De vuilnisophaaldienst los van Den Helder V&cttat Marktberichten ie Alkmaar. Raad Anna Paulowna Aanschaffing van de meest moderne vuilnisauto De Raad vergaderde gistermiddag. Voorzitter was burgemeester Mr. Mijnlieff, secretaris de heer C Keizer. Afwezig de heer Rezelman, die nog niet geheel is hersteld. De notulen worden goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken bevinden zich eenige goedkeuringen op raadsbesluiten en verslagen. Ged. Staten achten geen redenen aanwezig de salarissen der wethouders te verhoogen en evenmin om het presentiegeld te ver hoogen. Een overzicht van de kosten van steun en werkverschaffing over de paren 1937, '38 en 1939. Hieruit blijkt, dat in totaal in '39 is uitgegeven f 4S.029.01, in 193S f 44.791.50, zoodat in 1939 meer is uitgegeven f 3237.51. Ingewilligd wordt een verzoek van de schoolverceniging „I)e vreeze des Hoepen is het beginsel van alle Wetenschap" om be schikbaarstelling van een bedrag groot f 42.75 ten behoeve van nieuwe schuifgor dijnen. Gewijzigd wordt vervolgens het Ambtena renreglement in verband met do buitenge wone omstandigheden. De Alg. Ned. Politiebond verzoekt om ver hooging van de bezoldiging van de gemeen teveldwachters. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken, omdat het hun voorkomt niet aan incidentcele wijziging van salarissen voor bepaalde groepen van ambtenaren te moeten medewerken, waarbij zij er tevens op wijzen, dat liet standpunt van de re geering in deze nog onbekend is. Aldus besloten. Er zijn ingekomen eenige verzoeken om ontheffing van aanslagen in het schoolgeld en in de hondenbelasting. Overeenkomstig de voorstellen van B. en W. wordt op deze verzoeken beschikt» VOORSTELLEN VAN B. EN W. B. en W. stellen voor om de belooning voor het schoonhouden van de scholen I en III te verhoogen tot f 225.en f 150.per Jaar. Na eenige discussie en toelichting wordt het voorstel z. h. s. aangenomen. Nieuw lid Burg. Armbestuur. De heer T>. Schenk verzoekt om ontslag als lid van liet Burgerlijk Armbestuur. De Voorzitter zegt. dat het heengaan van den heer Schenk een groot verlies betee- kent, Namens de gemeente spreekt Voorz. woorden van dank aan den heer Schenk, voor al hetgeen hij voor het Burg. Arm bestuur en de ondersteunden heeft ge daan (Teekenen van instemming). Het ontslag wordt hierop eervol verleend. Het Burg. Armbestuur maakte in overleer met B. en W. de volgende voordracht op: 1. H. op 't Veld. 2. P. J. Zoete. Benoemd wordt de heer H. op 't Veld met 8 stemmen. (De heer Zoete verkrijgt één stem. terwijl eveneens één stem blanco is uitgebracht.) De Voorzitter feliciteert den heer op 't Veld. die zich onder dankzegging de be noeming laat welgevallen. De rekening 193S wordt gewljizgd in ver band met een daartoe ingekomen verzoek van Ged. Staten. Voorschotten bijzondere scholen. Voorgesteld wordt om te besluiten tot het toekennen van voorschotten aan de bijzon dere scholen op de vergoedingen ingevolge art. 101 der Lager Onderwijswet. Vastgesteld voor 1940: R.K. sciiool te Anna Paulowna op f 2221.07; R.K. school te Brce zand op f 2674.89 en Clir. school te Brcezand op f 1777.33. Er zijn eenige verzoeken om vergoedingen ingevolge art. 13 der I.agor Onderwijswet, waarop conform de voorstellen van B. en W. wordt beschikt. De vuilnlsophaa'dienst. Voorgesteld wordt om een wijziging aan te brengen in den vuilnisophaaldienst en tot aanschaffing van een nieuwe vuilnis auto De auto zal moeten kosten f 9960. en heeft een Inhoud van M3. De reorganisatie brengt voor den dienst geen verzwarend budget. Een uitvoerig be richt naar aanleiding van het prae-advjes namen wij eerder op. De Voorzitter leidt het voorstel in. waarna spr. den heer Kloosterman mededeelt, dat voor den Helder de kostende prijs 50 ct. de kubiek is, terwijl volgens de oude regeling 35 et. werd betaald. Spr. doet vervolgens me- cledeeling van de omrastering, zooals men die denkt ann te brengen. De heer Kloosterman vraagt of inderdaad geen hulp meer noodig zal zijn. De voorzitter antwoordt dat de betreffende beambte heeft verklaard geen hulp noodig te hebben, slechts in geval van ziekte zal dat het geval zijn. De heer Dekker noemt het voorstel zeer belangrijk. Spr. wil het in tweeën snlitsen: le aankoop van een nieuwe auto, waarmede spr geheel aceoord gaat. maar tegenover liet ove rige staat spr:. sceptisch. Gaan we daarop in dan heteekent dit een stap achteruit. Spr. wijst op den stank, die de belt zal verspreiden. Wil men het wegwaaien van papier voorkomen, dan mag men wel een af gerasterde kooi nemen. Spr. betreurt het, dat niet aan B. en W. van Den Helder is gevraagd, wat de kosten, bij verlenging van de overeenkomst met Den Helder zijn. We ten wij dit niet. dan noemt spr. het onver antwoord een besluit te nemen. Spr. wijst tenslotte on den toestand van den Kleiweg als een schril voorbeeld. De voorzitter somt de besparingen op wel ke worden verkregen, wanneer bet voorstel wordt aangenomen, gesteld zelfs dat d ta rieven van Den Helder ongewijzigd blijven. Spr. tracht voorts het bezwaar van den stank te ontzenuwen. Tenslotte: willen we een nicu wen wagen hebben, dan moeten we ons los maken van Den Helder. Het voorstel is een afgerond geheel en kan niet in tweeën wor den gesplitst. Spr. zou niet wederom in de trekschuit willen stappen en legt er den na druk op, dat de nieuwe wagen tot het mo dernste behoort, dat in West Europa op dit gebied is te verkrijgen. De heer Dekker zet uiteen nog niet over tuigd te zijn. Spr. bliift het betreuren, dat er geen definitieve cijfers van Den Helder zijn. De voorzitter: Het gaat hierom: bent L" zou conservatief, dat U iets koopt, dat uit den tijd is of wilt U iets moderns hebben? Do heer Dekker meent, dat dc voorzitter hiermede dc zaak te scherp stelt. De heer Kuiken heeft zich er steeds over geergerd. dat de wagen rijdt naar Den Helder voor tjoema, terwijl men bier on uitputtelijke putten heeft. Hoe verder van je werk, hoe dichter bij je schade. Spr. juicht het voorstel van B. en W. toe. Dc heer op 't Veld is niet zoo bevreesd voor het wegwaaien van papieren en voor den stank. Spr. wijst op de tijdsbesparing, omdat niet meer gewacht behoeft te worden op het lossen van den wagen. Dit beliep in het verleden heel wat tijd. Spr. heeft geen bezwaar tegen het voorstel. De voorzitter licht toe dat het lossen van den nieuwen wagen een kwestie van enkele seconden zal zijn. De heer Hooimcijer is een wanne voor stander van het voorstel geworden. De te genstelling, die de Voorzitter heeft gemaakt bij de opmerkingen van den heer Dekker (inzake conservatisme) gaat spr. evenwel wat te ver. De Voorzitter: Dat was maar een grapje en zoo heeft do heer Dekker het blijkbaar ook opgevat (kylariteit). De beer Dekker: We kennen zoo langza merhand bot klappen van de zweep. Dc lieer Iiooimeijer vervolgt, dat z.i. de bezwaren bij ^lc vordcclcn in het niet vallen. Den heer Dekker spijt het, dat hij niet overtuigd kan worden van de voordeelen, zooals die in het prae-advies zijn voorge steld, Misschien is spr. wat conservatief, maarSpr. wil geacht worden te heb ben tegengestemd. Overigens ontmoet het voorstel van B. en W. peen bezwaren en wordt dus zJijs. aangenomen. DUISTER LICHT. Voorges(Ohl wordt eenige"wizigingen in de straatverlichting aan te brengen. Het is geen plezierig onderwerp zegt voorzitter, want dc cijfers van het P.E.N. waren vrij duister en ook bij latere na vraag bleven ze zoo helder als koffiedik. Ilct gaat om een lantaarn te Brcezand bij dc kerk. B. en W. wilden een hoogc mast neerzetten met een z.g. mengverlich- ting. Dc automobilisten zullen hier voel voordeel van hebben, ongelukken worden voorkomen. De heer Dekker had meermalen gevraagd om betere verlichting te Ewijck- sluis, B. en W. denken nu een andere lan taarn te plaatsen bij het huis van den heer Balen Blanken. In Breezand komt z.g. na trium verlichting. voor Ewijcksluis is dat te duur. De lamp hij café Keuris kan ver vallen. Verder is er zeer terecht geklaagd over een lantaarn bij de Zandvaart, die precies verkeerd staat. Voorgesteld wordt <le lantaarn van Oost naar West te plaatsen bij den Meerweg. Dc heer Kuijken: 't Komt allemaal te recht. als je maar geduld hobt.Jk Voorzitter leest nu de brieven van het P.E.N. voor en verklaart nogmaals er niet veel van te begrijpen, speciaal wat de lan taarns te Ewijcksluis betreft. Voorzitter stelt voor de zaak te hespreken tot dc Meerweg, Brcezand en één langs dc Ewijck sluis. De lieer Kuiken: Waarom komt nu de lamp bij de nieuwe brug niet in orde? Voorzitter :Omdnt we het nog steeds niet met elkaar eens zijn. De heer Kuiken: Ik houdt toch vast. Menschen die wel eens beurzen bij de brug kingen altijd. Voorzitter: Een brug is geen sociëteit. Dc heer Kuiken: Ik ben torh blij dat ik weer eens over Rreezand gepraat heb. Voorzitter: U hebt al veel voor Breezand gedaan. U heeft booglampen gekregen. Op een vraag van den heer Waiboer over meer of mindere duurte van natrium lam pen zegt voorzitter, dat men gerust kan discussieeren. maar het P.E.N. is zoo hard als een kei, omdat het een monopolicbedrijf is. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. In dc begrootingen dienst 1039 en 1910 dienen enkele wijzigingen te worden aange bracht. RONDVRAAG De heer Kuiken vraagt naar de B steun. Hoe lanf duurt het voor een huishouden van 6 personen waar door ziekte veel ach teruitgang is en liet inkomen f 12 per week bedraagt omdat het de steun krijgt. l)e steun is aangevraagd. Voorzitter vraagt nadere gegevens, die de heer Kuiken gaarne in comité zal ver strekken. Voorzitter meent dat volgens het aantal het gezin zeker recht heeft. Verder vraagt de heer Kuiken, omdat door de strenge winter veel gemarteld is langs de wegen voor de toekomst de narig heid van het verkeer op te heffen door op de hoofdwegen een zijwaartsche sneeuw ruimer achter 't auto laten rijden. Spr. heeft er in den Helder zeer goede resulta ten van gezien en van den dienst van pu blieke werken gehoord dat deze ruimer ab soluut afdoende is. De kosten zouden ongeveer f 400 a f 450 bedragen, het ding eet zout noch brood en komt nooit met drie beenen van stal, want lekke banden komen er niet aan te pas, besluit te heer Kuiken. Voorzitter is het instrument bekend en zegt dat z.e nergens v.oldaan hebben, om dat ze achteraan gespannen zijn. Ploegen die voor do wagens uitgaan zijn alleen afdoende. In Den Helder was het meer dan bar maar in den polder ging het nog wel. Een winter als dit jaar behoort tot dc hoo gc uitzonderingen. De heer Waiboer vraagt, of een ingezetene van Anna Paulowna provisie van den nieu wen vuilnisauto kan krijgen. Men zal niet duurder uit zijn. en er is een douceurtje voor den wederverkooper, die een tip kan geven. Voorzitter: Het gaat er om den wagen zoo goedkoop mogelijk te krijgen en niet om douceurtjes te geven. Bovendien zou als een wederverkooper wordt ingeschakeld, de kor ting voor de gemeente vervallen. De lieer Waiboer vraagt, of de datum van de kermis versteld wordt, nu die gelijk mot Wielingen valt. Voorzitter merkt op. dat de middenstands bonden den datum willen handhaven. -De-heer Waiboer blijft van mccning, dat samenvallen met Wieringen nadeel brengt. De' heer Sohvaa vraagt of de stank op een terrein van den polder niet weggenomen kan worden. Voorzitter weet niet. wie daar de schul dige. van is, en zal zich tot den polder of do spoohvegen. waarvan de stortputten zijn, wenden. De politic is allang opdracht gege ven de zaak te onderzoeken, maar kan den dader niet vinden. Hierna sluiting. LANGEND1JK y— BROEK OP LANGENDIJK GROENTECULTUUR. De tuinbouwvefeeniging „Grocntecultuur" vergaderde gisterenavond in het lokaal van den heer J. de Boer, onder leiding van den lieer W, Baldcr, die de. vergadering met een hartelijk woord van welkom opende. Na voorlezing cn vaststelling der notulen deelde voorzitter mede, dat van den burge meester bericht vair verhindering was ont vangen. De nieuwe statuten zijn Koninklijk goed gekeurd. De manden-aanbesteding heeft fot uitslag gehad, dat de heeren Van Zuydatn en Vooijs alhier dc manden zullen maken voor f 0.60 per stuk, omzetbelasting inbegrepen. Bij de behandeling van de beschrijvings brief aan de alg. verg. van de L.G.C. ver klaarde men zich accoord niet het voorstel om de gelden van het minimum prijzenfonds te storten in de kas van de vemmiging. Ook met het voorstel van Hensbroek om dc leden van aangesloten verecnigingen vrije toegang in het veilingsgebouw te geven, ging men accoord. Ilct voorstel van „De West" te Koedijk om liet parkeeren gratis te doen zijn, de lossing in het centrum der veiling verplicht te stel len en eon contributie van f 1.per jaar te heffen, werd door eenige heeren bespro ken. Het bestuur rgtvoelde meer voor liét alg. bestuursvoorstel; om te bepalen dat dc lossing „zooveel mogelijk" geschiedt in het centrum der veiling, geen contributie te heffen hetgeen niet noodig is, als dc omzet hoven f1.500.000 blijft. Een der leden vond het billijk, een contri butie van f 1.te heffen. Anderen wilden het met het V2% van het minimumprijzen- fonds houden. De verplichting om in de naaste omgeving van de veiling te laden leverde nogal stof tot praten. Sommigen wilden deze verplichting in voeren, terwijl anderen soepelheid wilden be trachten, daar 't laden op het parkeerter rein. wanneer het gratis is, al heel aantrek kelijk is. Men was voor het gratis parkeeren en voor het prae-advies van het bestuur t.a.v. de lossing bij de veiling en de financiering van het parkeerterrein. Over het volgende voorstel van „De West" een studiecommissie in het leven te roepen uit allerlei instanties op tuinbouwgebied werd geen beslissing genomen; de afge vaardigden kregen vrij mandaat. Het. jaarverslag, van den secretaris gaf geen aanleiding tot het maken van op- of aanmerkingen. De rekening over 1939 werd toegelicht door den penningmeester, 'den lieer Spaans. In verband met de geldlccning van de Grondkapitaalbnnk heeft men voor een bedrag van f 6000 aandcelen in deze bank moeten nemen. Daarop is 10 pet. gestort, deelde de heer Spaans mede. De heer H. Glas deelde mede. dat de veiling witlofdoozen beschikbaar heeft. De kosten voor de huurders zijn 6 cents per stuk. De aanvoerregellng. Ook besprak de heer Glas de aanvoerre- geling De hoor W. Slot wilde vaststellen dat wanneer een bepaald kwantum werd vast gesteld dit geschiedde naar de voorraad, .welke men hééft. Dc heer C Spaans wilde een zelfde re geling als in 1911'18. waarbij ieder een bepaald percentage kon leveren. Voorz. merkte op, dat men toen ook 'n verplichte afname had, welke men nu niet heeft. Voorz. had eeen bewondering voor •Ie regeling, waarbij briefjes ingeleverd moesten worden een men er 6oms weken naar moest Joopen. Dc heer Wagenaar. secretaris, was van meening. dat men eigenlijk vergeefs werk gedaan heeft hij het vaststellen der rege ling. Ze werd na een paar dagen al opge heven. Velen hebben er niet van geprofi teerd. De verplichte levering is hcclemaal niet toegepast. Do heer Glas zcidc, dat do oorzaak hier van was dat men nu geen vastigheid hoeft. Het is nu een veel andere toestand dan In 1914—1918. Er werden tien afgevaardigden naar de alg. vergadering benoemd. Dnnrna sluiting. 'ALKMAAR MAKELAARS BIJEEN. De nfdeeling Noordholland boven het IJ vergaderde in Hotel 't Gulden Vlies aan de Koorstraat te Alkmaar. Ir. Mr. X. J. van Leeuwen. Advocaat cn Procureur to Alkmaar, rechtskundig ad viseur der afdeeling, hield een lezing over de belemmeringen, welke aanwezig zijn of gesteld kunnen worden terzake van het recht van eigendom van onroerende goe deren. Speciaal de rechten der openbare lichamen welke de bevoegdheid hebben verordeningen vast te stellen, werden be handeld. Hierna volgde een korte behande ling over de werking van de nieuwe Pachtwet in de praktijk. Bij do bestuursverkiezing werden de hee ren P. van Exter uit Zuidscharwoudc, C. Roozendaal uit Warmenhuizen en Corn. Hoogvorst uit Schoorl met groote meer derheid van stemmen herkozen. Na bespreking van meer huishoudelijken gard volgde sluiting. BERGEN BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. Jaarlijksche feestavond, met als spreker de heer IV*. v. d. Vall en. het Duo Wi-Jo voor het vroolijke Gedeelte. In dc groote zaal van de Rustende Jager, hield Donderdagavond dc afd. Bergen van den Bond voor Stoatspcnsionnccring zijn jnarlijkschen feestavond, welke natuurlijk, tevens als propaganda voor het streven van den Bond was bedoeld. De voorzitter, de heer H. Poldervaart, opende met een kort woord van welkom 011 gaf daarna dadelijk het woord aan den lieer W. v. d. Vall uit Alkmaar, lid van Ged. Staten. Deze hield een gloedvolle rede. waarin hij duidelijk dood uitkomen dat het onze delijke huwelijk van oud en arm zoo spoe dig mogelijk ontbonden moet worden. Als de. in loondienst arbeidenden een half procent wilden afstaan, dan zouden wij gered zijn. Dan komt er een eenheid in ons volk voor deze gedachte. Hier is aldus spreker een taak weggelegd voor de jongeren. De doornenkroon der armen zullen de jongeren van de hoofden dier armen moeten afhalen. Zet uw schouders onder 't werk; het is tijd; meer dan tijd, Doet nu uw plicht. (Daverend applaus). Hierna trad op het duo Wi-Jo uit Schoorl, dat op zeer geestige- en onderhoudende wij ze met hun vroolijke en ernstige liedjes het publick verder aangenaam bezig hield Het duo slaagde er wonderwel in. de stemming in de zaal tot haar hoogtepunt op te voe ren. Loekie Tap danste op zéér verdienste lijke wijze eenige step-dansen. Een gezellig bal onder de vroolijke too- nen van de Sonny-Band besloot dezen uit stekend geslaagden avond. HARENKARSPEL R.K. MIDDENSTAND. De R.K. Middenstandsvereeniging Waar land hield hare ledenvergadering ten huize van J Bos te Waarland. Na opening door den voorzitter werden de notulen van den secretaris A. v. Ophem 'goedgekeurd. Aan den Raad der gemeente zal worden verzocht teneinde een doeltreffende contro le op melkleveranties mogelijk te maken een z.g. kom vast te stellen. Na bespreking werd besloten voorloopig niet bij de Federatie aan te sluiten. Wegens het aftreden van den heer Jac. Stoop als Penningmeester werd als zoo danig gekozen de lieer Alb. Groot, Hierna sluiting. N.H.V.B. Afdeeling A. Alkmaar en Vrone hebben beiden een thuiswedstrijd dien zij moeten kunnen win nen. Alkmaar ontvangt Alcmaria 4 en Vrone ziet Koedijk bij zich verschijnen (10 uur) Schoorl gaat bij Alkm. Boys 3 op bezoek (10 uur) Oppassen is dc boodschap. Afdeeling G. Zondag j.1. deed zich het sensationeele feit voor dat beide leiders geklopt werden. Be halve Dirkshorn leed ook Egmondia een ne derlaag, welk koopje op fraaie wijze door DTS 2 werd geleverd. Toevallig moeten Eg mondia en Dirkshorn nu spelen tegen eikaars ovenwinnaars. Dc Egmonders ont vangen Alkmaar 2 en Dirkshorn moet naar Oudkarspel. We zijn benieuwd of de koploo- pers zich nu wel zullen weten te handhaven. De derde wedstrijd is hier A.km. Boys 4— Bergen 2 (12 uur) O.i. moeten de Duinkan- ters oppassen voor revanche. Afdeeling J. V.C.L.—M.O.C. is de eenige wedstrijd hier. De Langereizers zullen een flinke zege kun nen behalen. In Midwoud was het al 7—2. Een compliment komt N. Niedorp 2 nog toe voor de eervolle nederlaag tegen Hem. Afdeeling M. Schoorl 2 ontvangt Vrone 2 (2 uur) tegen wie ze een dikke 7—0 nederlaag heeft goed te maken. Voorts Alkmaar 3Akersloot (10 uur) en Egmondia 3Alkm. Boys 5 (10 uur.) Afdeeling P. Flevo toert naar Sijbekarspel om het twee de elftal van dien naam partij te geven; en te kloppen, naar wij mcenen. De andere wed strijden zijn. Hauwert-Andijk 3 en Ouden dijk 2Sijbekarspel 2. Het programma zal wel fout zijn want Flevo speelt immers al tegen Sijbekarspel 2. Adspir anten. Afd. J: Alkmaar A—Alcmaria A (12 uur); Schoorl A-Koedijk A (12.30.) In de andere afdeelingen zijn de elftallen uit ons rayon vrij. LEEUWARDEN. 12 April. Veemarkt. 64 Euterstieren f 60160. 72 Twenlerstieren f 160—365 per stuk, 475 vette koeien f 125320 per stuk. 447S ct. per Kg.. 1668 melk- en kalfkoeien f 110—240. 136 pinken f 45—135, 20 vette kalveren f25 —65. 1182 nuchtere kalveren f 3—7.50, 90 ZitVing van Vrijdag 12 April. B e rge n. VERGEETACHTIGE GETUIGEN. Wanneer de knechten J. M. Z. en N. J. v. d. K. van slager D. de K. uit Bergen even vergeetachtig waren bij de bediening der klanten, als zij thans blekgn te zijn voor den kantonrechter mr. Boerrigter, dan zou het er kwaad voor hen uitzien, want dan zouden ze ongetwijfeld al heel gauw door hun patroon op straat worden gezet. De slager moest terecht staan, omdat hij op Maandag 5 Februari j.1. de Arbeidswet zou hebben overschreden. De knecht en ook een zoon van verd. waren op genoemden dag inplaats van om half acht 's morgens, al reeds om kwart over zeven begonnen. Zij blaakten eenvoudig van werklust. Getuigen herinneren er zich niets meer van. U bent zeker nog in dienst bij verd., in formeerde de Ambt. van het O. M., mr. de Brueys Tack. De getuigen antwoordden bevestigende Ja. dat kan ik wel merken, meende de Ambt. mr. Boerrigter, wees er de getuigen op, dat zij den volgenden dag voor de politie toch wel hadden verklaard, dat zij om kwart over zeven aan het werk waren gegaan. En u heeft toen toch niet gelogen? vroeg dc kantonrechter. Nee, dan zal het wel zoo zijn, gaven de getuigen toe. Misschien letten ze er niet zoo óp, want we hebben geen klok, was de meening van verd. De Ambtenaar van het O. M. wees er op, dat er bij verd. soms 14V£ tot 15 uur gewerkt werd. Bovendien was dit een geval van re cidive. De eisch luidde 3 geldboetes elk van f 10, subs. 3 maal 10 dagen hechtenis. De Kantonrechter, vonnis wijzende, zeide dat wat de getuigen voor de politie hadden verklaard wel de waarheid zou zijn en wees er verd. op, dat een volgende maal hechtenis- straf onvermijdelijk zou zijn. Voor den zoon van verd. achtte mr. Boerrigter het ten laste gelegde niet bewezen en daarom werd verd. veroordeeld tot 2 geldboetes elk van f4.—, subs. 2 maal 4 dagen hechtenis. Sc hagen. IN STOND OP ééN TRAPPER. Ik stond op één trapper, vertelde verd. S. K. Sm. uit Schagen, die ervan beschuldigd werd op 27 Febr. des avonds om 9.40 uur op het Noord te Schagen te hebben gereden op een driewielige bakfiets, welke van voren geen twee lantaarns had en ook niet was voorzien van een rood achterlicht. Ik moest die fiets een paar huizen verder wegbrengen en reed ook niet, maar stond op één trapper. Dat is rijden, zeide de Ambtenaar. Ik heb er helemaal niet naar gekeken of er lichten op de fiets waren, voerde verd. nog ter verdediging aan. De Ambtenaar bleef er bij, dat verd. wel degelijk had gereden en vroeg 2 geldboetes en wel voor de voorlichten f5.—, subs. 5 dagen en voor het achterlicht f4.—, subs. 4 dagen. Voor ditmaal wilde mr. Boerrigter het nog laten hij twee geldboetes elk van f2.subs. 2 maal 1 dag. K o e d ij k. GEEN ACHTERLICHT. Op 6 April had verd. W. B. uit Koedijk met een met een.oaard bespannen voertuig door Warmenhuizen gereden, terwijl dit voertuig niet was voorzien van een rood achterlicht» Toen ik wegging, had ik er een nieuwe kaars in gedaan en brandde het licht en ik kan toch moeilijk telkens van den bak afgaan om te zien of het nog brandt. Toen ik werd aangehouden, bleek de kap van de lantaarn te zijn afgevallen; voerde verd. ter verdediging aan. De eisch luidde: f4.— boete, subs. 4 da gen. Dc Kantonrechter deed er echter de helft af cn veroordeelde verd. tot f2.— boete subs. 2 dagen. vette schapen f 2632, 278 weide schapen f 10—19. 160 vette varkens f 45—160. 50—60 ct. per Kg., 34 magere varkens 30—55 cL p. Kg., 87 kleine biggen f 1418 per stuk, 45 bokken en geiten. 36 paarden. Totaal aan voer 4347 stuks. Stieren aanvoer redelijk, handel: goed» soort vlug. prijshoudend. Vette koeien aan voer iets korter, handel iets vlugger, prijs houdend. Melk- en kalfkoeien aanvoer kot* ter, handel flauwer, prijzen niet hooger. Pinken aanvoer kort, handel voor den dood flauw, prijs duur. Vette kalveren aanvoer klein, handel: de beste soorten redelijk, af wijkende minder, prijzen van de vorige week. Nuchtere kalveren aanvoer minder, handel goed. prijs voor de beste iets hoo ger. Varkens aanvoer kort, handel rede lijk. prijshoudend. Biggen aanvoer kort, handel redelijk, prijshoudend. Wolvee aan voer weinig, handel stug. prijzen: beste vette duur. overigens minder. Dc N.V.C. nam gisteren 74 varkens flver. Voor de etappe werden ongeveer 50 koeien verkocht. Zuivel. - Sleutelkaas 9—38, Nagelkaas 938. Goudakaas 18—35. Edammerkaas 16 42. aanvoer 1760 Kg. Commissie 0.80. Eierhandel. Kipeieren: aangevoerd 20.000 Kg., prijs 3Vi4.35 ct. per stuk, eend eieren, aangevoerd 250 Kg., prijs 3.25—3.50 ct. per stuk. Pluimvee. 15 Slachthanen f 0.601.10, 60 slachtklppen f 0.60—1.25, 40 jonge ha nen f 0.75—1.50. 10 konijnen 0.45 per pond. Vereeniging van Zulvelmaatschappijen. Edammer kans 20 plus 10—10.50. 40 plus 17—18. Goudsche kans 20 plus 10—10.50, 40 plus 17—18. Volvette kaas 40 plus 23-2*. Broodkaas 40 plus 17—18. Leldsche kaas 20 plus 1010.50. Stemming flauw. ALKMAAR. 12 April. Kaasmarkt. Aangevoerd: 25 stapels, zijnde 73.000 Kg.: Fabriekskaai kleine f 19.50, Boerenkaas kleine f 20.50. Handel matig.

Schager Courant | 1940 | | pagina 10