Een goede Gelijk spel bij Helder-Alcmaria BKC-W atervogels HRC II-Oudesluis I 1-1 Wieringer Waard I- Helder II Succes stond 3-0 voor Ajax-DWS 0-1 Matig spel aan beide ztyden. Na ruim driekwart van den wedstrijd in de meerderheid te zyn geweest, heb ben de voor deze gelegenheid In oranje gestoken, withemden genoegen moeten nemen met een gelijk spel, doordat een te sterk opdringen hen een tiental minu ten voor het einde noodlottig werd. Het was een onverdiende gelijkmaker voor de Kaasstedelingen, want al was de prestatie van Helder dezen middag niet daverend te noemem Alcmaria bracht er vrijwel heele- maal mets van terecht. Bovendien was meer malen Vrouwe Fortuna hen gunstig gezind, we noemen slechts het schot tegen de paal van Rottier na de rust .zoodat we over het algemeen kunnen zeggen, dat Alcmaria veel meer kreeg dan haar toekwam. Mislukte proef. Helder had een proef genomen met Wage naar op de spilplaats, terwijl Hoebe als mid denvoor stond opgesteld, Deze proefneming mislukte volkomen. Niet alleen was Wage naar slechts aanvallend goed op dreef. Hoebe op de midvoorplaats bracht er totaal niets van terecht. Toen na een half uur beide spe lers omwisselden, trad er een lichte verbete ring in de productiviteit der Helder-voorhoede aan het licht. Vooral Rottier was daar de mo tor. Fraaie trekballen gaf hij verscheidene malen, maar eerst miste Hoebe er drie ach ter elkaar, terwijl na de rust, toen Wagenaar door v. Tongeren vervangen was, deze het bestond om ook tweemaal zulk een opgelegde kans te missen. De eenige keer, dat de Heider- rechtsbuiten zelf zijn kans waagde, ging zijn schot tegen de paal! Behalve Rottier was ook Krab op dreef, doch daarentegen waren v. d. Berg, ondanks zijn harde zwoegen, en v. Tongeren onvoldoen de. Himpers op de linkervleugel deed aardig werk. Deze jeugdige speler gaat een goede toekomst tegemoet, na wat routine te heb ben opgedaan. Middenlinie en achterhoede speelden weer een de gelijk partijtje, vooral op links is Helder mo menteel een tweetal knappe verdedigers rijk. Zoowel Verzijl als Teecklenburg had den hun tegenstan ders „in hun zak". Alcmaria, dat zeer I gehandicapt was door 1 de verlofsbepalingen, speelde niet zooals we dat van haar ge wend zijn. De Kaas stedelingen waren in i het veld dan ook verre de mindere, rEECKLENBURGH. maar zooals gezegd, profiteerde de rechts buiten goed van een te ver opdringen der H.- achterhoede, en na dit doelpunt wist de ach terhoede zich met veel kunst- en vliegwerk staande de houden. De wedstrijd. Helder, die den toss gewonnen had, kwam, gesteund door den wind al vrij spoedig sterk in de meerderheid. Reeds na twee minuten dachten we Hoebe te zien scoren, toen hij een opgelegde kans van Rottier kreeg. Hij had echter te veel tijd noodig om in schiet positie te raken, hetgeen hem later nog en kele malen overkwam. Wagenaar gooide het spel goed open, doch bij een tegen-aanval van Alcmaria kon hij niet gauw genoeg te rugkomen om zijn tweeledige taak naar be- hooren te vervullen. Na een tiental minuten herhaalde zich het falen van Hoebe, nu op een trekbal van Rot tier, die hem op drie meter afstand van doel in vrije positie bracht. Twintig minuten waren er gespeeld, toen Hoebe zyn eerste goede» moment vertoonde. De uitloopende keeper wist echter zyn schot gedeeltelyk te keeren. De corner, die hieruit ontstond zou ech ter het doelpunt, dat voor Helder al lang in de lucht hing, brengen. Want, goed genomen door Rottier, kwam de bal voor doel, waar Wagenaar op het juiste moment doorloopend, het leder via een Alcmaria-back in het doel schoot (10). Helder had de leiding genomen. Meteen hierna kreeg Hoebe zijn derden trekbal van Rottier toegespeeld, nu schoot hy wel vlug genoeg, doch ditmaal zocht hy het doel te hoog. Wagenaar en Hoebe zagen in, dat deze om zetting geen verbetering was en verwisselden van plaats. Meteen zat er meer vuur in de Helder voorhoede, waar Rottier veruit de beste was. Krab begon zich ook te roeren en toonde ook na de rust, dat hy bezig is een aanwinst voor Helder te worden. Het Alcma- ria-doel kwam nog verscheidene malen in ge vaar, tweemaal keerde de lat het gevaar en «n andere keer wist de keeper fraai te ledden. Met ongewyzigden stand ging de rust In. De tweede helft was een getrouwe copie van de eerste. Voort- derend was Helder in den aanval en slechts enkele momenten wist Alcmaria het spel te verplaatsen. Dat het niet tot Helder-doelpunten kwam, had zijn oorzaak niet alleen in het te lang zaam starten van de binnenspelers, die toch. zoowel van Himpers als van Rottier verschei dene opgelegde kansen kregen, doch ook het geluk sprak een woordje mee. Rottier wrong zich er eenmaal door, doch zyn schot, dat de keeper geslagen had, kwam... tegen de paal terecht, terwijl even later Himpers een fraaien kopbal over den keeper heen in het doel plaatste, waar echter een snel toeloopen- de back achterover den bal uit het doel wist te trappen. Zoo bleef het een stryd tusschen de Heider- voorhoede en de Alcmaria-achterhoede, waar bij een uitval van de withemden tien minu ten voor tyd den gelijkmaker bracht. De rechtsbuiten kreeg den bal vry en zyn har den schuiver was Kenter te machtig. Nog even zette Helder alles op alles, doch de Alc maria achterhoede wist nu niet meer van wijken en zoo moest Helder genoegen nemen met een geiyk spel. Beide elftallen hadden verschillende invallers. Maar BKC was door het teruggrypen naar de reserve meer gehandicapt dan de Helder- schen. Ware het anders. Watervogels zou tot de sterkste ploegen der afdeeling gerekend moeten worden. Dit W.-elftal althans was lang niet zwak en zou ook het volledige BKC-elftal de han den vol hebben gegeven. De gasten dreven op hun achterhoede, waarin J. van 't Hert schier onpasseerbaar was en Bontes aan zekerheid van ingrypen nauwelijks voor zyn buurman onderdeed. Halflinie en voorlinie telden dan ook geen uitblinkers of het moest zyn dat Beekhoven even boven zyn clubgenooten uit stak ze faalden geen van allen, zaten er op „als leeuwen" en hielden er een behoorlijk vlot samenspel op na. Weliswaar is Water vogels op 't nippertje aan een nederlaag ont snapt, toen BKC kort voor tyd een strafschop miste, aan den anderen kant is Prins enkele keeren zoodanig door 't oog van den naald gekropen, dat de Vogels met dit gelyke spel niets te veel hebben gekregen. BKC had enkele zwakke plekken, die zich dusdanig deden gevoelen dat het elftal lang niet tot de speelsterkte van het volledige eer ste elftal kon stijgen. Tauber's afwezigheid maakte hoe goed Jac. van Teulingen zich voor zyn doen weerde de verdediging aan- zieniyk minder hecht. De halflinie, die be stond uit E. Totte, Ligtendag, Oele, leed zoo danig door het ontbreken van Paardekooper, dat Jan van Wees en N. N. voortdurend bij moesten springen. Want Ligtendag moge uit het goede hout zyn gesneden, tegen een for- sche ploeg als Watervogels is zyn spel nog te week. En Totte en Oele zijn weliswaar stevig genoeg, maar hun plaatsen was zwak. Tenslotte laboreerde ook thans de voor hoede veeltyds aan hetzelfde euvel van vorige week. Te veel gepeuter, te veel gewurm in het centrum. Uiteraard was dit een kolfje naar de hand van 't Hert, die met zyn robuste wyze van ingrijpen aan lichte spelers als Jan van Wees en Keyzer toch eigenlijk zelf al de eenig juiste methode van aanvallen aanwees. Die wyze n.1. waarby het niet op ïyf-aan-iyf werk zou aankomen: open spel over de vleu gels. Ofschoon Jac. van Wees minder goed op dreef was toonde G. van Balen Blanken op den anderen vleugel meermalen, dat de vleu gels vaak ten onrechte buiten den strijd wer den gehouden. De wedstryd. Eerst te half drie een half uur over tyd werd er afgetrapt o 1. van den heer Winter, die met wederzyds goedvinden den afwezigen scheidsrechter De Snayer verving. Het begin is voor Watervogels, dat 't wind- voordeel heeft. Prins komt dadelyk al danig in actie. Een keurige, vlotte aanval geeft Van Balen Blanken door zyn snelheid een kans. Zyn schot stelt teleur. Even later no teert hy nog een goede omhaal, maar de W.-verdediging toont reeds nu dat ze zeer lastig zal zyn te passeeren. 't Ziet er voor BKC dan ook niet zoo heel leuk uit als Watervogels na 15 min. krachtig aanvalt over rechts en Beekhoven een aan- vankelyk door Prins gestopten bal opnieuw, maar nu onhoudbaar, inschiet. Wat BKC probeert, het blyft tot rust 10.' De uitstekende W.-keeper heeft intusschen wel zyn best moeten doen om 't zoo te hou den. Een hard hoog schot van Jan van Wees wist hy over de paal te tippen en een zuivere schuiver uit het binnentrio duwde hy door een schitterden uitval nog juist uit den hoek. In de tweede helft was 't echter al gauw 11 doordat Keyzer by een schermutseling den bal nog vry kreeg en raak schoot. Na eenigen tyd werd het zelfs 2—1 envooral de wyze waarop het geschiedde beloofde veel goeds. Ligtenberg zette naar Keyzer, deze gooide den bal meteen op den rechtervleugel, vanwaar Van Balen Blanken na een snelle dribbel een harden voorzet gaf, die N.N. maar voor het intrappen had (21). De BKC-aanhang, nu vol hoop, zag echter Watervogels bijna onmiddellyk hierna gelijk maken door een echte Beekhoven-goal. Een aardig opgezette W.-aanval bracht even on zekerheid in de B.-verdediging, waarvan Beekhoven profiteerde door ineens vlak voor doel op te duiken en Prins kansloos het na- kyken te geven. Dd stryd is verder op en neer gegaan met wederzydsche kansjes. De verdedigingen ble ven baas. Die van de Vogels echter werd kort voor het einde gepasseerd, toen N.N. er handig doorheen glipte. Slechts door haken zag een W.-back redding. Het slachtoffer mocht zelf de penalty nemen, zyn schot in den hoek, hoe zuiver gericht ook, was iets te zacht en de W.-keeper wist het prachtig te keeren. Toen v. "t Hert den bal tenslotte uit de schermutseling, die volgde, met een gewel dige haal het veld inknalde, stond de uitslag vast. Tegen 't einde werd 't nogal forsch. De H.R.C.-reservea verschenen met een heel Ander elftal dan het gepubliceerde, daar Gouds- waardt, Dekker, Schoemaker, Hoogendyk en Zymni moesten invallen voor het le elftal. Doch ook Oudesluis had eenige Invallers. Deze door den heer Freeke geleide match on derscheidde zich in den beginne door feen zeer levendig en frisch spel, waarbij reeds spoedig H.R.C. een zeer mooie kans kreeg om te scoren, toen den linkervleugel snel naar bjnnen liep, doch van dichtbij stuitte den bal via aen keeper weer in het veld terug. Het is een spel van af wisselende aanvallen, maar de voorhoede van Oudesluis schiet beter en is stugger in de af werking, terwijl die van de Racers het spel te kort houdt en wel eens te lang talmt. Kok en van Dok zyn bij de thuisclub in goeden vorm. een vorm welke zij den geheelen wedstryd weten te handhaven. Vooral op „Kokkie" zijn heel wat aanvallen gestuit. Toen twee corners op het H.-doel waren afgeslagen, volgde een bliksemsnelle tegenaanval van de Schipper c.s. Van links komt de bal voor doel en na heftigen stryd om het leder, is het de linksbinnen die den bal achter den O.-keeper plaatst. 10 voor H.R.C. 2. Hoewel de H.-achterhoede poot-aan speelt, kan zij toch niet verhinderen dat de gasten eenige minuten later den stand gelyk weten te maken. Bijna had Oudesluis nog eens gescoord toen de H.-doelman een bal niet an ders kon doen dan wegstompen, die toen een prooi werd van den middenvoor, die echter van dichtby hoog overschoot. Allengs wordt het tempo minder en geruimen tyd gebeurt er niets bijzonders. De verdedigingen spelen voorname- lyk de hoofdrol. In de laatste minuten weet H. een meerderheid te forceeren, doch haar voor hoede kan weinig uitrichten tegen de O.-defen- sie, wier spelers over het algemeen zwaarder van stuk zyn dan de lichter gebouwde van H.R.C. De 2e helft van den stryd is weinig aantrek- kelyk geweest; naarmate den tyd verstreek, werd het spel forscher, niet sympathiek. De „ref" moest telkens ingrypen. maar veel hielp het niet. Doelpunten kwamen er niet meer, hoewel er dikwijls genoeg kansen waren, die echter door de verhitte gemoederen omzeep ge bracht werden. Slechts zelden moesten de doel- verdedigers voor werkelyk gevaarlyk werk op treden. Het einde kwam derhalve met een pun- tenverdeeling. wat de verhouding goed weer geeft, al is H.R.C. misschien iets meer in den aanval geweest. 80. Wieringcrwaard 1 heeft dezen wed stryd verdiend gewonenn; de aanvallen waren veel gevaarlyker dan die der gas ten en de verdediging was hecht. Beide elftallen hadden door de mobili satie invallers. De keepers van beide elftallen: Kous broek van Helder 2 en Ab. Wagen van Wierlngerwaard 1, waren goed in vorm, vooral Wagen maakte in dezen wedstryd een goeden indruk. Het begin. Beide ploegen wierpen zich enthousiast op den stryd; de eerste aanval was aan de gas ten; resoluut werd echter door de verdediging ingegrepen ert even later was Kousbroek's heiligdom in groot gevaar, toen rechtsback Quant mistrapte. Wleringerwaard kwam al meer in het offen sief, doch kousbroek toonde zich een waardig doelman en plukte een hoogen voorzet, die op een aanval volgde, keurig uit de lucht. Ook Helder kwam af en toe gevaarlyk dicht by het Wieringerwaarder doel, doch het gemis aan een goeden schutter en... het gebrek aan doorzettingsvermogen veroorzaakte, dat Ab. Wagen niet gepasseerd kon worden. Een vlugge aanval van Wierlngerwaard leidde tot een doelpunt. Het was Hazeloop, die met een narden schuiver de score opende. Keeper Kousbroek wierp zich te laat op den grond, zoodat de bal onder hem door rolde 11—0). Daarna werd de Wieringerwaarder verdedi ging weer eens aan het werk gezet; maar de voorhoede van Helder 2 treuzelde weer veel te veel voor het doel der gastheeren; ze lieten elkaar onbaatzuchtig de eer om te schieten en gaven daardoor Juist Aris Saai of S. Smit gelegenheid om in te grypen. Ook werd vaak onzuiver geschoten, zoodat de bal èf hoog over óf ver naast het doel floot. Het was Wierlngerwaard, die de score ver hoogde; een vlotte aanval gaf Hazeloop de gelegenheid om te doelpunten (20). Jansen raakte geblesseerd, doch sukkelde nog een tydje mee. Met een 2-0-voorsprong voor Wleringer waard kwam de rust. Na de nut. Na het kopje thee bleek al spoedig, dat Helder het er niet by liet zitten; aanval op aanval, vaak aardig door Kwinkelenberg en Smit ingezet, volgde, doch de verdediging, ge steund door den vaak te veel terugkomenden ex-back R. de Boer, was paraat en slaagde erin Verfaille of Mos, die vaak het doel trachtten te vinden, van zich af te schudden. Jan Hazeloop wist echter de zege van Wie rlngerwaard veilig te stellen; een keurig schot en het was 30. Jansen moest zich nu toch laten vervangen door Koster, en ook C. Hermans, die in de voorhoede speelde, raakte geblesseerd, zoodat hy ln den verderen stryd niet meer aan bod kwam. Wleringerwaard legde zich nu te veel toe op de verdediging en liet zich daardoor insluiten, waardoor af en toe gevaariyke situaties voor het doel ontstonden. De aanvallers uit Den Helder profiteer den echter niet van deze verkeerde tac tiek van Wleringerwaard; het gemis aan een goeden schutter deed zich wederom geducht voelen! Penalty. Een penalty, toegekend wegens een onge oorloofde handelwyze in het strafschopgebied, werd door de Helderschen slecht benut; de bal vloog tegen den paal. Wierlngerwaard bleef in een hoek gedrukt, ondanks hun sterkere spel; slechts kort voor het einde kwam er aan het verdedigende spel (noodig was het in het geheele niet!) een einde en moest Kousbroek handelend op treden. Gescoord werd er niet meer en Wieringer- waard had verdiend gewonnen, al had ccn tegenpuntje voor de gadten een belooning voor het werken geweest! Scheidsrechter Metzelaar leidde kalm en goed en stoorde zich noch aan het publiek noch aan de spelers. Schoorl Il-Vrone II 3-5 Schoorl speelt met 4 adspiranten als inval lers. Dadelyk.,pa den aftrap komt Vj-one qp het S.-doel af, Mooy loopt niet snel genoeg uit en hét is al in de eerste minuut 10 voor Vronc. Schoorl is in het veld zelfs iets in de meerderheid, doch de schutters ontbreken, zoodat doelpunten uitbiyven. Als Vrone weer eens doorbreekt, weet ze ook weer te doelpun ten, dit herhaalt zich even later nog een keer, zoodat het spoedig 30 voor Vrone is. Vele aanvallen van Schoorl loopen alle op niets uit, daar het juiste schot ontbreekt. Toch weet Klop nog voor de rust wordt aangekondigd een tegenpunt te scoren uit een mooien voorzet van rechts. Na de rust maakt Schoorl het eerste doel punt uit een strafschop, doch dan is de beurt weer aan Vrone, die er 42 van maakt. Toch komt er nog weer wat spanning als Paarlberg er weer 43 van maakt. Het gaat nu om den geiykmaker. Schoorl kan echter het doel niet vinden, terwyi Vrone op het allerlaatst nog eens scoort. Het einde kwam alzoo met 53 voor Vrone. VCL I-MOC 110 Door een magere overwinning wist VCL zich te handhaven en zoodoende haar positie te verbeteren. Het eenigste doelpunt werd geboren in de eerste helft. Na de thee werd er al heel weinig gepres teerd. Het scheen of VCL den weg naar het doel niet wist te vinden. I maar OS V won met 3-4 Het ls Succes niet mogen gelukken om ook van OSV te winnen, hoewel de kans daarop zeer zeker voor 100 aanwezig was. Vermoeidheid gaf echter de doorslag, zoodat tenslotte OSV een kleine, maar toch verdiende overwinning behaalde. Succes heeft zich tegen deze toch niet zwakke tweede klasser geducht geweerd en toen 5 minuten na de thee Schmitt de hattrick verrichtte, zullen er wel weinigen nog aan een OSV-zege hebben gedacht. Doch toen nog vóór het eerste kwartier achter den rug was, de voorsprong reeds was verkleind tot 32 en OSV dus weer een nieuwe kans maakte, toen zag men duidelijk het verschil van klasse. OSV speelde geroutineerder en beschikte over een veel grootere dosis uithoudingsvermogen dat. tenslotte twee minuten voor het einde met de winnende goal werd beloond. Hoewel Succes niet zoo verdiensteiyk speelde al3 verleden week tegen Alkm. Boys, kunnen de Wierin- gers toch op een goeden wedstryd terugzien. Daarbij kwam nog, dat Succes door de mili taire maatregelen nogal gehandicapt was en daar ook Rykers door een verwonding niet van de party was, is deze nederlaag dus in geen enkel opzicht een schande. Wanneer w-y uit blinkers noemen, dan was het in de allereerste plaats Schmitt, die een voortdurend gevaar was voor de OSV-verdediging. Doch ook Posthumus, Montulet en Ott waren lang niet onverdiensteiyk. En OSV? Was dit nu dat zelfde OSV dat HRC kraakte, ja inderdaad, op twee spelers na, dus vrywel hetzelfde elftal stond tegen Succes aangetreden. Behoudens een kleine periode na de rust kon OSV ons geen moment doen herinneren aan dien groot- schen vorm van verleden week. Het is toch wel lypeerend hoe een tegenparty inspireerend kan werken. De wedstryd. Het was precies half drie toen de in Den Helder welbekende scheidsrechter Crabbendam het beginsignaal gaf en Mein den bal aan het rollen bracht. OSV begon al direct de groote fout te ver op te dringen en hoewel midhalf Onrust tusschen zijn beide backs bleef staan, zou al gauw biyken, dat een Schmitt in vorm uiterst gevaarlyk is. Want juist uit die weg gewerkte OSV-aanyallen kreeg de Succes-voor hoede aldra eenige behoorlyke kansen. Daarbij kwam nog dat de invaller linkachter Lan van OSV absoluut onvoldoende was en ook midhalf Onrust zelf langen tyd noodig had om in te spelen. In 2 minuten 20. Nadat Schmitt eerst alleen voor Bode te zacht inschoot, deed hy het even later toch beter. Handig tusschen de backs opgesteld ving hy het leer uit een pass van den links binnen op en even handig verdween de bal in het net, nagestaard door appelleerende OSV- ers voor vermeend buitenspel, maar terecht gaf de scheidsrechter goal. Even kreeg OSV eep kans voor den gelijkmaker, maar Posthu mus stopte het vinnige schot van Mein schitte rend. Schmitt kreeg den bal weer toegespeeld en voordat de backs konden Ingrypen had Suc ces een 20 voorsprong. Hoewel OSV het spel daarna wel meer in zijn voordeel wist te bren gen. vonden wy de Succes-aanvallen, door hun open en verrassend karakter toch veel gevaar lyker. Zeker, OSV kreeg ook kansen, vooral de handige Göbel wist ze wel te scheppen, maar toch bleef, voor de rust althans, Succes het beste van het spel behouden en slechts door energiek verdedigen en wat zenuwachtig schie ten bleef de stand tot de rust 20. Na de thee kregen we na het eerste verkennen al heel gauw een sensationeele 10 minuten. S doelpunten in 10 minuten. Wederom was het Succes die het eerst doel puntte; linksbuiten Metselaar wist zich han dig door de verdediging heen te werken, Schmitt kreeg het leer, even dribbelen en het was 30. Oogenschynlijk een veilige voor sprong. Door dit overdonderend succes van de Wieringgrs trok OSV zich even terug, een tac tiek, die hun de balans weer deed keeren. De voorhoede kreeg nu wat meer ruimte en zoo waar had Mein reeds gauw succes, toen hy Posthumus den bal uit de handen liep en onhoudbaar scoorde (3—1). Juist 1 minuut later werd Göbël „gehaakt" en hoewel het een zware straf was moest er een penalty volgen, die Klnnigin op de juiste manier benutte (3—2). Van dit oogenblik af is OSV in feite bl.jvcn domineeren en naarmate de tyd verstreek werd de druk sterker. Wel kreeg Succes nog eenige kansen, maar die vinnigheid van voor de rust was echter verdwenen en het behoefde dan ook geen verwondering dat uit deze sporadische aanvallen geen doelpunten meer werden ge boren. Uit een schermutseling van spelers wist O. na 28 minuten den gelykmaker 33 te for ceeren en nu ging het er maar om of de S.- verdediglng zou zwichten en dat dit eerst twee minuten voor tyd gebeurde, pleit weer voor de hechte verdediging der Wieringers. Keer op keer redden de backs en in de laatste instantie keeper Posthumus. Zooals gezegd kreeg OSV eerst kort tegen het einde hun be looning voor betere ausdeuer. Het was rechts binnen Kinnigin die onhoudbaar voor Posthu mus een voorzet van Dil inkopte en daarmede de overwinning uit het vuur sleepte, een over winning. die eerst ver weg was. Vermelden we nog dat scheidrechter Crabbendam's leiding perfect was. Benauwde N. Niedorp zege op Bergen Door het niet kunnen uitkomen der mili tairen, hadden N. Niedorp zoowel als Bergen, talryke invallers, wat het spel zeer heeft gc- vloed. Beide elftallen hebben maar matig ge speeld. Vooral de voorhoedes waren byzondcr slecht op dreef en hadden tegen de achter hoedes zoo goed als niets in te brengen. Van daar deze schrale uitslag (10). Wel nie mand zal hebben gedacht, dat het schot, dat Ter Haar, met behulp van den Berger-doel man, in een doelpunt omzette, het beslissende doelpunt zou zyn. De wedstrijd was toen pas ruim 5 minuten oud. De Niedorpers hebben tot aan de rust het beate van het spel ge had. vooral spil De Wcerd verzette bergen werk en wist het spel steeds weer te ver plaatsen. In de voorhoede vlotte het echter niet en doelpunten bleven uit, hoewel de kan sen er zeker waren. Rust gaat in met een kleine wel verdiende N.N. voorsprong. Na de hervatting is N. Niedorp weer direct aanvallend. Als er 10 min. gespeeld zyn, krygt N.N. een penalty te nemen. Ter Haar plaatst zich achter den bal. een doffe knal, doch juist in de veilige handen van en doel man. Ter Haar is den laatstcn tyd niet byzondcr gelukkig met zyn schoten, zoo ook deze mid dag weer. Bij Bergen is de spil. hoewel niet groot van stuk. een goed voetballertje. Ook de. rechtshalf is goed. De achterhoede was heel goed hedenmiddag. In de voorhoede was de midvoor de gevaariyke man, maar kreeg geen steun om succes te hebben. Tegen het einde komen de blauw-witte Bergenaren geducht op zetten en moet de Niedorpcr verdediging Blok ker, Peereboom en Van Ham alle zeilen byzet- ten om den gelykmaker te voorkomen, ze zijn echter paraat, er is geen doorkomen aan! In den stand komt geen verandering meer en heeft N.N. in een meer spannenden dan fraaien wedstryd voor de tweede maal in deze compe titie het sportieve Berger-team overwonnen. Tevens was dit de laatste thulswedstryd der geel-zwarten. Er resten nog 2 uitwedstryden tegen Alkm. Boys II en D.T.S. Nog een zware opgaaf! In een spannenden en aardigen wedstryd, welke naar schatting werd bijgewoond door 9.000 toeschouwers, heeft DWS gistermiddag een 10 overwinning op Ajax weten te be halen. Het was een verdiende overwinning, welke de Spaarndammerdyk-bewoners heb ben bevochten: verdiend, omdat zij zeker in de eerste helft van den wedstryd absoluut de sterksten waren. Jammer was het daarom, dat het doelpunt, dat de overwinning bracht van zoo slecht gehalte was. By een DWS-aan- val in de tweede helft, die vrywel afgeslagen was, speelde de Unksmidden Stroker van Ajax geheel onnoodig den bal op den doel- verdediger Keizer terug. Van der Velde, die met Dykstra van plaats had verwisseld en mid voor speelde, was echter eerder by den bal en wist het leder lang den uitgeloopen doel- verdediger in het net te plaatsen. De DWS- voorhoede had voor dien tyd voldoende kan sen gehad voor meer fraaie doelpunten dan deze toevallige goal. DWS kwam met een sterk gewyzigd elftal op het veld. Caldenhoven is nog niet in staat te spe len, terwyi Melchers, Fanger, Trock en Wiertz niet van de party waren. Ey Ajax bezette Ande- riessen de spilplaats. Uit de verrichtin gen van het DWS- elftal viel te consta- teeren, dat deze vcr- ceniging kan bogen op een groot aantal jonge spelers met uit- «tekende kwaliteiten, hetgeen by Ajax op het oogenblik niet De wedstrijd. Over het verloop van den wedstryd kunnen wy kort zyn. Van het begin tot einde was het spel het aanzien ten valle waard. Beide elftalen gaven zich geheel en er vielen tal rijke spannende oogenblikken te signa leoren. In de tweede helft was DWS uitgesproken de st'erkste. Ajax werd in de verdediging ge drongen en dc enkele, vaak goed opgezette uitvallen van de voorhoede, werden door de DWS-achtcrhoede, met Van Stokken Sr. aan het hoofd, zonder veel moeite afgeslagen. O.i. zyn twee fouten de oorzaak van het feit, dat DWS in deze episode geen succes kon boeken. Ten eerste werd het spel te kort ge houden en by tyd en wyie „doodgecombi- ncerd", ten tweede werd het groote deel der aanvallen over rechts geleid, waar Draeger deed wat hy kon, doch te zwaar gedekt wer i om een bclangryke rol tb kunnen spelen. By Ajax was het verband tusschen de linies vele malen zoek, mede doordat Anderiessen sterk verdedigend optrad. In de tweede helft was van een uitgespro ken DWS-overwicht geen sprake meer. Het Ajax-elftal had onderling verband gevonden en de machine liep gesmeerder. Er werden dan ook verschillende goede kansen gescha pen voor het doel van Klein, die met de noo- dige bravour den Ajax-aanvallers het succes evenwel wist te onthuoden. Het doelpunt van Van der velde werd ge maakt toen de tweede helft ongeveer een kwartier oud was. ANDLEIËSSEN het geval Is. advertentie is beter dan de beste reiziger I Zij wordt namelijk nooit teruggestuurd

Schager Courant | 1940 | | pagina 7