Het puikje van Hollands veeOJn De verplichte stieren- keuringen in NcorMlanil Schager Paaschtentoonstellirig De Zijpe kampioen Donderdag 14 Maart 1940 Tweede blad Zooals bekend, moet ingevolge een besluit van Prov. Staten, genomen op verzoek van de Prov. Commissie tot verbetering der Rundveefokkerij in N.H., iedere veehouder, die een dekstier beschikbaar stelt voor koeien van andere veehouders, in het bezit zijn van een goedgekeurden stier. Ook wanneer twee veehouders er gez&> menlijk een houden, moet dit dus een goed gekeurde stier zijn. Wil een stier voor goed keuring in aanmerking komen, dan moet: le. overgelegd worden een officieel bewijs van afstamming, van een van de in Neder land bestaande rundveestamboeken of van een erkende fokvereen.; 2e. de productiegegevens van de moeder of de beide grootmoeders moeten voldoen aan de, eischen, welke de Ned. eehouders-Ccn- trale stelt voör het aanhouden van boven tallige geregistreerde stierkalveren; 3e. de stier moet op een daarvoor aange wezen plaats ter keuring worden aangebo den en op exterieur en type worden goed gekeurd. Alle eigenaary of houders van een stier van 10 maanden of ouder moeten, ook wan neer zij die stier alleen voor eigen veesta pel willen gebruiken, aangifte doen ten ge- meentehuize. Alle veehouders, die een stier van offici- eele geregistreerde afstamming bezitten en deze op de keuring wenschen te presentee ren, dienen zoo spoedige mogelijk de stier aan te geven bij den secretaris van de Prov. Commissie \oor do Rundveefokkerij, Land- bouwhuis, Alkmaar, onder opzending \an het bewijs van afstamming ca mededeeling waar de stier gepresenteerd wordt. Waar de stierenkeuringen Maandag 18 Maart a.s. aan vangen, is spoed in \ccl gevallen gewenscht. De keuringen worden op de volgende data en plaatsen gehouden: Maandag 18 Maart, 9 uur, Den Burg, gem. Texel. Woensdag 20 Maan. Schagerbrug. 9 uur, bij cafe Kuiper, gem. Zijpe en Callantsoog. Zaterdag 23 Maan, JuJianadorp, 9.13, Loop'- uitp&rk. \oor de gem. Den Helder en Anna Paulowna. Dinsdag 2b Maart. Wieringerwaard, 9 uur, Parkeerterrein, gem. Wieriugerw. Woensdag 27 Maart, Uostwoud, 9 uur, gem. Oostwoud. Woensdag 27 Maart, Hoorn, 11 uur, café Roskam, gem. Hoorn, Schellinkhout, Zwaag, Berkhout en Wognum. Vrijdag 29 Maart, Opmeer, 9 uur. Oude tram- liaan, gein. Opmeer, Spanbroek, Ob- dam on Hoogwoud. Vrijdag 29 Maart, Nieuwe N'iedorp, 13 uur, bij de kerk, gem. N. N'iedorp, Oude Niedorp en Winkel. Zaterdag 30 Maart, Schagon, 8.15. café Ple vier, gem. Schagcn, Barsingerhorn, Harenkarspel, Si. Maarten, Oudkars pel, Warmenhuizcn. Maandag 1 April, Hippolvtushoef, 9 uur, sportterrein, gem. Wieringen. Maandag 1 April, Slootdorp, 13 uur, de Brink, gem. Wieringermeer. Dinsdag 2 April, H.Hugowaard, 9 uur, café Hengstman, gem. H.Hugowaard. Koe dijk, Br. op Langcndijk, N'. en Z.schar- wonde. St. Panera». Woensdag 3 April: Alkmaar. 8.43, café de Boer. gein. Alkmaar. Heiloo. Bergen Schoorl, Egmond Binnen, Oudorp, Z. en N. Schermer. Alle stieren moeten van een behoorlijke ring voorzien ter keuring verschijnen. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door den secretaris van de Prov. Commissie, Landbouwhuis, Alkmaar en ondergeteeken- de. De Rijksveeteelt-consulent, Ir. L. de Vries. WIERINGERWAARD EEN BREEDE LACH BIJ BREED! Zooals de heer Breed reeds een paar maal per advertentie hekend heeft gemaakt, zal a.s. Zondag in 't Wapen van Wieringerwaard wederom een fijn gemaskerd bal worden ge.- houden, waarvoor bereids weer zeer mooie prijzen zijn aangekocht. Verscheidene jonge lui hebben zich al opgegeven voor deelne- me. Tot dusver waren t steeds gezellige avonden. We twijfelen dan ook niet of het zal ook nu weer een echte knalavond wor den, waartoe de muziek van Johny Black eveneens het hare zal bijdragen. ZIJPE WERKLOOSHEID. De vorige week is het aantal werkloo- zen, dat ,.in zorg' is belangrijk gedaald en wel' van lil tot 99. die allen ingevolge de Rijkssteunregeling werden geholpen. In de o\ereenkomstige week van 1939. 1938 en 1937 bedroeg het aantal werkloozen respec tievelijk 100, 126 en 149. UITSPRAAK KEURINGSRAAD. De Keuringsraad Alkmaar heeft den in geschrevene \oor den dienstplicht. Jacob Kuiper, van de lichting 1940. geschikt ver klaard. Verrassend hooge prijzen betaald J. v. d. Zijden, Heemstede en J. v. Hulsen, Amsterdam. No. 10. Voor de beste en fijnste gemeste Koe met 4 breede tanden. (Alleen voor mesters uit West-friesland): Eereprijs f 25. J. v. Rijn. Breezand; le prijs f 15, Jb. Kooij, 't Zand; 2e prijs f 5, W. Covers, Lutjewinkel. Kwaliteitsdiploma: J. van Rijn, Breezand. Eervolle vermelding: H. v. Hoorn, Wieringerwaard en K. Marees, Spijkerboor. No. 11. Voor de beste en fijnste gemeste Koe, dikbil, niet afgewisseld: Eereprijs f 20. P. Dekker, Burgerbrug; le, prijs f 10, M. Buren. Oudorp; Kwaliteitsdiploma; P. Dekker, Burgerbrug; eerv. verm.: Gebr. Slooten, Vijfhuizen. No. 12. Voor de beste en fijnste gemeste Vaars, met hoogstens twee breecle tanden: Eereprijs f 25, A. Pruissen, Haarlemmer meer; le prijs f 10, J. v. 'd. Zijden, Heem stede. No. 13. Voor de beste en fijnste gemeste Vaars, met hoogstens twee breede tan den. (Alleen voor mesters uit West-Fries land): Eereprijs f 25. J. W. Noppen. Anna Paulowna; le prijs f 15, J. W. Nopnen, Anna Paulowna: Ze prijs f 10. J. W. Nop pen, Anna Paulowna; Kwaliteitsdiploma; J. W. Noppen, Anna Paulowna; eerv. verm. J. Kooij, 't Zand. Vergl. Zilv. Kampioensmedaille voor het beste beest van de Tentoonstelling. geko-« zen uit-de eere-prijswinners dpr rubrieken 1B: P. Dekker. Burgerbrug. No. 14. Voor de beste Vette Koe (melk gevend): Eereprijs f 25, C. Baars, Schagen; le prijs f 15, P. Donker Pzn., Twisk; 2e prijs f 10, J. v. d. Zijden, Heemstede; 3e prijs f 5, P. Donker C'zn., Twisk. Kwali teitsdiploma: A. Pruissen. Haarlemmer meer; -Eerv. verm. (2) J. Groot, Twisk. No. 15 Voor het beste Vette Kalf: Eere prijs f 10, J. F. v. d. Bergh, Anna Pau lowna; le prijs f 5, J. Gootjes, St. Maar ten; 2e prijs f 2.50, K. Gootjes St. Maarten B. WOLVEE. No. 1. Voor de beste Oonschapefi, van Texelsch ras, met of zonder lammeren (In gezonden 3 stuks): le prijs f 10. K. Reijn», Barsingerhorn; 2e prijs f 7.50. S. v. d. Wal. Winkel; 3e prijs f 5. B. L. Waiboer, Anna Paulowna; Eerv. verm N. D. Kaan, Wieringerwaard en J. de Jong, Noord- Beemster. No. 2. Voor de beste 1-jarige Ooien, van Texelsch ras. (Ingezonden 6 stuks): le pr. f 10, D. P. Timmerman, Schapen; 2e prijs f 5; K Reijne, Barsingerhorn. Eerv. verm.: J. de Jonge, Noord-Beemster en N. D. Kaart Wieringerwaard. No. 3. Voor de beste Overhouders. (Inge zonden 10 stuks): le prijs f 10, H. van Hoorn. Wieringerwaard; 2e prijs f 7.50. P. v. d. Bel. Schagen; 3e prijs f 5. A. Stin«. Barsingerhorn; 4e prijs f 2.50, Joh. de Veer, Schagen. No. 4 Voor den besten Ram. van Texelsch ras. geboren in 1938 of vroeger, le prijs f 7.50 wed. Langedijk. Abbekerk: 2e priis f 5.D. Oostwóuder, Beemsfer: 3e priis P. Rens, Valkkoog; eerv. verm. P. Borst, Heer- Hugowaard. No. 5 Voor den besten jarigen Ram. van Texelsch ras. le prijs f 7.50 M. Kant. Win kel; 2e prijs f 5.— G. Brak, Barsingerhorn. C. VARKENS. No. 1 Voor de beste Vette Varkens (Inge zonden 2 stuks) Eereprijs f 10.N. G. Ver duin, Burgerbrug; le prijs f 7.50 G. Blaau boer, St. Maartensbrug; 2e prijs f 5.G. Nobel. Öudesluis; 3e prijs f 2.50 Wed. Porte- gijs, 't Zand. No. 2 Voor de beste Fokzeug met biggen, ingeschreven in het N'oordhollandsch Groot Yorkshire-Varkensstamboek. Eereprijs f 15 S. v. d. Wal. Winkel; le prijs f 10.B. Dap per Burgerbrug. No. 3 Voor de beste dragende Fokzeug. ingeschreven in het Noordhollandsrh Groot Yorkshire-Yarkensstamboek. Eereprijs f 15 P. Borst, Heerhugowaard; le prijs f 10.— J. OLIEBOLLEBOOZEN. De jongedames van de Landbonwhnlshoudschool hadden giste ren pannen vol heerlijke oliebollen gebak ken en verkochten ze voor een zacht prijsje op de Paaschveetentoonstelling, ten bate van het geteisterde Finland. Het succes was zéér groot! C. Borst, Heerhugowaard; 2e prijs f 5. S. Borst, Heerhugowaard. No. 4 Voor den besten Dekbeer, ingeschre ven in het N'oordhollandsch Groot Yorkshi- re-Varkensstamboek. Eereprijs f 15S. v. d. Wal, Winkel; le prijs f 10.P Laan, Opmeer; 2e prijs f 5.B. Dapper. Burger brug. D. PLUIMGEDIERTE. (Ingezonden 1 haan en 2 hennen). No. 1 Brakels. le prijs f 2.50 J. Kuiper, Hippolytushoef; 2e prijs f 1.50 idem. No. 2 Hollandsche Hoenders (Hambur gers). le prijs f 2.50 C. Appelman, Wognum 2e prijs f 1.50 idem. No. 4 Leghorns (wit), lc priis f 2.50 W. Borst Schagen; 2e prijs f 1,50 E. Barten St. Maarten. No. 5 Leghorns (patrijs) le prijs f 2.50 G. Vriend, Wognum: 2e prijs f 1.50 S. de Groot, Alkmaar. No. 6 Leghorns (andere kleuren) le prijs f 2.50 J. Smit, Spanbroek; 2e prijs f 1.50 Reukman en Warnaar. Nieuwe N'iedorp. No. 9, Minorca's le prijs f 2.50 J. Smit, Spanbroek. No. 10. Rhode Island Reds. le prijs f 2.50 J. Hanncma, Winkel. No. 13 N. H. Blauwen le prijs f 2.50 E. Barten St. Maarten. No. 14 Andere Rassen, le prijs f 2.50 S. de Groot, Alkmaar. Krielen. No. 15 Hollandsche Krielen le prijs f 2.50 Mevr. Driessen, Alkmaar; 2e prijs f 1.50 Jan de Vries, Wieringen. No. 16 Java Krielen le prijs f 2.30 Reuk- man ep Warnaar N. N'iedorp; 2e prijs f 1.50 K. 'Grocu, Lutjcwinkcl. No. 17 Wvapdotte Krielen le prijs f 2.30 J. Groot, Wieringen; 2e prijs f 1.30 Mevr. Driessen, Alkmaar. No. 18 Cochin Krielen le prijs f 2.50 Reukman en Warnaar; 2e prijs f 1.50 G. Vriend, Wognum. No. 19 Goud- en Zilver Sebricht le prijs f 2.50 Reukman en Warnaar N. Niedorp. 2e prijs f 1.50 idem. No. 20 Engelsche Vechtkriel le prijs f 2.50 Reukman en Warnaar N. Niedorp. No. 21. Andere Rassen Krielen le prijs f 2.50 G. Vriend, Wognum; 2e prijs f 1.50 Reukman en Warnaar, N. Niedorp. Eenden. No. 22 Noordhollandsche Spreeuwkop pen le prijs f 2.50 J. Smit, Spanbroek; 2e prijs f 1.50 idem. No. 23. Loopeenden le prijs f 2.50 J. Smit, Spanbroek; 2e priis f 1.50 idem. No. 24 Khaki Campbell Eenden le prijs f 2.50 C. Borst, Heerhugowaard. No. 25. Andere Eenden lc prijs f 2.50 C. Jol. Alkmaar; 2e prijs f 1.50 J. Smit Span broek. Diversen. No. 27 Toornen le prijs f 2.50 H, Groot Alkmaar: le prijs f 2.50 H Groot Alkmaar 2e prijs f 1.50 C. Jol, Alkmaar. E. KONIJNEN. Konijnen, Vlaamsche Reuzen (wit. ram) le prijs W. Koele, Koog aan de Zaan", 2e prijs Rotgans Wieringen; Bestuurspr. K. Gouma, Wieringen; Zoll. Alkmaar Vlaamsche Reuzen (wit voedster) le prijs Gebr. Visser, Alkmaar; 2e prijs Joh. Reits- ma. Wieringerwaard. Bestnursprijs Joh. Reitsma. idem; Gouma Anna Paulowna; Mw. Bras, Schagen; Zoll. Alkmaar; C Jol, Alkmaar; G. Kromkamp, Wieringerwaard (2 maal) GEJAAGD DOOR DEN WIND! Ier wap peren de vlaggen in den straffen wind op de Paaschveetentoonstelling. Een overzicht van de markt. Vlaamsche Reuzen, andere kleur. ram. le prijs M. de Visser Middenmeer; 2e prijs G. de Boer, Wognum; Bestuurspr. J. Reits ma. Wieringerwaard. Vlaamsche Reus, andere kleur, voedster, le prijs v. d. Kroon, Oudorp; 2e prijs G. Vriend, Wognum. Lotharingers Ram le prijs G. Vriend, Wog ntim; 2e prijs idem; 2e prijs J. Brauneck. Alkmaar; Bestuursprijs H. Rakker, Alkmaar Lotharingers Voedster. Bestuursprijs T. Marees 't Zand. Weener Ram. le prijs C. Jol Alkmaar; le prijs J. Klos, Wieringen; 2e prijs C. Jol, Alkmaar. Angora, Ram. le prijs Mw. Driessen. Alk maar. Angora Voedster, le prijs Mw. Driessen, Alkmaar. Hollanders, zwart en blauw. ram. le prijs N. Pool. Alkmaar; le prijs J. Smit, Span broek; 2e prijs idem. Holanders, zwart en blauw. Voedster, le prijs J. Smit, Spanbroek; 2e prijs idem. Be stuurspriis N. Pool. Alkmaar. Holanders, andere kleur, ram. 2e prijs J. Smit, Spanbroek; bestuursprijs idem. Hollanders, andere kleur, \oedster. le prijs J. Smit Spanbroek; 2e prijs idem. Bestuursprijs A. Grootes, Aartswoud. Chinchilla Voedster. 2e prijs G. Vriend, Wognum. Tan Konijn, Ram. le prijs N. Pool. Alk maar; 2e prijs Rotgans. Wieringen; bestuurs prijs J. Mooi, Wieringen. Tan Konijn, Voedster, le prijs Mw. Dries sen, Alkmaar; 2e prijs N. Pool, Alkmaar: bestuursprijs P. Rotgans, Wieringen; F. Kalksmn. Alkmaar. Zilverkonijn, Ram. le prijs N. Pool, Alk- muur. Zilverkonijn, Voedster, le prijs N. Pool. Alkmaar. Andlerc rassen. Ram. le priis S. Groot, Alkmaar; 2e prijs J. Mooi, Wieringen; Be stuursprijs Mw. Driessen Alkmaar; C. Ro denburg. Alkmaar: C. Rodenburg. Alkmaar. Andere rassen. Voedster le priis C. Ro denburg. Alkmaar; 2e prijs K. Heggelaar, Wieringen. Voedster met jongen, groot e rassen, le prijs J. Brauneck. Alkmaar-; 2e prijs W. Koe le, Koog aan de Zaan; bestuursprijs J. Brau neck. Alkmaar. Nesten jongen, groote rassen, le prijs W. Koele, Koog a. d. Zaan; 2e prijs C Roskam Sijbckarspel. Voedster met jongen, andere rassen, le prijs Mw. Driessen,-Alkmaar; 2e pr. K. Heg gclaar, Wieringen; bestuursprijs G. Vriend, Wognum. Nesten jongen, andere rassen, le prijs G. Vriend, Wognum. BUITENGEWONE PRIJZEN. In deze rubriek werden bekroond de inzendingen van W. van Geelen. Schagen Fa. G. Ranke, Schagen. C. Dissel. Schagen, J. Langeveld, St. Maartensbrug. Garage de Moor, Schagerbrug: M. Boersen, Schagen, K. Blaauboer. Schagen. Voor t eerst in de geschiedenis van de Paasohvee tentoonstelling. Zooals men uit de prijzenlijst van de Paaschveetentoonstelling kan lezen is de kampiocnsmedaille uitgereikt aan den heer P. Dekker te Burgerbrug in de ru briek beste en fijnste gemeste koe, dikbil, niet afgewisseld. Dit is een bijzonderheid, want in de 47 jaren van het bestaan der tentoonstelling is het nog nimmer voorgekomen, dat een dier van een onzer gewestelijke fokkers kampi oen werd. Steeds moesten zij hot afleggen tegen beroepsmesters van elders. De uitslag kan onzen mesters uit de huurt nvoed geven, het is thans bewezen dat op lichtere grond zeer zeker pracht beesten als van den heer Dekker gehouden kunnen «orden. De kampioenskoe is voor zeshonderd gulden (f 600.verkocht aan slager Korver uit Den Helder. DANK AAN DE BURGERIJ. De collecte ten bate van het Kinder Hulp fonds heeft opgebracht f 92.30. EEN GLORIEDAG VOOR SCHAGEN. De dag der dagen, de Schager Paaschtentoonstelling is weer voorbij! Een dag, die door boer en burger niet licht vergeten zal wor den, want niet slechts was er prachtig vee te bewonderen en wer den er hooge prijzen gemaakt, doch ook de middenstander maakte góede zaken en de gezelligheid was echt „ouderwetsch". 1 De „tijdelijke opklaring" waarvan het ■weerbericht gisterochtend sprak, bleek ge lukkig nog al van langen duur te zijn en droeg niet weinig tot het welslagen der tentoonstelling bij. Reeds zeer vroeg in den morgen is het een drukte van belang op Markt, Gedempte Gracht en Laan, tot ver op de Nieuwe Laagzijde staan de aan lokkelijke kramen opgesteld. De ochtend treinen brengen stroomen publiek naar on ze oude marktplaats en weldra is er geen doorkomen meer aan. Voetje voor voetje bewegen boer en burger zich langs de stands, doch het hoogtepunt der belang stelling ligt natuurlijk rond de kerk, van welker toren vroolijk de driekleur wap pert. Daar staan immers onze glanzende koeien, onze prachtige stieren en ander schitterend rundvee, daar staat liet puikje van het puikje-.. Vakmenschen verklaarden ons, dat er dezen dag vet vee van een bui tengewone kwaliteit aanwezig is; er is bijzonder veel verkocht en er zijn verrassend hooge prijzen ge maakt. Ook op het gebied van schapen is de ïokker met wat goeds voor den dag geko men. De rubrieken kleinvee mogen er zijn! Voor de verloting werd benevens dei eerste prijs van drie vette koeien een prachtdier aangekocht van don heer Jo. de Veer, en zelfs bovendien nog een vaars, terwijl in de schapen uitsluitend 1e en 2e prijswinnaars werden gekozen. De commissie stelt zich n.1. op het stand- 11 <punt, dat voor de Schager Paaschverloting £een kwaliteit te goed is! Een bijzondere en zeer actueele attractie vormde wel de oliebollenkraam, waarin de j meisjes van de Huishoudschool het geuri ge baksel verkochten ten bate van Finland, j De kraam vond veel aftrek en er zijn ze- ker heel wat dubbeltjes geofferd. Tot een uur of drie duurde de drukte j Sn het hartje van Schagen, werden er za ken gedaan Hier zag men standhouder I met gloed zijn waren aanprijzen aan den adspirant-kooper, tastte de huisvrouw in de beurs om zich wat moois van de ge- i zellige kramen aan te schaffen, ginder I werd met handslag de koop van een mooi vet beest bezegeld En bij dat alles hiel- den de dienaren van Hermandad een oogje in het zeil en zorgden er voor dat alles ordelijk verliep: gemeente- en rijkspolitie {verdienen een pluim voor de keurige rege ling van het verkeer. De volgende bekroningen werden toege kend: A. VETVEE. No. 1. Voor den besten en fijnsten gemes- fen Os, met hoogstens 6 breede tanden: .eerepr. f 25 A. Pruissen, Haarlemmermeer; le prijs f 10 I. Bos, N. Vennep. Kwaliteits diploma A. Pruissen, Haarlemmereer; eerv. yerm. A. Pruissen, Haarlemmermeer. No. 2. Voor den besten, fijnsten 2-jarigcn Os, met hoogstens 2 breede tanden: Eerepr. i 1 20, J. Hanncma, Winkel; le prijs f 10, P Kistemakcr. Kolhorn; Kwaliteitsdiploma: J. Hanncma, Winkel. No. 3. Voor de beste en fijnste gemeste Koe, met 8 breede tanden: Eereprijs f 25, IA. Pruissen, Haarlemmermeer; le prijs f 15, P. van Leeuwen, Hoorddorp; eerv. verm. K. Marees, Spijkerboor. No. 4. Voor de beste en fijnste gemeste Koe, met 8 breede tanden. Alleen voor mes- Iers uit West-Friesland. (Tot West-Fries land wordt gedacht te behooren, het deel van Noord-Holland, liggende boven een 'denkbeeldige lijn te trekken tusschen de 6tcden Alkmaar en Hoorn): Eereprijs f 25, 3b. de Veer, Schagcn; le prijs f 15, P. Don ker, Twisk; 2e prijs f 5, P. Groot, Midkoud. No. 5. Voor de boste en zwaarst gemeste Koe met 8 breede tanden: Ëercprijs f 25. A. •Pruissen, Haarlemmermeer, le prijs f 15, jj. v. d. Zijden, Heemstede. No. 6. Voor de beste on zwaarst gemeste Koe met 8 breede tanden. Alleen voor mes ters uit West-Friesland. Eerepr. f 25, Joch. Blaauboer. Schagen; le prijs f 15, C Don ker Pzn., Twisk. No. 7. Voor de beste en fijnste gemeste Koe met 6 breede tanden: Eereprijs f 25, A. Pruissen. Haarlemmermeer; le prijs f 15. K. Box. Purmer. Eerv. vermelding: R. Hek- koma, Grijpskerk en P. v. Leeuwen, Hoofd dorp. No. 8. Voor de beste en fijnste gemeste Koe met 6 breede tandon. (Alleen voor mes 1crs uit West-Friesland): F.ereprijs f 25, W. i Burger. N. Niedorp; le prijs f 15. C. Ooster- man. Schagen: 2e prijs f 5, W. Govers. Lut jewinkel; eerv. verm.: W. Stpepker, Texel. I No. 9. Voor de beste en fijnste gpmesto j Koe met 4 breede tanden: Eereprijs f 25, A. missen. Haarlemmermeer; le prijs f 15. i van Leeuwen, Hoofddorp; eerv; Term.»

Schager Courant | 1940 | | pagina 5