental der vereeniging bedraagt 100. Verschillende mededeelingen t.a.v. de te houden Stille Omgang werden gedaan, waar na besloten werd, de beide jubilarissen een jaar vrijstelling van contributie te geven in plaats van de loting onder dc leden om vier leden een half jaar contributievrijstel ling te geven. Bij dc bestuursverkiezing werden de af tredende bestuursleden de heer G. de Boer en Jac. Beentjes herkozen. NOORDSCHARWOUDE DE HUISVLIJTTENTOONSTELLING IS GOED GESLAAGD. De huisvlijttentoonstelling van de dames- club W.O.L., Woensdag en Donderdag in Concordia gehouden, is uitstekend geslaagd. Een groot aantal personen heeft de ten toonstelling bezocht. De uitslagen van de verschillende attrac ties waren als volgt: Ballengooien: le prijs K. van Nlenes, Nrd.- Scharwoud© 4075 p.; 2e prijs M. Verburgt, St. Pancras 4005 p.; 3e prijs C. Tromp St. Pancras 3830 p. De sprei is gewonnen door mei. H. Schu ring, Heerhugowaard. Het getal was 888. Het kussen werd gewonnen door mevr. Wagenaar Broek op Langendijk. Het aantal spelden was 882. OUDERAVOND. 't Schikt nogal met de Langen- dijker jeugd. In een der lokalen van dc O. L. school werd Woensdagavond een ouderavond ge houden. Voorait ter, de heer J. Heidsma, opende dc vergadering, welke door een 50-tal personen werd bijgewoond. Hierna deed de heer Mallekote, het hoofd der school eenige mcdedoelingen, o.m. over een ontvangen brief van een commissie voor het organisecren van schoolreisjes. Deze comm. wilde gezamclijk met verschillende scholen voor de hoogste klassen een reisje, naar Maastricht, Nijmegen of Walcheren or- ganiseeren. Deze reisjes zouden per spoor geschieden. Na eenige besprekingen besloot men hierop niet in te gaan en zich bij de oude schoolreisjes te houden. Hierna heeft de heer Bierman, onderwij zer aan de school, een lezing gehouden ovc het onderwerp „De hetere school", waar t: spr. de onderwijsvernieuwing besprak, war door verbetering van het onderwijs mogeli is; hieraan dient echter ook de Regeering mede te werken, door vermindering van he: klassegemiddelde en de opleiding der onder wijzers meer in dien geest te leiden. Na dc pauze heeft de heer Mallekote ge sproken over „Tucht". Spr. wees op de moei lijkheden, waarmee jonge onderwijzers heb ben te kampen in de eerste jaren van hun arbeid. Sommigen weten direct de juiste toon te vatten, anderen leeren het. nooit. De I.angendijker jeugd maakt geen ongunstigen, maar ook geen gunstigen indruk in dit op zicht; strafregels en lichamelijke straffen keurde spr. af. Overigens is spr. voor hef handhaven van een strenge tucht. Hierbij kan van de invloed van liet huisgezin ook veel goeds uitgaan. Na nog eenige besprekingen volgde slui ting. BROEK OP LANGENDIJK. AANBESTEDING VERBOUW RAADHUIS. Ten gemeentehuize werd gistermiddag het verbouwen van het gemeentehuis aanbe steed. Deze verbouwing geschiédde in twee gedeelten, t.w. het verhouwen zonder glas- en schilderwerk on het glas- en schilder werk afzonderlijk. De begrooting van den gemeente-opzichter, den heer J. M. de Jong, was voor het eerste onderdeel der aanbe steding f 11.950 en voor het tweede f 780. De uitslag der aanbesteding was als volgt: verbouwing zonder glas- en schilderwerk: S. Zeegers, Sint Pancras f 16.400; J. Tromp. Oudkarspcl 16.315; A. de Geus, Heiloo 15.600; fa. Klaver en Molenaar, Koedijk li 600: Minneboom en Walboom, Den Hel dor 14.225; fa. Hoogvorst, Groet 14.100; F. Kuiper, Aartswoud 13.845; fa. Kops on Zn., Heiloo 13.550; B- Kuiper, Heiloo 13.353; B. Kuiper, Heiloo 13.330: J. Bruin en Zn., St. Pancras 12.950; Jb. Vroegop, Broek op Lan gendijk 12.895: A. Schram, Sint Pancras 12.935; F. Kuit waard, Broek op Langendijk 12.851; fa. Iloogewerf. Ursem 12.800; .T. Hon solman en 7.n., Noordscharwoude 12.388; W Gilt ies, Broek op Langend ijk 12.269; fa. J. N. Schuit, Alkmaar 12.180; C. de Geus, Br. op Langendijk 12.179; Jb. Balder, Broek op Lnngenndijk 11.550;. Schilder- en glaswerk: J. den Hartigh, Br. op Langendijk f 1127: C. ter Hofstede, Zuid scharwoude 1025; A. Breed, Heerhugowaard 922: v. Doornum, Broek op Langendijk 898; P. Baltus, Oudorp f755. De gunning is aangehouden. Een groote prestatie. Gistermiddag had in de zaal van den heer Laan te Winkel de opening plaats van de tentoonstelling van gebroeide bolgewassen, waarvoor groote belangstelling bestond. De Voorzitjer van de, tentoonstellingscommissie dc lieer A. Kamp, heette alle aanwezigen welkom, in het hijzonder den Burgemeester van Winkel en van Nieuwe Niedorp, de hee ren J. Zwart en P. Pluistcr en voorts de heeren Wethouders en Raadsleden. Spreker bracht een woord van dank aan de jury, de heeren Segcrs en van Egnioud uit Lisse, die heiden bereid waren gevonden om deze eer ste tentoonstelling van gebroeide bolgewas sen in Winkel te beoordcelen. Tenslotte bracht de Voorzitter een woord van hulde aan den heer van der Hoek uit het Veld, die onder slqchte weersomstandigheden van 123 kweekers dc tulpen heeft uitge broeid. Hierna kreeg Burgemeester Zwart het woord. Deze spreker zeide. dat toen hem in dertijd gevraagd werd deze tentoonstelling te openen, hij daartoe natuurlijk direct be reid was geweest, omdat het hier betreft een vaktentoonstclling van producten, waarme de vele inwoners dezer gemeente en uit den omtrek een boterham verdienen. Jarenlang doet men hier reeds aan bollenteelt naar ik meen reeds 65 jaren, aldus spreker. De eer ste kweekers van bollen in Winkel waren de heeren H. Koonieu en J. Kamp. Deze zagen toen reeds dat niet dit product iets was te verdienen. Deze heeren waren hier de pioniers en spreker wilde hun gaarne een woord van hulde brengen. (Applaus). Jaren van ongekende bloei weiden gevolgd door jaren van inzinking, zoodat ook in dit vak zeker sprake is van ups en downs. In tijden van bloei gaat alles op rolletjes, maar in neergaan de tijden is het van belang niet bij de pakken te gaan neerzitten, doch in tegendeel alles op alles zetten om van liet vak nog iets to maken. Ook thans staan we weer voor een slech ten tijd en verschillende landen hebben hun grenzen voor den invoer gesloten. Dc kweekers hebben uitgezien naar een middel om reclame tc maken voor haar pro ducten en zc hebben ondanks de slechte tijdsomstandigheden den moed gehad deze tentoonstelling hier te organisecren De hoop uitsprekende, dat met deze tentoonstelling liet gestelde doel zal worden bereikt en dut ze mede mag helpen aan meerderen bloei van de bollenkweckers in het algemeen en voor deze omgeving in het bijzonder, ver klaarde de Burgemeester dc tentoonstelling voor geopend. Namens Hollands Blocmbollcnkweekers- genootschap sprak de heer Van Kginond uit Lisse. Spreker zeide, dat de afd. Winkel op eigen kracht deze tentoonstelling heeft ge- orguniseerd cn dat is onder deze tijdsom standigheden een groote prestatie. Dc afd. werkt er op. dat iedere kweeker wordt door drongen, dat we producten moeten hebben, die wat bloem en kwaliteit betreft bruik baar zijn. Dc jury heeft de tentoonstelling van A tot Z bekeken en het verheugt spre ker dat zc aan alle eischen voldoet. Spieker wekte dc kweekers op niet bij de pakken neer te gaan zitten en datgene naar voren te brengen, wat er voort tc brengen is. Na mens het Hollands Bloembollenkweekersge- nootschap feliciteerde hij de commissie iuet het succes van deze tentoonstelling cn sprak dc hartgrondige wensch uit. dat het West- friesche product nog meer in aanzien zou stijgen. Verslag van de jury. Hierna bracht de heer Segers namens de jury verslag uit. De jury stond voor een moeilijke taak en de nos. 3, 4, 5 verschilden heel weinig mét de prijswinnaars. De vol gende prijzen werden gewonnen*. Groote groep vroege tulpen: no. 1 J. Oost woud-W ijdenes te Winkel; 2. W. Dekker te Waarland. Kleine groep vroege tulpen: 1. P. Scher mer te Winkel; 2. J. Schermer te Terdiek. Groote groep Darwin tulpen: 1. Ivl. Kiste- maker te Winkel; 2. J. Saai te Kolhorn. Kleine groep Darwintulpcn: 1. J. Bossen N. Niedorp; 2. J. Gootjes te St. Maarten. Mooiste kist vroege tulpen: le prijs A. Rol te Winkel; 2e prijs J. Oostwoud Wijdenes te Winkel. Dubbele vroege tulpen: no. 1 J. Zander te Winkel, no. 2. W. Dekker Jzn., Waarland In, deze groep verkreeg de heer J. Gootjes een eervolle vermelding. Darwintulpcn: no. 1. J. Vcthman te N. Niedorp; no. 2. P. Schermer te Winkel. Triumphtulpen: L J. Saai te Kolhorn; 2. J. Oostwoud Wijdenes te Winkel. Late tulpen: 1. G. Groen; 2. A. Kamp te Winkel, Mondei tul pen: 1. J. Zander te Winkel; 2. KI. Kistemakcr, Winkel. Parquiten: 1. C. Silver; 2. J. Gootjes Pz. Mooiste inzending tulpen: le prijs Hon^n en van Oosten te Breezand. Als een Koningin op haar troon zit dit meisje temidden der duizenden prachtige bloemen. Een overzicht der tentoonstelling. Vrije inzending: le prijs F. van der Hoek te Oude Niedorp metl of van de jury eervolle vermelding voor de opmaak. Huisbroei: le prijs Mevr. Koomen-Pijper te Winkel; 2e prijs Mevr. Oostwoud Wtijdenes-Dè Leeuw te Winkel. De heer Segers feliciteerde de prijswin naars en sprak een woord van opwekking aan de kweekers om toch vooral vol te houden. De heer Koning sprak als lid van het-Be stuur en onderschreef de woorden van 'den Voorzitter gericht aan den heer van der Hoek, voorts bracht hij 'n woord van dank aan den Voorzitter A. Kamp en den secre taris C. Amels voor het vele werk' in deze verricht. Dc heer C. Amels deelde nog méde, dat de geestelijke vader van deze tentoonstelling was de heer J. Bossen, waarna de Voorzit ter het officieele gedeelte sloot en de aan wezigen uitnoodigde op een rondgang door de tentoonstelling Deze tentoonstelling wel ke een verscheidenheid biedt van kleur en soort van tulpen is een bezoek ten volle waard en we kunnen een ieder aanraden om deze pracht van bloemen eens in oogen- schouw te gaan nemen. Binnen drie kwartier de agenda afgehandeld. Er moet een maatstaf zijn tusschen openbare en bijzondere scholen. De Raad vergaderde gister onder presidi um van loco-burgemeester J. Willekes Mac- donald; de heer G. J. H. Fijn was waarne mend secretaris. Afwezig zijn de burgemeester en de heer Taapkcn wegens lichte ongesteldheid en de heeren den Das en Voute zonder kennisge ving. Na opening volgt vaststcllling der notu len. INGEKOMEN STUKKEN. Centrale verwarming U.L.O. Van de ingekomen stukken zij vermeld een adres van de Oudercommissie der Openbare U.L.O.-school, houdende verzoek over te gaan tot den aanleg van een Cen trale Verwarmingsinstallatie in de Open bare U.LO-.school.. B. en W. stellen den Raad voor, het adres om bericht en raad in hun handen te stellen. Aldus wordt besloten. SOCIALE ZAKEN, BLOEDTRANSFUSIE DIENST EN WIJKVERPLEGING. B. en W. stellen voor hen te machtigen tot het doen der volgende uitgaven. a. voor het afnemen van 't bestaande be tonplat en het opbrengen van een nieuw plat met zinkbedekking, perceel K. de Groo telaan 15 (Bureau Soc. Zaken) f 250.—, en het maken van een aanrecht met vaste kast in de keuken van de bovenwoning van genoemd perceel f 100.totaal f 350. b. tot het vcrlecncn van een jaarlijk- sche bijdrage ad f 33.— ten behoeve van den Bloedtransfusiedienst te Bergen, on der leiding van het Ned. Boode Kruis. De norm van de totale bijdrage aan de Cen trale Commissie van genoemden dienst is gesteld op 1 cent per inwoner per jaar en voor Bergen dus plm.. f 70.Bij toeken ning der gevraagde subsidie zal dc an dere helft door 3 plaatselijke Vereeni- gingen worden gedragen. c. voor het aanschaffen van een tasch met het benoodigde materieel, ten behoeve van de Wijkverpleegster, een bedrag van f 40.-. De heer Dingerdis (r.k. arb.) vraagt, of een cn ander niet bij dc begrooting kan wor den behandeld. De voorzitter vindt het moeilijk voor elke post de begrooting te wijzigen. In 1939 waren voor dit werk geen gelden beschikbaar, b. en c. werden z.h.s. aangenomen. Bedrag per leerling art. 55 bis L O.-wet. Volgt de vaststelling van het bedrag be doeld bij art. 55bis der L.O.-wet, ten aan zien van het Openhaar Lager- en Open baar U.I.O.-onderwijs. B. en W. willen het bedrag per leerling 1940 ter bestrijding van de kosten, als be doeld in art. 55 onder e tot en met h. cn c. der L.O. wet 1920 alsmede die v. instand houding beschikbaar wordt gesteld, te bepa len. I. Voor het gewoon lager onderwijs op f 2.907.50. ,rt UMetAennen Eens miskend, thans voor de radio Naar wij vernemen is onze nationale achter- I volgingskampioen, de Wieringer Dethmer Klink, die zooals bekend ergens in Neder land onder de wapenen vertoeft, sinds en kele dagen in training. Door de militaire autoriteiten is hem toe I gestaan de training weer ter hand te ne men en zoo kan men Dethmer thans weer, in een trainingspak, langs de wegen zien peddelen. Naar hij ons vertelde, vielen de j eerste ritten hem lang niet mee, doch na- derhand ging het. reeds veel beter. Klink was vol goede hoop en hij twijfelde er ryet aan, of hij zou zijn soepelen tred weldra J hervinden. Ook wij zijn daarvoor niet lang. Onze streekgenoot beschikt nu eenmaal over de kunde, zijn moreel is bovendien ongeschokt j gebleven en derhalve is het in vorm komen j voor hem maar een kwestie van tijd. Wellicht zal hij binnenkort ook weer I een wedstrijd rijden. Ilij is in onderhande ling met de Veka-baan te Duivendrecht en waarschijnlijk zal de renner daar op He- melsvaartsdag starten. Hetgeen maar te hopen is, want nergens beter dan hij de wedstrijden openbaren zich de tekortkomin gen. En aan deze tekortkomingen kan Klink I dan zijn bijzondere aandacht besteden. Dat Nederland zijn poursuite-kampioen i overigens nog niet is vergeten, bewijst wel het feit, dat de Wieringer gisteren bezoek heeft gekregen van den A.V.R.O.-reportage- wagen teneinde een gesprek tusschen hem en den bekenden N.W.U.official George Hogenkanip op de gramofoonplaat vast te 1 leggen. Eerstdaags zal dus Dcthmer's stem door den aether klinken, hetgeen ons hij- zonder veel genoegen doet. Want het is toch zoo dat. men Klink eertijds volkomen op den achtergrond heeft gehouden, zijn groot talent volkomen heeft miskend. En nu wordt hij, zoomaar van ergens uit Neder land, voor het voetlicht in het middelpunt der gelangstelling geplaatst. Dat doet ons die Klink steeds hebben gesteund, bij zijn strijd, om te komen, waar hij thans is, toch wel weldadig aan... Wij willen er nog aan herinneren, dat onze kanruoen bij de nationale kampioen schappen zijn titel met inzet van al zijn, krachten zal verdedigen! II. Voor het uitgebreid lager onderwijs op f 2744. De heer Hemelrijk (sdap) wilde deze kwes tie niet definitief vastgesteld zien. Wethouder Miltenburg (rk.) meende, dat het percentage alleen zou kunnen worden vastgesteld, zonder het percentage der bij zondere scholen. De heer Ellis (r.k.) wil met dit punt wach ten, totdat er een wettelijke regeling is. Dc heer Hemelrijk meent, dat er maatstaf dient te zijn tusschen de bijzondere en fa- gere scholen. Dit voorstel wordt maar plomp verloren gedaan. Dc heer de Jonge (v.d.) meent, dat het totaal van den post voor leerlingen te laag is. De lieer Swaag (B. Bel.) vindt een post van f 6.20 per leerling veel te laag. De heer Hemelrijk (sdap) zegt, dat dit een norm geldt voor alle plaatsen, doch de com missie kan er op attent worden gemaakt, dat de prijs veel te laag is. De Voorzitter: Dan zouden we de hoofden der scholen moeten raadplegen. De wensch van den heer Hemelrijk kan natuurlijk naar voren gebracht, Dc heer Vrije (B. Bel.) Wij mogen niet aansturen op prijsopdrijving. Het bedrag per leerling wordtd an vast gesteld. VERORDENING GEMEENTESLACHT HUIS. De verordening inzake het gebruik van het gemeenteslachthuis te Bergen is door Ged. Staten teruggezonden met het ver zoek eenige wijzigingen van redactioncelen aard aan te brengen, alsmede de inwerking treding der verordening te bepalen op 1 Januari 1940. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen. De verordening wordt z.h.s. vastgesteld. AANKOOP TERREIN AAN DEN MEERWEG. B. en W. stellen voor een terreinstrook aan te koopen gelegen aan den Meerweg, hoek Nesdijk, groot plm. 7 Aren» 50 c. Aren van den Heer W. Moerbeek, tegen een koopsom van f 1500.terwijl aan den verkooper voor een te plaatsen hekwerk een bedrag groot f 165.en wegens waar devermindering van het overblijvende ge deelte van verkoopers eigendom een bedrag groot f 500.— zal worden betaald. Dc heer Swaag gaat er niet mede accoord dat de waarde van dit perceel werd ver hoogd. De Voorzitter antwoordt, dat de clausule is vervallen, dat er hier van waardevermin dering geen sprake is. Het voorstel wordt dan aangenomen.' VERHUUR POSTKANTOOR Voorstel van B. en W. om over tc gaan tot weder onderhands verhuren aan het Rijk van het Postkantoor tegen een huur prijs van f 1206.60 per jaar, ingaande 29 Februari 1940, zulks onder de voorwaar den vervat in het thans geldende huur contract. De heer Schmidt (rk.) vraagt, hoe lang het postkantoor wordt verhuurd. De voorzitter: Van jaar tot jaar. De Raad gaat dan met het verzoek van den pachter accoord. ZONDAG 3 MAART. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorin. 10 uur, Ds. P. H. Kapteyn. Aartswoud, 's av. 7 uur, Ds. Rijkx. Dirkshorn, 's av. 7 uur, Ds. de Leeuw. Oude Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Winkel, geen samenkomst. Valkkoog, voorm. 10 uur, Ds. v. Biemen. Kolhorn, nam. 2 uur, Ds. v. Biemen. Anna Paulowna, vm. 10.15 uur, Ds. Vorst man. Bürgèfbrdg, geen dienst. Eenigenhurg, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Den Oever, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Wcsterland, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Schoórl, zie Groet. Groet, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Voorm. 11.15 uur, Zondagsschool. Warmcnhuizen, voorm. 10 uur, Ds. van der Heide. Koedijk, voorm. 10 uur, de heer C. A. Korn- dörffer. Veenhuizen, nam. 2 uur, Ds. Nell. Noorscharwoude, 's av. 7 uur, Ds. Nell. Xxtra collecte. Doopsgezinde Gemeente. Barsineerhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. R. van der Veen. Doop. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 9.30 uur, Cand. Wamstee*1 ker, hulpprediker. Nam. 5 uur. Cand. Wamsteeker. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, Ds. Visch. Nam. 2.30 uur, Ds. Vsich. Sloot dorp. voorm. 9.30 uur. Ds. Hoek. Nam. 2.30 uur, Ds. Hoek. Midden-meer, voorm. 9.30 uur, Ds. v. U. Vliet. Nam. 2.30 uur, Ds. v. d. Vliet. Wieringerwerf, voorm. 9.30 uur, Cand. v< Twillert. Nam. 2.30 uur. Cand. v. Twillert Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, de heer H. Hee- rensma, van Amsterdam. Breezand, voormm. 10 uur, de heer Boon. Av. 7 uur, Ds Vaandrager van Den Helder. Jeugddienst. Schagerbrug, Bijeenk. Chr. Jongemannen- vereen. Dinsdagavond 7.30 uur. in het Evangelisatiegebouw a.d. Grootesloot. Schagerbrug. voorm. 10.15 uur en 's av. 6.45 uur, de heer Oostende v. Amstelveen. Vrij Evangelische Gemeente. Alkmaar, in de Unie. Koorstraat 10, v.tn. 10.15 uur, de heer J. H. Bossers. van Haarlem-N. 's Av .7.30 uur, Ds. P. D. v. d. Togt, van Wormorveer. The Star of Hope Mlnion. Julianadorp, voorm. 10 uur en 's av. 7 uur de heer v. d. Horst van Leiden. VERZOEK OM SCHADEVERGOEDING. Van J. Hollenherg, pachter van het grasgewas aan den Nesdijk, is een verzoek binnengekomen tot het verkrijgen van een schadevergoeding in verhand met de aan den genoemden dijk verrichte werkzaum- neden. s*e"en voor op den pachtsom groot f 20.— een restitutie te verleenen van f 4. De heer Dingerdis (rk. arb.) wil de resti tutie op f 8 gesteld zien. De heer Hemelrijk meent, dat als er een pro est is, wij af dienen te gaan op het oor deel van den deskundige. RONDVRAAG. 1 De rondvraag leverde niets op. waarna runnen drie kwartier de voorzitter kon slui ten.

Schager Courant | 1940 | | pagina 8