Gratis Gratis lezen!! Uit Alkmaar Marktberichten Arrondissementsrechtbank te Alkmaar Meervoudige Strafkamer. (Zlting van Dinsdag 18 Juni.) Uitspraken. Vóórdat de zitting een aanvansr nam, deed de Rechtbank o.m. de navolgende uitspraken D. VI., zonder vaste woon- of verblijfplaats thans gedetineerd in het Huis van Beharing te Alkmaar, werd wegens diefstal van fiet sen, conform den eisch van den Officier van Justitie veroordeeld tot één jaar gevangenis straf. P. J. uit Den Helder, eveneens gedetineerd in het Huis van Bewaring te Alkmaar, werd wegens diefstal met geweldpleging veroor deeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenis straf, dor te brengen in de jeugdgevangenis te Zutphen. De Officier van Justitie had de zelfde straf geëischt. Broek op Langendijk. EEN MOTORBOOT DIE MAAR ZOO GING VAREN. Het eerste bedrijf van het drama der mo torboot, die zoo maar ging varen, speelde zich af in het kleine zaaltje van den Kanton rechter. En verd. M. v. d. VI., een schipper, afkomstig uit den Haag. moest toen terecht staan, omdat hij door de vreemde capriolen van zijn schuit een roeibootje had gekraakt in de Voorburggracht te Broek op Langen dijk. De Kantonrechter had den man des wege veroordeeld tot een geldboete van f6.— subs. 3 dagen hechtenis. Maar onze schipper nam daarmede geen genoegen en zoo geviel hot, dat het scherm van de tweede akte van dit drama opging in de statige rechtszaal Waarom verd. in hoogcr beroep was geko men? vroeg de wnd. president mr. Kruin. Omdat ik onschuldig veroordeeld ben, was het antwoord van verd. Ik lag met m'n mo torboot „Marie" in Broek op Langendijk en moest naar Noordscharvvoudo. De boot lag aan een paal gemeerd, vertelde verd. yerder. Ja maar, goed vast lag die boot niet, want ze is ineens gaan varen, onderbrak de pre sident hot verhaal. Ja! En wie heeft het touw los gemaakt? kaatste verd. den bal terug. D er stond een klein beetje wind en misschien is daardoor m'n boot tegen het roeibootje aangekomen. Maar ik heb niks gezien en niks gemerkt ook. Ik was met m'n knechtje beneden in de machinekamer. Maar U bent toch niet blind? aldus mr. Fruin. En toch heb ik niks gzicn, hield verd. vol. Dus volgens U was de motor niet inge schakeld, cn toch voer Uw boot weg? vroeg de pres. Ja, zoo is het nou net; door den wind was m'n schuit ineens aan den overkant, ant woordde verd. Get. G. B., zonder beroep, wonende te Broek op I.angcndija bleek de eigenaar van de roeiboot te zijn. Van de aanvaring had deze get. niets gezien, maar toen bij ter plaatse» kwam. was z'n bootje gezonken. Zag u de motorboot toen nog? wilde mr. Fruin weten. Die was al weg, verklaarde get. En is uw nootje al gemaakt? vroeg de pres.. Dat is geen eens meer te maken, zeide get. En wat is zoon bootje waard? was de iVOlgende vraag van mr. Kruin. Honderd cn vijftig gulden, maar ik heb maar f50 schadevergoeding gevraagd, was getuige's antwoord. Dit deed ik ónncde dat het al een oud bootje was, voegde hij eraan toe. De 57-Jarige landbouwer P. D. uit Alkmaar was de volgende get. Deze had den schip per van de motorboot gevraagd, hem te slee pen en had daarna z'n schuit aan de motor boot vastgemuakt. Ik stond te kijken naar den schipper in Uc machinekamer, toen in eene de boot vooruit schoot. De boot lag wel vastgemaakt, maar zal door de beweging van liet schip wel losgeraakt zijn, meende deze get. Ik hoorde een gekraak en weg was dat roeibootje. De motor moet dan toch zijn ingeschakeld, als de boot vóóruit schoot? concludeerde de president. Dat weet ik niet hoor! antwoordde get. Verd. bleef erbij, dat hij niets had gehoord. De derde getuige was de brigadier der Rijksveldwacht te Broek op Langendijk. P. L. Deze had na de aanvaring verd. gehoord en die had hem gezegd, dat hij wel iets had gemerkt, doch dat hij meende tegen den wal te zijn aangevaren. De wind was Zuid west en hij kon door dien wind nooit tegen het roeibootje zijn aangevaren. ken dat niet? Maar door den wind ben ik tegen dat roeibootje aangekommo, was .verdachte's antwoord. De Officier van Justitie, mr. v. d. Keen de Lille. requisitoir nemend, noemde verd. een roekelooze schipper. Ilij heeft natuurlijk den motor aangezet, waardoor z'n boot is gaan va ren. Bovendien was de boot niet goed vastge maakt. Door deze feiten is verd. voor liet ge val geheel verantwoordelijk; hij heeft zich echter van dc zaak niets aangetrokken en dat doet heel onprettig aan. De Officier eischte bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter met uitzonde ring van do straf, welke mr. v. d. Keen de Lille gesteld wilde zien op f 15 boete. subs. 10 dagen en toewijzing der civiele vordering aan get. B. van f50. Anna Paulowna. EEN ROYALE VERDACHTE. Het duurde eenigen tijd voordat de veld wachters erin slaagde de beide deuren naai de gang open te krijgen. En gespannen ke ken wij toe, wat er te gebeuren stond. „Kom d er nou maar in" zei de handhaver der orde, toen eindelijk da deuren open wa ren. Op een stoel gezeten, het rechterbeen in een gipsverband droegen twee jongelieden een kameraad naar binnen en plaatsten hem voor de groene tafel der Edclaclitbaren. Verd. E. L. van beroep chauffeur en wo nende te Breezand stond op het matje het geval aan te zien. Hem werd ten laste gelegd, dat hij op den 21 sten April des avonds om half negen tc- Anna Paulowna met een vierwielig motor rijtuig twee militairen, die rechts van den weg liepen, pardoes had onderstehoven ge reden, waardoor één der slachtoffers een breuk, opliep aan het rechter-onderbeen. Verdachte erkende volmondig en zeide, dat liet ongeval geheel aan zijn onoplettend beid te wijten was. De zaak werd daardoor al zeer eenvoudig. Uit het verhoor van verd. kwam vast te staan, dat deze zijn auto had neergezet voor 9 Zij, die zich thans op de Schager Courant abonneeren, ontvangen de no's tot 1 Juli a. s. een winkel waar bij sigaretten had gekocht. Toen brandden de parkeerlichten. Uit den winkel gekomen was verd. gedraaid en was met de parkeerlichten op nog een 80 meter verder gereden, ofschoon het pikdonker was, Op liet moment, dat verd. dc groote lichten ontstak zag hij op een paar meter afstand dc heide militairen rechts van den weg loopen. Tijd om te stoppen had verd. niet meer cn toen was liet ongeluk gebeurd. Het slachtoffer A. B. van beroep Kellner cn wonende te Amsterdam liep met een Ka meraad, destijds ook in militairen dienst in de Burg. Lovinkstraat en bevestigde even als de tweede get. D. H. uit Boven Bergum het verhaal van verd. Deze tweede get. was er heter afgekomen, omdat liij aan den linkerkant van het slacht offer liep. Hij werd weliswaar tegen den grond geslingerd, doch kreeg alleen ontvel lingen aan hoofd en handen. De 18-jarige J. C. v. d. P. uit Anna Paulow na had het geheele ongeval gezien en zeide dat verd. niet meer dan 10 K.M. reed. Verdachte zelf had aan deze verklaringen ahsoluut niet toe te voegen. De officier van Justitie roemde in zijn re quisitoir do royale holding van verdachte en wilde daarom gyn vrijheidsstraf vragen. Mr. v. d. Keen de Lille sprak de hoop uit, dat het heen van het slachtoffer volkomen zou genezen. De eisch luidde f 75.boet, subs. 30 dagen. Ook in deze zaak werd de uitspraak be paald op heden over acht dagen. EEN TWEEDE GASOVEN IN GEBRUIK. Commissie van Beheer Langen- üijker Gasfabriek vergadert. De ssie van Beheer van de gemeen schappelijke gasfabriek van dc Langendij- ker gemeenten cn Sint Pancras vergaderde gistermiddag in het kantoor der fabriek. Aanwezig waren twaalf leden en twee plaatsvervangende leden. Afwezig; waren de heeren C. Kramer, O. Koedijk en Jb. de Boer. De voorzitter, burgemeester J. Kroonen- burg van Sint Pancras, opende de vergade ring met welkom. Spr. deelde mede, weer zoover hersteld te zijn, dat hij deze verga dering kan bijwonen. Spr. zou gaarne, wanneer de vergadering het goed vindt, de leiding \Vilicn geven aan den burgemeester van Broek op Langendijk. De vergadering kan zich hiermede vereenigen. Dc heer Schelhaas nam hierna de leiding over en zeide, dat hij zeker namens allen spreekt, wanneer hij er zijn vreugde over uitspreekt, dat do voorzitter weer hersteld is van zijn ziekte. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat dc bcgroo- ting door Ged. Staten is goedgekeurd. Van den directeur is een overzicht ont vangen over het gasverbruik gedurende de eerste vier maanden. Hieruit blijkt, dat hot verbruik met 21.3 pet. is gestegen en dat het nog dagelijks stijgt, (her het eers'* halfjaar zal meer dan 500.000 M3. gas wor den afgeleverd. De capaciteit van de fabriek is voldoende om een en ander te verwer ken. De directeur heeft ccnigc voorbereidin gen getroffen, om de gasproductie onge stoord te kunnen voortzetten. Hierbij zal de tweede oven gebruiksklaar worden ge maakt. De voorzitter sprak er zijn voldoening over uit, dat een en ander zoo goed loopt. De directeur deelde hierna mede, dat er oen bezwaar is aan de groote afname van gas, n.1. op liet spitsuur. Dit is ongeveer te gen 12 uur. Het verbruik is dan geweldig. Dc heer Du Burck meende, dat het ge wenscht is, om stagnatie te voorkomen, dat door middel van een circulaire of een ad vertentie aan dc afnemers bekend wordt gemaakt, liet verbruik van gas zooveel mo gelijk over den gohcclcn dag te verdoelen. De directeur zal in dezen zin werkzaam zijn. De afname van cokes is zoo, dat voor di rect gebruik gekocht mag worden maar dat geen voorraad gevormd mag worden. De cokes is thans uitstekend van kwaliteit. De heer Jb. Kloosterhoer vroeg nog naar de stagnatie in dc gastoevoer te Sint Pan cras. De directeur is nog bezig te onder zoeken op welke wijze een cn ander het best geregeld kan worden met den druk. Het verslag voor het jaar 1939 werd be handeld en zonder opmerkingen voorloopig vastgesteld. De heer Kooij vroeg of het niet gc- wenscht is een vice-voorzitter te benoemen. Men besloot, hiertoe over te gaan. Uit de stemming blijkt, dat 12 stemmen zijn uit gebracht op den heer Schelhaas; de heeren Kaan en Du Burck hadden ieder een stem. De heer Schelhaas is dus verkozen. Deze nam de benoeming onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen aan. Daarna volgde sluiting. Noot. Hoewel de vergadering van de Commissie van Beheer der lichtbedrijven volgens de gemeenschappelijke regeling openbaar moe ten zijn, werd den persvertegenwoordigers verzocht, zich te willen verwijderen, aan gezien voor deze vergadering geen vergun ning was gevraagd om haar openbaar te houden. Wij meencn, en daarbij staan wij niet alleen, dat het verbod van het hou den van openbare vergaderingen niet van toepassing is op vergaderingen van dezen aard. Zij zijn toch gelijk te stellen met die van gemeenteraden, daar zij een deel van de taak der gemeentebesturen vervullen. Volgens de gemeenschappelijke regeling zijn in bepaalde gevallen bij stemmingen ver schillende bepalingen van de Gemeentewet v^n toepassing. Het staat niet met zooveel woorden in de Gemecnsch. regeling, maar als ook art. 50 van de Gemeentewet op de vergaderingen van de Comm. van Beheer toepasselijk is, kan het besluit tot voorloo- pige goedkeuring van de rekening 1939 niet als rechtsgeldig worden beschouwd, aange zien het in besloten vergadering is geno men. (Red.) DE TWEEDE TEELT. Men is thans bijna overal bezig met het rooien van aardappelen. De bloot gekomen grond wordt onmiddellijk benut voor de tweede teelt. In het bijzonder wordt die grond gebruikt voor den teelt van gele kool. Tal van akkers zijn daarmee reeds beplant. Venvacht mag dus worden, dat er weer heel wat gele kool zal worden verbouwd. SPOED! We vernamen, dat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat, in overeenstemming met de oorspronkelijke bedoeling, met de werkzaam heden voor den aanleg van den nieuwen weg door de Koog te Zuidscharwoude naar den Hasselaarsweg en den nieuwen provincialen weg nog met 1 Juli zal kunnen worden be gonnen. DE AUTOMATISEERING. Op onze vraag, wanneer de automatisce- rlng der telefoon in werking zal treden, werd ons medegedeeld, dat daaromtrent on der de tegenwoordige omstandigheden niets met zekerheid valt mee te deelen. Ook ten aanzien van de postkantoren aan Langendijk ten aanzien van de al-or niet-verdwijning van het Hoofdpostkantoor te Broek en/of omzetting in hulpkantoor, staat nu nog niets vast NOORDSCHARWOUDE. OMSLAG BANNE NOORDSCHARWOUDE 113.—. Gisteravond vergaderden bestuur en stem gerechtigde ingelanden van de Banne in „Concordia", onder leiding van den heer T. Kostelijk. De belangstelling der ingelanden was niet groot. De Voorzitter opende de vergadering met woorden van welkom, waarna de secretaris, de heer D. Schuitemaker, dc notulen van de vorige vergadering voorlas. Deze werden al dus goedgekeurd. Van „Schuttevaer" was een brief ontvan gen over de ondiepte van de vaart langs den Oosterdijk. Dit blijkt een gevolg te zijn van de werk zaamheden van dc dijkverlegging. Men is met den opzichter in overleg getreden. Ge hoopt wordt, dat het nu in orde komt. Ged. Staten verzochten, mededealing van event. oorlogsschade in dezen polder. Ge lukkig is er geen schade, merkte de voorzit ter op. De heer IJ. Kaan bracht rapport uit over de rekening 1939. Deze was keurig in orde bevonden. Spr. adviseerde tot goedkeuring. Aldus besloten. Den penningmeester werd hartelijk dank gebracht voor zijn accuraat beheer. De ontvangsten hadden f 6497.30 be dragen. de uitgaven f 5313,18, voordcelig sal do f 1184.12. Hierna volgde behandeling van de begrooting 1940. Deze werd artikelsgewijze behandeld. De vergadering ging er mee accoord, de vergoeding aan den voorzitter van 110. op f 25.— te brengen. Aan den secr.-penningmcester werd voor het vervaardigen van een nieuwe legger een gratificatie van f 25.— verleend. De begrooting sloot op een totaal aan ont vangsten van f 6119-96, uitgaven f 5193.37; het vermoedelijk batig saldo was f 926.59. Dc omslag werd vastgesteld op f 13 per H. A., voor het land in de Noordscharwouder polder f 6,50 en voor het verdolven land f 3.72 per H.A. Deze begroot ing werd aldus vastgesteld. Tot rekening nazicners werden dc heeren H. Swager, K. van Nienes en K. de Geus benoemd. Plaatsvervanger de heer B. Gutter. De heer K. Zeeman, informeerde naar het baggeren. Voldoet dat goed. De voórkitter antwoordde bevestigend. Spr. zou voor de achtersloot een baggermolen wil len laten komen, daar deze aan het Noord einde niet door een motorboot te bereiken is. De ingelanden konden zich hiermede ver eenigen. Er zal een prijsopgave worden ge vraagd. Hierbij werd er op gewezen, dat velen nog belangrijke hoeveelheden rommel te water werpen, hetgeen de vervuiling van de sloo- ten zeer In de hand werkt. Daarna sluiting. GESLAAGD. Onze plaatsgenoote, mej. K. Slot, slaagde voor het diploma stenotypiste van de Vereen, v. Leeraren in steno- en machineschrijven. ZUIDSCHARWOUDE NATIONAAL HULPCOMITé 1940. De collecte welke in de gemeente Zuid- Scharwoude ten behoeve van het Nationaal hulpcomité 1940 is gehouden heeft opge bracht f 479.40. In aanmerking nemende de grootte van de gemeente, is dit resultaat prachtig. Dit toont voldoende aan hoezeer de inwoners van Zuidscharwoude medeleven met de oorlogsslachtoffers in andere gedeel ten van het land. Ons is namens dc collcctccommissie ver zocht op deze plaats dank te brengen aan de milde gevers voor hun oprecht medegevoel met hun in nood verkeerende landgenooten. Deze dank komt eveneens toe aan de collec tanten, die zich op uitstekende wijze van hun taak hcEben gekweten. EEN BINNENBRANDJE. De brandweer rukte Dinsdagochtend uit voor een brand die was uitgebroken aan de Lindcnlaan. In het geheel arriveerden drie wagens, maar de tweede bleek al niet meer noodig. De bewoonster scheen met takkebos- sen en petroleum aan het werk te zijn ge weest en een flinke straal water was vol doende om aan alle branderij een eind te maken. Een beetje lichte rook door de voor deur was alles wat de drommen toeschou wers, die zich hadden verzameld, te zien kre gen. HET ALKMAARSCHE BOUWBEDRIJF. De termijn van den 16den Juni is verstre ken en, naar we uit bevoegde bron vernamen hebben degenen, die in Alkmaar bouwwer ken onder handen hadden, wel ongeveer alle maal vergunning gekregen deze te beëindi gen. Van belangrijken invloed op de bouw- bcdrijvigheid in hel algemeen werden deze objecten echter niet beschouwd. Men moet daarbij bedenken, dat, toen de oorlog voor Nederland begon, de heerschcnde spannin gen reeds geruimen tijd een schaduw over onze gemeenschap hadden geworpen en dat er van ondernemingslust weinig sprake was. Op het oogenblik is er wel een zekere ani mo bemerkbaar om beschikbaar geld in wo ningen te beleggen, vandaar vermoedelijk, dat bij het Grondbedrijf den laatsten tijd wel aanvragen om grond zijn binnen gekomen. Intusschen is voor iedere nieuwbouw de goed keuring vereischt van den commissaris voor den wederopbouw en omtrent de daarbij te volgen politiek is weinig of niets bekend. En zoolang niet vaststaat, dat ook zal kunnen worden gebouwd, zal er van grondverkoopen vermoedelijk niet veel komen. Van ingrijpend gewicht zal hierbij zijn de zienswijze, welke men van overheidswege koestert omtrent de urgentie der verschil lende bouwprojecten. Het is namelijk zeer wel mogelijk, dat men van oordeel is, dat de verwoeste streken, in verband met do be schikbaarheid van bouwmaterialen, dienen voor te gaan. Geschiedt dit, dan is wellicht te verwach ten, dat een deel van degenen, die in Alk maar hun werk vinden in de bouwbedrijven, langzamerhand zal afvloeien. Over het alge meen, zoo zei men ons. vormen bouwvak arbeiders een betrekkelijk vlottende bevol king. Wordt ergens een groot werk onderno men, dan nemen de aannemers niet zelden een vaste ploeg mee. waarvan sommigen la ter blijven hangen. Ze trekken echter weer weg, wanneer de afstand tot het volgende ob ject te groot wordt. Van grooten invloed werd geacht dc evcn- tueele restauratie van de Groote Kerk, die zonder eenigen twijfel een belangrijk aantal werklieden aan Alkmaar zou blijven binden. Omtrent dit project was gistermorgen defi nitief nog niets bekend, Officieus was men er echter van overtuigd, dat het werk zou wor den goedgekeurd. BARSINGERHORN WATERVERONTREINIGING. De waterverontreiniging in de Schager- kogge, veroorzaakt door het inlaten van zeer slecht water uit het waterschap de Niedorper Koggen heeft Ijet Bestuur der Hcpgelsportvereeniging „Vischlust" aanlei ding gegeven te trachten hierin verbetering te kriin-en, niet alleen in het belang van de hengelsport, doch in het algemeen belang. Werd in 1937, toen ook verontreiniging plaats had van het Boerensluiskanaal, de Inspectie voor de Zoetwatervisscherij met een en ander in kennis gesteld, thans heeft het Bestuur van „Vischlust" zich gewend tot den Prov. Waterstaat, met dit aanvan kelijk succes, dat door den Prov. Waterstaat met een der Bestuursleden een onderzoek ter plaatse in ingesteld. Het door „Visch lust" genomen initiatief zal ongetwijfeld door velen op prijs worden gesteld. ZIJPE OUDESLUIS. GELUK! In de serie loten van de Haco, „Witte Stad", lotendebitant de heer J. Jorna, kap per alhier, viel een prijs van 25000 gld. op No. 12549. VOETBAL. Dc voor Donderdag a.s. vastgestelde wed strijd OudeshiisB.K.C. gaat niet door. Willen dc deelnemers vóór 3 Juli a.s. hun wcnschen kenbaar maken inzake het tweede gedeelte van het programma. Zonder bericht wordt dit vastgesteld in volgorde van de eerste helft. Uitgestelde wedstrijden worden aan het einde van deze reeks geplaatst. WINKEL SCHAGEN—WINKEL 5—3 Gisteravond speelde op het terrein te Win kel een Schagen combinatie tegen Winkel I op het terrein te Winkel. Onmiddellijk na den aftrap ontwikkelde zich een vlug gespeelde wedstrijd. Winkel wist de leiding te nemen, waarna Schagen vrij spoedig gelijk maakte cn de leiding wist te veroveren. Noch voor de rust wist Winkel weer gelijk te maken. Na de pauze met den wind in dc mg was Schagen iets meer in den aanval en wist met een goed schot het derde doelpunt te forceeren, nogmaals wist Schagen de leiding te nemen, welke ze niet meer afstond. Nog voor het einde wist Scha gen een vijfde doelpunt te maken, zoodat ze deze wedstrijd met 5—3 wist te winnen. Het was 'n aardig gespeelde wedstrijd en Scha gen heeft verdiend gewonnen. BERGEN EEN MOOIE VERBETERING. De gevaarlijke hoek Loudelsweg-Bergerweg is niet meer! Door een deel van den tuin der op genoemden hoek gelegen bakkerij erbij te trekken en door het kappen van eenige boomen en het verwijderen van de heg daar ter plaatse is er thans een vrij uitzicht ver kregen en is de uitmonding van den Lou- delsweg op den Bergerweg aanzienlijk ver breed. Ongetwijfeld een mooie verbetering. HUIZENBOUW. Naar wij vernemen is er toestemming ver leend, om de alreeds in aanbouw zijnde hui zen aan den Kerkedijk, af te bouwen. Door dit besluit zullen aan genoemden weg weer eenige nieuwe villa'tjcs verschijnen en het zal niet lang duren of de Kerkedijk is tot aan de ijsbaan aan eene zijde geheel vol gebouwd Daar er hier van lintbebouwing geen spra ke is. komt een en ander genoemden weg zéér ten goede en zal de gemeente er zeker toe moeten overgaan de straatverlichting op den Kerkedijk verder door te trekken. LUCHTBESCHERMINGSDIENST. De Luchtbeschermingsdienst hier ter plaat se heeft al wederom een reorganisatie onder gaan. Door het vertrek der Nedcrlandsche militairen uit onze gemeente, kunnen de Centrale Post in het Dorpshuis cn de wacht op den toren van de Ruinckerk des nachts niet meer door militairen worden bezet cn zullen burgers die taak dienen over te ne men. Naar men ons mededeelde, gaat een cn ander in, in den nacht van Woensdag op Donderdag a.s. SCHAGEN MIDDENSTANDSOFFER. boor een comité van actie, samengeseld uit de plaatselijke middenstandsorganisaties, is aan de leden dier organisaties een cir culaire gezonden. Hierin wordt gevraagt 1 van het gespaard gebleven bezit af le zon deren voor die middenstanders, welks za ken door het oorlogsgeweld zijn vernietigd. SCHAGEN-NIEUWS. Wedstrijd voor Donderdagavond 8 uur. Schagen IWieringerwaard L J. Slikker. Joh. BremerM. de Haös. H. Hiddelbeek. S. Grootes, L. Schoorl D. Schoorl, G. Anneveldt, G. Boontjes, J. v. d. Ben, J. Peetoom. Rcs.: Jb. Broersma, J. Wceland. STAND DER WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 15 Juni stonden 20 wcrkloo- zen ingeschreven, waarvan 7 in de steun regeling en 11 in dc centrale werkverschaf fing, terwijl 1 werklooze uit zijn bondskas trekt. STAND DER ARBEIDSBEMIDDELING. Op Zaterdag 15 Juni stonden 36 personen als werkzoekende ingeschreven, waarvan 1 letterzetter, 7 grondwerkers, 4 timmerlieden, 5 arbeiders-chauffeur, 1 stukadoor, 1 lijnwcr- ker-nionteur, 1 monteur, 1 kapper, 7 losse ar beiders, 1 kantoorbediende en 7 landarbei ders. In 1939 stonden 38 arbeiders ingeschreven, waarvan 22 in werkverschaffing in den Pol der Schagen; in 1938 bedroeg dit aantal 30, waarvan 7 in de Schager Kogge en 14 in den steun. RAADSVERGADERING. Tegen Vrijdag 28 Juni a.s. zal de Raad de zer gemeente in vergadering bijeen komen. BOUWVERGUNNING. Aan H. König alhier is door Burgemeester en Wethouders vergunning verleend tot ver bouw van zijn woon- en winkelhuis aan de Laagzijde, met toestemming van den Regee- ringscommissaris voor den wederopbouw. ROTTERDAM. 18 Juni. Veemarkt. Totaal aanvoer 2708 stuks, t.w.: 177 paarden. 9 veulens, 648 magere runderen, 750 vette runderen, 60 vette kal veren, 34 graskalveren, 749 nuchtere kalve- ren. 133 schapen en 10S lammeren, 2 var kens. 38 bokken cn geiten. Prijzen per Kg.: vette koelen 7890, 66—76, 52—62 ct., vette ossen 78S8, 6676, 5461 ct., stieren 7C 80, 6674, 5864 ct., vette kalveren 90100, 7080, 55—65 ct., schapen 6560—50 ct., nuchtere kalveren (slacht) 50—45—40 ct., slachtpanrden 73—63—53 ct. Prijzen per stuk: schapen f 342717, zuiglammeren f 17147, nuchtere slachtkalveren f 13 118, slacht paarden f 325—225—165, werk paarden f 400275175. hitten f 295-235- 1G5. kalf koeien f 285205165, melkkoeien f 280-205—160, varekoeien f 220—165—140, vaarzen f 165—130—100. pinken f 110—90— 70. bokken en geiten f 16127. Overzicht: Vette koeien en ossen, aanvoer kort. handel tamelijk, prijzen iets stijver, prima koe 92, prima os 90 ct. Stieren, aanvoer als vorige week. handel willig, prijzen hooger. Vette kalveren, aanvoer als vorige week. handel redelijk, prijzen als gister, prima's f 1.15. Schapen en lammeren, aanvoer iets ruimer, handel kalm. prijzen iets hooger. 3e kw. onveranderd. Zuiglammeren, aanvoer rui mer. handel vlot. prijzen le en 2e kw. iets hooger, 3e kw. onveranderd. Nuchtere slacht, en fokkalveren, aanvoer kleiner, handel vlot. prijzen iets hooeer. Paarden, aanvoer als vorige week. handel matig, prijzen onveranderd. Kalf. en melkkoeien, annvoer iets korter, handel lui, prijzen iets stijver. Varekoeien, aanvoer kleiner, handei stroef, prijshoudend. Vaarzen en pinken, aanvoer klein, handel flauw, prijzen onver anderd. Rokken en geiten, aanvoer matig, handel vlug, prijzen iets hoogcr. ZWAAG, 17 Juni. Veilingsvereen. „Bangert en Omstreken". Aardappelen 6.10—7.30, oude aardappelen 2.50—3.40, spinazie 11.10—20. postelein 12— 15, Chin. kool 3.60—3.80, slaboonen 33r-40, «nij'boonen 2140. tuinboonen 9—11, dop erwten 10—17, peulen 10—28. tomalen 23— 28. wasrhpeen 813. hospeen 8.90—15.50. an dijvie 8—12, sla 1—1.60. bloemkool 6.10- 19. komkommers 5.50—10. rabarber 2.20—2.40, perziken 8.10—14.70. aardbeien 34—52. fram bozen 108, blauwe pruimen 2—3 ct., witte pruimen 6—9 ct.. Reine Victoria pr. 2—3 ct. per stuk. Jap. pr. 14 ct. p. stuk. Franken- thaler 110113, Prolefic 7402, kruisbessen 8-10. MEDEMBLIK. 17 Juni. Aardappelen: Sehotsehe muizen 6—3.20, kleine muizen 3—3.50. kriel 2.50—3.05, per 50 Kg.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6