Be Langendijker Groenten Centrale 1939 WAGENS Drogen van grnenten, ei van Cnlumbus? fa. SCHM ALZ - Schagen modellen K INDER- Kinderledikantjes - Wiegen Vergoeding aan ongehuwde dienstplichtigen Resultaten der bedrijven niet best Bloembollenveiling kan flink op dubieuze debiteuren af schrijven. Het jaarverslag van de veilingsver- Centrale" te Broek op Langendijk is verschenen. De secretaris, de heer W. Visser, vangt het verslag aan met de verzuchting, dat het afgeloopen jaar weer niet gebracht heeft, wat wij allen zoo innig wenschen; een bestaansmogelijkheid buiten den steun van onze overheid. Door de strenge vorstperiode in December van het vorige jaar is de vraag naar onze bewaarkool niettemin sterk toe genomen, zoodat wij in het voorjaar een looncndcn prijs konden maken. Betreurd wordt, dat de oogst van de gele kool zoo slecht was en de kwaliteit van dien aard, dat zeer veel al voor het nieuwe jaar voor afwijkend moest worden verkocht, zoo dat de leden in Broek op Langendijk en Sint Pancras weinig van de verbeterde prijzen konden profitecren. Ook wordt de aandacht gevestigd op het sterk schommelen van de prijzen van dc kool, tengevolge van de on voldoende invoervergunning voor Duitsch- land. Na bespreking van de resultaten met an dere producten constateert de secr., dat er nog wel plaats is voor onze groenten. Wan neer er niet zulke groote moeilijkheden be stonden bij den export konden wij zeer ze ker met onze producten op de wereldmarkt concurreeren. Opgewekt wordt, de kool steeds goed te verzorgen en te sorteeren. Gememoreerd wordt het tot stand komen van de rondvaarten door het Rijk der Dui zend eilanden, waarmede een goedkoope. mooie reclame voor deze streek kan worden gemaakt. De resultaten van het vroege aard appelseizoen waren onvoldoende. Er werden bij de L.G.C. 175 wagons in gekuild. De wenschelijkheid van een verlenging van de aardnppelregc- ling tot 1 Augustus werd naar voren gebracht Verder wordt het verloop van den gang van zaken met de verschillende artikelen geme moreerd, hetgeen wij voldoende bekend ach ten. Het ledental van de 13 bij de Langendijker Centrale aangesloten vereenigingen was per 31 December 1303. Vermeld wordt de aanbesteding van den aanleg van het nieuwe parkeerterrein, wel ke voor f 29750 is gegund aan dc fa. R. Hol man Zn. te Alkmaar. Moge deze nieuwe laad- en losplaats bijdragen tot den bloei der vereeniging, aldus de secr. De keurmeester heeft 105 keuringen ver richt. wat zeer weinig is in verhouding tot de vele partijen die zijn aangevoerd. Wat geveild werd. Geveild zijn de volgende artikelen: roode be waarkool 4878898 kg.; vroege roode kool 5064905 kg.; gele bewaarkool 5135510 kg.; sa- voye kool; 2409340 kg.; vroege witte kool 7630015 kg.; Decnsche witte kool 5927410 kg.; aardappelen 12755663 kg.; uien 2666758 kg.; zilveruien 50560 kg.; breekpeen 720295 kg.; bospcen 58073 bos; waschpeen 17S25*kg.; bie ten 537110 kg.; tomaten 179627 kg.; druiven' 26362 kg.; bloemkool 110851 st.; andijvie 1329398 st.; stamslaboonen 120603 kg.; stok- snijboonen 9653 kg.; rabarber 232398 kg.; ram me nas 129345 kg.; spruitkool 1336 kg.; boe renkool 1290 kg.; knolselderie 28171 st.; wit lof 1356 kg.; prei 1369 kg. spinazie 1058 kg.: en nog een hoeveelheid andere artikelen van minder belang. Er is doorgedraaid: 1834125 kg. roode kool 716050 kg. gele kool, 1095900 kg. witte kool. De omzet was in 1939 zonder minimumprij zen en steun f 1.539.573.67. Aan minimumprij zen is f 155432,23 uitbetaald, aan steun f 122797.68. Totaal f 1.817.803,58, verdeeld over de volgende vereenigingen: Broek op Lan gendijk f 309664.68; St. Pancras f 305713.07, Koedijk f 298262,77, St. Pancras Z. f 85054,20; Heerhugowaard f 98728, 74; LTB Hecrhugo- waard 210159,76; Zuidscharwoude f 129857.31; Zuid-Scharwoude LTB f 36151, 39; Schermer 52652, 53; Hensbroek f 60481.99; Oterleek 15891.22; Schermerhom f 12020.94; De Rijp Ingezonden TOEKOMST VISIOENEN. Het verslag lezende van de Nederl. Ver. voor Huisvrouwen in de zaal van C. Boontjes over gebrekkige tooneel aankleeding kwam over mij een soort droombeeld en in gedach te zag ik het. bedoelde perceel vervagen zoo mede het geheele bloc lleeren Straat, Ren» gars, zou dit een schoone gelegenheid zijn om de reeds lang gewenschte overdekte vee- atalling te krijgen. Zoomede verscheen mij nog een ander visioen het blok Molenstraat, perceel Kroone tot en met de winkel van de Tijdgeest verdween wat een pracht ruimte verscheen voor mij, de trottoirs op gelijke breedte als Hoog en Laagzij langs de kanten boomen zooals op de Gracht. Wat een unieke gelegenheid om een prachtbaan te maaken voor de harddraverij. Deze vereeniging krijgt wel jaarlijks vergunning om over dc toe gangswegen te beschikken, maar als het gaat als b.v. met kennis, dan houdt alles op. Men moet het ijzer smeden wanneer hot heet is dit kwam in mijn visioen naar voren. En daar de Gemeente nu zoo pas zoo'n mooi potje voor de Gasfabriek heeft ontvan gen dacht ik verder en voor het weg gaat aan verschillende gratificatie'* en wie weet wat voor meer douceurtjes, luxe raadhuis, doe zelde ik verder, 't Is het misschien beter dal daar eens op gewezen wordt. en Omstr. f 18271.49; De Rijp LTB f 36588.62; Diversen f 25473.29. De Bloembollenveiling. heeft ook geen mooi beeld gegeven. Verkocht zijn 14655100 st. bloembollen ter waarde van f 19158.40; Voor rekening van het Surplus- fonds zijn opgeslagen 16977732 st. tulpen, 257410 st. hyacinthen, 428 st. narcissen, 1304985 st. irissen, totaal voor f 210.375,84, met inbegrip van de verkochte bollen. Ver malen zijn 004650 of 24186 manden. Het verslag sluit met de beste wenschen voor dc toekomst en een beroep op de leden, de organisatie trouw te blijven. De balans van dc nfdcoling Groenteveiling sloot met een eindcijfer van 1 181180,53. On der de activa is opgenomen: het parkeerter rein met f 60067,22, de nieuwbouw slaat met f 24376.68 op dc balans, het hetaalkantoor voor f l.'IOOO eu dc overkappingen voor f 2219.09. De afd. Bloembollen veiling komt op de balans voor onder dc activa met f 2S435.37 Onder dc passiva staat de coop. grondkapi- taalbank te Utrecht met f 50.000, de boeren leenbank te Broek op Langendijk met f 632.34 Het reservefonds bedraagt f 47672,93, het mi nimumprijzen fonds f 48202,17 Crediteuren parkeerterrein f 3286,12. De exploitatierekening van de afd. groen- lenveiling sluit met een bedrag van f 30112.75 met een nadeelig saldo van f 1032.62. De exploitatierekening van dc afd. Blocm- bollcnvciling geeft een eindcijfer aan van f 18110.89 en maakt het mogelijk, op de em ballage f 1000 af te schrijven, op nadcelige saldi van vorige jaren f 534.95 en op dubieu ze debiteuren niet minder dan f 12162.60 De dubieuze debiteuren komen dan nog op de balans met een bedrag van f 13743.97 Deze groote afschrijving is mogelijk door de vele baten, welke men getrokken beeft van pro visie doorgedraaide bollen, in 19:48 f 3601.51, in 1939 f 8411.72 en de opbrengst van het vee voeder. welke f 4953.90 was. Dc balans van de hollcnveiiing is in de beschrijvingsbrief niet opgenomen. SCHAGEN SCHOOLVOETBAL Het groote jaarlijksche festijn is weer be gonnen. Voorloopig elke Woensdag en Za terdag worden de schoolvoetbalwedstrijden weer gehouden en Woensdagmiddag reeds was er aart spanning geen gebrek! Met heftig vuur werd gestreden om de kostbare doelpunten! Wie zich eens echt te goed wil doen aan jeugdig enthousiasme en genieten wil van fatrc strijd in goede kame raadschap moet niet verzuimen eens zoo'n aller gezelligste voetbalmiddag bij te wonen! De uitslagen waren: Kleine Sluis—-Oudosluis 3—4 Kol homBurgerbrug 02 SchagerbrugDirkshom 10 MARKTOVERZICHT. De vette koeien konden gisteren weer 3S ets. gelden, dus prijshoudend. De handel was goed en de duurste koe werd gekocht door slager Korvcr, Den Helder voor f270.-. Afkomstig van den heer Toon Keijzer, Wie- ringen. Kalfkocion worden duur verkocht, handel goed, niet een mooien aanvoer. De handel in gcldekocicn was wel iets aan den atuggen kant. Ook aardige aanvoer; dit zit wel in de natuur, anders om dezen tijd aL licht goeden handel. Dc handel in nuch tere kalveren heel goed, prijshoudend, no- teering tot fli. Oude slachtschapen werden duur verkocht, tot f36.hoogste noteering. De handel in overhouders voor den dood f2225; handel goed, voor 't leven f 14—20. Deze handel ging heel goed, dus dit begint weer op te leven. De paarden zijn tegenwoordig heel duur, deze handel was wel goed. Hoogste notee ring 550 gld; er waren ook zeer zware paar den aangevoerd. Dit zijn de laatste weken aardige markten. De handel in vette varkens was zeer kalm; toch is er verkocht voor 32 ets. In big gen is aardig opleving, er is wel vrij goed verkocht. Hoogste noteering 23 gld. Schram men tot 33 gld. Kippen, konijnen, niet aan gevoerd. LANGENDIJK OUDKA.RSPEL. Voor BLOEMEN en PLANTEN naar Th. v. STEIJN. 't Zand. Tevens snoeien en spruiten. Ook alle soorten tuin- en bloemzaden voorradig. Aanleg en onderhoud van tuinen. Beleefd aanbevelend. AFBRAAK. Partij dakpannen. Holland- sche, Mulde, Kruis- en Frie- sche dakpannen, zolder- en vloerhout, halken, ramen, deu ren, dakramen,- groote partij brandhout, glas in lood ramen, stecnen, enz. J. OUDHOFF, Hoi leweg, Heiloo. Te koop: FORD COUPÉ, waarin nog nieuwe motor met bijbehoorende 3/4 tons bestel en 2 tons vrachtaanhangwa gen, bij DE GEUS' Hoender- park, Boterweg A 17, Heerhu gowaard. Te koop: Groote partij VOERAARDAPPELEN. gedenatureerd, hij de Wed. D. HOOG SCHAGEN, Kleiweg 35, Breczand. MOEDERLOOS VEULEN gevraagd, door C. POOL Nz., Barsingerhorn. Baby-commodes, Baby-boxen, Boxmatrassen, Kinderstoelen of uw geheele baby-uitzet U koopt 't beter bij De heer Van Dok voor de S.D. A.P. Waar bleven de kopstuk ken uit de tuinbouworganisaties? In het lokaal van den heer C. Vis werd gisteravond» door dc afd. van de S.D.A.P. een openbare vergadering gehouden, waai de heer W. van Dok, uit Beverwijk, heeft gesproken over „liet drogen van groenten en overproductie". De belangstelling was niet groot. Na een kort openingswoord van den heer II. Bak ker. begon de heer Van Dok zijn inleiding niet vraagstuk van de overproductie te bespreTt'ii. Het is bet meest beangstigende onopgeloste probleem waarmede de tuin bouw te kampen heeft. De vernietiging van producten, welke overal geschiedde, had tot doel, een bodem in dc markt te brengen voor.het betr. artikel; de groentevernieti- glng hier heeft echter geen zin. omdat het eerst geschiedt nis dc prijs kapot is. In tuin- bouwkiingen wordt te weinig beseft, dat de vernietiging funest is. Het gemis van een wetenschappelijk teelt- plan heeft de tuinbouw steeds de das omge daan. Wat moet er nu gedaan worden? In dezen tijd met internationale spanningen mogen er geen groenten meer vernietigd worden. Daartoe moet de marktpositie beheerscht worden, dat is van zeer groot belang, om te voorkomen, dat do tuinbouw ten gronde gaat. Er moet een marktanalyse komen,, steunende op de economischo voorlichting. Daartoe is noodig een tuinbouw-egalisatie- fonds, evenals de conservenfabrikanten een ordening in hun bedrijf hebben doorge voerd. Het goud in dit fonds zal zijn: geconser veerde producten. Dan heeft men ook ruil- productcn, waaraan wij misschien veel ge brek zouden kunnen hebben in de toekomst De steun aan den tuinbouw dient te wor den gegeven in den vorm van de outillage om de markt te beheersclien. Eeuige voorbeelden van de noodzakelijk heid van een marktanalyse en het rekening houden daarmee bij het teelt plan zijn te constateeren, bij druiven, tomaten, komkom mers en kool. Men moet niet met deze mas saproducten aan de markt komen. Als de heclo wereld er vol van zit. De tuinbouw moet andere wegen zoeken. Wat gebeurt er als dc tuinbouw niets in deze richting doet? Dan ziet het er voor de koudcgrondscultuur slecht uit. Dat hebben de bollenkweekers ondervonden bij de hal- veering van die cultuur. Hetzelfde kan de tuinbouw overkomen, als het er op aan komt. Spr. vroeg zich af. of het nationaal verant-* oord is, de arbeidsintensieve tuinbouw zoo in te krimpen. Het zal een nationale ramp zijn, als het intensieve tuinbouwbedrijf op zoodanige wijze wordt ingekrompen, zegt dr. Molhuijzen. Spr. wees op de verhoudin gen van de im- en export naar verschillen de landen Verschillende landen voeren 2- of driemaal zooveel in ons land in als wij naar hen zenden. Nederland voert 550 mil- lioen meer in dan uit; er zit dus wel ruim te om de markten om die andere landen te bewerken en van deze ruilhandelpositie ge bruik te maken voor den tuinbouw, voor versche of bewerkte groenten. Daarom moet de tuinbouw zich inschake len op het verbouwen van ruilproducten door handhaving van de intensieve cultures. Het beste middel lijkt spr. thans het de- hydrecrcn van groenten, de nieuwste metho de. door middel van hcete lucht, welk ar tikel in geperste toestand jaren bewaard kan worden Het neemt 8% v. d. oorspronkelijke ruimte in, ook een belangrijke factor bij de verzending. Deze groente komt precies uit „de pot" vandaan als de versche groerfte. Dit.is het product voor het egalisatiefonds. Volgens spr. is dit het el van Columbus voor den tuinbouw Ook in hooger regionen van den tuinbouw en bij dc regeering heeft dit de aandacht. Men overweegt de plaatsing van droog in richtingen voor groenten voor veevoer. Daar ziet niets in. Het moet voor mcnschelijk ge bruik. De tuinbouw moet er zich tegen ver zetten dat het als veevoer verwerkt wordt. Dc tuinbouw staat of valt door de keuze welke hij doet op dc kruisweg opbouw of ondergang. Daarom heeft de tunbouw de middelen te eischen, \vclkc hem in staal, stelt het arbeidsintensieve bedrijf in stand te hou den. Na de pauze werden verschillende vragen gesteld. LANGENDIJK. DE GASFABRIEK NIET VOOR EEN APPEL EN EEN EII HOOOERE GASAFZET. Uit betrouwbare bron deelde men ons mee, dat het gasverbruik der Gemeenschap pelijke Gasfabriek voor Langendijk en Sint Pancras, de laatste maanden sterk is geste- e,n, doordien vele nieuwe aansluitingen zijn tot stand gekomen en tal van apparaten zijn aangeschaft, die den gasafzet stimulecren. We hebben den laatsten tijd niets meer ge hoord van overname door Alkmaar, doch we vermoeden, dat men aan Langendijk, nu zulke gunstige resultaten zijn te boeken, een goeden prijs voor het Gasbedrijf zal eischen. Er kwam ons zelfs nog ter oore, dat 1939 voor het bedrijf een gunstig jaar is geweest ZUIDSCHARWOUDE. ONTSLAG GEVRAAGD. De heer J. Renaud heeft met ingang van 1 Augustus a.s. eervol ontslag gevraagd uit zijn betrekking van hoofd der o. 1. school NIET MEER BAGGEREN. We vernemen, dat er zoo weinig arbei ders beschikbaar zijn voor het baggeren, dat deze werkverschaffing zal worden stopge zet LANGE BALK AANGEVAREN. Een schuit van de Ncd. Heidemaatschappij heeft de bekende voetbrug over de Ringvaart van de Heerhugowaard en die eigendom van de gemeente Zuidscharwoude is, de Lange Balk, aangevaren en er belangrijke schade aan toegebracht. Vooral het juk heeft erg te lijden gehad. We vernamen dat een en ander ten genoegen van de eigenares in or de zal worden gemaakt. In verband met de totstandkoming van een rijbrug daar ter plaatse, zal de Lange Balk wel spoedig ver dwijnen! SINT MAARTEN BILJARTEN. In café „De Tuinbouw" alhier vond een biljartmatch plaats tusschen „O.G." van Schagen en „De Ketser" alhier. De partij en waren prachtig gezet en na een span- nenden wedstrijd werd „O.G." kampioen door 11 partijen tc winnen tegen 9 voor de Ketser" POLITIE. Gevonden: een portemonnaie m. inhoud. ANNA PAULOWNA SUCCES VOOR DEN HEER KUIKEN. Binnenkort zal men gereed zijn met den aanleg der electrische verlichting op het tweede perron te Anna Paulowna. Door de ongunstige weersgesteldheid beeft een en ander nogal wat vertraging ondervonden, maar nu is de zaak toch weldra in orde. Een nieuw succes dus voor den heer Kui ken, die zich in deze zooveel bemoeiingen heeft getroost. HOOGWOUD BENOEMD. Inplaats van den heer E. J. Vermaat, is tot tijdelijk kantoorhoudster benoemd mej. Tim merman te Andijk. HET BLIJFT ONVEILIG. In de Weere duren de diefstallen nog steeds voort. Nu weer deed een inwoner aangifte \an diefstal van aardappelen, die van zijn bouw waren weggenomen. Reeds eerder zijn van denzelfden persoon aardap pelen gestolen. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Darré verwacht vreedzame Duitsch-Hongaarsche samenwerking De Duitsche rijksminister van landbouw, Darré, heeft tc Boedapest een lezing ge houden, waarin hij den nadruk legde op de systematische ontwikkeling der economische samenwerking in Europa, vooral tusschen de staten van Centraal Europa. Hij con stateerde dat de economische betrekkingen tusschen Duitschland en Hongarije de laatste jaren aantoonen. dat de ontwikke ling van de kwaliteit der Hongaarschc producten een verbetering laat zien. Hij sprak als zijn mcening uit, dat economi sche samenwerking tusschen Duitschland en Hongarije een waarborg vormt voor een hoopvolle ontknooping en in staat stelt te verwachten, dat na het huidige conflict een nieuw Europa geboren zal worden, dat zijn grondslag zal hebben in de vreedzame samenwerking der volken. Haarlemscbe verzekeringsagent krijgt 10 jaar De eisch was twintig Jaar voor moord en brandstichting. Al leen doodslag bewezen geacht. De rechtbank te Haarlem heeft gistermor gen vonnis gewezen in de geruchtmakende strafzaak tegen den 34-jarigen verzekerings agent C. V.. die terecht heeft gestaan wegens moord op zijn collega de la Ch. en brand stichting in diens woning in Mei jl. De rechtbank veroordeelde den man wegens doodslag tot een ge vangenisstraf van tien jaar met af trek van de geheele preventieve hechtenis (ongeveer een Jaar). De officier van Justitie, mr. W. M. Paar- dekooper Overman had in een uitvoerig requisitoir wegens moord en brandstichting een gevangenisstraf van twintig jaar gcrc- quireerd. De verdachte bleef tijdens dc instructie en ook tijdens de terechtzitting ontkennen zich aan moord en brandstichting tc heb ben schuldig gemaakt. Hij gaf toe in de wo ning van verdachte een bezoek te hebben gebracht op den bcwusien avond. Er bestond tusschen beide mannen een gespannen ver houding en na cenigen tijd bad hij ruzie met de la Ch. gekregen en had hem een klap gegeven. De la Ch. was naar dc keuken ge- loopen en toen had verdachte daar in drift een hamer uit zijn tasch gehaald, waarmee iiij dc la Ch op het hoofd sloeg. Deze zakte ineen en in doodsangst was verd. gevlucht. Van de brandstichting hield hij vol niets af le weten. Hij veronderstelde, dat een petro- leumvergasser was gevallen tijdens de wor steling. Ter terechtzitting werden dértig getuigen gehoord. Verdediger was mr. Francois Pau wels uil Amsterdam. Roode leger moet steeds krachtiger worden Het Russische blad „Pravda" schrijft! De roemvolle afloop van onzen oorlog met Finland herinnert ons opnieuw aan de noodzakelijkheid ons Roode leger en onze geheele defensie te versterken. De moge lijkheid van nieuwe uitdagingen tegen ons vaderland is niet uitgesloten. Het Sovjet volk wenscht den vrede, doch ons land moet een steeds krachtiger leger en steeds machtiger vloot bezitten om op elk oogen- blik het voornomen te verijdelen van uit dagers en oorlogsaanstokers om ons vader land te overvallen. Het krachtige Roode leger is het betrouwbaarste bolwerk voor den vrede. De 57 milliard roebel welke zijn uitgetrokken voor dc defensie, zijn een getuigenis van den wil en den wcusch van ons geheele land. Zestien inbraken in een paar maanden GOOISCHE INBREKERS STAAN TERECHT. De Amsterdamsche rechtbank behandelde gisteren de strafzaak tegen twee jongeman nen uit Bussum, den 28-jarigen los-werk- man J. G. P. en den 24-jarigen D. van R„ eveneens los werkman. Het tweetal was een reeks inbraken in de omgeving van Bussum ten laste gelegd. Xie minder dan 16 inbraken waren in den loop van eenige maanden gepleegd. Tenslotte arresteerde de politic deze twee werkloozcn. Vier inbra ken had de justitie dezen beiden verdach ten ten laste gelegd. De verdachten legden volledige bekente nissen af. zoodat liet getuigenverhoor zich beperkte tot het voor den vorm liooren van de bestolenen. De Officier van Justitie eischte te gen den oudsten verdachte, die reeds eerder een gevangenistraf onderging, twee jaar gevangenis straf. Tegen den tweeden verd., die een blanco strafregister heeft, vor derde hif tien maanden gevange nisstraf. De verdedigers drongen aan op een cle mente straf, geheel of gedeeltelijk voor waardelijk onder streng toezicht. Vonnis 18 April. gi hi ti rc 1 ix MAXIMUM VAN 50 CENT. VOOR VER VANGER 1.50 PER DAG. Naar de regceringspersdienst meldt, heeft de minister van defensie op 1 April j.1. een regeling vastgesteld, waarbij de mogelijkheid is geopend, dat ongehuwde dienstplichtigen, die door het verblijf in werkelijken dienst niet in staat zijn zekere geldelijke verplichtingen na te ko men, in het genot komen van een geldelijke vergoeding. Deze regeling betreft voornamelijk uitga ven voor kamerhuur, opbergen en bewaren van meubelen en andere goederen, zieken fonds, begrafenisfondsen enz., vakbonds contributie, huisvesting gedurende verlof en loon van een tijdelijken vervanger in het bedrijf. Het ligt niet in de bedeoling, dergelijke uitgaven alle tot het volle bedrag te ver goeden, er zijn verschillende grenzen ge* stcld. Zoo is als algemecne regel bepaald, dat met uitzondering van het loon voor cenj vervanger de gezamenlijke vergoeding ten hoogste 50 cent per dag bedraagt, ver der dat kamerhuur voor niet langer wordt vergoed dan tot het einde der maand, vol gende op die van opkomst en dat vakbonds contributie slechts wordt vergoed tot een bedrag van ten hoogste 20 cent per week. Wat den vervanger in een bedrijf betreft, zal de vergoeding ten hoogste f 1.50 per dag bedragen. De regeling is in hoofdzaak van toepas sing op ongehuwden. Echter sluit zij niet uit, dat ook gehuwden of zij. die men ge woonlijk met gehuwden gelijkstelt, voor een vergoeding in aanmerking komen, welke voor henzelf bedoeld is. Dergelijke geval len zullen echter wel hooge uitzonderin gen zijn. Men zal hier moetent denken aan gevallen, waarin b.v. dc vader niet met vrouw en kinderen samenwoont én waarbij ook al weer geldelijke moeilijkheden voor den dienstplichtige kunnen blijven bestaan, al genieten vrouw eu kinderen kostwinners- vergoeding.

Schager Courant | 1940 | | pagina 8