Kinderwagens SCHMALZ „Een ramp bleef ons bespaard" Baby uitzet Dok «oor Separatie Dijkgraaf Rezelman i Hoornsche Crediet- Effectenbank N.V. Galtjo Derk Geertsema, Wiegen Kinder- ledikantjes Kinderstoelen Kinderboxen Baby- Commodes Boxmatrasjes maar ook Uw gehcelc SCHAGEN „Het Groene Kruis" J. H. Vrielink Polder Anna Paulowna Hoofdingelanden wenschen inning polderlasten niet door Hoogheem raadschap Noordhollands Noorder kwartier te doen geschieden. Zaterdagmorgen vergaderden Hoofdinge landen van den Anna Paulownapolder i n liet Polderhuis. Dit was de eerste vergade ring- sedert de ingrijpende gebeurtenissen Op dei heer van Balen Blanken na, waren allen present. Dijkgraaf Rezelman. Alvorens tot de behandeling der agenda over te gaan, hield Dijkgraaf Rezelman een korte rede, waaraan wij het volgende ont- leenen: Het is wel onder zeer droevige omstandig heden, dat men thans samenkomt. De oor log is uitgebroken en Nederland behoort thans tot het bezette gebied. Met eerbied en dankbaarheid gedenkt spr. de Nederlanders, die bij de verdediging van hun vaderland op het veld van eer gebleven zijn. Men mag hopen, dat deze gebrachte offers niet voor niets zijn geweest. Op ons allen, aldus de Dijkgraaf, rust nu de volle plicht om te aanvaarden wat over ons gekomen is. Ons vaderland staat in het teeken van den wederopbouw en ook wij zullen daaraan hebben mede te werken. Het stemt het Polderbestuur tot groote vreugde en voldoening, dat het kan voortgaan met 't werk, in 't belang van alle polderbewoners. Dat had anders kunnen zijn! Men bedenke slechts de gevolgen van een algeheele inundatie; nu is er eenige schade hier en daar te boe ken, maar een ramp bleef uit. En daarvoor is men dankbaar. Men hoopt, dat diegenen, die schade gele den hebben schadeloos gesteld zullen kun nen worden. Bij dat alles dringt zich steeds weer het beeld naar voren van 1916; een beeld dat de polderbewoners zich nog maar al te duidelijk zullen kunnen herinneren. Een beeld van misère en troosteloosheid. Nu is dat geheel anders. De Anna- Paulownapolder laat 't beeld zien van den vruchtbaren akker, waar op de landman zijn werk doet. Een beeld dat men niet anders dan bemoedigend kan noemen. Een instemmend applau-s onderstreept de woorden van den Dijkgraaf. Hierna is het de secretaris, de heer C. Key- zer, die de notulen voorleest van de voorgaan de vergadering (dd. 21- Februari MO), die zonder opmerkingen gearresteerd worden. Mededeelingen. Inzake de overeenkomst voor het bergen van grond in den polder is door Gedeputeer de Staten, in verband met verschillende ver bodsbepalingen, ontheffing verleend. Het be treft hier de grondberging aan den Lagen dijk Gedeputeerde Staten hebben goedgekeurd het besluit tot verkoop van onroerend goed aan het Rijk. Tevens werd goedgekeurd om de opbrengst dezer verkoop een bestemming te geven. Mededeeling wordt gedaan van uitgifte van grond in erfpacht aan de zaaizaadver- eeniging Anna Paulowna. De Lagedijk is door den sfreengen vorst ge sloten geweest voor 't verkeer. De weg is thans verbeterd, doch dit kostte epn belang rijk financieel offer. Besloten is uit te stellen 't uitdiepen van een deel van de Middenvliet. De kosten daaraan verbonden zijn te hoog De hierdoor vrijgekomen gelden kunnen ge bruikt, worden tot bestrijden der kosten van het hiervoorgenoem.de werk. De brug over den Balgweg is klaargeko men, evenals de duiker over Lotweg. en Zui- derweg. De aanbesteding van de overkluizing der duiker van den Zuidpolder is niet gegund. Thans is dit werk onderling aanbesteed voor een bedrag van f 3738.en wel aan Schouten te Breezand. Kandidaatstelling benoeming Heemraad. Aan de orde is dan het stellen van candi- daten ter benoeming van een Heemraad ter vervulling in de vacature, die zal ontstaan periodieke aftreding van den. heer C. Geer- ligs. Candiaat gesteld worden de heeren: 1. C. Geerligs; 2. G. C. van Balen Blanken; 3. H. Wilms. Benoeming Commissie. Benoemd worden in de commissie tot het nazien van de rekening over 1939 de heeren van Stipriaan, Kaan en Zoete. Vaststelling kohier polderlasten 1940. Punt 5 vermeldt vaststelling van het ko hier van polderlasten over 1940. De 3 termijnen van betaling der polderlasten vervallen respectieve lijk 31 Augustus, 5 October en 9 No vember. De totale opbrengst is f 112.935.37 (kosten f 25.per H.A.) Zonder commentaar wordt besloten tot wijziging van 't Ambtenarenreglement van den Anna Paulownapolder. Vergoeding aan dagelijksoh bestuur. Ter vaststelling wordt aangeboden een re geling van de vergoeding van reis en ver blijfkosten en emolumenten voor de leden van het college van Dagelijks Bestuur. Alle aanwezigen vereenigen zich met dit voorstel, dat zonder discussie wordt aange nomen. Inning polderlasten. Er is een voorstel om de inning van de polderlasten op te dragen aan het Hoogheem raadschap Noordhollands Noorderkwartier. In het uitgebrachte prae-advies wordt opge merkt, dat in de betaling der polderlasten in de laatste jaren steeds een niet onbelang- rijken achterstand geweest is. Zoo bedroeg die achterstand bij het afsluiten van den dienst 1938 f 1888.59. Van dit bedrag was 22 Juni jl. noe pl.m. f500 te ontvangen, terwijl van den dienst 1939 nog f7990 betaald moest worden. Gebleken is, dat reeds meerdere wa terschappen de inning der lasten aan het Hoogheemraadschap hadden op gedragen en dat dan de betalingen vlugger geschieden, terwijl in den achterstand spoedig een verminde ring optreedt. Voor de inning zal aan het Hoogheemraad schap een vergoeding moeten worden be taald van 10 cent per aanslag. Voorts komt daarbij een bedrag van ongeveer f100 voor vergoeding van een door het Hoogheem raadschap in te richten legger. Diverse kos ten zullen daarentegen bespaard worden. Het prae-advies besluit, met er de aan dacht op te vestigen, dat 't werk van secre taris en penningmeester hierdoor ontlast wordt. Het ligt niet in de bedoeling dien tengevolge de jaarwedden dezer functionna- rissen te verlagen, doch bij wisseling der per sonen is daarmede in de toekomst zeker re kening te houden. Er komen uit de vergadering tal van stem men, die 't met deze zienswijze niet eens zijn. Na critiek van de heeren v. Stipriaan, Smit, Komen en enkele anderen, gaat men in comité. Bij de daarna volgende stemming wordt het voorstel van het bestuur verworpen met 9 tegen 6 stemmen. Bij de candidaatstelling voor hoofdingeland wordt nog benoemd in de' vacature H. Wilms de heer H. Wilms en in die van Tij- sen de heer J. J. Jongejan. 'Na de rondvraag, waarvan geen gebruik gemaakt wordt, volgt sluiting. Droeve plechtigheid te St. Maartensbrug De gesneuvelde soldaat Muntje- werf begraven. Zaterdagmiddag had op de Alg. Begraaf plaats alhier de teraardebestelling plaats van den bij de krijgsverrichtingen gesneuvelden soldaat A. Muntjewerf van Oudesluis. Reeds lang voor de rouwstoet in aantocht was, waren zeer velen op de begraafplaats aanwezig om getuige te zijn van de laatste eer aaii dezen besten jongen, die in den strijd voor het vaderland het leven heeft moeten laten. Wij, die zoo menigmaal bij teraardebestel lingen aanwezig waren, hebben ditmaal wel in 't bijzonder gevoeld, dat de aanwezigheid van deze groote menigte niet betrof nieuws gierigheid, maar zuivere belangstelling en oprecht medeleven met 't leed, dat de ou ders zoo zwaar getroffen heeft. Onder de aanwezigen merkten wij op hee ren burgemeester, wethouders en secretaris der gein. Zijpe. Verder ambtenaren en be sturen van vele corporaties benevens talrijke plaatsgenooten, belangstellenden, vrienden en kennissen van den overledene. Toen de rouwstoet op de begraafplaats was aangekomen, werd de kist, die met een schat van bloemen bedekt was, op de baar ge plaatst en door een achttal leden van de voetbalclub, waarvan de overledene jaren lang een der meest geziene en ijverige le den was, grafwaarts gedragen. Een aangrij pend oogenblik was liet toen de kist in de groeve werd gelaten en de dragers een laat ste groet brachten aan hun onvergetelijken vriend en clubgenoot. Aan de groeve werd het woord gevoerd door onzen Burgemeester, den lieer D. Bree- baart, die op buitengewoon treffende wijze o.m. zijn deelneming betuigde aan de ouders die op deze wijze hun geliefden jongen heb ben moeten missen. Spreker deed het genoe gen en stelde het op hoogen prijs, dat men te Oudesluis alles in het werk heeft gesteld om de overbrenging van uit Arnhem naar deze gemeente tot stand te brengen. Waar van alle kanten zooveel medeleven werd getoond, meende ook het Gemeentebestuur niet te mogen achterblijven en daarom werd beslo ten het graf, waarin hun zoon Arie ter ruste werd gelegd, aan de ouders in eigendomsrecht af te staan in de hoop. dat deze schenking een weinig zou bijdragen om het groote verdriet van hen, zoowel als broer en zuster getroffen heeft, zooveel mogelijk te verzachten. Maar niet minder treffend was liet woord dat het Hoofd der school, de heer Jippes sprak. Onder innige deelneming aan de ouders, schetste spreker in gevoelvolle woor den de karaktereigenschappen van hun zoon een hartelijke," eenvoudige en hoogstaande jongen, die bij iedereen bemind was. Na afloop van de plechtigheid werden door den bode van „De Laatste Eer", den heer Jb. Nannis, namens de' ouders hartelijke woor den van dank gebracht, in het bijzonder aan hen die het initiatief hadden genomen en aan beide sprekers en verder aan allen die zoo spontaan hadden medegewerkt aan de verzorging van deze droeve plechtigheid. Diep onder den indruk verliet de menigte den doodenakker. WIERINGERMEER WIERINGERWERF. RUPSENPLAAG. Het groene bosch naast de Herv. Kerk alhier wordt bezocht door duizenden kleine zwarte rupsen, die het bosch grondig ver nielen. De bladeren vërtoonen zich als in de maand December. Zou een bespuiting niet op zijn plaats zijn? ALKMAAR Oudegracht 297 HOORN Dal 8 SCHAGEN Torenplein E 76 Alle Bank- en Effectenzaken. Moderne Kluisinrichting. Met diepe droefheid geven wij kennis, dat na een kortstondig lij den in het Centraal Zie kenhuis te Alkmaar is overleden onze geliefde Zoon, Broeder, Zwager en Oom, Arend Smid, in den ouderdom van 27 jaar en 4 maanden. Uit aller naam, B. SMID. Wieringerwaard, 6 Juli 1940. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 10 Juli, nam. twee uur n.t. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven, dat heden zacht en kalm is overleden onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer P. Meereboer, Drager van de eereme daille der Orde van Oranje Nassau, in den ouderdom van 82 jaar en 7 maanden. Uit aller naam, N. MEEREBOER— Volkers. HeerhugoAvaard, 6 Juli 1940. Heden overleed, na een korte ongesteldheid onze lieve Man, Vader en Pleegvader, in den ouderdom van 53 jaar. G. E. GEERTSEMA- van Wieringen. MARIJKE. BERTHA. GALTJO. Kolhorn, 7 Juli 1940. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag- 10 Juli, des namiddags te 3 uur op de Alg. Begraafplaats te Kolhorn. Geen bezoek en geen bloemen. koopt 11 beter bij VOERAARDAPPELEN te koop gevraagd bij H. NO BEL, Barsingerhorn. PAKHUISRUIMTE te huur in Schagcn. Br. lett. AD11 Bur. van dit blad. AAN BRILLEN 't best en billijkst: HOOGZIJDE 115 SCHAGEN. Te koop gevraagdEen DRESSEERKAR, met prijsopgaaf. C. DISSEL, Landbouwstr. 124, Schagen. Verloren: EEN PORTEMONNAIE met pl.m. f40 van vluchtelin gen.- Ons lieele bezit! Beleefd verzoek terug te bezorgen, ROETMAN, p.a. P. WEIJ, Rijks weg, 't Zand K 29, of Raadhuis Gevraagd: KAMER met Keu ken en slaapgclegenh., 5 pers. Tevens berging van inboedel, omgeving Anna Paulowna, of Schagen. Brieven letter A, Boekh. SLIKKER, Anna Pau lowna. DE BOUW VAN HET RAADHUIS. Het nieuwe gedeelte is al zoo ver gevor derd, dat de kapgebinten er al op staan. EEN TEGENVALLER. Ook in de Wieringermeer schijnen de bol 1 en-velden bij het rooien niet mede te val len, zoodat denkclijji een hoop werk tever geefs is gedaan. De droogte zou hierbij een groote rol gespeeld hebben. BARSINGERHORN KOLHORN. HET KANAAL STOLPEN—KOLHORN. De hoofdingenieur-directeur van den rijks waterstaat in de directie algenieene dienst deelt mede, dat de sluitingstijden van de provinciale schutsluis bewesten Kolhorn in het kanaal Stolpen'Kolhorn zijn: Op werkdagen van 19 uur tot 7 uur. Des Zondags den geheelen dag en op feest dagen, alsmede op Nieuwjaarsdag, 2en Paasclulag, Hemelvaartsdag, 2en Pinkster dag en de beide Kerstdagen, mits niet val lende op Zondag, als op werkdagen. WIERINGEN KLINK RIJDT IN DEN BOSCH. Dethnier Klink heeft deelgenomen aan de wielerwedstrijden, gisteren in 's-Hertogen- bosch gehouden. Zijn resultaten waren als volgt: Achtervolging voor Profs over max. 20 ron den 5 k.m. tusschen Schulte en Klink. Schul- te loopt 26 meter in-in den tijd van 6 minu ten en 50 seconden, op Klink. Koppelwedstrijd over 60 k.m. met 6 klasse menten: 1. SchulteBoeijen, 1 uur en 23 min. 7.punten. Op 1 ronde: 2 WalsPelle- naars 20 punten, 3. v. d. VoortBakker, 6 punten; 4 KreemersVan Rooij, 5 punten; Op 2 ronden: 5 KlinkGroenewegen, 2 pun ten. Op 4 ronden: 6. ReuterVan Rijn 4 pnt. INTREKKING VERGUNNING. De aan W. Heijblok indertijd verleende vergunning tot het hebben van een taan- ketel aan de Noorderhaven te Den Oever is ingetrokkofi, WERKOBJECTEN Door den Rijksdienst der Werkverruiming is vergunning verleend tot het uitvoeren in werkverschaffing van de egalisatie van de kaden langs de Sfroeër-uitwatering ten be- hoeve'van den Polder Waard-Nieuwland al hier. Arbeiders uit deze gemeente zullen hierbij worden tewerkgesteld. COLLECTEN. Aan het Leger des Heils is vergunning verleend tot het houden van een collecte in deze gemeente in September a.s. BURGERLIJKE STAND vanaf 29 Juni tot en met 5 Juli 1940. Geboren: Janna, dochter van E. Sikkema en van 'G. de Hoop; Simon, zoon van B. Blouw, en van M, A. Koning. Ondertrouwd: W. de Jongh en R. v. d. Kaap. Getrouwd: K. N. Smit en B. Bijlsma. Overleden: C. de Groot, weduwe -van B. van Beusekom; A. Kooij echtgenoote van M. Smit. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: M. Huige van Wissenkerke; Wed. A. A. F. Snel van Den Helder; Wed. S. Snel Den Helder; G. Woudenberg en gezin van Wonseradeel; A. van de Vijver-Smit van Den Helder; H. Bakker van Doniawerstal; S. Borst, van Anna. Paulowna; H. Schoonbeek van Wieringermeer; B. Gangelhof van Em- men 1-1. Hendriks van Borger; M. van der Meulen van Ooststellingwerf; C. Wigbout van Sneek; M. W. van Zijl van Texel; D. Lont van Broek in Whterland; M. Kuiper van Harenkarspel: Joh. Engel van Eindho ven; A. E. Leutscher van Emmen; J. Meer- tens van Emmen; R. Edens van Bcllingwol- dc;'F. Jonkhart van Landsmeer; L. Veeter en gezin van Broek in Waterland; KI. Schu- rer v. Ooststelingwerf; W. F. Weeseman v. Warffum; J. H. Hilboesen van Den Helder; P. J. de Groot en gezin van Sliedrecht; J. Borst en gezin van Anna Paulowna; F. Wil- kens van Medemblik; L. Pronk en gezin van Opsterland; H. Zwart van Huizen. Vertrokken: K. Aarnout naar Veenondaal; H. Hogetoorn en gezin naar Velsen; Jb. v, d. Wellen naar Huizen; G. G. de Groote naar Nw.-Amstel; G. Hoekstra naar Zijpe; II. Oud naar Barsingerhorn; N. J. van Wees en ge zin naar Anna Paulowna; J. de Beer naar Hoorn: J. Scheltus naar Winkel; J. J. Se* meijri en gezin naar Hoorn; N. Heukels naar Emmen; E. de Nijs naar Vogelwaarde; W. v< d. Kreke en gezin naar Muiden; A. van Hoe- sel naar Anna Paulowna; G. Huige naar Wieringermeer; M. G. de Vries naar Leeu warden; M. Mol en gezin naar Hoorn; G, Kooiman naar Haarlemmermeer; J. Hoek stra naar Tilburg; H. Ensinlc naar Bergen} J. Noot naar Den Helder; S. de Vries naar Medemblik; J. Groen naar Wieringermeer} R. I-Iuizenga naar Wieringermeer; E. Mer- kus naar Kollumerland; J. Keijzer en gezin' naar Anna Paulowna; H. Schepers naar Em men; Jb. Spruit naar Spanbroek; N, H. Rob bes naar Bellingwoldc; A. Kokernak naaf Amsterdam; G. H. Hillc naar Almelo. Ingezonden 't Zand 7 Juli, M. de Redacteur, Beleefd verzoek in U't - volgende al® iw gezonden stuk in Uw hooggeacht blad te willen plaatsen, bij voorbaat mijn li artelij» ken dank. Hopeloos gevaL 'Vluchtelingen uit Den Helder,-een geziit van 5 personen, hadden het óngeluk Zater" dag j.l;, terwijl zij in Schagen waren voof kleine inkoopen, hungeheele bezit,te ver< liezen. Dit, was een portemonnaie met pl.m f 40.inhoud. Voor ieder te begrijpen, hos zwaar dat verlies voor dat geizin. weegt! Moge degene die het gevonden heeft zoo edel- zijn het gezin voor verdere wanhoop te sparen en hun bezit, te doen terug bezor gen. De bedroefde familie zal hem of haai1 dankbaar zijn! Zooals ook de adveirtentto in dit no, aangeeft, is het adres: Raadhuis Zijpe of bij den heer Roetman, p.a. P. Wéiji Rijksweg, 't Zand, K 29. Hoogachtend, W. L'. RUlDOLPH1, Boschweg, *t Zani

Schager Courant | 1940 | | pagina 4