reis van Hollandsche zeelieden Perceel Weiland Zweedsche Hazi's in actie Omgeving Activiteit aan het Westelijk front Italië nog meer op rantsoen Marinevliegtuig beschiet Britscbe machine Begin van groot agressieplan of een fout? Oorlog nadert Amerika Uit onze ZUPE KINDERUITZENDING. Het Bestuur der Afdeeling „Zuid-Zijpo' van het Centraal -Genootschap voor Kinder- hcrstcllings- en Vacanliekolonies, heeft weer goede voornemens. Do volgende maand n.l. zullen niet minder dan 5 kinderen worden uitgezonden naar een der Koloniehuizen te Borgen aan Zee. ST. MAARTENSBRUG. DE GYM HEEFT SUCCES! Zondagavond heeft de Gymnrtstiekvercen. S.S.S. en D.LN.p.U.A. in de zaal Kossen al hier, onder leiding van den heer Molenaar, haar 3e Non Stop-Revue gegeven, onder den titel van „Dat moet je zien". Een 30 num mers werden vlot afgewerkt en mochten zich in do belangstelling van het publick ver heugen. En niot ten onrechte. Ieder num mer getuigde van grondige studie.. De vrije oefeningen, balletten en rhytmisché oefenin gen, en het toestel-turnen, zoowel van jong als van oud, wat werd afgewisseld door zang en een paar humoristische nummers, vorm den een goed geheel en deden de naam van de revue alle eer aan. Een gezellig bal tot slot, van deze zeer goed geslaagden avond. PETTEN DB VOETBALVEREENIGING JUBILEERT. De voetbalverecniging Petten herdacht Za terdagavond haar 10-jarig bestaan in café Vriesman. Gelet op de omstandigheden was de belangstelling zeer behoorlijk. De heer Eriks heette de aanwezigen welkom, inzon derheid de oud-bestuurders en de vertegen woordigers van de zustervereeniging van St. Maartensbrug. Van diverse clubs uil de om geving waren gelukwcnschen binnengeko men. Vervolgens was het woord aan den lieer Bakker, die op heldere en geestige wijze het wel en wee der vereeniging schetste over de «Ugeloopen 10 jaren. Van de gelegenheid tot felicitceren maakten gebruik de lieer Mosch van St. Maartensbrug, de heer Gecn- sen en de heer Eriks namens de supporters, terwijl de heer Altenau van de M.K.W. zijn hartelijke woorden vergezeld deed gaan van een surprise van ruim f 40, bijeengebracht door de mannen van de kustwacht en de bur gerij. Hiermee was het officiëele gedeelte afge- loopen en kregen we te genieten van een an der „Jubileum" n.l. dat van een ras-echte Amsterdamsche familie, wier belevenissen door Nono in een leuke één-akter waren ver werkt en door een aantal dames en hoeren smakelijk ten tooncele werden gebracht. Een zeer gewaardeerd programma-num mer was voorts de gemeenschappelijke zang. Na 'n „VOetbalschets" geschreven door den hoer Geenscn en verdienstelijk opgevoerd, volgde de "trekking van de verloting, terwijl een gezellig bal den avond besloot. WINKEL ZANGUITVOERING. 'Gisteravond had een zanguitvoering plaats van de gemengde zangverecniging „Wcst- Frisia" alhier, met medewerking van de gemengde zangverecniging „Caecilia" uit Barsingerhom en het Zijper Salonorkest. De voorzitter, de heer Blaauboer, opende de zen avond en deelde mede, dat er weer een operette in studie zal worden genoipcn. „West-Frisia" zong allereerst twee liede- ,rcn, n.l. „Het Leven" en „Tencbrac Factae .Sunt" van Haydn welk laatste lied het mooist werd gezongen. Hierna trad Cae- lia voor het voetlicht en zong een drietal liederen: „Mijn Land", „Troost" van Roeske en „Salve Regina Hier werd „Troost" van Roeske het beste gezongen. Beide koren zongen samen: „O, Nederland let op U sacck", waarna de koren met het orkest een oud Duitsch lied zongen „Das Ende des Gerechten". De vereenigingen oogstten een hartelijk verdiend applaus. Het salonorkest xierde hierna uit „Feestmarsch", „Tiaum- idealen", „Agnus Dei" en „Het verre Wes- "tcn", waarin de zanger Jan Meijer zeer mooi zong. Na de pauze kregen de aanwezigen van het Kinderkoor een Schimmenspel te zien, waarvoor de kleine deelnemers een harte lijk applaus kregen. Hierna trad weer voor het voetlicht het Salonorkest met een drie tal nummens „Sneeuwwitje en de zeven Dwergen", „Herinneringen aan Sorronto", waarin door Meijer zeer mooi werd gezon gen en tenslotte „Ons moettarien kennen", een potpourri van populaire melodieën, sa Tncngeseld door Nico Snel. Dit was een heel aardig nummer, waarvan verschillen de melodieën door het publiek werden mee gezongen. Hiermede was het einde gekomen aan een zeer mooien avond met een afwis selend programma. Het was jammer dat nog niet meer publiek was opgekomen. Tot slot een taartenverloting, waarna een ge zellig bal plaats had. waarvan de muziek op de bekende wijze werd verzorgd door de fam. Kos. NIEUWE NIEDORP HET WOORD WAS AAN DE JEUGD. Die Fer is een bolleboos! Zondagmiddag heeft Niedorp's Kinderkoor onder leiding van haar Directeur Jb. I. Ho venier een openbare uitvoering gegeven in de „Prins Maurits". 't Kinderkoor bestaat uit ongeveer 30 leden vanaf 7 jaar. Een tiental nummers stond op het pro gramma. No. 1, Liederen en solo's uit de ope rette „De Zandhoeve" werd op zeer te waar- deeren wijze ten gehoore gebracht en 't bleek al direct dat allen tot de kleinste toe bun taak met Veel ernst opnamen. „Wat de den ze hun best!" Ook de solo's werden allen heel goed gezongen. Een woord van extra lof verdienen de solisten, de jongeheer Bos sen en Mappie v. d. Kommer. Na de pauze werd neg ccn tooncelstukic in twee bedrijven opgevoerd door een zestal kinderen. Medegedeeld werd. dat liet stukje getiteld „Valsch beschuldigd" was gemaakt door den 12 i. Fer, Keulen, die zelf do titel rol voor zijn rekening bad genomen. De medespelenden kweten zich allen heel Koed van hun taak en zeer zeker heeft Fer aanleg nog eens een groot acteur te wor den en zal Nicdorps „Cicero" nog weer eens herleven. Tot slot werd gezongen „De Poppenkast" kindercantate van W. F. Sprink. Deze cantantc. welke ongeveer een half uur in beslag nam, werd eveneens heel go^ uit gevoerd. Een woord van lof voor Directeur en alle kinderen is hier zeker op zn pluats. Kr is inderdaad iets goeds gepresteerd, waarover de ouders der kinderen zeker te vreden zul len zijn. VRIJSTELLING VAN OPKOMST. Aan het hoofd van den luchtbeschermings dienst, den heer F. J. Wessels is ingevolge het mobilisatie vrijstellingsbcsluit door Z.Exc. den Minister van Defensie vrijstelling van opkomst in militairen dienst verleend, voorloopig tot 4 November 1910. DIE BOFFEN. Aan de dienstplichtigen P. Kuiper Jbz. en J. P. Koenis is zakenverlof verleend. OUDERAVOND O. L. SCHOOL. In een der schoollokalen is wederom de jaarlüksche ouderavond gehouden. Hiervoor bestond groote belangstelling, o.a. merkten wc ook op den Burgemeester en den gemeen te-secretaris. Tot leden der oudercommissie werden be noemd de dames Smit en Dekker en de heer Sieuwerts. Nadat eenige voordrachten door de dames onderwijzeressen ten beste waren gegeven, werd een pauze gehouden, waarin de ouders gelegenheid hadden het schriftelijk werk der leerlingen te bezichtigen. Vervolgens werd een film over Noorwegen vertoond. De avond werd besloten met een voor dracht van een 17e ecuwsche schoolmeester. Alles is bijzonder goed geslaagd. Met een woord van dank voor allen, die tot liet slagen van dezen mooien avond had den bijgedragen, sloot de voorzitter de verga dering. BERGEN MILITAIRE PLECHTIGHEID. Zaterdagmorgen heeft te Bergen aan Zee een militaire plechtigheid plaats gehad. Op het plein voor Hotel Nassau Bergen heeft de regimentscommandant kolonel Rutgers van der Loeff den onderofficier H. Smit het ecremetaal op den horst gespeld voor 36-ja- rigen trouwen dienst. Dc troepen stonden in carré-vorm opgesteld en defileerden vervol gens voor den geridderde, waarbij het mu ziekcorps zich deed hooren. WIERINGERMEER WIERINGERWERF. VERMAKELIJK ONDERWIJS. De alhier, opgerichte kleuterschool wordt uitgebreid met allerlei vermakelijkheden, zooals een wipplank, schommel, enz. Wel een mooi idéé voor dc kleinen. Dc schommel enz, zullen komen te staan naast de school. WIERINGEN BUITENGEWOON VERLOF. Aan den dienstplichtigen soldaat W. Lëijs, is voor den lijd van 3 weken buitengewoon verlof verleend. WIERINGERWAARD Zondagavond gaf dc Muziekver. „Ons Ge noegen" haar jaarlljksche uitvoering in de zaal van Mevr. Wed. P. Schenk onder de eminente leiding van den heer van Glab- beek. Deze heet de niet talrijke aanwezigen hartelijk welkom. Dank werd gebracht aan de Tooneelvereeniging D.E.V.. die voor dezen avond haar medewerking zal verleenon, door een tooncelstukje op te voeren. Eenige cle mentie werd gevraagd, omdat er enkele jon gelui hij gekomen zijn. Tenslotte een medcdeeling, dat dc vereeni ging dit jaar zal deelnemen aan het te hou den concours te Haarlem. Als le nummer kregen we te hooren een pittige marsch van Herman Lureman, get. „Uit volle borst", gevolgd door Sincerité, een fantasie van Filsfils. No. 3 was een aar dige Strauss walspotpourri. gearrangeerd door Adr. Maas Wanneer dan nog achter eenvolgens worden gespeeld Mont La Ville, van. H. Charlet, Fétes, d' Hiver van G. Ga- dema en als laatste no. Reginelln Campag- nola, een marsch van Od. Maas, is 't muzi kale gedeelte afgeloopen. en kunnen wc ge rust verklaren, dat de hoeren van Glabbcck tevreden kan zijn over zijn discipelen. Daarna kregen we te hooren een vroolijk spel in 3 bedrijven, getiteld „Truusje Meijer" waarmede D.E.V. een paar weken zulk een enorm succes heeft behaald. Ook nu weer heben de aanwezigen zeer genoten. Alleen is het ecnigszins jammer, dat de club voor dezen keer niet met iets anders is gekomen. De opkomst zou dan zeer ze ker grooter geweest zijn. Het traditioneele bal na tot slot. Benzinebezuiniging in Kopenhagen Binnenscheepvaart op Duitsch- land hervat. Gisteren werd het rijden met motorrijtui gen aanmerkelijk beperkt. Het rijden uict particuliere wagens is verboden. De centrale commissie inzake hulpvcrlee- ning aan Finland heeft in haar gisteren ge houden vergadering besloten de werkzaam heden voorloopig te staken. Men hoopt het Finsche volk later weer te kunnen helpen. De binnenscheepvaart op Duitschland is hervat. Druk Duitsch „toeristenverkeer"' op den Balkan De correspondent van de „Times" te Bel grado meldt, dat daar bezorgdheid heerscht naar aanleiding Van de dagclijkscho aan komst van nieuwe Duitschc „toeristen", waarvan velen reizen op diplomatieke pas poortcn, zoodat de groote koffers, die zij mee brengen.- niet doorzocht kunnen worden. Ve le dezer koffers worden op het Duitschc con I sulnat uitgepakt. Ook uit Sofia komen berichten binnen, dat dc stad vol „Duitschc toeristen" is, Duitschers teruggeslagen Op verscheiden punten aan het front in het westen der Vogezen, hebben detachemen ten der Duitschc infanterie, gesteund door artillerie, geprobeerd de Fransche linies aan te vallen. Zij werden afgeslagen en hebben verliezen geleden. Bij dezen aanval was een gehcclc compag nie betrokken. Do aanval ging gepaard met een zware artillerievoorbcreiding. Over een front van bijna 1000 km. lengte werden loop-' graafmortieren van groot kaliber gebruikt. Den geheclen nacht was de artillerie aan den Rijn in actie. Op het Rijn-eiland. Op hot Rijn-eiland, waar een Duitsche aan val werd afgeslagen, aldus wordt nog in het militaire overzicht van Havas medegedeeld, bevindt zich een kazemat. Om twee uur 's nachts naderden de DuitschéYs in een boot. Zij hoopten dc posten te kunnen ver rassen. Deze poging werd gemakkelijk te niet gedaan. Het is de eerste keer. dat de Duitschers aan het Westfront over het wa ter de Fransche stellingen pogen te naderen. De speciale verslaggever van Reuter meldt dat de sector tusschen Luxemburg en den Rijn teekenen i^ertoont van een aanmerke lijke opleving van de acti\itcit van de artil lerie, bijzonder aan de beide uiteinden van dezen sector. De ontmoetingen tusschen pa trouilles en verkenningsafdeelingcn worden feller dan tot nu toe liet geval is geweest, doch men kan nog niet zeggen, dat er eenig teeken is. dat wijst op een offensief op groo te. schaal. Het Duitsche legerbcricht gewaagt ook van verhoogde activiteit en deelt mede. dat Duitsche stoottroepen hij Mcrzien verschei dene kilometers over de grens drongen en gevangenen medebrachten. Zweedsche nationaal socialisten zijn be drijvig in het land. Het blad „Social De mokreten" meldt, dat een z.g. officier, die uit Boden kwam, trachtte werkloozen te werven om een nieuwe groepeering te vormen. Hij verspreidde valsche geruchten, 'lie zoo ge vaarlijk waren, dat hij door de politie werd gearresteerd. Onder de op hem gevonden pro clamaties bevonden zich aanplakbiljetten met het opschrift: „Werkloozen, uw zaak is de onze". Den- werkloozen arbeiders werd een loon van 1^2 kroon aangeboden. Japansche vloot overvleugelt de Amerikaansche Ver. Staten moeten het bouwtem- po versnellen. De correspondent van de New York Times te Washington verneemt, dat Japan Dread- noughts bouwt, welker tonnage grooter is dan die van de Amerikaansche pantsersche- pen. Japan zou eenheden van 40 tot 50.000 ton gereed hebben, doch er nog acht. of twaalf bouwen. Zelfs wanneer Japan er slechts vier zou hebben, zouden de Vereenig- de Staten, gezien het langzame tempo van hun werken nog slechts een gelijke tonnage hebben als hup westelijke buren. Bijgevolg moeten de Vereenigde Staten het bouwpro- gram versnellen, zelfs wanneer dag en nacht gewerkt zou moeten worden op dc na tionale en particuliere werven. Van de ont worpen acht kruisers dezer klasse zijn er slechts twee in gevorderd bouwstadium. Drie dagen in d« week geen vleesch! Met ingang van 24 April a.s. mogen de Italiaansche hotels en restaurants geen vlceschgercchtcn serveeren op Woensdag, Donderdag en Vrijdag. Tot nu toe was dit alecn op Donderdag en Vrijdag verboden. Mr. OUD IN 1941 BURGEMEESTER AF? Uit bet feit, dat tal van afdeelingen van den Vrijz. Democratische»! Bond, zelfs Rotterdam, waar men zeker eerst overleg met den betrokkene zal hebben gepleegd. mr. P. J. Oud als no. 1 op de voorloo- pige candidatenlijst voor dc a.s. Kamerver kiezingen hebben geplaatst, is zoo schrijft ,De Nederlander" wel komen vast te staan, dat dc beer Oud bereid is in 1941 in dc Tweede Kamer terug te keeren en dus zijn burgemeesterschap van Rotterdam wil beëindigen. Vreemd vliegtuig boven Zeeland. De Vlissingsche bevolking werd gister ochtend om 8 uur opgeschrikt door het gedreun van -geschut over water. Bij informatie is gebleken, dat con vreemd vliegtuig, hoogstwaarschijnlijk een Britsche bommenwerper, over Nederlandsch grond gebied vloog. Een marine-vaartuig, dat juist voor de ree- de van Vlissingen lag, heeft de vreemde machine onder vuur genomen. Ofsrhoon het vliegtuig niet getroffen werd. maakte het boven den mond van de Westersrhelde een zwenking en is daarna in Westelijke rich ting verdwenen. Behalve het lichte. snel tikkende geluid van afweergeschut, werden, volgens de Tel., ook twee zware kanon schoten waargenomen* Nieuwe aardschokken in Turkije Herhaling ven de ramp van De cember gevreesd. Er hebben zich in de laatste 24 uur aard schokken voorgedaan in en bij Noord- en Mid den Anatolië, welke gebieden ook reeds in December door een ramp werden getroffen. Tc Yozgad zijn tachtig huizen ingestort waarhij zes personen zijn gedood. Ook Sivas, Tokat, Kavseri en de Zwarte Zcc-lmven Samsun zijn geteisterd. Dc schok ken zijn ook te Ankara waargenomen. Volgens de tot nu toe ontvangen berichten' is de schade gering, behalve te Yozgnrd, Overal is de bevolking dc huizen ontvlucht. Zij vreest een herhaling van dc gebeurtenis sen in December. De diplomatieke correspondent van Reuter te Londen schrijft: In welingelichte kringen te Londen is men van meening, dat de Duit sche inval in Scandinavië voor twee uit leggingen vatbaar is: 1. Dc inval In Denemarken en Noorwegen is slechts het begin van een grooter agressie- plan en kan ten doel hebben de geallieerden af te leiden naar de Noorsche Fjorden, ter wijl elders grooter legers in beweging wor den gebracht. 2. De inval is een op zich zelf staande stap. Indien de eerste gissing juist is, hoopt Ilitler dc geallieerden tenslotte datgene te doen ondernemen, wat zij steeds van hem hebben gewild, n.l. con campagne op twee fronten. De geallieerden zijn geheel gereod voor Duitschland, zelfs indien het gevecht tegelijkertijd op verscheiden fronten zou uit breken. Indien de tweede veronderstelling juist is, wordt dc actie van Hitier niet verstandig genoemd. Ilij kan gedacht hebben, dat de Noorsche havens bases voor duikbooten zouden bic den, doch de vernietiging van een groot deel van zijn vloot schijnt een dwaze prijs voor de betaling van bases, welke in ieder geval door de Duitsche duikbooten niet zoo vrij kunnen worden gebruikt pis de Noorsche wateren waren, toen Noorwegen neutraal was. Duifscbe troepen bereiken Noorsch Zweedscbe grens Duitschc troepen hebben gLteren, komen de van Helden, het grensstation Kornsjoc aan de Zweedsch—Noorsche grens bereikt. Duitsche troepen hebben de grensbewaking aan dc Noorsche grens overge^ men. De Vereenigde Staten moeten hun positie opnieuw overwegen. De oorlog nadert de Vereenigde Staten, aldus liet voornaamste thema, dat de 'Ame rikaansche bladen behandelen in hun coni mentaren op den oorlog in Scandinavië. Dc New York Times wijst er op. dat het op treden van Duitschland don neutralen geen keus meer laat en dat de recente ontwik keling der vijandelijkheden de Vereenigde Staten er toe brengt bun positie opnieuw te overwegen. Wat voor Amerika op het spel staat gaat volgens dit blad ver uit boven de kwestie Groenland en IJsland. Geen struisvogelpolitiek. Het zou struisvogelpolitiek zijn den oorlog in Scandinavië te beschouwen als een gebeurtenis, die alleen van belang is voor de voorposten der Amerikaansche defensie. De gebeur tenis, die men thans meemaakte, vormt de ernstigste dreiging, die er ooit bestaan heeft tegen de vloot- macht van Engeland en het bestaan zelve van de Fransche en Britsche rijken. De aanval, die Denemarken onderwerp en Narvik bereikte, is in werkelijkheid een poging tot algo- heele ovcrheerschink van Europa. De toekomst van millioenen menschen hangt geheel af van de botsing tus schen de Nationaal Socialisten en de geallieerden. Dc New York Herald Tribune schrijft, dat thans evenals in 1017 het Amerikaansche volk de gedachte afwijst van in den oorlog te trekken, maar thans nog meer dan in 1917 bedreigt de oorlog de Amerikaansche belan gen. Het eenige. dat dit kan verhinderen, is volledige overwinning van de geallieerden en een onherstelbare nederlaag van Duitsch land. l)e Vereenigde Staten moeten wennen aan de gedachte, «lat zij zich gedwongen zou den kunnen zien aan den strijd te gaan deel nemen, wanneer «lat het eenige middel zou vormen om hun belangen te beschermen. Met den baggermolen in het drijfijs. Op het nippertje gered. Zaterdagmorgen zijn dc tien op varenden van de sleepboot „Hoek van Holland" en van de drie bagger hoppers „Adam". ..Noordzee', en „Maasmond", die op weg naar Maï- moe in het drijfijs uit de Oostzee be kneld jankten en in een Duitsch mij nenveld terechtkwamen, te Rotter dam aangekomen. Dc mannen waren van Malmoc via Sassnitz, Rotsock en Hamburg, naar Oldcnzaal gereisd, waar zij Vrijdag nacht arriveerden. Vandaar gin gen zij inci een tweetal auto's verder Het begin van de reis was zeer voorspoe dig, verklaren de opvarenden, en na twee ••n een hal ven «lag varen was men in de na bijheid van dc Duitschc Oostzcchavcn Sass nitz. Het transport had van dc Duitschc autori- Te huur bij inschrijving, voor drie jaren: groot 3.73 H.A., gelegen Mid denweg te Brcezand N.H. In schrijvingsbiljetten moeten v. of 22 April 1940 worden inge leverd. Voorwaarden liggen ter inzage bij N.V. Bouw- en Ex ploitatie Maatschappij D. LUB- BERT, Directeur, Schorwcg, Breezand N.H. Gevraagd: Flinke BOERENKNECHT. die best kan molken, bij L. P. VAN GRAFT, Heerhugovvaard (Z_> Red Star. Witte Eigenheimers en Bevelanders. klasse B. Tevens Voeraardap- pelen te koop. bij C. GOOTJES. Scbagen Tc koop: Voeraardappelen en Zeeuwsche Blauwe Planters. N.A.K., gekeurd A. K. DE GEUS, Groenveld, Tel. Dirks- horn 203. Gevraagd: JONGE HERDER of BOUVIER Br. m. inl. aan J. E. MAR- CHAND, „De Snip", Callants- oog. teiten toestemming gekregen om door 't ka naal van Kiel te varen, aangezien «leze route veel korter was dan door het Skageiak, tor- wijl het laa.tste water ook extra-risico's zou bieden aan de baggerhoppers, die wel is waar op eigen kracht voeren en zeewaardig waren, maar toch niet zoo gemakkelijk ma noeuvreerden als gewone schepen. In «le nabijheid van Sassnitz kreeg men echter te kampen met zwaar drijfijs en toen de sleepboot de schroef verspeelde, achtte ka pitein Groenendijk het noodzakelijk om naar Sassnitz te gaan. De sleepboot werd toen door de hoppers op sleeptouw genomen en in Sassnitz binnengebracht. Het personeel begint te moppe ren. Behalve met deze moeilijkheden kreeg men ook met ontevredenheid onder "t uit 35 kon pen bestaande personeel te doen. Het gevolg was, dat 25 opvarenden per trein naar ons land terugkeerden. Deze moeilijkheden ga ven veel tijdverlies en bovendien moest toen getracht worden om de afgcreisdo zeelieden door anderen te vervangen. Dc Duitsche autoriteiten beloofden alle medewerking, maar aangezien er geen Duitschc zeelieden in Sassnitz beschikbaar waren, moest men tenslotte met een beman ning van tien man dc laatste étappe van dc reis aanvaarden. De „lloek van Hol land" was nog niet herstel en werd weer op sleeptouw genomen. Wegens het tekort aan bemanning werden ook twee hoppers door de derde gesleept cu met dit trans port zou men oversteken naar Mal moe. Op 3 April vertrok men uit Sassnitz. maar na enkele uren varen moest de baggerhopper, die als slecpschip fungeerde, reeds zwaar door het steeds dikker wordende drijfijs ploegen. Hoewel met moeite ging het an derhal ven dag goed. maar in don nacht daarna raakte het transport in liét drijfijs bekneld. In het drijfijs. De vier vaartuigen worden met groote snelheid in westelijke richting meegesleurd en de positie begon steeds, gevaarlijker te worden, aangezien de schepen steeds dich ter naar -liet mijnenveld dreven, dat «Ie Duitsche marine voor de oostkust van het Deensche eiland Seeland heeft gelegd. De rest is hekend. op het nippertje kwam do Duitsche veerboot Preusscn opdagen. In uiterste spanning wachtte de beman- ning van bet transport op «le nader komen de hulp. Toen de veerboot langszij kwam gaf de kapitein van de „Preusscn" don Hol landers drie minuten tijd om over te sprin gen. Van de bezittingen kon niets wonlen gered. De baggerhoppers cn de sleepboot bevonden zich toen slechts enkele honder den meters van den rand van het mijnen veld af, zoodat de redding juist bijtijds kwam. Uotliai PETTEN 1—J.V.C. 1 2-0. De beid», oude rivalen uit deze afdeeling Petten en J.V.C. bckampten elkaar ln een felle, doch eerlijke strijd. Van den aanvang af ontwikkelde P. een vlot open spel. dat dc J. verdediging voor lastige problemen stelde, die ze echter afdoende wist op te lossen. Al spoedig was dan ook van een bepaald over wicht geen sprake meer. Met gelijken stand kwam de rust. Na dc hervatting had P. eenig windvoor- deel en met dezen steun volgde stormloop op stormloop op de J.-veste. Do keeper kreeg alle gelegenheid zijn bekwaamheden te ton nen: dc manier, waarop hij een vliegend schot van den 1. binnen wist te keeren, was werkelijk subliem. Toch moest hU zwichten voor een kalni-herekcnd schot van J. Vries man. die in vrije positie van De Ruiter (hm bal toegespeeld kreeg. Een mooie kans op den gelijkmaker ging verloren, toen Eriks een toegekende penalty (raai wist te stoppen. Kort na elkaar brach ten dc backs beurtelings redding uit zeer las tige situaties. Kort voor het eindë stelde de binnen P. definitief veilig, toen hij na een voorzet van den mid voor den keeper geen kans liet. De resteerende minuten brachten geen wijziging meer in den stand. De heer Blom leidde als steeds verdienstelijk. NOORÜSCHARWOUDE. 15 April. Aanvoer: 4900 Kg. uien 1.70—2, drielingen 1—grove 2.10—2.30, 4700 Kg. roodc kool 8.6010, 32J00 Kg. witte kool 4 60-4.70. 4200 Kg. gele kool 5.6—5.S0. BROEK OP LANGEN DIJK, li April Aanvoer: 2900 Kg. uien 1—1.70. drielingen 1.—grove 1.40—1.80. 2200 Kg. peen 1.50— 2.80. 1000 Kg. roode kool 9.-. 108OO0 Kg. gele kool 55.50. 40000 Kg. Decusclie witte kool 4.50i.80. ALKMAAR. 15 April. Veemarkt 80 Vette koeien 40—330, 4 graskalveren 35-415. 303 nuchtere kalveren (slacht) 0—16, 9 vette schapen 26— 40, 302 vette varkens 5S—63 ct. p. Kg. Handel goed.

Schager Courant | 1940 | | pagina 3