RADIO THSi doet je qoed! Het voetbalmenu Hei GeHeim unn SCHERPE ZEEPSOORTEN ZIJN NOOIT „ZUINIG" IN 'T GEBRUIK! gebruik SUNLIGHT ZEEP ,W£E "m K.n.U.R. £le eeAAte klaóóeA/t 7 orrance Esdale IULOA moJiq&ti In ons district YL.U. PROGRAMMA TeweS ^n" d° V°rige MUW Uw goed slijt er ran. Alleen SUNLIGHT geeft het goed stra lende helderheid, een frisse geur en doet het ook langer meegaan! STUKKEN VOOR en nooit reep ran onbekende herkomst. Morgen zullen we wel twee nieuwe kampioenen kunnen begroeten, verrassin gen natuurlijk daargelaten. FeUenoord en Juihina hebben morgen aan een gelijk spel en een overwinning genoeg om zich kampioen te kunnen noemen. Voorts zal het lot van Be Quick en En- schedesche Boys eveneens wel beslist worden, terwijl op de overige fronten een verwodde strijd zal heerschen om de pun ten. Het einde nadert en dus zijn de be slissingen op handen! AFDEELING L Blauw Wit gaat met een kloppend hart morgen de derby aanbinden tegen Ajax. Inderdaad mogen de Zebra's nu geen punt meer verspelen en deze wetenschap kon nu juist wel eens Blauw Wit in den strijd van morgen parten spelen. Vooral nu het een onzekere plaatselijke ontmoe ting geldt, waarin de zenuwen toch al geladen zijn. A.D.O. en DAV.S. doen tenminste goed op een eventueel hernieuwd falen van de Am sterdammers voorbereid te zijn, want dit zou hen gelijk in' puntental brengen. AD.O. dient daarvoor van Haarlem te winnen, terwijl D.W.S. het altijd lastige V.S.V. baas moet blijven. In Koog aan de Zaan valt de beslissing voor de laatste plaats. K.F.C. ontvangt D.O.S. en we hebben zoo'n vermoeden, dat de Koogers aan het langste eind trekken, AFDEELING II. De eenige belangrijke wedstrijd ia hier D.H.C.Feijenoord, waaruit de Rotter dammers een gelijk spel moeten brouwen om zich kampioen te noemen. We geloo- ven wel, dat dat Feijenoord lukken zal. Voorts wint Sparta voor alle zekerheid van Xerxes, en Hermes houdt V.U.C. er onder. C. V. V. krijgt geen schijnt van kans tegen H.B.S., terwijl D.F.C. op eigen terrein R.F.C. wel dc baas zal blijven. HET OOSTEN. Drie van de vier kampioenscandidaten ko men morgen in het veld om hun 17en wed strijd te spelen. Het moeilijkste heeft onge twijfeld Heracles het te verantwoorden. De thuiswedstrijd tegen Go Ahead, die theore tisch ook nog een kansje bezit, beteekent o.i. voor dc Almelo-er8 een zeer zware opgave; doorRoy Vickers FEUILLETON 14. „Ik geloof, dat Professor Ardus Ellister ook gewurgd is!" riep zij wild in de telefoon. Zij hoorde nog een uitroep, voordat zij hem ophing, maar zij was te veel in de War om er zich iets van aan te trekken. Met moeite vond zij haar tasch en handschoenen terug, terwijl zij wanhopig tegen een opkeftnende fiauwte vocht en mompelde, dat zy nooit en nooit alleen naar het hotel Joryce terug zou gaan. Van dat oogenbUk af herinnerde zij zich niets meer. Later veronderstelde zy, dat angst alle herinneringen had vervaagt in elk geval bevond zjj zich plotseling weer in haar hotelkamer, waar meneer Massiter haar, toen zij naar binnen wankelde, verbaasd en angstig aankeek. Daarna proefde zij cognac... HOOFD STU XVI. De man met het rattengezicht. „Wat is er in hemelsnaam gebeurd?" Meneer Massiter vroeg het nog verschil lende malen, voordat zy een behoorlijk ant woord kon geven. En toen was het of er geen woorden bestonden, om het hem uit te leggen. „Ik werd bang. Geen cognac meer, dank u. Weet u, dat ik my vandaag als het ten minste vandaag is! al voor den tweeden keer zoo aanstel? En ik heb nog nooit vier en twintig uur achter elkaar hoofdpyn ge had!" Zij begon te lachen. „Biyf nou bedaard." drong meneer Massi ter aan, terwyl hy haar oplettend aankeek. ..blijf nu rustig. Kun je het al vertellen? Vanuit dit raam zag ik dien kerel je naloo- pen." Hy keek opnieuw naar buiten. „Ik vermoed, dat hy op dit oogenbUk op den hoek daar, by die drogistery staat." als deze tenminste niet te zwaar biykt, het geen ons in het geheel niet zou verwonderen. De ploeg, die daar het meest van zou kun nen profiteeren, is A G.O.V.V., die in haar thuiswedstrijd tegen Wageningen zoo vast als een huis twee punten gaat veroveren. Tubantia krijgt Enschedesche Boys op be zoek, die moeten winnen willen ze nog van de laatste plaats af komen. We gelooven niet, dat Tubantia het zoover zal laten ko men. Enschede versus Hengelo is een kamp, die weinig meer om het hjf heeft. Enschede kan de punten thuis houden. HET ZUIDEN. Evenals in Afdeeling II Feyenoord, kan Juliana het kampioenschap van haar af deeling veroveren. Daarvoor is noodig een overwinning op P.S.V. We hebben wel het idee, dat het zoover zal komen, temeer daar Juliana terreinvoordeel bezit. N.O.A.D., die nog een theoretisch kansje heeft, zal Roermond in Tilburg geen schijn van kans geven, terwyl daarentegen M.V.V. den laatsten tijd zoo hevig teleurstelt, dat we haar in den kamp tegen Eindhoven niet veel kans op succes durven voorspellen. Willem II wint van Limburgia, terwyi we Helmond en B.V.V. ip hun thuiswedstrijden tegen resp. N.A.C. en Longa wel een kansje geven om een paar kostbare punten in de wacht te sleepen, hetgeen voor Roermond een tegenvaller zou zyn. HET NOORDEN. Slechts twee wedstryden staan op het pro gramma, n.L G.V.A.V.H.S.C. en Veendam— Sneek. Twee ontmoetingen, waarby de thuis clubs favoriet zyn, al zal het hun niet ge makkelijk vallen hun tegenstanders baas te biyven. Woderom mag Racing toezien, hoe haar „belagers" het er af brengen. In dit geval slechts een tweetal n.1. West Frisia en Z.F.C., die elkaar in Enkhuizen in de haren vliegen. Een van de twee valt definitief af, we heb ben zoo'n vermoeden, dat dit de rood-gelen zyn. Helder krygt bezoek van Alkmaarsche Boys, de ploeg, die haar een drietal jaren geleden het kampioenschap in 3a af snoepte. De witjakken hebben dus nog een appeltje met de rood-witten te schil len, en deze gelegenheid ïykt ons wel gunstig, temeer daar Helder- voordeel van eigen terrein heeft. Bovendien zou een overwinning den withemden een eind omhoog brengen op de competitieladder en is zelfs een plaats in de bovenste helft niet onmogeiyk. Vandaar, dat we wel moed hebben op een overwinning van Helder, maar dan moet met wat meer spirit gespeeld worden dan Donderdag j.L tegen Succes. AlcmariaHollandia is ook al een stryd tusschen twee oude bekenden. De Horineezen hebben wel een kans, nu de Kaasstedelingen den laatsten tyd zoo slecht voor den dag ko men. PurmersteijnW.F.C. kon wel eens dooor den derden klasser gewonnen worden, want de Purmerendsche „klei" is reeds velen noodlottig geworden. Op Wieringen komt Zaandyk op bezoek en nu wil het er by ons niet in, dat Succes in dezen wedstrijd by voorbaat kansloos is. In tegendeel. we gelooven, dat de Wieringers een redelijke kaïns op de punten hebben. Drie spannende wedstryden. Wie den stand bekykt en bovendien in aan merking neemt, welke wedstryden er nog te spelen zijn, zal oordeelcn, dat de beslissing r.og lang niet gevallen is, hoe dicht het einde nabij schynt. Oudesluis ontvangt n.1. Schagen en nu moge het waar zijn, dat Schagen tweemaal in deze afgeloopen week geslagen werd, terwijl Oude sluis een harer aUerbeste wedstryden speelde, het is een kamp tusschen twee naburen met allen aankleve van dien. Het is nog niet zoo lang geleden, dat Oudesluis in Schagen een 31 nederlaag leed. Het moge dan al on- waarschijnlyk klinken, Oudesluis hoede zich voor onderschatting van haar gasten, anders kon de zege best nog eens in gevaar komen. B.K.C. heeft het in onze oogen nog wat moeiiyker. Zij betreedt Zondag het gemeente- lyk Sportpark in Wieringerwaard, waarby de Polderschen, hoe veel beter ze er dikwijls voorstonden, steeds op de meest verwoede wyze party werd gegeven. B.K.C. is thans nu Tauber en De Schipper wel weer gemist zullen moeten worden heusch niet in zoo'n vorm, dat we haar zonder meer als favoriet durven aanwyzen. Het zal weer een felle stryd worden met alle onzekerheid, die nu eenmaal om dezen wedstrijd zweeft. H.R.C. 2 bezoekt Atlas. De Racers zullen hun best wel doen om te winnen, want door dat ze BKC nog thuis krijgen is hun rol nog niet uitgespeeld. We hebben het gevoel, dat Atlas opnieuw de vlag moet stryken. De kampioensstryd. In Castricum wordt Zondag de stryd be slist.: C.S.V. ontvangt Alcmaria 2, die even veel punten hebben. C.S.V. heeft het terrein- voordeel. Zal dat beslissen? D.T.S. bezoekt Uitgeest. Als D.T.S. wint, biyft haar kansje op de derde plaats be staan. Maar dan moet Alcmaria 3 Zaterdag van Alkm. Boys 2 verliezen. Afdeeling E. De eenige wedstryd is H.R.C. 4Succes 2. Reeds by geiyk spel is Succes 2 definitief hekkesluiter. Slechts wanneer Succes 2 van de Racers zou winnen en daarna Petten zou kloppen, zouden de Wieringers nog met H.R.C. 4 gelijk kunnen komen. Dit lijkt ons echter zeer onwaarschijniyk. Afdeeling K. De stand ziet er, na het uitvallen van J.V.C. 2, wel even anders uit. Atlas 2 boert er één verliespunt op vooruit, want ze liet voor enkele weken een veer tegen de Juliana- dorpers. Maar aan den anderen kant is het toch weer geen voordeel voor de Atlas-ploeg, want het einde van de competitie is nu voor haar concurrent, het leidende B.K.C. 2, zoo veel dichter bij gekomen. Atlas 2, dat boven dien nog moet zien Helder 4, dat by haar op bezoek komt, er onder te houden. Waar van we lang niet zeker zyn. Afdeeling R. Oudesluis 2 biyft thuis wel baas over Wie ringerwaard 2, terwyl Werkdorp Nieuwe- sluis thuis te sterk is voor Barsingerhorn. Adsplranten. In afd. O. wint H.R.C. a van Succes a (10 uur). In afd. P. ontbrandt opnieuw de groote stryd tusschen H.R.C. d en Oudesluis a, maar nu in Den Helder. Zullen de gasten revanche nemen en de kansen alsnog doen keeren? (11.15). H.R.C. e ontvangt Helder c (12.30). Deze zullen elkaar weinig ontloopen. ZONDAG 5 MEI 1940. Hilversum L 1875 en 414,4 m. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NRV. 7.45—11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek (gr.pl.). 9.50 Gereformeerde Kerkdienst. Hierna: Orgel concert. 12.15 Reportage. 12.45 Berichten ANP. 1.00 Letterkundige causerie. I.20 KRO-Melodisten en solist. 2.00 Godsdienstonderricht. 2.30 KRO-Kamerorkest. (3.003.20 Gramo- foonmuziek). 5.05 Gewijde muziek (gr.pl.). 5.50 Hersteld Evangelisch-Lutherache Kerk dienst. Hierna: Gewyde muziek (gr.pl.). 7.45 Berichten. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen. 8.15 Koninklyké Militaire Kapel. 9.00 Radiotooneel met muziek. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Epiloog. II.0011.30 Esperatnolezing. Hilversum II. 301,5 m. 8.55 VARA. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 6.30 VPRO. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Berichten. 9.05 Tuinbouwhalfuurtje. 9t35 Orgelspel. 10.00 Berichten. 10.01 Toespraak „De beteekenls van het agrarisch weekend van de Nederlandsche Gemeenschap". 10.20 Gramofoonmuziek. 10.40 Declamatie. 11.00 „Lentebloemen", operette. 11.30 Rosian-orkeat. 12.00 „Onze Weermacht", cyclus. 12.25 Disco-nieuws. (Om 12.45 Ber. ANP). 1.00 AVRO-Amusementsorkest. 1.30 Causerie; „De gesproken mailbrief'. 1.50 Gamelanmuziek (opn.). I.55 Declamatie. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Concertgebouworkest en solisten. 3.30 Reportage en gramofoonmuziek. 4.30 AVRO-Dansorkest. 4.55 Sportnieuws ANP. 5.00 VARA-orkest. 6.00 Sportpraatje. 6.15 Sportnieuws ANP, gramofoonmuziek. 6.30 Causerie over Shakespeare's „De Storm" en declamatie. 7.00 Nederlands Hervormde Kerkdienst 8.00 Berichten ANP, mededeelingen. 8.20 AVRO-Amusementsorkest, solisten en het krontjong-ensemble „Bintang Timoer". 9.30 Radiotooneel. 10.10 Omroeporkest en solisten. II.00 Berichten ANP, 11.10 Orgelspel. 11.2512.00 Dansmuziek (gr.pl.). MAANDAG 6 MEI 1940. Hilversum L 1875 en 414,4 m. NCRV-ultzending. 8.00 Berichten ANP. 8.05 Schriftlezing, meditatie. 8.20 Gramofoonmuziek (9.30—9.45 Geluk- wenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Christelyke lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek. (12.00—12.50 Be richten. Om 12.30 Berichten ANP). 12.45 Orgelconcert. 1.30 Consonanten en gramofoonmuziek. 3.00 Causerie over kamerplanten. 3.30 Godsdienstige samenkomst. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.15 Kinderuur. 6.156.55 Fluit, piano en gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Vragen in verband met het Hemelvaarts feest. 7.45 Gramofoonmuziek. Zy legde haar hoofd in haar handen en probeerde alles uit te leggen. „Ja, hy volgde my. Nee, hy heeft mij niet aangesproken en ook niet geprobeerd, my tegen te houden er is cigenlyjc niets ge beurd. Maar hy heeft een gezicht als van een rat en handen als... o, vreeseiyke handen. Als van een gorilla. En ik kon myn zenuwen niet meer de baas biyven ik herinner mij ni'et meer wat ik tegen de menschen op het consulaat gezegd heb. Ik veronderstel, dat hy voor mij het postkantoor uitgegaan is, anders stond ik daar nog in die telefooncel te bibberen. Maar ik kan mij niet herinneren, dat ik teruggeloopen ben; ik schaam my ont zettend." Meneer Massiter liep de kamer weer op en n.eer, eenmaal, tweemaal, zy wachtte op den derden keer, waarop hy iets zou zeg gen... Hij deed het ook. „Ik stel nu dit voor. Je zult al pe krachten noodig hebben en op het oogenblik heb je die niet. Ga naar bed en ga slapen, dan zal ik in myn eentje naar het Ellistcrhuis gaan. Om verschillende redenen is dat het beste, want we weten niet..." Hy zweeg, zyn gezicht was vastberaden. „Nee. zy zullen my niet volgen. Eerstens om dat ik een taxi neem. die ik aan den privé- ingang van den manager laat voorkomen natuurlyk heeft hy dien en in de tweede plaats omdat dengene. waarvoor wy op moe ten passen, niet zal veronderstellen, dat ik op de hoogte ben van jouw zaken. Dus Tor- rance, wil je dat doen naar bed gaan en uitslapen?" „Als u my op uw eerewöord wilt belooven, dat u my wakker zult maken als u terug komt," „Dat zal ik doen." „Dan ga ik naar bed. Dat zal wel het beste zyn." Er klopte iemand op de deur... Torrance die in diepen slaap lag, bewoog en trachtte te ontwaken. Zy deed wanhopige pogingen wakker te worden, maar het lukte niet. Het kloppen hield echter aan, zy vocht tegen haar slaap, trachtte zich te bewegen en iets te zeggen, en toen was zy plotseling wakker; de kamer was koud en ongezellig en meneer Massiter stond op de deur te bonzen. Vlug trok zy een peignor aan en liet hem binnen. „Wat heb je my laten schrikken!" ver weet hy haar, „ik dacht... van alles. Ben je heelemaal in orde?" „Best", verzekerde Torrance hem. zy was werkeiyk heelemaal opgeknapt. „Ik heb myn heele leven lang nog niet zoo zwaar geslapen." Zy ging naar het raam en gooide het open. „De manier waarop ik my heb ingesloten is een laatste biyk van myn zenuwen," en zy voegde er aan toe, „maar nu ben ik weer heelemaal rustig". „Mooi zoo! Dat hebben v/e noodig! Kunnen we nog praten, Torrance, of is het te laat." zy keek naar de klok. Al over midder nacht! Zy moest uren en uren geslapen heb ben! En wat was er met meneer Massiter ge beurd? Zy deed het middenlicht op en schrok van zyn vermoeid gezicht. „Nu bent u doodmoe," zeide zy, „ik ben ontzettend egoïstisch geweest, om u alles te laten doen. Wilt u vyf minuutjes wachten? En nu is het uw beurt om wat cognac of zoo iets te drinken." „Ik zou er best zin in hebben. Ik heb geen tyd gehad om aan eten of drinken te denken, vanaf het oogenblik, dat ik hier ben weg gegaan. Zou je denken, dat we binnen de grenzen van de etiquette biyven, indien ik voor ons beiden wat eten op je zitkamer bestel?" „O, beslist! Ik ben uitgehongerd!" Zy pakte hem by zijn arm, toen hy wilde weggaan. „Meneer Massiter!" „Uh-m?" „Hebben ze den Professor gevonden?" en toen hy ernstig knikte: „Dood?" „Ja." Zy dwong zichzelf verder te vragen. „Gewurgd?" „Ja." De geweldige handen van den man met het rattengezicht kwamen haar weer voor oogen. Zy kreunde. Maar nu kon zy zich beheer- schen, zy was weer flink. Enkele minuten later zat zij naast hem. „Ik heb dat huis vlug genoeg gevonden", zei meneer Massiter, terwyl hy aan de koude kip begon, „ik vertelde den gérant, dat ik een verslaggever trachtte te ontloopen en hy smokkelde my als een pak cocaïne naar bui ten. En de chauffeur deed zyn uiterste best om er voor te zorgen, dat we niet gevolgd werden. Het huls was stil genoeg, toen wy er eenmaal aankwamen. Een paar oude be dienden, die nog steeds wachtten op de thuiskomst van den Professor en een hond. die in de gang lag. Dat deed my het ergste vreezen, wanneer je bedenkt, wat ik al wist. Ik wilde juist myn naam noemen, toen er een auto voorreed de politie. Zy begonnen da delyk met het personeel en mij iedereen /ragen te stellen, de chauffeur stond naast my en vertaalde alles. Het scheen, dat zij om de een of andere reden geloofden, dat Ellister iets overkomen was. Meer zeiden zy niet." 8.00 Berichten ANP, internationaal over zicht, herhaling SOS-berichten. 8.25 Christ. gemengde zangvereeniging „Lauwerecht" te Utrecht en toespraken. 9.25 Bel Canto. (9.359.50 Uitslag wedstryd „Een kans"). 10.00 Berichten ANP, actueel halfuur. 11.25 Gramofoonmuziek. Ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. Hilversum II. 301,5 m. Algemeen programma verzorgd door de VARA. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 8.00 Berichten ANP, gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwyding. 10.20 Residentieorkest (opn.). 10.35 Declamatie. 10.55 Clavecimbel en gramofoonmuziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 VARA-orkest. 12.45 Berichten ANP, gramofoonmuziek. 1.00 VARA-orkest. I.301.45 Gramofoonmuziea. 2.00 Utrechts Stedelyk orxest (opn.). 2.20 Gramofoonmuziek. 2.45 Rosian-orkest 3 30 Zang en piano. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.30 Orgelspel. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.20—7.00 VARA-orkest. 7.05 VARA-Kalender. 7.20 Voor de jeugd. 7.30 VARA-orkest. 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Berichten ANP. 8.15 De Stem des Volks (Amsterdam), Utrechts Stedelyk orkest en solisten. 9.00 Interview. 9.15 Rosian-orkest. 10.00 De Ramblers. 10.30 Orgelspel. II.00 Berichten ANP. 11.1012.00 Gramofoonmuziek. Postduivenvereeniging „Hollands Noordpunt" Op Zondag 28 April j.1. werd door boven staande vereeniging de eerste wedvlucht ge houden vanaf Breda. Afstand 151.809 km. Aan dezen wedstrijd werd door 221 vogels van bovengenoemde vereeniging deelgeno men, zoodat er 44 prysvUegende en 32 punten- vliegende duiven voor het te vervliegen kam pioenschap aanwezig waren. De vogels, die om 8 uur te Breda zouden worden gelost, werden door het zeer slechte weer langs de geheele vluchtiyn om 4 uur in vryheid gesteld. De heer Scholten toonde de eerste 2 vogels en wel om 16.40.01 en om 16.40.12. De prijsvliegende vogels met vermelding van het aantal behaalde punten zyn als volgt: Scholten 1. 2, 13, 17 met 99 punten; Mes- sink 3, 5, 27 met 67 p.; Riemers 4, 8, 11, 14, 20, 22, 25, 32, 36, met 95 p.; v. Pelt 6, met 27 p.; v. 't Hert 7, 19, 21, 24 met 64 p.; P. v. Leeuwen 9, 15, 28 met 50 p.; Rietveld 10, 40 met 23 p.; Steijn 12, 28. 41 met 27 p.; Brand 16, 29 met 22 p.; Felkcrs 18, 39 met 15 p.; Koger 23, 26, 38, 42 met 22 p.; Gies- bers 29, 33 met 11 p.; Mulder 34. 35, 43, 44 met 5 p.; Tetenburg 37, met 1 punt. Zondag 5 Mei wordt gevlogen vanaf Til burg, afstand 157.235 km. Torrance wreef met haar hand over haar oogen. Wat zy zich van haar tocht naar het postkantoor herinnerde, was vaag, maar er was iets gebeurd, dat haar niet te binnen wilde schieten. „Blykbaar kun je in Parys wel een levende persoon opsporen, maar het is heel iets an ders om een lyk te vinden. Ik bedoel dit: Hiervoor zyn twee verschillende afdeelingen en hoewel .e eerste alles op haar gemak doet, zit er by de tweede vaart achter. En of die Franschen logisch zijn!! Zy redeneeren zoo: als er iemand vermoord is, dan nemen zij aan, dat zyn naaste familieleden het gedaan hebben. Bestaan die niet. dan zeggen zij, dat zyn personeel het gedaan heeft. Zijn die on schuldig... en nadat zy zoo ongeveer een uur tegen elkaar hadden staan gillen en acteeren, moeten zy wel aannemen, dat het personeel er niets van af wist dan nemen zij aan, dat hij weggelokt is en dat hy door een vreemdeling vermoord is geworden. Zij wis ten, dat hij een afspraak had om te gaan dineeren..." „Met Gerald!" „Dat wisten zij toen natuurlyk nog niet. En ik heb het hun niet verteld. Maar ze zoch ten de huizen na langs den weg, dien Ellister nemen moest, om naar de Métrc te gaan en binnen twee uur vonden zy hem, in een af gesloten en leege garage. Door het raam heen zagen zij hem liggen en braken de deur open. HU droeg een smoking en de brief van Gerald, waarin hy de invitatie aannam, zat in zyn zak. Ze hadden hem gewurgd, waar- schynlijk in den tuin van de villa." „Zij, zij denken toch niet dat Gerald „Wacht nou even. Een ding tegelijk. De politie zocht en vond den makelaar, die het leegstaande huis in handen had en hy her innerde zich, dat de sleutels aan iemand ge geven waren, om het te bezichtigen; zy wa ren voor vyf uur dien middag teruggebracht. Waarschyniyk was dat die kerel van jou met dat rattengezicht en die handen. Voor vUf IJ"06 'n °om Julius om en nabij nabij negen uur vermoord!" Zy aten zwygend. Wat krankzinnig eigen- lyk, dacht Torrance, om hier koude kip te eten en koffie te drinken en bijna onverschil lig: te praten over den moord op twee oude mannen. De een om vijf uur. de ander om negen uur. Het had inderdaad negen uur ge- F^oravond toen zij Hilfoot betrad. Indien het werkelijk gisteravond geweest Wordt vcrvolqd.

Schager Courant | 1940 | | pagina 14