De tuinbouw tusschen hamer en aambeeld Rechercheur krijgt KJj een tip.... Predikbeurten NEDERLANDSCHE TUINDERSBOND. Centralisatie van den export noodzakelijk geacht DE NEDERLANDSCHE TUINBOUW HEEFT LEVENSRUIMTE NOODIO. Was het Bestuur te royaal? Neen, zegt do vergadering! DE NED. TUINBOUW WIL DEN WEG DER VERNIEUWING OP. EEN COMMISSIE VOOR ONDERZOEK VOOR HET GROENTEDROGEN. (Van onzen eigen verslaggever). Gisteren hield de Nedcrlandsche Tuinders- bond zijn alg. jaarvergadering in „Krasna- polsky" te Amsterdam. Tengevolgo van den zwaren sneeuwval waren bij den aanvang der vergadering niet veel afgevaardigden aanwezig. Later kwa men meerderen te vergadering. De Voorzitter, de heer W. J. van Kampen uit Voorburg, opende de vergadering niet hartelijk welkom, in het bijzonder tot dc iieeren Dr. Dijt, Dr. Vos, vertegenwoordiger der Lib. Staatspartij, Van der Sluijs voor de S.D.A.P. en van der Wielen van den mo dernen Londarbeidersbond. Bericht van verhindering is ontvangen v. ir. Roebroek, vertegenwoordiger der re geering, van ir. van de Plassche en ir. Ig- natius en dr. Molhuijzen. Spr. wierp een te rugblik op het werk der organisatie. Kr is zeer veel werk verricht moeten worden door do bestuurders. Het jaar 1930 was weer een zeer moeilijk jaar, nog verergerd door dc strenge vorst van 1938—'39 en 1939—'40. Dc tuinbouw heeft wel zware slagen ontvan gen, dergelijke slagen van dc natuur zijn in deze omstandigheden niet normaal meer te dragen. T.a.v. den arbeid van de organi satie was voorz. tevreden. Verschillende afd. zijn uitgebreid, nieuwe gesticht. Spr. wekte op het ledental op te voeren tot dc 5000. De ontwikkeling der innerlijke kracht ziet voor zitter met genoegen toenemen. Hulde wordt gebracht aan secretaris en penningmeester van den bond, voor hun arbeid. De finanli- eele toestand van den bond is niet slecht. Do oorlog is een ware ramp voor den tuinbouw. Ken economische opleving is niet te verwachten, naar voorz.'s meening. In 1914 had men een rijk Europa, nu een arm Europa, dat zich instelt op zoo min mogelijk te importeeren en zeer vele belemmerende bepalingen, welke de oorlogvoerende lan den treffen t.a.v. den uitvoer van groenten Engeland laat minder invoeren, en stelt oischcn aan ons land, dat niet méér naar Duitschland wordt geëxporteerd dan in 1938—'39. Dat is zeer teleurstellend en men kan den toestand dan ook zeer droef tege moet zien. Wi) zitten tusschen hamer en aambeeld en de tuinbouw gaat een verschrikkelijke toe komst tegemoet. Centralisatie van den export dient er te komen. Als op dc oude manier voortgegaan wordt, zal Nederland verkwijnen. Wij staan in de realiteit van het econo misch leven en zien den tuinbouw ver dwijnen. De werkelijkheid van het leven is, dat arbeidsproducfie en consumptie de grondslagen zijn en niet liet geld. Voorz. wekte op, den strijd voort te zet ten. opdat uit dezen tijd een anderen zal verrijzen, tot heil van ons goheele volk. Wij willen op den Nederl. bodem een be staan verwerven. Nu onze groenten niet ge ëxporteerd kunnen worden, dienen zij te worden gedroogd en wel van Regeerings- wege. Er had reeds aan gewerkt moeten worden. Laat ons hopen, dat onze arbeid tot dit werk zal aansporen. (Applaus). Het jaarverslag van den secretaris, dat opgenomen was in het orgaan, vermeldde de vele werkzaamheden van den bond. Dc Bond is in niet minder dan 13 commissies op verschillend gebied vertegenwoordigd. Het ledental der organisatie bedraagt 4037, verdeeld over 87 afdeelingen. In N. Holland zijn li afdeelingen, met 1833 leden. Geconstateerd wordt, dat in den N.T.B. een frissche wind waait en dat het bonds- leven in 1939 van opgewekten aard is ge weest. De balans per 1 Januari sloot op een to taal bedrag van f 1818.18, het kapitaal van den bond was f 942.01. De verlies- en winstrekening sloot op een totaal van f 7481.99, met een winstsaldo van f 648.55. De begrooting 1940 gaf een eindcijfer aan van f 81.00.met een post van onvoorzien van f 400.— In verband met een rondgedeeld pamflet over een verzwegen voorstel drong de hr. Van der Gang Loosduinen er op, dat men niet vooropgezet wantrouwen moet zaaien. (Applaus) Voorzilter merkte op, dat het een troost ls. dat het pamflet door zijn onduidelijk heid vrij onschadelijk is. Als het gaat, om op de te groote rovaliteit van het bestuur te wijzen, is dit een voorbeeld, hoe het niet moet, want dit pamflet is heelemaal over bodig geweest. Men had er goedkooper over kunnen „spreken", (gelach) De heer Koorn, 's Gravenland, de ver spreider van het pamflet, gaf een uitvoeri ge toelichting van het wederrechtelijk ach terhouden van een paar voorstellen t.a.v. de contributie, waarbij hij wees op de stij ging der posten reisgeld, vnoantiegelden. vergoedingen en een beschuldiging tot het bestuur richtte, dat het zijn plicht niet goed vervult. Spr. kwam op tegen de con tributie verhooging, welke niet geheven kan worden. Rumoer. Voorzitter beantwoordde dezen spreker, die eenig rumoer veroorzaakte door zijn be toog. Voorzitter zeide, dat het bestuur een en ander zoo zuinig mogelijk beheert. De begrooting werd vastgesteld. De aftredende bestuurleden werden alle herkozen. Het voorstel van het H.B. om aan te dringen op <le stichting van een ministe rie van Landbouw werd zonder eenige be spreking aangenomen. Over de verhooging van de con- tributie-afdraoht van f 1.50 op f 2.per lid en per jaar werd door verschillende heeren het woord ge voerd. Voorzitter zeide, dat men de contri butieregeling plaatselijk of provinciaal kan regelen, als de afdracht maar op het voor gesteld bedrag bepaald wordt. Oudkarspel drong aan op een uniforme contributiere geling en ledenwerving, dat ook een be langrijke ontvangst tot gevolg heeft. Het voorstel werd aangenomen. Het voorstel van het bestuur om op in krimping van het door dc coloradokever besmette gebied aan te dringen, wanneer dit door uitroeiing van een „haard" moge lijk is. Werd aangenomen. In de middagvergadering verwelkomde voorz. nog de Kamerleden Posthuma en Ebels. Aan de orde kwamen ecnige voorstellen, waarin wordt aangedrongen op verbetering van de positie van den tuinbouw en de clearing met Duitschland en verbetering van den export naar Duitschland en Bel gië. He(t Bestuur heeft alle sympathie voor deze' voorstellen. Voorz. hoopte, dat de Regeering de klip pen t.a.v. de clearing met Duitschland,. in verband met de Engelsche houding, zal weten te omzeilen. Een motie, waarin wordt gewezen op de mecr-invoer dan uitvoer van f 500 milli- oen en op de steeds meer inkrimpende ex port en het betreurd wordt dat de belan gen van den Ncd. tuinbouw op deze wijze worden behartigd, wilde voorz. aan den minister van Econ. Zaken en den Regee- ringscommissaris voor den Tuinbouw zen den. De heer Van der Gaag, Loosduinen, had den indruk, dat de onderhandelaren met België, met de 6taart tusschen de boenen zijn teruggekomen. De tuinbouw ligt aan het kleine speentje, zeide spr., omdat men van Nederland een industrieland wil ma ken. De heer Borst, Oudkarspel, wees op het belang voor zijn streek van een verruiming van de exporfmogelijkheid, waarbij hij op merkte, dat de bemoeiing van Engeland daarop funeste gevolgen zal hebben. Zou den wij door dit te tolereeren, de neutra liteit niet jn gevaar brengen? Spr. drong aan op een onderzoek hoe deze vork aan den steel zit. Dat is van groot belnag! De heer Blom. Andijk, zou. als de export niet grooter mag zijn door weVke pressie ook. de tuinbouw daarvan het loodje zou moeten leggen, maar do schade gedragen moet worden door het gehcele volk. (In stemming). Het II.B. zal al het mogelijk-e doen, om inzicht in den toestand te krijgen. Een motie werd aangenomen, waarin aangedrongen wordt bij de regeering. in het vervolg bij het afsluiten van handels verdragen meer rekening te houden met dn belangen van den Nederlandschen Tuin bouw. Het voorstel van Wijdenes over het dro gen van groenten werd hierna door den heer Ham, Wijdenes toegelicht. Spr. was van meening, dat deze bewer king niet in particuliere handen terecht moet komen, daar het dan ook op onge- wenschte tijden in den handel gebracht kan worden. De heer Van Dok deelde mede, dat de machines (een Ned. Octrooi) in een Ned. fabriek worden gemaakt. Spr. drong er op aan dat spoed wordt betracht, daar anders de uitvinding wel eens naar het buitenland zou kunnen gaan. Volgens spr. wordt overwogen een groen- tendroogmachine#te bouwen. Het is noodig dat deze vergadering zich hierover uit spreekt. De benoodigdc machines zullen ongeveer f 30 millioen moeten kosten; het geen, wanneer zij aan hun doel, verruiming van den afzet, voldoen, niet te veel is. De regeering dient spoedig in te grijpen Deze vergadering zal een demonstratie inoe ten zijn van den wil van tuinbouwend Ne derland om een ruilproduct te willen pro- duceeren in plaats van voor mestvaalt'of veevoer. Men heeft de keus tusschen vernieuwing en ondergang. Laat de Ned. tuinbouw den weg naar vernieuwing inslaan. Deze rede werd beloond met een krachtig applaus. Voorzitter deed de toezegging, dat het bestuur deze zaak op korten termijn zal onderzoeken en een commissie hiervoor zal vormen. Dit laatste zal nog dezen dag geschieden. Van deze commissie zal de heer Van Dok de leiding hebben. De afd. GrootebrookLutjebrock stelde voor, dat het bestuur allo pogingen in liet werk stelt, de richtprijzen 1939 te herzien, en met minstens 10 verhoogd te krijgen. Het H.B. wees er op, dat de richtprijzen reeds herberekend zijn. De Regeering heeft deze echter niet erkend. Voorz. verwacht van verdere pogingen niets. Wel dient men voor 1940 een herziene richtprijs te krijgen. Een opmerking van den heer Van der Gaag, Loosduinen, dat de Minister zijn woord gebroken heeft, dat hij den tuinbouw op dezelfde wijze als den landbouw zou behandelen, werd met applaus onderstreept. Spr. stelde voor, een telegram aan de Koningin te zenden, waarin op deze woordbreuk gewezen wordt. Men besloot H. M. de Koningin en don Minister op den nood in den tuinbouw te wijzen. Een aantal afdeelingen had voorstellen in gediend La.v. het verstrekken van zakenverlof aan gemobiliseerde iuinders. Het H.B. acht liet zeer gcwcnscht, dat de uitbreiding van het-verstrekken van zaken- i v erlof deze allereerst ten goede komen aan de tuinders en tuinderszonen. Voorzitter zei de nog, dat in sommige plaatsen aan de bur gemeesters deskundige adviseurs zijn aange boden. Daarmede heeft men soms goed suc ces gehad. Men ging met het prae-advies accoord. De afd. Wijdenes drong aan op algeheele herziening van de teelt vergunningen voor groenten en aardappelen. De basis 1933 heeft tot ongewenschte toestanden geleid. Na een toelichting van den heer Ham, werd toegezegd, dat deze zaak bezien zal worden. De afd. Andijk wilde aandringen, dat tuinzaadteeltvergunningen op naam van de telers gesteld worden en dat de vrije beschikking hiervan aan de kweekers blijft. Het H.B. is het hiermede eens. Deze ver gunningen dienen geheel los te staan van contract- of uitbetalingsteelt. Men wil onder den zaadhandel vandaan. De heer Blom, Andijk, zeide, dat het er naar uitziet, dat men dc tuinders onder de zaadhandelaren wil houden. Het begint te lijken op blanke slavernij. Spr. protesteerde daar heftig tegen. Als men aan de handelaars gebonden blijft, zal liet op een opstand uitloopen! Het zal moei lijk zijn, de menschen in de hand te hou den, zeide de heer Blom. De kleine tuinderssteun kwam hierna aan de orde, in verband met eenige voorstellen. Het H.B. meende dat de verhoogde prijzen van tuinbouwbenoodigd- heden en levensonderhoud wel aanleiding kon zijn voor verhooging der normen of voor toepassing duurtetoeslag. In het prae-advies op de voorstellen La.v. de stabiliseering van pachten en de beoor deeling van pachtcontracten wordt gewezen op de nivellcercndo werking van de Pacht wet Beoordeeling van alle pachtcontracten door de pachtbureaux achtte het bestuur wel gewcnscht. Verlenging van de garantiepe riode voor vroege aardappelen. van 15 Juli tot 1 Augustus werd voorgesteld door een viertal afdeelingen. Ook het H.B. acht het zeer gewenscht dat deze termijn verlengd wordt Dc afd. Oostwoud stelde voor, aan te drin gen niet te veel soepelheid te betrachten met de teeltvergunningen op bedrijven boven IC HA. Het bestuur ontried dit voorstel, daar het zeer moeilijk is, dc juiste lijn te trekken. De vergadering ging met dit prae-advies accoord. De nood in de bloembollencnl- tuur werd naar voren gebracht door de afd. An-, na Paulowna, bij monde van den heer Hoep. Aangedrongen wordt op bevriezing van de te hooge lasten. X. Het II.B. meende, in verband met de on zekerheid van de rentabiliteit van de be drijven in de toekomst, een, afwachtende houding te moeten aannemen. Als een en ander vast staat, kan men zijn houding be palen. De volgende voorstellen behelsden ge- wenschte verbeteringen t.a.v. den prijs van de peulvruchten. Verschillende wenschen werden naar vo ren gebracht, over de prijzen, het spoediger uitbetalen en sneller terugzenden van ledi ge zakken, statiegeld enz. Het H.B. zegt in het prae-advies dat er steeds aan verbetering dezer prijzen wordt gewerkt. Het prae-advies werd aangenomen. In de rondvraag heeft de heer Butter, Koedijk, tegen bespreken van voorsteilen in het bondsorgaan bezwaar gemaakt. Er wa ren voorstellen bij welke zeer urgent waren. Spr. drong aan, een volgende keer een an dere gedragslijn te volgen. Hierna sluiting. heer-hu gow aard DURE BELANGLOOSHEID. „Staatspensioen" vergadert. Woensdag vergaderde de afd. Heerhugo- waard van den Bond voor Staatspensionnee- ring in café Rus. De voorzitter. A. Kooij, opende met wel kom. De notulen werden goedgekeurd, even als het jaarverslag. Dc heer C. Slooten bracht verslag uit over het nazien der rekening en adviseerde lot goedkeuring. Echter had de commissie zich verwonderd over de vereenigingen, welke zoogenaamd belangeloos hunne medewerking verleenden en toch nog zooveel onkosten in rekening brachten. De rekening v. d. penningmeester gaf aan: ontvangsten f 170.33, uitgaven f 139.18, saldo f31.15. Het beginsaldo was f38.33, alzoo een achteruitgang van f7.18. Het ledental was stationnair gebleven. De aftredende bestuursleden mevr. Porte- Wit en de hoeren Grootes en Slikker werden herkozen. Tot kasnazicners werden benoemd de hee ren C. Slooten en F. Kppinga. De rondvraag leverde niets op, zoodat slui ting volgde. VERANDERING VAN FUNCTIE. De heer J. Krijgsman, hulpbesteller bij de nosterijen, is met ingang van 16 Maart be noemd tot arbeider in tijdclijken dienst bij 'iet Staatsbedrijf der P.T.T., met als stand plaats Heerhugowaard (Zuid). wieringerwaard BENOEMING. Naar we vernemen is de heer Govers te Oterleek als machinist aan de Coöp. Zui velfabriek alhier benoemd. zupe ST. MAARTENSBRUG. VOOR FINLAND. Naar wij vernemen, zijn de vorige week eenige leden van den Bond van Boerinnen e. a. Plattelandsvrouwen bij de leden op be zoek geweest, voor coh collecte ten behoeve van de Finsche Lotta's. m:t als resultaat, dat een bedrag van f 132.25 werd gecollec teerd. HERSTELLEN VLOTBRUG. Woensdag a.s. zal het herstellen van de vlotbrug in den Sint Maartensweg in deze gemeente te Haarlem worden aanbesteed. De kosten van dit werk zullen ongeveer f 19.000.— bedragen. BURGERLIJKE STAND. Van 8 tot en met 14 Maart. Geboren: Reijcr, zoon van Cornelis Kla ver en Trijntje Antje Glas; Marinus, zoon van Pieter Mol en Maria Pleuntje Mol; Aafke Jannetta, dochter van Folkert de Haan en Kelkje Schaafsma; Jan Roelof, zoon van Roelof van der Veer en Trijntje Kooiker; Joannes Wilhelmus, zoon van Cornelis Johannes Sneekes en Catharine Volkers. Overleden: Jan Willem Bakker, 58 jr., z. b., ongehuwd; Trijntje Brommer, 78 jr., z. b., ongehuwd; Cornelis Brouwer, 82 jr., z. b., weduwnaar van Immetje Schoen. anna paulowna DE LAGEDIJK EISCHT FLINK HERSTEL. De beschadiging van den weg over den I.agedijk is zoo ernstig, dat afdoend herstel eigenlijk niet mogelijk is als men het ver keer beurtelings doorgang laat vinden over de eene helft van den weg, terwijl de ande re helft onder handen wordt genomen. Bij het drukke vervoer van zoo zware vrachten als hier langs gaan, bestaat dan groote kans op nog ernstiger verzakkingen. Er wordt daarom overwogen den weg eenigen tijd, wellicht een paar weken, geheel af te slyiten om hem eens grondig onder haden te kun nen nemen. Zou echter de Krommetocht, waarlangs dan waarschijnlijk gereden moet worden, het een veertien dagen uithouden als daar dagelijks de zware vrachten over denderen? Of zou het mogelijk zijn de naar Friesland doorgaande vrachtauto's gedurende dien tijd door den Wicringcrmeerpoldcr te leiden? Het verkeer van thans is voor den I.age dijk eigenlijk veel te zwaar, of misschien beter gezegd, de grondslag voor het wegdek is te licht ^oor cle zware treilers, die hier tegenwoordig in flinke vaart over rollen. Men verzekerde ons, dat dit verkeer trou wens ook funest is voor de oudere huizen die licht, en zonder dat eerst geheid was, wer den gebouwd en nu scheuren in de muren gaan vertoonen. breezaNd. HOE GAAT HET MET DEN SCHOOLBOUW? Do langdurige en strenge vorst heeft het aanvangen met den bouw der nieuwe open bare school sterk verlaat. Het-sloopen van de oude school was, vóór de ergste kou kwam, al grootendeels klaar. En als ach ter de rest van het sloopwerk thans niet zoo heel veel haast gezet wordt, dan komt dat, omdat het oudo toch den bouw van het nieuwe niet in den weg zit en ook zoo deelde men ons mede vanwege het feit, dat de ierbakken niet uitgebroken worden, omdat men de gier niet kwijt raakt. Lief hebbers zijn er allicht wel voor te vinden, maar de ierkarren schijnen in Breezand nog maar schaars aanwezig te zijn. Nu de vorst uit den grond is, wordt het voorbereidend werk voor den nieuwbouw flink aangepakt. De omtrekken van de ge bouwen zijn uitgezet en het eerste proef- lieien heeft plaats gehad. Dit bevestigde voorloopig het vermoeden, dat palen van 8 meter noodig waren, maar ook voldoende zullen zijn. langend1jk DE SNEEUWVAL. De enorme sneeuwval in den nacht van Woensdag op Donderdag, heeft het. verkeer wel heel wat last bezorgd. De autobussen van de IIABO konden niet op tijd hun dien sten rijden. De bus van negen uur was on geveer drie kwartier te laat Ook de treinen loop heeft de nadeclen van den sneeuwval ondervonden, hetgeen het op tijd rijden der bussen ook niet in de hand gewerkt heeft. Voor de chauffeurs was het weer uitkij ken, daar de weg op vele plaatsen zeer ge vaarlijk was. In Sint Pancras Zuid was dc sneeuw tamelijk hoog opgewaaid, hetgeen zijn moeilijkheden met zich bracht Voor de bus, welke om zes uur uit Alkmaar ver trekt, reed een trailer met oplegger. Plot seling stond do trailer dwars op den weg en reed door een hek een weiland in. Gelukkig bleef de wagen overeind staan en kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. In de dorpen was men op vele plaatsen bezig geweest met sneeuwruimen, zoodat daar de weg later op den dag behoorlijk te berijden was. OUDKARSPEL. BENOEMD. In de gehouden bestuursvergadering van de Begrafenisverecniging is de heer C. Borst Pz. als voorzitter benoemd. bergen VERPACHTING. Uitslag van dc op Woensdag j.1. gehouden publieke verpachting: Perceel „Kogendijk", loopende van Oos- terweg tot Kanaaldijk, gegund aan P. Roo- zendaal te Bergen voor f 5. Perceel „Natteweg", loopende van Dr. van Peltlaan tot Kerkcdijk, gegund aan S. van Wonderen voor f 2.50; Perceel „Oosteinde van de Zuidlaan" ge gund aan L. van 't Sant, voor f dc grasbermen van den Bergerweg, loo pende van den Nesdijk in N.W. richting tot lioek Oude Bergerweg, gegund aan J. Kol lenberg voor f 15. grasbennen, loopende van Oude Tol tot Barncbrug, gegund aan P. Roozendaal, voor f 19.—; het gemeentelijk opslagterrein aan de Schermersloot, gegund aan J. Bult voor f 5. MILTVUUR. In deze gemeente heeft zich nog een geval van miltvuur voorgedaan. Een varken van den veehouder V. is nl. aan deze ziekte ge storven. Het cadaver is vernietigd, ONWEL GEWORDEN EN OVERLEDEN. De 47-jarige S. uit Egmond aan Zee, die zich Woensdag j.1. te Bergen aan Zee op hield, is plotseling onwel geworden en kort daarna overleden. ARBEIDSBEMIDDELING. Zaterdag 9 Maart j.1. waren als werkzoe kend bij het orgaan der arbeidsbemiddeling alhier ingeschreven 77 mannelijke personen en 1 vrouwelijke. En 't was een goeie! Dief van dertig rijwielen in Den Haag aan gehouden. Drie a vier weken geleden bleek er weer iet gro weer eens een hausse te zijn op de rijwiel- dief&talmarkt. Aangiften van allerlei zij den kwamen bij de Haagschc politic bin nen van karretjes, die gestolen waren op plaatsen waar men veel rijwielen pleegt neer te zetten -zonder bewgking. In verband daarmede werd een nauwge zet onderzoek ingesteld bij opkoopers, van wie er eenige de politie reeds hadden ge waarschuwd, dat een ongeveer 25-jarige man zich bezig hield met het ten verkoop aanbieden van tweedehands fietsen, terwijl hij zich trachtte te lcgitimecren met een rentekaart of distributiekaart. Een van de met het ondex'zoek belaste rechercheurs kreeg bij een opkooper aan het Spui den tip, dat de gezochte waarschijnlijk aan den overkant woonde en... dat hij toeval lig voor het raam stond. De rechercheur bleef toen korten tijd in den opkooperswin- kel en -zag zijn geduld beloond met het op straat verschijnen van den man aan den overkant. Onopgemerkt volgde de recher cheur den verdachte, om hem op de Am- sterdamsche Veerkade een zijstraat van het Spui aan te houden. Tijdens het verhoor bij de politie beken de de aangehoudene, een dertigtal rijwie len te hebl>en gestolen. Het bleek dc 25- jarige H. F. J. te zijn, die inderdaad zijn rentekaart als legitimatiemiddel had ge bruikt, doch voor de variatie ook wel een ten name van een vrouw staande distribu tiekaart te hebben getoond, ofwel de eer ste letter van zijn naam op zijn eigen ren tekaart in een ,.H" te hebben veranderd. Een aantal gestolen rijwielen kon nog worden opgespoord. Dc aangehoudene is in verzekerde bewa ring gesteld. uinhcl ilaaisjc leroïse ;en va: erm&a lil wij< octen poeld uor be De ii laar g ijke k rerstoc lc mei iluiten 120 ge len oi lij pol itaat Totd sint pancras SECRETARIE-NIEUWS. Aan den heer T. Bakker alhier is ver gunning verleend voor het bouwen van een nieuw woonhuis bij de „Witte Kerk" door slooping van het oude woonhuis. Aan D. Klinkhamer alhier is zakenver lof verleend voor zijn zaak. Verloren: een damestaschje, waarin aan wezig was 1 mes en 2 platen van 'n gehak machine, tusschen Alkmaar en Sint Pan cras. Inlichtingen te bekomen ten raad- huize. nieuwe niedorp ZAKENVERLOF. Aan de dienstplichtigen Jb. v. d. Stok Sz. D. Grin, J. Vethman en P. Schager is zaken verlof verleend. ZONDAG 17 MAART. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorin. 10 uur, Ds. P. H. Kapteyn. Liturgische dienst Burgerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Enklaar. Bevestiging van K^rkeraadsleden. St. Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen* dienst wegens kerkherstel. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Bevestiging van lidmaten. Coll. Eenigenburg, geen dienst. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorstman. Bevestiging van lidm. Dirkshorn, 's av. 7 uur, Ds. de Leeuw. Afscheidswoord en Welkomstgroet. Nieuwe Nicdorp, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Afscheidswoord en Welkomst groet. Winkel, geen samenkomst. Kol hom, voorm. 10 uur, Ds. v. Biemcn. Bevestiging van lidmaten. Barsingerhorn, nam. 2 uur, Ds. v. Biemen. Bevestiging van lid-maten. Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. v. Wichen. H. Doop. Huisduinen, voonm. 10 uur, Ds. Vaandrager Huisduinen, 's av. 7 uur, Ds. v. Wichen. - H. Avondmaal. Callantsoog, voorm. 10 uur, Ds. J. H. Kroes. Dienst voor militairen en burgers. Oude Nicdorp,' voorm. 10 uur, Ds. Krop. Hoogwoud, nam. 2 uur, Ds. Baudet. Be vestiging lidmaten. Hippolytushocf, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Nieuwe lidmaten. Collecte. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Noordscharwoude, voorm. 10 uur, Ds. Nell. Bevestiging lidmaten. Extra collecte. Veenhuizen, nam. 2 uur, Ds. Nell. Bev. lidmaten. Extra collecte. Oudkarspel, 's av. 7 uur, Ds. Nell. Beves tiging lidmaten. Extra collecte. Koediik, voorm. 10 uur, de heer C. A. Korn- dörffer. Groet, nam. 7.30 uur, Ds. Boekc. Schoor!, zie Groet. Warmcnhuizon. voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Bevestigingl idmaten. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushocf. vm. 10 uur, Ds. de Wilde. Doop. Collecte. Broek, op Langendijk, voorm. 9.45 uur, Ds. Mr. J. A. Oosfcrhaan. Doop. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 9.30 uur, Ds. Bouma, van Noordwijk aan Zee. Nam. 5 uur. Ds. Bouma. Kolhorn, voorm. 9.30 uur. Leesdienst. v Nam. 2.30 uur, Cand. van Twillert, van Wieri ngerwerf. Wieringerwcrf, voorm. 9.30 uur, .Cand. H. van Twillert. Nam. 2.30 uur. Cand. H. v. Twillert. Middenmeer, vm. 9,30 uur, Ds. v. d. Vliét. Nnm. 2.30 uur, Ds. v. d. Vliet. Slootdorp. voorm. 9.30 uur. Ds. L. J. Goede. Nam. 2.30 uur. Ds L. .T. Goede. Evannelisatie. Schagen. voorm. 10.15 uur. Ds. G. A. den Hertog, van Amsterdam. Bevestiging nieuwe lidmaten. B-eozand. voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. 3.30 uur. de heer Boon. SchnTorbru'». Riieenk. Chr. Jongemannen- vereen.. Dinsdagavond 7 30 uur in het EVBnf">,!«nf!(«»(ihni,w a.d. Ornnfosloot The Star of Hope Misslon. Julianadorp. 's av. 7 uur. dc heer J. Se vensmn, van Amsterdam.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6