SPORTNIEUWS n Vx>Mat Feyenoord neemt de leiding Een iwee-nul zege op G.V.A.V. De voetbaluitslagen Schageo klopt Succes Zwemmen Belangrijk nieuws voor onze zwemmers WieJUenntn AtkUüek JUuVuUMpMt Maandag 24 Juni 1940 Tweede blad Blauw Wit-Heracles gelijk De strijd om het kampioenschap van Nederland. Geheel volgens de verwachtingen zijn gisteren de wedstrijden om het kampioen schap van Nederland verloopen. Blauw Wit had inderdaad een zware kluif aan Heracles, maar het moet ons van het hart, dat de Zebra's het er toch beter afge bracht hebben dan we verwacht hadden; een 11 gelijk spel in Almelo te bevechten is heusch zoo'n makkelijke taak niet. Inmiddels heeft dit zonneklaar bewezen, dat de Ooste lijke kampioen nog een hartig woordtje gaat meespreken in den strijd om den kampioens titel van Nederland. Feijenoord heeft inder daad de beide punten uit Groningen weten mee te nemen. Maar het was op het kantje af! Tot enkele minuten voor het einde was de stand nog 10 voor de roodwitten, en toen juist GVAV met man en macht probeerde den gelijkmaker te forceeren, scoorden de Rotter dammers het beslissende tweede doelpunt. De stand is nu: Feyenoord 2 2 0 0 8—1 4 Blauw Wit 2 1 1 0 4—2 3 Heracles 1 0 1 0 1—1 1 Juliana 1 0 0 1 16 0 GVAV 2 0 0 2 1—5 0 In het Westen Zijn voorts nog twee competitiewedstrijden verspeeld. RFC hield CVV er met 41 onder, terwijl DFC het Haagsche VUC met dezelfde cijfers aan de zegekar bond. De situatie is hier: Feijenoord 17 11 5 1 42—14 27 Sparta 18 9 5 4 66—44 23 HBS 17 9 3 5 43—37 21 HDVS 17 7 6 4 48—37 20 DFC 17 8 3 6 34—27 19 DHC 17 6 6 5 43—37 18 VUC 18 6 4 8 39—58 16 RFC 17 6 3 8 34—33 15 Xerxes 16 3 5 8 33—54 11 .CW 18 0 2 16 18—59 2 G.V.A.V. -Feyenoord Het feit, dat het enthousiasme van G.V.A.V. pas aan het eind van den wed strijd een rol ging spelen, was oorzaak, dat het technisch en tactisch beter spe lende Feyenoord, tenslotte na een span- nenden strijd een 20 overwinning kon behalen. Tot aan den laatsten minuut hebben de Groningers een kans gehad op een gelijk spel, dat zou ook stellig wel het resultaat ge weest zijn, als zij de eerste helft met meer energie gespeeld hadden. Nu wisten zy op het uitstekende veldspel van de gasten, bij wie vooral spil Kuppen een prachtige partij speelde, geen voldoende antwoord te geven. Het systeemlooze spel van de voorhoede was oorzaak, dat de Rotterdamsche verdedigers, van der Lely en van der Heide, gemakkelijk konden voorkomen, dat doelman Scholtens veel moeilijk werk kreeg. Het aanvalsspel van Feyenoord was veel beter, maar het binnentrio, waarin Baren- dregt Jr. Sinke verving, bleef met de af werking der aanvallen beneden den maat. Verschillende scoringskansen gingen door slecht schieten verloren. Bovendien wist doel- verdediger Haan met de goed gerichte scho ten wel raad. Toch was de diepe W-formatie van de Rotterdammers oorzaak, dat het Gro- ningsche doel voortdurend bedreigd werd. G.V.A.V. moest zich tevreden stellen met een veel geringer aantal aanvallen, welke door hun primitieve opzet de sterke Feyenoord middenlinie geen moeilijkheden verschaften. Van werkelijk gevaar voor het doel was der halve slechts zelden sprake. Ondanks de veld- meerderheid, welke Feyenoord ongetwijfeld had, wisten de Rotterdammers deze voor de rust niet in een doelpunt uit te drukken. Direct na den aanvang van de tweede helft kwam hier echter verandering in. Reeds in de eerste minuut na de hervatting loste Ba- rendregt Jr. een houdbaar schot, waarop Haan evenwel niet voldoende reageerde (01). Feyenoord bleef het beste van het spel behouden zonder voorloopig echter ver dere resultaten te behalen. Langzamerhand kwam nu de G.V.A.V.-ploeg onder leiding van Bonsema los. Het spel werd nu meer open gehouden, waardoor de buitenspelers in staat werden gesteld vele voorzetten te geven. De gebroeders Hazeveld wisten van deze kansen echter geen gebruik te maken, hoewel het Feyenoord doel enkele malen ternauwernood aan doorboring ontsnapte. De spanning bleef er tot de laatste minuut in, want eerst toen slaagde Linsen er in den stand op 02 te brengen en daarmede het pleit definitief ten voordeele van Feyenoord te beslissen. HERACLES—BLAUW WIT 1—1. Heracles en Blauw Wit hebben te Almelo in een uiterst spannenden wedstrijd de pun ten gedeeld, welke uitslag de krachtsverhou ding het beste weergeeft. Tot vlak voor het einde scheen een overwin ning der thuisclub zeker te zijn. Ruim drie minuten voor het eindsignaal, kwam, terwijl Heracles met 10 voorstond, de centervoor der Almeloërs alleen voor keeper Ferwerda te staan, nadat hij handig door de verdedi ging was heengedribbeld. Hij wilde de doel man ook nog omspelen, doch dit mislukte, dank zij Ferwerda's moedig ingrijpen. De bal ging naar voren, waar Stijget het leder over gaf aan den op dat oogenblik rechtsbinnen spelenden Wilders. Deze gaf den bal door aan Bergman, die daarop de linksbinnen spe lenden v. Wijngaarden in de gelegenheid stelde den gelijkmaker te scoren. Bijna had den de gasten opnieuw succes, doch rechts back Knoef wist op het beslissende moment redding te brengen. Hoewel de prachtige kans op de overwinning op het laatste mo ment aan Heracles ontging, kan de oostelijke kampioen toch tevreden zijn met den uitslag. D.F.C.V.U.C. 4—1. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op, maar al spoedig bleken Dordtsche aanvallen ge vaarlijker dan die der gasten. Voor het doel kregen de gasten weinig kans door de verde diging heen te komen. Na een kwartier spe len verraste Bergeick de Haagsche doelman van dichtbij met een goed gericht schot, dat doel trof. (1—0) Hoewel de gebr. de Harder alles deden om over links door te breken bleef succes aan die zijde uit. Kort na het eerste doelpunt scoorde Bergeick voor de tweede maal (2—0) Het spel was snel, maar technisch slecht verzorgd. Kort voor de rust scoorde Bergeick voor de derde maal (30). In de tweede helft had de nieuwste aan winst van D.F.C., van den Berg spoedig suc ces met een fraai schot (40). Ook na dit doelpunt bleef D.F.C. meester van het terrein en gaf de gasten weinig kans, maar tegen het einde kreeg B. de Harder een strafschop te nemen waarmede hij den eindstand op 4—1 bracht KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. HeraclesBlauw Wit 11 GVAV—Feijenoord 0—2 le KLASSE AFD. II. DFC—VUC RFC—CW T GOOI-JUNIORENTOURNOOL Afd. A. Helder ABaarn A 30 Helder ABFC A 7—0 Ajax A—Helder A 2—1 't Gooi AHelder B 20 Helder BBVC A 2—1 Helder BLaren A 02 N. H. V. B. Afd. E. Sucoes 2Petten 1 17 Afd. K. BKC 2Atlas 2 r.3—4 Afd. R. Winkel 2—BKC 3 BKC n. o. (7 man klaar). Adspiranten. BKC a—Winkel a - 0 SPARTA I—SUCCES I. 0—4 De Wieringers zijn niet al te fortuinlijk tegen de vierde klassers! Bracht de wedstrijd tegen B.K.C. hun al geen zege, ook op liet terrein aan de Loet moesten zij het lootje leggen tegen de Geel Zwarten, die hen over tuigend met 64 kloppen. Natuurlijk moet men bij de beschouwing van deze eindcijfers in aanmerking nemen, dat het vooral in de eerste helft flink regende en daardoor veld en bal zeer glad waren. Vooral de keeper van de bezoekers scheen hierdoor moeilijk op de been te kunnen blijven en maakte nogal eens een blundertje. Zijn collega in het andere doel, J. Slikker, was daarentegen buitengewoon op dreef en redde eenige ma len zich kranig uit moeilijke situaties. Aan beide zijden werd hard gewerkt. Na tuurlijk kreeg Schagen de zege niet cadeau. De wedstrijd. Het begin is voor Succes, doch de eerste tien minuten komt het niet tot doelpunten. Uit een penalty voor hands, geeft Van der Ben Schagen de leiding. Met een mooie cor ner van rechts het stoppen daarvan blijft Slikker's zwakke punt! maakt Succes ge lijk. Na een prachtige pass voert Boontjes de score weer op (21) en dan is weer de beurt aan de bezoekers. Smit maakt keurig gelijk (22). Uit een scrimmage voor het S. doel, komt het derde doelpunt, Schagen leidt weer. Het gaat regelmatig als een uur werk: even later is het 33. Het laatste kwartier voor de rust verloopt emotieloos. Na de rust zien we een periode van pittig spel, waarin Succes domineert, vooral door 't betere plaatsen. De rechtsbuiten doelpunt ineens uit een corner (3i). Schagen komt dan geweldig opzetten, Boontjes (die een beste partij speelt!) loopt den bal in. (44). Eenige aanvallen op het Schager doel loo- pen op niets uit, de Succeskeeper, die een paar maal reeds valt, voor de bal er is, kruipt door het oog van een naald! Het is weer Boontjes die met een hoog schot het leder door de handen van den Succes-keeper schiet en tien minuten voor het einde zorgt de Moor voor een veilige 64 voorsprong. De stand verandert dan niet meer. Scheidsrechter Ab Bijlsma leidde correct en prettig, hoewel het ons toescheen dat de bezoekers het met zijn jjeslissingen niet steeds eens waren. N.H.V.B. Petten kampioen! Op ondubbelzinnige wijze heeft Petten gis teren op Wieringen het kampioenschap in Afd. E nog net voor Helder 3's neus wegge pikt. Met liefst 71 verloor Succes 2 dezen wedstrijd tegen de volgelingen van Meester Geensen, waardoor de blauwhemden juist een punt meer hebben vergaard dan Helder 3. Onze gelukwenschen, Pettemers! BKC 2 geklopt door Atlas 2! In Afdeeling K is de spanning onverwachts teruggekeerd. BKC 2, dat uit twee wedstrij den nog slechts één punt noodig had om zich kampioen te kunnen noemen, faalde tegen Atlas 2 en verloor op eigen terrein met 43. Nu moet de laatste wedstrijd tegen Helder 5 gelijk gespeeld worden, maar dit zal niet mee vallen, want Helder 5 is met Helder4... de ploeg, die BKC 2 nu weer bereiken kan! In Afd. R is BKC 3 niet opgekomen in Winkel. Een beetje meer animo,- heeren, vooral juist in deze tyden! Belangrijke plannen voor de volks gezondheid en volkshygiène. Zondag ia een vergadering van be stuursleden van de zwemvereenigingen in de kop van Noord-Holland gehouden, waarin een organisatie in het leven is ge roepen, die de schoone taak heeft gekre gen het zwemmen in het district op een hooger peil te brengen. Naast het kringbestuur zal nu een z.g. proganda- en contact commissie optreden, die een zeer ruim mandaat heeft gekregen; zij mag n.1. alle middelen voor het gestelde doel Het prachtige weer der laatste dagen heeft de landbouwers weer aan hat hooien gezet. Groote drukte heerscht bij de rivierbeddingen, waar een rijke oogst wordt binnengehaald gebruiken. In verband daarmede vallen de werkzaamheden zeer verschillend zyn. Van de plannen kunnen wjj de volgende noemen: Een groot aantal correspondenten zal in het district worden aangesteld. Z|j zullen in een rapport alle noodige gegevens verzamelen, zoodat een totaal-overzicht kan worden ver kregen. Naar aanleiding daarvan zal gepoogd worden in verscheidene plaatsen te komen tot oprichting van baden en zwemvereenigin gen, goedkoope zwemlessen, meer zwemmen voor de schooljeugd etc. Dit leidt natuurlijk tot een in-contact-treden met verscheidene autoriteiten. Daarnaast zal, de bevolking rechtstreeks worden gewezen op de groote voordeelen, die het zwemmen biedt voor de gezondheid en hygiëne van de menschen. Hiertoe hebben de redacties van de Heldersche en Schager crt. hun volledige medewerking toegezegd. Naast eenige publicaties van een medicus, zullen ook mededeelingcn geplaatst worden over de re sultaten van watcronderzoek, zoodat men weet, waar men veilig kan gaan zwemmen. Een actie zal ontketend worden om de in richtingen een fleuriger aanzien te geven, meer accommodatie aan te brengen etc. Daar naast zullen een groot aantal demonstratie- wedstrijden worden gehouden in een groot aantal plaatsen, waar dat mogelijk is. Niets zal de commissie onbeproefd laten om haar doel te bereiken. Het is een schoon doel en de commissie i9 vol lust haar werk met groote ijver pp te nemen. Gerekend wordt op de medewerking van de diverse autoriteiten, de zeer zeker inzien, welke belangen op het spel staan; die ook begrijpen wat in het be lang van de volksgezondheid kan worden ge daan. Wjj wenschen de proganda- en contact commissie een groot succes toe. TEN BATE VAN ROTTERDAM. Ten bale van Rotterdam werden gister middag in het Amstelparkbad nationale wedstrijden gehouden, waaraan onze beste zwemsters en zwemmers deelnamen. Door de uitstekende voorbereidingen van de or ganisatiecommissie verliep'het uitgebreide programma op zeer vlotte wijze. Eenige uitslagen. Dames: 100 meter borstcrawl: 1. Rie van Veen (R.D.Z.) 1 min. 8.0 sec. 100 meter schoolslag: 1. J. Waalbcrg (A. D.Z.) 1 min. 25.6 sec. 100 meter rugcrawl: 1. Cor Kint (Z.C.R.) 1 min. 17.4 sec. Estafette 5 x 50 meter borstcrawl: 1. A.D. Z. 2 min. 56.3 sec. Heeren: 200 meter schoolslag: 1. Smitshuyzcn (A. Z.) 2 min. 53.2 sec. 100 meter rugslag: 1. Metman (IJ) 1 min. 12.6 sec. 200 meter borstcrawl: 1. Ramack (R.Z.C) 2 min. 25.4 sec. Estafette 4 x 100 meter borstcrawl: 1. IJ. 4 min. 27 sec. Waterpolo: AmsterdamRotterdam 5—7. Het verkeer tusschen Noord en Zuid. W»ar de bruggen opgabfaaan *tjn, wiebten heel den dag autobuMen op depMtegiera, die ven de over^ijdeperpQntof wbwit worden overgebracht Volle korven zijn het resultaat van de over vloedige kersenoogst in de Limburgsche .Betuwe" Wielerbaan „De Kreek" te Rotterdam Op de wielerbaan „De Kreek" te Rotter dam vonden Zondagmiddag revanchewed- stryden plaats, waarby o.a. een 65 km. kop pel wedstryd werd verreden. De uitslag luidt: 1. OverweelDe Korver 13 punt., tijd 1 uur 31 min. 0.8 sec. Op 1 ronde: 2. Hofstede—Van Vliet 13 pnt.; Buuronv. d. Zande 7 pnt. Op 2 ronden: 4. JoostenReijnders 11 pnt.; 5. ValentynHopstaken 2 pnt. Op 3 ronden: 6. Van RijnGemonde 2 pnt. ZAANSCHE WIELERBAAN. Derksen breekt een record! Onder flinke belangstelling uit geheel Noord-Holland hadden gisteren op dc Zaan- sche wielerbaan te Assendelft wedstrijden plaats. Derksen slaagde er in het baanrecord staande op naam van Jan Pijnenburg met' een tijd van 10.4 sec., te verbeteren en te brengen op 10.2. Dc uitslagen luiden als volgt: Sprintwedstrijd over drie baanronden: lc rit: 1. Derksen in 10.4 sec., 2. Pronk. 2e rit: 1. Derksen in 10.2 sec.: 2. van Vliet. 3e rit: 1. v. Vliet in 11 sec.- 2. Pronk. 4e rit: 1. Derksen in 10.6 sec.; 2. Pronk. 5e rit: 1. v. Vliet in 11.2 sec.; 2. Pronk. 6e rit: 1. v. Vliet in 11.4 sec.; 2. Derksen. Derksen en van Vliet ieder 5 punten, Pronk 8 punten. De beslissende rit van Vliet en Derksen werd door van Vliet gewonnen in een Jijd van 11.4 sec., die daardoor win naar van den geheelen wedstrijd werd. Achtervolging over 5 K.M. maximaal 30 ronden): 1. Klink in 5 min., na 4 K.M. inge- loopen. 2. Evers. Tijdrace over 1 baanronde, vliegende start. 1. J. Derksen in 10.6 sec., 2. A. van Vliet in 10.8 sec., 3. J. Pronk (gevallen en zijn sleutelbeen gebroken). Koppelwedstrijd óver 50 K.M. (300 ronden) met 4 klassementen: in verband met den re gen werd de wedstrijd na 150 ronden afge last, met den volgenden uitslag: 1. Derksen-Bakker in 30 min. 10 sec.; 2. Van Vliet-van den Voort, 4 punten met 2 ronden achterstand. 3. Klink-van Gent. 3 punten met 2 ronden achterstand. 4. Kre- mers-van Rooy, 1 punt met 3 ronden achter stand. National,, wedstrijden te Utrecht. Succes voor Nel van Balen Blan ken. Onze streekgenoot, mcj. Nol van Balen Blanken, nam deel aan dc Nationale At letiekwedstrijden te Utrecht. Zij werd met hoogspringen no. 1 (1.60 M.) COURSES OP DUINDICT. De uitslagen van de gisteren gehouden courses te Duindigt waren: 1 Aurora-prijs over 1700,1720 en 1740 nieter, gewonnen door Avro (eig. G. J. Veneman) in 1 min. 36V£ s.; 2 Alhambra-prijs over 2060 meter, gewon nen door Auguste Nortoro (eig. J. dc Vlieger) in 1 min. 31.3 sec.; 3 Aleantara-prijs over 1700 meier, gewon nen door Alcala (eig. luit G. L. Kcpper) met vele lengten. 4 Arena-prijs over 1740 meter, gewonnen door Caid (eig. J. M. v. d. Berg; in 1 mm. 35.6 s. 5 Arabella-prijs over 1700 meter, gewonnen door Admiral Guy (eig. E. G in 't Veen) lc 1 31 s.

Schager Courant | 1940 | | pagina 15