Tien doelpunten bij H.R.C» 2-Schagen 1 Krairge 6-3 zege van H.R.C. W ieringer waard- Oudesluis 1-4 SjjmncUiieJk Jan Molenaar opnieuw kampioen van Nederland G: Snooy zevende van de dames Jan Molenaar, die gisteren het kampioenschap van Nederland behaalde. Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de vereeniging „Vlugheid en Kracht", te Groningen, werden Zondag in de groote zaal van „de Harmonie" de turnkampioen- schappen en jeugdcorpswedstrijden van het i K.N.G.V. gehouden. Vooral ten aanzien van de deelneming aan het heerenkampioenschap bestond de vrees, dat de mobilisatie van vele gymnastien en leiders hierop een nadeeligen invloed zou uit- oefenen, maar deze vrees bleek ongegrond te zy'n. De wedstrijd om den heerentitel had een j bezetting van twintig turners, waarvan zeker de helft maar vrij weinig in kracht bleken te verschillen. Wel behaalde J. Molenaar (Hercules, Oud karspel) opnieuw den eeretitel, maar de stryd j bleef spannend tot het laatst, niet alleen door j het voortreffelijk werken van den gerouti- neerden Hagenaar De Waal, maar ook door de grootevolharding, waarmede De Keijzer tot het laatst zyn kansen verdedigde. Deze deelnemer was in de morgenwedstry- den weinig fortuinlijk, maar liet in den mid dag o.m. een rekoefening zien, welke tot het beste van het tournooi behoorde. Nu de kampioene van het vorige jaar, mej. Peeman, Vlissingen, niet van de party was, was mevrouw A. LoskampPaezens, Am sterdam, favoriete voor den damestitel. Ook hier werd evenwel felle tegenstand geboden. Verschillende deelneemsters lieten zoowel in de vrye oefening als aan de toestellen, buitenge woon fraai en beheerscht werk zien en gerui- i men tyd was er van krachtverschil practisch geen sprake. Met slechts punt voorsprong op mej. Hoekstra (Huizum), veroverde de oud-kam pioene opnieuw den titel. De jeugdwedstrijden voor turners en turn sters van 16 tot 20 jaar waren maar matig bezet. Enkele veelbelovende krachten traden hier op den voorgrond. De voorzitter van het K. N. G. V., de heer W. de Graaf, bracht aan het slot, voor het front van de nieuwe keurploegen, van het verbond dank aan „Vlugheid en Kracht", voor de voortreffelijke organisatie van deze zeer geslaagde wedstrijden. De uitslagen luiden: Turnsters: 1. Mevr. A. LoskampPaezens (D.O.S., Amsterdam) 101 pt. (kampioene van Ne derland). 2. Mej. B. Hoekstra (Quick, Huizum) 100% pt. 3. Mej. G. Lasschuyt (Donar, Den Haag) 94 pt. 4. Mej. M. Bernhard (M. A. A. S., Rotter dam) 91% pt. 5. Mej. M. Pleters (D. O. S., Amsterdam) 8914 pt. 6. Mevr. C. BakkerOcke (M. A. A. S., Rotterdam) 89% pt. 7. Mevr. G. PosthumusSnooy (Wierlngen) 88^ pt, 8. Mej. J. Fieseler (D. O. S., Amsterdam) 86 pt. 9. Mej. A. Vroiyk (M. A. A. S., Rotterdam) 82 pt. 10. Mej. T. Woudstra (Vlugheid en Kracht, Groningen) 80% pt. Turners: 1. J. Molenaar (Hercules, Oudkarspel), 97 punten. 2. F. de Waal .Donar, Den Haag) 93% pt. 3. Q. de Kegzer (Volharding. Goes) 93% pt. 4. G. Schlosser (Hercules Hebe, Enschede) 91% pt. 5. G. Linde (Hercules, Hengelo) 88% pt. Jeugdturnsters. 1. D. Toussaint (Quick, Huizum) 71% pt. 2. T. Bonnet (Simson, Koog aan de Zaan 71% pt. 3. en 4. A." Kuiters (Vlugheid en Kracht, Groningen) en E. Dubois (idem) 70% pt. Jeugdturners. 1. P. Martinus (Turnlust, Den Haag 81% pt. 2. W. van Aalst (Hercules, Bodegraven) 79% pt. 3. M. Haitsma (Rapiditas, Groningen) 78% pdt HRC wint met 61. In een buitengewoon spannenden wed strijd heeft HRC 2 een verdiende over winning op de geel-zwarte Spartanen be haald. Er dient echter direct gezegd te worden, dat er hevige tegenstand is geboden en on danks deze nederlaag kon er dan ook ontegen- zeggeiyk gesproken worden van een volledig herstel van Schagen. Want deze nederlaag is absoluut geen schande, want zonder overdrij ving zagen wij HRC 2 voor 't eerst weer in haar oorspronkelijke opstelling. Het was weer een pootig tweede elftal, de volle 100 procent vechtlust was weer aanwezig, in één woord een elftal, waar terdege rekening meer ge houden zal moeten worden. En Schagen? Na de déb&cle tegen Atlas hadden we er niet veel meer van voorgesteld, maar evenals in den wedstrijd tegen het derde elftal van HRC maakte zy ook nu weer een frisschen indruk op ons en niemand had er vreemd van opgekeken als de uitslag andersom had geweest. In de achterhoede was Bremer ongetwyfeld dé man, keeper Schoorl maakte eenige fouten, hoewel hy ook weer vele goede dingen deed. De middenlinie zwoegde hard en vergoedde daardoor veel van haar technische tekortkomingen. In de voorhoede was Ypey de meest opvallende speler, overal was deze S.-speler te vinden. De gevéArlijkste man was echter Peetoom, door zijn groote snelheid, waarmede hy steeds verwarringen stichtte in de roode defensie, terwyl hy zelf twee doel punten fabriceerde en de „vader" was van het vierde doelpunt. Over den wedstrijd het volgende. Er ontspon zich al direct een vinnige strijd, waarby de Schagen rechtsbuiten de eerste kans kreeg, doch de bal belandde net naast de paal. Lang lieten de doelpunten niet op zich wachten, want toen na een goede combinatie de roode rechts-buiten Koster hoog vopr doel schoot, raakte Middelbeek den bal maar half, waardoor deze in het verlaten heiligdom van Schoorl rolde, zoodat HRC na 6 minuten op goedkoope wyze aan de leiding was gekomen (10). Kort hierop kreeg Peetoom zyn eerste kans, maar het schot faalde. Koster was al bijzonder actief, handig passeerde hy daarna weer de Schager defensie en slechts de lat kon redding brengen, maar nog was het ge vaar niet voorby; Bakker ving het leer op, even een tikje naar Zimny en het was 2—0! De Schager aanvallen waren, hoewel niet talryk, toch uitermate gevaarlijk en de geel zwarten hadden werkeiyk pech. toen eerst Dekker, de HRC-linksachter, staande op de doeliyn, het vinnige schot van Peetoom keerde en daarna D. "Schoorl juist voor doel langs schoot. Het laatste kwartier ging de strijd weer gelijk op en beide voorhoeden wa ren buitengewoon actief. Éénmaal moest Siersma een fout van Goudswaard herstellen, doch kort hierop, na 40 min., had Peetoom succes en de achterstand was verkleind (12). Nog voor de rust zorgde Zimny weer voor een derde doelpunt, zoodat de stand met de rust 31 voor HRC was. In de tweede helft was eerst S'chagen in den aanval en al gauw was de achterstand weer verkleind. Alleen voor Goudswaard staande schoot Boontjes hard in, wel stopte de doelverdediger den bal nog, maar de tweede maal was het schot van Peetoom hem toch te machtig en het was 32. De vreugde wits van korten duur, want de linksbuiten der roodjes maakte dankbaar gebruik van een fout in de Schagcn-achter- hoede en zoo had HRC andermaal 2 punten West-Frisia gaf het echter niet cadeau. In een spannenden wedstrUd, die van goed gehalte was, heeft Racing ook West- Frisia met een nederlaag naar huls ge- gestuurd. Het was Zondagmiddag ideaal voetbalweer, hetgeen direct aan de publieke belangstelling was te bemerken. Er is genoten van een stevige frissche partij: we zagen mooie doel punten en tevens werden we vergast op fraaie staaltjes voetbal, zooals we die in langen tijd niet meer hadden gezien. HRC won en de uit slag verraadt het alreeds: HRC had de beste voorhoede. Was die van de Enkhuizenaren dan beneden peil? Absoluut niet, er stond een prima rechtsbuiten, Muské. er was een pittig blnnentrio en trouwens drie tegendoelpunten is op zichzelf al een heel goed resultaat. Maar bij HRC is zoo langzamerhand een nieuwe schutter op komen duiken, zoonoodig nog ge vaarlijker als de eminente vleugelspelers en wel De Vries. Deze heeft maar één gedachte en dat is schieten. Uit alle standen probeert hy het en ook dezen middag kwamen er weer drie doelpunten van zyn voet, terwyl hy by twee goals een belangryk aandeel had. Als geheel maakte de Racingploeg weer een soliede indruk. West-Frisia bracht een behooriyk elftal op den been: een stevige achterhoede met Klop per aan het hoofd, maar ook Belier en keeper Post maakten een goeden indruk. De halflinie was ook niet onverdienstelyk, hoewel Tiet wel eens aan tempo ontbrak. De wedstrijd. Eerst om drie uur tien werd het aanvang- sein gegeven en reeds direct noteerden wy een vrijen schop van Leavy, die Post keurig weg werkte, doch juist voor de voeten van den toe stormenden Dissel, maar de crack Klopper redde op den doeliyn. Het was de inzet van dezen emotievollen, uiterst snel gospeelden wedstrijd. De bal vloog van doel tot doel en zoo was het Raclng-doel in gevaar, om even later weer een spannend moment voor het Enkhuizerdoel te beleven. Het wordt 01. Juist toen HRC weer zoo'n flitsenden aan val had ondernomen, kreeg Muské den bal; zuiver was zyn voorzet en weergaloos mooi kopte Jelles den bal langs Dykshoorn. West-Frisia leidde en hoewél het even vreemd aandeed, een Racing-achterstand, von- voorsprong (42). Schagen was echter geens zins van plan te verliezen en het enthousiasme kende geen grenzen meer. Inderdaad gelukte het haar den stand weer in evenwicht te brengen, het eerste doelpunt was een „cadeautje van scheids rechter Annyas, n.1. een penalty, die Boon tjes netjes benutte, het tweede, de gelijk maker dus, was echter van beter gehalte, een prachtig staaltje van combinatie op den linkervleugel met een even mooi doel punt van Ypey, waardoor de stand weer gelijk was (44). Eeriyk gezegd dachten we reeds aan een Sparta-overwinning, maar HRC dacht er an ders over. Het vyfde doelpunt ontstond uit een schot op verren afstand van Zimny, waar Schoorl zich totaal in vegiste en er geen hand naar uitstak (54). Weer kreeg Schagen een kans, maar Ypey schoot over de lat, waardoor de laatste nieuwe kans was verkeken. Kort voor het einde fabriceerde Zimny wederom een doelpunt, waardoor de eindstand 6—4 werd. Voor het eerst, na de lange winter periode, betrad weer een voetbalelftal het Wieringerw.sportpark; het was Dosko, die zegevierend het strydperk verliet. Wieringerwaard was lang niet volledig: vele „cracks", op wier medespelen men meen de te mogen rekenen, zooals Jn. Hazeloop, A. Saai, C. Hermans, KI. Schenk, Fr. Rob, enz., ontbraken. Geen wonder, dat de Oudeslui- zers, die vry volledig uitkwamen, met de zege gingen stryken. Vooral n& de rust, zakte het spel van W.waard ineen; over het alge meen gaf de wedstrijd trouwens een lauwen indruk. Het begin. In het begin ging het spel gelyk op: geen der partyen slaagde erin het doel te vinden; er werd bovendien iets „onwennig" gespeeld. We bespeurden reeds, dat de O.-voorhoede meer in haar mars had dan die der roodbroe- ken, want behoudens KI. Oostindiër, maak ten de laatsten een vry zwakken indruk. Na 20 min. spelen kwam Wieringerwaard, dank zy het onvermoeide werk van spil en linkshalf, meer in den aanval, en het was KI. Oostindiër, die. na een mooien voorzet, kee per Jn .de Vries, wist te passceron (10), waarmede hy het mooiste doelpunt van den wedstrijd op zijn naam bracht. Eenige aardige voorzetten van Ab Blaauw- boer werden daarna door doelman de Vries aardig onderschept. Het W.waard-overwicht eindigde echter spoedig; het was Ouriesluis, dat de teugels in handen nam, en die weinig meer losliet. Rust. Met de rust had W.waard een 10 voor sprong. Na de thee kon Dosko den stand al spoe dig gelijk maken, doordat keeper Wagen te veel uitliep, waarna langs hem heen gescoord kon worden (11). We aanschouwden daarna eenige doorbra ken van W.waard. waarby de bal of net over of net naast het heiligdom van De Vries suisde; even beter gericht cn De Vries had het nakijken gehad. Ook Dosko liet zich niet onbetuigd: we aanschouwden eenige adembenemende mo menten voor het roodbroeken-doel. den wy het toch geenszins onmogelyk, dat West-Frisia een einde zou maken aan de Racing overwinningenreeks. Althans wanneer de Enkhuizenaren dit hooge tempo zouden vol houden. Ondertusschen had Racing alweer een paar aanvallen ondernomen en hadden Klopper c.s. alweer hun soliditeit bewezen. Een vrije schep tegen Stolk leverde ook al niets op, evenzoo een omhaal van Jelles, welke Dijkshoorn fraai stopte. HRC kreeg nü een licht overwicht, maar toch zou het nog 21 mlnu. duren, al vorens de stand geiyk werd. Een afgeslagen aanval op de roode veste bracht den bal by Van Pelt, zonder dat de bal den grond raakte, ging deze naar Sanders, toen naar Dissel, weer terug, waar De Vries klaar stond om eersttegen den paal te schieten, maar daarna béter de roos te treffen (1—1). 2—1. Het werd zelfs 21. want toen vyf minuten later Roomeyer keurig voor dool plaataie, was het wederom De Vries die met zyn hoofd den bal in het net deponeerde. West-Fr7s.'a werd nu teruggedrongen en er ontstonden vele ge vaarlijke momenten, maar het succes kwam aan den anderen kant. Er deed zich een ^ngooi- wedstrijd voor by de tribune, eensklaps 'V-am het leer naar binnen en Pastuminius. de links binnen van West-Frisia, gaf Dykshoorn geen schyn van kans. Een ieder had zich reeds met een geiyken ruststand verzoend, toen De Vries weer op dook, een snelle ren langs de lijn, een hooge voorzet, echt een bal voor Dissel, en HRC had weer de leiding (32). De twerde helft bracht al ineens sensatie; vanaf den aftrap nam Sanders den bal mee, een listige voorzet, De Jongh maakte het leer „dood" en De Vries zorgde voor de afwerking, netjes langs den den paal verdween de bal in het net (42). West-Frisia dacht er echter niet aan „ge wonnen" geven en hoewel het tempo wel ge zakt was, zat er toch nog genoeg variatie in haar spel voor eventueele verrassingen. Toch was het eerste kwartier een benauwd kwar tier voor de geel-rooden. Wat Post in deze periode verwerkte, was meesteriyk, daarom vonden wy het zoo jammer dat door een kleine onoplettendheid het vyfde HRC-doel- punt ter wereld kwam. Een hooge bal van Dissel stopte hy achter de lyn, zoodat HRC een veiligen 52 voorsprong had. Wel wisten de Enkhuizenaren nog een fraai tegenpunt te maken, door Jelles. wat nog even een op leving gaf. maar verder brachten by het toch niet. In de allerlaatste minuten kreeg Dissel nog een gelegenheid en ook deze kans benutte de roode linksbuiten weer soliede (63). Toch kwam de leidende goal bü een vrjj onschuldig uit zienden aanval; het schot, wat dezen aanval besloot, was ech ter subliem, Wagen kon er niet aan tip pen (1—2). Even later kon Dosko de score verhoo- gen, door, gebruik makende van een on derling niet begrijpen der W.waard ver dediging ln te zetten (1—8). Dosko kwam al meer en meer op W.w.- helft. Toch bezorgden eenige aanvallen der gastheeren Dosko „kippevel we zagen KI. Oostindiër tweemaal een opgelegde kans mis sen bij de laatste keer was het zelfs uiter mate teleurstellend voor de supporters van W.waard. dat het fatale tikje naar het leer niet gegeven werd. Aan den anderen kant kon Wagen niet verhinderen, dat Dosko hem nogmaals wist te passeeren (1—4). Jammer, was het, dat Oudesluis het laat ste halfuur veel het ..uittrapspel" toepaste, hetwelk voor het publiek nu eenmaal een weinig serieuzen indruk weergeeft. Het spel eindigde vrij flauw; Dosko had verdiend gewonnen. Scheidsrechter A. W. Freeke leidde goed, al was kyk op het buitenspel zyn „fort" niet. Bergen I-C.S.V. I 1-3 Niettegenstaande de zon helder scheen, was het gister in figuurlijken zin toch een donkeren dag voor Bergen. Immers, alle drie elftallen verloren, de reserves en de adspiranten zelfs met groote cyfres. Een vry talryk publick was naar den Kerke- dijk getrokken om den strijd te zien tusschen Bergen 1 en C.S.V. 1 uit Castricum. Na de fraaie resultaten welke de Bergenaren in de afgeloopen weken behaald hadden, waren dc verwachtingen hoog gespannen. Maar hoe an ders is het uitgekomen. Nu dient direct te worden ge2egd, dat de thuisclub vooral in de eerste helft, toen ze met den straffen Oostenwind in den rug speelde, geen geluk had. Indien Fortuna een beetje op de hand der Bergenaren was geweest, zouden zy inplaats van één doelpunt er drie hebben gescoord. Immers, tot tweemaal toe, ontsnapte het doel der gasten op wonderbaarlyke wyze aan een doorboring. De fout in de Berger voor hoede was wel, dat er veel te peuterig werd gespeeld, vooral door den linkervleugel, ter wyl Visser de verleiding maar niet weerstaan kan, om op het doel te schieten, waar een trek- bal naar den dikwyls geheel vrijstaanden Ar- desch in tal van gevallen tot succes had kun nen leiden. Voorts liet het plaatsen zebr veel te wenschen over; keer op keer kregen de Castri- cummers het leer netjes voor de voeten ge speeld. C.S.V. speelde een pittige party voetbal cn verdiende o.i. de overwinning, al was 31 te geflatteerd. Bergen scoorde het eerst, toen de jeugdige Wolf dan bal keurig vryspeeldc en dezen door gaf aan den vrijstaanden rechtsbuiten, die met een hard schot, dat tusschen tal van spelers doorging, den Dcrgenaren de leiding gaf. 1—0. Wie gedacht had. dat nu meer doelpunten volgen zouden, bleek zich vergist te hebben. De Bergenaren zakten af en C.S.V. zette er alles op om geiyk tc maken. Dat lukte ook eenige minuten voor de rust; toen Mul den Berger doelverdediger met een hard sehot passeerde, 11. Met dezen stand ging de rust in De tweede helft kreeg Bergen wind tegen, doch zwakker waren de blauwhemden in gce- nen deele. Integendeel, de eerste aanvallen waren voor de thuisclub, doch de achterhoede van C.S.V. gaf geen krimp en hield goed stand. By een aanval der Castricummers werd in duidelijke buitenspelpositie het tweede doel punt gescoord. C.S.V. had dus de leiding ge nomen, 12. Eergen zette alles op alles; de achterspelers lieten zich verleiden te ver op te dringen, waardoor C.S.V. kans zag door een snelle door braak de overwinning te consolideeren, 13. En toen ging heel C.S.V. verdedigen en was er geen doorkomen meer aan. Wel schoot Vis ser eenmaal keihard tegen de bovenlat, maar doelpunten kwamen er niet meer. Zoo eindigde deze wedrlryd in een niet verwachte nederlaag der Bergenaren. Het tweede elftal ging in Dirkshorn met liefst 5—0 ten onder tegen de club van dien naam; terwyl Ce adspiranten in Oudkarspel met 6—1 verloren tegen D.T.S. a. Thys Kroon red de de eer voor tie jeugdige Bergenaren. Pittige strijd tusschen H.R.C. 3 en Helder 2 De wiijakken zegevieren met 41. Helder 2 heeft gisteren op verdiende wijze revanche genomen op de 70 nederlaag, die de Racers in het begin van het seizoen aan haar had toegebracht. Met 41 moesten de roodjakken dc meerderheid van Helder erkennen en het is een compliment voor beide ploegen, dat deze revanche van Helder geschiedde In een van belde kanten goed en Lu hoog tempo gespcclden wedstrijd. Vooral voor de rust was er dikwerf goed spsl te zien en het spel ki-eeg een aar .rekkelijk aanzien, doordat belde doelen beurtelings in ge vaar verkeerden en daarby de resp. voor- en achterhoeden in de gelegenheid kwamen hun kwaliteiten te toonen. Het meest imponeerde daarbij de Kelder-keeper De Schipper, die ver scheidene malen op fraaie wijze redde en ook na de rust, toen H.R.C., ondanks den grooten achterstand, even geducht op kwam zetten, zyn doel voortreffeiyk verdedigde. Zijn collega aan den anderen kant. Blankwater was Iets on zekerder. terwjjl ook de achterhoede der wit- jakken beter was. Trouwens over het algemeen speelde Helder iets beter voetbal, terwijl daar entegen op sommige oogenblikken H.R.C. een kleine veldmeerdcrheid had. meestal onmid- dellyk na een doelpunt van Helder. De wedstrijd. In de eerste helft ging de stryd razend snel op en neer, waarby dan weer eens Racing, dan weer eens Helder op goede wyze aanvallen op zette. Reeds na 2 minuten kreeg De Schipper een kogel van Hoogendijk te verwerken, wat hem goed afging. Even later is er een gevaar lijk moment voor de Helder-veste. doch Stom- pedissel, die den heel en wedstryd door geen besten indruk maakte, faalde alleen voor den keeper staande. Het H.R.C.-overwlcht duurde even. en het eindigde pas. toen De Schipper een hard schot van korten afstand het veld weer inwerkte. Toen kwamen de Helder-aanvallen los en na 20 minuten spelen had één van dez© succes. 0—1. Het was een onbenullig doelpunt! Want een misverstand ln de HRC-achterhoede gaf Verfaille gelegenheid met een tam rollertje Blankwater te passeeren (0—1). Het spel bleef heen en weer gaan en het was alweer by een Helder-aanval, dat een onzeker optreden van Blankwater den bal in het H.R.C.- doel deed verdwy'nen. Doch gelukkig voor de Racers had den scheidsrechter buitenspel ge constateerd. In de tweede helft viel de beslissing reeds in de allereerste minuut Want na den aftrap kreeg Rottier den bal te pakken. Zijn voorzet vond Verfaille goed op zyn plaats en deze kogelde den bal onhoudbaar in de touwen (0—2). Tien minuten lang bleef Helder aan het woord en in die tien minuten consolideerden de witjakken dc zege. Een through-paaa van Veen gaf Rottier, die razend snel was doorgeloopen, een fraaie gelegenheid om nummer drie in te schieten, hetgeen dan ook prompt geschiedde (0-3). Toen kwamen de Racers weer tot het besef, dat nog niet alles verloren was, doch de eerste de beste maal. dat Stompedissel voor open doel een fraaie kans kreeg, faalde deze alweer, want via de p3al verdween de bal langs het doel. En de Graaf had al evenmin succes met een hard laag schot, want De Schipper gaf geen pardon. Dit moest Koster even later ook ondervinden, toen de Helder-keeper languit vallend zyn schuiver verwerkte. £Iet werd zelfs 40, want toen Racing eenigezins opdrong, kreeg de Helder-voorhoede meer vrijheid en Rottier „vloog" langs Bot, waarna Himpers op phenomenale wyze den bal uit den voorzet inkopte (0—4). De eer gered. Het pleit voor de Racers, dat ze den moed nóg niet opgaven en eindelijk na een half uur spelen kreeg H.R.C. loon naar werken. Hoo gendijk was het. die De Schipper van dichtby kon passeeren (14). .Met dien stand kwam het einde, de Helder- reserves een verdiende revanche gevend. Wieringerwaard 2- St. Maartensvlotbrug 2-3 Op 2en Paaschdag bekampten de „Wierin- derwaard-reserves de voetballers van de „Vlotbrug". Het werd een wedstryd, die het aankijken ten volle waard was, er werd vlot en enthousiast gespeeld, zóó zelfs, dat de voetballers van W.waard 1, die den voorgaan- den dag dag weinig spel demonstreerden, er wat van konden leeren. Het was St. Maartcnvlotbrug, die de score opende: een mooi schot passeerde den, overi gens goed spelenden, doelman Van Beloia (0—1). Even later wist één der W.waard-backs niet anders te doen. dan onhoudbaar in eigen doel te schieten (0—2). Een goed opgezette aanval bracht Sint Maartensvlotbrug de derde goal (03). Een penalty, toegekend wegens haken, in het strafschopgebied, bracht W.waard een tegenpunt (13). KI. Schenk slaagde erin met een van zijn formidabele schoten den achterstand te ver kleinen (23). W.waard kwam, ook na de rust. al meer ln de meerderheid, doch slaagde er niet meer in het doel te vinden, ofschoon het verschei dene malen geducht spande voor het doel der gasten. Het eir.de kwam met een 2—3 overwin ning voor Sint Maartensvlotbrug. Een ge- ïyk spel had de verhouding beter weergege ven. De scheidsrechter leidde goed. Schagen 2-Atlas 2 3-4 Een wel zeer onfortuiniykcn wedstryd heeft Schagen 2 gespeeld, hoewel ook moet worden erkend, dat haar voorhoede met soms weinig overleg te werk ging. Na de eerste helft had Atlas 2 reeds viermaal gescoord, hetgeen deels op rekening moet worden geschreven van den uitstekenden midvoor cn anderdeels te wyten was aan de Sch-.achtcrhocde, die zoo nu en dan eens blunderde. De voorhoede der thuisclub kreeg kansen genoeg, de rechts buiten vooral zagen wy zyn medevoorwaart- sen den bal eenige malen keurig voor de voc- tegen leggen, doch ulteindeiyk faalde het blnnentrio in de afwerking der aanvallen. Slechts éénmaal wist S. te doelpunten, ter wyl zy een penalty op hopelooze wyze onbe nut liet. Het spelbeeld had steeds een over wegend sterker Schagen 2 vertoond en na half-time. toen Broer vervangen was door H. Schoorl, is Atlas er heelemaal niet meer aan tc pas gekomen. De gasten verdedigden ech ter stug en bezondigden zich nogal eens aan uittrappen. Zoo kon het gebeuren, dat Sch. nog maar twee doelpunten aan haar score wist toe te voegen. Kansen kwamen er wel iswaar genoeg, in het verknoeien ervan toon den enkelen zich echter meester. Atlas jubel de, toen het eindsignaal weerklonk en haar komt zeker een woord van lof toe voor haar dapper doorvechten. Met dat al is ook de kampioenskans van Schagen 2 zoo goed als verkeken... SCHAGEN aHRC d 1—2. Hoewel Schagen a gedurende den geheelen wedstryd domineerde, is het haar toch niet gelukt de overwinning te behalen. Twee uit vallen der Racertjes wei-den de geelzwarten noodlottig, doordat zy evenveel doelpunten opleverden. Ondanks veel zwoegen bracht de thuisclub het zelf niet verder dan één goal, zoodat het einde kwam met een 12 stand. UcVunoruAcht £icAaomi.ontwiiiziuu} Houdt ooi Uw yieit gojond

Schager Courant | 1940 | | pagina 7