Moeilijkheden der geallieerden IN NOORWEGEN Spanning tusschen Hongarije en Slowakije Blokkade voor Engeland een levensbelang De weermacht defileert Twee Britsche duikbooten vermist Noorsche gevangenen vrijgelaten? THANS SLECHTS GRIMMIGE EENHEID Uit de dakgoot gevallen Crematie van Oldenborgh Opium schuivende pindamannetjes Bandjir deed huizen in ravijn storten Gecamoufleeerde N.S.B. filmvertooning Standplaats verwisselen van militairen Aanvragen om vergunniag voor vergaderingen en optochten W DEN LOOP VAN DE WEEK DE TOESTAND ZEER GEWIJZIGD DOOR EEN PLOTSELINGE TOE- STROOMING VAN DUITSCHE VER- STERKINGEN. i Uit Parijs meldt Havas: In den loop derl aatste drie dagen Is de toestand in Midden Noorwegen met de groot ste snelheid tot ontwikkeling gekomen. Ter wijl in hel begin van de vorige week de Duitsche transporten practisch opgehouden hadden het Skagcnak over te steken, tenge volge van de door de Britsche vloot gelegde mijnenvelden, kregen de Duitsche troepen slechts druppelsgewijze versterkingen door de lucht. En zelfs deze wijze van vervoer werd aan zienlijk belemmerd door de omwoeling van het terrein, zoowel het terrein van vertrek, zooals b.v. Aalborg op Jutland als het terrein van aankomst in Oslo, Stavanger en Dront- licim, tengevolge van de Engeischc bombar dementen. De Duitsche troepen in het gebied van Oslo hadden veel te doen in de zone, die lij bezet hadden onmiddellijk na de eerste verschepingen en zij werden in de streek ten noorden van de hoofdstad, tusschen Hamar en Elvcrum, tegengehouden door Noorsche detachementen, die verstrekt waren door eenige Britsche detachementen, welke inder haast van het meest nabije ontschepingspunt Amdalsnes aan het uiteinde van de Roms- dalfjord, naur het zuiden waren gestuurd. In den loop van het weekend bleek de toestand zeer gewijzigd door een plotselinge toestrooming van Duit sche versterkingen, die in de havens aan de Zuidkust en met name in Os lo, zonder slag of stoot al het modcr ne hefmateriaal vonden, dat noodig is oin terstond het zware materiaal, tanks geschut en zelfs vliegtuigen, aan land te brengen. De geallieerde troepen daarentegen, die ontscheept werden in tweederangs havens. In schikten slechts over houten kaden, zonder voldoende hefmateriaal. Zij konden slechts zoo snel mogelijk op rukken met lichte eenheden over moeilijk terrein. Daarbij kwam, dat de dooi in de kust streek eerder begint dan verder in het land, zoodat de toestand der wegen voor de ge allieerden ook moeilijker was. Tevens had den de wegen veel te lijden gehad van luchtbombardementen. Onder die omstandig heden konden geallieerde lichte voorhoede eenheden er slechts tezamen met de Noor- Hongaren voelen zich miskend. In het Hongaarsche Iloogerhuis heeft gis termorgen de vroegere afgevaardigde in het Praagsehe parlement, Szulloe, aan de regee ring gevraagd, of zij nog lang de vervolgin gen, waaraan de Hongaren in Slowakije bloot staan, zou dulden. Minister Csakv ant woordde, dat de Hongaarsche regccring met de grootste aandacht de behandeling volgt, die de Hongaren zich in Slowakije moeten la ten welgevallen. Wij hebben, zeide hij, ver scheidene malen pogingen gedaan de betrek kingen niet dezen jongen staat zoowel in politiek als in economisch opzicht te verbe teren. Helaas zijn wij hierin niet geslaagd. Docti men zou een ouden staat als Hongarije slecht kennen als men meende, dat zijn ge duld onbeperkt is. Csaky voegde hier nog aan toe, dat spanning in de Hongaarsch-Slo- waaksche bterekkingen de Duitsch-Uongaar sche vriendschap niet noodzakelijk behoefde aan te tasten. Echter laat geen officieus of officieel persoon trachten, voortdurend tegen ons de kaart van Duitschlnnd als beschermer van Slowa kije uit te spelen. Csaky besloot met te verklaren, dat de Hon gaarsche regeering. ook In de toekomst de politiek van geduld en' vredelievendheid je- gens den Slowaakschcn buurman wil voort zetten. sche soldaten aan denken, zooveel mogelijk de zg. verplichte passages over rivieren, bergpassen c.d. te verdedigen tegen de bet- haalde aanvallen der Duitsche, gepantserde, colonnes die oprukten in de richting van Dombaas, Stocrcn, Drontheim. Wanneer een van deze grendels gesloopt werd, viel den Duitschers een lang stuk dal in handen Zij zijn sprongsgewijs opgerukt, van Hamar naar Dombaas. In het Oesterdal was de Duitsche opmarsch nog sneller dan tot Jloeros. Vandaar trokken de Duitschers, die tegengehouden werden, doordat een groote brug was opgeblazen, over bergwegen in de richting van Ulsberg en Sloeren en in de richting van Hjerkinn en Dombaas. Deze resultaten konden slechts worden verkregen door een massaal gebruik der luchtmacht, waarbij profijt kon worden ►getrokken uit den geographischen toestand, waardoor de geallieerden geen terreinen vonden voor het inrichten van vliegvelden. torie belicht. In verband met het gevaar van de zgn. „vijfde colonne' spoorde spr. aan, alle verdachte verschijnselen ter kennis van de autoriteiten te brengen. Het moet uit zijn met den gevaarlijken geest van al te gemoedelijke gezapigheid, welke de houding an ons volk ctgenover binnen- en buiten- landschc gevaren maar al te lang heeft ge kenmerkt. Spr. blijft pleiten voor.de ^oprichting van een vijfde cn zesde legercorps. Ook is spr. bezorgd, dat de geestesgesteldheid van het bedorven kind nog niet voldoende heeft niaats gemaakt voor de goest van hardheid jegens zichzelf, van tucht cn soberheid. .Finland was hiervan", aldus spr. „een chitterend voorbeeld, doch ik vrees, dat wij Hen op dit moment nog ver van af zijn". Ten slotte noemde spr. de theorie der vier zuilen een „onvaderlandslievende en ontoelaatbare theorie". Meer dan ooit is noodig een grimmig-verbctcn eenheid, met Oranje op de tres in zijn onverbreekbaar erband met den Potentaat der Potentat^p. Officieel wordt medegedeeld, dat twee Britsche duikbooten, de „Tap pen" cn de „Steriel" ver over tijd zijn en vermoedelijk verloren zijn gegaan. De Britsche treiiers „Bradman" en „Cape Siretoka" hebben schade geleden door een hom. Zij zijn la ter gezonken. In geen der geval len wordt melding gemaakt van verliet aan menschlevens. LEVENSMIDDELEN' NOOD ZOU DUITSCHERS GEDWONGEN HEB BEN. De Duitsche bevelhebber te Narvik heeft een aantal Noren, die krijgsgevangenen wa ren gemaakt bij de bezetting der stad op 9 April, de vrijheid hergeven. Men gelooft, dat de Duitschers daartoe gedwongen zijn door een volkomen gebrek aan levensmidde len. Een eerste contingent van 13i Noor sche soldaten is in Zweden aangekomen, waar liet is geinternéerd. Inactiviteit in eerste oorlogs- maanden maar schijn, zegt Cross De Engelsche minister van Economische Oorlog. Cross, heeft gisteren het woord ge\ocrd aan een noenmaal \an de Amen- kaanscho Kamer van Koophandel te Lon den. Ten aanzien van de blokkade zcidc Cross, dat het steeds de bedoeling is ge weest. de grootst mogelijke beperking van den vijandclijkcn handel te combmeeren met de minst mogelijke schade of inmen ging voor den neutralen handel. Door den economischen oorlog tot het uiterste tc voe ren geloofde de Britsche regeering den oorlog \ole maanden to kunnen verkorten. Gedurende de lange maanden van schijn bare inactiviteit, waarmede deze oorlog be gon, aldus verklaarde do minister, hebben velen eraan getwijfeld of wij met ons hart in dezen oorlog waren. De laatste paar weken moeien het iedgr duidelijk gemaakt heblven, dat het ons doodelijke ernst is. Wij vechten voor ons leven. Cross zeide. dat er in de blokkade on tegen7Pggeli»k lekken waren. Een onge twijfeld ernstig lek was de weg over Wla dlwostok. Vele zendingen, nldus Cross, heb ben langs zonderlinge en verdachte wegen Wlnd'wos'ok bereikt. De Yereeni-rde Staten ziin de bron van vele dezer oorlogsmateri alen geweest en wij vragen ons som* af in hoeverre men zich in het algemeen in uw land ervan bewust Is. dat belangrijke voorraden 'angs dezen weg Duitschland heb ben bereikt. „Teunisje" behouden „Willy" verongelukt Lot der beide schepen staat nu wel vast De logger „Teunisje" KW. 62, welks ver moedelijke redding we gisteren meldden, is gisteren in IJmuiden binnen geloopen. Aan boord is alles wel. liet schip bcsomde f 12G0. De „Willy" echter, zoo meldt de N.R.Ct. is zoo goed als zeker verloren/ Tc IJmuiden is namelijk binnengekomen de motorloggcr KW 161, waarvan de opvarenden op de Noordzee vischmanden hebben zien drijven, gemerkt F. V. en waarvan zij er een als bewijsstuk hebben meegebracht. Ook zouden zij plunjez.nkken hebben zien drijven, dat zijn de zakken, waarin de opvarenden hun klecrcn bergen. Ze hebben getracht ook daarvan een of meer te bemachtigen, wat hun echter niet is gelukt. Verder is te IJ muiden binnengekomen de motorloggor KW 73, die in den nacht van Donderdag op Vrijdag j.1. in de nabijheid van de Willv heeft eovischt en wel zoo dicht bij, dat de KW 73 wat moest afhouden. In dien nacht is toen de explosie gevolgd, die vele schip pers hebben gehoord en die zoo hevig was dat de KW 73 een stuk opzij word gezet Eenige opvarenden van dézen logger heb ben door de explosie don schrik zoo ti pakken, dat zij besloten hehben voorloopig niet te gaan varen. De schipper van don stoomtreilcr Elie Chenevicre Y 161 heeft meegedeeld wrakhout tc zijn gepasseerd waarbij vischplanken en een stuk van oen scheepsboot. Dit alles hij elkaar wijst eron. dat de Willy SCH 61 in de lucht moet zijn gevlogen. Boerderij in de asch gelegd 3S KOEIEN' VERBRAND In den vorigen narht omstreeks drie uur is brand ontstaan in de boerderij van J. van I.oo te Feerwcrd, gemeente Ezinge. Het vuur nam een groot en omvang aan en de bewoners moesten in nachtgewaad vluchten. De brandweer van Ezinge bestreed 't vuur Zij kon echter niet verhinderen, dat de boerderij en een groote schuur een prooi der vlammen werden. Van den inboedel kon slechts weinig worden gered. Achten dertig koeien gingen verloren. GENERAAL ROELI. OVER DE EEN HEID MET ORANJE EN OVER DE WEERKRACHT VAN' ONS VOLK. In een rede voor de Christelijke Oranje verceniging te Alkmaar heeft de gewezen commandant van het veldleger, gep. luite nant-generaal Jhr. W. Roell. de eenheid van ons volk met Oranje aan de hand der bis ZEVENJARIG JONGETJE NA VAL VAN 11 METER OVERLEDEN. Gistermiddag omstreeks 12 uur was de jarige J. van I). op den zolder van de ouderlijke woning aan den Denneweg te Den Haag met eenige vriendjes aan het spelen. Het knaapje maakte aan de achter zijde van het huis het dakraam open en kroop in de dakgoot. Hij verloor hierbij echter het evenwicht en viel circa 11 meter naar henoden, waar hij terecht kwam op een steenen stoepje. Het ventje werd met zware inwendige kneuzingen opgenomen en is door den ge- uecskundigei) dienst naar het R.K. Zieken huis aan hef Westeinde vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. Vclsen, 30 April. Onder enorme belangstel ling vond Dinsdagmiddag op Westerveld de crematie plaats van wijlen den heer J. van Oldenborgh, in leven directeur van het pro vinciaal clectriciteitsbedrijf cn het provim ciaal waterleidingbedrijf van Noordholland te Bloeimcndaal. Onder de honderden en honderden, die de plechtigheid bijwoonden, merkten wij o.a. op dc heeren Jhr. mr. dr. A. Roëll, commis saris der koningin, Mr. A. Bruch, mr. J. B. Bomans en mr. AL Slingcnberg, leden van gedeputeerde staten. In de aula werd dc baar te midden van een ontelbaar aantal bloemstukken neerge zet. Onder hen die het woord voerden, was ook de commissaris der koningin. Ds. C F. de Vries. sprak een treffende gedachtenisrede, welke hij Sloot met gebed. Een zoon van den overledene dankte de aanwezigen voor hun belagstelling. Postvluchten op Indië Op de uitreis bereikten de „Oehoe" met ge zagvoerder Smirnoff Alexandrie en de „Bul- zerd" met gezagvoerder Schot Singapore. De ze vliegtuigen worden onderscheidenlijk 5 en 1 Mei te Batavia verwacht. Op de thuisreis landden de „Pelikaan" met gezagvoerder Koopcr te Napels, de de „Gier" inct gezagvoerder Blaak te Rangoon. Dit toe stel wordt 1 Mei te Napels verwacht. Onze Oost RAZZIA ONDER DE CHINEEZEN TE UTRECHT. INVAL IN 7 PERCEELEN. OPIUM IN BE SLAG GENOMEN. Gister heeft in den vroegen morgen de Utrechtsche recherche een inval gedaan in zeven pcrceclcn op verschillende plaatsen in ie stad, waar Chincezen wonen. Deze Chi- neezen moest pindamannen hebben in groepjes eenige huizen gehuurd, waarin zij zelf hot huishoudon doen. Zij werdon ervan vordacht opium in voorraad te hebben, cn dat deze verdenking gegrond was, bewees de vangst van gistermorgen. Onder leiding van den chef der centrale recherche, den hoofdinspecteur P. W. Ch. van Barncvcld cn de Inspecteur mr. L. J. C. den Ilartog is de recherche met zeventien man erop uitgetrokken. De verschillende huizon, gelogen aan den Oranjehof. Vos- straat cn Kalverstraat, werden omsingeld, terwijl eenige rechercheurs zich toegang verschaften om binnen een onerdzoek in te stellen. Daar troffen zij een erbarmelijke vervuiling aan, te midden waarvan deze Ch Snoezen leefden. In twee huizen werd een groote hoeveel heid opium gevonden, zoowel in ruwen als in bereiden vorm, zoomede instrumenten om opium te schuiven. Drie mannen werden een der huizen aangetroffen, die ken nelijk onder den Invloed van opium ver keerden en hun roes uitsliepen. Een van hen had nog een brandende opiumlanip naast zich staan. Er werd geen verzet geboden. Twintig Chincezen ziin voor nader onderzoek mee genomen naar het hoofdbureau van politie, waar zij in verzekerde bewaring zijn go- steld op vermoeden van overtreding van de Opiumwet. De anderen zijn later vrijgela ten. l)e gevonden opium is in beslag geno men. Bij de groote bandjir in het Ga- roetsche, hebben zich overweldi gende natuurverschijnselen voor gedaan. Een Hadji-gezin uiteengerukt. Ontstellende en lugubere bijzonderheden omtrent den grooten bandjir bij Bloeboer Linibangan in het Garotschc, zendt een oog getuige, die dc overstrooming en aardschui- vingen van dichtbij heeft meegemaakt. Op den dag, dat de zware regens vielen en het bergstroompje begon tc bandjirren hoorde deze verslaggever, hoe al schreeu wend en gillend de menschcn uit bun neer stortende buisjes renden. Tegelijk hoorde hij een zwaar rommelend gedonder, waar schijnlijk door het storten van de aarde en omvallen der hoornen en bet bulderen van liet water, dat met razende kracht door en over de bedding stroomde. Later bleek, dat in dc dessa Pangeureuan twee huizen ge heel bedolven waren en dat wat er van overgebleven was, door het water en dc neerstortende aarde naar het ravijn mee gesleurd was. Een van de huizen behoorde aan een rij ken Hadji, die zich met zijn vrouw en twee kleine kinderen thuis bevond, toen de bandjir kwam aanzetten. Bij dc hulp, die eerst later kon worden ge bracht, bleek dat dc vrouw, die bezig was met rijst te koken toen de bandjir haar over viel, bedolven was door de modder. Men vond haar in gebukte houding met een kindje van een jaar om haar hals hangen. Wonder hoven wonder was het kind in leven gebleven, hoewel het urenlang tot aan zijn schoudertjes in den modder was geble ven. Dc bewoners van het andere vernielde huis konden zich nog bijtijds redden. Een lugubere ontdekking deed men, toen gentimen tiid daarna het lijk van den Hadji aan een tak van een boom werd ge vonden. De hooge golven van den bandjir hadden hem in den lioom geslingerd en in dc takken verward vond hij den verdrin kingsdood. Twee dagen later vond men zijn ander dochtertje, dat men overal in de buurt ge zocht had, levenloos drijven in de Thima- nock, dicht bij <le desa Wado in het Soeme- dangsche. Men heeft het daar moeten begra ven. Ook in andere dessas hebben dc bandjir en nardschuivingen groote schade aangericht. Overal trof men vernielde huizen en wegge slagen bruggen aan. Voor den Haagschen kantonrech ter heeft gistermorgen terecht ge staan een filmcxploitant uit Rotter dam, aan wicn ten laste was gelegd dat hij op 5 Maart in „Amicitia" te 's-Gravenhagc een openbare bios- coopvoorstcling heeft georganiseerd, terwijl B. en W. niet een daartoe strekkende schriftelijke vergunning hadden verleend. Verdachte, die in nauwe relatie staat met den z.g. „filmstudiekring" en behalve de financiën van deze organisatie beheert, ook haar technische adviseur is, ontkende het ton laste gelegde feit in zooverre, dnt volgons hem geen sprake was van een openbare-, maar van een besloten filmver tooning. Dc kantonrechter merkte echter op: „Niettemin zijn twee voor u en het be duur volkomen onbekende heeren voet- lools in de zaal gekomen. Zij vervoegden •ieh hij het bestuur cn ontvingen voor twee vwartjes een introductie cn een toegangs kaart". Verdachte antwoordde: „Omdat aan de voor-telling geen publiciteit was gegeven, moesten we aannemen, dat die twee heeren in relatie stonden tot leden van den kring. Alleen de leden hadden een kennisgeving. De inspecteur van poitie Douma als ge tuige gehoord, verklaarde desgewenscht de indruk gekregen te hebben dat dc aanwe zigen allen tot dc N.S.B. behoorden. REQUISITOIR. De ambtenaar van het O.M., Mr. Hol ander. zette uiteen, dat deze zaak. ontdaan van alle frapje. een overtreding betockent van artikel 1 der bioscoopwet. Het open bare karakter van deze voorsteling is niet voor twijfel vatbaar. Twee rechercheurs kwamen voetstoots binnen. Zij behoefden zich niet te legitimeeren en gaven zelfs ge fingeerde namen op. Iedereen, die 50 cent betaalde, kon op die manier de voorstelling bijwonen. Deze „fiinstudickring" is een verkapte na- tionaal-socialistische organisatie. Hij is een mantelorganisatie van deze beweging. Ver dachte zal dat natuurlik ontkennen, maar het is een publiek geheim. De films zouden nooit dc centrale commissie voor de filmkcu ring zijn gepasseerd. Zij vormden een on verkapte en onverbloemde propaganda voor de systemen van een andere mogendheid. Zij bevatten opnamen van een veldtocht in een bepaald land, opname van bombarde menten, van gevechten en \an charges. Dit was geen schijn, maar werkelijkheid. De beelden gingen vergezeld van een toelich ting in de taal van die mogendheid. ïn de zaal werd geen Nederlandsche muziek ge specld, geen Wilhelmus of vcrvalschte Hol- landsche marschen als bijv. „turf in je ran sel", maar marschmuziek, welke in bedoelde mogendheid populair is. Spr. heeft de films gezien. Ook een film, die aan het begin der voorstelling was vertoond cn die opnamen beval ie van het aanspoelen van een mijn op het Nederlandsche strand. Dat was duidelij' vast te stellen. De toelichtende tekst was ook al weer in de taal van die mogendheid en niet in het Nederlandsch. Bij de films vond de politie strookjes pa pier, waarop stond vermeld, dat de film: moeten worden teruggezonden naar het ver keersbureau van dat land of naar het gezant «chap. Zonder deze franje zou deze zaak de moeit- ecner vervolging nipt waard zijn geweest. Nu echter is het anders. Nu is het feit veel ern stiger.. Daarom eischt spr. f 100.— boete subs 50 dagen hechtenis cn inbeslagneming van de films. Vord&chte betoogt, dat de ambtenaar de zaak op politiek terrein heeft gebracht. Vijf jaar lang is hij reeds als filmexploitant werk zaam. In al dien tijd is hij nog nooit in over treding geweest. Hij zal in het vervolg geen introducties meer verstrekken en zich aan de wet houden. Doordrijven wil hij niet. De Kantonrechter stelt de overtreding van de bioscoopwet vast. Conform den eisch veroordeelde de kanton rechter den verdachte tot een boete van f 100 subs. 30 dagen hechtenis. Voorts gelastte de kantonrechter de vernie tiging van dc in beslag genomen films op gronden, ontleend aan het algemeen belang. DE BILT SEINT» Verwachting: Voor het geheele land: Plaatselijke onweers buien, overigens gedeeltelijk bewolkt; weinig verande ring in temperatuur; meest anatige wind uit uitecnloo- pende richtingen. ALS HULDE AAN DE RIDDERS DER MILITAIRE WILLEMSORDE. Ter eere van het 125-jarig bestaan der Militaire Willemsorde hebben onderdeelen van de Nederlandsche weermacht gister ochtend voor ongeveer- 200 ridders dier orde gedefileerd op de van Alkemadelaan te Den Haag. Tegen 10 uur stelde de eerewacht zich op het defileerpunt op. Zij bestond uit tweo acties der koloniale reserve met vaandel, rechts daarvan een sectie mariniers en eep sectie matrozen. Tot dc aanwezige autoriteiten behoorden o.a. dc ministers Weiter en Dijxhoom, de Opperbevelhebber generaal II. G. Winkel man, Minister van Staat dr. IL Colijn. cn vertegenwoordigers van H. M dc Koningin Even half elf begon het défilé. Het werd geopend door den algemeenen trocpencom- mandant met zijn staf. Op den troepen- commandant volgde een detachement der koloniale reserve, dat met vieren defileerde (tamboers en pijpers waren bij het deta chement ingedeeld). Achter de koloniale reserve volgden drie secties van dc koninklijke marine (adel borsten, mariniers en matrozen). Tamboers en pijpers waren bij hen ingedeeld. Zij marcheerden in formaties van vier op hun eicen defileermarsch met de melo die „Piet Hein". Een detachement cadetten sloot achter hen aan. waarop een regiment infanterie met vaandel volgde. Het Wilhelmus besloot deze imposants wapenschouw ter eere van de ridders der Militaire Willemsorde. Men meldt ons van militaire zijde: Herhaaldelijk wordt in de Neder landsche pers de wenschelijkheid betoogd van de mogelijkheid tot overplaatsing van gemobiliseerden naar oen kantonnernent, samenval lend met of in de nabijheid van hun woonplaats. Voor zakenlieden, ei genaars van een eigen bedrijf, zoo wordt dan gezegd, zou dit van het grootste belang zijn. In verband hiermede wordt er op gewezen, dat deze mogelijkheid wel bestaat, mits er inderdaad zeer be langrijke zakelijke of studiebelangen aanwezig zijn. onder v oorwaarde echter, dat de betrokkene een ver klaring overlegt van een dienst plichtige van gelijk wapen en gelij ken rang. die genegen is met hem van standplaats te verwisselen, en indien dc militaire belangen deze omwisseling toelaten. SCHRIFTELIJK 8 DAGEN VAN TE VOREN AAN DEN BURGEMEESTER. De reserve luitenant-generaal, comman dant der vesting Holland, uitoefenende het militaire gezag binnen de vesting Holland, heeft, op grond van de bepalingen der oor- fogswet 1809. betreffende het houden van vergaderingen, bijeenkomsten cn optochten, voor het gezngsgehied van de vesting Hol land, een verordening vastgesteld, waarin wordt hepaad; de aanvragen om vergunning tot het houden van openbare vergaderingen, open bare bijeenkomsten of optochten moeten schriftelijk worden ingediend bij den bur gemeester en wel acht dagen te voren. De aanvragen moeten onderteekend zijn door de(n) lcider(s) van de vergadering, bijeenkomst of optocht, moeten onderwerpen en sprekers vermelden en, voor wat optoch ten betreft, route en regeling, welke voor af moeten zijn goedgekeurd door het hoofd der gemeente-politie. Aan de vergunning kunnen voorwaarden worden verbonden. De verordening Is onmiddellijk in werking getreden.

Schager Courant | 1940 | | pagina 2