Arrondissements rechtbank te Alkmaar Schoonmaak Marktberichten MEERVOUDIGE STRAFKAMER. (Zitting van Dinsdag 19 Maart). UITSPRAKEN'. Vóór den aanvang der zitting deed de rechtbank o.m. de navolgende uitspraken: P. D.. boekhouder van de kaasfabriek „Dc Verwachting" te Schoorl werd vrijgespro ken van het hem ten laste gelegde „versprei den van een smaadschrift". I)e rechtbank overwoog in haar vonnis, dat de bewuste circulaire aan 32 leden van „De Verwach ting" was toegezonden en van een open bare ruchtbaarheid niet kon worden ge sproken (De eisch luidde: f 75.— boete sub. 30 dagen. G. v. d. Z. uit den Helder, werd eveneens vrijgesproken van de hem ten laste geleg de aanrijding met zwaar lichamelijk letsel, aangezien de schuld der aanrijding niet be wezen werd geacht (De eisch luidde één maand hechtenis). Callantsoog. VERDACHTE WIST VAN NIETS. De man met 't schippersbaardje, de beken de P. V. uit Callantsoog, van beroep timmer man en bovendien pachter van een strand tent, wist van niets, toen op 2 December van het vorige jaar een tweetal militairen een vat aethyl alcohol en 12 rollen brandslang bij hem thuis brachten. Een en ander bleek door de militairen te zijn opgevischt uit zee. Dc president, Mr. Ledeboer meende, dat verdachte toch had moeten begrijpen, dat er een luchtje aarf dit zaakje zat. Het vat werd notabene in den grond gestopt en begraven, terwijl de slangen eveneens werden ver borgen. De burgemeester van Callantsoog G. I). R., als eerste getuige gehoord, vertelde, dat het meer gebeurde, dat goederen aan het strand aanspoelden. Algomeen wordt dan be schouwd, dat dit goed oen eigenaar heeft, al was in dit geval de eigenaar nog niet bekend. De officier van justitie wilde van gct. weten, hoeveel het vat had opgebracht. Honderd gulden, zeide de burgemeester. En de slangen? vroeg Mr. v. d. Feen de Lille. Daar is een bod op geweest van f 15 per rol, doch dat is later ingetrokken, aldus get. De burgemeester voegde eraan toe, dat het niet onmogelijk was, dat dc eigenaar van deze goederen alsnog werd opgespoord. Hoe staat verdachte bekend? wilde mr. Ledeboer weten. Héél goed, zeide de burgemeester. Als er iets in het dorp te oiganiseeren valt, gaat dat van verd. uit en hij is dan de ziel der organisatie en daarom had het get. zoo ge speten, dat V. dit gedaan had. De tweede getuige, de gemeente-veldwach ter R. K. uit Callantsoog, vertelde, dat hij bij verd. een ijzeren vat, inhoudende aethyl alcohol en genummerd 166 en twee rollen brandslag in beslag genomen had. Het vat was verstopt in een kuil, welke in den grond was gegraven en ook de slangen waren verborgen. Ik wou ze verkoopen voor de soldaten, al dus verd. En zou je er zelf ook wat voor gekregen hebben? vroeg Mr. Ledeboer. Ik denk het wel, antwoordde verd. Natuurlijk was dat de bedoeling; wees nu eens ruiterlijk en laat U zich niet zoo ken nen, zeide Mr. Ledeboer tot verd. Als een vosje met streken omgaat, dan zul je eens zien, hoe gauw dat vosje in de klem kan komen. Blijf je de passie precken of wil je nu een verstandiger houding aannemen? Verdachte bleef beweren, niet te hebben geweten dat het goed van strandvonderij afkomstig was. De laatste gct. G. T. uit Callantsoog, thans in militairen dienst, zeide op 2 December met een anderen militair een kist met slan gen en een vat op het strand te hebben ge vonden. Ze hadden bij verd. een paard en wagen gehaald en de goederen naar vcrd.'s woning vervoerd. Get. zelf had het gat in den grond gegra ven en het vat erin gestopt, waarna de kuil werd dichtgegooid. En de slangen? vroeg Mr. Ledeboer. Die hebben we bij verd. neergegooid. De afspraak was, dat als verd. het vat en de slangen verkocht, we samen zonden deelen. Dat is absoluut niet waar, aldus verd. Ook is er geen gat gegraven, maar er was al een kuil in den tuin en daar hebben de twee militairen het vat ingerold. De officier van justitie requisitoir nemend, begon met te zeggen, dat liet hier voorwer pen wold van groote waarde en er van vrij gegeven goed niet kan worden gesproken. De militairen pleegden derhalve diefstal en verd. was de heler. Mr. v. d. Feen de Lille meende, dat verd. die dit heel goed heeft geweten, zich heeft laten verleiden tot deze daad, inplaats van de soldaten van z'n erf af te jagen. Hij is daarvoor te slap geweest en het is jammer, dat hij nu hier geen open kaart speelt. De eisch luidde t 7b.— boete, subs. 30 dagen. S c h a g e n. VOORTZETTING VAN HF.T DRAMA. Het drama van de rollen brandslang was hiermede niet trn einde, want de bierbot- telaar en handelaar in twe©(!<dian(*sc,J goede ren, C. B. uit Schaffen werd er ook in be trokken. Hem werd ten laste gelegd, dat bij in den avond van 2 December 10 rollen brandslang van Callantsoog naar Schagen had vervoerd. Verd.: Dat deed m'n zwager. Die heeft de slangen bij mo thuis gebracht, waar zo zijn schoongemaakt. Den volgenden dag heb ik ze naar m'n schoonvader B. vervoerd, niet de bedoeling ze te laten drogen, daar ik thuis daarvoor geen gelegenheid had. Maar U was toch bij het vervoer? zeide Mr. Fruin. Dat wel! antwoordde verd. Dan moet u ons niet wijs maken, dat u de vaten heeft doen vervoeren door uw zwa ger, merkte Mr. Fruin op. Wist U niet. dat dit aangespoeld goed was? vroeg Mr. Ledeboer. Nee, daar wist ik niets van, aldus verd. Pres.: Hoe zouden dan die brandslangen die nat waren in een zeedorp komen? Daar is toch geen hrandslangenfabriek in Cal lantsoog? Dat weet ik ook niet, trouwens daarover heb ik ook niet gedacht. Ik zou te trachten tc verkoopen voor V. en dan zou ik ook wat krijgen, maar een speciaal bedrag is niet genoemd. 4 De gemeenteveldwachter uit Callantsoog, R. K had de rollen bij verdachte'» schoon vader in beslag genomen. Zo lagen in een schuur onder stroo verborgen. Ze waren heeleniaal niet verborgen, want d'r zit niet eens een slot op de schuyr, gaf verd. ten antwoord. Maar ze lagen toch onzichtbaar onder het stroo, zeide de veldwachter. De majoor der Rijksveldwacht te Sciiagen E. F. H. H., werd daarna voor het getuigen- hekje geroepen en zeide verd. een verhoor te hebben afgenomen. Doch hij beweerde van niets te weten. De Officier merkte op, dat verd. zeer goed wist, dat de slangen in de schuur van zijn schoonvader lagen, doch hij heeft den ma joor stil laten zoeken. Mr. v. d. Feen de Lille zag hierin kwade trouw van de zijde van verd. Verd.: Ik dorst het niet te zeggen, tegen over V. Later op het gemeentehuis in Cal lantsoog hoorde ik, dat V. had bekend en toen wist ik, dat er iets niet goed was. De volgende get. V. van beroep timmer man, wonende te Callantsoog, vertelde Za terdagavonds naar B. in Schagen te zijn ge gaan, om te vragen of deze de slangen ver koopen wilde. Heeft U toen ook verteld, dat de slan gen van strandvonderij afkomstig waren? vroeg Mr. Ledeboer. Nee, dat heb ik niet, luidde getuige's ant woord. Dc Officier van Justitie wilde weten, hot get. zoo bij B. kwam? Die koopt wel meer goed op, het is een soort verkoophuis, antwoordde get. De verdediger van verd. vroeg den get. of deze onder eede verklaren kon. dat bij tegen B. had gezegd: „Ik meen, dat de slan gen uit zee zijn aangespoeld!" Dat weet ik ook 7.00 net niet meer, aldus get. De president wijst er get. op. dat «leze hij de politie pertinent heeft verklaard, tegen den verdachte te hebben gezegd, dat de slangen uit zee waren aangespoeld. Ja, dat meen ik voor mezelf wel, maar verd. zegt van nee, verklaarde get. U mankt een beroerden indruk, vond mr. Ledeboer. Verd. zeide. dat hij 12 rollen slang d>ij getuige moest halen. Ja, twee rollen werden over een hekje gegooid, toen er een lichtje aankwam Toen bent u er met 10 rollen in de auto vandoor gegaan, aldus de president. De Officier van Justitie kreeg daarna gelegenheid tot het houden van 7.ijn requi sitoir. V. gaat per auto 's avond'? van Cal lantsoog naar B. in Sohagen, om te trach ten aldaar de slangen te verkoopen, aldus ving mr. v. d. Feen de Lille zijn requisitoir aan. Verd. en V. gaan denzelfden Zaterdag avond naar Callantsoog terug om de rollen in de auto te laden. Dat alles in het {Jon ker en natuurlijk had verd. kunnen weten, dat er een luchtje aan zat. Eigenaardig is, dat verd. de slangen den volgenden d*ag. dus op een Zondag naar z'n schoonvader «bracht. Verd. heeft gezegd: ik meende, dat V. strandvonder was. maar dat vond ©pr. al te naïef. Opzettelijke heling achtte de Of ficier wettig en overtuigend bewezen. Aan schuldheling komen we in dit geval niet eens toe. De eisch luidde dan: 3 maanden ge vangen n isst ra f Verd. Ik ben onschuldig, ik heb gehan deld in opdracht van V. Ik heb de slangen zelfs te koop aangeboden aan den ge meente-architect te Schagen. Deze wilde er f 100.voor geven, maar V. zei toen: „laat maar liggen". De verdediger. mr. dr. Buiskool uit Scha gen. ving zijn pleidooi aan en begon op juridische gronden de meening van den Officier fe bestrijden, dat hier sprake was van heling van goederen welke van dief stal afkomstig waren. Immers, deze goe deren hadden geen eigenaar en in de nieu we wet op de strandvonderij wordt ner gens van een eigenaar gesproken. Mijn cliënt aldus de verdediger heeft de goederen voor B. bewaard en zou trach ten ze te verkoopen. Bood ze nota bene te koon aan aan de gemeente Schagen. Verd. heeft de slangen doen vervoeren, doch dat is niet ten laste geleed. Wel het vervoeren: pleiter meende evenwel, dat dit niet juist was. Zijn cliënt was dus ook niet te be schouwen als een zelfstandiee heler; hij zette alleen de heling van V. voort. Doch er bestond bij verd. geen enkele reden om aan V. te twijfelen. Daar pleiter bii ziin cliënt geen opzet aanwezig achtte, diende deze te worden vrijgesproken. Het had mr. Buiskool verbaasd, dat de Offcier tegen dezen verd. 3 maanden eisehte en In de vorige zaak slechts een geldboete van T 75. Pleiter vroeg tenslotte vrijspraak voor zijn rliënf, subs. een mildere straf, doch in geen geval een gevangenisstraf. Na re- en dupliek werd de uitspraak even als die in de vorige zaak bepaald op Don derdag a.s. des morgens om elf uur. SCHAGEN DISTRIBUTIEKRINGBUREAU. In verband met de reorganisatie van den dienst is de heer J. H. Schene alhier, voor heen leider van het agentschap te Sciiagen, benoemd tot klerk aan het' distributiekring bureau alhier en is in verband hiermede aan mej. G. Dekker eervol ontslag ver leend als klerk aan genoemd bureau. ONVRIJWILLIG BAD. Bij het verrichten van werkzaamheden aan de Iloepbrug, die zooals wij Maandag j.1. reeds hebben gemeld, moet worden her steld. is de arbeider Raven van de Banne en Polder Schagen gistermorgen te water geraakt. Zijn zoon Nan, die in de nabijheid werkzaam is aan den provincialen bruggen bouw, hoorde den plomp in het water, kwam toesnellen en heeft zijn vader op hel droge geholpen. Gelukkig heeft de beer Raven geen na deelige gevolgen van dit onvrijwillige bad ondervonden. Na zich van droge kleeren te hebben voorziep, heeft hij den arbeid direct weer hervat. ONDERLINGE PUIGLASVERZEKERING. Op de gisteravond hij den heer C. Boon- Ijes gehouden vergadering van bovenge noemde verzekering waren aanwezig 4 be stuursleden en 1 lid. Na opening door den voorzitter, den heer J. II. Schene. leest de directeur-boekhouder, de heer C. Houtlosser de notulen, welke onveranderd worden vastgesteld. Dezelfde brengt het jaarverslag uit, waaraan we ontleenen, dat in 1939 een ver lies is geboekt, hetgeen niet was te wijten aan het feit, dat zooveel ruiten zijn ge broken, maar een gevolg is van de ongun stige tijdsomstandigheden; zoo moest f 150 worden afgeschreven op effectenbezit. De verliesrekening op de ruiten, plus verdere onkosten, bedraagt niet meer dan f 56.26; in aanmerking genomen, dat er een halve premie is geheven, kan dit niet ongunstig worden genoemd. Gememoreerd wordt ver volgens het overlijden van den oud- direc teur-boekhouder, den heer G. van Bodegra ven. Van kracht waren 1S7 polissen, drie zijn er afgegaan, vier er bijgekomen. Her steld werden 5 spiegelruiten, 4 dubbele dikke, 5 enkele dlklke ruilen en 1 kathe- dranlruit. De baten waren f 462.58, de schaden f 669.46, verlies alzoo f 206.88. Het saldo bwit was eind 1938 f 1573.57 en eind 1939 f 1366 69. De heer D. Wit rapporteert, dat de reke ning in orde is bevonden, waarna deze on der dankzegging aan den directeur-boek houder wordt vastgesteld. Bii de verkiezing van commissarissen worden de aftredende heeren Schene en A. M. Kotsen hij acclamatie herbenoemd. Tot leden van de commissie vap onder zoek der rekening 1940 worden aangewezen de heeren S. de Vries en N. Snaas. Het voorstel om weer een premie te hef fen van 50 pet, wordt na eenige discussie aangenomen. Mocht zulks noodzakelijk blijiken, dan kan altijd nog een navordering worden ingesteld in de tweede helft va»j het jaar. Na rondvraag volgt sluiting. NIFAlWE N1EDORP LANGEREIS. PRAATAVOND IR. RIETSEMA. Maandagavond werd ten huize van den lieer G. Warnanr door den heer Rietsema directeur der tuinbouwschool te Hoorn een praatavond gehouden, op verzoek van de al hier gevestigde zaaizaailvereeniging. Voor dezen avond bestond groote belang stelling. Als onderwern had spr. gekozen „Selectie in het algemeen en die van kool en aardappelen in het hijzonder." De heer Rietsema voert zijn gehoor mede naar de oorsprong van «Ie kool rassen, n.1. naar de gebieden dei Middenlandsche Zee. Uit de daar in duizenden in het wild op groeiende soorten heeft men 'n variëteit ge sclecteerd, welke voor onze omgeving dc juiste bleek te zijn. Hier is dc selectie dus meer het onderhou den van het juiste soort. Daarom raadt spr. aan. houd u aan deze methode vooral vast. Bij de aardappel onderscheidt men natuur lijk de verschillende rassen met hun afwij kingen. Spr. waarschuwde tegen aardappelziekte en luis. Om liet ras zuiver te houden, is het gewenscht deze luis te bestrijden, heel vroeg te rooien, selecteeren en afzonderen. Dit laatste is in het kleinbedrijf juist de groote vraag en daarom is liet van belang pootgoed te betrekken uit gebieden, waar de aardappelvelden te vinden zijn temidden van graanbouw, hier wordt afzondering toe gepast. Door verschillende belangstellenden wor den verscheidene vragen tot den heer Riet sema gericht, die door hem werden beant woord. De voorzitter, de heer T. van E>?sen, sloot de vergadering met een woord van dank aan den heer Rietsema voor zijn ge waardeerde lezing. LANGEN DIJK BROEK OP LANGENDIJK. OUDERAVOND O. L. SCHOOL. De ouderavond van de O. L. School, wel ke Maandagavond gehouden werd, was goed bezocht Ook burgemeester Schelhaas was aanwezig. Voorzitter, de heer A. Dirkmaat, heette den burgemeester in het bijzonder harte lijk welkom. Na voorlezing en vaststelling der notulen werd een radio-uitzending" gegeven, ver zorgd door leerlingen van de laagste klas sen, welk middel te baat genomen wordt 0111 de leerlingen zonder schroom te laten declameeren. De heer Westenberg deed eenige inede- deelingen over onderwijsvernieuwing, wel ke hier ook toegepast wordt. Men heeft, daar uitstekende resultaten mee. Dc kinderen gaan met veel meer zin naar school. De tandverzorging loopt niet zooals men het gaarne zou willen Dat velen in het doktersfonds zijn is wel de oorzaak hiervan. Toch is het van groot belang. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd mevr. Pastoor hij acclamatie herkozen. Mej. van der Worp heeft hierna eenige stukjes voorgelezen over verschillende voor vallen uit liet schoolleven, hptgcen met nan dacht gevolgd werd. In de pauze werd gelegenheid gegeven, het werk der leerlingen te bezichtigen, waarvan een dankbaar gebruik gemaakt werd. Het Iloofd der school, dc heer Westen berg. hield hierna een zeer inleressanfe in leiding over „De ontplooiing van het kind" Spr. ging uitvoerig de ontwikkeling van het gevoels- en gedachtcnlcven van het kind na. Spr. gaf vele goede raadgevingen t.a.v. de opvoeding van het kind in de prille jeugd. Ook aan de puberteitsjaren wijdde spr. aan dacht. Spr. was van meening, dat de kin deren tijdig moeten worden ingelicht over dc problemen welke zich dan voordoen. Deze lezing werd met groote aandacht gevolgd. De burgemeester, die hierna het woord verkreeg, zeide verheugd te zijn. dat de on derwijsvernieuwing zulke goede resultaten oplevert. Het onderwijs is hier goed. Spr. wekte op. het onderwijzend personeel te steunen. Het gemeentebestuur zal ook zoo veel mogelijk medewerking verleenen. Spr. eindigde met het uitspreken van de beste wenschen voor het onderwijs. Daarna sluiting. ALKMAAR PRESIDENT RECHTBANK GAAT HEEN. Bij K. B. van 16 Maart is aan mr. A. M. Ledeboer op zijn verzoek met ingang van 1 April 1940. eervol ontslag verleend als '•resident van de arrondissementsrechtbank te Alkmaar, onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige door hem in rech,n~' Intrekkingen bewezen diensten. ZIJPE COLLECTE. Burgemeester en Wethouders hebben aan het Hoofdbestuur van het Helden-der-Zee- Fonds „Dorus Rijkers" toestemming ver leend tot het doen houden van een open bare collecte in deze gemeente in den loop van JuliAugustus a.s. BOUWVERGUNNINGEN. B. en W. dezer gemeente hebben de vol gende bouwvergunningen verleend: aan wed. R. Schermer te Schagerbrug tot het verbouwen van een woonhuis; aan J. Hoogland te Bprgerbrug tot he verbouwen van het woonhuis van diens boerderij; aan J. Veuger Hz. te St. Maartensbrug tot het bouwen van een dubbel woonhuis te Schagerbrug. POLITIE. Gevonden: een emmer. ST. MAARTENSVLOTBRUG. Ten overstaan van den te Wieringerwaard gevestigden notaris J. Koomen, werd Dins dag in het café van den heer A. Homan, bij afslag verkocht weiland, ter grootte van 5.16.20 H.A., gelegen aan den Belkmerweg, eigendom van de heeren W. Peerebooni c.s. en voorheen in huur bij den heer C. Quak, Vorige week word het in 2 perccelen op geboden tot f408S.60, bij welk bedrag thans f 201— is bijgekomen, waarvoor koopers werden de heeren N. Kaan Kz. en C. v. d. Oord te Wieringerwaard. BURGERBRUG. BENOEMD. Mej E. Schut te Alkmaar is met ingang van 1 April a.s. benoemd tot tijdelijk onder wijzeres aan de O. L. school alhier. T ZAND. VACANTIEREGELING. De vacantieregeling aan de O. L. school al hier is aldus gewijzigd, dat voortaan op den verjaardag van H.M. de Koningin vrijaf ge geven wordt. HOOGWOUD OUDERAVOND. In de zaal van café Modder is Maandag avond de jaarlijksche ouderavond gehouden voor ouders van leerlingen van de school aan de Kerkelaan. Do Voorzitter, dc heer C. Kuiper, opende den avond met een woord van welkom tot dc ouders en overige belangstellenden, die in grooten getale waren opgekomen. Dan is het woord aan de kinderen, die dezen avond geheel met spel, zang en dan sen vullen. Voor de pauze werden een vier tal stukjes opgevoerd, n.1. „Hans en de Ka bouters", „De Wonderdokter", „De Dwerg jes" en „In het Korenveld". De kinderen dc den het heel aardig en de kleeding, die in enkele nummers naar eigen ontwerp ver vaardigd waren door mej. v. d. Water, wa ren keurig verzorgd. In de pauze werd een verloting gehouden 0111 de onkosten te dekken, verbonden aan het organiseeren van een dergelijken avond. Dc prijzen bestonden uit een 4-tal taarten. Na de pauze werd het welbekende sprookje ..Sneeuwwitje en de zeven Dwergen" in den trant van de teekenfilm van Walt Disney naar de bewerking van G. de Haas, opge voerd. De costuums waren gehuurd van de gymnastiekver. U.d.i.W.v.O. uit Hoorn, en zagen er heel goed verzorgd uit, terwijl ook de decors, grootendcels liet werk van den lieer T. Oepkes. gezien mochten worden. De aanwezigen hebben ongetwijfeld genoten van het spel en van de fleurige costuums; alleen was het jammer, dat de pauze's tus- schen de verschillende bedrijven zoo lang duurden. De heer C. Kuiper sprak na afloop enkele woorden van dank tot liet onderwijzend per soneel, den heer Oepkes en Mej. v. d. Wa ter. Aan hen werd als s'toffelijk huldeblijk eik een bloemenmand aangeboden. De heer Oepkes dankte allen, die tot het welslagen van dezen avond hadden medege werkt; in de eerste plaats de pianiste, mej. Annic Rooker, die een bouquet bloemen van Sneeuwwitje in ontvangst mocht nemen, en voorts nog den grimeur, den heer J. Jonker en den kastelein voor zijn behulpzaamheid. MET PENSIOEN. Naar we vernemen, heeft de postbode de heer V'. Brouwer het voornemen den dienst met 1 April a.s. met pensioen te verlaten. VARKENSPEST. Bij den veehouder K. is varkenspest ge constateerd. Reeds een 8 a 9 biggen zijn aan deze besmettelijke veeziekte gestorven. AARTSWOUD. SCHAKEN. Uitslag competitiewedstrijd Schaken ge speeld te Medemblik. A.Z. II Aartswoud: ^M. JagerD. F. Noö 0—1; R. Mantel—J. Zanders 01; C. HooiveldC. Smit 01; P. VlamJb. Bakker afgebr.; Mevr. BraijeC. Wit 1—0: M. P. J. Braije—C. Glas V2—A. Gutter—C. van Scheijcn VfeVo] A. Bijle- veïd Jr.—J. Visser 10. Voorloopigc uitslag 34. Aartswoud speelde aan alle borden wit. Door den heer Job. Veerman is hot stuk land aan den dijk, behoorendc tot het on langs overgenomen tuindersbedrijf van den heer J. P Kistcmaker, uit de hand verkocht aan den heer J. Hemke. alhier. HARENKARSPEL DIRKSHORN. HET NEUSJE VAN DEN ZALM. Den tooncelliefhebbers staat een mooien avond te wachten. De bekende tooneelver- eeniging de „He!mars" uit Amsterdam komt don tweeden Paaschdag voor de VVO niet bet prachtige tooneelstuk „Het Chinec- soho Landhuis." Reeds eerder zou deze uitvoering plaats hebben gehad, doch „de barre winter" gooi de steeds roet in het eten. Wij twijfelen niet of Pijpers zaal is Maan dagavond vol. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de adv. in dit blad en naar die van Zater dag a.s. WINKEL NON-STOP UITVOERING. De gymnastiekvereniging „Sparta" alhier zal op den lsten Paaschdag in de zaal van den heer de Bruijn voor de vijfde maal een non-stap uitvoering geven, waarvan de ti- geeft menige huisvrouw en meisje ruwe e^i roode werkhanden. Deze worden weder om spoedig gaaf, zacht en blank door Puroi tel is „Nou zeg, en is het nog wat". Ondanks het feit, dat door de tijdsomstandigheden „Sparta" over minder leden beschikt dan andere jaren, is een uitgebreid programma vastgesteld, n.1. 26 nummers. Behalve gym nastiek zullen de toeschouwers ook ballet ten en een humorist, te zien krijgen, terwijl ook zang en muziek een plaats in het pro gramma hebben gekregen. Het geheel zn onder leiding van den heer S. Keesman tr Schagen staan. Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar «le in dit blad versche nen en nog te verschijnen advertenties. SINT PAN CR A? STORMSCHADE. Na den hardon wind van Dinsdagmiddag moesten sommige tuinders tot hun schadi constateeren, dat hun bakken niet goed gc noeg verzorgd waren om den storm tc trot seeren. Het gevolg was gebroken materiaal DE BOCHT VERDWIJNT. Met de werkzaamheden voor de wegne ming van de bocht bij de Witte Kerk, is een aanvang genomen, de hoornen worden ge rooid, de rooilijn is geplaatst. Over het' bc wuste gedeelte bij dc kerk is echter nojr steeds geen beslissing gevallen. SECRETARIENIEUWS. De dienstplichtigen Jb. Tol, D. Klinkha mer en A. C. Kramer hebben eenige dagen zakenverlof verkregen. Door B. en W. werd vergunning ver leend, om in den loop van April, Mei en Juni collectes in de gemeente tc houden aan de vereenigingen: Het Dorus Rijkers fonds, de Paulusvereeniging en het fond^ voor alleenstaande blinden te»Wolfheze. WIERINGERMEEP AARDAPPELTEELTVERORDENING IN WERKING. Deze weck treedt in werking de in de laatste raadsvergadering vastgestelde aard- appelteeltverordening. Wij herinneren er aan, dat verboden is de teelt van aardappe len van rassen, welke niet voorkomen op 'n door de bestuurscommissie jaarlijks vast tc stellen lijst van toegelaten rassen. Voorgeschreven wordt, dat de teelt van aardappelen van toegelaten rassen uitslui tend geoorloofd is bij gebruik van volwaar dig pootgoed (pootgoed, goedgekeurd in klasse a of b, door een erkend keurings instituut). Omdat de aardappelluis, die de virus-ziek ten overbrengt, overwintert op perzik'boo- mon, is bij plaatselijke verordening tevens de teelt van perzik-boomen in deWiexïngermeer verboden. PURMEREND. 19 Maart. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 20 partijen, wegende 45.000 Kg., handel stug, hoogste prijs f 21.1 stapel Kleine boe renkaas, wegende 261 Kg., liaiïdel stug, prijs f 23.—. 683 Kg. boter f 1.611.65 per kilo. 200 Vette koeien 66—68 ct. per kilo, matig; 134 geldekoeit'n f 130170 per stuk, matig; 200 melkkoeien f 180—260 per stuk, matig; 12 stieren 56—62 ct. per kilo, matig; 25 paarden f 110—300 per stuk, matig; 54 vette kalveren en graskalveren: vette kal veren 78—95 ct. per kilo, stug; graakalve- ren f 3585 per stuk, stug; 1704 nuchtere kalveren: voor de slacht f 512 per stuk, matig; voor dcfok f 1319 per stuk, ma tig; 235 vette varkens voor de slacht 58 ct. per kilo, vlug; 65 magere varkens f 20—35 per stuk, matig; 349 biggen f 14— 22 per stuk, vlug; 942 schapen f 16—35 per stuk, matig; 41 bokken f 3—11 per stuk, matig; kipeieren f 4.254.75, eendeieren f 4.— per 100 stuks. 1000 Noordhollandsche blauwen (kuikens) 1.05—1.15 per kilo, -4400 oude kippen en hanen, wit en roo<) bZVz 60 ct. per kilo, idem blauw 80—62^ ct. p. kilo. konijnen' 0.30—2 per stuk, 900 eenden 4065 ct. per stuk. duiven 40 ct. p. paar. Coop. Centrale Eicrveiling. Aanvoer: 60.000 eendeieren f' 44.10, 110.000 kip eieren f 4.10—4.70. ROTTERDAM. 19 Maart. Veemarkt! Totaal-aanvoer 5201 stuks, t.w.: 115 paarden, 5 veulens, 1000 magere runderen, 1011 vette runderen, 35 vette kalveren, 78 graskalvercn. 2605 nuchtere kalveren, 271 schapen en lammeren, 2 var kens, 79 hokken en geiten. Prijzen per Kg.: Vette koeion, 1e kw. 7486 ct., 2e kw. 58 72 ct., 3e kw. 40-^56 ct.; vette ossen, le kw. 7482 ct., 2e kw. 5872 ct., 3e kw. 4G56 ct.; stieren, le kw. 70—76 ct., 2e kw. 56 68 ct.. 3e kw. 5054 ct.; vette kalveren, le kw. 130-145 d„ 2e kw. 110-125 ct., 3e kw. 95—105 ct., schapen 6255— 43 ct., lamme ren 6157—52 ct., eraskal voren 6050 ct., nuchtere kalveren 403530 ct., slacht- paarden 675850 ct. Prijzen per stuk: schapen f 38—2.8-21, lammeren f 28—2115, nuchtere slachtkalveren f 10-Mï6, slacht- paarden f 300—215150, werkpaarden f 385 -260-160. hitten f 280-225—145. kalfkoeien f 290—206—140. melkkoeien f 285—206—140, vnrekocien f 210—155130, vaarzen f 160— 125—95. pinken f 105—85—65. groskalveren f 60—40—30. bokken en geiten f 16—11—6. Overzicht; Vette koeien en fissen, aanvoer ruimer, handel redelijk, prijzen ais gisteren pr. koe 90 ct., pr. 36 ct. Stieren, aanvoer als vorige week, handel lui, prijzen onver anderd. Vette kalveren, aanvoer gewoon, handel tamelijk, prijzen stabiel, prima 1.55. Schapen en lammeren, aanvoer ruimer, handel vlug. prijzen als gisteren. Nuchtere slacht- en fokknlvercn, aanvoer iets rui mer, handel kalm. priizen nis vorige week. Paarden, aanvoer korter, handel willig, prijzen iets hooger. Kalf- en melkkoeien, aanvoer grooter, handel stil. prijshoudend. Varekoeien, aanvoer als vorige week, han del levendig, priizen iets hooger. Vaarzen en pinken, aanvoer onveranderd. handel flauw, prijzen beste vaarzen iets hooger, overigens onveranderd. Graskalveren, aan ■oer orp«x»r. hrM''ei nrtt^n van vo rige week gemakkelijk te handhaven. Bok ken en geiten, aanvoer als vorige week. handel vlug, prijzen iets hooger.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6