Jordaners OPTIMISME ia Zuid-Slavië Vlootverliezen Juist op tijd De strijd in de lucht Amerika en de Philippijnen Toenadering tot Hongarije Honderd Duitsche vliegtuigen vernield sinds September raakten slaags Inkomens en vermogens Marktberichten DUITSCHLAND DREIGT EN VLEIT. Voor rijn terugkeer naar Belgrado heeft de Joegeslavische minister van Justitie. Mar- kowitsj, die in de Hongaarsche hoofdstad vertoeft, tegenover vertegenwoordigers van de pers een verklaring afgelegd, waarin hij zeide: „De Hongaarsch-Joegoslavische betrekkin gen hebben een volkomen nieuwen vorm aangenomen. Hongarije stelt zich op een openhartig standpunt ten aanzien van Joego slavië". Met vreugde constateerde de mi nister de gelijkheid van opvattingen van beide landen, waai door zij veel vuldig met elkaar in contact kunnen komen en wederzijds toenadering zullen zoeken. De betrekkingen tusschen de twee landen spelen een zeer belangrijke rol in de oplos sing van nog hangende kwesties in de sa menwerking der naties van Zuid-Oost Europa. Dit optimisme van Markowitsj wordt in Joego-Slavischc kringen gedeeld. Men wijst in Belgrado op drie factoren, welke de vei ligheid van het land verhoogen. Als eerste en voornaamste ziet men de verbetering der betrekkingen met Moskou, waardoor Joego slavië op den duur minder afhankelijk'van Italië denkt te worden, terwijl het pan-Sla- vische karakter der relaties met de Sovjets ook Berlijn, Ankara en Londen zullen doen aarzelen om te veel druk op het land juit te oefenen. Als tweede gunstige omstandigheid ziet men de groeiende militaire moeilijkheden voor Duitschland in Scandinavië. Men ge looft dat er geen beter recept is om Italië buiten den oorlog te houden en de ..verlan gens" van Mussolini in te toornen, door be knotting van Duitschlands militaire macht, die men tot dusver te Rome zeer hoog aan sloeg. En ten derde geeft het vertrouwen, dat de weerbaarheid van Zuid-Slavië zelf met den dag toeneemt. Driehonderd duizend man liggen góed ver schanst aan de grenzen en men gelooft, dat dit op het oogeublik een macht is, die geen der partijen kan verwaarloozen. Berlijn dreigt en vleit Onmiskenbaar is echter, dat de Duitsche diplomatieke activiteit in Zuid-Oost-Europa zeer groot is. Berlijn tracht met behulp van Rome en Moskou zijn aanvoeren uit den Balkan vei lig te stellen. Het schijnt, dat Hitlcr allerminst gerust is op de Britsche activiteit in dit gebied en met alle middelen wil trachten te voorkomen, dat het geweldige front van Narvik af zich uit breidt tot de Dardanellen. Daartoe past Berlijn 'n tweeslachtige poli tiek toe. Naast officicele lof voor de neutrale houding der Balkanlauden richt zij officieus ernstige waarschuwingen tot deze zelfde regeeringen om niet te veel economische concessies aan de geallieerden toe te staan, daar Duitschland dat niet zal dulden en on middellijk zal raakslaan. Of een „blitzkrieg" in deze vont reien zoo gemakkelijk zou gaan als in Scandinavië is een andere zaak. Bij een veldtocht op den Balkan zijn zoowel Italië als Rusland di rect betrokken en Berlijn zal daar heel ze ker moeten zijn van dc houding zijner com munistische en fascistische vrienden alvo rens in Zuid-Oost-Europa het Noorsche avon tuur te herstellen. rikaansche regeering geen druk op de Phi- lippijnsche wetgevende vergadering zou uit oefenen ten aanzien van de Japansche be zwaren tegen het voorstel tot beperking der Japansche immigratie. Volgens het voorge stelde wetsontwerp zouden per jaar niet meer dan 500 Japanncezen mogen immigree- ren. Intusschen, zoo rneldl het Hdbld., is Grew, de Amerikaansche ambassadeur in Japan uit Tokio vertrokken om zijn verlof in de Vereenigde Staten te gaan doorbrengen. Grootscheepsche aanval op Stavanger Minstens tachtig vliegtuigen, wellicht zelfs honderd Duitsche vliegtuigen, zijn vernield op den grond of buiten gevecht gesteld op de vliegvelden in Noorwegen en Denemar ken bij dc aanvallen der Royal Air Force. Press Association, die deze raming geeft, wijst cr daarbij op, dat de verliezen, die dooi de Engolschc bommenwerpers werden gele den, zeer gering zijn, wanneer men ze met bovenstaande cijfers vergelijkt. Ten slotte wordt opgemerkt, dat de bezetting van Sta vanger en Aalborg niet alleen voordeelen voor de Duitschers met zich medebrengt; Duitsche vliegtuigen, die door dc Engêlschen beschadigd worden, kunnen in het vervolg niet meer gebruikt worden, want de Duit schers beschikken daar niet over dezelfde faciliteiten tot het verrichten van reparaties als op hun vliegvelden In eigen land. Aanval op Stavanger. Een machtige groep Britsche lange af- stands bommenwerpers heeft Stavanger aan gevallen. In het licht van de volle maan zag men, dat bijna 50 vliegtuigen uiteengedre ven werden rondom het vliegveld. Een salvo van 15 bommen werd geplaatst op een groep van 15 machines, die dicht bijeen geparkeerd stonden. Minstens zes vliegtuigen werden vernield, en men gelooft, dat de andere ern stig beschadigd zijn. Nog vele andere bom men werden neergeworpen, waardoor ver scheidene branden uitbraken. Ook werd ma chinegeweervuur gericht op een reeks vij andelijke vliegtuigen. Waargenomen werd, dat twee toestellen in brand vlogen. kruiser door de luchtmacht bij Bergen ge troffen, de Emden, naar uit Noorsche bron gemeld bij Oslo tot zinken gebracht, een kruiser getorpedeerd en tot zinken gebracht in December, een kruiser in December door een torpedo getroffen. Torpedojagers; acht te Narvik tot zinken gebracht, twee op drie Maart door Duitschland als verloren ge meld, een te Drontheim door vliegtuigen getroffen. Duikbooten een groot aantal, geen officieele cijfers beschikbaar. 12 BRITSCHE, 16 DUITSCHE SCHEPEN, ONDERZEEERS NIET MEEGEREKEND. Londen officieel; Van gezaghebbende Britsche zijde worden de volgende cijfers voo de Britsche en Duit echo verliezen ter zee sedert 3 September 193!) gegeven. Britsche verliezen: het slagschip „Royal Oak", het vliegtuigschip Courageous, geen kruisers, dc torpedojagers Blanche. Gipsy. Puches (bij botsing), Grenville, Exmouth, Daring. Ilunter, Glowworm, Ghurka, Hardy (te Narvik aan don grond gezet), de «luik- booten Oxlev (bij een ongeluk), Seahorse, Undine, Starfish, Thistle en de gewapende hulpkruicser Rawalpindi. Van het verlies van al deze schepen is mcdedeeling gedaan. Inlichtingen betreffende beschadigde Brit sche oorlogsschepen zijn niet verkrijgbaar. DE DUITSCHE VERLIEZEN. Volgens dezelfde lijst zijn de Duitsche verliezen als volg De slagkruisers Scharnhorst (beschadigd in gevecht met de Renown). Greiseau (naar gemeld i- do Oslofjord tot zinken gebracht) de vest/a slagschepen Admiraal Graf von Spee (bij Montevideo door de eigen beman ning tot zinken n racht), Admiraal Scheer (door torpedo's getroffen). De naam van de Deutschland is onder verdachte omstan digheden in Lutzow veranderd. De zware kruisers Bluecher (waarvan de D "hert hebben toegegeven, dat hij gezonken een schip van dezelfde klasse, in December torpedo's getroffen, de kruisers Karisiuhc (waarvan het zinken door de Duit^ uus is toegegeven), een kruiser, die te Bergen door <1® luchtmacht tot zinken is gebracht, een Duitschers blijven successen melden De Duitsche luchtmacht heeft wederom krachtig ingegrepen in den strijd in Noorwe gen, zegt D.X.B. De opmarsch in het gebied Elverum. Mjoessen en Lillehammer werd krachtig gesteund en Noorsche troepeudee- len werden met bommen en mitraillcurvuur aangevallen. De door dc Engelschen bezette gebieden rond Andalsnes en Namsos. als mede de troepentransporten welke daar werden ontscheept, zijn krachtig met bom men bestookt. Troepenconcentraties en mar- chcerende afdeciingcn werden met bommen en nütrailleurvuur verstrooid en plaatsen, welke reeds door de Engelschen waren bezet, zijn met succes aangc\allen. liet belangrijke spoorwegknooppunt Dom- baas in Midden-Noorwegen is vernield, de havenwerken van Andalsnes cn Namssos zijn zwaar beschadigd, liet landen van de troepen werd voortdurend door dc Duitsche luchtmacht gehinderd en de Engelschen le den zware verliezen. Uok wei-den, aldus D.N.B.. transportsche pen aangevallen cn \olgens de eerste berich ten zijn drie transportschepen vernield, twee zijn onmiddellijk gezonken cn op het derde brak brand uit. Twee Britsche oor logsschepen. welke de landing beveiligden, werden door voltreffers zwaar beschadigd. Ook maakten Duitsche verkenningsvlieg tuigen vluchten boven de Noordzee en de Orkaden cn de Shetland eilanden. Een groot aantal foto's werd gemaakt. Andere toestel len letten op dc beweging van de Britsche schepen op de Noordzee en voor de west kust van Noorwegen. Op verscheidene plaat sen werden vijandelijke oorlogs- cn handels schepen gezien. In twee gevallen raakten de Duitsche toestellen slaags niet Britsche ja gers, die evenwel spoedig den strijd opga ven. vermoedeilijk omdat zij gebrek aan brandstof kregen, t Vrees voor te groote Japansohe Immigratie. Geen pressie. Zooals reeds eerder is gemeld, Heeft de Japansche ambassadeur te Washington de Amerikaansche regeering verzocht invloed te oefenen, teneinde te voorkomen, dat de Ja pansche Immigratie op de Philippijnen zou worden beperkt. De „Washington Post" wijdt aan dit on derwerp een hoofdartikel, waarin o.a. staat: De vraag van Japan legt een ernstige ver antwoordelijkbeid op de uitvoerende macht. Het is zeker, dat zoolang de eilanden onder bescherming blijven van de Amerikaansche vlag en vloot, de tactische mogelijkheid van een „Paard van Troje" voor de Japanncezen kan worden uitgeschakeld. Maar na 1916 zou «le aanwezigheid van een belangrijke en nog toenemend aantal Japanneeze duidelijke gevaren bieden. De Vereenigde Staten, die over zes jaar onverschillig zullen zijn voor bet lot van de eilanden, kunnen geen bezwa- i en maken, wanneer de wetgeving van Ma nilla voorstelt de Philippijnen voor de Phi lippino's te behouden. Porde! 1 Huil heeft verklaard, dat de Ame- MET WINDBUKS EN BIJL TOOG MEN TEN STRIJDE. ALLES OM EEN ZOLDERKAMER. Op een bovenhuis in de Elandstraat te Amsterdam leefden de buren van de twee de en de derde verdieping reeds geruimen tijd in oneenigheid met elkaar. Meermalen was de strijd zelfs reeds in handtastelijk heden overgegaan,d och steeds hadden be middelaars den burenoorlog in den kiem weten te smoren, tot eindelijk de groote explosie kwam. De bewoonster van drie hoog begaf zich gisteravond, aldus de Msb., naar beneden cn bij het passeereu van de vijandelijke tweede étage werd zij uitgelachen door enkele buurjongens die daar wonen. Door een klap van de buur vrouw op het gelaat van een der jeugdige boosdoeners ontstak de vader van jezen spruit in heftigen toorn, greep een wind- uks en trachtte daarmede de vrouw op 't hoofd te slaan. De vrouw fct zich achter de deur van haar eigen woning in veilig heid 1e brengen. Haar echtgenoot verliet enkele seconden later zijn woning, gewa pend met een bijl. De man had al spoedig zun buurman goeddeels buiten gevecht ge steld, hoewel iaatstbedoelde intusschen as sistentie had gekregen van enkele zijner zoons. Een algemecne veldslag was intusschen gaande on dc andere buren, waarschuwden de politie van het bureau Raampoort, die na korten tijd met een overvalauto ter plaat se van het gevecht verscheen en aan den strijd in een minimum van tijd een einde maakte. De buurman van twee boog bleek er het slechtst aan toe le zijn. De slagen met den bijl hadden hem een diepe wonde aan den bals bezorgd, een wonde boven den rechter slaap en nog ecnigc an'dere kwetsuren aan een arm en een band. Hij moest zich in het Binnengasthuis laten verbinden. De andere belligerent had dc gevolgen van den strijd meer aan zijn kleeding be merkt, want deze was finaal aan flarden ge trokken. Zeer waarschijnlijk is bij den strijd ook een mes te pas gekomen, aangezien de kleeren van een der vechtenden tal van steken vertoonden. De bewoner van dc derde étage en cle heide jongens van de tweede verdieping, die aan den strijd hadden deelgenomen, werden eendrachtig naar het politiebureau Raam poort gebracht, waar proces verbaal tegen lien werd opgemaakt. Laatste telexbericht TWEE KINDEREN VAN 5 EN 3 JAAR VAN EEN WISSEN DOOD IN DE VLAMMEN GERED. Toen gisteravond het echtpaar S. te Lemmer na de beide kinderen van 5 en 3 Jaar op bed te hebben gebracht, een wandeling ging ma. ken, is door onbekende oorzaak brand uitge broken in hun woning. De beide kinderen, die boven sliepen en door geschreeuw de op merkzaamheid van de buren trachten te trekken, werden eerst niet gehoord. Geluk kig passeerde nog juist op tijd een buur vrouw, die het gejammer opmerkte. Deze waarschuwde de in de buurt wonende schoonouders, die aanstonds toesnelden. Zij waren in het bezit van een huissleutel, zoo dat zij de woning konden binnendringen. Juist arriveerden ook de ouders weer. De heer S. vloog door de dikke rook onmiddel lijk naar boven en wist de hinderen, die al bewusteloos waren door de rook, van een wissen dood te redden. Na verloop van eenigen tijd kwamen de kinderen weer bij. Zij bleken verder onge deerd te zijn. De zoldering onder hun slaapplaats brand de gedeeltelijk weg. Met emmers water werd de binnenbrand gebluscht. Tc koop: In Den Haag telt men de ruimste beurzen en in het Drentsche ve«n de smalste. In de zoo juist verschenen derde aflevering an het maandschrift van het Centraal bu reau voor de statistiek worden over de jaren 1934—1935 tot en met 1938—1939 eenigo ge gevens gepubliceerd betreffende de inko mens en vermogens voor de 42 economisch— geografische gobicden, waarin ons land kan worden verdeel^. .Uit deze cijfers blijkt, dat het gemiddelde belaste inkomen per inwoner van 19311935 op 1935—1936 en van 193."»1936 op 1936— 193? slechts weinig is gestegen voor 4 gebie den, terwijl verder stijgingen worden waargc nomen voor 1936—1937 op 19371938 in 19 n van 1937—1938 op 1938—1938 in 41 gebie den. Het gemiddelde belaste vermogen per in woner vertoonde een stijging voor 2 gebieden van 19311935 op 1935—1936, voor 11 gebie den van 1935—1936 aop 1936—1937, terwijl van 1936—1937 op 1937—1938 alle gebieden meer of minder sterke stijgingen doen zien en van 1937—1938 alle gebieden meer of min der sterke stijgingen doen zien en van 1937- 1938 op 1938—1939 in 22 van den 42 gebieden nog stijgingen worden waargenomen. Het gemiddelde inkomen per inwoner over 19381939 is in 10 gebieden hooger dan over 1934—1935, terwijl zulks voor het gemiddelde vermogen per inwoner het geval is in 26 van de 42 gebieden. De hoogste gemiddelde inkomens per in woner worden over 1938-1939 aangetroffen in de gebieden 's-Gravenhage en omstreken (f 597); de duinstreken in midden en Zui delijk Noordholland en in Zuidholland 547) en Het Gooi en Oostelijk Utrecht (ƒ536). In 3 gebieden ligt dit gemiddeld be drag tusschen 400 en f 500, in tien gebie den tuschen 300 en f 400, in 16 gebieden tusschen f 200 en 300 en in 10 gebieden tusschen 100 en 200. Het laagste bedrag komt in het gebied der Drentsche vecnstrc- ken voor 126). De hoogste gemiddelde vermogens per in woner worden over 1938-1939 aangetroffen in de gebieden liet Gooi en Oostelijk Utrecht (f 3464), 's-Gravenhage en omstre ken (f 3273,), de duinstreken in midden- en Zuidelijk Noordholland en in Zuidholland (f2802) en de Noord-Groningsche bouwstreek (f £103) In 3 gebieden ligt dit gemiddelde be drag tusschen f1500 cn f2000. in 18 gebieden tusschen f 1000 en f 1300 en in 16 gebieden tusschen f 300 en f 1000, terwijl alleen voor de mijnstreek in Limburg een nog lager ge middelde gevonden wordt (f 349). Voor overeenkomstige gegevens betreffen- deelk der ruim 1000 gemeenten moge verwe zen worden naar de onlangs verschenen „sta tistiek der inkomens en vermogens in Neder land 1938-1939." Vreemde ontdekking te Amsterdam Jongen verborg zich ten einde raad twee dagen in openbare schuilplaats. „Hier is een man in." Deze woorden stonden geschreven op een plank van een openbare schuilplaats tegen luchtaanvallen op de Nassaukade te Amsterdam. Het leek een grap, want wie zou kunnen gelooven, dat in cle donkere schuilplaats, afgesloten door een hekwerk, een man zou zijn bin nengegaan? Een vrijwilliger van de Gemeentelijke luchtbescherming dacht er andere over, toen hij de woorden Zondagavond las. Hij stelde en onderzoek in de schuilplaats in en vond tot zijn ontsteltenis een jongen op een der banken liggen, die er zeer ver waarloosd uitzag. De knaap bleek afkomstig te zijn uit Winterwijk. Hij was de vorige week bij zijn oudere weggeloopen en ten slotte in Amsterdam aangeland. Het weinige geld, dat hij bij zich had was spoedig op geweest cn zoo bleef er voor hom niets anders over dan zich een gratis onderdak te zoeken. Uit vrees tc worden ontdekt, was hij Vrijdagavond laat in de schuilplaats gekropen. De oplettende vrijwilliger, aldus de Tel., waarschuwde dadelijk de politie van het bureau Leid scheplcin, die den jongen voorloopig on derdak verschafte in het bureau. Later ie de knaap naar zijn oudere te Winterswijk teruggebracht. Uit onze omgeving HARENKARSPEL 300 Brugdekplanken, 1.75 x 5 200 Spoorbielsen, 2 M. L, gr. en eiken. 10 Ladders, 4 tot 7 M. lang. 30 Wisselbielsen, eiken, 3—5 M 50 Eiken Palen, 2—2.60 lang. 30 Eiken Ribben, 3—5 M., 10 x 20 c.M. 20 Pakkisten, en Vaten. 200 gecreosot. Palen, 1.60 lang. 1 mooie Brandkast en Lin nenkast. 3 Badkuipen, 1 gevalv. 40 Eiken Bielsen, 2.60—3.10 M. 5 Dekzeilen, 4 x 5, 5 x 6 en 6 x 8 M. Voorts: Planken, Tengels, en Balken, Vaten en PaardenkuL pen. H. SCHRIEKEN SCHAGEN. TEL. 241. Eiken Woensdag Beurs Wier ringermeer. VEERBURG, A. PAULOWNA. Op uitnoodiging van den B. van Boerinnen en andere Plat telandsvrouwen komt DONDERDAG 25 APRIL de heer J. P. Strijbos over zijn reis naar Spitsbergen vertellen. Verzuim niet rijzen interessanten avond te bezoe ken. Aanvang 8 uur. Entrée voor niet-leden 25 ct. I1ET BESTUUR. Te koop: 2 KUIKALVEREN, met beste afkomst bewijzen, waarvan een van Boukje's Bert 16. T. GROOTES, Ooievaars- weg. Winkel. Verloren: Een doublé DAMESHORLOGE, gaande van Zwinweg naar Nieuwe Sluis. Adr.: A. GOU» MA. ja. G. KOUS EB AND. Wie ringerwaard. REDSTAR POTERS gekeurd. Tevens puike Blauw* Aardappelen te koop. C. GOOT JES, Schagen. Te koop: Vorstvrlje Blauwe en Witte Eigenheimer Eetaardappelen, bij S. WIT, A 30, Barsingerhorn DIRKSHORN. BEVORDERD. Naar wij vernemen is de heer A. Iping, werkzaam aan het distributiebedrijf alhier met ingang van 7 Mei a.s. benoemd als ad ministrateur van bovengenoemd bedrijf. De tegenwoordig eadministrateur de heer J. M. Zachariasse, voorheen opzichter bij de Ne dcrlandsche Heide Maatschappij standplaats Harenkarspel, gaat weer terug naar boven genoemde Mij, met als standplaats Andijk. ZIJPE ST. MAARTENSBRUG. „DAT MOET JE ZIEN". l)e gymnastiekvereeniging S.S.S. en D.I.N.D.U.A." heeft Zondag in de zaal Kos- sen de tweede opvoering gegeven van de 3e Non Stop Revue „Dat moet je zien". Zeer jammer was het voor de vereeniging, dat dc zaal matig bezet was, wat wel een gevolg zal zijn. van de tijdsomstandigheden. Maar de leden hebben hun beste beentje wederom voorgezet! Meermalen hadden de beste leden een open doekje in ontvangst te nemen. De voor afwisseling, gegeven zangnum mers deden het vrij goed, maar toch willen wij de dames den raad geven, om goed op de uitspraak te letten, en wat meer voor dracht, daar anders het geheel vervalt in een straatlied. Onze „Buziau" was wederom prachtig op dreef en deed de zaal schateren van dc lach. Vermelden wij nog dat de aankleeding van hot tooneel, door aanschaf fing van nieuwe gordijnen, in cle puntjes was verzorgd, evenals costuums en verlich ting. Na afloop werd bij monde van den heer J. Visser aan den directeur, den heer Jn. Mole naar. namens de leden 'n pianolamp aange boden, als bewijs van hulde* voor het be halen van het kampioenschap van Neder land. Een gezelhg bal na. WIERINGERMEER gedaan had. Dc heer N. van Berge, bestuurs lid kon wegens langdurige ziekte nog niet aanwezig zijn. Ingekomen stukken. Bericht, binnengeko men van het Hoofdbestuur, om subsidie te verlecnen voor eerste hulp bij ongelukken. Door het H.B. werd verzocht f 10.te beta len als deelname aankoop filmtoestel. Voor zittar cieelt mede, dat hier f 25.voor uit getrokken is. Door de. directie van de Wieringermeer is bekend gemaakt, dat voor de 3 afd. in Wierirtgerwerf een keet beschikbaar komt, een zaak die door het bestuur is besproken om die over te nemen en wel of die in stukken geplaatst kan worden. Aangezien dit herplaatsen een som van f 2500.moet kosten is dit wel een bezwaar. Het bestuur meent goed te doen een verzoek, te richten aan Ir. Smeding, of de keet kan blijven staan voor de werkgevers en werknemers, tegen een billijke \ergoeding. De lieer van Galen deelt mede, dat door cle Arbeidsinsp. een bezwaar gemaakt wordt, Deze laat niet toe, dat arbeiders huizen in paardenstallen, koestallen of in het hooi, zooals voorheen het geval is geweest. Wel mogen zij huizen in brandvije, van steen gebouwde vertrekken in of buiten de schuur. De lieer Pijper deelt mede, dat dit ook door de werkgevereorganisatie is be sproken. Dc Directie wil wel toestemming verlecnen zonder verplichting. De heer Hoogedoorn ziet wel een bezwaar om die mcnschcn die van heinde en ver komen, daar in te doen. De onderlinge af standen zijn veel te groot! De heer Mausholt stelt een vraag of het niet mogelijk is, een keet te plaatsen in het Zuiden van den polder met een kok voor het bereiden van eten, maar de voorz. ziet dat er in, dat het a.s. zomer wel niet zoo druk zal loopen met de menschen. De kwestie landbouwverlof voor de boe ren is in handen van het Hoofdbestuur. Nu heerechen toestanden in de Meer, dat wantoestanden zijn! Hierna sluiting. SLOOTDORP OVERGANG VAN ZAKEN. De heer P. de Bruin, groentehandelaar te Schagerbrug, heeft de zaak in groenten van den heer J. Y. Holtrop, alhier, overgenomen. SINT PANCRAS MIDDENMEER. HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. Gisteravond was er ledenvergadering in het Hotel Smit te Middenmeer, onder voor- ziterechap van den hoer D. Kistemaker in de plaats van den heer K. van Galen, die voor deze functie niet meer In aanmerking wensebte te kon non. De voorz. heette alle aanwezigen hartelijk welkom en bracht den heer K. van Galen dank voor al het goed werk dat hij voor deze vereeniging SECRETARIENIEUWS. De dienstplichtigen J. Wijn, M. Volkers en J. Bruin hebben eenige dagen zakenverlof verkregen. In de gemeentelijke werkverschaffing wer ken 3 man. In de steunverleening zijn geen personen opgenomen. BROEK OP LANGENDIJK 23 April. 1300 kg. bevel. 290; bl, eigenheimers 250; 6800 kg. uien 1—230; grove 1.30—2.30; "2200 kg. peen 170—180; 350 bos rabarker 680; "28000 K. g. roode kool 89012-60; 39000 kg. gele kool 620—710 50.000 kg. d. witte kool 450—560. NOORDSCHARWOUDE, 23 April Bevel. 1.90, bl. dito 2.10. uien 1.802.10, drielingen 1.grove 2.202.50. Peen 150160; kroten 140150; roode kool 920—1110; witte kool 520—560; gele kool 630 -6.60 PURMEREND, 23 April. Veemarkt. Koeien, totaal 1250 stuks; 250 vette koeien 66—84 ct. per Kg., gelde- koeien 100170. melkkoeien 1G0280, stie ren 56—64 ct.p er Kg., 10 paarden 90—290, 35 vette kalveren 7S—90 ct.p er Kg.. 1000 nuchtere kalveren 519. 250 vette varkens 59—61 ct. per Kg., 40 magere varkens 20— 35. 250 biggen 14—22, 900 schapen 16 110 bokken 3—15.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6