Hel watfen-schandaa voor de r Churchill zeide Engeland de waarheid! Roosevelt of het Congres? Zwitsersch-Duitsche luchtgevechten Verwijdering tusschen Turkije en Griekenland Duitsche bladen over ChurchiU's rede NAAR HUIS Italië voor verduistering gereed Eerst in de brand en toen in het water Treinverbinding met Duitschland weer intact Motorrijtuigenbelasting Men wachtte op dt krijgsgevangenen Bepalingen voor het groot verlof „Een meesterwerk van koele be rekening, oordeelt de Engelsche pers." jy NIEUWE KABINETSWIJZIGING OP HANDEN? De Engelsche bladen van gisteren staan goheel in het teckcn van de door Churchill In het Lagerhuis uitgesproken redevoering, zegt het D.N.B. De Daily Mail noemt de rede een meester werk van koelo berekening. De Daily Tclc- graph is van opvatting, dat Churchill de na tie de volle waarheid heeft gezegd. Hij heeft het noch aan aanmoedigingen laten ontbre ken, noch de bevolking den omvang van de catastrophc in Vlaanderen verborgen. De Daily Herald merkt op, dat uit de gisteren door Churchill afgelegde verklaringen eindelijk do verouder de zinswendingen zijn verdwenen, welke de natie slechts hadden willen irooston. Do bevolking weet, zoo gaat het blad voort, dat het land thans zwaar moet boeten voor het geen door vroegere regeeringen is verzuimd. Men heeft thans geen tijd om de verantwoordelijkheid daar voor vast te stellen. Het Is echter verontrustend, wanneer leden van het laatste kabinet, die verantwoor delijk zijn voor de catastrophe, nog zitting hebben in de huidige regee ring. Men kan in dit opzicht het ver leden niet eenvoudig laten wat het is. De zaak moet veeleer door het parlement worden onderzocht. Dat zal geschieden in de geheime zitting van het Lagerhuis op Dinsdag a.s. Het Lagerhuis zal niet aarzelen ver dere wijzigingen in het kabinet te eischen, wanneer het ze noodig acht. Dc Daily Mail schrijft, dat de rcgcering in dc geheime zitting van liet Lagerhuis haar plannen voor de verdediging der Britsche eilanden hekend zal maken. Daaronder be vinden zich ook maatregelen voor de „vol strekte wurging der vijfde colonne". in den commentaar van do Times op de rede van Churchill wordt gezegd: „De ocea nen en zeeën behooren aan ons en onze rij ken zullen voortgaan Hitler te bestrijden." De wensch van president Roosevelt om het recht te krijgen, de Nationa le Garde te mobiliseeren, vindt ba de V.S. nogal wat tegenkanting, om dat men van meening is, dat het congres het recht tot oorlogvoering in handen moet houden. Zoo heeft, naar hot D.N.B. meldt, de repu- blikeinsehc afgevaardigde in de marinc-com missie vun den senaat, Fish, in 'n fornieele verklaring aan do pers zich tegen den wensch van president ltooscvclt, dc beschik king over dc nationale garde te krijgen, uit gesproken. Het congres, zoo zeide Fish, mag geen enkele van zijn rechten inzake oorlog .voering aan Roosevelt afstaan. De voorzitter van de marine-commissie van den senaat, Walsh, liccft medegedeeld dat de rcgcering naar zijn mecning op het oogenblik maatregelen voor nieuwe steun punten van verdediging in Midden-Amerika moet nemen. De wettelijke regeling van het recht tot oorlogvoering. In verband met de genoemde wensch van President Roosevelt, wordt eraan herinnerd dat de President volgens de wet de volmacht lieeft, de Nationale Garde te mobiliseeren, wanneer het Congres het bestaan van een noodtoestand uitroept. De president, zoo wordt verklaard, wil liet Congres tijdens de warme zomermaanden niet dwingen in Washington te blijven. Hij houdt ook het uitbreken van een bijzondere crisis in de komende maanden voor onwaar schijnlijk. Niettemin bestaat de mogelijk heid, dat zich een noodtoestand ontwikkelt. Daarom heeft hij het Congres verzocht hem nu reeds die volmacht te geven. Dit betec- kent niet .dat de militie-troepen buiten dc bezittingen der Vereenigde Staten gebruikt zouden worden. Veeleer is men van plan de ze troepen als vervanging, b.v. voor de gar nizoenen in Porto Rico of in de zone van Jiet Panama Kanaal te gebruiken, in geval de aldaar gelegerde geregelde troepen buiten het land noodig zouden zijn. Zwitsersche vliegtuigen vlogen boven Fransch gebied. Berlijn. In kringen der Willielmstrasse word gisteren tegenover persvertegenwoordi gers bevestigd, dat er gevechten tusschen Duitsche en Zwitsersche vliegtuigen hebben plaats geluid, liet staat vast, dat Zwitser- sclie vliegtuigen boven Fransch gebied aan vallen op Duitsche vliegtuigen hebben on dernomen, waarbij een Duitsch toestel bo ven Fransch gebied door Zwitsersche vlieg tuigen is neergeschoten. In het luchtgevecht dat hierop ontstond, werden vier Zwitser sche vliegtuigen neergeschoten. Totdusvor is reeds bij twee van deze vliegtuigen onorn- stootclijk bewezen, dat zij zich boven Fransch gebied bevonden. Zij zijn ook op Fransch grondgebied neergestort. Het diplomatieke onderzoek van dc aangelegenheid is nog gaande. Geen Turksche troepen op Griek- sche eilanden. Volgens met elkander in overeen stemming zijnde inlichtingen uit Athene, die gepubliceerd worden in bijna alle te Rome verschijnende dagbladen, wordt een zekere ont stemming tusschen Turkije en Grie kenland merkbaar. Doze zou haar oorzaak vinden in de weigering der Grieksche regeering om toe te geven aan nieuwe Engelsch—Franschc po gingen tot het uitoefenen van druk, zegt het D.N.B. Ondanks de tegenspraak hecht men In Grieksche kringen groote betcekenis aan het bericht, volgens hetwelk Turkije Grieken land zou hebben verzocht toestemming te geven tot liet aan land zetten van Turksche troepen op eenigc eilanden der Dodckanesos, o.a. Mi til ene en Lcmnos. Naar verder vernomen wordt, zouden de Turken het voornemen hebben zich perina- nen te nestelen op deze eilanden cn zou den zij trachten hun verzoek als volgt te mo- tiveeren: 1. Vermeden moet worden, dat in geval van vijadelijkheden in het Oosten van de Middellandfiche Zee de eilanden in Italiaan- sche handen geraken en daarmede zouden kunnen dienen tot steunpunten voor even- tueele aanvallen op Turkije en dc weste lijke mogendheden. 2. Turkije zou daarmede in staat worden gesteld om met de westelijke mogendheden de territoriale integriteit van Griekenland, dat betrokken is in de Turksche veiligheids zone, te waarborgen tegon agressie. Naar het schijnt zou minister-president Metaxas deze cisch van de hand hebben ge wezen, hetgeen bij de openbare meening, die er aan gewend was 0111 in Turkije een vriend en bondgenoot te zien, merkbare radeloos heid teweeg zou hebben gebracht. Heel andere woorden sprak hij, dan vroeger... Berlijn. Naar aanleiding van de beken tenis, door Churchill afgelegd, dat de ge beurtenissen in Frankrijk en België een ont zaggclijke ramp voor de Westelijke mogend heden zijn geweest, schrijft de „Lokal Anzei- Rcr": Churchill heeft erkend, dat ten aanzien van het dreigende gevaar de waarheid niet langer voor de Britsche natie kan worden verzwegen. Een geest van vertwijfeling klinkt uit zijn woorden, dat Engeland en Frankrijk zich tezamen tot in den onder gang zullen verdedigen. Het dreigend ge vaar, zoo schrijft het blad verder, waarvoor in Engeland niemand meer verantwoorde lijkheid draagt, dan Churchill heeft liet Brit sche lagerhuis nog nimmer zoo duidelijk aanschouwd als op het oogenblik. Het goedkoope optiriiisme, waarmee Duff Cooper in de afgeloopen dagen tot de Eu- gelsche natie heeft gesproken, heeft niet lan ger opgeld kunnen doen. Hoe ver staat deze redevoering reeds af van de gezwollen voor spellingen als: „Engeland zal Duitschland uithongeren", „Engelands vrienden dc Fran- schen zullen de Duitschers overwinnen", en „Engelands vloot beheerscht de zeeën". Hoe groot is de afstand tot de bittere erkenning: „Wij zullen ons tot in den ondergang ver dedigen". (Jok de „Angriff" schrijft: Nu moet Churchill erkennen, dat hij niet meer aan de overwinning van Engeland en Frankrijk, maar aan hun ondergang gelooft. In dit op zicht is Churchill dan ook werkelijk een profeet. Er bestaat voor de Westelijke mo gendheden geen uitkomst meer. Wij laten hen niet meer los. Ten slotte wijzen de bladen er op. dat de door Churchill meegedeelde cijfers over de uit Vlaanderen teruggekeerde Engelsche troe Ze keerden lerug Naar hun huis en hun hof, De ransels gepakt Voor het groote.verlof, Onze soldaten! We kwamen zo tegen. En drukten een hand, Of riepen: „Hallo! Weer terug in liet land? Kom maar eens pralen!- Ze waren gebruind. En wat ruig in 't gelaat, Maar elk op zichzelf, Was een echte soldaat, Trouw aan zijn plichten! Hun kleeding was ruw, En wat stoffig en grijs. De ernst van de groote, Gevaarlijke reis Op hun gezichten. We boden een fiets, Een verblijf voor den nacht, Tot meerder gemak, Vóór de tocht was volbracht, Na verre reizen. En stille voldoening Beloonde de daad: Den dienst, dien we Aan een eenvoudig soldaat Mochten bewijzen! En menigeen, die weer Zijn woning betrad, IIij zag heel het leven Als kost'lijke schat. Na donk're dagen, Maar ook alle moeiten Van 't nieuwe begin, Daar rijzen voor steun, En behoud van 't gezin Zoovele vragen! Vergeten wé nooit. Wie zijn plicht heeft gedaan, Wie midden in 't vuur Aan het front heeft gestaan, Ook voor ons allen! De helden van vroeger, Ze gingen voorbij, Maar vóór ons staan andVeiï, In eind'looze rij. Gewonden, gezonden, En altijd weer zij. Die thans zijn gevallen.! Mei 1010. KROES. (Nadruk verboden). pen en vooral de cijfers over de Britsche ver liezen in geen enkel opzicht met de werkelijk heid overeenstemmen. Men vergelijke deze cijfers aldus de „Lokalanzciger" met de 1,2 milliocn in Duitsche gevangenisschap ge raakte soldaten, om in te zien, dat het on mogelijk is, dat zooveel Engelschen hebben kunnen vluchten. De ltaliaanschc bevolking is door een of- ficieele mededeeling opmerkzaam gemaakt op de voorschriften, die moeten worden op gevolgd in geval „de omstandigheden een verduistering van het land noodzakelijk zou den maken". De bevolking wordt verder op geroepen 0111 de noodigc maatregelen te ne men, teneinde te allen tijde in staat te zijn om terstond eventueel bevolen verduisterings maatregelen te kunnen uitvoeren. DE BELGISCHE KONINGSKINDEREN. Naar het D.N.B. meldt, bevinden de drie kinderen van koning Leopold, prinses Maria Charlotte, oud dertien jaar. prins Boudewijn, oud elf jaar, en prins Albcrt, oud acht jaar, zich volgens berichten in de Franschc bla den, in het kasteel Montal in het departe ment Lot Volgens de zelfde bladen heeft koning Leopold op 25 Mei bevel gegeven zijn kinderen naar Portugal te brengen, hetgeen echter niet gebeurd is. Gisterochtend wilde de 15-jarige dochter van schipper te Z., die met zijn klipperschip in het Spaarne te Haarlem ligt, het fornuis aanmaken. Daar de schoorsteen onvoldoende trok, wierp het meisje een hoeveelheid pe troleum in het fornuis, met het gevolg dat plotseling een steekvlam naar huiten sloeg, waardoor dc kleeren en het haar van het meisje in brand geraakten. Op haar hulpgeroep snelde haar vader toe, die haar. in het Spaarne wierp. Het meisje dreigde nu echter te verdrinken. De vader sprong zijn dochter achterna, doch inmiddels was een familielid met een roeibootje nader bij gekomen. Hij wist beide drenkelingen uit het water te halen en naar den wal te brengen. Het meisje had'ernstige brandwon den over het gehecle lichaam gekregen en haar vader had brandwonden aan de handen opgeloopen. Beiden werden met een zieken auto naar dc Maria-stichting overgebracht en daar opgenomen. De toestand van het meisje is niet levensgevaarlijk. Met ingang van lieden zal trein D 112 van Berlijn naar dén Haag s.s. weer 1 oppen. De trein Vertrekt van Berlijn om 12.57 uur, van Bentlnyni .19.40 uur cn komt in Den Ilaag s.s. aan om 23.50 uur. Van morgen af, zal ook dagelijks weer een doorgaande verbinding in omgekeerde richting tot stand worden gebracht n.1. door trein D. 111, die 0111 6.0G uur van Den Haag s.s. vertrekt en om 10.14 uur in Bcntheim cn om 17.19 uur in Berlijn aankomt. Geen nieuwe Nederlanders meer Naturalisatie-aanvragen opge schort. In verband met dc gewijzigde omstandig heden hier te lande is ten departemente van Justitie de behandeling van nog aanhangige naturalisatie-aanvragen opgeschort. Nieuwe aanvragen behoeven niet tc worden inge diend. Rechterlijke vonnissen uitgesteld In verband met de nieuwe ver- ordening. In verband met de nieuwe verordening van den Führer, waarbij niet meer wordt rechtgesproken in naam der Koningin, maar Jn naam van hot recht", is de uitspraak van alle arresten cn vonnissen van dc rechterlijke macht acht dagen uitgesteld. Dc betreffende verordening publiceeren wij elders in dit nummer. Ook gedeeltelijke terugbetaling. Dc K.N.A.G cn de A.N.W.B. deelen het volgende mede: Reeds eerder werd door het ministerie van Financiën bepaald, dat voor opgelegde motorrijtuigen terugbetaling zou kunnen gesfchicdcn van vooruit betaalde motorrij tuigenbelasting van 1 Juni 1910 af tegen in levering van de motorrijtuigen belasting- kaart Thans ontvingen bovengenoemde vereeni- gingen bericht van het ministerie van Fi nanciën. dat eveneens een zeer tegemoet komende regeling is getroffen voor de mo torrijtuighouders, die slechts vergunning hebben gekregen een beperkt aantal malen of dagen met het motorrijtuig tc rijden Aan hen kan teruggave worden vérlccnd van betaalde motorrijtuigenbelasting in ver- houding van liet aantal dagen, waarover de kaart loopt tot het aantal dagen, waarvan wordt aangetoond, dat zij niet met het motorrijtuig op don openbaren weg hebben kunnen rijden. De vierde kamer der rechtbank te Am sterdam, gepresideerd door mr. J. Boon heeft gisteren een aantal strafzaken behandeld te gen kleermakers, verdacht van verduistering van watten, bestemd voor de vervaardiging van militaire uniformen. Ook ccnige opkoo- pers stonden terecht, verdacht van heling. De eerste verdachte was een 32-jarige man uit Dicmen, bedrijfsleider van bet confectie bedrijf van zijn vader, gevestigd te Amster dam. Hem waren groote partijen stoffen en wat ten ter beschikking gesteld om duizenden uniformen te vervaardigen. In de meeste gevallen waren tc veel pakken watten ver strekt cn een aantal confcctionnuirs, o.w. de ze verdachte, beschouwde dit overschot als „speer". Speer is dc rest van verstrekte stof fen, enz., die door de kleermakers als liun eigendom wordt beschouwd. De president vroeg, of verdachte de feiten toegaf. Dat wil zeggen, zeide hij, ik heb die watten gehouden, niet wetende, dat ik een strafbaar feit beging. Ik heb die watten niet onttrok ken aan de uniformen, daar zit voldoende in verwerkt. De directeur van het centraal magazijn voor militaire kleeding. Kapitein P. van der Heiden, die als getuige werd verhoord, ver klaarde, dat met het bedrijf van verd. een contract was gesloten, waarin o.m. was be paald, dat dc afval eigendom blijft van liet Rijk. Maar getuige geeft toe, dat de unifor men die verdachte heeft afgeleverd, goed waren. Requisitoir. De officier van justitie, mr. P. 's Jacob, begint zijn requisitoir in deze eerste zaak, met de opmerking, dat deze kwestie groot opzien in het land heeft gewekt. Maar zij dient hier in de rechtzaal tot de juiste pro porties te worden teuggcbracht. De mecnin- gen liepen sterk uiteen: sommigen spraken van zware misdrijven, anderen van volko men onschuld. Wal toch is hier gebeurd? Nadat de mo bilisatie was afgekondigd, moest in korten tijd zeer veel militaire kleeding worden ver vaardigd. Het particuliere vrije bedrijf moest in ruime mate mede beschikbaar zijn voor de vervaardiging. De militaire overheid ver strekte stoffen en watten. De watten werden niet gesneden afgegeven. Verdachte beweert, dat wat hij heeft overgehouden z.g. „speer" is. dat de confectionpair mag behouden. Wat is het „speer" begrip? zoo vroeg de officier van justitie zich af. Daarover loopen do meeningen uiteen. Het betreft resten, overschotten bij zuinige bewerking. Doch hier beschouwde men als spoer, materiaal, dat heelemaal niet gebruikt werd. Daar mede is do grens van het begrip „speer" overtreden. Deze verdachte heeft belangrijke hoeveelheden onaangebroken partijen ver kocht ten eigen bate. We hebben hier niet te maken met speer, doch met verduisterd goed. Dat de verd. dit niet wist. kan dc officier niet aannemen. Wegens verduistering eischte spr. een ge vangenisstraf van drie maanden. Andere verdachten staan terecht. In den loop van den dag stonden nog acht confectionnairs terecht, voor dezelfde feiten. Ook zij hadden pakken watten weten over te houden hij het maken van de uniformen. De vellen verkochten zij tegen 48 a f»0 ct. per vel, terwijl de waarde ongeveer f 1.45 be droeg. Zij voerden hetzelfde verweer; Het was speer en het is een oud gebruik in onze branche, dat dc opbrengst daarvan voor ons is. In alle gevallen hield de officier van justi tie een zeer kort requisitoir, zich daarbij referecrende aan zijn requisitoir in de eer ste zaak en tegen alle verdachten eischte hij een uniforme straf: drie maanden. In den namiddag kwamen de kooplieden aan de beurt, die de watten hadden opge kocht om ze langs een omweg weer aan het Rijk aan te bieden. Zij wei-den verdacht van heling, subs. schuldheling. De eerste koopman, die in tamelijk groote hoeveelheden niet slechts tc Amsterdam, doch ook tc Delft watten had opgekocht, betoogde, dat hij zelfs niet had geweten, dat er ipilitaire goederen werden verwerkt. Meestal kocht hij snippers c.d. op, doch op zekeren dag bood men hem pakken watten aan. Bij die firma's werkten 40 a 50 men- schen, de watten werden op klaarlichten dag opgeladen en geen oogenblik had hii gedacht dat do goed bekend staande firma hem ver duisterd goed had verkocht De officier van Justitie mr. 's Jacob wees er in zijn requisitoir op, dat hij nooit watten in dergelijke hoeveelheden had opgekocht. Het had hem moeten opvallen, dat er iets niet in orde was. Hij wist heel goed, dat de verkoopers militaire goederen verwerkten. Spr. achtte de schuldheling bewezen en hij requireerde een gevangenisstraf van vier maanden. Dc verdediger Mr. S. B. de Leeuw vestigde er in zijn pleidooi de aandacht op, dat dit kleine koopmannetje onmogelijk kon weten, dat dc groote, goed bekend staande zaken hom van misdrijf afkomstig goed te koop aanboden. Verd. dacht geen moment aan het plegen van een strafbaar feit. PI. achtte noch de heling, noch de schuld heling bewezen. Uiterst subsidalr drong pl. op clementie aan. Ook tegen de andere verdachten, die we gens heling terecht stonden eischte het o.m. vier maanden gevangenisstraf Vonnis 19 Juni. In Oldenzaal hebben vele famlUi leden en bekenden van uit Duitschland terugkeerende krijg» gevangenen, in afwachting vat de komst dezer militairen heele nacht in de buitenlucht doorgebrachtl Zoodra het bericht bekend werd, dat in den loop van Dinsdag een groot aantal Neder- landsche krijgsgevangenen via Bentheim U Oldenzaal zou arriveeren, was een groote groep belangstellenden en nieuwsgierigen uit Oldenzaal en omliggende plaatsen naar Oldenzaal gekomen om getuige te zijn van de aankomst der manschappen. Den gehee- len middag tot laat in den avond waren de wegen vol met fietsende en wandelende man ncn, vrouwen en kinderen, vervuld met de hoop, onder de terugkeerenden echtgenoot, zoon of broer, van wien zij ten hoogste wis ten, dat hij in Duitsche krijgsgevangenschap was geraakt, te ontmoeten. Doch al het wachten was vergeefs. Eerst' werd medegedeeld, dat de vrijgelatenen te voet van Bentheim naar Oldenzaal zouden komen. Later vertelde men, dat zij per trein kwamen, doch er gebeurde niets. Intusschen waren Dinsdagmiddag 25 hoofd en subalterne officieren en onderofficieren, onder leiding van majoor J. C. A. Meyer, voormalig commandant van het eiland Tiiolen, te Oldenzaal aangekomen om do krijgsgevangenen te ontvangen. Verder zijn aanwezig een officier van gezondheid en ka pitein Jonker, voor de uitdeeling der soldij en sergeant-majoor administrateur van der Kaay, voor de registratie. Voor inkwartie ring hij de burgers zijn de manschappen in groepen verdeeld voor de gemeenten Olden zaal, Enschede, Hengelo, en Almelo. Ver wacht wordt, dat de gcheele afwikkeling van een en ander ongeveer een week zal duren. Heel wat wachtende familieleden hebben den vorigen nacht in de nabijheid der grens on der den blooten hemel doorgebracht.. Het aan tal wachtenden nam in den vroegen morgen aanzienlijk toe. Naar wij vernemen, zal te Olj denzaal een volledige keuring plaats hebben, waarbij de plaatselijke doktoren assistentie zullen verleenen. Daarna zullen de man schappen in groepen worden doorgezonden naar Almelo, Hengelo, en Enschede, terwijl de overigen te Oldenzaal zullen blijven. Zij zullen zooveel mogelijk bij particulieren wor den ondergebracht. De Opperbevelhebber van Land- en Zee macht heeft de volgende aanwijzingen gege ven voor de met groot verlof gaande mili tairen. Groot verlof. Met ingang van 5 Juni 1940 kan rekening houdende met de hier onder volgende aanwijzingen door den commandant van elk enkelvoudig oorlogs onderdeel (compagnie enz.) groot verlof wor den verleend aan het nog in werkelijken dienst zijnde reserve- en dienstplichtig per soneel. Voor het verkrijgen van dit groot ver lof moet aan den commandant van het be trokken oorlogsondcrdecl een verklaring van werkgever, familie o.a. worden overgelegd, waaruit blijkt, dat de belanghebbende niet ten laste van de gemeenschap z.al komen. Bedoelde verklaring moet zijn gelegali seerd: a. Door den betrokken burgemeester. b. Voor hen, die in overheidsbetrekking zijn, door het betrokken diensthoofd ter plaatse. Korporaals en manschappen worden alleen met groot verlof gezonden, voor zoo ver noodzakelijke diensten het toelaten. Kaderpersoneel wordt eveneens slechts ten deele verlof gegeven. Ook zal een voldoende aantal (rcs.) offi cieren van gezondheid, (res.) paarden artsen alsmede het noodige geneeskundige en vete rinaire personeel onder dc wapenen worden gehouden. De verlofgangers blijven in het bezit van het oorlogszakboekje en herkenningsplaatjes. Zij, die met groot verlof vertrekken moeten binnen een week, hun volledig adres opge ven aan den burgemeester van hun woon plaats. De militaire goederen, welke worden me degegeven, moeten naar behooren worden bewaard en onderhouden. De tuinbouw neemt steeds grooter passen Exportregeling blijft gunstig wer ken. De nieuwe exportregeling voor den tuin bouw, blijft in het Westland gunstig werken, en heeft reeds goede resultaten opgeleverd. In de periode van 18 Mei tot en met 4 Juni welke vijftien exportdageu omvat, konden ongeveer 1500 wagons niet de voornaamste exportartikelen, zooals sla, bloemkool, kom kommers, tomaten en peen, worden uitge voerd. Dat is dus ongeveer 100 wagons per dag. Trots dezen zeer ruimen export is de binnenlandsche behoefte aan deze en andere tuinbouwproducten ten volle bevredigend. Door gebruik te maken van alle daarvoor geschikte vervoersmiddelen is het mogelijk geweest, het vervoer der groente met liet kleinste oponthoud te verzorgen. Dank zij de activiteit van de Ncdcrlandsche spoorwe gen bestaat het uitzicht, dat binnenkort we derom zonder onderbreking van het railver- voer gebruik zal kunnen worden gemaakt. Dit zal het transportvraagstuk voor de groen ten uit den aard der zaak belangrijk vereen voudigen. Alle soorten groente van het seizoen zijn in het binnenland verkrijgbaar cn zij zijn niet duur. De verbetering van den export van groenten, waarvan de Nederlandschc tuinbouw het uiteindelijk toch hebben moet, heeft het gelukkige gevolg gehad, dat de tuinder met nieuwen moed aan dc arbeid is gegaan en niet meer vertrouwen de toe komst tegemoet kan zien dan sedert jaren mogelijk was, aldus besluit de Haagsclie re dactie van het A.N.P.

Schager Courant | 1940 | | pagina 2