ENGELAND beheersctit Narvik volkomen Snelheidsrace in Noorwegen „Laat Zweden DANCING Boelhuis 40 stuks Hoornvee op zijn hoede zijn Zweedsch ijzererts naar Duitschland Een zee vol mijnen Wat doen Rusland en Italië? Zweden weeft binnenlandsch gevaar Waard Nieuwland verlaagt de polderlasten VEERBURG Voorloopig bericht Belangrijk op Zateidag 27 April 1340 Marktberichten Koortsachtige activiteit van Britten en Duitschers De berichten over Noorwegen zijn, verge leken bij die van ongeveer een week geleden Weinig sensationeel. Kleinere gevechten wisselen af met lucht bombardementen en de beschieting van .havens. Maar van een waarlijk groote actie is geen jprake. Het zou echter een totaal miskennen zijn van de ernst van den toestand, indien men zich in slaap liet wiegen en aannam, dat de oorlogsmachine in Noorwegen reeds is vast- geloopen. Het tegendeel is waar. Zoowel Engeland als Duitschland spannen alle krachten in en bereiden een groote actie voor. Het is als een wedloop des doods tusschen deze beide groote militaire machten. Een groote transportvloot der geallieerden is on dcrweg naar Noorwegen, en men neemt aan. dat over zeer korten tijd minstens 100.000 man zullen staan tegenover een gelijk aan tal Duitschers. Dat tijd hierbij een groote factor speelt, is begrijpelijk. Duitschland moet zoo spoedig mogelijk 'rachten zijn geisolecrdc basis Bergen en 'rondheim onneembaar te maken, Engeland aarentegen moet deze beide belangrijke unten zien af te sluiten of te nemen, voor uc Duitschers daartoe in staat zijn. Tijd speelt thans in Noorwegen een groote rol en de wentelende schroeven der vlieg machines en schepen stuwen op topsnelheid dagelijks een macht van mcnschcn en ma teriaal naar het arme Noorwegen, dat zich zoo plotseling tot slachtveld van Europa ziet gemaakt. Volgens het D.N.B. is in Stockholm een conferentie van aandeelhouders van ver- srhillende mijnen welke belang hebben bij de productie end en afzet van het erts, dat uit Noord-Zweden komt. Een vertegenwoordiger van de „Luossa- vara - Kirrunavara-Akticbolaget" verRlaar- <lë, dat zelfs bij uitschakeling van de haven van Narvik, ten gevolge van de blokkade ter zee en ondanks vernieling van ver- kcersinstallaties de ijzeruitvoer naar Duitschland over de Oostzee, welke bin nenkort ijsvrij zal zijn, hervat zal kunnen worden De grootcre scheepsriiinite. welke hoodig is is gemakkelijk, te verkrijgen daar vele schepen beschikbaar zijn, welke tot nu toe op Engeland voeren. Eenige Zweedschc i'eederijen hebben zich reeds bereid ver klaard hun bedrijf aan te passen. LEER OM LEER? Ook als het luchtaanvallen be treft op burgerbevolking? Herhert Morrison. de vroegere Engelsche Minister van Arbeid, leider van het arbcids- heheer in den graafscliapsraad van Londen, heeft verklaard dat Göring kortgeleden ge dreigd heeft met luchtaanvallen van de Theems tot aan Noord-Schotland. Wanneer Hitier of Gocring luchtaanvallen onderne men, waarbij burgers betrokken worden, dan zal, aldus Morrison. dc openbare mcc- ning er op aandringen, dat Engeland een soortgelijke actie terstond zal ondernemen. VOLGENS ENGELSCHEN MI NISTER ZAL ZWEDEN WAAR SCHIJNLIJK BINNEN EEN MAAND DOOR DUITSCHLAND AANGEVALLEN WORDEN. De Engelsche minister van economische irlogsvoering. Cross, heeft gisteravond te 4effield een rede gehouden, waarin hij <ia. heeft gezegd: Wij hebben geen reden om aan te nemen, dat Italië anders dan als een neutraal land wenscht behandeld te worden en wanneer dit zoo is, dan moet dit land Italië verzoeken zich ook als zoodanig te gedragen. Hl den laatstcn tijd evenwel heeft de Ita- liaansche pers een toon tegen dit land aangeslagen welke alleen vijan dig genoemd kan worden en dit doet ons nadenken over de houding van Italië jegens ons. Wij hebben geen ruzie met Italië en we wenschen vrienden te zijn. doch wij zijn een volk. dat duidelijk spreekt en we zouden graag willen weten, wat we van Italië moeten denken. Cross zeide verder te veronderstellen, dat Duitschland binnen een maand vermoedelijk Zweden aan zal vallen. In het Westen staat Hitier voor een stalen wal en het is niet waarschijnlijk, dat hij zich hiertegen zal werpen. Het is waarschijnlijker, dat hij de zwakke neutralen op zal slokken om zich meester te maken van hun voorraden en met bet doel de Britsche scheepvaart aan te vallen. Hij heeft het meest te vreczen van dc la tente kracht van de hulpbronnen van het britsche imperium, Duitschland kan alleen ijzererts kri;--n uit Zweden en het kan niet <'ver het hoofd zien. dat dc Britsche troepen m Narvik zijn en er zullen blijven. Het is iharom zeer goed mogelijk, dat Duitschland Laatste telexbericht De groote slag aan den gang TROEPENTRANSPORTSCHEPEN IN DE HAVEN De haven van Narvik heeft van de bom bardementen nog niet veel geleden. De En- gelschen bcheerschen de stad volkomen. Volgens berichten, die de Zweedsche bla den van particuliere zijdo hebben bereikt, zouden dc Duitsche troepen er de voorkeur aan "geven, de wijk te nemen naar dc Zweedsche grens, liever dan in handen der Engelschcn te vallen. Vijf Duitsche solda ten zijn dc Zweedsche grens gepasseerd. Naar het Noorsche tclcgraafagentschap meldt, zijn te Hoenofors voor het eerst Duitsche tanks gezien. Reuter meldt nog omtrent de si tuatie in Noorwegen, dat, naar ver luidt. in dc haven van Narvik en op de reede van Narvik en van Harstad, ten N.W. van deze stad, Britsche oorlogs- en troepen- transportschepen van aanzienlijke sterkte liggen. Men gelooft, dat thans op ongeveer 100 k.m. ton N.O. van Oslo de grootste slag sedert het begin van den inval aan den gang is. Een Zweedsche correspondent te Gongsvinger meldt, dat de Noorsche en Duitsche voor posten den geheelen dag in actie zijn geweest De geheele spoorweg van Drontheim naar Storlien aan de Zweedsche grens is naar het schijnt in Duitsche handen, doch hij wordt door een zeer geringe troepenmacht bewaakt De kanonnen van het fort Hegra, dat gis teren door Duitsche vliegtuigen is gebombar. deerd, zouden zich niet meer laten hooren, doch het schijnt, dat Hegra zelf nog steeds in Noorsche handen is. Zweden aan zal vallen om zelf de ijzermij nen te beziUen. - (Inmiddels ontvangt Duiischland reeds veel erts uit Zwaden, zooals elders uit éen bericht in dit nummer blijk. - Red.) „Ik zo\i zegged, laat Zweden zorgert, dat het niet bij verrassing wordt genomen. Wij sympathiseeren met het Zweedsche stand punt en we zijn bereid te helpen, wanneer het wordt aangevallen, doch we moeten het vragen alles te doen wat in haar vermogen is om zichzelf te helpen. We verwachten, dat het op het gevaar zal letten en alles zal doen om het lipofd te bieden aan een aanval". TREILER DOLFIJN KREEG ER ZES IN HAAR NET! De treiler Dolfijn IJm. 703, die gistermor gen te IJmuiden aan den afslag was, heeft een gevaarlijke en sensatiohcelc reis achter den rug. zoo meldt het R. Nbld. Toen de treiler ten noorden van Terschel- lingerbank visschendc was, kreeg men zes mijnen in het net. Men slaagde er in door een deel van het net te kappen, de mijnen kwijt te raken. Men deed daarna nog een paar trekken, toen plotseling de schipper zwaar ziek werd, daar zich een maagbloe ding openbaarde. Met veel moeite slaagde de bemanning er in, tijdens het stormachti ge weer den schiper naar kooi te brengen. De bemanning besloot daarna zoo spoedig mogelijk huiswaarts te gaan. Op de terug eis werden in twee uur tijds drie mijnen gepasseerd. Goede bedoelingen... Maar ze kostten een zeug en 14 biggetjes het leven. Dat goede bedoelingen niet alleen vaak niet worden gewaardeerd, maar soms zelfs fatale gevolgen hebben, heeft de veehouder v.d. S. te Nieuwcrkerk aan den IJssel, on getwijfeld met ontsteltenis, moeten onder vinden. Deze man is een oprecht dierenvriend en toen op 13 Februari j.1. het was een ont zettend koude nacht in dc houten schuur bij de boerderij een van zijn varkens 14 big getjes ter wereld bracht, stelde zich de baas van dit stelletje voor, hoe koud zulke kleine beestjes het moesten hebben. Zijn goede hart gaf hem toen in, om een petroleumkachel in het hok te zetten Helaas werkte het verstand van den goeden man niet als rem bij deze goedbedoelde maar niet zeer wijze maatregel. Het resultaat was allerdroevigst: het moe dervarken, toen het zich eens een keer in het hok omwentelde, stootte de kachel om en de dik met stroo belegde babykamer stond in een minimum van tijd in lichter laaie. Blusschen hielp niet meer: alle 14 biggetjes verbrandden en bet groote varken, dat kans zag, te ontsnappen, was ook reeds zoo deerlijk gebrand, dat men met een ge nadig schot het dier direct uit zijn lijden heeft bevrijd. En de aanleiding tot dit alles, dc boer met zijn goede bedoelingen, moest voor de recht bank verschijnen en hoorde een geldboete subs. hechtenis tegen zich eischen, „Nederland en België meer dan geallieerd" EEN WOORD UIT DE BELGISCHE SENAAT. Tijdens de debatten over de begrooting van Buitenlandsche Zaken, zeide baron Nothomb het volgende: „Men spreekt eiken dag over een ver bond tusschen België en Nederland. Dat Is echter overbodig. Er bestaat tusschen ons immers veel meer dan een alliantie. Zoo bestaan er ook met Luxemburg be trekkingen die boven dc economische uit gaan. Als bewijs daarvan noemde spreker de opname van tallooze bewoners der stad Luxemburg sedert Zaterdag i.i. In politieke kringen te Londen interesseert men zich natuurlijk vooral voor de houding van Rusland en Italië. Volgens ontvangen inlichtingen houdt Rusland zich nog altijd geheel afzijdig, of schoon het toch den strijd in de buurt van Narvik niet met onverschilligheid kan vol gen. In sommige kringen is men van ince- ning, dat Rusland nog niet hersteld is van de wonde, door P'inland aan zijn zelfvertrou wen toegebracht, en dat 't daarom ntet v. zins is zich in nieuwe avonturen te storten. An deren gelooven, dat Rusland wel hersteld is van het avontuur in Finland, maar ervan terugschrikt om gevaarlijker vijanden tegen zich in het harnas te jagen, Dc bekende Franschc journalist Pertinax heeft, volgens de N. R. CrL, in een artikel voor de Amerikaansche pers geschreven, dat de sowjets bevreesd zijn voor een aan val van de geallieerde luchtmacht met brandbommen op de olievelden van Bakoe. Rusland zou. volgens Pettinax, het advies gevraagd hebben van Amerikaansche inge nieurs over afweer van aanvallen uit dc lucht en het antwoord zou geweest zijn, dat de bodem in de buurt van Bakoe zoo van olie is doordrenkt, dat bescherming tegen brandbommen onmogelijk is. Bovendien blijkt uit het heele optreden van Turkije wel duidelijk, dat bet volle dig in het kamp van de geallieerden is overgegaan. Ook Italië heeft daarmee reke ning te houden. Wanneer Italië een coup in den Balkan verricht, dan blijft de re actie van Turkije niet uit. Dc Italiaansche bezetting van den Dodekanesos is Turkije al lang een doorn in het oog. Duitschland heeft. Italië ook nog lang niet overtuigd van de meerderheid van de luchtmacht over de vloot. In een inter view met een Italiaanschen journalist te Londen heeft de bekende Britsche marine- deskundige. Sir Rodger Kevs, weer met op vallenden nadruk verklaard, dat vliegtuig bommen geen uitwerking hebben op bet pantser van moderne slagschepen. Er wordt dus van meer dan één zijde druk geoefend op Italië en de pro-Duitsche houding en. zooals gemeld, ook de oecnmLsche hulp van Italië aan Duitschlatid wordt niet verge ten. De vraag is natuurlijk of Italië zich zal laten imponeeren of zich door Duitschland zal laten meesleepcn. Voorlooplg wordt hier de mogelijkheid van Italiaansche deel neming aan den oorlog niet onrustbarend groot geacht. Het verloop van d* Duitsche campagne in Scandinavië is trouwens niet bijzonder aanmoedigend, zooals zelfs uit dc Duitsche berichten begint te blijken. Duitsch vliegtuig in Zweden geland Drie inzittenden geïnterneerd. Een driemotorig Duitsch vliegtuig, heeft wegens benzinegebrek te Arbraa bij de Bothnische Golf aan de Oostkust van Zwe den, op ongeveer 61 gr. 30 min. N.B. en 16 gr. W.L. een noodlanding moeten maken. De drie inzittenden werden gearresteerd. Tevoren had een vliegtuig meer noordelijk gevlogen. Zichtbaar zocht het een geschikt landingsterrein. Verder heeft een vliegtuig van onbekende nationaliteit boven Stroemstad aan de west kust van Zweden gevlogen. Er werden waar schuwingsschoten gelost en een Zweedsch vliegtuig was opgestegen om het vreemde vliegtuig in de richting van de zee te doen verdwijnen. SCHERPE MAATREGELEN TEGEN SPIONNAGE EN VERRAAD. Dc Zweedschc minister van sociale zaken heeft in de kamers dc maatregelen uiteen gezet, die genomen zijn om de in het land verblijvende vreemdelingen in het oog te kunnen houden, teneinde spionnage te voor komen. Verscheidene havens, o.a. dc oor logshavens, staan onder politietoezicht en zeelieden van buitenlandsche nationaliteit kunnen er niet aan land gaan. Dc minister heeft nog medegedeeld, dat andere maatregelen in voorbereiding zijn. o.a. bet invoeren van bewaking door be trouwbare arbeiders van fabrieken en werk plaatsen. ANNA PAULOWNA LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: Mej. Ch. C. Alleman van Zijpe, Rijksweg K 75; A. M van der Werf van Scherpenisse, Weststraat 337; R. A. Sturtc- wagen en gezin van Amsterdam, Fragerweg 189 huis. Vertrokken: Joh. W. van der Bijl naar Kat wijk aan Zee, Voorstraat l; A. de Vries naar Eemnes, Goyersgracht 37: S. T. den Butter- Boer naar Haarlemmermeer, Hoofdweg 1575; L. van Oudenaarde naar Den Helder, Molen straat 19; mej. E. Merel oer naar Zijpe, Oudc- sluis; Jan van Driel en gezin naar Zuilen: I,. Meeldijk naar Wicringcrmeer; mej. G. Ruitenburg, Wieringermeer, Slootdorp, Brink 50; K. Seidenstiker en gezin naar Wierin genvaard, Molenbuurt D 11: M. Bakker en gezin naar Den Helder, Molenstraat 97; mej D. van Twuijver, naar Koog aan dc Zaan, Parallelweg 136; W. Kaan en gezin naar Wieringermeer, Wieriugerwerf, Scherven weg K 31. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jannv, dóchter van P. A. van der Burg en Z. van der VV'oude. Helcna Gcrar- da, dochter van L. F. Schlaman en II. M. Sta ring. Abraham, zoon van J. J. Vergouwe en M. Kousebnnd. Willebrord Josephus, zoon van C. van Begcnmortel en M. de Brouwer. Jan, zoon van J. Houwkema en A. Meijer. Alida, Margaretha, dochter van R. Ch. Pijn- acker en G. M. Strooper. Ondertrouwd: Jolt \V\ .Verbruggen en C. G. iluitcnburg. C. Kay en A. N. Hoogscha- gcn. Getrouwd: C. Doom en A. A. van Dalen. Overleden: M. J. Verbruggevan Boven, oud 36 jaren. POLITIE. Gevonden: Portemonnaie, laddertje, zak lantaarn, bril in étui. Verloren: blauwe alpinomuts, gym-pakje. WIERlNGEkMEEll OPGEPAST! Daar men bij verschillende bruggen werk zaamheden heeft verricht aan den weg. is de weg op die plaatsen met zand bedekt Men dient aldaar terdege op te letten, daar men dc plekken moeilijk kan zien, zoodat slippen in het zand nipt uitgesloten is» REEDS NU DE BRIL OP. Hoewel het nog lang geen zomer is, komt men nu reeds af en toe in zwermen vlie gende insecten terecht, wanneer men over dc polderwegen rijdt Een bril is dan ook een ononti>eerlijk artikel en wanneer het aantal insecten geleidelijk nog toeneemt, zal men er a.s. zomer volop van kunnen genieten. ZIJPE 't ZAND. GEEL ZWART. Gisteravond hield de voetbalvereeniging een algem. ledenvergadering ten huize van den lieer G. A. de Wit. Voorzitter heet allen hartelijk in bijzonder dc geestelijke adviseur de ZeerEcnvaardc heer van den Eng. Voor bet 10-jarig bestaan werd vastgesteld een tweetal wedstrijden te spelen ten dan zal tusschen de wedstrijden een veldloop ge houden worden over een afstand van 3000 m. welke georganiseerd werd door het lid Bak ker. B ^!n Juni wordt een fancy fair gehou den. De bestuursleden W. P. Baars secr., en Bak ker worden herkozen. Den lieer Jn. Bakker stelt voor meer pro paganda te maken, om meerdere leden te krijgen. Voorzitter stelt voor een tweede junioren elftal op te richten wat veel bijval heeft. HEER-HU GOH' AARD VEENHUIZEN VERKOOPING. Bij de gisteren gehouden publieke verkoo- ping door w.n. Notaris Mr. H. de Boer tc Hoogwoud in café H. de Wit van de Brood- en koekbakkcrij van den heer R. Ruiter werd hoogste bieder den hoer Joh. Blank te Hcer- Hugowaard voor f 1110,en daarna afge mijnd op f 1 door J. Rempl te Langereis gem. Hoogwoud, die dus kooper werd voor f 1111. Direct daarna werd geveild voor Gebr. Tromp een woonhuis, schuur en bouwland, groot 32 aren. Wat in bod werd gebracht tot f 1200.— werd niet gemijnd, dus opgehouden. Wl ERIN GEN Met een gulden per bunder. Vergadering van Hoofd Ingelanden van dc polder Waard-Nieuwland op 17 April in Ho tel „De Haan" De dijkgraaf den Weledele Heer Breebaart van Winkel heet de aanwezigen welkom, de notulen van den secretaris, den heer A. J. Boeker worden goedgekeurd. Met het oog op eventueel oorlogsgevaar zullen zakken ter beschikking worden ge steld bij luchtaanvallen, en is ieder hoofdin geland verplicht bij nood alle mogelijke medewerking te vedeenen. Bij de laatstgehouden stemming werd we derom gekozen de heer C Koorn Sz. en wer den diens geloofsbrieven door den heeren Hellingman en dc Jong nagezien en in orde bevonden, elf wordt Koorn door de voorzitter gefeliciteerd met zijn herbenoeming. Bij het nazien van de rekeningen over 1939 worden eenige vragen gesteld over de strooinprijs van de bemaling. Door bet vele sneeuwwater waren dit nog al bcduidei\de bedragen. Rekening 1939 was als volgt: Ontvangsten f 18907.55; Uitgaven f 17596.27: en sloot met een voordeelig saldo van f 1311.28. Begrooting,. De begrooting sluit in ontvangsten en uitfiu en tot een bedrag van f 8191.84 met een onvoorzien van f 166.74 en een ge raamde omslag over 417 II A. 53 A. 76 c.A. a f 13.50, is f 56116.81. Voor liernaling is f 1000.— uitgetrokken, voor slooten f 700. \oor wegen f 1000. De begrtoting wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Speciaal vestigen wij de aandacht op dc verlaging der vaste lasten, van f I.— per H.A. wat in de tegen woordige tijdsomstandigheden wel een unicum genoemd mag worden. De rondvraag levert weinig bijzonders op. Dc heer Koorn vraagt of het niet mogelijk is dat het uitmaken der slooten meer in gedeelte door werkverschaffing wordt ge daan. Op een vraag van den heer Mulder zegt voorzitter dat 't jachtrecht uitsluitend geldt voor de polderelgendommen, er zal tevens aan den pachter van dit recht wor den verzocht, om dc veehouders welke op deze gedeelten, in den pachttijd, vee heb ben loopen er mede in Kennis te stellen, wanneer r.e denken te jagen. De heer de Jong meent dat de kadever huring nog al waf moeilijkheden zal op leveren. daar deze kade niet voldoende is afgescheiden. Ook zou de heer de Jong graag een duiker in ik» kade zien. Voorzitter zegt toe, een en ander met den opzichter te zullen regelen. Tevens Anna Paulowna ZONDAG A.S. van 4—7 en 8—2 uur. The Swcet and Hot Players. (5 man.) v.m. 9.30 uur, ten verzoeke en ton huize van den heer RENS SLIK aan den Kanaaldijk te Bergen (nabij de Kocdijker Vlotbrug), van met een volledige inventaris, een en ander nader te om schrijven. D. HAASBROEK, Deurwaarder, Alkmaar. Te koop gevraagd: OUDE KRONIEKEN. Br. no. 365 Bur. van dil blad. BIETENBLAD te koop. 1>U W. HEINIS, Oude Niedorp. Gevraagd: WEIDE, voor 2 éénjarige paarden, van Mei tot Octoher. 1'. BAKKER, Gr. Polder. Winkel. NET DIENSTMEISJE gevraagd, niet beneden 18 jr., zelfstandig kunnende wer ken, bij Jb. LIST. Hoogstraat, Den Helder. Aanmelden bij C. Slikker, Kleine Sluis, Anna Paulowna. Te koop: Velo Electr. Wasch- machine, voor weinig geld. G. KONING, Middenweg tè, Breezand, N.H. stelt voorzitter voor den heer R. Lont te benoemen als onder-dijkgraaf in de plaats van nu wijlen den lieer J. Bosker. Aldus besloten. Hierna sluiting dor openbare vergadering. POLITIE. Gevonden: een portemonnaie met inhoud. Verloren: een rijwielplaatje. Inlichtingen gem.-bode. AMSTERDAM, 17 April. Veemarkt. Aanvoer: 187 vette kalve ren: le kw. 78—86 ct., 2c kw. 67—74 ct., 3e kw. 52—64 ct. per Kg. levend gewicht, on dermelkers lager. 167 nuchtere kalveren f7 —11 per stuk. S0 varkens: vleeschvarkens, zware varkens en vette varkens 71—73 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 5 wa gons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren ruime aanvoer, slepende handel, lagere prijzen. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, vlotte handel, constante prijzen. Varkens zeer matige aanvoer, handel van geen beteekenis, pr zen onveranderd. ZWAAG, 17 April. Vcilingsvereen. ..Bangert en Omstreken'" Aardappelen 2.19—2.40, spinazie 11.60—16, postelein 17—18. uien 1.10—2.20. bicten 1.80, prei 510. witte kool 2.503.20, gele l>ew. kool 0—7.50. roode kool 0.70—9. witlof 8.80 12.40, breekpeen 1.50—2.80. andijvie 15 16 per Kc. sla 3—5.40, radijs 2.30— 1.00. Goud rei net ten 23 —36. Zoete Ermgaard 10— 16.70. Bramlcv 16-19. Gieser Wildeman 7 8.50. Winter jan 8.50—13.40. WARMFA'HU17.EN, 17 April. Uien 1A02. grove 1.90—2.20, roode kool 8.80—10,90. cole kool 5.90—6.20, Dccnsche witte kool 4.704.80. peen 1.70. Aanvoer: 4150 Kg. uien, 0800 Kg. roode kool, 4600 Kg. gele kool, 10.800 Kg. Deenschc witte kool, 325 Kg. peen. BROEK 01' LANGENDIJK. 18 April. Aanvoer: 1*00 Kg. aardappelen: BI. el- eenheimers 2.10. Bevelander-* 1.90—2.10. 2200 Kg. uien 1.401 70. grove 1.90—2.40. 8400 Kg. peen 1.50-2 50. 50.000 Ke. roodek ooi 8.70- 12.50, prei 7.40. 05000 Ke. gele kool 5.50— 6.50, Deensche witte kool 4.70—5.50. NOORDSC.HARWOUDF.. 18 April. Aanvoer: 3200 K-- uien 100—2-10. drielin gen 1.—. gro\ c 2.30. 500 Kg. peen 1.00, 700 Ke. kroten 1.50—1.70. roode kool «00—12.60 witte kool 4.80—520. gele kool 0.10—6.90. SCHAGEN, 1« APRH. 1940. 87 geldekoeien 120-210; 42 idem vette 180 300; 10 knlfkoeien 170230; 3 pinken 85— 125; 333 nuchtere kalveren 015; 20 schapen vette 30—38; 145 overbonders 14-21: l bok k< n en geiten 5 varkens vtete per kg. 58-60; 53 biggen 17 20: konijnen 1-150; kipp. 1-130. ZONDAG 21 APRIL. Herv. Evangelisatie. Middenmeer. voorm. 9.30 uur. Cand. G. J. van dc Poll. Slootdorp, \<>orm. 9.30 uur. Ds. Vaandrager Vlootprertikant te Dep Helder (wanneer 's lands toestand bet toelaat). VVieringerwerf. natn. 2 uur, Cand. G. J. van de Poll. Middenmeer, 's av. 7.30 uur, Jeupdkring.

Schager Courant | 1940 | | pagina 3