„Kalasiris" Fa. G. de Waard DAMES! Zaterdag 4 Mei 1940 RAAD KOEDIJK Onbewaakte te Sint Pancras onschadelijk Het CORSET te Alkmaar. Vijf en zestig jaar getrouwd Mm» .Sé Overtollig haar Terlep's Drogisterij Predikbeurten Derde blad Onbewaakte onschadelijk te Sint Pancras. Subsidie voor de R.K. bewaar school. Vier huizen onbewoonbaar ver klaard. De gemeenteraad'vergaderde gisteravond onder leiding van den heer Pesman, bur gemeester, secretaris de heer G. Sloof. De heer Jb. Boon was afwezig wegens ziekte. De notuln van de vorige vergadering wer den ongewijzigd vastgesteld. Nu al! Goedgekeurd is terugontvangen de ge- meentebegrooting voor 1939 en de begroo- tingswijzigingen voorliet dienstjaar 1939; het besluit tot verkoop van grond aan het burgerlijk armbestuur en aan den heer P. Zwetsman. Van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken en Financiën is ingekomen een be sluit om aan de gemeente een voorschot te verleenen van f 2705.en een bijdrage a fonds perdu van f 100.voor den bouw van een woning voor een groot gezin. De bijdrage voor deze gemeente voor den keuringsdienst van waren is bepaald op f 144.63. De benoemde leden der Commissie tot we ring van schoolverzuim hebben hunne be noeming aangenomen Tot secretaris iö aan gewezen de heer P. Zwetsman. B. en W. hebben het losloopen van hon den verboden van 1 Mei tot 1 Juli 1940. Van Ged. Staten was een nota van opmer kingen ontvangen betreffende de gemeente- rekening 193S. B. en W. stelden voor, de ge vraagde wijzigingen aan te brengen en. de rekening opnieuw vast te stellen. Aldus besloten. Voor de bewaarschool. Het R.K. Kerkbestuur van den H. Lau- nentius te Oudorp verozcht om 'n bijdrage voor de kinderen uit gemeente Koedijk die de bewaarschool te Oudorp bezoeken. B. en W. stelden voor f2.50 per jaar en per kind toe te staan. Op de vraag van den heer Kramer deelde voorzitter mede, dat twaalf kinderen deze school bezoeken. De heer Groen deelde mede, dat het gaat om kinderen die nog juist niet den zesjari gen leeftijd hebben bereikt, zoodat zij niet op de lagere school kunnen worden toege laten. Het voorsel van B.* en W. werd aangeno men. Het P.E.N. zond een nieuw straatverlich tingscontract ter goedkeuring in, waardoor dn gemeente ongeveer f 200 per jaar minder zal moeten betalen. B. en W. stelden daar om voor, met dit nieuwe contract accoord te gaan. Na eenige opmerkingen nam men dit voor stel aan. De heer S. Smit verzocht, hem ontslag te willen verleenen als lid van de commissie v. toezicht op het lager onderwijs. B. en W. stel den voor, het ontslag te verleenen onder dankbetuiging voor de aan de gemeente be wezen diensten. In deze vacature bevelen zij aan: 1 K. Mol, 2 C. B rouwe r. De lieer Mol werd met 1 stemmen geko zen. De heer Brouwer had 1 stem. Het aftredende lid van de commissie, de hr. C. Stoffers, werd herkozen. De heer Schut had twee stemmen. De heer A. Lugtighcid verzocht een bijdra ge te mogen ontvangen van f 33.per jaar. in de buskostcn voor zijn dochtertje voor het bezoeken van een bijz. school te Krabbendam Aldus besloten. De Nationale Commissie tegen het Alco- holismo verzocht, een voorstel aan de Kroon te willen doen, om het maximum aantal ver loven A voor deze gemeente op nul te bepa len. B. en W. stelden voor, dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Aangenomen. Van den Minister van Binnenl. Zaken is bericht ontvangen, dat aan den heer P. Hartland 'n premie van f 78.88 zal worden verleend voor verbetering van een woning, mits de gemeente een bijdrage van f 118.33 .verleent. Na een paar korte opmerkingen werd al dus besloten. De beide aftredende armvoogden, de hee- ren F. Hes en C. J. vap der Ham werden herkozen. DE ONBEWAAKTE OVERWEG VERDWIJNT B. cn W. stelden voor, het gedeelte laan in de wijk St. Pancras in onderhoud bij de Ned. Spoorwegen, aan het openbaar verkeer te onttrekken, waardoor de onbewaakte over weg in die Laan komt te vervallen. De heer Cramer juichte dit voorstel toe. Het is treurig, dat daar het bekende onge luk is gebeurd. De lieer Groen vroeg wiens eigendom de ze weg is. De voorzitter: Van de gemeente en 't wordt onderhouden door de Banne. De spoorwegen breken de overgang op. De weg naar die paar huizen blijft bestaan. Voorzitter deelde mede, dat het plan is, om het zoo tc maken, dat men nog alleen over den overweg v. d. Achterweg moet, wel ke ook misschien bewaakt wordt, door hoo rnen of een bclsignaal. De heer Groen las een verslag voor van den Raad van Sint Pancras, waarin wordt medegedeeld, dat deze overweg bewaakt wordt dat de boomen van de halte bediend zullen worden, maar dat de Raad van Koe dijk de beslissing heeft. Voorzitter: Dat is niet heelemaal juist. Zon stonden de zaken toen niet. De heer Schuur verwonderde zich er Over, dat er zeen bezwaar is gekomen te gen de opheffing van den weg. daar het voor vele nanwonenden wel heel wat onge rief zal geven. Spr. \indt het tamelijk wat, dat nu binnen een kort tijdsbestek twee wegen worden weggenomen. Het heeft spr. ook verwonderd, dat de Spoorwegen de boomen weer in gebruik zullen stellen zooals in den Raad van St. Pancras werd medegedeeld. Voorz. zeide, dat eerst nu klachten zul- ien kunnen worden ingediend. Doordat de Bleekerlaan goed begaanbaar wordt ge maakt, zullen de nieneohen naar den Ach terweg niet behoeven om te rijden. De N.S. hadden wel het voornemen, dat de overweg daar waarschijnlijk bewaakt zal worden. De heer Hart bracht hulde aan de Ned. Spoorwagen voor de medewerking en aan de burgers, die eenig ongerief voor lief ne men om het gevaar te verminderen Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. Onbewoonbaarverklaring woningen. Verder stellen B. en \V. voor, de woningen Kanaaldijk 6, 56, 57 en 58 onbewoonbaar tc verklaren, in verband met de van den Hoofdinspecteur der Volkshuisvesting ont vangen adviezen. De toestand, waarin deze huizen verkee- rcn. moet wel heel slecht zijn! De heer Mol vroeg of een der bewoners in een gemeentewoning mag wonen. Voorzitter antwoordde, dat dit nog op de huur vastzit. Het is wel moeilijk, van de vastgestelde huurprijzen af te wijken. Er moet een mouw aangepast worden. Met 't B.A. zal hierover gesproken worden. Het voorstel werd na nog eenige discus sie, aangenomen. Nog meer leges. B. en W. stelden voor, de legesverordening aan te vullen met leges: voor ventvergun ningen f 0.50 per maand, f 2.50 per jaar; voor muziekvergunningen f 5.per jaar; verlenging van het sluitingsuur f 0.25 voor elke verlenging; het aanvragen van bui- tenlandsche paspoorten f 0.50; het aan vragen van verlenging van buitenlandsche paspoorten f 0.50; bewijzen van Nederlan derschap f 0.50; het aanvragen hiervan f 0.50. Wel muziek, maar niet te veel Het is niet de bedoeling de „vaste" mu zikanten te treffen doch om te voorkomen, dat kermisklanten de gemeente komen overstroomen met hun goede gaven. Na eenige besprekingen volgde aanneming van de toevoeging. In verhand met de wijziging van de reke ning 1938 en de zoo juist. aangenomen voor stellen, die geld kostten, werd de begrooting 1940 gewijzigd. Na rondvraag, owelke niets opleverde, volg de sluiting. A.a. WOENSDAG 8 MEI, van 10.30 tot 3.30 is CORSETIÈRE in onze zaak aanwezig. geeft U behalve een onmisbare steun oen heel goed figuur. Gratis advies zonder eenige verplichting. Leverantie Ziekenfonds A.A.Z.Ak. SCHAGEN. SCHAGEN MARKTOVERZICHT. Voor een verzette markt, Woensdag in plaats van Donderdag viel de aanvoer hard mee pl.m. 600 stuks rundvee aangevoerd. De handel in vette koeien was vlug, duur. Van koeien kwam de hoogste noteering op 320 gld. werd berekend op 44 ets per pond, is gekocht door slager Oosterman alhier, af komstig van den heer Lucht van Texel. Ook kan vermeld worden dat de zelfde slager een vet kalf kocht voor 90 gld. Een vette Schot werd gekocht door slager M. Dekker N. Nic- dorp voor f 280. werd pl.m. 42 ets. per pond afkomstig van den heer W. Govers Lutjewin kel. De handel in kalfkoeien was matig. Hoogste noteering f 230— Veel geldckoeien aangevoerd. Deze handel was wel iets terug bij de vorige week, toch door de groote aan- vocrl ang niet slecht De handel in pinker was matig. Nuchtere kalveren prijshoudend, handel goed. Oude vette schapen 2435 gld. handel iets minder. Alle overhouders werden nu direct niet verkocht, dus een kalme han del. De handel in vette varkens was niet wild. hoogste notecring 61 ets. per kilo. Han del in biggen was mafig. Schrammen niet aangevoerd, beste zeugen met biggen aan gevoerd, deze golden van 140—210 gld. De handel in kippen en konijnen goed. Bokken en geiten wilden ze ook weer koo- pen. Het was Woensdag een pracht markt. EEN BELANGRIJKE VERGADERING Op 21 Mei heeft de vergadering plaats van „Hollands Noorderkwartier" in het N.H. Kof fiehuis tc Schagen. Deze vergadering heeft een bijzondere be- teekenis, daar de heer dr, Bieroma het be kende Tweede Kamerlid voor de Liberale Staatspartij zal spreken over de werkloos heid on de werkverschaffing in verband met den toestand in den landbouw. Naar wij ver nemen zijn verschillende autoriteiten uit on ze omgeving uitgenoodigd deze bijeenkomst bij te wonen. KEURING STIEREN. Bii de op 10 Mei a.s. te houden keuring ingevolge het sticronreglemcnt zullen uit deze gemeente 12 stieren ter keuring wor den aangeboden. HAVENVERKEER. Gedurende de maand April werd de havei bezocht door 44 schepen, waarvan 1 me J een inhoud van 117 ton. geladen met turf;' 13 met een inhoud van 50S ton, geladen met steen en steenslag; 1 met een inhoud van 212 ton, geladen met tarwe; 16 met een inhoud van 500 ton, geladen met stuk goed; 4 met een inhoud van 136 ton, ge laden met vee; 2 met een inhoud van S77 ton, geladen met zand; 2 met een inhoud yan 30 ton. geladen met ijzer; 1 met een inhoud van 279 ton. geladen met kunst mest; 2 met een inhoud van 50 ton, gela den met steenkool. 2 schepen met een in houd van 80 ton kwamen ledig binnen. BURGERLIJKE STAND. Overleden: Neeltje de Wit, wed. van A. Brak. oud 71 jaren. Geboren, ondertrouwd en gehuwd: geene. POLITIE. Gevonden: 2 rijwielplaatjes. 1 blauwe muts. Verloren: handkap van een rijwiel. WERKLOOSHEID. Het aantal werkloozen bedroeg op 27 April 30, waarvan 2 in steunregeling en 16 in de werkverschaffing. In 1939 bedroeg het aantal 50, waarvan 3 in de steunregeling en 40 in de werkver schaffing; In 1938 was het aantal 106, waar van 32 in de steunregeling en 42 in de werkverschaffig. Het aantal werkzoekenden bedraagt thans 35, t.w. 1 letterzetter, 12 grondwer kers, 2 timmerlieden, 1 stukadoor, 3 losse arbeiders 14 landarbeiders 1 bloemistknccht en 1 metselaar. VERGUNNINGEN EN VERLOVEN DRANKWET. Het aantal vergunningen bedraagt per 1 Mei 1940 19, terwijl het maximum 16 be draagt. Aan vergunningsrecht is over 1939- 1940 ontvangen 1502,50. Het aantal verloven A bedraagt op den zelfden datum 14 met een maximum van 16 en het aantal verloven B 8. Aan verlofs- recht is over 1930-1940 ontvangen 362,50. BOUWVERGUNNING. Door B. en W. is aan den her P. de Boer notaris, vergunning verleend tot verbouw van het door hem aangekochte perceel aan de Stille Laan. LEERLINGEN O.L. SCHOOL. Na de toelating per 1 Mei a.s. bedraagt het aantal leerlingen aan de O. L. school 272. SCHAGEN—NIEUWS. Zondag 5 Mei: Oudesluis 1—Schagen L 2 uur. Vertrek per eigen gelegenheid. J. J. Slikker. Joh. BremeiyrL. Schoorl. A. de Wit, S. Grooies, H. Middelbeek. D. Schoorl, Jb. Ypey, G. Booutjes, J. v. Ben, J. Peetoom. Reserves: voor C. de Moor; achter G. C. Anneveldt, J. Weeland. Voor Schagen 2 was vastgesteld een thuis wedstrijd tegen J. V.C. 2. Of dit door gaat is nog niet bekend, daar officieel nog niet bekend is of J.V.C. 2 zich werkelijk heeft teruggetrokken. Bij wel doorgaan worden de spelers nader door den secretaris aange wezen. Op Schagen 1 rust de sportieve plicht zich in Oudesluis zoo goed mogelijk te verweren. Wij twijfelen niet of a.s. Zondag zal Schagen zijn huid duur verkoopen. Intusschcn zijn de puntjes hard noodig Schagenezcnü BARSINGERHORN ONDERWIJS. Aan het Gemeentebestuur is door den Minisetr van Onderwijs. Kunsten en We tenschappen toestemming verleend tot aanstelling van een 3en onderwijzer van bijstand aan de O.L. school te Kolhora. KEURING BUITENGEWOON DIENSTPLICHTIGEN. De keuring van buitengewone dienstplich tigen der lichtingen 1936 en 1937 uit deze gemeente zal plaats hebben te Winkel op 27 en 28 Mei a.s. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Sape, zoon van Luitsen Kooistra en van Saakje de Jong; Comelis Johannes, zoon van Geert Lammert Bos en van Adria- na Johanna de Mooij; Albert, zoon van Gerrit Vis en van Annigje van der Wal. Ondertrouwd: Alewijn Bijpost, oud 24 jaar, landarbeider, wonende te Zijpe en Aaltje Oostindiën, oud 19 jaren, zonder beroep wonende te Barsingerhorn: Jacob Houttuin oud 22 jaren, metaalbewerker, wonende te Krommenie enMaartje Groot, oud 20 jaren zonder beroep, wonende te Barsingerhorn. Getrouwd: Alewijn Bijpost ep Aaltje Oost indiën. Overleden: Jan Liefhebber, oud 90 jaren, weduwnaar van Antje Prins; Gerrit Bruin, oud 59 jaren, weduwnaar van Gezina Vink INGEKOMEN PERSONEN. Ingekomen Mw. F. Bijlsma van Noord- Scharwoude naar C 85; D. de Vries en ge zin van Wonseradccl naar Haringhuizen D 15; A. de Groot van Ubergen naar A 96 Mej. Ge Bakker van Zijpe naar Kreil C 62 echtgen. F. C Xauts van Zijpe naar A 57; H. Kok en gezin van Emmen naar Waard- polder G 36. Vertrokken: A. J. Bruin en gezin naar Wie ringerwaard E 20; G. Sijtsma naar Menaldu- madcel, Berlikum; J. Borft en getin naar Bergen, Kerkcdijk 23; echtg. A. de Veer n. Anna Paulowna, Nic uwe weg; Mej. J. van Leijen naar Den Helder, Willem Beukelsz- straat 3; N. Bakker naar Schagen, Zeege- buurte; G. Kugel naar Breukelen, Dudok <k Witstraar 19; J. Grave en gezin naar Zijpe, Oudesluis, ark; A. Kou wen berg en gezin n. Schagen. Landbouwstraat C 112 J. P. Spaans en gezin naar Amsterdam. Rijnstraat 90 hs; C. Kaan en gezin naar Anna Paulowna, Veerweg 14: Jb. Vriend naar Hoorn, Wester- dijk 18; R. Uitterdijk en gezin naar Wierin- genverf, Oosterterpweg K li. (Zitting van Vrijdag 3 Mei.) Z ij p e. IK LAS HET IN DE SCHAGER COURANT. Op 12 Maart jl. had verd. J. B. uit Zijpe 750 Kg. samengesteld voeder doen vervoe ren zonder geleidebiljet. Verd. voerde ter verdediging aan dat zijn zoon P. B. het voeder per vrachtauto had vervoerd en dat het doen vervoeren volgens hem niet strafbaar was. Hij had bovendien een Regeeringsbon voor het vervoeren van 1050 Kg. Er is proces-verbaal opgemaakt te St. Maarten door de heeren Nap en. de Koning. Controleurs van de Landhouw-Crisiscentrale nietwaar? informeerde de Kantonrechter mr. Boerrigter? Dat is zoo. erkende verd. Als U een geleidebiljet had voor 1050 Kg., dan mocht U dat niet splitsen, merkte de Ambt. van het O.M., mr. de Brueys Tack op. Te kwader trouw was ik niet, want: k wist dat niet en hoorde pas later, dat het niet mocht, aldus verd. De Ambtenaar, vordering nemend, had ook niet den indruk, dat er geknoeid was en eischte daarom een geldboete van f8 subs. 8 dagen. Is het voer in beslag genomen? wilde mr. Boerrigter weten. Verd. antwoordde ontkennend, doch hield vol dat het doen vervoeren niet strafbaar was. Ambt. O.M.: Die wijsheid heeft u zeker van Mr. Buiskool? Verd. (lachend): Nee, dat heb ik in de Schager Courant gelezen. Maar ik dank u voor uw compliment. Doen vervoeren staat niet in het mengvoederbesluit van 1931. Kant.: Ik ben er zeker van, dat dat er wel in staat. Verd. zeide, dat mr. Buiskool een andere meening was toegedaan. Ja; beweerde Mr. Boerrigter, Mr. Bulskool is altijd tegen het Openhaar Ministerie, waarmede ik niet wil zegge,n dat hij het niet weet, hoor! De Ambtenaar die intusschen het Meng voederbesluit heeft laten halen, voegt verd. toe: Zeg dan nu maar aan Mr. Buiskool, dat in art. 1 van het besluit staat, dat ver voeren ook is „doen vervoeren". En daar gaat het hier om. De Kantonrechter zal vandaag over een week schriftelijk vonnis wijzen. St. Maartensbrug. ADRIAAN MiOEST DE BON WEG BRENGEN. Voor een soortgelijk geval moest terecht staan de fouragehandelaar P. A. K. uit SL Maartensbrug, die op 9 Maart door dezelfde controleurs te St. Maarten was gesnapt, om dat hij in een auto een aantal zakken meng voer vervoerde zonder geleidebiljet. Dat is wel zoo, zei verd., niaar m'n biljet lag kant en klaar in m'n kantoortje. Toen ik weg wou rijje. had ik nog een ander te doen en heb toen vergete het biljet mee te nemen. Adriaan, een jongetje van tien jaar, die bij me in de auto zat, zou het gaan hale, maar de controleurs benne mee gegaan cn hebbe gezien, dat de zaak in orde was. De Ambt. van het O. M. eischte f 12.— boete subs. 10 dagen hechtenis. Das wel hoog, vond verd. De Kantonrechter was het blijkbaar met die opvatting eens en veroordeelde verd. tot f 5 boete subs. 3 dagen. Broek op Lancendijk. GEEN LICHT! Welgemoed fietste de landarbeider G. K. uit Broek op Langendijk op 27 April des avonds om kwart voor 12 door de Dorpsslr. aldaar, toen hij plots werd aangehouden. Po litie! Het bleek, dat de man in stikdonkeren nacht zonder voorlicht reed. Da's nog nooit gebeurd, zeide verd. Mijn electrischel antaarn was defect, maar toen ik thuis kwam draaide ik bovenop een schroefic an en zei tege nie vrouw: Kijk nou d'er is; nou doet-ie et! Mijn achterlichie brandde. fo of 5 dagen was de eisch van Mr. de Brueys Tack. Da's veels te hoog; meende verd. Ik heb een oogenblikkie niet nagedacht en ik ben werkloos. Ik zal gelooven wat U zegt, zeide mr. Boer rigter en U daarom ditmaal veroordeelcn tot f 1.— boete, subs. 1 dag hechtenis. Dank U vrindclijk zeide verd. die ijlings het zaaltje verliet, bang vermoedelijk, dat de kantonrechter zich nog eens bedenken zou En hiermede was de zitting welke net drie kwartier had geduurd afgcloopen. ANNA PAULOWNA VAN EWIJCKSLUIS. Het was op 2 Mei 1875, dat Arie Brands en Aaltje Blaaubocr, thans wonende Stoom- weg 1, nabij Van Ewijcksluis met elkaar in den echt verbonden werden en dus her dachten deze beide oudjes Hemelvaartsdag, zij het in engeren familiekring, .hun 65 jarig huwelijksfeest. Hij als bijna 87-jarige, zij als 87-jarige. V Van deze 65 jaar hebben zij er 53 in Anna Paulowna doorgebracht, nJ. het eer ste jaar na hun huwelijk, waarna zij eerst naar Zijpe en vervolgens naar Schagen trokken, om in 1888 weer in Anna Pau lowna terug te keeren en nu voorgoed. Sinds 1904 hebben zij zich in den Stoom weg gevestigd. Wat hun familieleven aangaat, van de zes kinderen, uit hun huwelijk ontproten, zijn er thans nog vier in leven, waarvan drie gehuwd. De jongste zoon, die 54 jaar oud is, woont nog hij zijn ouders in. Ofschoon de gezondheidstoestand van het echtpaar Brands zeer lang gunstig is ge weest, waren er in de laatste jaren in dat opzicht nog al eens moeilijkheden. Brand# sukkelde nogal eens met de beenen en loopt daardoor wat moeilijk. Zijn vrouw heeft echter in den afgcloopen winter een leelijken knoei gehad. Zij is geruimen tijd ernstig ziek geweest en was daardoor en kele maanden bedlegerig. De laatste weken is zij echter weer tamelijk wat opgehaald, zoodat zij nu weer een paar malen per dag eenigen tijd op kan zitten. Als zooveel anderen zijn ook deze beide oudjes gedurende hun geheele hmvelijksduur op de Schager Courant geabonneerd ge weest! Laat ons eindigen met beide oudje* ook verder goede gezondheid toe te wenschen! BREEZAND. HET WAS EEN ANDER. Nader blijkt ons, dat op de foto van de eerste steenlegging van de O. L. School niet oud-burgemeester Lovink, doch de heer ar chitect Saai te zien is. HARENKARSPEL DIRKSHORN. HET LEVEN IN! Per I Mei hebben zich 10 leerlingen aangemeld aan de O.L. school alhier, ter wijl 1 leerling de school heeft verlaten. Reeds eerder hadden 3 jongen® de school verlaten, welke thans de Ambachtsschool te Alkmaar bezoeken. LANGENDIJK BROEK OP LANGENDIJK. De eerste tomaten werden aan de L.G.C.* veiling aangevoerd door de Gebr. Kooij van Sint Pancras. Ze brachten 90 cent per kilo op. op gezicht, armen en beenen verdwijnt onmiddellijk door DULMIN ONTHA- RINGSCRÊME. Volkomen onschadelijk. Prijs per tube 85 cent. Hoogzijde Schagen NIEUWE NIEDORP VOOR DEN DOKTER! De keuring voor buitengewoon dienst plichtigen van de lichtingen 1936 en 1937 zal voor deze gemeente plaats hebben op 28 Mei a.s. Hun aantal bedraagt 9. ZIJPE ST. MAARTENSBRUG HERSTEL VLOTBRUG GEGUND. Het herstellen van den vlotbrug is bij overeenkomst gegund aan den heer Kooi man te Harlingen voor f 17100. W ARMENHUIZEN GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, K. Mink. slaagde voor het eindexamen Middelbare Handelsschool te Alkmaar. TEXEL. MOOI SUCCES. Op het gehouden hondsconcours van Chr. Harmonie- en Fanfarecorpsen te Wieringer- meer, behaalde het corps van Oosterend onder leiding van den heer Cor Bremer een eersten prijs. ZATERDAG i MEL Ned. Herv. Gemeente. Schoorl, 's av. 8 uur. Gemeente avond, alle- dag-kerk-ontmoeting. Lichtbeelden. Koor zang. ZONDAG 5 MEL Ned. Herv. Gemeente. Schoorl. 's av. 7.30 uur, Ds. Boeke. Buiten gewone Zangdienst. Cantate 44 van J. S. Bach. Groet, zie Schoorl. Alkmaar, in de Unie, voorm. 10 uur, de heer A. Visser, van IJmuidcn. 's Av. 7 uur, de heer Korp. Verkammen, Jur, Cand. Rijksuniversiteit. Julianadorp, geen dienst wegens ziekte. Evangelisatie. Schagerbrug, voorm. 10.15 en nam. 6.45 u., de heer A. Romein, v. Vlaardingen. LEEUWARDEN, 3 Mei. Kaas. Sleutelkaas 7—23, Nagelkaas 7 23, Goudakaas 3032, Edammerkaas 19 34, aanvoer 2217 Kg. Commissie 80. Eierhandel. Kipeicren: aangevoerd 23.000 Kg., prijs 3Vi—4.40 ct.p er stuk. Eend eieren, aangevoerd 300 Kg., prijs 3.25—3.50 ct. per stuk. Pluimvee. 25 Slachthanen f 0.60—1, 50 alachtkippcn 0.60—1.20, 75 jonge hanen 0.70 —1.25 per stuk. Vcreeniging van Zuivelmaatschappijcn. - Edammer kaas 20 plus 10—10.50. 40 plus 17—18. Goudsche kaas 20 plus 10—10.50. 40 plus 17—18. Volvette 40 plus 22.50-23.50. Broodkaas 40 plus 17—18. Leidsche kaas 20 plus 10.5011. Stemming flauw. ALKMAAR. 3 Mei. Kaasmarkt. Aangevoerd: 27 stapels, zijnde 87.000 Kg., Fabriekskaai kleine f 19, Boerenkaas kleine 18.50. Handel matig.

Schager Courant | 1940 | | pagina 9