De Führer voeit zeil zijn troepen aan Gunstige vooruitzichten EUPEN EN MALMEDY Generaal Weygand opperbevelhebber voor Finland d"k De grootste zorg der Fransche regeering Hulpverleening aan geëvacueerden Amsterdamsche Een tocht langs de Grebbe-linie Uoei&at De competitie Voldoening in Dultschland over hnn inlijving. Er liecrscht in Duitschland voldoening over het decreet van den Führer, dat wij gisteren plaatsten, waarbij de bij het dic taat van Vereailles van het Duitsche Rij-k afgescheiden gebieden Eupen, Malmody en Moresnet weer bij het Rijk worden ge voegd. De „Völkischer Beobachter" schrijft, dat de Führer een oud onrecht uit den weg heeft geruimd, dat te Vera&illes Duitsch- land werd aangedaan. Op de conferentie van Parijs in 1019 heeft België niet de meest weerzinwekkende «vo- tiveering deze gebieden weten los te krij gen, aldus het blad, en deze roof werd door het diktaat van Yersailles bevestigd. Reeds eerder hadden de Belgen zich te Eupen, Mialmedy en Sankt Vith genesteld en de bevolking geterroriseerd. Deze bevolking zou, overeenkomstig de bepalingen van het verdrag, liet recht hebben haar wensch te kennen te geven tot welken staat zij wilde behooren. Inp laats van een eerlijke stem ming, welke zooals steeds is gebleken uit de verkiezingen voor parlement en ge meenteraden, een groote meerderheid voor terugkeer tot Duitschland zou hebben uit gewezen, legden de Belgen openbare lijsten aan en wie het waagde hierop in te teeke nen, kon er zeker van zijn, dat hij binnen korten tijd uit het land werd verwijderd. België is nooit zeker van dit bezit geweest en het heeft nooit aan stemmen ontbroken, die aanraadden het gebied terug te geven. Doch toen de Belgische regeering eens geneigd scheen hiertoe over te gaan, werd zij door Parijs hierin gehinderd, aangezien Frankrijk wonschfc, dat dit deel van den Kifel een Belgisch bolwerk tegen Duitsch land zou zijn. De Belgen hebben zich hier aan gehouden. Toch werd dit voorveld van de vesting Luik snel veroverd. De echt Duitsche bevolking van dit ge bied, groot 10.% vierkante kilometer met 62000 inwoners, heeft zich nooit accoord verklaard met dc overweldiging van 1920 en steeds verlangd naar het rijk terug te kceron. De Duitsche troepen werden op 10 Mei met gróotc vreugde ontvangen. Moresnet telt slechts enkele vierkante kilometers. Een deel hiervan werd bij het vaststellen van de grenzen vanlSlö verge ten en werd later neutraal gebied ver klaard, Thans is het ook bij het rijk ge voegd. Gamelin op zij geschoven Churchill ontevreden De Fransche Staatscourant publi ceert twee verordeningen van het mi nisterie van OoTlog en Landsverde diging, namelijk: Ten eerste: het opperbevel van de strijdkrachten te land wordt opgehe ven. Ten tweede: generaal Weygand wordt benoemd tot chef van den ge- neralen staf van de iandsverdedt- ging, in de plaats van generaal Ga melin, en bovendien wordt hij be noemd tot opperbevelhebber voor alle deelen van het oorlogstooneeL GENERAAL WEYGAND. Over het voorspel van deze ingrijpende wij ziging zegt D.N.B. het volgende: Oneenlgheld. Hoewel over de dringende besprekingen, die Churchill Donderdagavond te Parijs heeft gevoerd, natuurlijk geen enkele ambte lijke mededeeling is verstrekt, winnen de ge ruchten veld, volgens welke het tot tètx opgewonden discussie tusschen den Kngelschen minister-president en in het bij zonder den chef van den Franschen genera- len staf Gamelin is gekomen. De reden van het plotselinge vertrek van Churchill naar de Fransche hoofdstad was, zooals hekend. de door den strijd aan de Dvleünie en dien tusschen Maubeuge en Sedan veroorzaakte ernstige situatie, die reeds Donderdag als zoodanig werd erkend. De toestand, zooals t«rtn r»od<» was, maakte volgens de Fran sche militaire instanties een volledige her ziening van de strategische plannen der Ge allieerden noodzakelijk. In het bijzonder zou generaal Gamelin nadrukkelijk er op hebben gestaan te erkennen, dat het er voor het Fransche leger thans alleen op aankomt den Franschen bodem te beschermen en Frank rijk te behoeden voor een lot, dat het in 1911 ten deel is gevallen. Naar men verneemt, is generaal Gamelin er niet in geslaagd, zijn mcening ingang t< doen vinden; veeleer moet het Churchill, die den steun van den Franschen generaal Ge orges heeft gekregen, gelukt zijn, de opvat ting aannemelijk te maken, dat het er voor al op aan komt de Duitschers van de Fran sche en de Belgische kust af te houden, daai het verlies van deze kust Duitschland in vei band met de in dat geval openstaande moge lijkheden in staat zou stellen den oorlog snel te beëindigen. Naar men voort verneemt is het verschil van meening, dat daardoor tus schen de leidende Engelsche instanties met een deel van de liooge Fransche officieren eenerzijds, en de generaal Gamelin met een deel van de officieren van den Franschen generaleri staf anderzijds is ontstaan, nog niet overbrugd, hetgeen de operaties van de Geallieerden ongunstig beinvloed. Veldmaarschalk Göring Generaal-veldmaarschalk Göring heeft gis teren tijdens een kort verblijf in Berlijn het woord gevoerd voor de Duitsche pers. De maarschalk prees de geweldige presta ties van de valschermtroepen en der uit de lucht gelande troepen, die het hébben klaar gespeeld in den rug der vijandelijke stellin gen de hoofdpoort in de Vesting Holland open te houden. „Wat zij gepresteerd hebben in de dagen, totdat de vereeniging met de opmarcheerende troepen zich had voltrok ken, is", aldus onderstreepte Göring, „een waar epos. Zij stonden bloot aan de krachtig ste aanvallen. Dagen- en nachtenlang ston den zij bloot aan het zwaarste vijandelijke ur tillerievuur. Fransche troepen, Engelsche oorlogsschepen en,Engelsche bombardements vliegtuigen, groote deelen der Nederlandsche strijdmacht, waren tegen deze dapperen ingc zet Desondanks hebben zij dc hun door den Führer opgedragen taak volmaakt uitge voerd." Op de vele hem gestelde vragen, hoe het mogelijk is geweest., dat het Duitsche luchtwapen in zoo ongelooflijk korten tijd de superioriteit in de lucht op de Weste lijke tegenstanders kon verkrijgen, ant woordde de generaal-veldmaarschalk in het kort: „Het ligt mij niet gelijk mijn collega's in Engeland en Frankrijk zulks doen met groote woorden te spreken over «le ontzaglijke successen van het luchtwapen. Ons luchtwapen doet zijn plicht. Niet met woorden, doch met daden heeft het dc su perioriteit in de lucht verworven. Deze su perioriteit zal het behouden. Werk van den Führer. Vervolgens schetste Göring de prestaties van de Duitsche weermacht in de laatste tien dagen en de gevechten hij het doorbrc ken van de vijandelijke wecrstandlinies en bij de verovering der 6tcrke vestingen Luik. Antwerpen. Namen en Matvbeugo Het Duitsche volk, zoo vervolgde hij, weet dat het ook hier dc Führer is, die deze successen mogelijk heeft gemaakt. Zijn ge niale leiding heeft de basis gelegd voor al le successen. Het Duitsche volk kerrt zijn Führer. De geweldige kracht van de Duit sche volksgemeenschap is zijn werk. Als de erootslc staatsman van onzen tijd is hij in de laatste jaren, zonder gebruik te maken van de wapens, een uitbreider van het Rijk geweest als geen enkel Duitsch staatshoofd ocrit te voren. In zijn persoon vereenigden zich de leiding van een staatsman en het geniale kunnen DE FINNEN WERKEN MET MAN EN MACHT, OM ECONOMISCH ER BOVENOP TE KOMEN. Finland heeft hij monde van zijn leidende persoon lijk heden na het •luiten van den vrode met Rusland verklaard, dat het thans weder wil werken en opbouwen. In dit artikel wordt 'n blik geworpen op de bron nen waaruit het kan putten, oon xich economisch te herstellen van de door den oorlog geslagen won- Finland bezit groote mogelijkheden om zich op economisch gebied verder te ont wikkelen. De eigenlijke grondslagen van dc volkshuishouding hebben door den oorlog niet geleden. Zij zijn onaangetast gebleven. Ondanks zijn groote oppervlakte is hot slechts dun bevolkt: 11 inwoners per vierk. K.M. Van zijn uitgebreide gebied is 73 bedekt met bosschen en hierdoor zijn wij tegel ijk aangeland bij de kern van de mogelijkheid tot economisch herstel, want het hout is de ruggesraat van het Finsche economische leven. Hoewel de industrie zich in de laatste jaren sterk heeft ont wikkeld, is Finland toch vóór alles een lan«H»ouw*taat gebleven. 60 pet van dc bevolking is werkzaam in landbouw- en van een veldheer. Door onophoudelijk den ken en ontwerpen van plannen heeft de Führer het geniale plan van den veldtocht ontworpen. Evenals het plan en de uitvoe ring van den veldtocht in Polen en de koen heid der actie in Noorwegen is ook dit plan zijn oereigen werk. De Führer bezit, zooals nauwelijks een ander vóór hem, twee nood zakelijke eigenschappen van den grooten veldheer. Hij beschikt over een omvangrijke kennis op militair en technisch gebied. De Führer is een man van de practijk en een tegenstander van alle phrasen van een studecrkamerstratcgie, welke niets van 't front afweet. Hoeveel is er niet geschreven en gesproken over omsingelingstheorie, ver nietigende veldslagen, enz. Hier heeft een man tijdens den veldtocht in Polen veldsla gen geleverd, die wel de grootste vernieti gende veldslagen in de goheele oorlogsge schiedenis zijn, en op dit oogenblik voert diezelfde man veldslagen waarvan de uit werking den tegenstander zeer spoedig dui delijk zal worden. Slechts door fabelachtigen arbeid ontstond dit geniale veldtocht-plan, dat in weinige «lagen onze legers tot dicht bij de kust heeft gebracht en dat o.eral, waar onze weer macht toeslant, de'vijandelijke stellingen be dwingt. Op grond van zijn ervaringen als ge woon, strijdend soldaat in den wereldoorlog, heeft hij al zijn bevelen dusdanig gegeven, dat deze successen met de geringste verlie zen konden worden behaald. Wat het Duit sche volk steeds voorzien en gehoopt heeft, namelijk, dat in zijn moeilijkste uur de Führer met zijn genie ook de militaire ope raties zou leiden, is tot prachtige zekerheid geworden. Daarom zien wij, zoo besloot gene raal-veldmaarschalk Göring zijn uiteenzet ting, in vol vertrouwen de eindoverwinning te gemoet DE VEREISCHTE STEMMING ONDER DE BEVOLKING TE BEWAREN. Strenge maatregelen tegen stakende arbeiders. De voornaamste zorg van de Fransche re- gcering is. behalve «le militaire toestand, dc stemming onder de bevolking, zegt het D.N.B. Verschillende oproepen worden uit gevaardigd. waarin de regeering de bevol king bezweert rustig te blijven en vooral de paniekstemming nog niet te verhoogen door willekeurig naar het binnenland te vluch ten. Gistermiddag werd een uiterst scherpe waarschuwing uitgevaar digd tegen het feit, dat personeel of eigenaars industriebedrijven in den steek laten zonder daartoe toestem ming van de overheid te hebben. Vooral de arbeiders, die vakwerk verrichten in de bcwapeningsindu- trie worden gewaarschuwd hun post niet te verlaten. De autoritei ten hebben gedreigd met een on barmhartig optreden. Gisteren is een reeks werklieden gearres teerd. die geen gevolg hadden gegeven aan het voorschrift, dat wapcninilustrieën ook des Zondags werken. Eenige uren na het optreden van den nieuwen minister van Binncnlandsche Za ken, Mandei was een prefect afgezet en de voornaamste functie der Sureté Nationale gewijzigd. De pers eischt de schepste maat regelen tegen het verspreiden van geruch ten en verwijt de overheid, voedsel aan de paniekstemming te hebben gegeven, door b.v. te Parijs plotseling het taxi. en autobus verkeer te hebben stopgezet, auto's te heb ben opgevorderd en'straten te hebben afge sloten. zonder het publiek eenige verklaring te geven. Hoezeer men het tempo der bewapening wil verhoogen. blijkt wel daaruit, dat men onverwijld oe uit België gekomen vluchte lingen in de wapenfabrieken wil laten wer ken. boschbedrijf, 17 pet. in de industrie en aan verwante beroepen, 4 pet. in den handel, 4 l>ct. in het vervoerwezen en de rest in andere beroepen. De Finschc regeering had dc laatste jaren zich hoofdzakelijk toege legd op dc ontwikkeling van den land bouw, met het gevolg, dat de behoefte aan graan in elk geval door den Finschen landbouw kon worden gedekt, evenals dc behoefte ann vlcesch en vet. Aan zuivel producten had men zelfs een overschot weten te bereiken, dat kon worden uitge roerd. Finland Houtland. Zooals wij reeds opmerkten, is Finland vooral een houtrijk land. Dc in de bosschen belichaamde voorraden zijn enorm. Onge veer 90 pet. van dit hout bestaat uit naald hout: daarnaast spelen de herken een voorname rol. Uiteraard is de houtindustrie buitengewoon sterk ontwikkeld aan den zoom «ier bosschen. Zangmolens, cellulosefa brieken en papiermolens vormen de voor naamste onderdeden. Aanvankelijk werd veel hout geëxporteerd voor de bouwerij, doch dit vormt thans nog slechts een on belangrijk onderdeel. Men legt zich nu hooftlzakclijk toe op het vervaardiigen van cellulose en papier. Finland heeft door den vrede aanmerkelij ke verliezen geleden, doordat het een groot, met bosschen bedekt gebied aan Rusland heeft moeten afstaan, alsmede verschillende groote fabrieken, die het hout verwerkten. Men troost zich evenwel met de overweging, dat er nog hout genoeg is overgebleven. Ge lukkig is er geen akkerland verloren gegaan, want dit zou moeilijker te vervangen zijn ge weest. Rijkdommen ook onder den grond. Niet alleen boven, doch ook onder den grond bezit Finland onmetelijke rijkdommen De bodem levert hoofdzakelijk zulke meta len op. waaraan de oorlogsindustrie behoefte hoeft. De kopermijnen van Outokumpu zijn de grootste van Europa. Men schat den voor Den Haag geeft een halva ton. De gemeenteraad van Den Haag hield gistermiddag onder voorzitterschap van burgemeester mr. S. J. R. de Monchy een openbare vergadering, waarin het epoed- voorstel aan de orde kwam om een crediet van f 50.000 toe te staan voor hulpverlee ning aan geëvacueerden enz. Na toelich ting door den wethouder ir. Febcr wond het voorstel z.h.s. goedgekeurd. koopmansbeurs Nog geen noteeringen. Op de Amslerdamsche Koopmansbeurs, die gisteren was heropend, werden nog geen notccringen opgemaakt. Een bijzondere correspondent van de Prov. Overijssclsche en Zwolsche Courant geeft van een tocht langs de Grebbe-linie de vol gende beschrijving: Het zwaartepunt lag op het gedeelte tus schen Wageningen en Rhenen. De Grebbeberg was tijdens de mobilisatie in een vesting herschapen en daarachter bevond zich een reservegarnizoen, dat in den stijd werd geworpen bij een feilen te genaanval van onze troepen, die het terrein heroverd schijnen te hebben, maar het na een aanval van nieuwe Duitsche afdeelin- gen weer moesten achterlaten. Wat achtergebleven is. is een slagveld, dat in zijn verlatenheid een schokkcnden aanblik biedt. Het Roode Kruis had hier door het weghalen vart de gewonden en het transport der slachtoffers reeds een deel van zijn arbeid verricht, en ook was men reeds doende met het opruimen van de ra vage. maar tot op dat oogenblik was de stroom van 't Duitsche leger nog geen mo ment onderbroken, nog steeds rolden dc le- gerafdeelingen over den wég. De opmarsch was nog hoofdzaak, het opruimingswerk kan eerst later volledig ter hand worden genomen. Niet alleen is hier het veldgeschut volle dig in werking geweest, zoowel aan Duit sche als aan Nederlandsche zijde, maar ook gevechten van man tegen man moeten hier gevoerd zijn in al hun verschrikkelijkheid. Op verscheidene plaatsen bevonden zich langs den weg nog kanonnen, omringd door. de hulzen van de verschoten granaten, mu nitieresten van beide partijen. Naast de kanonnen lagen hier en daar de slachtoffers de gesneuvelde bcdieningsmanschappen, in de nabijheid de lijken der paarden. Over hoop geschoten auto's, wagenresten, totaal vernielde fietsen en motorrijwielen lagen bij tientallen langs den weg. Wij verlieten de gebaande wegen en be gaven ons in gezelschap van een Duitschen Roode Kruisarts in het land ter zijde van den weg. Hier liggen de loopgraven, waar onze troepen den Grebbeberg verdedigd hebben. Mitrailleur-trommels, technische hulpmid delen. materiaal, verbandmiddelen, van al les ligt hier nog. achtergelaten toen de te rugtocht een aanvang nam. Ook hier talrij ke gesneuvelden. Duitschers en Nederlan ders naast elkander, omringd hier en daar door de scherven van Duitsche en Neder landsche handgranaten. En dit alles is dan nog slechts voorterrein. Het valt evenwel op, dat de Nederlandsche stellingen betrekkelijk weinig door het ge schutvuur hebben geleden. De kazematten zijn ten deele beschadigd en vernield, dc loopgraven eveneens, er voor liggen granaat scherven. stukken metaal, in het schoots- raad erts op minstens 20 millioen ton; de mijnen zijn staatsbezit. De ertsen bevatten i% koper. In 1938 werd hier 352.000 erts ge wonnen, dat naast koper 1800 kg. zilver en 150 kg. goud bevatte, alsmede tal van andere nevenproducten. In het Zuiden van Finland, bij Orijiirvi, bevindt zich eveneens een ko permijn, welke naar schatting 700.000 ton be vat. Dit bezit evenwel slechts een k«>perge- lialte van 1%. Toch is de exploitatie loo- nend, omdat het erts tevens lood en zink be vat. De regecring laat het bodemonderzoek nog steeds voortzetten en men acht het waar schijnlijk, dat ook elders nog kopererts zal worden aangetroffen. De grootste zorg ba ren de vervoermiddelen, want het wegennet in het geheele uitgebreide gebied het is ongeveer even groot als Duitschland na het verdrag van Yersailles is slechts 33.000 k.m. lang en het spoorwegnet niet meer dan 5438 km., terwijl zoowel wegen als spoorwe gen door den oorlog sterk hebben geleden. Nikkel in het Hooge Noorden. Over de nikkelmijnen bij Pctsamo behoe ven wij niet uit te weiden; zij hebben door den oorlog genoegzaam bekendheid verwor ven. Ook hier moet de oorlog echter onbere kenbare schade hebben veroorzaakt, welke in ieder geval tot aanmerkelijke vertraging in'dc exploitatie moet leiden. Dit is een vraagstuk, dat de Finsche regeering nog veel hoofdbrekens zal kosten, te meer omdat zij de mijnen had verpacht aan een Canadee- schc maatschappij. De tijd zal moet lccren, in welken zin dit probleem kan worden op gelost. Verder bevat de bodem nog op tal van plaatsen verschillende metalen, welker nut echter voor een groot deel zal afhangen van de mogelijkheid, om de productie te ver voeren. Ook wat in- en uitvoer betreft maakt Fin land een goed figuur onder de Europeeschc landen. Het laat zich aanzien, dat het land er in zal slagen om zich na verloop van tijd er weder bovenop te werken, vooral gezien de rijkdommen des lands en den aard van het volk. Zooveel is zeker, dat de vooruit zichten gunstig zijn. Wij vernemen, dat omtrent een hervatting der competitie nog geen beslissing is ge nomen, daar de besprekingen tusschen het bestuur van den K.N.V.B. en de overheid nog niet tot een definitief resultaat hebben geleid. j™! veld tientallen kooien en paarden, er tus schen in, buiten de stelling, hier en daar een lichte mitrailleur, ernaast wederom dg bedieningsmanschappen. De verliezen. Het hevigst is op den Grebbeberg zelf ge streden. Hier zijn de verliezen groot ge weest, De cijfers, die ons genoemd werden, ook door Duitsche officieren, waren hoog, doch loopen te sterk uiteen, dan dat wij zou den kunnen denken aan het noemen ervan. Het spreekt overigens vanzelf, dat een juiste verlieslijst nog niet gepubliceerd kan wor den. Wat dc Nederlandsche verliezen betreft, kan slechts het volgende worden opgemerkt. Het ligt voor de hand, dat de Nederlandsche troepen, die hier. naar dc Duitsche officie ren ridderlijk erkenden, zich met leeuwen moed verdedigd hebben, ernstige verliezen hebben geleden. Zooals het echter steeds gaat in stellingsgevechten heeft ook hier de aanvaller in een veel moeilijker positie ver keerd dan de verdediger en de Nederland sche verliezen werden dan ook nog betrek kelijk gering genoemd. Vast staat, dat het grootste deel onzer troepen zich heeft kun.-' nen terugtrekken, toen bleek dat de stelling onhoudbaar was. Later zijn in het achterland en in dc Be tuwe talrijke krijgsgevangenen gemaakt, toen eenmaal de capitulatie was geschied. Nog Woensdagavond lagen de meeste forten in de Betuwe onbeschadigd en met de be zetting volkomen intact. Het merkwaardige is, dat achter Rhenen niet meer gevochten is. Eist (Utrecht) heeft nauwelijks meer geleden. Het achtergelegen gebied evenmin. Wel moet bij Tiel fel zijn gevochten, evenals bij Veenendaal. Langs den weg vindt men overal nog groo te hoeveelheden uitrustingsstukken, achter gelaten uniformen, wagens en wat dies meer zij. Op den weg is duidelijk het inslaan van de granaten zichtbaar, de noodrantsoenen, blikken groenten en vlecsch, doozen choco lade, liggen langs den berm. Er heerscht op vele plaatsen een volledige verwoesting. Het zelfde beeld, dat men kent uit de beschrij ving van oorlogsboeken biedt het slagveld hier. Het heeft geen zin, dieper in détails te treden. Laat het genoeg zijn, dat wij diep geschokt dit tooneel van .den strijd hebben verlaten en dat het totaalbeeld, ook dat van de verwoeste plaatsen Wageningen en Rhe nen van dien aard was, dat wij met ge schokte zenuwen en een gevoel van zware vermoeidheid onzen toch nog tot Zeist heb ben voortgezet en daarna huiswaarts zijn ge keerd, omdat, naar ons verzekerd werd, bij Utrecht niet gestreden was. Inderdaad bleek de weg tot Zeist nor maal. Geen vernielde huizen meer, geen slachtoffers, hier graasde het vee rustig in de weide. Op den terugweg. Op den terugweg werden wij herhaaldelijk langen tijd opgehouden door de-van Zeist tot aan Arnhem bijna onafgebroken ons land binnenrukkende Duitsche legercolon- nes. In dc richting Arnhem trokken lange marschformaties Nederlandsche krijgsge vangenen, allen ontwapend, begeleid door enkele Duitsche soldaten. Het waren de troepen uit Renkum, Lcersum, Doorn, Drie bergen, alsmede uit de Ncder-Bctuwc, die zich Dinsdagavond, toen het capitulatiebevel kwam, hebben overgegeven. De gevangenen bleken diep onder den in druk van de overgave. Zij wisten niet, dat op andere plaatsen de Duitsche stoottroe pen reeds diep in de stellingen waren door gedrongen en onder meer bij Rotterdam een doorbraak hadden geforceerd. Velen hun* ner konden hun ontroering moeilijk be dwingen. Allen verkeerden in een neer slachtige stemming. In Ouwehand's Dierenpark te Rhenen* Bekend is bij Rhenen Ouwehand's Dieren park, dat de laatste jaren een ^an de voor naamste toeristencentra in dit deel van het land was. Dc Grcbbe-stelling liep hier dwars doorheen. Door het geheele park waren prik keldraadversperringen aangebracht en loop graven gegraven. Wij bobben er een kijkje genomen. Ook hier is fel gestreden. De gebouwen bij den. ingang zijn in vlammen opgegaan. Luid klonk ons het geschrei der vogels, die wellicht enkele dagen zonder voedsel waren geweest, in de ooren. Naar ons werd medegedeeld, ziin de wilde dieren, die zich nog in het park bevonden, doodgeschoten met het oog op het gevaar, dat hun aanwe zigheid opleverde in verband met de moge lijkheid van vernieling van de afrasterin gen. Verduistering moet blijven Overtreders zullen streng worden gestraft Wij vernemen, dat streng zal worden opge treden tegen degenen, die met de verduiste ring 's avonds en 's nachts niet al te nauw nemen. Vooral aan de achterzijde van huizen ziet men soms nog telkens even licht in een keu ken opgaan. Dit is roekeloos en het is in hot belang van dc geheele bevolking, dat aan liet verduisteren streng de hand wordt gehouden Het -is een uitdrukkelijk gebod van dc offici- ecle instanties. Veemarkt te Rotterdam De burgemeester van Rotterdam maakt he kend. dat dc veemarkt in Rotterdam op de gebruikelijke wijze en dagen zal worden ge houden. Het vee kan uil de richting Kralin gen worden aangevoerd.

Schager Courant | 1940 | | pagina 2