Sparta I-BKC I 1-1 Oudesluis-Atlas 3-0 Alcm, Victrix- West-Frisia 1-5 DTS I-Uitgeest 1 2-2 Alcm. Victrix III- Bergen I 1-6 HRC-Helder 1-0 Een traditie is gebroken. Schagen, dat het tot dusverre steeds tegen B.K.C. moest afleggen, heeft het gisterenmid dag aan de Loet tot een geiyk spel we ten te brengen en had het in de tweede helft dezelfde activiteit getoond als in de eerste, dan is de veronderstelling niet gewaagd, dat de zege deze maal aan de Spartanen was geweest. Zoo het nu is gegaan, is de eindstand voor Schagen ge flatteerd, een 21 eindstand in het voor deel van B.K.C. had de verhouding beter weergegeven. Bepaalde uitblinkers waren er by beide ploegen niet, aan beide kanten werd met wis selend succes hard gewerkt. In den rechter vleugel van Sparta zat, vooral voor de rust, nogal eens een gat. waar de ijverige B.K.C.- voorhoede natuurlijk herhaaldelijk doorkroop. Keeper P. Schoorl had echter „zijn dag", en voetballievend Noorderkwartier weet dan langzamerhand wel, dat de meeste aanvallen stranden. Met schieten was B.K.C. niet al te fortuinlijk; doch de wind, welke tot een storm aangroeide, maakte voor beide ploegen de balcontrole uiterst moeilijk. Keeper Prins van B.K.C., kreeg niet él te veel te doen, doch maakte wederom een zeer betrouw baren indruk. De leiding van scheidsrechter v. d. Kooi uit Berkhout, was prettig cn goed, misschien iets te gemoedelijk. De wedstrijd. Schagen begint tegen zon en wind in, en heeft reeds direct een zwaar offensief der bezoekers te doorstaan. Er ontwikkelt zich een vlug forsch spel, dat den heelen wedstrijd zal blijven kenmerken. Na weinige minuten spelens wordt Middelbeek geblesseerd en ver vangen door Fransen. Eenige corners op het Schagen-doel hebben geen uitwerking, men schiet tegen de paal of in Schoorls handen. Ook de Schager-voorhoede, die tegen den wind in een zware taak heeft, bestookt eenige malen Prins' heiligdom, doch zonder resultaat. Langen tijd gaat het spel over en weer, aan beide zijden wordt alles erop ge zet om een doelpunt te forceeren. Zeven-en-dertig minuten is gespeeld, wan neer Peetoom zijn groote kans krijgt. Uit een mooi opgezetten aanval van Schoorl krijgt G. Boontjes (die na langen tijd de geel zwarte shirt weer heeft aangetrokken), den bal, hij schiet Prins in handen, doch weet het leder weer te bemachtigden. Dan struikelt hij en laat den bal vallen. Peetoom schiet toe en neemt met een fraai schot, hoog in de touwen, voor Schagen de leiding (10). De gelijkmaker, komt echter geen drie minuten later, op even fraaie wijze. Het is De Schipper, die met een keurig gericht hard schot op verren af stand, revanche neemt (11). Vlak daarop wordt voor rust gefloten. Na de rust zien wij een periode waarin Schagen zeer onbeheerscht spel te zien geeft, terwijl B.K.C. meer en meer opdringt. Het geluk is echter niet met de Polder- bewoners, telkens zweeft een doelpunt in de lucht, maar het blijft uit. Eenmaal weet De Schipper te scoren, maar zijn doelpunt wordt wegens buitenspel geannuleerd. In de tweede helft na de pauze komt Schagen er weer beter in, en Prins moet meermalen handelend optreden. De stand verandert echter niet meer, als de scheidsrechter voor de laatste maal fluit is de beslissende goal niet geko men! Op verdiende wyze heeft Dosko Atlas met een nederlaag huLswaarts gestuurd. De krachtige, schuin over 't veld staande wind deed veel afbreuk aan 't spel. O. had er het minst last van en speelde soms of er geen wind was, 't spel werd goed op den hoogen kant gebracht, in tegenstelling met A., die dit haast geheel verwaarloosde. De A.-voorhoede, onder leiding van de Wykers, kreeg niet veel kans tegen de goed werkende achterhoede van O., bijgestaan door de op volle kracht werkende halflinie met Stammes als uitblinker. De Vries, de O.-doelman had een kalmen dag en kwam haast niet in actie, daarentegen heeft De Rurjter zyn handen dikwijls gewarmd aan de felle schoten der O.-voorhoede. De Graaf had weer een groot aandeel in de overwinning en smaakte het genoegen de hattrick te verrichten, een be looning voor zijn onvermoeid zwoegen. Over den wedstrijd het volgende: A. wint den toss en speelt eerst voor den wind. Voorloopig blijft het spel in 't midden veld en hebben de spelers last van den wind; legio zijn de „outballen" die volgen. Maar gauw neemt O. het initiatief en bouwt eenige goede aanvallen op, die door overschieten ver loren gaan. A. houdt het spel te kort en daardoor kan de O.-achterhoede steeds met succes ingrijpen. Toch krijgt G. Wyker een kans, maar zijn schot gaat net naast. Zelfs redt De Vries ten koste van een corner, die niets oplevert O. komt er steeds beter in en Post moet alle zeilen bijzetten om de snelle aanvallen af te slaan. Na ongeveer een half uur volgt een goede aanval O., Slikker geeft een afge meten pass en De Graaf scoort na een prach tige schijnbeweging onhoudbaar (10). O. heeft nu de smaak te pakken en de aan vallen volgen kort op elkaar door het prach tig steunen der O.-halflinie. Weer is De Graaf er door en De Ruiter is geslagen, maar de paal brengt redding. A. zit ook niet stil en forceert eenige corners, die door den wind „achter" komen. Slikker passeert na goed aangeven van Dorselaar en schiet, maar Post verandert den bal van richting en De Ruiter weet met een tijgersprong op 't nippertje zijn doel te vrijwaren voor een tweede doorboring. Het spel blijft aantrekkelijk en tot de rust komt er geen verandering, en de score blijft 1—0 in 't voordeel van O. De tweede helft. Na de rust heeft O. het windvoordeel en is direct in den aanval. Nannis waagt een ver schot, maar De Ruiter geeft geen pardon. Het klopt niet meer bij A. en 't spel is rommelig. O- neemt het spel geheel in handen en wat Lokkers en Jan Wijker ook zwoegen, het geeft niets meer. Bij een aanval van O. over rechts wordt in 't beruchte gebied hands gemaakt en de bal verhuist naar den beken den stip. De Graaf neemt zijn aanloop en feil loos wordt het vonnis voltrokken (20). Nog is het gejuich niet verstomd of Silver zet voor en De Graaf „glijdt" zyn derde goal in 't net (3—0). A. geeft zich niet gewonnen en verandert haar elftal. Buijs gaat naar voren en weet zoowaar eenige gevaarlijke situaties voor het O.-doel te scheppen, maar Goet en Geerlings weten met inspanning tenslotte het spel te verplaatsen, maar de A.-achterhoede laat zich niet meer verschalken. Als de heer v. d. Hoven, die goed leidde, het einde fluit, heeft O. ver diend met 30 gewonnen Alcmaria speelt één kwartier uit stekend en 5 kwartier slecht, resul taat: 1—5. Toen de withemden begonnen tegen de Enk- huizers, zag het er aanvankelijk allerminst naar uit, dat de Alcmarianen zwaar geslagen het veld zouden verlaten. Er was in den be ginne één ploeg aan het werk, die tegen iedere eerste klasser eer zou hebben ingelegd. Er werd, vooral in de voorhoede, uitstekend gewerkt, er werd veel en gevaarlijk geschoten eu de doelman der gasten had alle gelegenheid z(jn waarlijk goede capaciteiten te vertoonen. Gedurende deze periode redde hij vermoede lijk den wedstrijd voor West-Frisia. Toch was er geen oogenblik twijfel, waar het eerste doelpunt zou komen. En het kwam ook inder daad daar, waar men het verwachtte. Ham stra bracht goed op, zette prima over naar v. Wieringen en eindelijk had dan toch de Enkhuizer keeper het nakijken. Zijn collega aan de overzijde had den ge- heelen tijd nog nauwelijks iets te doen gehad. Dan echter is plotseling een groote inzin king merkbaar bij de withemden. West-Frisia komt af en toe opzetten en bij die gelegenhe den blijkt overduidelijk, dat het in de witte achterhoede geducht rammelt. Er wordt danig gepeuterd en de invaller links-back blijkt bij lange na niet tegen zijn tegenstanders te zhn opgewassen. Bij een der West-Frisia aanvallen geeft de rechtsbuiten goed voor, we zien enkele Alkmaarders volkomen falen, het leer be landt bij den mld-voor der Enkhuizenaren, die met een welgeplaatsten schuiver de partijen op gelijken voet brengt. (1—1). Bij Alcmaria zien we weinig verandering, het spel gaat ongeveer gelijk op, af en toe komt voor een oogenblik de oude geest terug. Achter echter bleef het „huilen", men hoeft er groote moeite met wegwerken en meer en meer nemen de Enkhuizers bezit van het mid denveld, waar ze in den aanvang niet te vinden waren. Als West-Frisia een corner te nemen krygt, wordt die even, maar te weinig, weggewerkt. Weer volgt een schuiver en de bezoekers heb ben de leiding (12). Een oogenblik later is het rust. Een gelijk spel zou wellicht een betere verhouding zyn geweest, maar de doelpunten geven nu een maal den doorslag. Na de hervatting kreeg Alcmaria den ster ken wind tegen, wat een handicap wa3, doch wat niet noodzakelijk een beletsel behoefde te zijn om ten minste gelijk te maken. Het kwam niet zoover. Na een gelijkopgaand begin, werd Helder man het veld uitgezonden en met 10 man spelend was Alcmaria een verloren ploeg. Vooral de zwakte van den linksback kwam nu meer en meer tot uitdrukking. Wel bleven enkele Alcmarianen doorzwoegen, vooral Scha per fungeerde als motor, maar er was geen houden meer aan. Het werd 1—3 en na een tweetal uitgesproken fouten van Duiveman werd het 15. Van Vliet Ned. kampioen 71/2 Gisterenavond heeft Van Vliet met een prachtig alg. moyenne van 15.29 het Ned. kampioenschap kader 71.2 in de wacht gesleept. Dit moyenne beteekent een verbetering van het Ned. record, dat op naam stond van Arle Bos. N. Niedorp klopt het leidende Alcmaria II met 4-1 Een goede wedstrijd! Het was of de Nledorper spelers dezen strijd tegen het sterke reserve-team van Alcmaria Victrix beschouwden als een revanche- match voor de zware t'itgeester nederlaag. De geel-zwarten zijn in hun opzet uit stekend geslaagd en hebben b(j hun sup porters weer heel veel goed gemaakt. Het is anders wel onbegrijpelijk dat vrijwel hetzelfde elftal dergelijke ver uit elkaar loo- pende resultaten behaalt! Dit N. Niedorp te zien spelen was zoowel vóór als na de rust werkelijk een genoegen. N. Niedorp had plaatsvervangers voor Peere boom Az., Visser en Bakker. Daar stond echter tegenover, dat Faus, Leegwater en De Woerd weer van de partij waren. Reeds direct na den aanvang zetten de N. Niedorpers er een snel tempo in. De druk wordt regelmatig onderhouden, Alcmaria wordt geheel op eigen helft terug gedrongen. Enkele malen ontsnapt het Alcmaria doel op wonderbaarlijke wijze aan doorboring, zoo kanjert Ter Haar eenmaal tegen de lat, ter wijl een zacht balletje voldoende was. Een doelpunt kan echter onder deze omstandig heden niet uitblijven. Na een kwartier spelens gelukt het eindelijk aan den invaller Kooij den bal daar te plaatsen waar de doelman niet staat (10). Wel heeft N.N. het beste van het spel, maar voor de rust komt er in dezen stand geen wijziging. Na de hervatting zien we ondanks een iets minder gunstigen wind wederom een ten aan val trekkend N. Niedorp. Dat deze manier de juiste bleek, kwam na een klein kwartier spe lens tot uiting, toen Ter Haar goed door speelde naar Kooij en deze op zijn beurt keurig scherp voorzette waar Wit precies op tyd was om den bal juist voor den paal in het net te knallen. Een prima doelpunt (20). Het is of Alcmaria dezen achterstand noo- dig had om volledig „op toeren" te komen. De aanvallen worden steeds gevaarlijker, toch is het een fout van een N.N.-achterspeler, waar uit het eerste tegenpunt ontstaat. Als Jes den bal weg zal trappen raakt hij den bal maar half en Alcmaria kon ongehinderd doelpunten (21). Het Niedorper doel wordt nu eenigen tjjd zwaar onder vuur genomen. Een omzetting Jes. Faus doet echter met behulp van doelman Blokker en Peereboom erger voorkomen. Onverwacht wordt de Niedorper voorsprong vergroot, een snelle uitval wordt besloten met een aardig schot van Ter Haar, de Alcm.-doel man viel verkeerd uit en de stand was 31. Kort hierop krygt Ter Haar een „dot" van een kans, maar het het schot is hopeloos mis. N. Niedorp speelt een gewonnen str(jd. Hot waren dan ook de Niedorpers. die even voor het einde nogmaals doelpuntten. Het was Wit, die met een strak schot den eindstand op 41 bracht. De Niedorpers verdienden in alle opzichten de zege. allen hebben een zeer goeden wedstrijd gespeeld. Uitgeest wint den toss en D.T.S. trapt af. Beide elftallen spelen met eenige Invallers, zoo mist D.T.S. Carnas en Tromp. Uitgeest valt, gesteund door den kraehti- gen van doel tot doel staanden wind. direct flink aan. doch ook de D.-aanvallen, meestal geleid door den snellen linksbuiten. De Waard, zijn zeer gevaarlijk, By één dezer aanvallen weet de U.-kecper een keihard schot van De Waard prachtig te stoppen. Door het w;ndvoordeel komt U. in de meerderheid, doch de achterhoede van D. geeft n et thuis. Vooral keeper Groen weet verschillende malen op fraaie wyze te red den. De spil van D.T.S., Kooij. weet steeds het spel naar de U.-helft te verplaatsen en als D. een corner heeft geforceerd, wordt de bal dcor Eakhuijs keurig voor doel geplaatst en even netjes door De Waard ingeschoten. Door goed verdedigen van D. komt in dezen stand tot de rust geen verandering meer. Na de rust beginnen de Uitgeestor jongens met een vlug tempo, maar na eenige afgeslagen aanvallen neemt D. het spel in handen. Vooral het combineeren van D. Is beter. Als de links binnen van D., Uipkes, een bal keurig naar De Bruin plaatst, brengt deze met een goed schot de stand op 20 voor D. Door dit suc ces trekt D. keer op keer ten aanval. Ver schillende goede schoten worden door Bos en De Bruin gelost, doch de U.-keeper ls uit het goede hout gesneden en de stand blijft 20. Bij één der gevaarlijke uitvallen van U. moet even worden gestopt voor een ongeval. De U.-rechtsbuiten moet het veld verlaten, doch het ongeval blijkt niet van ernstigon aard te zijn. U. speelt met 10 man verder. De tijd verstrijkt en ieder denkt, dat D. de puntjes binnen heeft. Pl.m. 8 min. voor het einde valt de D.-back Schrieken, een U.-spc- ler, die in het bezit is van den bal, van op z(j aan en tot ieders verbazing, ook van de U.- spelers, krijgt U. een penalty toegewezen, welke onhoudbaar voor den D.-kceper. in een doelpunt wordt omgezet. 21 en nauwelijks is de D.-achterhoede van den schrik beko men of U .heeft na goed doorzetten van haar rechtsbinnen, gelijk gemaakt, met welken stand de wedstrijd eindigt, wat echter niet de verhouding weergeeft. D.T.S. 2 kon het in Bergen tegen het 2de elftal van dien naam niet bolwerken en ver loor met 21. Gezien de vele invallers, geen slecht resultaat. Ook de asp.-elftallen van D. verloren en wel a. van Alkmaarsche Boys b en b van Alkm. Boys c. resp. met 40 en 53. Het eerste elftal herstelde zich prach tig; ook de reserves wonnen. Wie gedacht had. dat Bergen, evenals op eigen terrein ook nu weer van Alc. Victrix 3 verliezen zou, kwam bedrogen uit. Ofschoon de Duinkanters met drie invallers speelden, herstelden zij zich volkomen van de verleden week tegen CSV geleden nederlaag. ▼•r^t spel was dan ook stukken beter, waar op. de wedstrijd het aankijken volkomen w?.a>d was. Er werd nu ccn vlug open spel Lespeeld, dank zij het uitnemende spelverdec- len van middenvoor Ardesch, die een prachtige partij speelde. Met schieten was hij echter'niet gelukkig. In de middenlinie schitterde Broek, terwijl ook Van Exter een goede partij speelde. De beide backs, de gebroeders Urbanus, ver dedigden stug. de jongste met tact en overleg, de oudste meer robust. In het doel bleek doel- verdediger Blok alleszins betrouwbaar te zijn: heel wat harde en moeilijke schoten heeft hy er uit weten te houden. Alcmaria speelde een te peuterig en te door zichtig spel en daarmede behoefden ze bij de hech'.e Berger-achterhoede niet aar. te komen. Voor de rust speelde Bergen met' den harden wind mee en nauwelijks was afgetrapt of de Berger-voorhoede deed een snellen aanval en vóórdat Alcmaria het goed wist. deponeerde Sloot het leer in het net (01). Lang plezier hadden de gasten niet van hun voorsprong, want by een snellen aanval der withemden werd Arie Urbanus gepasseerd en scoorde Alc maria den gelijkmaker (11). Edoch, nog voor de rust wisten de Bcrgc- naren twee goede doelpunten te scoren, zoodat de rust inging met een 31 voorsprong voor Bergen. Wie gedacht had. dat de blauwhemden met wind tegen een zwaren dobber zouden hebben, had verkeerd gedacht. Integendeel. Bergen bleef, op enkele oogenblikkcn na dat Alcmaria domineerde, volkomen meester van het terrein, hetgeen ze in nog drie doelpunten wisten uit te drukken. Vooral het zesde en laatste was een Juweeltje. Ar desch die den bal even buiten het strafschop gebied te pakken kreeg, passeerde op geraffi neerde wyze vier tegenstanders om zijn fraaie veldspel te besluiten met een onhoudbaar schot in den benedenhoek. Zoo eindigde deze vlug gespeelde wedstrijd in een 61 overwinning voor de Bcrgenaren, hetgeen niet eens geflat teerd was. Wy willen niet eindigen vóórdat we een ccre- saluut hebben gebracht aan den veteraan Ten Herkei. die aanvoerder Koster op de spllplaats verving en technisch nog steeds een uitmun tend speler is. De reserves wonnen eindelijk weer eens. Een vlotte partij voetbal werd tegen DTS 2 ge demonstreerd en het resultaat was 21 voor de Bergenaren. Uit een voorzet van Leo Swak- Eigen inzet" besliste den strijd! Ruim 2000 toeschouwers zyn gisteren getuige geweest hoe HRC voor de tweede maal ln het seizoen 19391940 haar stad genoot© Helder na een geweldigen strijd, die zich meestentijds In het doelgebied der wltjakken afspeelde, met één doelpunt verschil overwon. Wind bedierf alles. We hadden ons eeriyk gezegd, veel van dezen wedstryd voorgesteld; immers HRC zoowel als Helder hadden in den loop van dit seizoen getoond, dat ze tot goede dingen in staat waren! maar met één factor hadden we geen rekening gehouden, n.1. met het weer En het is gisteren wel overduideiyk gebleken, dat deze factor een zeer machtige is, want de stormachtige Westenwind, die van doel tot doel stond, bedierf alles. Goed spel behoorde tot de onmogelijkheden. Voortdurend kwamen de spelers voor de raarste verrassingen te staan, en het pleit daarom voor de Racers, dat zy het waren, die af en toe tot staaltjes van goed samenspel kwamen. Voor de rust ging de strijd vrijwel gelijk op. Helder had het windvoordeel, maar ondanks dat bleef Hoebe gedurende het grootste ge deelte van die eerste helft angstvallig tus- schen zyn backs, terwijl de kanthalfs Verzijl en Douwna de beide vleugelspelers der Racers even nauwlettend schaduwden. Hierdoor kwam Helder niet tot die meerderheid, die HRC na de rust had. want door het achterblyven der Helder-middenlinie ontstonden voortdurend groote gapingen, waaraan de Racing-spelers een dankbaar gebruik maakten. In dit verband dient één speler genoemd te worden, die met kop en schouders boven allen uitstak, tenminste voor de rust. Dat was Roomeyer! Deze linkshalf der Racers had de taak Stolk, die evenals zyn confrater aan de andere zyde tusschen zyn backs bleef, als spil aan te vullen en hy deed dit op een zeer nut tige wyze. Het was jammer, dat hy in de tweede helft zich niet op dit peil kon hand haven. Sublieme Helder-achtcrhoede. Zoo kon dan voor de rust HRC eveneens tot aanvallen komen en by die stormloopen op de Helder-veste bleek reeds duidelyk hoe hecht die in elkaar zat. Kenter en Teecklen- burg speelden als nooit te voren en vooral na de rust, toen de druk op het Helder-doel haast on dragelijk werd, weer den deze belde spelers zich als leeuwen. We zeggen niets te veel, als we beweren, dat Kenter en Teeck- lenburg de sterren van het veld waren. v. d. Meulen, Hoebe. Verzyl en Douwma KENTER. pasten zich goed by dit tweetal aan. zoodat we een Heider- defensie kregen, die niet te passeeren bleek. Want HRC heeft het inderdaad niet tot doel punten gebracht. Het eenige doelpunt ln dezen wedstrijd waseen eigen inzet van den overigens goed-spelenden Douma! HRC maakte na de rust een tak- tlsche fout door Helder volkomen in te sluiten. Wel be reikten de rt>odjakken hiermede, dat ze eer. meerderheid van „jewelste" kregen, maar tot resultaten kwam dit niet. vyfmaal, welgeteld vyfmaal heeft de Helder-voorhoede de Racing- speelhelft in de tweede vyf-en-veertig minu ten betreden en eenmaal had dit nog byna den geiykmaker opgeleverd. Een teleurstelling voor Helder was ove rigens het feit, dat haar voorhoede geen schijn van kans kreeg tegen de ge routineerde Raclng- backs. Stolk had Wagenaar ..in zyn zak", terwijl Leavy en Buitenhuis God schalk en Rottier vrywel lamlegden. De beide binnen spelera konden meestal niet snel ge noeg meekomen en zoo ging dezen mid dag van de anders wel productieve Hel der 8tormlinie weinig kracht uit. Een enkele maal brak men door de Racing-verdediging heen. maar op die momenten toonde Dijkshoorn zijn goede keeperstalenten en gaf Helder geen schyn van kans. Verdiende zege. Résumeerend kunnen we van deze ontmoe ting zeggen, dat de zege ln handen is ge komen van de club, die er het meest recht op had, niet alleen qua meerderheid, doch ook wel qua spel, doch tevens, dat evenals ln den eersten strijd, den verliezer een pluim toekomt voor de wyze, waarop „gevochten" werd om den overwinnaars de zege te betwisten. Voorts, dat de sportiviteit, behoudens enkele lichte overtredingen, volkomen bewaard bleef door alle spelers, waaraan ook de uitstekende lei ding van scheidsrechter Twistcrling mede werkte. STOLK man scoorde De Groot, terwyi Frcd Bus een pracht van een doelpunt maakte. Aan beide zyden waren de doelverdedigcra uitstekend in vorm; Veis wist er zelfs op keurige wyze een strafschop uit te houden. De adspiranten deelden ln Egmond de pun ten (2—2). Met den wind mee scoorden beide partijen tweemaal. Schoorl 1-Alcm. Victrix 4 3-2 Schoorl is vooral na de rust heel goed op dreef. Na ongeveer een kwartier spelen weet Klop zich vrij te maken en een schuiver in den hoek te geven, waar de Alcm. keeper overheen duikt. S. komt spoedig weer voor het A.-doel terug, daar ze met den wind in den rug speelt. De A.-backs verdedigen echter heel goed, zoo dat de doelpunten lang niet goedkoop zyn. Het is echter weer Klop, die goed doorzet en het tweede doelpunt voor Schoorl cr in kogelt. Er wordt in hoofdzaak op de A.-hclft gespeeld, zoodat keeper Oud hoegenaamd geen werk krygt. S. weet voor dc rust het doel niet meer te vinden. Na de rust denken we een overwicht van Alcmaria te zullen zien, zulks in verband met den stcvigen wind van doel tot doel, doch Schoorl pakt dadelyk zoo goed aan, dat cr van dat overwicht geen sprake is. Als A. een corner krygt te nemen en deze goed voor het doel werkt, is het het been van Beeldman waardoor de bal in het Schoorl-doel belandt. Schoorl onderneemt eenige goede en gevaarlyke aanvallen op het A.-doel, vooral Klop is buitengewoon goed op dreef. Hij weet prachtig door te breken en met een keihard schot te scoren (31). Een paar maal herhaalt zich zoo'n door braak van Klop nog. doch dc A.-kccper heeft geluk; cr wordt juist tegen hem aan geschoten. Aan den anderen kant heeft A. ook nog cena geluk als een goed genomen corner, weer van rechts, afgemeten op Jo Bos z'n schoen komt, die, geroutineerd als hy is, er wel raad mee wist. Dan wordt spoedig het einde aangekon digd en heeft Schoorl verdiend gewonnen. Scheidsrechter Koelink leidde corect. VCL I-Andijk 1 4-1 VOL wist thuis te zegevieren en leverde het overtuigend bewijs van haar meerderheid. Met oen wind in den i g begint VCL en profiteert al spoedig van dit voordeel. Als er op een moment een duel voor het A.-doel is ontstaan weet P. Lak op handige wyze het leer in te schieten. Intusschen komt A. het VCL-doel bedrei gen en het wordt zelfs gevaarlyk ook. VCL kan niet tijdig opruimen en de geiykmakcr volgt prompt. Wyert heeft daarna een kans en benut die op de hem eigen w{jze. VCL komt weer opzetten. Voor de rust verrast Wijers het A.-doel nog tweemaal. De tweede helft geeft geen verrassingen, de stand bl(jft ongewyzigd. V.C.L. 2OUDENDIJK 2 2I. Na een zeer lange rustperiode kwam het 2e weer in het veld en had van O. een neder laag te incasseeren. Het kon moeilyk anders; deze Jongens hebben zich nog niet los getrapt, vandaar dat ze O. niet van het ïyf konden houden. V.CX.-ADSP.8PORT-ADSP. 1—0. Heel goed hebben de adspiranten zich ia Hoorn geweerd. Jammer, jongens, dat jelui al die mooie kansen niet wisten te benutten, want dan zou de uitslag er veel fraaier heb ben uitgezien. In elk geval jullie hebben je overwicht ge toond en dat stemt tot tevredenheid. Wieringerwaard II-WinkelII 13-0 Wicringerwaard 2 heeft het reserve-elftall van Winkel totaal „ingemaakt". Reeds dade lijk by het begin was aan te zien, wie de meerdere zou zyn! Regelmatig werden de doelpunten gefabri ceerd; vóór de rust zorgden Van Belvls, KI. Schenk Jzn., Buijs en Jn. Slikker voor acht doelpunten; daarna maakten KI. Schenk Jzn., Visser cn Van Belvis er, nog wel tegen een harden wind inspelend, een zevental by. Win kel kon zelfs dc eer niet redden! Wy benijdden den tengeren doelman van Winkel II, die weinig steun van zyn achter hoede ontving, niet; vooral niet. toen de bal, by enkele keiharde schoten, door zijn vingers, eenige centimeters over de fatale lyn rolde! Opvallend was het vlotte spel van den jeug digen voetballer Van Belvis. die zyn tegen standers steeds te vlug af was. De scheidsrechter leidde goed. „De Vierdaagsche" te Nijmegen gaat door Hoewel de Legerleiding, om begrypeiyke re denen overigens, bezwaar moest maken tegen den tot dusver gevolgden opzet voor de vier daagsche afstandsmarschen te Nymegen, was zij aan den anderen kant zich wel degeiyk be wust, dat een dcrgeiyk sportevenement, het geen de marschvaardigheid van de weermacht in hooge mate zou kunnen bevorderen, niet ge mist kan worden. Dc Legerleiding heeft er daarom haar goed keuring aan gehecht, dat aan den Nederland- schen Bond Lichameiyke Opvoeding alsnog de gelegenheid zal worden geschonken tot het or- ganisecren van de vierdaagsche afstandsmar schen te Nijmegen, welke gehouden zullen wor den in het tijdvak van 23 tot en met 26 Juli a s. en welke uitsluitend zullen gelden voor de bur gen-deelneemsters en deelnemers en in de om geving van Nijmegen gelegerde troepenonder- deelen, alsmede detachementen van militaire onderwysinrichtingen. Ter bevordering van de marschvaardigheid in de weermacht zullen daarna, op nader te be palen data, in de eerste helft van September onder auspiciën van de N.B.V.L.O. gedecentra liseerde vierdaagsche afstandsmarschen voor de geheele weermacht worden georganiseerd, met de systematische training, waarvoor bin nenkort zal worden aangevangen. Geen vierdaagsche te Utrecht Naar wy van den heer K. H. Broekhoff, voorzitter van de Nederlandschc Wandelsport Federatie, vernemen, zal, nu de „Vierdaagsche" van den Nederlandschen Bond van Lichameiy ke Opvoeding te Nymegen doorgaat, van haar plannen van een dergciyk evenement te Utrecht te organiseeren, afzien. Dit komt geheel over een met het standpunt, van den beginne af ten deze door de N.W.F. Ingenomen. De N.W.F.-voorzitter kon voorts nog medc- deelen, dat in samenwerking met den A. N. W. B.-planncn voor NAV.F.-tochten zullen wor den ontworpen, waarbij de mogelijkheid van een stertocht in ernstige overweging wordt geno men.

Schager Courant | 1940 | | pagina 7