Een spoorlijn over den Afsluitdijk Moedercursus Levensmiddslenschaarschfe in Tangir Onze tuinbouw in 1939 Wat Frankrijk had gewild Het voedsel vraagstuk in Frankrijk Engeland Egypte Meer natuurboter in Duitschland Frankrijk moest „bijna alleen" vechten Het treffen in de Moray-Firth Arbeidsdienstplicht in AMERIKA Predikbeurten Prima Lamsvleesch Marktberichten Den Pruisischen geest moest ver nietigd worden. De Duitsche bladen wijzen op een artikel Jn het. Fransche militaire tijdschrift „La Fran ce Militaire" van 11 Mei, waaruit blijkt, wat het Fransche opperbevel liet Duitsche volk in geval van een Fransche overwinning had toebedacht. In dit artikel staat o.a. letter lijk: De voor Duitschland bepaalde straf is in «drie stadia ingedeeld. Het eerste stadium is de blokkade. Het tweede zal zijn de ver nietiging door een militairen nederlaag en het derde zal de boetedoening zijn. Men moet het Duitsche volk aan liet verstand brengen wat een oorlog is. Laten wij het Duitsche volk de heilzame gevolgen laten ondervin den van zwaar artillerievuur op zijn dorpen en van luchtbombarde menten. Zoodra de tijd voor den vre de is gekomen, moet goed opgelet worden en moet men zich niet weer j laten bedriegen als in 1918. Nooit meer een verdrag. Men zal Duitschland onmiddellijk het mes op de keel zetten, hiertoe zal men Duitschland gedurende den noodigen tijd moeten bezetten en uit de gelederen der „boches" man nen moeten recruteeren, die overal aan den rand van het rijk met hun handen de puinhoopen moeten op ruimen. Daarna moet het rijk in stukken worden versnipperd en de Pruisische geest vernietigd worden. Bewaren I Hoewel deze plannen van den Franschen generalen staf door de militaire ineenstor ting achterhaald zijn, zijn de Berlijnsche bladen in verband met dit artikel eenstem mig van meening. dat zij toch waard zijn ■vanwege de monsterachtigheid voor de we reld te worden bewaard. Frankrijk, dat zich de „Grande Nation Civilisatrice" noemt overtreft hiermede nog den van haat ver dulden duivel van Versaillcs en vertoont Opnieuw zijn ware gezicht. Levensmiddelenschaarschte be gint zich te doen gevoelen. IFransch-Zwitsersche grens, 18 Juni (D.X.B.). In de gister te Bordeaux gehouden kabi- ïietszittingen is, volgens de Fransche radio, in de eerste plaats de diplomatieke en mili taire toestand besproken en voorts het moei lijke probleem der lcvcnsmicldclenvoorzie- ïiing. Er is een commissaris voor de levens middelenvoorziening bij dc regecring be- jioemd. De levensmiddelenschaarschte begint zich thans ook te doen gevoelen te Bordeaux, [waar de regering op het oogenblik zetelt. Het Ontbreekt daar vooral aan brood. Deze plot selinge schaarschte wordt veroorzaakt, door dat groote scharen vluchtelingen, zoowel van het noorden als van het oosten naar de stad stroomen. De regeering houdt zich ook bezig met het vraagstuk van de vlucht der bevol king. In verband hiermede heeft de minister ,van binnenlandsche zaken Pomarct de bevol king over de radio verzocht, van de straat jte blijven. De verhouding tusschen de weder, zijdsche troepen wordt met den dag kritieker. Van de Egyptische grens, 18 Juni (DN.B.) De verhouding tusschen de Britsche en Jde Egyptische troepen wordt met den dag kritieker. Bij de Egyptische soldaten wordt jer door hun verwanten steeds weer op aan gedrongen, dat tm zich niet moeten mengen in een oorlog, die. zooals onder de bevol king wordt besproken. Egypte niets aangaat en in welks verloop de Egyptische integri teit niet is aangetast. Het is voldoende, dat Egypte, onder den druk van Engeland, de diplomatieke betrekkingen heeft moeten af breken met een natie waarvan Egypte 6lechts bewijzen van vriendschap heeft on dervonden. Engeland, zoo beweert men on- iler de Egyptische bevolking, kan boven dien niet verlangen, dat Egyptische echt- genooten en zonen strijden voor de instand houding van het Britsche koloniale rijk en daardoor dc eigen onzelfstandigheid en önderdrukking bezegelen. Productie aanzienlijk toegeno men - Margarine-fabricage tij delijk stopgezet. BERLIJN. 18 Juni (D. N. B.) Door de sterke toeneming van de botcrproductie in Duitschland met meer dan een derde van die in vredestijd en door de extra-toevoeren tdt Nederland en Denemarken zal het moge lijk zijn het aandeel vnn de natuurboter in de vet voorziening van Duitschland verder te vergrootcn. De margarineproductie kan daardoor in de toekomst nog meer worden beperkt. Volgens de niewc schikking zal, i n ver band met de groote hoeveelheden natuurbo ter. die ter beschikking staan, in Juli reeds tijdelijk van het gebruik van margarine worden afgezien, z.oodnt van dezen datum af de margarine-producenten hun bedrijf lijcd- lijk kunnen stopzetten en de waardevolle en omvangrijke margarinegrondstoffen voor dc toekomst bewaard blijven. Ben radiorede van minister Baudoin. De nieuwe Fransche minister van buiten- landsche zaken Baudoin heeft een radiorede tot het Fransche volk gericht, waarin hij een verklaring gaf van den stap van maarschalk Pétain, bij de Duitsche regeering, aldus D.N.B. Frankrijk, aldus de minister is tot dezen stap gedwongen geworden door de militaire superioriteit van Duitschland en door de ondoeltreffendheid van de Engel- sche hulp. Frankrijk was niet opgewassen tegen de Duitsche strijdkrachten en het Duitsche materiaal De Fransche troepen die uitgeput waren van vermoeidheid, konden niet xvorden afgelost. De Franschen hebben „bijna alleen" voor tachtig millioen Duit- schcrs gestaan, waarbij dan nu nog kwam de bedreiging door het Italiaansche leger. Wat Engeland betreft, verklaarde Baudoin, dat Frankrijk's vrieridon onvoldoende op de methoden van den modernen oorlog waren voorbereid, en dat zij het Fransche leger niet tijdig genoeg de noodige hulp hadden kun nen verschaffen. Zooals reeds in het Duitsche legerbericht is meegedeeld, is het succes van een onder zeeër tegen een Britschen hulpkruiser in de Moray-Firth te danken aan het beleid, dat kapitein-luitenant Kuppisch heeft getoond. Hieromtrent verneemt het D.N.B. nog de vol gende bijzonderheden: dc hulpkruiser die door vliegtuigen en door visschersbooten werd beveiligd, werd tegen middernacht door een torpedo in het achterschip ge troffen. Daar het schip niet zonk. waagde de onderzeeër zich na ongeveer drie uur op nieuw in zijn nabijheid en vuurde een twee de torpedo af, welke den kruiser midscheeps trof. Intusschen werd dc Duitsche onder zeeër door talrijke vijandelijke torpedojagers duikbootjagers en vliegtuigen, die inmiddels naderbij waren gekomen, met diepte- en vliegtuigbommen bestookt. Daar de hulp kruiser echter nog £teeds drijvende was, be sloot de commandant van de Duitsche onder zeeër niettemin na 2 uur een derde torpedo af te vuren, welke den hulpkruiser tegen half zes tot zinken bracht. Door zijn buiten gewoon bekwame leiding slaagde de com- manadant er in met zijn schip aan de hard- nekkinge achtervolging, welke uren duurde, ten ontsnappen en in de thuishaven terug te keeren. Roode kruisschepen naar Europeesche oorlogszone Roosevelt krijgt machtiging. Volgens een gemeenschappelijk besluit van de commissies voor buitenlandschc zaken van beide huizen is President Roosevelt ge machtigd, zoogenaamde roodekruisschepen naar de Europeesche oorlogszones te sturen ook zonder garantie van de oorlogvoerende mogendheden voor een vciligen overtocht. Het zenden wordt, naar de voorzitter van dc senaatscommissie Pittman verklaarde, ge heel aan den president overgelaten. De voor zitter van de commissie voor buitenlandsche zaken van het huis van afgevaardigden, Bloom, verklaarde, dat de schepen onbewa pend zullen zijn en niet in convooi zullen va ren. De Spaansche overheid in Tanger heeft volgens D.N.B. moeten constateercn, dat de voorraden levensmiddelen in de internatio nale zone reeds Volledig zijn uitgeput, waar uit een ernstig vraagstuk ontstaan is. Daar de vroegere Fransche bestuurder van de in ternationale zone bij het binnenrukken van de Spaansche troepen in Tanger verklaard had, dat alle pakhuizen gevuld waren, neemt men aan, dat hier sabotage in het spel is. De Spaansche overheid stelt alles in het werk om de levensmiddelenvoorzicning der be volking van Tanger te waarborgen. De stroom van Fransche vluchtelingen Als gevolg van den toenemenden stroom vluchtelingen die uit Noord-Frankrijk naar de grensplaatsen trekken, is er in de grens plaatsen reAds een groot tekort aan levens middelen ontstaan. Deze schaarschte dreigt reeds tot hongersnood te worden. De prijzen van levensmiddelen zijn al buitensporig hoog geworden. In Biarritz, St. Jean de Luz en andere plaatsen kan melk nog slechts alleen aan kinderen worden afgegeven. Roosevelt overweegt voorstellen. President Roosevelt heeft in oen perscon ferentie meegedeeld, dat hij me' zijn on langs gemaakte opmerking over algemee- nen militairen dienst niet den algcmeenen dienstplicht bedoeld heeft. Hij dacht eerder aan een arbeidsdienst jaar voor alle jeugdi ge Amerikaansche burgers tusschen 18 en 20 jaar. Hel leger heeft n.1. arbeidskrachten in wapenfabrieken e.d. noodig. Wat een ar- beidsdienstjaar voor meisjes betreft, daar over had hij nog geen besluit genomen. Hij zeide te hopen, dit plan voor arbeidsdienst binnen zes weken aan het congres te kun nen voorleggen. Tenslotte zeide de presi dent, aan te nemen, dat het congres wegens dc twee komende partijdagen de volgende week zes weken op reces zou gaan. zonder de zitting zooals anders gebruikelijk is, formeel te sluiten. Hef belaog der Middellandscbe Zee voor de Geallieerden De deelneming van Ialië aan den oorlog een zware economische slag voor de Geallieerden. De blokkade in de Middellandscbe Zee heeft voor de voorziening van Engeland en Frankrijk ernstige gevolgen, aldus het D.N.B. De Duitsche openbare meening houdt zich se dert de toetreding van Italië tot den oorlog ten zeerste bezig met de hier opgedoken pro blemen. De omvangrijke goederenruil, die langs dezen ouden handelsweg gevoerd werd en die zelfs de oudste van alle is welke de handelsgeschiedenis kent, staat thans on der Italiaansche controle. Het Suezkanaal is voor de koopvaardij gesloten en staat naar het schijnt alleen nog voor Bngelsche oor logsschepen open. Door den nieuwen toestand wordt Frank rijk wel het zwaarste getroffen, daar de in voer uit de rijke bezittingen Algerië, Tunis cn Syrië en Libanon geheel stilgelegd is. Frankrijk ontvangt uit deze bezittingen jaar lijks groote hoeveelheden graan en olijfolie. Van de grondstoffen voor de oorlogsindustrie noemen wij ijzerertsen, fosfaten en wol. De grootste slag is echter wel het afsnij den van de pctroleumtocvocr. zoowel voor .Engeland als voor Frankrijk. Engeland moet de olie thans langs de moeilijke weg om Kaap de Goede Hoop halen. Voor de Geallieerden is het verlies van den vrijen scheepvaartweg een zware slag Van Narvik tot Suez. van de Shetlandeilan- den tot Gibraltar is dc ontworpen blokkade tegen Duitschland een blokkade tegen de ge allieerden geworden. Wat dit economisch voor de spilmogendhcden beteekent men denke slechts aan dc Rocmecnsche petro leum behoeft nauwelijks in het licht tc worden gesteld. Japan waarschuwt Amerika opnieuw Tsjoengking blijft doelwit van bombardementen. De Italiaansche minister van buitenland sche zaken, Arita, heeft tegenover den Ame- rikaanschen ambassadeur, Grew, de uitnoodi ging herhaald om overeenkomstig den reeds op li Juni aan de groote mogendheden en ook Amerika door Japan gegeven raad de Amerikaansche onderdanen er toe te bren gen Tsjoengking tc ontruimen en zich te be geven naar de aangegeven veiligheidszone. Tsjoenking is voor Japan de belangrijkste plaats van den vijand, en bombardementen daarop kunnen niet worden opgegeven. De Japansche troepen laten het echter lukraak te bombardecren cn eerbiedigen dc rechten en belangen der Verccnigde Staten cn andere mogendheden. FRANSCH TEGOED IN AMERIKA GEBLOKKEERD. New York. (D.N.B.J Roosevelt heeft van daag een besluit ondcrteckend, waarbij dc Fransche credietcn en andere Fransche sal di in de Vereenigde Staten geblokkeerd wor den. Bevoegde kringen schatten het goudbe- zit, de saldi en het tegoed aan effecten van Frankrijk in dc Vereenigde Staten op meer dan een milliard dollar. ZWARE TEGENSLAGEN TE VER DUREN GEHAD. MEN MAG VERWACHTEN, DAT DE UIT VOER NAAR DUITSCHLAND VOOR HET JAAR 1940 NOG BE LANGRIJK ZAL STIJGEN. Wij lezen in het jaarverslag van het Cen traal Bureau van de tuinbouwveilingen in Nederland: De Nederlandsche tuinbouw heeft in 1939 evenals vele andere takken van nijverheid en handel, zijn deel van de tegenslagen ge had. Het jaar begon in een bijzonderen win ter. Het plotseling invallen van een strenge vorst heeft het tuinbouwbedrijf verrast cn in de teelten veel schade toegebracht. De tweede tegenslag trof den tuinbouw in zijn gevoeligste zijde. n.1. .in don afzet zijner producten naar het buitenland. En door dc maatregelen van de omringende landen in verband met het besmettingsgevaar van den coloradokever. En tenslotte kwam, nadat in de zomer maanden de uitvoer geleden had onder de on gunstige gevolgen van dc internationale spanningen, in September de oorlog, waar door de export van tuinbouwproduc ten nog moeilijker werd. De handel in tuinbouwproducten op het buitenland was minder gunstig dan in het voorgaande jaar. Naar de hoeveelheid *teeg de uitvoe* in it)39 weliswaar met 14 millioen kg. tot 432 millioen kg., maar de totale op brengst was 1.6 millioen gld. kleiner en be droeg 41.6 millioen gld* Door de stoomtram gegrepen Geen acht op het verkeer geslagen, Maandagavond heeft op den Groenen Hil- ledijk te Rotterdam een ernstig ongeval plaats gehad, waarvan de G3-jarige A. L. v. Eijk, uit de Zaadakkerstraat het slachtoffer is geworden. De man wilde dc tramrails oversteken en schijnt daarbij niet voldoende acht te hebben gegeven op den naderende stoomtram der R.T.M. Hoewel de machinist op het laatste oogenblik door krachtig rem men trachtte een aanrijding te voorkomen, werd de voetganger door de locomotief ge grepen en naast de rails neergesmakt, waar hij in bewusteloozen toestand bleef liggen. Per ambulance-auto van den G.G.D. werd het slachtoffer naaar het zuiderziekenhuis o\ergebraclit, waar bleek dat opneming noodzakelijk was, aangezien de man een sch'edclbasisfractuur en ecnige hoofdwonden had opgeloopen. In „Bloembollencultuur" hecritiseert de heer Jn.' Kooiman Kzti. te Enkhuizen het be sluit van het hoofdbestuur tot het benoe men van den lieer Hoebe in het comité van actie voor een spoorlijn over den Afsluit dijk. Dc heer Kooiman Kzn. is van oordeel, dat het bestuur de draagwijdte van een derge lijke actie niet goed overziet, daar een sla gen zou betcekenen het stopzetten van den veerdienst EnkhuizenStavoren, met als ge volg een isolement van dat deel van West- Friesland. Zeer terecht teekent de redactie van de Enkli. Crt., welk blad het ingezonden stuk van den heer Kooiman overneem, daarbij aan, dat deze zaak niet alleen moet worden afgemeten naar do belangen van het bloem bollenvak, maar naar die van Noordholland in zij geheel. Het hoofdbestuur wijst er trouwens reeds op, dat het hier niet in de eerste plaats gaat om het personenvervoer, maar om het goe derenvervoer over grooten afstand naar Noord-Dnitschland. Onzerzijds zouden wij daaraan nog willen toevoegen, dat de lotsverbondenheid, waarin .ons land ten aanzien- van Duitschland is ko men te staan en naar mcnschelijkc bereke ning zal blijven verkeeren, voor alles uit muntende verbindingen met onze Oosterbu ren noodig maakt Nog is niets tc zeggen van het nieuwe Eu ropa. dat ook in economischen zin ongetwij feld zal worden opgetrokken. Een der pijlers daarvan zal echter ongetwijfeld zijn een ge heeic of gedeeltelijke slooping der economi sche grenzen in een goed deel van ons we relddeel en dat daarvan alles wat maar boer heet, hij teelc dan vee, graan of bloembollen, slechts ten volle zal kunnen profiteeren als de verbindingswegen met onze Oosterburen prima in orde zijn en een groote capaciteit hebben, lijkt ons vaststaand. Het initiatief van Burgemeester Mijnlieff om actie te gaan voeren voor een spoorbaan over den Afsluitdijk, lijkt ons meer dan ooit kans op succes tc hebben en 't liet op den weg van ieder aeraricr, om er voor te vech ten zoo hard hij kan. ANNA PAULOWXA GESLAAGD. Het eindexamen aan de Neutrale Bijzon dere Kweekschool werd gisteren met goed gevolg afgelegd door den heer C. M. J. Sinkc te Anna Paulowna DONDERDAG 20 JUNI. Ned. Herv. Kerk. Schagen, nam. 2.30 u., Huwelijksinzegening. Het Duitsche afzetgebied. Ook in 1939 was Duitschland het voor naamste afzetgebied van den Nederland- schen tuinbouw. De export van groenten cn fruit steeg in dat jaar van 135 tot 157 mil lioen Kg., de waarde van 16.2 tot 16.8 mil lioen gld. Van den totalen Nederlandschcn export van versche vruchten ging niet minder dan 70 pet. (18.8 mill. Gg.) en van versche groenten bijna twee-vijfde gedeelte naar het Duiteche rijk. Nu in de veranderde omstandigheden een nieuwe regeling voor den export van groen ten en fruit naar Duitschland is getroffen, mag verwacht worden, dat in den loop van 1940 deze uitvoer nog belangrijk zal stij gen. De Nederlandsche tuinbouw kan deze ruimere plaats op de Duitsche markt zon der eenig bezwaar vullen en daarnaast niet temin de volledige groentenvoorzlening van het Nederlandsche volk verzorgen. De andere landen. De fotale export van groenten en fruit naar Engeland in 1939 was naar de hoeveel heid ongeveer gelijk aan die in 1938. n.1. ruirti 200 millioen kg. Meer dan de helft hier van waren uien. de uitvoer van uien stee" namelijk van 95 tot 113 millioen kg. De uit voer van biina Alle overige producten daar entegen daalde aanmerkelijk. De totale waar de van onzen tninexpo-t naar Engeland wn dientengevnto-e ruim een millioen gulden la ger dan in 1938. Ook de uitvoer naar België had in 1939 in bijzondere mate met handelspolitieke moei lijkheden te kampen, tengevolge waarvan de exnort daalde van 42 tot 34 millioen kg de waarde van 2.8 tot 2.1 millioen gld. Voor al de uitvoer van bloemkool, tomaten, boo nen. sla. aardapppelen naar België was aan merkelijk kleiner dan in 1938, Dinsdagmiddag 25 Juni begint de Moedercursus van Het Witte Kruis te St. MAARTEN Opgave bij den Secr. P. BREED, en Zuster LAN JOUW. BOUT i.5/ LAPPEN 0.52 3 pd. CARBONADE 1.04 CBerkhouwer MARKT.SCHAGEN. 'Ie koop; DUBBELE SLABOONEN z. dr. bij Jn. VAN STIPH1AAN, Veen- huizermiddenweg, iieerbugo- waard. Nooid. Heer vraagt ongem. of gem. Zitkamer en Slaapkamertje m. voll. pension. Br. ni. prijo lett. FR31 Bur. van dit blad. Te koop: 6 kilo Dubb. Stamslaboonen, gekeurd 1). VISEER, Groetpol der I) 101. Winkel. EEN HOOIER gevraagd, bij P. WARDENAAR, Kleine Buurt. Wieringerwaard. Te koop- Ongeveer 2000 eerste en 2000 tweede pluk Roode Koolplanten. C. BROEKHUI ZEN. I.agedijk. Schagen. Aangeboden: 1 wit emaille FORNUIS, prijs billi.k, K. SMIT, Noord F 54, Schngen. Direct gevraagd: EEN HOOIER, goed kunnende melken en rij den, bij A. BELLIS, Schinkel- dijk, 't Zand (N.H.j. Te koop: Deenschc, Gele en Roode Koolplanten. pï.m. 25000, bij N. OP 'T VELD, Hcerhugowaard, Noord. Gevraagd: Een SGHILDERSKNECHT, of vergevorderd leerling, bij C. GOET, Oudesluis. Tc koop: Pl.m. 50 voer mooi DEKRIET, lage prijs, ook bij gedeelten. - A. SLIKKER, Oudesluis. W1ERIKGERMEER EEN WERKKAMP? Er loopen geruchten dat dc werkverschaf fingsarbeiders, die van ver weg komen cn in de Meer hun werk moeten verrichten, een werkkamp zal worden gebouwd, zoodat zij dan niet meer eiken dag vervoerd behoeven te worden. WIERINGERWERF EEN PROEFVELD. Het proefveld dat alhier is aangelegd, ver toont thans meer dan 20 verschillende aard appelsoorten. Voor de rest is het bezet met allerlei soorten stokboonen. Erwten aan rijs en andere producten. Dit alles geschiedt met het oog op verdere veredeling van dit gewas. HET VISSCHHEN VALT MEE. Al zijn er dezen winter veel visschen dood gevroren nu valt het mee aangezien de vis- schcrs die uit hengelen gaan nooit zonder iets thuis komen. Het loont steeds dc moeite. S/AT PANCRAS Verloren een dekzeil van een vrachtauto, met gummi-riemen. Op 2 hoeken staat de naam A. Volkers. PURMEREND. 17 Juni. Gemeentel. Kaashcurs. Verhandeld 20 par tijen, wegende 95.900 Kg., handel matig, hoogste prijs f 22.50. 3 stapels kleine boe renkaas, wegende 963 Kg.. prijs f 24.— per 50 kilo. handel stug. 1G58 Kg. boter f 1.65— 1.09 per kilo. Runderen, totaal 548 stuks: 280 vette koeien SO-SC ct. per kilo, matig: 168 geldekocien f 150-100 per stuk, matig; 100 melkkoeien f 170260 per stuk. matig! 25 stieren 60—02 rt. por kilo, matig; 20 paarden f 200—450 per stnk. stug: 45 vette kalveren 6585 ct. per kilo. stug; 437 kalveren, nuchtere kalveren: voor dc slacht f 8—10. voor de fokkerij f 11—20 per stuk, matig; 156 vette varkens voor de slacht 00—6$ ct. per kilo. ving; 17 idem voor de zouterij 25—35 ct. per kilo. matig; 145 big gen f 13—22 per stuk. matig! 484 schapen f IC—29 per stuk. matig; 02 bokken f 4—16 per stuk. matig; 767 lammeren f 7—11 per stuk. matig; kipeieren f 3.50—4 per 100 st., eendeneieren f 2.60 per 100 stuks. Noordhpl- landsrhe blauwen (kuikens) 50—55 ct. per kilo. $900 oude kippen en hanen: wit en rood 12V?471 o ct.. idem blauw 45—50 ct. per kilo. konijnen 0.30—1.00 r>er stuk. 890 eenden 15—35 rf.p er stuk. duiven 40 ct. per paar. jonge hanen (wit en rood) 42»A —50 ct. per kilo. Coftp. Centrale Eiervoiling. Aanvoer: 1 2-75-3. 80.000 kipeieren f 3.50—4.25. RROEK OP LANGKNDIJK. 19 Juni. Aanvoer; 100 090 Ke. anrdannelen* «trhot- «rhe muizen 6 10-7 40. drielingen 720- 8.10. kleine 6?0-7 30. 500 Kg. neen 6.60. 720 hoe ra ha rl*»r 120-1 30 197 <t. bloemkool 990-10.60 2e soort 8.30. 14 slof aardbeien <7 ct per slof.

Schager Courant | 1940 | | pagina 3