verzicht- TRIUMPH Wij lazen voor U Fa. G. de Waard LOGISCH DAT ENORM STIJGT 'T IS DE BESTE \c SIGARET EN 'N TRIOMF IN SMAAK! DAMES! nieuw Corset „Kalasiris" Buitenlandsch ZU1VELDIRECTEUR STAAT TERECHT Zijn HOOGEDELGESTRENGE Zaterdag 13 April 1940 Tweede blad Aanvallen op neutralen De Engelsche Navy kan blijkbaar hard slaan De Duitsche perspectieven in Noorwegen. De positie van Nederland en België Een week' van enervecrende gebeurtenis- ten, we zouden bijna zeggen van sensatie, is achter den rug. Aangezien de strijd in en rondom Scandinavië nog niet is uitgevoch ten, staat het resultaat van den Duitschcn overval op de twee neutralen, Denemarken en Noorwegen, nog niet vast. Toch zijn we reeds zoover gekomen, dat met eenig recht mag worden betwijfeld of de aanranding aai het Derde Rijk die voordeelen heeft op geleverd, welke het daarvan had verwacht. Alvorens daaraan eenige verdere aandacht te wijden, meenen we eerst even te moeten wijzen op het merkwaardige feit, dat aan de beide oorlogvoerenden blijkbaar toch wel zeer verschillende maatstaven worden aangelegd ten aanzien van loyaliteit. Toen toch in het begin van deze week door do ge allieerden een drietal mijnenvelden v d ge legd in de Noorsche territoriale wateren, werd daarentegen in de neutrale wereldpers op betrekkelijk scherpe wijze stelling geno men. Het was inderdaad daarvan valt niet te tornen een inbreuk maken op de souvereine rechten van den neutraled staat Noorwegen. Men zal echter moeten toege ven, dat de welberekende aanslag van Duitschland nog iets heel anders is. En nu staan we voor het eigenaardige feit, dat over deze Duitsche onderneming wel kolommenlange berichten in de bladen wor den opgenomen, welke vrijwel uitsluitend bestaan uit berichtgeving omtrent het ver loop van den strijd. Veroordeelingen treft men zoo goed als niet aan, terwijl daarvoor juist hier bij uitstek aanleiding zou zijn. We zouden ons dus de vraag kun nen stellen of we zoover zijn geko men, dat daden van geweld, voor zoover ze komen van de zijde van Duitschland,- worden aanvaard, ter- wijl men verwacht, dat de gealli- eerden zich daarvan zullen onthou- den. Tot op zekere hoogte beteekent dit een handicap voor de geallieerden, waarbij ze zich echter kunnen troosten met de gedach- te, dat er misschien oogenbikken kunnen ko men, waarop factoren als moraal van betee- kenis kunnen blijken. De houding der vol keren wordt in veel gevallen juist daardoor [bepaald. Hoewel, gelijk we reeds vermeldden, de Strijd rondom Noorwegen nog niet is be- jÊindigd, begint het er toch naar uit te zien, dat Hitiers opzet is mislukt. Wij voor ons zijn van meening, dat hier van doorslaand gewicht is geweest de houding der Noor sche regeering. Had, deze, onder indruk van den eersten slag, gecapituleerd, dan zou dit hebben beteekend, dat Hitier over alle li nies had gezegevierd. Een oogenblik schijnt het daarnaar te hebben uitgezien en er zal toen te Berlijn wel iets als hoogspanning hebben geheerscht. Het optreden van de ge allieerde vloot, die niet minder snel heeft toegeslagen dan de Duitsche weermacht, heeft vermoedelijk het Noorsche bewind doen weifelen en tenslotte positie doen kiezen tegen den invaller. Het dunkt ons mo gelijk, dat op dat oogenblik over het lot der Duitsche invasie werd beslecht. Immers, op van toen af aan hingen de verschillende Duit Bclie bezettingen volkomen in de lucht. De verbinding met Duitschland die door het gecapituleerd, Noorsche binnenland tot Stand had moeten worden gebracht, bleef uit en dat voedsel en munitievoorzicning over zee mogelijk zal zijn daarop zal zelfs Hitier 3vel niet rekenen. Hoezeer het Duitschland te doen was om de capitulatie v. d. Noorsche regeering kan niet beter blijken dan uit de bliksemsnelle .wijze, waarop de Duitsche landingstroepen deze regeering hebben achtervolgd. Eerst naar Hamar, toen naar Elverum. Op zich zelf was deze achtervolging een uiterst ris kante onderneming, een soort va-banque-spel waarbij alles op uiles werd gezet Maar aws de geheelc Noorsche invasie feitelijk niet een groot waagstuk? We hebben dezer dagen van Churchill kun Hen hooren, dat de geallieerden waren voor bereid op een Duitsche verrassing in den geest als we deze week hebben meegemaakt. Achteraf bezien lijkt dit zeer wel waarschijn lijk. Want het ziet er welhaast naar uit, dat de veelbesproken geallieerde mijnenvelden werden gelegd toen 't Duitsche plan lang en breed in staat van uitvoering was! En men zou zich de vraag kunnen stellen of deze geallieerde daad niet was de eerste te genmaatregel, waarmee werd beoogd de verschillende, nu verspreide deelen van de Duitsche vloot, definitief van elkaar gcschci den te houden. Want dat er achterna sprake is van iets kis een buiten werkuur stellen van de Duit sche vloot om niet te spreken van een gedeeltelijke vernietiging daaromtrent be gint hoe langer hoe minder twijfel te bestaan De wereld en vermoedelijk ook Hitler zul len met verwondering kennis hebben geno men van de felle en hardhandige wijze, waar op de vermaarde Engelsche „navy" is opgc treden. Gezien de goedmoedigheid, waardoor de oorlog zich tot dusverre had gekenmerkt was een dergelijke doortastende tegenactie tc Berlijn wellicht niet verwacht Men krijgt den indruk dat Engeland deze dagen niet heeft gelet op eigen verliezen, mits «laar door slechts werd verkregen, dat aan de Duitsche vloot een vernietie<mdc slag werd toegebracht, hetgeen naar alle waarschijnlijk heid is gehikt. Verschillende Duitsche vloot- eenheden zijn verloren gegaan, andere lig- hoewel ravitailleering door de lucht moge lijk blijft, lijkt het een onmogelijkheid op de ze wijze zoowel schepen als bezettingstroe pen te blijven voorzien van munitie en ma teriaal. De Duitsche aanval moge goed voorbereid zijn het is zonder twijfel een sterk staal tje om een groot aantal havens langs de Noorsche kust in een dag te overrompelen! er is blijkbaar te weinig rekening gehou den met de doortastendheid van de Engel sche vloot. En zonder vooruit te loopen op den uitslag, schijnt het toch, dat op grond van deze misrekening de kans op mislukking zeer groot is. Mocht dit laatste het geval zijn, dan zal Hitler weinig aanleiding hebben om zich over deze coup te kun nen verheugen. Niet alleen zal de Engel- sche vloot de handen meer vrij krijgen, doordat de Duitsche vloot voor een goed deel is uitgeschakeld eventueele ande re tegenstanders zullen dit niet nalaten tc overwegen daarnaast kan dan de Oostzee- volkomen worden afgesloten, waar door wellicht de activiteit der Duitsche onderzeeërs meer dan voorheen zal kun nen worden tegengegaan, ook de blokka de kan scherper worden doorgevoerd, ter wijl van ertsaanvoeren via Narvik geen sprake meer zal zijn. Begrijpelijk is het, dat onder de gegeven omstandigheden van geallieerde zijde een poging is gedaan om andere neutralen en daarbij zal wel in de eerste plaats zijn gedacht aan België en Nederland over te halen niet te wachten tot een Duitsche overrompeling heeft plaats gehad, doch' reeds nu de militaire bescherming der ge allieerden te aanvaarden. Iets dus als het omgekeerde van wat Denemarken ten aan zien van Duitschland heeft gedaan. Begrijpelijk echter is het ook, dat deze twee sterke en goed verdédigde landen deze geallieerde proporties in den wind hebben geslagen. Van „militaire wandelin gen" zal tegen deze beide landen stellig geen sprake zijn en met een betrekkelijke genistheid kunnen ze het verloop der ge beurtenissen onder oogen zien. Intusschcn nemen de berichten omtrent naderendo actie aan het Westfront toe. Deze kan ingezet worden om de aan dacht der geallieerden van Scandinavië af te w-enden dan wel om, in geval van te genslag in het hoogc Noorden een aflei dende actie bij de hand tc hebben, welke de geest van verzet der eigen bevolking moot schragen. In een tot alle ingezetenen van Catrijp, Groet, Hargen en Camperduin gerichte cir culaire verklaart het bestuur, het niet in het belang der vereeniging te achten op een buitengewone vergadering door tus- schentijdsche verkiezing in de vacatures te voorzien. Om het vele werk, dat met het oog op het komende seizoen moet worden verzet, toch goed tc kunnen verrichten, heeft men geineend niet beter te kunnen doen dan een commissie van bijstand in te stellen. De heeren D. Duin Wz. en G. Druiven, wa ren blijkens bovengenoemde circulaire zoo welwillend daarin zitting te nemen. Besloten werd verder de reclametocht zoo mogelijk weer door te laten gaan onder leiding van de oude commissie en tevens een nieuwe verlotingscommissie in te stel len. De circulaire eindigt met een beroep op alle leden om eendrachtig sahien te wer ken in het belang van de vereeniging. ALKMAAR V.V.V. „GROET—CAMPERDUIN" „V.V.V.-ers PAST OP UW SAECK". Als vervolg op ons schrijven in een vo rig nummer over geruchten betreffende on- ecnigheid in het bestuur, kunnen we thans mededeclen, dat twee bestuursleden, waar onder de voorzitter en twee ndviseerende leden hun functies hebben neergelegd. De heeren Groothoff. T. Mecdendorp en S. Gutker bleven op hun post. EEN AVOND VAN HOOG KUNSTGENOT. VRIJZ. HERV. ZANGKOOR ALKMAAR 1925—1940. Het is dezer dagen vijftien jaar geleden, dat dit in zoo wijden kring bekende en om zijn prestaties zoo gewaardeerde koor werd opgericht. Het spreekt wel haast van zelf, dat het ijverige bestuur dit jubileum niet onopgemerkt heeft willen lalc-n voorbijgaan. Het meende niet beter te kunnen doen dan ter herdenking een kerkconcert te organi- seeren op Donderdag 18 April in dc Kapel- kerk. De medewerking van het strijkorkest, samengsteld uit '20 leden van het Residen tieorkest uit Den Haag, zal aan dit con cert wel een bijzonder cachet geven. Als solisten werken mede de gevierde soupraanzageres To van der Sluijs en de bekende violist Alb. Sluijter. Verder werken nog mede Mej. J. Elsie Gewin (vleugel) en A. Kooger. orgel. Als hoofdwerk voor het concert koos de dirigent, Corn. Jonker, Mirjanis Siegesge- sang van Frans Schubert. Dit werk voor koor, sopraansolo en or kest is wel een van dc meest belangrijke koorcomposities van Schubert op tekst van den dichter GriUpazzer. In dit boeiende werk wordt ons de vreugde en de .dank ge schilderd van het volk van Israël, dat dwars door de Roode Zee kon trekken, ter wijl de achtervolgende Pharao met zijn le gerscharen den dood vond in de golven. Ken avond van boog kunstgenot staat den liefhebber van muziek cn zang te wachten. De naam van den dirigent Com. Jonker staat borg voor een artistieke vertolking. KABELBALLON boven Sluis en Axel ELIiCTRISCH NET BESCHADIGD. Gistermorgen kort na tien uur verscheen boven Sluis een kabelballon van onbekende nationaliteit, welke uit dc richting België kwam aandrijven. Het lage wolkendek maakte het onmogelijk de ballon duidelijk waar te nemen. In de Havenpolder onder Sluis sleurde de kabel van de ballon een prikkeldraadomheining van een boerderij mede en wierp deze vervolgens op het eleclrisch net, hetwelk ernstig beschadigd werd, tengevolge waarvan Sluis cn omge ving het zonder clectriciteit moeten stellen. Men is thans doende het euvel te herstellen. Ook in Axel beeft tnen de ballon waarge nomen. Hier was zij duidelijker te zien. In oostelijke richting verdween dc kabelbal Ion. ONREGELMATIGHEDEN IN DE ZUIVELFABRIEK TE ODOORN. UIT DE TALRIJKE STRAFBARE FEITEN WAS EEN KEUZE VAN VIER GEDAAN. TWEE JAAR GEKISCHT. De Asser rechtbank behandelde gister morgen de zaak tegen Anne J.. gewezen directeur van de Coöp'. Stoom zuivel fabriek en Korenmalerij „Odoorn en Omstreken" te Odoorn, nu gedetineerd. Een viertal feiten was hem ten laste ge legd, n.1. verduistering van minimaal f 1346,64, valschlieid in geschrifte, het op maken van valschc balansen en bet verval- schen van postcheques, alles ten nadcele van genoemde fabriek. Rij de behandeling bleek, dat er meer valsch dan echt was in de boekon en be scheiden van de fabriek. Van do vele straf bare feiten bad de officier deze keus van vier gedaan. Volgens den rijksaccountant had de fabriek door bet i.ehcer van den verdachte veel schade ondervonden. Behalve de verduistering, gaf de verdach te de feiten toe. De officier van justitie achtte alle ten laste gelegde feiten bewezen en eisebte twee jaar gevangenisstraf. De verdediger vroeg invrijheidsstelling van den reeds zeven maanden in voorarrest zit- Icnden verdachte, welk verzoek werd afge wezen. Hij vroeg overigens clementie. Uitspraak over veertien dagen. Dc visscherij op de Noordzee IN VERBAND MET DE JONGSTE KRIJGSVERRICHTINGEN LEG GEN DE VISSCH ERS WEINIG LUST AAN DEN DAG OM NAAR ZEE TE GAAN. De jongste ontwikkeling van de krijgs verrichtingen op zee doet haar invloed gel- den op de visscherij. De IJmuidcr vischers leggen de laatste dagen weinig lust aan den dag om naar zee te gaan. Donderdag zijn van de vijf treilers. die moesten uitvaren, slechts drie vertroken. Van de vijf booten, welke gisteren voor het vertrek gereed lagen, zijn er twee uitgeva ren. De treilers gaan in verband met den algmecnen toestand niet zoover noordelijk als anders het geval is. In het zuidelijk gedeelte van de Noord zee wordt door d kleine motortrawlloggers en kleine stoomtrcilers vrij normaal ge- visclit. Alle Noorsche radiostations in Duitsche handen DE WAARHEID ALLEEN VIA GE ALLIEERDE STATIONS. Naar verluidt bevinden zich thans alle Noorsche radiostations in Duitsche han den. Er zijn echter plannen gemaakt om bet Noorsche volk op de noogtc te houden van het optreden van zijn regcering door middel van de B.B.C Een redevoering van Hambro, den voorzitter van bet Noorsche storting, zal spoedig voor «Ie Noren gere- laveerd worden door de B.B.C In deze re devoering raadt Hambro ziin toehoorders aan alleen geloof tc hechten aan nieuws, dat door geallieerde stations wordt uitge zonden. DWAZE ECONOMIE. In het officieel orgaan van den Alg. Ned. Zuivel bond komt onder den titel „Boter naar België" een beschou wing voor van Ir. W. A. v. As. waarmede dc redactie van dat orgaan liet volko men verklaart eens tc zijn. Ir. van As schrijft onder meer: Na 14 maanden „self sup porting" voert België inci denteel wat boter in. Van het in te voeren contingent van 100.000 Kg. mag Neder land 27.500 Kg. is 560 vaten (de weekproductic van 2 of 3 flinke Nederlandsche fa brieken) invoeren. Nederland betaalt op deze botorexport SO cent per Kg. bij en België heft frs. 0.80 per Kg. 43ct. per Kg.) aan specia le „liccnce-taxe". Deze .taxc' wordt n.b. geheven omdat België de buitenlandsche prijs voor boter te laag acht! Goed beschouwd beteekent dit dus. dat „volkomen over bodig" het Nederlandsche volk aan dc Belgische re geering geld cadeau doet. „Volkomen overliodig", want op 2V/n pet. van bet invoer contingent heeft Nederland, ingevolge handelsverdrag, recht. Andere landen kun nen dit kwnntum niet aan zich trekken door concur rentie in den prijs. Waarom is bet dan noodisr in een ge bied waar frs. 30.— per Kg. fis f 1.92 per Kg.ï gemaakt kan worden, Nederlandsche boter te leveren a raison van 85 a 87 ct. per Kg.: dat is een economische dwaasbpid. Ren geblokkeerd langs de Noorsche kust. Én die misschien in dezen tijd past, maar die toch een „ge woon" koopman een gevoel van onpasselijkheid bezorgt. De N.Z.C óf dc Regecring^- commissaris heeft bet juiste psychologische moment om in deze een proef te nemen om de vicieuse cirkel „licen- ce-taxc-heffing" te verbreken, ongebruikt voorbij laten gaan; dit psychologische mo ment was dc dag «lat er na 14 maanden weer voor bet eerst uitvoermachti gingen naar België werden afgege ven. n.I. 5 April. Aan des kundige voorlichting heeft 't de N.Z.C niet ontbroken. Er moeten wel zeer zwaar wichtige redenen gegolden hebben om tc besluiten geen radicaal einde te maken aan het onnoodige „cadeaustelsel" bij «Ion boterexport naar Bel gië. Mij dunkt dat Nederland er recht op heeft tc weten welke die re«lcnen waren. De redactie van bovense- noemd orgaan tcekent bier- bij aan: Wij zijn het met deze be schouwing volkomen eens. De boterexport naar België is van Belgische zijde gecon- fingenteerd, zoodnt men van Nederlandsche zijde niet al leen het recht, maar ook den plicht heeft een extra winst, welke on deze l>oter ge maakt kan worden door middel van 'n heffing (prijs verschil bij monopolie-over eenkomst), weg te nemen. Het is trouwens bekend dat er in de betrokken in stanties reeds lang over een wijziging in de vaststelling van bet restitutiebedrag bij uitvoer van boter wordt ge sproken. waardoor ook exces sen als deze. zoo niet geheel, ilan toch grootendeels kun nen worden voorkomen. Te vens ontstaat daardoor dc mogelijkheid om den inter nationalen boterprijs beter in overeenstemming met den werkelijken toestaml vast te stellen. Dit is niet alleen een boerenbelang, maar ook een algemeen Neilerlandsch be lang. ER ZIJN AMBTENAREN EN AMBTENAREN De ambtenaar. Aanleg: middelmatig. IJxer: gering. Bezoldiging: uitbundig. Doet weinig. liolioudens dutjes. Is matig bruikbaar, behalve als thema voor de grappenru- briek. Aldus schrijft de O.K. van He» Volk. Matig fatsoen is vold<>|n- de om zich van «leze onrecht vaardige maatstaven verre te houden. Men geve ook den ambtenaar, wat hem toe komt. zoowel materieel als aan waardeering. Maar wél beeft men het recht en ook dep licht, als hij in dienst is van de openbare zaak, van hem te eischen een maximum van juist optreden, waardoor hij het prestige verhoogt van het publibkc belang, dat hij vertegenwoordigt. Maar dan vervolgt dc op roerige krabbelaar: Mogen wij nu een sprong nemen naar een aiuler ge bied? Wees altijd voorzichtig als gij een vonnis leest, met Uw oordeel, dat dc straf te licht is. Van de zaak zelve kent gij slechts een lijntje aan «len buitenkant, dat mis schien nog verbogen is ook. Van de stukken en van de persoon des daders weet gij niets. Om raak met steenon te gooien, moet men zijn doelwit duidelijker voor oogen hebben. Na al deze vooropstellin gen. die in redelijkheid mis verstand wel uitsluiten, mo ge hier als getuigenis worden geplaat«f, «lat de afloop van «Ie Haagsche spionnagezaak het eenvoudige rechtsgevoel toch wel ltwdzwaar beklemt. Ivën is er van de vier ver- dachten, die een zware straf krijgt. Vele malen zwaarder dan de anderen. Maar die an- «leren waren ambtenaren. Vertrouwenslieden van ons allen tezamen. En dit juist maakt reeds bet lichtste ver grijp van dezen n^fd tot een veel ernstiger wnn«lnad dan «Ie zwaarste zonde van den arnhMoozen burger. Dit gevoel bij «Ie menigte is goed. is onmisbaar zelfs Wanneer het veronachtzaamd wordt, blijft er een schade post open «taan. d»e vroeger of later het volk duur kan komen te staan. (Historisch). In één der provincicdorpjes „ergens in Nc«lerlan«l" woont Zijn Hoog Edelge- strenge, oen militaire hooge, in een der grootste hotels. Als hij lunch of het diner gebruikt, dan placht bij dat te doen aan een tafeltje, dat door den ober vlak voor bet groole raam is neergezet. Met ziin rechteroog mon stert hij de voor hem gereedgemaakte ge rechten. terwijl hij met zijn linkeroog de straat bespie«lt. Als «le ober een boni dampende soep beeft binnengebracht en hij voorzichtig van de kantjes eenige lepels heeft geconsumeerd kijkt hij plots met verschrikte oogen naar buiten. De lepel valt kletterend in «le s<»op en hij hooft nog juist tijd om met z'n ha gelwit servet den mond af te vegen. Dan snelt zijn II<mg Kt lol gestrenge naar buiten, bevreesd, «lat hem de prooi ont gaan zal. Burgei-s blijven staan: nieuws gierig. wat er gebeuren gaat. Iets verder loopt een soldaat, een jonge soldaat nog... een rccniut. l)e Hooge heeft ontdekt, dat «leze landsverdediger vergeten heeft een knoop van zijn tuniek vast te maken en bulderciul klinkt ziin halt door de Dorps- straal. De soldaat kijkt om en zakt bijna van schrik ineen. Een oogenblik later staat bij met knikkende knieën voor den hoogen superieur. Er \olgt een reeks minder pas sende uitdrukkingen, waarna «le soldaat haastelijk den knoop door het knoopsgat ptockt cn dan verlof krijgt door te loopen. Dc soep van den Hoog Edelgestrenge is koud geworden, maar bij eet vlug z'n boni leeg. Zijn linkeroog blijft spieden. Dan brengt de ober een tweetal bruin gebakken croquetjes. gegarneerd met wat groene peterselie. Juist heeft de hooge wat mosterd op z'n l>onl gedaan 011 een cro quet je door midden gesneden, of weer gooit hij lepel en vork met luid gerinkel op z'n bord neer en voert dezelfde manoeuvre uit. Een soldaat, doodop van het cxccrceercn, dat deze dien dag heeft gedaan, slentert langs liet hotelraam; juist zooals een bad gast slentert die den boelen langen «lag gewandeld heeft of zich aan het strand heeft opgehouden. Zijn Hoog Edelgestrenge houdt den sol daat staande en slaat alweer aan liet bul deren. Maar deze mindere mag niet door- loopen; hem wordt bevolen vijf maal in correcten soldatenpas, met het hoofd fier opgeheven en de armen flink zwaaiend langs het lichaam, langs het hotel te loo- pen, waar de Hooge intusschcn bezig is zijn bemosterde croquet jes te verzorgen. Het wordt voor Zijn Hoog Edelgestr. een maaltijd mot hindernissen, want nog eeni ge malen wordt deze onderbroken, als hij door liet venster een en ander ziet. wat niet strookt met de militairo orde en tucht. Zoo gaat liet iederen dag, oendat er altijd n«>g onwetenden zijn, die bet spiedend oog van hun hoogen chef niét bemerken. Maar hem ontgaat niets. Het provinciestadje zal over eenigen tijd Inschikken over een keurkorps prachtig gedisciplineerde soldaten; dat kan haast niet anders. Maar of men in 't algemeen dit optreden sympathiek vindt, daar behoort een vraag- teeken achter te worden gezet. Koopt geen nieuwe japon of mantelcostuum alvorens tot aanschaffing van een te zijn overgegaan. Onze uitgebreide collectie bevat ook voor U ongetwijfeld het geschikte corsct. Vraagt U eens naar het merk Paskamer aanwezig. Leverantie Ziekenfonds A.A.Z.Ak. SCHAGEN. SCHAGEN CURSUS IN HUISHOUDELIJKE ZIEKENVERPLEGING. Door dc plaatselijke afdccüng der Nrd.- Holl. Vereeniging "liet Witte Kruis" wordt binnenkort weder een dergelijke cursus ge hóuden onder leiding van Zuster Smits uit Den Melder. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomen«le adver tentie. DAMES INVITEEREN UI Morgenavond zal in de zaal van den heer Igesz door het dameskoor «lor Scbager Or- chestvereeniging, onder leiding van «len beer Jb. Hovenier, een zangavond worden gege ven, afgewisseld door muziek van liet Scba ger Strijkkwartet, bestaande uit Mej. Sluis, «ie heeren S. Overtoom. J. Overtoom en Per- sijn, terwijl door het dameskoor nog eenige voordrachten ten beste worden gegeven. On der verwijzing naar «lc in dit blad voorko mende advertentie, meenen wij goed te doen vanaf «leze plaats «Ie muziek- cn zanglief- hohbers op ie wekken op «lezen feestavond het koor en kwartet met een bezoek te ver eeren. Ongetwijfeld zal liet luisterend pu blick een mooien, kunsfvollcn avond wor den bereid, bekend als het Is. dat bet dames koor ree«!s meerdere malen op het jaartijk- sche zangenncours een eersten prijs hoeft l»e- hnahl. terwijl de muziek, fijngevoeld en be schaafd weergegeven door het kwartet, de zang buiten twijfel zeer goed zal aanpassen.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5