„Paaschtentoonstelling met volle zeilen vooruit Zweedscbe volk ontzet Texel geheel vrij van runder-T.B.C. Verzet in Finland? Krantenbezorgsters als detectives ZEER BEVREDIGEND AANTAL IN ZENDINGEN, DE VERLOTING EEN GROOT SUCCES. Het Bestuur heeft een wensch: „Wij bezoeken gaarne Schagen, „Want Uwe markt staat hoog, „Wilt U in de toekomst slagen, „Haalt de koeien dan „op droog" „Gemeente, ga de cost na, „Indien moóglijk helpen wij, „De Baeten komen hierna „Voor boer en burgerij!" Toen de Vereeniging tot het houden van Jaarlijksche Paaschveetentoon stellingen te Schagen geboren werd, moet er wel een bijzondere schik godin aan haar wieg hebben ge staan. Die zorgt bijna altijd voor mooi weer, zoodat bij voorbaat van dezen dag in „de-open-lucht" suc ces is verzekerd! Gisteren was die dame echter bepaald uit haar hu meur en ook vandaag scheen zij, te gen de gewoonte, met het verkeer de been uit bed te zijn gestapt. Het weerbericht is niet dl te optimis tisch, maar... het spreekt toch van tijdelijke opklaringen. Wanneer die opklaring nu duurt van een uur of tien tot een uur of drie. dan zijn we al een. héél stuk op den goeden weg! Gisteren Is er braaf geklopt en gehamerd, met alle pret voor de jeugd daaruit volgen de. en thans staat Schagen, de roos van het. Noorden, weer klaar, óm haar duizen den gasten waardig te ontvangen. Vanmor gen vroeg is nog haastig de laatste hand aan epn en ander gelegd, als we naar de Posthoorn traan, om de offirieele opening te verslaan, zijn <le meeste standhouders reeds op hun post. Met den trein van tienen zendt Mercurius dan nog zijn afgezanten uit Amsterdam, de vulling van de zoete chocoladereep der Paaschtentoonstelling otn zoo te zeggen, en zoo tegen elf uur, zal het ..s-pul" wel weer comnleet zijn. Vertier, vermaak... en hoogtijdag voor de oude marktplaats DE OFFICIEELE OPENING In de bovenzaal van de Posthoorn ver zamelen zich als gewoonte getrouw bestuur, commissie van bijstand en commissie van beoordeeling. Wij zien bet Dagplijksch Re- stuur van Schagen met den gemeentesecre taris, alsook den eerevoorzitter der vereeni ging, den beer Wilken. De heer P. Visser Azn., voorzitter, spreekt het openingswoord en zegt: Dames en Herren. Hoewel de vooruitzichten zeer somher waren beeft bet Bestuur der Paaschten toonstelling gedacht aan de woorden: „Doe gewoon, dan gaat het gewoon", en geen oogenblik geaarzeld om de tentoonstelling te laten doorgaan! Zoodoende zijn wij bier ook allen weer bij elkaar gekomen in het bekende, bovenzaal tje van de Posthoorn. Namens het Bestuur heet ik U hier welkom, inzonderheid Rur remcester en Wethouders van Schagen. U toch maakt het ons mogeliik de tentoon stelling te kunnen, houden. Onze hartelijke dank daarvoor on wij hevelen de belangen der tentoonstelling ten zeerste bij U aan. Groot genoegen doet het ons. dat U mijn heer Wilken hier aanwezig is. dit geeft ons het gevoel van compleet te zijn^en de Eere- Voorzitter zien wij gaarne in ons midden. TV leden der Jury en Commissie van bijstand zijn oude getrouwen, w^aarop wij steeds mogen rekenen. Iets nieuws voor de vereeniging Is, dat de Jury is uitgebreid met een tweetal damcs-Iedon, die zich bereid verklaard hebben deze func tie op zich te willen nemen. Da mes onze dank daarvoor en wij hopen, dat U erin zult slagen om de opgedragen taak te vervullen op een wijze, die de inzenders, het pu bliek en Uzelve voldoening zal schenken. Nu iets over de Tentoonstelling zelve. Indien het weer medehelpt. Is de kans van slagen vrijwel verzekerd. De aangifte van vee overtreft ruim die van het vorig jaar, op de Gracht is het iets minder, maar het aangebodene is van zoodanigen aard. (lat 't niet zal opvallen. Het spreekt natuurlijk vanzelf, dat er deze dag behoorlijke koop lust aanwezig Is. De verloting wordt gewoon een succes, hoewel het aantal uit te geven loten met 2500 is vermeerderd, zal het blijken, dat kir vandaag bijna geen loten meer ver krijgbaar zullen zijn. Dit alles wijst er op. dat onze Tentoon stelling zich handhaaft op een wijze, die ons vertrouwen geeft voor de toekomst en mede door het toetreden van een GO nieuwe leden en 18 donateurs zullen wij in staat zijn, om met de uitbreiding, die het vorig jaar is begonnen door te gaan. De najaarstcntoonstelling voor vet vee en fokschapen en het mede organisecren van oen paardendag dragen in elk geval bij tot opbloei van bet marktwezen. De Paaschtentoonstelling, die ook mede met dit doel is opgericht beeft het hare er wel toe bij ge dra een om de Schaper Week markt in ons Noorderkwartier een uitste kende plaats te doen innemen. De handel in vete koeien kan wel wat beter, mar voor het gebroiksvee. vet te schapen enz. biedt de markt een uitste kende gelegenheid. Al neemt de markt echter een beste plaats In ten opzichte van andere gemeenten, dient toch niet uit het oog verloren te worden of het marktterrein nog voldoet aan de eischen, die thans gesteld mogen worden. Het staat vrijwel vast. wanneer het marktterrein belioorliik verbe terd zou worden, dat de kans op toename aanvoer zeer groot is. Vanuit Friesland is zeer veel animo om hier prima gebruiksvee aan te voeren, maar er behoort eenige moed toe om fijne melkkoei en in regen en wind ten verkoop aan te bieden. Is thans de tijd niet daar 0111 de ze zaak eens ernstig onder het oog te zien? Dames en lieeren ik open deze -47ste ten toonstelling, maar voeg er nog aan toe Wij bezoeken gaarne Schagen. Want Uwe markt staat hoog, Wilt U in de toekomst slagen, Haal de koeien dan op droog. Gemeente ga de cost 11a Indien mogelijk, helpen wij De Baeten komen hierna. Voor Boer en Burgerij. (Applaus.) Daarna maakten zooals gewoonlijk de officiccle personen een rondgang langs het marktterrein en werd een aanvang ge maakt met de beoordeeling en den aankoop van prijzen voor de tentoonstelling. DE MIDDENSTAND heeft zich, zooals wij Zaterdag reeds schre- ook dit jaar niet onbetuigd gelaten en geeft blijk, dat ondanks de tijdsomstandigheden, de vlag van het bedrijf wappert in den frisschen wind van originaliteit en den om zet stimuleerende ideeën. De afdeeling Auto's en motoren is weer rijk vertegenwoordigd. We zien er Kees Kruit, de Fiatdealer, die weldra zijn nieuwe, moderne garage aan de Loet in gebruik zal nemen, en thans met een fraaie >crie van zijn veelgeroemd Italiaansch pro duct exposeert. De fa. Raven en Lingeman maakt als CitroëndcaJer al een zeer geluk kig debuut. Vaste ligging en veel comfort in deze pittige Fransche wagens, we kon den er ons in dé laatste sneeuwperiode meermalen van overtuigen. De firma's Blaauboer' en Kossen en de Moor/Met ko men als steeds weer met de Amerikanen, de eer-te met Ford, de tweede met de Ge neral Motorproducten, Chevrolet, enz. De modellen 1940 van deze overbekende echte gebruikswagens, zijn het aankijken zeker weer waard. De Nassaugarage, Alkmaar, is er met „Opel". Een zeer geslaagde expositie! „Zoo zuinig als B.K.W.", het is reeds spreekwoordelijk. Mnar voor wie het nog niet weet, is daar de hoofdvertegenwoordi ger Jan Moejes, die op de tentoonstelling alle inlichtingen over deze vliegen van den weg geeft, Natuurlijk heeft hij ook weer een keur van motoren meegebracht. In de ze afdeeling komt ook de firma Spanjaard van Oudkarspel goed voor den dag. Onze plaatsgenoot Klaas Middelbeek alléén Loet, welbekend! -exposeert naast zijn D. K.W. en andere motoren, ook een mooie collectie rijwielen, doch hij staat hierin niet alleen, we zien als trouwe klanten ook de firma's Anne- veldtde Haas met haar Gazelle, Boersen met haar nieuwigheid, waarover we reeds schreven, en Prins met een serie „bont allerlei". Het is dit jaar wel weer een uit gebreide, èn uitgezochte collectie auto's, motoren en rijwielen, welke worden tentoon gesteld. Wat onze hoeren- en landbouwers natuurlijk het meest interesseert, de af deeling landbouwwerktuigen, biedt het modernste, dat den laafsten tijd aan'de markt komt. De voornaamste stands, die van de firma's Dissel. Ranke en Dek ker zullen heden wei weer in het brand punt. der belangstelling staan. Bij deze af deeling hoort ook de firma Kamp en Co., welke als bet over autotrekkers gaat, een hartig woordje meespreekt. Het in eigen werkplaatsen omgebouwde luxe auto-rha.s- sis maakt, een zeer betrouwbaren, soliden indruk. Het vakmanschap der firma staal daar ook borg voor! Tenslotte noemen we van de afdeeling .landbouw" nog de firma C. Breet van het Noord, met zadelmakers- artikelen, touw en dekkleeden. Goede wijn behoeft geen krans. De huisvrouw zal ook hans weer véél van haar gading vinden. De meubelafdeeling komt. dank zij de goede zorgen der firma's Schmalz en Poorter goed voor den dag. Hooggeleerde Heeren mogen dan wel eens over prullaria uit de stad praten, we zijn er zeker van, dat onze plattelandsvrouwen met 'oordeel des onderscheids weten te kiezen en uit de rijke voorraden datgene te nemen, waf sfeer en intimiteit in hun woning brengt! Er zijn weer veel diverse Inzendingen waarvan wij noemen die van het Schager Importhuis (glas 011 aardewerk en luxe artikelen) en de fa. Van Geeien (luxe ar tikelen, horlogerie) Mooie Paasehcadeau- tjes en hruiloftsgeschenken zijn daar uit te zoeken! De firma Gré Veenis is er niet een keuri ge inzending Singer naaimachines. De Schager middenstanders, die om een of andere reden niet exposeeren, toonen hun welverzorgde etalages, welke tot koopen nooden. Men zal dezen dag opnieuw tot de con clusie komen: De Schager Middenstand is niet dood, zij leeft en doet alles om de con currentie van elders de baas te blijven! ANNA PAULOWNA »N HUIS VOL HERRIE". ,,'n Huis vol herrie" noemde Joh. Kaart z'n vertaalde Amerikaanscbc klucht, die oorspronkelijk Crazy Family heette en die gisteren in de zaal van den heer Slikker werd opgevoerd. Nou, herrie was er op 't landgoed „Vredeoord" genoeg, maar toch had de titel o.i. beter onvertaald kunnen blijven, want meer nog dan een huis vol herrie was liet één groot gekkenhuis. Crazy waren ze allen, de heele familie van den landgoedeigenaar en ieder, die er mee in aanraking kwam. Crazy is ook eigenlijk 't heele stuk. zooals men dat trouwens van een Amerikaansche klucht verwachten kan. Allerdolste verwikkelingen van het begin tot het einde, zonder den sprankelenden geest, dien men vaak in Fransch tooneel- werk tegenkomt, maar niet den meer boertigen humor, die het tot een uitste kend kermisstuk maakt. Een dwaze ge schiedenis, waarin Johan Kaart z'n bij zondere kracht ten volle kan ontplooien en dat dus, zonder inspannende aandacht van den toeschouwer te vragen, hem eenige uren van grootc vroolijkhcid bezorgt. Een paar uur van schaterenden lach en on schuldige pret, waarvan jammer genoeg door te weinigen werd genoten, want de zaal was maar matigjes bezet. Hetgeen ook daarom jammer was. omdat het den zaal- houder (die geen kosten had ontzien en ook voor goede muziek had gezorgd) niet animeert z'n pogingen te herhalen om goede gezelschappen naar Anna Paulowna te laten komen. VIERINGEN PREMIE GLASVERZEKERING GEHANDHAAFD. Gisteravond vergaderde de Onderlinge Glasverzekering Mij. „Wieringen" in café Veerdig te Hippolytushoel. Aanwezig 9 le den. Voorzitter, de heer C. Duijnker opende met welkom. De Directeur, de lieer C. C. Bakker, leest de notulen der vorige vergadering, welke worden goedgekeurd. Het saldo 1938 was f426.67, ontvangsten 193J» f280.97. Totaal f707.64. Uitgaven over 1939 zijn totaal f403.68. alzoo een achteruit gang van f 122.71. Saldo 31 Dcc. 1939 was f303.96. De heeren Huibers en Veerdig heb ben de boeken nagezien en alles in orde bevonden. De heer Huibers is van meening. dat het salaris van den directeur aan den lagen kant is. De aftredende commissaris, de heer T. Takes, wordt herbenoemd en neetnt deze benoeming aan. De premie wordt voor' dit jaar vastgestek op 80 van de volle premie. In de vorige vergadering is gesproken 011 bij schade de volle 100 uit te betalen ei. de 20 welke voor rekening van den ver zekerde komt, te laten vervallen. Dit komt thans in stemming. Alle aanwezigen blij ken er thans voor te zijn om de regeling bij schade te laten zoo liet was. Dus de verze keixlen dragen 20 In de schade bij. Tot leden der kascomniissie worden be noemd J. Bosker Jz. en A. Vroone. Het salaris van-den kassier wordt vast gesteld op f 100 per jaar, met een gratifica tie van f 25. De rondvraag leverde niets op, waarna sluiting volgde. REACTIE DIEREN IN 1939 NOG MET 50 pet. GEDAALD. Gisteravond hield de Ver. Texel tot bestrij ding van T.B.C. onder Rundvee en andere veeziekten haar jaarvergadering in hotel „De Lindeboom", de opkomst van leden, was minder groot dan we gewoon zijn. In het openingswoord deelde de voorz., de heer C. de Wit mede, dat in Jan. de Vereen, tien jaar heeft be staan. De resultaten, die men hier op Texel mot de bestrijding van de Run der T.B.C. heeft bereikt, hebben alle verwachtingen overtroffen: Texel is n.1. thans geheel vrij van Runder- T.B.C.. Men zal zoo nu en dan mis schien bij 't onderzoek nog wel eens een reactie-dier tegenkomen, doch dit wordt dan oogenblikkelijk ver wijderd, zoodat voortdurend iedere Texelsche veehouder een T.B.C.-vrije stal heeft. Hierna volgde lezing der notulen door den secr.-penningm. den heer J. C. Kagcr, waar na werd medegedeeld dat (en nu tot weder opzegging) van liet gemeentebestuur van Texel toezegging was ontvangen dat weder 25 pet. in de kosten \oor 't verwijderen, van 'reactiedieren zou worden bijgedragen tot een maximum van f 200. Jaarverslag. De heer Kager begon ditmaal zijn jaarver slag met het geven van een beknopt over zicht van hetgeen in de afgeloopen tien jaar in de vereen, is gepasseerd. In het bijzonder deed de secr. daarin uitkomen dat de eerste stoot tot oprichting der vereen, is gegeven door den voorz. den lieer C. de Wit. Begon nen werd met het onderzoek in 1929'30. Bij dit eerste onderzoek, dat slechts een ge deelte der Tex. Rundveestapel betrof, wer den 25 pet. reactie-dicrcn aangetroffen, doch in 1934 werden maar even 31 openlijders aan getroffen. Met onze t.b.c.-vrijé stallen is dus tenslotte wel een zeer gunstig resultaat be reikt. In het bizonder werd daarbij ook hulde gebracht aan den Dierenarts, den heer Noor dijk. Verder werd in herinnering gebracht de groote medewerking van de Crisis-Rundvee- Centrale, die bewerkt heeft dat Texel voor extra levering in aanmerking kwam. Ten slotte bracht de heer K. hulde aan het gemeente-bestuur van Texel, T.E.S.O., en de zuivelfabrieken, die door een ruime subsidie hebben medegewerkt dat ook de laatste re- actie-dieren van het eiland verdwenen. Uit het jaaroverzicht vernamen wij nog dat de financieels toestand van de vereen, goed is. Er was ook nog een kleine meeval ler, het geraamde bedrag van f 1000 voor verwijdering van de reactie-dieren was niet geheel noodig zoodat met storting van 25 pet. in de totaal-kosten door de medewer kenden kon worden volstaan. Het ledental omvat (op één na) alle Texel sche veehouders, in totaal 420, de persoon, die geen lid ie wordt door de zuivelfabrieken gedwongen zijn vee toch te laten onderzo®' ken. In totaal zijn In het afgeloopen jaar on derzocht 4655 dieren, waarvan 3559 boven Regeering krijgt waarschijnlijk met groote moeilijkheden te kampen In Stockholm la men ontzet over de Rus sische eisch ten aanzien van Hangö. Dit be- teekent weinig minder dan het mes op de keel van Zweden en in breede kringen ver wijt men de regeering Hanson, dat zij geen doortocht aan geallieerde legers heeft gege ven. Men twijfelt er niet aan of met vereende kracht van Scandinavië en de geallioerden zou Rusland zijn teruggeworpen en ook de Duitsche bedreiging acht men minder dan het Sovjet-pistool, dat thans voortdurend op Zweden's borst zal zijn gericht. Er heerscht, terwijl het Finsche Parle ment nog beraadslaagt over de goedkeuring van het vredesverdrag, in politieke kringen te Stockholm groote bedrijvigheid. De stemming in Zweden is, hoewel de di recte oorlogsdreiging -thans als met één slag is weggenomen, toch zeer gedrukt. In Helsinki is nog geen enkel officieel communiqué gepubliceerd over het accoord. Het schijnt dat In het parlement vannacht heftig is gedebatteerd en hedenochtend de zitting zal worden voortgezet. HET SCHIJNT DAT FINSCHE MILITAI RE KRINGEN ZICH KRACHTIG TEGEN HET AANVAARDEN VAN DEZEN VREDE VERZETTEN. MEN WIJST ER OP, DAT DE ONDER HANDELAARS TE MOSKOU GEEN BLAN CO MANDAAT HADDEN EN VELEN WEI GEREN HET GETROFFEN ACCOORD REEDS ALS DEFINITIEF TE AANVAAR DEN. twee jaar en 1126 beneden twee jaar. Van genoemd aantal boven 2 jaar reagerden 39 positief, terwijl bij de jonge dieren geen re actie voorkwam. Een percentage werd dus verkregen van 0.8 pet., vorig jaar nog 1.6 pet., een vermindering dus van nog 50 pet. Do totale ontvangsten hadden bedragen f 5906.50, dc uitgaven f 5301.73. Batig saldo f 604.73. De bijdragen voor het garantiefonds voor verwijdering van reactiedieren waren verdeeld als volgt- gemeente Texel f 188.75. T.E.S.O. f 188.75, zuivelfabr. „Eendracht" f 141.50, „Dc Onderneming"' f 4725 en 5 ct. per dier van de leden f 234.25. De contributie werd met 5 cent per dier verhoogd en gebracht op 40 cent. Tot bestuurslid werd gekozen in dc plaats van den lieer Jb. Keijscr Dz. (niet herkies baar) dc heer R. Stoepker. Tot leden van de Rek. Comm. de heeren P. Koora van Wes tergeest en P. Konrn Nicwland. Bij de rondvraag bracht de heer A. Dros het fondsgeld bi: slachting in bespreking, nu van Texel afkeuring voor T.B.C. tot de bi- zonderheden behoort, mag men toch voor de -Texelsclte koeien wel een andere regeling van dc fondsgelden venvachten dan in N.- lloll. gewoonlijk geldt. Na eenige bespre kingen werd besloten dat bet Bestuur zich zal wenden tot Fondsen die hun werkgebied hebben op de groote vetvce-markten in de provincie, voor het maken van bizondere condities voor de Texelsche runderen. Verder gaf dc heer Dros nog in overwe ging om samenwerking te zoeken met dc Vereen, voor Noodslachting voor het verkrij gen van een z.g. „Gascel voor huidziekten bij Rundvee". Op dit punt zal men nader terugkomen. Nog deelde de voorzitter mede, dat hij voornemens is uit het bestuur der ver. te tre den; op aandringen van den heer A. J. Keij- ser verklaarde de heer De Wit zich bereid om dit jaar althans nog aan te blijven. Hier na volgde sluiting. Na afloop der vergadering deelde dc heer Kager ons nog mede. dat het *feit. dat de Texelsche Rundveestapel nu geheel T.B.C.- vrij is, op de prijzen der Texelsche koeien op de markten elders zeer van invloed is. Men wil ons vee. zei de heer Kager, buiten thans zeer gaarne koopen, omdat men weet dat hier geen T.B.C. meer onder de runde ren voorkomt. BERGÉN EEN SPION? Gistermiddag zat nabij het vliegveld Ie mand te teekenen. De militaire autoritei ten werden hierop opmerkzaam gemaakt, maar toen zij den man wilden vragen, wat hij precies op het oog had, sprong deze plotseling in een two-seater en verdween in de richting .Almaar. Men achtervolgde hem tot in de stad, doch raakte daar; het spoor bijster. liet autonummer is bekend. Een nader onderzoek wordt ingesteld. C. MOSK T. MOSK—Kuiper geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon, JAN Spanbroek, 12 Maart 19-40. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, bij de geboorte van onzen Zoon en Dochter on dervonden, betuigen wij langs dezen weg onzen hartelijken dank. P. VAN EETEN. P. C. VAN EETEN— Bouthoorn. Schagerbrug. Maart 1940. Gevraagd, wegens teleurstel ling: Een NETTE BAKER, voor le helft van April. Brie ven letter P, poststation Oude Niedorp. Gevraagd: EEN KNECHT. die goed kan melken. W. MËNNINGA, Ulkeweg, Sloot- dorp. De 31- G. T. h bevoord- en kon ver, bes tacheme ken wei ken ha koopma I Dank van een gekome haver I rijks-me heeft 1 vangeni I Gistei I mep vo De a I juisitoi burgerl mogen1: Groot Britsch leger wordt gevormd In den vorigen oorlog Frankrijke bondgenooten, thans Frankrijks j vrienden. Bij de indiening van de legerbcgrooting in het Lagerhuis heeft de minister van oorlog, Stanley, een verklaring afgelegd, waarin hij zeide: „Wiat Frankrijk betreft, werd een groot Britsch leger gevormd. Wfij zijn door onzen plicht gehouden ge leidelijk ons deel van den oorlogs last te land over te nemen van de schouders onzer Fransche bondge nooten, die in de eerste dagen van den oorlog verplicht waren zoo'n bijzonder zwaar deel van dien last te dragen." Minister Stanley voegde hieraan toe, dat het aantal der Britsche troepen in Frank rijk thans ongeveer twee maal zoo groot ia als dat in October. Dagelijks neennt dit aantal nog toe. Sprekende over nauwe betrekkingen tus- schen Groot Brittannië en Frankrijk zeide Stanley: „in den vorigen oorlog waren wij bondgenooten, in dezen oorlog zijn wij vrien den." Stanley gaf voorts een beschrijving van zijn bezoek aan de Britsche strijdkrachten in Frankrijk. Hij zeide getroffen te zijn ge weest door den verrichten arbeid en de sfeer van energie en vertrouwen in alle rangen. „Wij hebben aldus zeide hij en blijven, een zeer waardevollen steun van de domi nions. Indië en de koloniën ontvangen. Niet temin moet de meerderheid van het perso neel door het Vereenigd Koninkrijk geleverd worden." Met vrouwelijke list bereiden zi] een arrestatie voor. Het trouwe gilde van krantcnloopers en -bezorgsters gaat langzamerhand een belang rijke rol spelen in... het politiewerk. Was bet onlangs een bezorger, die in de Kal ver st raat de inbraak bij een juwelier ontdekte thans hebben twee krantenbezorgsters in Amsterdam Oost gezorgd voor de arrestatie Maandagavond zal n.m.1. een bezorgster van een beruchten rijwieldief. in de Oosterparkbuurt een man, die zich op verdachte wijze bij daar geparkeerde rijwielen ophield. Zij volgde den man en riep, aldus het Hsb., een collegabezorgster te hulp. Met haar tweeën gingen zij nu den man achterna en zij ontdekten, dat hij een onafgesloten fiets wegnam en in een portiek trok. De vrouwen kwamen nu te voorschijn en begonnen den man in zijn portiek te belegeren en uit te schelden, dit laatste teneinde de aandacht der voorbijgan gers te trekken. Dit gelukte. Er ontstond een volksoploop, de politie snelde toe en weldra was nu de rijwieldief een beruch te recidivist gearresteerd en naar het bureau in de Linnaeusstraat overgebracht! De 1 dat hi duistei mers hij de paarde Subs clemei volgt 1 Eei die s 1 derbi chopi giste we ge form Laatste telexbericht ORKAAN EISCHT NEGEN DOODEN. Tengevolge van een onweer, gepaard gaande met een hevigen stormwind, zijn verscheidene huizen te Schreve- tort (Louisiana), ingestort. Temid den der puinhoopen vond men ne gen lijken, terwijl bovendien talrij ke personen gewond zijn. Meer dan 500 huizen zijn beschadigd. WARMENHUIZEN, 12 Maart Uien f 3—3.20, prove f 3.—, roode kool f 6.30—7.80, gele kool f 4—4.10, Deensche witte kooi f 3.80—4.30. Aanvoer: 4575 Kg. uien, 150.200 Kg. roode kool, 49.300 Kg. gele kool, 71.100 Kg. Deensche witte kool. BROEK OP LANGENDIJK. 13 Maart Bevelanders 3.uien 2.503.10, grove 2.80—3.90. gele nep 1—1.50, drielingen 0.60 1, peen 1.50—2.70. kroten 1.502.70, roode kool 6.30—7.50, prei 11.90. Veiling duurt voort. - NOORDSCHARWOUDE, 13 Maart. Uien 2.39—2.60. drielingen 1.—, grove 3— 3.30, peen 1.501.80, roode kool 6.507.50, gele kool 4—^.20. De veiling duurt voort WOENSDAG 13 MAART. Geref. Kerk. Kolhorn, nam. 7.30 uur, Ds. Visch. Bid* etond voor 't gewas.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6