YI.Ü =!M- Blauw Wit kampioen Tuinhoekje aandag 10 Juni 1940 Tweede blad V-aeiiat K.ÏL.U.R. De adapiranten. By de adspiranten kunnen we twee kam pioenen begroeten, n.1. HRC a en HEC d, die door resp. 100 en 31 zeges op hun jongeren „broers" HRC c en HRC e onge slagen den titel in de wacht sleepten. Onze gelukwenschen, Racers! De restaurateur van het station D.P. te Rotterdam heeft bij zijn vernielde inrichting op het perron tafels en stoelen laten plaatsen, zoodat de reizigers toch hun verfrisschingen kunnen gebruiken Afdeeling I POSBlauw Wit 14 t Gooi—DWS 3—3 'Afdeeling c: E.D.O.Bloemendaal 71 - 3—0 Afdeeling 11 H.F.C.R.C.H. JJBSSparta AFDEELING 3. fnschedesche BoysHeracles 12 Heracles kampioen. Afd. K Atlas 2—Helder 4 3—3 (gestaakt, daar Atlas met 7 man over bleef) Adsp. O. HRC a—HRC c 10—0 Adsp. P. HRC e—HRC d 1—3 Vriendschappelijk Helder JuniorenWatervogels 1 41 DOS met 4-1 verslagen K.N.V.B. Gistermiddag zijn de laatste wedstrijden in de eerste klasse van Afd. I gespeeld. Blauw Wit, dat haar uitwedstrijd tegen DOS in een overwinning om moest zetten om zich kampioen te kunnen noemen, nam geen halve maatregelen en versloeg de vol gelingen van Dumortier in het Utrechtsche Stadion met 41. Door deze zege zijn de Zebra's in dit wel zeer merkwaardig seizoen, toch nog kampioen geworden, al had het weinig gescheeld of ADO en DWS hadden hun achterstand van 7 punten nog geheel ingehaald. Door- deze zege echter bleven de blauw-witters met 1 punt op ADO voor en 2 punten op DWS, die gisteren in Hilversum tegen 't Gooi met een gelgk spel genoegen moest nemen. De eind stand in deze afdeeling is: Blauw Wit 18 14 1 3 45—25 29 ADO 18 13 2 3 55—24 28 DWS 18 12 3 3 50—29 27 VSV 18 9 3 6 55—32 21 t Gooi 18 7 5 6 39—44 19 Ajax 18 7 3 8 35—37 17 Stormvogels 18 5 4 9 25—34 14 Haarlem 18 5 1 13 40—61 11 KFC 18 3 2 13 32—62 8 DOS 18 1 4 14 35—63 6 In de andere Westelijke ofdeeling bekampten HBS en Sparta elkaar. In een doelpuntrijken wedstrijd wonnen de ex-kraaien met 85, waardoor de Spangen-bewoners nog steeds 1 punt noodig hebben om zich definitief no. 2 te kunnen noemen. In het Oosten. Door een magere 2—1 zege op Ensch. Boys Is Heracles hier kampioen geworden. Ook aan de Almeloërs onze gelukwenschen. N.H.V.B. In afd. K is Atlas 2 er wederom niet in geslaagd een wedstrijd tot het einde toe uit te spelen. Reeds bij den aanvang stonden er slechts 8 man in het veld, die tegen een zeer zwak uitkomend Helder 4 de verdienste lijke prestatie verrichtten om tot een kwartier na de rust de stand gelijk (33) te houden. Toen moest de keeper der Atlassers, we gens unfair optreden, het veld verlaten en het gevolg was, dat scheidsrechter Huysing den wedstrijd moest staken, daar Atlas niet meer het reglementaire aantal spelers (7) in het veld kon brengen. Door met 4van DOS te winnen is Blauw Wit kampioen geworden van 1 A. De Amsterdamsche ploeg liep direct na het begin hard van stapel. Reeds na vijf minuien wist van Nol van een fout van Akkermans te profiteeren en Blauw Wit de leiding te geven (01). Het DOS team kwam er geleidelijk beter in, zoodat Ferwerda niet werkloos be hoefde toe te zien. Bij een Blauw Wit-aanval wist van Nol den stand op 02 te brengen. Met een fraaie kopbal bracht Dumerbier het leder langs Ferwerda (12), Eenige minuten voor het einde van de eerste helft, maakte Geluk een dankbaar gebruik van een fout van de DOS-verdediging en scoorde onberispelijk (13). Na de hervatting was DOS geruimen tijd in de meerderheid. De Blauw Wit- uitvallen waren gevaarlijk. De temperatuur was oor zaak, dat het spelpeil tevens zakte. Vijf min. voor het einde liep Bergman door de DOS- verdediging heen, hij plaatste goed voor van Nol, die voor de rest zoegrde (14). Reeds binnen het kwartier wees de stand op het scoringbord reeds 41 aan. En hier bleef het niet bij. Tot het eind toe hebben de spelers zich ten volle gegeven. Het werd dan ook een spannenden wedstrijd, die een waardig slot van deze late competitie vormde. De nationale trainingswedstrijden te Amster dam zijn een succes geworden o.a. van onze streekgenoote mej. Nel van Balen Blanken. Zij werd eerste in het hoogspringen klasse A met 1.50 m. Tweede was mej. J. de Vries (Utrecht) met 1.45 m. Met vérspringen werd mej. Van Balen Blan ken tweede (4.69 m.), 80 m horden eveneens tweede (13.9 seconden), waarbij ook de eerste mej. Dammers (Zeeburg) op -13.9 sec. De wed strijden zelf zijn vlot verloopen, ondanks de 365 deelnemers. Verrichtingen op het veld en op de baan waren normaal voor het begin van het seizoen, records werden niet gebroken, groote presta ties werden er niet verricht, maar het was voor de technische commissie een mooie gelegenheid om het beschikbare materiaal eens te bekijken. De eenige verrassing was eigenlijk, dat Osendarp in de finale van de 100 meter de vijf de plaats bezette, nadat hij eerst zijn serie had gewonnen, de weinige gelegenheid om te trai nen, zal wel schuldig zijn aan Osendarps min der goeden vorm. De wedstrijden vingen met een minuut stilte aan voor de gevallen athleten, waarna het Wil helmus werd gespeeld. 't GOOI—DWS 3—3. Evenals in de ontmoeting tegen Aj.ix was 't Gooi ook nu in technisch en tactisch op zicht uitgesproken de mindere, doen ook deze Amsterdamsche tegenstander ging figuur lijk gesproken althans ten onder door het enthousiaste spel der Hilversummers, dat DWS geheel belette haar eigen spel te spe- leh. Vooral in de eerste helft kwam dit sterk tot uiting. Na de rust liet ook het spel der Amsterdammers te wencshen over en vooral tactisch werden ernstige fouten gemaakt. mteiiek Stadionwedstrijden te Amsterdam Het hoogtepunt van de gisteren te Amster dam gehouden openingswedstrijden van de wielerbaan in het Olympisch Stadion vormde het duel tusschen de beide wereldkampioenen Derksen en Van Vliet, waarin de wereld kampioen der profs een fraaie overwinning behaalde. In den eersten rit ontglipte Derksen voor de marathontribune aan de strenge bewaking van Van Vliet. Hij dook snel onder Van Vliet door naar den binnenkant van de baan en wist een zoodanigen voorsprong te nemen, dat hij ongenaakbaar bleef voor Van Vliet, die met, een halve wiellengte verloor. In den tweeden en derden en beslissingsrit toonde Van Vliet zich onbedreigd de meerdere. De tandemwedstrijd voor beroepsrijders bracht een verdiende zege voor het koppel Bij den openlucht kapper. Mannelijke geëvacueerden in de Residentie kunnen zich gratis laten scheren en knippen, voor welk doel zich niet minder dan 146 kappers spontaan beschikbaar hebben gesteld Zwartepoorte-Roes. Wals toonde zich weder om de beste nationale stayer. Vooral in de laatste manche demonstreerde hjj zijn groote kracht door zich in de eerste 10 ronden reeds van de laatste plaats op te werken naar den kop. Dn uitslagen Tandemwedstrijd voor beroepsrijders en on- afhankelijken over 1 km. Ie rit: 1. B. v. d. Voort-L. Motke 1 min. 25 sec.; 2. A. de Graaf—W. O. Reuter; 3. A. Zwartepoorte-P. Roes; 4. B. van Rijn-J. Hiddes. 2e rit: 1. Zwartepoorte-Roes, 1 min. 16 sec.; 2. Van der Voort-Motke; 3. De Graaf-Reuter; 4. Van Rijn-Hiddes. 3e rit: 1. Zwartepoorte-Roes 1 min. 17 sec.; 2. Van der Voort-Motka 7 pnt.; 3. De Graaf- Reuter 11 pnt. en 4. Van Rijn-Hiddes 16 pnt. Sprintmatch tusschen de beroepsrijders A. van Vliet en J. Derksen: le rit 1. Derksen tijd laatste 100 meter 13 sec.), 2. Van Vliet. 2e rit 1. Van Vliet (tijd laatste 100 meter 13.2 sec.). 2. Derksen. 3e rit: 1. Van Vliet (tyd laatste 100 meter 12.2 sec.). 2. Derksen. Wedstrijd met motorgangmaking voor be roepsrijders te verrijden in drie ritten, tel kens over 25 km. (50 ronden). Totaal-uitslag: 1. Wals 4 punt.: 2. Bosland 7 pnt.; 3. Bakker 8 pnt.; 4. Fransman 14 pnt. en 5. Groenewegen. Wereldrecord 4 x 200 meter estafette verbeterd Gistermiddag is de damesploeg van de S.C. Charlottenburg tijdens wedstrijden er in ge slaagd te Berlijn het wereldrecord 4 X 200 meter estafette te verbeteren en te brengen op 1 min. 44.6 sec. Het oude record stond op naam van de nationale Duitsche ploeg, be staande uit de dames Engelhardt, Feldmann, Wittmann en Gericke, die het vestigde op 26 Juni 1932 te Neuroessen met een tyd van 1 min. 45.8 sec. In Juni 1938 maakte de Duit sche nationale ploeg, bestaande uit de dames Albus, Doerffeldt, Voigt cn Mueller, een tijd van 1 min. 45.3 sec. en bleef hiermede dus onder het wereldrecord, doch de I.A.A.F. schijnt dit record niet erkend te hebben. Zwemwedstrijden ten bate van Rotterdam Ten bate van Rotterdam Is gistermiddag in Stoop's bad te Overven een nationaal zwem feest georganiseerd door de Zwemclub „Haar lem". Verscheidene Nederlandsche kampioenen waren aan den start verschenen. De zwem sters en zwemmers hadden elkaar in geruimen t\jd niet ontmoet. Door te weinige oefening waren de tijden niet bijzonder fraai. Aan spanning heeft het echter niet ont broken, speciaal op de damesnummers. Rie van Veen en Alie Stijl kwamen uit op het nummer 100 meter borstcrawl, Rie van Veen won met gering verschil. De strijd van Irene van Feggelen tegen Cor Kint was aanvankelijk zeer spannend, maar tenslotte nam eerstgenoemde een voorsprong welken zij niet meer afstond. Dit was de eerste maal in langen tyd, dat de Amsterdamsche van de wereldkampioene heeft kunnen winnen. Jopie Waal berg en Tony Bijland gaven el kaar op de 100 meter schoolslag weinig toe en met een verschil van 0.4 sec. won Jopie Waal- berg. Verder vermelden wij nog de goede prestatie van Van Merkesteyn op de 100 meter rugslag en het fraaie zwemmen van Smitshuyzen op de 100 meter schoolslag. BLOEMEN VOOR DEN BLOEMENBAK Naast de bloemen in den tuin heeft menig een nog planten op het balkon en in den bloe- menbak. Natuurlijk zijn er ook, die uttsluitena zijn aangewezen op hun balkon en op den bak, omdat bij hun huis geen tuin is. Voor hen geldt het volgende dus wel in de eerste plaats. De bak moet niet te klein zyn. De kleinste afmetingen zijn: een lengte van 25 by een breedte van 20 en een diepte van 30 k 35 cm. Men kan er dan een dubbele rij planten in zetten en er is ruimte voor een flinke ontwik keling van de wortelkluit, zoodat de plant voldoende voedsel kan opnemen. Waar zal men den bak neerzetten? Wie let op de gebiedende eisch. dat een plant om zich goed te kunnen ontwikkelen zonlicht noodig heeft maar gewoonlgk toch niet het directe zonlicht kan verdragen, begrypt, dat plaatsen op het zuidwesten of zuidoosten de beste zyn. I Vlak zuid kan alleen dan, wanneer men de planten by felle zon beschermt. Het noorden is de minst geschikte plaatst, omdat daar geen zon komt. Toch kan men ook hier wel resultaten bereiken als men maar planten kiest die met weinig of geen zon tevreden zyn. Ik wgs op de Geraniums. Ook met Cal- ceolaria of het P^intoffelplantje kan men op het noorden wel iets aardigs krijgen. Een factor van groot belang L«» de aarde, waarmee de bak wordt gevuld. Vruchtbare, waterhoudende grond is een eerste voor waarde voor succes. Deze aarde koopt men het best bij den bloemist. Zg wordt in hoofd zaak uit verdorde bladeren gevormd. Het duurt wel een paar jaar voor dit proces is afgeloopen. Men begrijpt dat de bak een ge heel met zijn omgeving moet vormen. Is de gevel geel dan zullen gele bloemen hier mis plaatst zyn. By een gele muur passen blauwe bloemen b.v. blauwe Petunia's, Ageratums, Lo belia's of Verbena's. Ook rood en wit zyn er wel op hun plaats. Tegen een roode muur zet men wel roode en blauwe bloemen. Roode Geraniums met blauwe Lobelia's staan tegen zoo'n muur heel goed. Soms ziet men een bonte beplanting. Dan zyn de kleuren ge mengd. In dat geval moet er aan gedacht wor den, dat de witte kleur de overhand heeft. Witte Margrieten kunnen b.v. in een bonten bakt domineeren. Natuurlijk is ook de hoogte van den muur iets, waarmee men rekening moet houden. Langs een hoogen muur kun nen planten staan, die een flinke hoogte be reiken, terwyi by een laag muurtje meer klei nere planten moeten komen. Heeft men meer dere bakken dan zal ook de beplanting, welke in den tuin is. van invloed zgn op die in deze bakken. De beplanting in den tuin moet met die in de bakken en de kleur van het huis een geheel vormen. Naast een border, waar van alles in groeit, zal een bonte beplanting in den bak eveneens goed zijn. Als laatste op merking wil ik er nog op wyzen, dat men steeds sterke planten neemt, die tevens niet alle tegeiyk bloeien. Dan is de bloei in den bak meer over het geheele jaar verdeeld en zyn er een lapgen tyd bloeiende planten voor ons beschikbaar. A. VAN DER LIJN. Het badseizoen is geopend. De eerste jeugdige gasten komen zich aanmelden en de kennismaking met den badman wordt hernieuwd DOS—BLAU W-WIT 1-4.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5