lapaosch gezinde Chineesche regeering gevormd Hoe genoeglijk rolt het leven... Purol houdt de handen zacht en mooi T urn wedstrijden van den kring Demonstratie Deering Farmall A Amerikaansche vloot gaat oefenen De Donau dreigt Vertrouwen beschaamd De moord op den Gestapo-agent Marktberichten ook tijdens do schoonmaak. Tube 45 ct.. doos «0-30 ct.. bij Apoth. en Drogisten. ANNA PAUI.OWNA KAMPIOEN MOLENAAR GEHULDIGD. Op de gisteren in Veerburg gehouden gyinnastiekyvedstrijden van den Turnkring Hollands Noorderkwartier, heette de heer Breebaart In het bijzonder Burgemeester JSIijnlieff welkom. Ook de gemeente-secre taris, diens echtgenooto en de jury, werden extra welkom gehceten, waarna spr. er op wees, dat dit den tweeden keer was, dat de plaatselijke vereeniging ontbrak bij deze wedstrijden. (Voor de niet-ingewijden deelcn we hier even mede, dat het niet-deelnemen een gevolg is van de feiten, dat D.O.K.E.V aan de Kleine Sluis in de zaal van den heer Slikker oefent en het bestuur van den .Turnkring de wedstrijden in Veerburg orga niseerde.) Spr. had goede hoop, dat D.O.K.E.V. het yolgend jaar wel van de partij zal zijn en weet overigens de minder groote deelname jvan thans aan de mobilisatie. Tot slot wek te hij op', de komende wedstrijden in Scha- gen te bezoeken en „niet in andere kwa liteit", maar als voorzitter van den Turn kring maakte hij speciaal propaganda .voor den grooten turndag in Schagerbrug. Het programma en de uitslag. Een opmerkelijk verschijnsel was, dat slechts één en dan nog maar een kleine groep hoeren, aan deze wedstrijden mee deed, die het er bovendien het slechts van alle afbracht (al mag hierbij niet over het ihoofd gezien worden, dat onder vreemde leiding gewerkt moest worden, daar de ei gen leider verhinderd was en het publiek, dat zoo erg moest lachen toen er een fout gemaakt werd, niet erg meewerkte 0111 de heeren over die handicap heen te helpen. Zeer terecht wees de heer Pennekamp op liet Ongepaste van dat gelach). Mogen wc onzerzijds nog een enkele op merking maken voor de uitspraak der jury laten volgen, dan geldt die het „in den stand" komen bij de damesoefeningen. Bij de gymnastiek worden tegenwoordig niet meer die groote verschillen tusschen dames- en heerenoefeningen gemaakt als vroeger. Maar. zelfs als we er ons mee verzoenen, dat de dames een wat „mannelijke" Niels Buck of Vrije Oef. maken, blijven we het toch weinig aestetisch vinden wanneer zij met een harde klap op het bloote been (er werd in kort broekje gewerkt) in den stand komen, ('t Deed ons werkelijk even aan een koemarkt denken.) 't Vlug omlaag brengen der armen en dan plotseling „afremmen" is zeker van niet minder gymnastische waarde en verdient o.i. voor dames voorkeur. De uitspraak van de jury luidde: 1. Niels Buck Oef. (5—8 tallen, dames) Olympia. Wieringerwaard, punt. 3e pr. 2.Vrije Oef., 10—16 tallen, dames: Ilercu- les-Hébé. Nieuwe Nicdorp, 30 p„ 2c prijs; B.O.S., Den Oever, 28*4 punt, 3e prijs Wie- ringen, Wieringen, 34 p., Ie prijs. 3: Vrije Oef., 58 tallen, dames: De West- Fries, Barisngerhorn, 25 p., 3e prijs; Olym pia, Wieringerwaard, 23 p., 4e prijs; 4. Wals. 5—8 tallen dames: T.A.V.E.N.U., ïleerhugowanrd. 29 p., 2e prijs. 5. Vrije Oef., 5—8 tallen, heeren: Lycurgus, Schagcn, 19^ p.. 4e prijs. 6. Rhythmische oef., 58 tallen dames: Ons Genoegen, Schagerbrug, 30 p.. 2e prijs; S.S.S.-Dindua, St. Maartensbrug, 28 pt.. 3e prijs: 7. Knotsoefeningen, 5—8 tallen, dames: De West-Fries. Barsingcrhorn, 28 p., 3e prijs; Lycurgus. Schagen. 34)4 p.. Ie prijs. 8. Ballcndans, 5—8 tallen, dames: Hercules Hébé. Nieuwe Nicdorp, 33p., Ie prijs 9. Vrije Oef. met dansmotieven, 10—16 tal len dames: D.O.S.. Den Oever, 28J4 p., 3e prijs; Wieringen, Wieringen, 32Ys p., Ie prijs. 10. Rhythmische Oef., ÏO—16 tallen dames: Hercules-Hébé, Nieuwe Nicdorp, 32 p„ le pr. 11. Balletten. 5—8 tallen, dames: Ons Ge noegen. Schagerbrug, 27 p...3e prijs; .S.S.S.- Dindua, St. Maartensbrug. 31 _p.. Ie prijs. 12. Rhythmische Knotsoef., 5—8 tallen da mes: Wieringen, Wieringen, 36 punten, le prijs. Na den uitslag hekend gemaakt te heb ben. wilde de heer Breebaart. niet sluiten, voor hij nog z'11 gclukwenschen gericht had, tot het lid van det cchnische commissie, den lieer Molenaar, die in Groningen op fraaie wijze z'n kampioenstitel verdedigde, en tot mevr. Posthumus-Snooij, die zich weer plaatste in liet keurkorps van Nederland. Voorts bracht spr. dank aan jury, techni sche commissie en secretariaat en de familie Jonker, waartia de danslustigen hun hart konden ophalen bij de zeer stimuleerende muziek van „The Swjnging Follies". SLIKKER NAAR BREDA Onze plaatsgenoot, de heer Slikker, is uit- genoodigd deel te nemen aan het Biljart— Tournooi om den zilveren Broodmand, dat op 1, 2 en 3 April in café restaurant „Mo dern" te Breda wordt gehouden. De heer Slièker nam de invitatie aan en zal uitkomen tegen een zevental prominents spelers. Er worden gespeeld partijen van 300 pun ten. cadre 35 cm., onder reglementen van den Nederlandschen Biljartbond. WIERINGEN Pcrc. 13 f 210.—, perc. 27 f 230.—, bouw- tereinen, alle aan Jan Toren. Perc. 14 f 180.—, perc. 15, f 182.—, bouw- terednen. alle aan M. Kooij Sz. Perc. 16 f 200.—. perc. 17 f 220.—, perc. 29 f 210.—, alle bouwterreinen aan .J Klein Cz. Perc. 18 f 200.—, perc. 23 f 170.—, alle bouwterreinen aan P. Lont (Vet) Pz. Perc. 19 f 200.—, pcrc. 20 f 200.—, alle bouwterreinen aan Br. Kat. Perc. 21 Nan Lont Elbz. f 200.—. Pcrc 22. Bouwterrein f 180—, R. Post. Perc. 26, f 171.bouwterrein, J. Kooij Sz. Perc. 28, f 190.bouwterrein, J. de Haan Cz. Perc. 30 en 31. Boerenbehuizine met erf, land. tuin en nanhehooren, 21.83 Are, koo- per Dirk Lont Pz. f 3671.—. Ten verzoeke van P.J.ont J.pz. weixl aan geboden: Havcrven in de Marske, IS A., kooper Jan Kort Jbz.. f 2G2— Totaal opbrengst f 16.191.—. DEN HELDER EEN ONRUSTIGE AVOND. Gisteravond is tot tweemaal toe. n.I. om negen uur en om elf uur. liet luchtafweer geschut in werking geweest. Zoeklichten zochten den hemel af en tal van inwoners sloegen het als altijd fantastische schouw spel gade. LANGEND1JK NOORD-SCHARWOUDE SCHAKEN. „Schaakmat" heeft de laatste wedstrijd in de compotitie verloren tegen „Oppositie" uit Heiloo met 3V£ tegen 6V(>. Dit is wel jammer, daar Schaakmat in de andere wedstrijden le gen Oppositie succes op succes behaalde! Z//PE St. MAARTENSVLOTBRUG. BKC III-ST. MAARTENSVLOTBRUG I 3-1 Zondagmiddag speelde St. Maartcnsvlot- brug I tegen B.K.C. III. Doordat een straf fe wind dwars over het veld waaide, was er van vlot spel geen sprake, en hadden de elftallen heel veel moeite, om de bal de goede richting te g^ven. Toch wist B.K.C. na 20 minuten spelen, de leiding te nemen, maar dut liet Vlotbrug zich niet welgeval len, en zette flink door, zoodat even voor de rust de gelijkmaker kwam, welke door Keuris werd geplaatst Na der ust had men de overtuiging dat een vlotter spel zich zou ontwikkelen, maar de Vlotbrug wds niet tegen de straffe wind opgewassen, terwijl liet spel van B.K.C. III zich steeds in .stij gende lijn ontwikkelde. De gevolgen ble ven dan ook niet uit. Tweemaal wist B.K.C. liet doel te passeeren, en moest St. Maar- tensvlotbrug I met een 31 overwinning voor B.K.C. III, hun meerderheid erken nen in deze club. BENOEMD. Naar wij vernemen is de brugwachters- knecht .de heer H. Blok overgeplaatst als stoker op 't Velsorpont. Daar de heer Blok voor onze voetbalclub als trainer optrad, is deze overplaatsing een gevoelig verlies voor de voetbalsport hier ter plaatse. Laat otjs hopen dat men er in slaagt, om een goéd opvolger voor den heer Blok te kunnen be noemen. Raad Wieriaqerwaard De Heer en Mevrouw NAN- NINGA geven met groote blijd schap kennis, uitsluitend langs dezen weg, van de geboorte van hun Dochter. Elisabeth Maria Dorothea. Schagen, 31 Maart 1940. Te koop: Plan. 2 H.A. inge kuild Bietenloof, indien direct gehaald voor zuchten prijs. Aan hetzelfde adres verloren van den weg Ileerhugowaard, Scha gen, Middenmeet-, een Wieldop, merk Studebakcr. H. SMID, Kolhornerwcg, Middenmccr. Bij droog weer ploegen wij Dinsdag 13 30 uur op de boerderij van den heer D. MOLENAAR, Groetpolder, Winkel, met onze kleine De kleine goedkoopc landbouw trekker. Geschikt voor vele werkzaamheden. Vraagt inlichtingen bij De Reus en Groenewoud WINKEL. TEL. 314 Gevraagd: BEKWAAM METSELAAR. bij C. K OSSEN. Molen vaart 75, Anna Paulowna. Er b. 7.. a.: Een VAST ARBEIDER, uitstekend kunnende merken en ploegen, goed met alle ma chines op dc hoogte en vrouw ook genegen te melken. Br. m. opgaaf van loon letter AB Hulp postkantoor, Wieringerwaard. Gevraagd: Een flinke SLAGERSLEERLING. of halfwas en een flinke SLA GERSKNECHT, die zelfstandig kan werken,. Er wordt aan buis geslacht. Aanb. L. LAKE- MAN, Schoorldatn. Tel. Schoorl 366. Te huur gevraagd: Flinke ARBEIDERSWONING. omtrek Wieringcrmeer. Br. (r. onder letter A, aan HIS WH.MS Adv. Bureau, Hippoly- tushocf. Terstond gevraagd ongehuwd en bekwaam CHAUFFEUR, boven de. 21 jaar. Genegen melk rijden en andere werkzaamhe den te verrichten. Jn. VAN SCHKIJKN, Groote Kpeten. Gevraagd: EEN JONGEN, van Ambachtschool, of c.»i oenigszins gevord. Rijw. Her steller. H. I.. POSTHUMUS, in rijw.. motoren, auto's., Wie- ringcrwerf. Directie Noord-Holl. Brand- waarb. Maat ij. te Oudkarspel vraagt per 15 April a.s. IEMAND, om haar kantoorlokalen schoon te houden. WANG TSJING WEI BEëEDIGD. AMERIKA ERKENT HET NIEUWE BEWIND NIET. Tsjang Kal Sjek verklaart de le den der Nankingregeering vogel vrij. Wang Tsjing Wei hoofd van de onder Ja- panschci nvleod staande Chineesche regee ring is beöedigd in zijn drie functies, name lijk die van waarnemend president, van mi nister-president en van minister van marine. Bij de eenvoudige, doch plechtige ceremo nie las Wang Tsjing Wei het beroemde testa ment voor van wijlen Soen Jat Scn, den op richter van de Kwomintang In dit testament werden de leden eraan herinnerd, dat de re volutie, nog niet tot een goed einde was ge bracht en aangespoord, hun pogingen te verdubbelen. Wang Tsjing Wei besloot de plechtigheid met te verkondigen, dat „vandaag de natio nale regeering naar Nanking wus terugge keerd om in de plaats te komen van het be wind van Tsjang Kai Sjek te Tsjoengking. Het politieke programma. De voornaamste punten van het politieke programma der nieuwe regeering zijn: Het verzekeren, door een vreedzame diplo matie, van de souvereiniteit en bcstuurs-inte- griteit van China, en deelname aan het op bouwen van een nieuwe orde in Oost-Azié. De wettige rechten en belangen van bevrien de mogendheden in China zullen geëerbie digd en de betrekkingen zullen aangepast worden. De activiteit van de Komintern en alle an dere activiteit, welke vrede-verstorend werkt zullen in samenwerking met dc bevriende mogondheden onderdrukt worden. De militaire dictatuur zal afgeschaft wor den en de ongeregelde troepen zullen in liet nationale verdedigingslegcr worden opgeno men. Het instellen van democratische openbare lichamen, waarin alle klassen vertegen woordigd zijn. UITSLAG VERKOOPING voor de erven .Wed. P. Hellingman in lo kaal „Centraal" te Hippolytushoef. door notaris Obreen. Perc. 1, Tetjesweid te Oosterland, 4«.<0 A., kooper Diaconie Oosterland, Stroe en Den Oever, f S50.-. Perc. 2, Kleine Haijw, 32 Are, perc. 3, Groote Hauw, 98.50 Are, perc. 6. Het Bosch, 51.40 Are. pcrc. 7, Bij de Oude Vermaning aan Strocër-kogerweg. 74.40 Are. Kooper P. Lont P.Jz. voor f 4Ö63. Perc. 4. Metselanrsventje, 45.60 Are, koo per Jan Bakker J.Sz. voor f 750. Perc. 5. Hutven, 53.10 Are, kooper Jacob Lont J.Pz f 822. Perc. 8. Bouwterrein aan den Slingerweg, 19.25 Are. kooper C. Vermeulen, f 770. Perc. 9. Bouwterrein aan den Slingerweg. 17.60 Are. kooper R. Post. f 675. Perc. 10, Rotrwterrcin aan den Slinger weg, 16.44 Are, kooper Jan Lont S<z.. f 438. Perc. 11. Bouwterrein aan den Slinger weg, 19.15 Aic.*kooper Jacob Lont Pz., f600. Perc. 23, Bouw terrein, f 180.—, perc. 24, bouwterrein, f 170.—, aan J. Lont Pz. ER IS NOG EEN GEMEENTERAAD OOK STEUN- EN WERKPROBLEMEN EEN PARKEERPRAATJE TOT SLOT. Zaterdagavond halfacht vergaderde de Raad onder leiding van Burgemeester Kaan. Secretaris dc .heer W. J. Los. Voorzitter zeide gemeend te hebben de heeren eens te herinneren dat nog leden van den Raad zijn. Het is ongeveer drie maanden geleden en hoewel er ook nu nog geen schokkende gebeurtenissen zijn te be handelen is het toch wel goed eens bij el kander te komen. Notulen werden vastge steld. M EDEDEELINGEN. Ten eerste dat naar aanleiding van een opmerking in een vorige vergadering door den heer Nieuweboer, als zou er te Bar singcrhorn geen wachttijd zijn, na informa tie gebleken is dat deze opmerking onjuist is geweest. Er is daar wol degelijk wacht tijd van een week. De heer Sybrands komt ter vergadering. Ton 2e dat bet da. bestuur een zaad strooier beeft laten maken door het om houwen van een achterchassis. Dit heeft goed voldaan; de kosten waren f 80. Er is een regeling getroffen met het Pol derbestuur dat zijn auto beschikbaar heeft gesteld. Tc 3e, dat een nieuwe cyclostyle is aan geschaft. De kosten waren 190, waarvan dp Polder ook de helft betaalt. Ten ie dat het onnoodig is te zeggen, dat do werkverschaffing niet is verloopen, zoo als gedacht wus. We zijn thans bezig met het parkeerterrein. Ton 5c Dat door het Burg. Armbestuur in overleg niet het Dag. Bestuur 3 maal extra brandstoffen zijn verstrekt aan verscheidene gezinnen. Ten 6e Dat aan N. Eriks is opgedragen achter op het sportter rein een hok te plaatsen, achter het vangnet, terwijl er ook cenige drainage zal moeten ge beuren. Ten 7e Dat in overleg met 't Burg. Armbestuur besloten is het vcrplecgtarief in liet huis voor ouden van dagen verhoogd is van f 4 tot f 4.50 per verpleegde. Ten 8ste Dat het noodig is gebleken dat de schoorsteen-schouw voortaan serieus moet geschieden. Ten 9e Dat de commissaris der Koningin goedgekeurd heeft dat de gemeen teveldwachter met het toezicht wordt belast op de werkloozen, waarvoor een vergoeding van f 25.— wordt verstrekt en ten slotte dat met J. Lak overleg is gepleegd en overeen stemming is bereikt omtrent het omleggen van het rijpad. Ingekomen stukken. Eenige formeelc stukken. Een verzoek van de z.ingverceniging „Apol- lo", om subsidie ad 17.15, welk bedrag be- VOGELVRIJ VERKLAARD! De autoriteiten te Tsjoeng King voorspel len, dat alle Chineesche diplomaten loyaal zullen blijven aan Tsjang Kai Sjek. Het ministerie heeft, volgens U. P.. aan dc am bassades instructies getelegrafeerd, dc res pectieve regeeringen in te lichten, dat Wangs regime onwettig is en erkenning dus schending van de internationale wet zou betcekcnen. Nadat de regeering reeds vroeger de dood straf over Wang had uitgesproken, zijn 48 van zijn volgelingen vogelvrij verklaard en is bevel uitgevaardigd, 78 Kankingera te ar- restcercn, onder wie Tsjong Koe Po, de pre sident van de nationale vergadering van Nanking. Amerika erkent slechts Tsjang Kai Sjek. Dc Amerikaansche Staatssecrearis, Cor- dell Huil heeft verklaard, dat het vanzelf sprak, dat de Verecnigde Stutcn de natio nale Chineesche regcering te Tsjoengkiaf zouden blijven erkennen en niet de onder Japanschc controle staande regeering te Nanking. Hij voegde hieraan toe, dat de instelling van het regime te Nanking lijkt op een verdere tenuitvoerlegging van het program ma, volgens hetwelk een land door geweld zijn wil aan een buurstaat wil opleggen en een groot gebied van de normale betrek kingen met de rest der wereld wil afslui ten. De regcering te Tsjoeng King heeft een scherpe verklaring geformuleerd, welke o.a. ook aan de Chineesche ambassade van de Amerikaansche regeering is overhandigd. In deze verklaring wordt de „nieuwe centra le regeering in China" niets anders dan een „marionetten-organisatie" genoemd, in liet leven geroepen en gecontroleerd door de Ja panschc iniütaristen om de Chineesche onaf hankelijkheid to vernietigen. In een interview heeft dc Japansche minis ter van buitenlandsche zaken, Arita, gezegd, •lat hij niet in staat was commentaar te le veren op dc Amerikaansche j»olitiek van niet erkennen van de nieuwe Chineesche re gcering, aangezien het officicclc bericht dienaangaande nog niet is ontvangen. In verband met de houding der Verecnigde Sta ten jegens Mandsjoekvvo, komt evenwel «leze politiek niet onverwacht. De nieuwe Chinee sche regeering heeft nief tot taak noch tot bedoeling de rechten en belangen van der- 1 de mogendheden aan te tasten. Nicdorp en nog een stier van S. v. d. Wal te Winkel, waarvan ons de naam niet is opgegeven. .V. H. Stieren Koh I Noor 5 van D. Wit Cz. te N. Nie- dorp. Cor Frans 13 van Jb. Rootjes te O. Nicdorp. Niedorp's Max 73 van Jac. Kooij Gz. N. Nicdorp. Dora's Athlcet van Jac. Pijper te N. Niedorp. Sanny's Bcrtus van Jn. Pijper te N. Niedorp. Verder werden nog een aantal z.g. Provincie stieren ge keurd. waarvan ons de uitslag niet is op gegeven. taald moet worden aan vermakelijkheidsbe lasting. Toegestaan. Verder volgt een voorstel van B. en W. tot bijdrage aan rayon Den Helder van den bloedtransfusiedienst a 1 cent per inwoner. Na toelichting conform besloten. Als plaatsvervangend vertegenwoordiger bestuur Vlceschkeuringsdienst Barsinger- horn, werd in plaats van den heer C. J. Blaaubocr, dc heer P. Visser Az. benoemd. Een voorstel tot wijziging contract voor de straatverlichting met het P.E.N. wordt goedgekeurd. In verband met dc straatverlichting wil voorzitter nog wel even opmerken, dat dc stroomprijs 0&M cent per K.W.-uur) nog al laag is. doch de lampengeschicdcnis is een kostbare zaak. Er zijn den laatsten tijd zeer veel lampen gebroken Er zal door den elec- tricien Mul een onderzoek worden gedaan of daar iets aan te doen is. Wethouder Koster stelt voor, 0111 eens een proef te nemen met een vecrende ver binding. Dit voorstel vond wel instemming, zoodat besloten werd. eens een proef te nemen met die lampen die veel stuk zijn. Punt 10, een voorstel tot wijziging der wachttijdregeling voor den rijkssteun is een uitvloeisel van het gesprokene in een vorige vergadering. Toelichting: Voor de berekening van den wachttijd werd als grondslag genomen een weekloon van f 15. Dit wordt verhoogd tot f 17, waardoor voor alle categoriën van werkloozen de wachttijd met 1 dag vermin dert. De verhouding tusschen kleine cn groo te gezinnen blijft gehandhaafd. Verhooging van steun? Na eenige discussie over het tijdvak van werken en niet werken nJ. Mei—November en November—Mei werd de voorgestelde wij ziging vastgesteld. Door den heer Nieuwe boer werd nog gevraagd of het ook mogelijk was dc rijkssteun met een gulden te verhoo- gcn. In Anna Paulowna is dit ook gebeurd. Voorzitter wil dit nader bezien cn zal het met de Wothouders bespreken. De lieer P. Visser heeft de ondervinding op gedaan, dat het tijdens dc steunregeling wel eens moeilijk is oin „volk" te krijgen bij 't dorschen. Voorzitter lichtte toe, dat men zich dan moet v.cnden tot de arbeidsbemiddeling. Melkers gevraagd. Als tvpeerend voorbeeld merkte voorzitter op, dat deze winter een veehouder vroeg om een melker. Er werden 5 personen opgegeven. De eerste vier waren of te oud of kon den niet melken. Nr. 5 zou dan gaan doch die behoefde de volgende dag niet terug te komen vanwege zijn zeer onvoldoende melken. Wel jammer dat zoo weinig jonge menschcn ntet kunnen melken. Dan volgde een voorstel tot wijziging veror dening begrafcnisrechtcn. Dit naar aanlei ding van een brief van Ged. Staten. Deze rechten waren voor volwassenen f7.50, kin deren 1—12 I 5.—. Art. 34 van de Begrafeniswet zegt. dat het voor kinderen van 112 jaar dc helft moet zijn en voor kinderen beneden een jaar een vierde. De rechten zijn dus nu gesteld op respect, f 8, f 4 en f 2. De Raad ging hiermee accoord. De parkeerplaatsen. Als laatste punt volgde oen bespreking over wijziging politieverordening in verband met den door den polder te maken parkeer plaatsen. Er zijn 3 mogelijkheden, n.I.: Over laten aan de beleefdheid van den chauffeur; ten 2c: We kunnen dc plaatsen aanwijzen of ook kunnen we ecu verordening vast stellen. De heer Boekcl wees er op, dat wanneer er een verordening moet zijn. er ook borden móeten komen, wat een dure geschiedenis is. Voorzitter is dit met Boekcl eens. De heer v. d. Kolk zou 't vrij willen laten en eerst eens zien hoe 't loopt. Na een par- keerpraatje werd besloten eerst eens af te wachten hoe 't zal gaan. Het zal in ieder gc val een groote verbetering zijn cn het is te hopen, dat de chauffeurs er goed gebruik van zullen nia"kcn. Rondvraag nihil, waarna sluiting. W1ERINGERMEER Honderddertig oorlogsschepen va ren uit. Vandaag en morgen zullen van San Pedro, San Diego en Hawaii 130 Amerikaansche oorlogsschepen vertrekken om deel te namen aan belangrijke manoeuvres, welke tot 15 Mei zullen duren. Bij deze manoeuvres komen 43.000 officie ren en manschappen, talrijke vliegtuigen, 11 slagschepen, 12 zware kruisers, 3 vliegtuig schepen en 05 üuikbooten in actie. In Belgrado wordt het verkeer reeds per boot onderhouden. De overatrooming in verschillende deelen van Zuid-Slavië en vooral in de Donau- vallei, dreigen den omvang van een ramp aan te nemen. Save en Donau hebben het peil van 1932 bereikt. Te Belgrado staan reeds gehcele wijken onder water. Het ver keer wordt daar onderhouden door booten. Ook verschillende stations en vele pakhui zen staan blank. Patroon van 'n halve ton opge licht. Een Rotterdamsche firma in automobie len, orgels en piano's werd sinds jaren door haar bedrijfsleider opgelicht. In 1937 was het verduisterde bedrag tot f 27.000 aange groeid en in dat jaar werd de fraude ont dekt. Dc patroon had echter medelijden met hei gezin van den zondaar en nam den be drijfsleider, den 38-jarigcn \an St.. die in middels naar Belgie was uitgeweken, in dienst terug. Niettemin is de man met zijn verduiste ringen blijven doorgaan. Een totaalbedrag van f50 a f60.000 is ten nadeele der firma verdwenen. Van St., die het vertrouwen van zijn werk gever zoo grof beschaamd heeft, is thans ge arresteerd. SLOOTDORP. OP AVONTUUR. De familie Mol, wonende te Slootdorp. hoopt in de tweede helft van deze maand den polder te verlaten om zich te vestigen in het verre Canada en haar gelukd nur te zoeken in iiet landbouwbedrijf. PRETTIGE AVOND. Zaterdagavond was er een gezellige avond in het Hotel de „Wieringcrmeer', uitgaan de van de Wieringermcer-Fanfare. Er be stond gelegenheid te dansen. De heer Brutii van Wieringen met zijn gezelschap zorgde voor dc muzikale leiding. Verder was er ter afwisseling het vroolijke rad. Aanwezig was verder een schiettent cn er werd ccn verlo ting gehouden,, met als hoofdprijs een hcc- renrijwiel, dat gewonnen werd door don jon genheer H. Edens. Kerkstraat 8, Slootdorp. I)e andere prijzen bestonden uit luxe cn huishoudelijke voorwerpen. NIEUWE NIEDORP STIERENKEURING VOOR 'T N.R.S. Vrijdag j.1. werd op dc Kcrkestraat alhier een stierenkeuring gehouden. Tweejarige stieren: Goedgekeurd met S: Yinkjes Apollo van W. Keetman te Winkel; Franco 9 van L. Duinkerken te Harenkarsi>el: Frans 4 van Jac. Kooij Cz. te Nieuwe Niedorp. Goedgekeurd niet N.H.: Agatha's Athleet van A. Jonker. N. Niedorp. Een-jarige stieren Voorloopig N.R.S.; Yinkjes Willem van II. en S. v. d. Wal te N. Niedorp en Winkel Charlotte's Roland van W. Keetman te Winkel, Nico van W. J. Keesom to N. Nie dorp, Mina's Bertus van Jn. Pijper te N. ZES TERECHTSTELLINGEN TE BERLIJN. Te Berlijn zijn zes personen terechtge steld; vierm annon, onder wie, een 19- cn een 21-jarige, werden onthoofd onder be schuldiging van hoogverraad. De beide an deren werden, aldus U. P„ geëxecuteerd om dat zij „asociale elementen" waren. De speciale rechtbank te Praag heeft Ladi- slaus Vojtetsesj ter dood veroordeeld, omdat hij de Gestapo heeft tegengewerkt bij het zoeken naar Smutek, die tien dagen geleden een Gestapo-agent beeft vennoord. Voorts werd Carol Kuba veroordeeld tot tien jaar ge vangenis, daar bij berichten heeft achterge houden over de plaats, waar Smutek zich ophield. Volgens een officieele medcdceling heeft Vojtctsej Smutek tijdig gewaarschuwd, waar door deze kon ontsnappen toen de politie van Praag op het punt stond heni te ar resteeren. Kuba stelde de politic niet op do hoogte, toen hij verleden week hekend was met de schuilplaats van Smutek. Dc Praagsrhe politie, die versterkt Is met afdeelingen uit andere steden, zet haar speurtocht naar Smutek nog steeds voort. Zondagmorgen tusschen \ijf en zeven uur zijn alle hotels doorzocht. WARMENHUIZEN. 30 Maart. Roode kool 7.30—8.10. irele kool 5.50-630, Doeinsche witte kool 4.80—5.40. Aanvoer; 1134)00 Kg .roode kool. 46.200 Kg. gele kool, 61.000 K?. Decnsche witte kool. ALKMAAR, 30 Maart. N.V. KierveMing voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 350.000 kipeieren 325 —4.15 per 100 stuks. ALKMAAR. 1 April. Veemarkt. 58 Vette koeien 150—360. 415 nuchtere kalveren 6—14. 19 vette schapen 263*. 377 vette \arkens 5662 ct. per Kg. BROEK OP LANGF.ND1JK. 1 April 1940. Uien grove, f2.20. pe»>n f2.10, roode kool f 7.50-8. jrele krxl f .',..10- 5.80. NOORDSCHARWOUDK. 1 April. Uien 210—2.40; grove 1.90—2.40; roode kool 7.60—8.20; witte kool 4.70—4.90; gele kool 5.00—6.30. Aanvoer 3700 Kg. uien.

Schager Courant | 1940 | | pagina 3