COCKTAIL Italiaansche vliegtuig- productie wordt verdubbeld Hebt U dePaaschetalaqebij ie Alkmaar. Alkmaarsche Kaasmarkt „de Raat' al gezien Motorschuit verliest deklast Twee maanden tegen motorrijder geëisebt Schagen Nieuws Zaterdag 16 Maart 1940 Tweede blad (Zitting van Vrijdag 15 Maart.) Noordscharwoude GEEN GEMAKKELIJKE HEEREN. De verdachten J. 13. en P. de M. uit Nrd.- Scharwoude, waren niet direct gemakke lijke heeren. De Ambt. van het O.M. Mr. de Brueys .Tack had hun ten laste geleed, dat zij met een schepnet gevischt hadden zonder visch- acte. Dat was gebeurd in de maand Januari. Een schepnet is een verboden vischtuig; merkte; mr. Boerrigter op. We hebben heelgaar niet gevischt, wier pen beide verdachten op. De landbouwer K. W. uit'Noordscharwou de, als getuige gehoord, verklaarde de man nen niet te hebben zien visschen. De tweede getuige de boerenknecht J. H. H. uit Noordscharwoude had ook de bei de verdachten wel op het pad gezien, maar visschen deden ze niet. Heeft U dat vroeger ook nooit gezien, dat ze met een schepnet vischten? vroeg mr. de Brueys Tack. Vóórdien wèl aldus get. De Ambt van het O.M. requisitoir nemend achtte het tenlaste gelegde wettig en over- tuingend bewezen. Verdachtten vischten met verboden vischtuig, zonder akte en in ver boden water. Mr. de Brueys Tack eischte drie geldboe tes elk van i 6.— of 3 maal 6 dagen hech tenis. De heeren bleven hardnekkig ontkennen, daar in Januari gevischt te hebben. De Kantonrechter deed er precies de helft af en veroordeelde elk der verdachten tot 3 maal f 3.— boete; subs. 3 maal 3 dagen hechtenis met last tot vernietiging van het in beslag genomen schepnet. Schoorl, DE GLADHEID. Op den Heerenweg te Schoorl zou een zekere H. Kr. zich op 10 Februari j.1. te ver van den rechterkant van den weg heb ben verwijderd, bij het passceren van een luxe auto, waardoor een aanrijding was gevolgd. U reed met een paard bespannen vierwie lig voertuig nietwaar? vroeg mr. Boerrig ter. Het was een drie-wielig voertuig, zeide yerd.. Dan zullen we er een wiel afdoen, vond de Kantonrechter. Get. C. S. v. d. Br. van beroep chauffeur en wonende te Schoorl zeide met z'n auto van Hargen te zijn gekomen. Toen hij de kar van verd. passeerde had er een aan rijding plaats. M n vóór en achterspatbord werden beschadigd, maar of ik al schreeuw de, dat verd. stoppen moest; hij reed kalm door. Daar heb ik een lieeleboel op te zeggen, want zóó gaat het niet! vond verd. Door de gladheid kon ik niet verder naar rechts, riep verd. luidkeels uit. Die meneer in de auto gaf me geen gelegenheid om te passeeren. Niet zoo luid, we verstaan u toch wel!-, maande mr. Boerrigter. De Kantonrechter wil de zaak aanhouden tot Vrijdag 29 Maart, om de passagiers van de auto te hooren. Harenkarspel. ALWEER EEN VISSCHER. Op 7 Februari j.1. had verd. S. G. uit Harenkarspel met verboden vischtuig ge vischt in de Sluissloot. Verd. ontkende dit ten stelligste. Wat deed u dan met dat schepnet?, vroeg de Ambtenaar. Ik had geen eens een schepnet, antwoord de verd. Ambt. O.M.: Ook al niet! Do verbalisant verklaart héél wat anders, zeide mr. Boerrigter. Hij kan zooveel verklaren, meende verd. Ook deze zaak wordt aangehouden tot Vrij dag 29 Maart om den verbalisant te hooren. De markt was slecht. Voor de beste kaas werd reeds In den begin ne f 22betaald, waar één stapel met 124.uitliep. De kwaliteit, die tegen het goede aan was, ging er uit voor f 21.ad 1 21.50, zoodat de doorsneeprijs f £50 h f 3.beneden die van de vorige week lag. Ten deele schijnt deze terugval toe te schrijven aan het uitblijven van buitenlandsche orders, hetgeen in zooverre opmerkelijk is, waar het Fransche contingent nog niet is uit geput. Ook de kwaliteit we zijn weer aan de periode van de schei kaas doet het hare, terwijl daar- bij vermoedelijk de tijd van de gras kaas dit jaar zeer laat zal komen. M.a.w. een lange overgangsperiode. De aanvoer blijft toenemen- Gis ter waren aanwezig wellioht circa 45.000 K G. WelMcht is deze toename ook van gewicht Ook betrekkelijk neemt de melkgift wat toe. De vorige week lag deze 15 pet beneden de overeenkomstige week van verleden Jaar, tegen 20 pet. de voor-vorige week. Een lichtpunt is, dat de productie ln Friesland zeer beperkt blijft Men schijnt daar de voorkeur te geven aan de productie van boter en mage re melkproducten. De typische oude brug getjes aan het „Oude Delft", een bezienswaar digheid voor vele be zoekers van Delft, wor den van gemeentewege grondig nagezien en, waar noodig, gerestau- DE MIDDELLANDSCHE ZEE IS VOOR ITALIë DE WEG EN HET LEVEN. Tijdens de behandeling van de begrooting van luchtvaart, heeft de Italiaansche ka njer gistermorgen in tegenwoordigheid van Mussolini geluisterd naar een rede van den onderstaatssecretaris generaal Pricolo, waarin hij wees op de kracht van het Ita liaansche luchtleger en meedeelde, dat de productie der vliegtuigfabrieken het tot dusverre bereikte maximum verre overtreft en over een halfjaar bijna verdubbeld zal zijn Tusschen luchtmacht, marine en land leger liecrscht een nauwe samenwerking, zooals reeds gebleken is in de campagnes van Abessinië, Spanje en Albanië. Vervol gens wees Pricolo op de rol \p.n het lucht- wapen in den huidigen oorlog. In de Noordzee houdt de Duitsche luchtmacht de overhand op Britsche koopvaardijschepen. Hetzelfde kan niet gezegd worden ten aan zien van de oorlogsschepen, maar logisch gesproken valt aan te nemen, dat de luchtmacht erin zal slagen htm ten minste groote beperkingen in gebruik en activiteit op te leggen. Die constateeringen zijn van bijzon der belang voor Italië, want de Middellandschc Zee is voor Italië de weg en het leven en ik kan ver zekeren, aldus Pricolo, dat zij dit zal blijven, dank zij 'de onbeperkte mogelijkheden van ''ahnva! en ver dediging welke de luchtmacht ver oorlooft. Daarna behandelde Pricolo de burger luchtvaart. Italië bezit in totaal 65 lucht lijnen over bijna 60.000 kilometer. MUSSOLINI VRAAGT NIEUWE CREDIETEN VOOR DEFENSIE. Mussolini, als leider der regeering en minister van oorlog, heeft aan de kamer van fasces en corporaties een wetsontwerp voorgelegd, waarbij het ministerie van oor, log gemachtigd wordt, om tot 30 Juni 1940 voor de uitgaven wegens de bijzondere be hoeften der nationale verdediging, bedra gen op te nemen tot een maximum van acht milliard lires boven de reeds voor dezelfde doeleinden verleen-de credieten. De desbe treffende ciedieten zullen evenwel bestemd zijn voor de twee dienstjaren 1939/40 en 1940/41. De indiening van het wetsontwerp geschiedt in overleg met het ministerie van financiën. Helsinki toch Olympiade-stad 1 Geen technische redenen om dc spelen niet te laten doorgaan. Naar uit Helsinki gemeld wordt zal eerst in den loop van April een beslissing worden genomen ten aanzien van het punt of de Olympische Spelen in Augustus a.s. al of niet zullen doorgaan. Lauri Miettinen, secretaris van het organisatiecomité, ver klaarde, dat de voorbereidingen reeds zoo ver waren getroffen, dat er geen technische redenen zijn oux de spelen niet te laten doorgaan. Dr. Colija door dea Eagelschen koning ontvangen De Engelsche Koning heeft den oud-minister president van Neder land, dr. H. Colijn, die een bezoek aan Londen lwngt, in het Bucking- ham Palace in gehoor ontvangen. Palmpaschen voor de Prinsesjes Vanochtend te Soestdijk aange boden. Namens de afdeeling Amsterdam van het Algemeen Nederlandsch Verbond zijn he denochtend aan het Paleis Soestdijk twee Amsterdamsche Palmpaschen voor de Prin sesjes aangeboden door een jongen en een meisje, een welp en een kaboutertje, on der leiding van de leidsters der Palmpaasch commissie mej. E. C. Draayer, voorzitster* en den heer A. Weiier. Ik heb er gewoon verrukt van gestaan Zulke snoezige modelletjes en snitten heb ik nog ner gens gezien. Er zijn wandel schoentjes. U weet wel, die met sportieve hak vanaf f 4.95, waar ik direct zin in kreeg. Sportieve sandaletten in die nieuwe modekleuren met toch een gekleed hak je, van f 5.95, en Neen, ik kan werkelijk alles niet noemen. U moet zelf eens gaan kijken bij /tt> LANGE/TRAAT 80 TEL. 3383 ALKMAAR Arbeider kroop door brugdek En werd door naderenden trein vermorzeld. Gisterochtend is op de spoorbrug over de Gouwe bij Waddinxveen 'n vreeselijk onge luk gebeurd. Dc 62-jarige losarbeider van den provin cialen waterstaat, M. Bot wonende te Stolwijkersluis. die een boot in het Rem- mingswerk onder de spoorbrug had vastge legd en door een opening in het brugdek naar boven kwam, werd door een motor- trein uit Alphen aan den Rijn gegrepen. De man was op slag dood. Men neemt aan. dat het slachtoffer, die eenigszins doof was, den trein niet heeft hooren aankomen. Het stoffelijk overschot is naar de alge- mecne begraafplaats te Waddinxveen over gebracht. DEN HELDER Kajuit staat in brand. Schipper en zijn zoon te water, moeder-de- vrouw stuurt het schip naar den waL Donderdagavond heeft de motordekschuit „Maranatha", schipper Carmiggelt uit Arn hem, eenige oogenblikken nadat zij het Twentekanaal was uitgevaren, haar deklast verloren. Deze bestond uit een motor met spoel pomp van een gewicht van ongeveer zestig ton, welke vervoerd moest worden van Hengelo (O.) naar een scheepswerf te Alblas^erdam. De lading is gaan schuiven, toen het schip zich op de IJssel bevond. De schip per en zijn zoon waren aan dek, doch door het zeer sterke overhellen van de boot raakten beiden te water. De vrouw van den schipper was in de kajuit bezig den maaltijd te be reiden. Het fornuis schoof van zijn plaats en ook de overige inventaris werd door elkaar gegooid. Er ont stond brand in deze ruimte, waarbij de vrouw brandwonden aan haar beenen opliep. Zij haastte zich naar het dek. waar zij tot de ontstellende ontdekking kwam. dat haar man en zoon in de rivier lagen. De schipper, die niet kon zwemmen, wist nog bijtijds de roeiboot, welke achter aan het schip werd meegesleept, te grijpen. De zoon, die we! de zwemkunst machtig was, trachtte in den feilen sneeuwstorm en in het ijskoude water den wal te bereiken. Hij werd door zijn vader met de roeiboot op gepikt. De vrouw van den schipper, die zich nog steeds aan boord bevond, zette den motor stil en stuurde het schip naar den wal. Toen de schipper en zijn zoon weer aan boord waren gekomen, konden zij met em mers water den brand in de kajuit blus- sehen. Een groot deel van den inventaris, die niet verzekerd was, ging verloren. Dc deklast was verzekerd. Wagens roekeloos rijden. Op 2 December van het vorige Jaar stond een groepje van vier jongelui op den groo- ten weg onder Wapenveld te praten. De motorrijder van B., die uit de richting Apeldoorn kwam, reed op de jongelui in. Twee van hen. Jannetje Breedwout en Ma- rinus Frederiks werden ernstig gewond. Jannetje liep een zware hersenschudding op en brak bovendien een arm en een been. Zij heeft zes weken in het ziekenhuis te Zwolle gelegen. Frederiks is daar vier weken verpleegd eveneens wegens een zware hersenschudding. De motorrijder had zich gisteren terzake van hoogst roekeloos en onvoorzichtig rij den te verantwoorden voor de Zwolsche rerhthank. Het O. M. vorderde twee maanden gevan genisstraf tegen hem met intrekking van de bevoegdheid om motorrijtuigen te bestu ren gedurende één jaar. Uitspraak over veertien dagen. AMERICAN CIGARETTES UNITED CIGARETTE FACTORIES INC SCHAGEN EEN MOOIE NIEUWE ZAAK. De bakkerswinkel in de Regentenstraat, waar vroeger de fa. Straat woonde, hg$ft wèl een gedaanteverwisseling ondergaan! Het degelijke wat een goede bakkerij ken merkt ie gebleven, maar alles is aan de modernste eischcn aangepast. De cr&me- gelakte trommels met gouden opdruk doen het tegen de fijn lichtgroen geschilderde want héél goed, en de vakdiploma's vertel len direct dat de nieuwe eigenaar, bakker Dekker, weet hoe hij zijn broodjes bakken moet. De afdcelingen koek en banket zijn rijkelijk gesorteerd, wij konden ons van de heerlijke smaak overtuigen. Botertje tot den boom! Een specialiteit van den heer Dekker, die voor zijn vestiging verbonden was aan een eerste-klas banketbakkerij te Heiloo, zijn de boterblaadjes en om daarmee kennis te ma ken is een leuke attractie bedacht. Voor bij zonderheden zie men de advertentie in ons nummer van heden. Het echtpaar Dekker goed succes gewenscht! WAT EEN BOFFER! Onze plaatsgenoot de heer M. Boereen kocht acht loten van de Paaschveetentoon- stelling. ilij won... vijf prijzen, waaronder twee schapen en een waardevol meubelstuk Programma voor Zondag as. Schagen 1Oudsluis 1. 2 uur. P. Schoorl, Joh. Bremer, H. Middelbeek. G. C. Anneveldt. S. Grootes, L. Schoorl Jb. Ypey, J. Peetoom, J. v. d. Ben D. Schoorl Joh. Fransen Watervogels 3Schagen 2, 10 uur. J. J. Slikker. C. Slikker, T. Moransart, P. Kistemaker, S. Breebaart, Jb. Molenaar P. Dekker, J. Slikker, F. Bosnm, J. Broer J. Weeland Res.: L. SchoorL Helder CSchagen 4, 12 uur. P. Kort. A. Molenaar. G. Anneveldt P. Verra. T. Schoorl, G. Vel. J. Kater, M. v. Rooy. Alb. Schot H. Volten A. v. Nieuwkoop Res.: Jac. v. d. Pijl, A. Flapper, J. Koning. Vertrek Schagen 2 en Schagen a om 9 uur. De spelers gelieven erop te rekenen, dat de wedstrijden doorgaan, zoodat eventueel niet met onvoltallige elftallen moet worden gespeeld. De tunnelbouw onder de Maas te Rotterdam. Het ventilatiegebouw op den rechter oever nadert zQn voltooiing.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5