Versobering in restaurants Spoorwegaaoslageo in Engeland De methoden der Engelsche politiek Di Britsche iliegtuij- aankaopen in Ameriïa Geen volkstelling Textielzaken gesloten Transport Wassenaar-Amsterdam DE TURKSCHE PERS GEBREIDELD Belastingverhooging in Engeland Britsche verdedigings voorbereiding Verwoestingen in Britsche havens HITLER OP DE FESTSPIELE Evacuatie van Britsche kinderen Officieelc valuta-koersen Eén hoofdschotel, afgepast boter en suiker en zuinig met brood. In ons nummer van gister wezen wij er reeds op, dat binnen afzienbaren tijd in ho tels, restaurants en pensions een vereenvou diging van menu's was te verwachten. Het sinds eenige weken opgerichte rijks bureau voor hotel-, café- en pension-bedrijf heeft reeds dadelijk met groote activiteit zijn werkzaamheden voor deze bedrijven aange vangen. Vooral de distributiemaatregelcn hebben het rijksbureau tal van plannen moe ten doen ontwerpen, terwijl het voorts zijn aandacht heeft gewijd aan verschillende an dere regelingen, o.a. betreffende de vergoe dingen vóór logies van militairen en de kwestie der vereenvoudigde menu's. Het publiek, dat de café's en res taurants bezoekt, aldus de Haagsche corr. van de „Tel.", kan ingevolge de distributiemaatregelen niet meer, zooals voorheen, over een onbeperkte hoeveelheid suiker beschikken voor de kopjes koffie of thee. Voortaan is het alleen toegestaan, bij iederen kop van het geurige vocht hoogstens twee suikerklontjes te geven of een zakje losse suiker tot een gewicht van 7.7 gram. Met de boter moet in de hotelbedrijven eveneens zuinig worden omgesprongen, en met het versiersel van een vollen boterpot op ontbijt- of koffietafel, waaruit de gasten naar hartelust kunnen putten om hun brood te besmeren, zal eveneens vanwege de zui nigheid gebroken moeten worden. Daarvoor in de plaats zal de boter nu voorlaan moeien worden opgediend in porties b.v. met boter balletjes, vooralsnog echter zonder dat de gasten en de porties moeten worden geteld. Eveneens is zuinigheid vereischt met jus, zoodat bij het opdienen van het vleesch, een overdreven overvloed van jus niet meer kan worden toegestaan. Dat de spoelington er goed voor is, kan niet langer gehandhaafd worden, zoo heeft het rijksbureau aan „Ho- recaf" medegedeeld. Het juiste gebruik van de toegewezen broodrantsoenen moet bevorderd worden, waarmede de verkoop van enkel gesmeerde broodjes 'of boterhammen niet meer in over eenstemming is te achten. In cafetaria's en broodjeswinkcls mogen daarom voortaan al leen belegde broodjes of belegde boterham men verkocht worden en slechts voor ge bruik te plaatse. Ook voor hotelgasten heeft men regels móeten vaststellen en zij, die langer dan, een week in een hotel vertoeven, zullen den ho telexploitanten in het vervolg de in aan merking komende levensmiddelenbons moe ten afgeven voor aflevering aan het plaat selijk distributiekantoor. Met dezen maat regel wil men onregelmatigheden tegen gaan Lunchpakketten zullen aan hotelgasten nog meegegeven mogen worden. Omtrent de gemelde vereenvoudiging van de hotelmenu's, die ook voor de andere be drijven zal gelden, vernemen wij nog, dat de béperking van het aantal beschikbare scho tels en de versobering van de samenstel ling daarvan in hoofdzaak zal neerkomen op het vaststellen van een hoofdschotel bij elk menu met een voor- en een naspijs. Bij familiefeesten en andere feestdiners zal hier op vermoedelijk wel een uitzondering wor den gemaakt. Meer bloembollen naar Duitschland Acht millioen rijksmark ter be schikking. De reeds eerder door ons geuite hoopvolle verwachting, dat de export van Nederlnadsche bloembollen naar Duitschland dit jaar in belangrijke mate zou kunnen toenemen, is thans nagenoeg werkelijkheid geworden, al dus de Haarlemsche corr. van de „TeL" Naar mr. M. van Toulon van der Koog namens den Bond van Bloembolenliandela- ren mededeelde, zijn dc onderhandelingen ter zake tusschen Duitschland en den bond nog niet geheel geëindigd, doch waarschijn lijk zal het gelukken, dat er acht millioen Rijksmark ter beschikking wordt gesteld voor dezen export. Dit bedrag is het dub bele van vorige jaren c;i hoewel er tegen over staat, dat de prijzen der bloembollen eenigszins lager zullen moeten worden ge steld, 'beteekent deze vergrooting van den uitvoer toch oen verademing voor het vak dat thans onder zoo groote lasten gebukt gaat. Tienjaarlijksche gaat einde 194C niet door. Naar de Tel. verneemt; gaat de tienjaar lijksche volkstelling, die aan het einde van dit jaar gehouden had moeten worden, nie' door; zij is voor onhopaalden tijd uitgesteld Men was reeds eenigen tijd ook toen ons land nog niet zelf in den oorlog betrokken was van meening, dat 'een- gedeelte der cijfers, bijv. van de bedrijfstelllng, te zeer „abnormale" toestanden zouden weerspiege len om het gewone nut te hebben en had daarom van het houden der volkstelling- 1940 liever afgezien. Garnalenbootje gestrand bij Schiermonnikoog Opvarenden door de „Insulinde" gered. De motorreddingboot „Insulinde" van de Noord- en Zuidhollandsche Redding Maat schappij, gestationneerd te Oostmahorn, is gisternacht om twee uur teruggekeerd van een tocht naar de B'oschplaat, een zand bank beoosten Schiermonnikoog, waar een garnalenbootje was gestrand. De opvaren den van het bootje, twee jongemannen, zijn door de „Insulinde" gered en naar Oostma horn gebracht. De jongelieden, die Vrijdag uit Zoutkamp waren "vertrokken, hebben geruimen tijd op de Boschplaat, die bij hoog water geheel blank staat, doorgebracht. Zij hebben een dankbaar gebruik gemaakt van het aldaar op palen sta.nde schipbreukelingen huisje, waar zij voedsel konden vinden. Maandag avond werd het gestrande bootje door 'den commandant van de Duitsche 'bezetting van Rottumeroog opgemerkt. Naar de Al km. Crt verneemt, zullen ge durende de week van 5 tol en met 10 Au gustus de textielzaken gesloten moeten zijn In deze week zal de balans moeten worden opgemaakt. Na 10 Augustus zal het z.g. puntenst'clsel in werking treden. De afweerdienst van de N.S.B. deelt mede dat, naar hij van den auditeur-militair te 's- Gravcnhage verneemt, de officier, comman dant van het transport ge interneerden van Wassenaar naar Amsterdam, waarbij de N.S.B.-ers von Lützow, Roest en Wolters werden doodgeschoten, naar den krijgsraad is verwezen, wegens bet doen plegen, subsi- dair het uitlokken van doodslag, meer sub sidiair wegens dood door schuld. De afweerdienst deelt nader hieromtrent mede, dat een groot aantal geïnterneerde» N.S.B.-ers op Zondag 12 Mei 1910 te Was senaar in een trein werd geladen, om van daar naar Amsterdam te worden gevoerd. De Turksche ministerpresident Refik Say- dam heeft een persverordening uitgevaar digd, waarbij voor den huidigen -tijd van cri sis alle sensationeele „koppen" boven bui- tenlandschc berichten verboden worden. Slechts berichten uit het binnenland mo gen van nu af aan in grooteren opmaak worden gebracht.. Berichten uit het buiten land -zijn het uitsluitend monopolie der 'Agence Anatolie of van het hoofdbestuur van dc pers. Alle berichten over diploma tieke zendingen in Turkije mogen nog slechts door bemiddeling der Agence Ana tolie of van het hoofdbestuur van de pers worden verspreid. Militaire berichten moe ten eveneens eerst, officieel worden goed gekeurd. Verder is het verboden journa listieke beschouwingen te brengen over buitenlandsêhe staatsinrichtingen en ideo logieën of caricaturen en uitdrukkingen te publiceeren over het leger en de politiek van de bondgenooten van Turkije, indien deze daardoor lachwekkend worden ge maakt. Dezelfde beginselen gelden ook ten opzichte- van Duitschland. Italië en de Sov jetunie. De verordening wordt onmiddellijk van kracht. Kingslcy Wood heeft in hét Engelsche La gerhuis medegedeeld, dat van lieden af de belasting op bier met een penny -per pint .een achtste gallon) verhoogd wordt. Het invoerrecht op tabak wordt verhoogd met 2 shilling per pond, dat op lichte wijnen met 25 pence, dat op zware wijnen friet 4 shil ling per gallon. De accijns op Engelsche wijnen wordt van 3'A op 5% shililng per gallon verhoogd. Ook de vermakelijkheids belasting voor schouwburg en bioscoop theater wordt hooger. Ivingsley Wood maakte voorts bekend, dat de nieuwe inkoopsbelasting op ïuxe-artike- icn en artikelen, die gemist kunnen worden, een dorde deel van de groothandelswaarde bedraagt, die op kleeding,"schoeisel cn an dere goederen, alsmede op tijdschriften en boeken een zesde deel van de groothandels- waarde. Deze belasting moet 110 millioen pond per jaar opbrengen. Dokter het slachtoffer. Een dokter in Ipswich is het slachtoffer geworden van de militaire oefeningen der burgers. Op een weg waren, vrouwen en grijsaard bezig zich te oefenen in het-wer- pen van flesschen op straat, teneinde te be reiken, dat. in geval van nood de scherven van deze flesschen de banden van een aan rukkende gemotoriseerde colonne zullen ver nielen. Verzuimd was echter, posten op te stellen, zoodal de dokter John Kennedy, die bij een kraamvrouw was geroepen, met veer tig mijl in de scherven reed. Door het sprin gen van zijn-voorband geraakte de wagen aan het slingeren, botste tegen een telegraaf paal en kwam geheel vernield tot stilstand. Kennedy was op slag dood. Vrouwen en mannen werden oo hardvochti ge wijze behandeld. De treinreis duurde ten gevolge van allerlei omstandigheden niet minder dan 12 uren. De instructies waren door den betrokken commandent zoo streng gegeven dat o.m, niemand zijn plaats in de overvolle coupe's mocht verlaten. Ondanks den langen duur van de treinreis werd hier aan niets veranderd. Toen de heer W. von Lützow, noodgedwongen, zich van zijn plaats wilde verwijderen, werden er schoten op hem gelost, die hem en twee andere N.S.B.-ers doodden. Ook in de andere coupé's was de toestand verschrikkelijk. Te Amsterdam werden on der velerlei beleedigingen de vrouwen en mannen uit den trein gerukt, in verhuiswa gens gesmeten en naar de interneerings- plaats getransporteerd. Dc afweerdienst stelde vast, dat onder de vele transporten van geïnterneerden, welke in die dagen plaats vonden, het transport van Wassenaar naar Amsterdam het meest onmenschelijke is geweest. De geboortedag van den Rijkscommissaris De ftührer heeft den rijkscommissaris voor het bezette Nederlandschc gebied, rijks minister Seys Inquart, ter gelegenheid van zijn 4Sstcn verjaardag, gisteren telegrafisch zijn hartelijkste gelukwenschcn gezonden. Onder de vele andere telegrammen, die de Rijkscommissaris gisteren ontving, bevond zich ook een gelukwcnsch van" Rijksmaar schalk Goering. VAN STEIGEREND PAARD GEVALLEN. Gistermiddag is op het Javaplein te Am sterdam het paard van een 25-jarigen korpo raal der marechaussee geschrokken, waar door het begon te steigei'en. Dc ber ij dei- gleed van het paard af en kwam op straat terecht. Met een kneuzing aan zijn linker heup en een hersenschudding is hij door den geneeskundigen dienst naar het Bur gerziekenhuis gebracht. Ongeluk met doodelijken afloop Gisterochtend is de 36-jarige gehuwde ar beider J. de Ruiter uit Heerlen in de Staats mijn „Hendrik" verongelukt. Dc man raakte bekneld tusschen een kip- kar en een uit den wand losgeraakte brok klei. Hij was vrijwel onmiddellijk dood. Engeland van Wales tot Schot land gebombardeerd. In den nacht van 22 op 23 Juli heeft de activiteit van de Duitsche bommenwer pers zich, aldus D.N.B., hoofdzakelijk ge concentreerd op het Britsche eiland zelf, waar van Wales tot Noord-Schotland tal rijke militaire doelen met succes werden gebombardeerd. In Wales waren de aanval len gericht tegen haven en tankw'erken te Pembroke in hel zuidwesten van het graaf schap. Penibroke is een belangrijke petro leumhaven, van waaruit de industrie aan het Kanaal van Bristol wordt geravitailleerd Van andere havens, die met Duitsche bom men werden bestookt, is Chathain in Zuid- Engel ancl, aan de monding van de Theems, de belangrijkste. Door de aanvallen op Edin- burgh en Aberdeen werden de belangrijkste havens aan dc Oostkust Van Schotland be stookt. Over de uitwerking van het optreden der Duitsche vliegers is een dezer dagen een belangwekkend bericht van neutrale zijde uit de Vereenigde Staten ontvangen. Neder* landsche opvarenden van een voor Engel sche rekening varend Nederlandsch schip, clat onlangs de haven van New York be reikte. verklaarden, dat de onophoudelijke Duitsche bomaanvallen op de havens van Plymouth, Pembroke cn Cardiff daar onbe schrijfelijke verwoestingen en vernielingen hebben aangericht ln deze havens zijn tal rijke schepen tot zinken gebracht. 'Volgens een in het Engelsche ministerie van binnenlandsche zaken opgesteld bericht, zijn in den nacht van 21 op 22 Juli de vol gende daden van sabotage op het Engelsche spoorwegnet vastgesteld: Op de lijn NottinghamShefficld, zes ki lometer ten zuiden van het station Ches terfield waren de verbindingsschroeven tus schen de rails losgeschroefd en was de rails gedeeltelijk verwijderd. Dank zij de oplet tendheid van den machinist werd een ern stig ongeluk voorkomen. Op de lijn LondenManchester werden bij East Retford en Peiiistone dynamietpa- tronen gevonden. In de omgeving van Yarn- ton op de lijn Londen—Birmingham ont spoorde een munitietrein. Als door een wonder kwam de munitie niet tot ontplof fing. In Northampton haperde tusschen 22.00 en 01.00 het geheele signaalsysteem. Dit bericht is den minister-president voor gelegd. Churchill heeft zelf met de leiders van de Engelsche veiligheidsorganisaties dc onmiddellijk te nemen maatregelen be sproken. Het Engelsche publiek leest slechts in plaatselijke .berichten iets over deze ge beurtenissen. BRITSCHE OORLOGSSLOEP VERLOREN. De Britsche admiraliteit meldt het verlies van de Britsche sloep „Campina" die op een vijandelijke mijn is geloopen. Qrie overle venden hebben den vasten wal bereikt. Men vreest echter, aldus het bericht van de ad miraliteit, dat de commandant en tien ma trozen om het leven zijn gekomen. Geen geheim Russisch-Amerikaansch verdrag Huil ontkent De motie van den republikeinschen afgevaardigde Fish, waarin Roose- velt verzocht werd aan het Huis van Afgevaardigden mede te deelen of tusschen de Vereenigde Staten en Sovjet-Rusland eenigerlei geheime overeenkomst bestond, werd volgens D.N.B. door het Congres terzijde ge legd, nadat de minister van Buiten landsche Zaken, Huil, voordien aan de commissie voor Buitenlandsche Zaken uit het Huis van Afgevaardig den schriftelijk had medegedeeld, dat geenerlei geheime overeenkomst be - staat De kriegsfestpiele te Bayreuth, die door „Kraft durch Freude" voor soldaten en ar beiders als gasten van den Führer zijn ge organiseerd, werden gisteren bekroond door het bezoek van Adolf Iliticr in het Festspiel- haus. n Temidden van vertegenwoordigers van het strijdende en scheppende volk, woonde dc Führer de opvoering van „Gocttcrdacmine- rung" hij. De gewonden en verlofgangers, soldaten van alle onderdeden van de weer macht, de arbeiders van de organisatie Todt, de leden van den arbeidsdienst en van de bewapeningsindustrie, juchten den Führer bij zijn aankomst en tijdens de pauze geest driftig toe. In het portaal van het Festspielhaus werd de Führer ontvangen door mevrouw Wini- fred Wagner en rijksleider Dr. Ley. Toen de Führer na afloop van de voorstelling de stacl weer verliet, werden hem door de bezoekers van het Festspielhaus en de bevolking van Bayreuth overweldigende ovaties gebracht. Amerikaansche schepen ter be schikking? In het Amerikaansche Congres heeft de af gevaardigde Hennigs een wetsontwerp in gediend, dat het. in afwijking van de neu- traliteitswet mogelijk zou maken, met Ame rikaansche schepen Britsche kinderen naar de Vereenigde Staten te vervoeren. De voor zitter van de commissie van buitenlandsche zaken, Bioom. heeft ten. aanzien hievan ver .klaard, dat hij dit voorstel slechts zóu steunen onder voorwaarde, dat de as-mo- gendheden een veiligèn overtocht garan deeren. Senator Holt heeft tegenover pers vertegenwoordigers als zijn meening te ken nen gegeven, dat het wetsvoorstel van Hen- nings een zeker weg is om de Vereenigde Staten in den oorlog te verwikkelen. Ook hij wilde kinderen helpen, doch de V. S haddpn zelf hulpbehoevende kinderen. Alle grond in Estland genaast Geen boer meer grond dan 30 bunder. De Estlandsche kamer van afgevaardigden heeft de verklaring, -waarbij de grond tot bezit van bet geheele volk wordt verklaard, aangenomen. In deze verklaring wordt ge zegd: „dc kamer van afgevaardigden besluit, de grond in Estland tot bezit van het. geheele volk, d.w.z. van den staat te verklaren. De grootte van het land, die iedere werkende boer ter gebruik zal ontvangen, mag hoog stens dertig hectare bedragen. De boeren zonder land en met te weinig land zullen van de overige landerijen stukken toegewe zen krijgen. Het reeds aan de boeren be- hoorende land, alsmede de aaan de hoeren zonder land en met te weinig land te ver strekken grond, blijft hun eigendom gedu rende een langen termijn." Gistermiddag werd tevens een verklaring over de naasting der banken en groote indu strieën aangenomen. Duitsche persstemmen over de gepubliceerde documenten. De door het Duitsche departement van Bui tenlandsche Zaken gepubliceerde verdere reeks documenten uit de in Frankrijk ge vonden geheime stukken van den Franschen generalën staf levért evenals de reeds eer der gepubliceerde het bewijs, zoo schrijft de Duitsche pers, dat het het plan was van En geland en'Frankrijk om de kleine naties op meedoogcnlooze wijze aan hun belangen op te offeren. Nog vandaag, aldus de „Berliner Boersen- zeitung", zitten saboteurs als sir Reginald Hoarc in Boekarest nog vandaag kan men uit Britschcn mond de phrases hooren over het gelukkig maken'der volkeren, over vrij heid der volkeren en over trouw aan bondge nootschappen, welke op dc meest indruk wekkende wijze worden geïllustreerd door deze documenten. Niet in de laatste plaats door document no. 36, door den jammerlij ken 'roep om hulp van Revnaud aan Chur chill en zijn bewogen klacht over het feit, dat de Engelschen in Vlaanderen in strijd met de bevelen van Weygand teruggetrok ken zijn naar de zee en hun Fransche bond genooten in den steek hebben gelaten. De „ernstige gevolgen", die Reynaud voorspelt, Valuta's: New York 1.88 3/16- 1.S8 9/16 Berlijn 75.28 —75.43 Brussel 30.11 —30.17 Helsinki 3.S1 3.S2 Stockholm 44.81 44.90 Zürich 42.72 42.S1 Bankpapier: New York 1.86 V2- 1.90 Brussel 30.08 —30.20 Stockholm 4-4.76 44.9'4 Zürich 42.67 42.S6 Amsferdamscbe effectenbeurs Stemming prijshoudend. OBLIGATIES: STAATSLEENINGEN. NEDERLAND V.K. L.K. 100 1940 I 4 01% 93% 500 1940 I 4 93v« 933/4 100 1940 11 4 87% 100 1940 II (m.b.) 93% 95% 500 1940 II 4 89 88%, 300 1940 11 (m.b.) 95% 953/4 100 1936 3. 89% 500 1936 3 89 100 1937 3 74 70 500 1937 3 74 70 100 (31/2) 1938 3 77 500 <3i/2) 1938 3 77 76 In onderstaande fondsen, waarin geduren de drie controledagen koersen zijn vastge steld geweest vond gisteren vrije, niet-of* ficieele handel plaats. Kennecott c. v. A., Ned. Noorsche Plant, aand., Javaschc Cultuur aand., Illinois Cen tral c. v. A.. Amsterdam 1937 2e 3% Tilburg 1937 2e 3% Amsterd. Hyp. B. 3V-Z% Arnhemsche Hvp. B. 3% Gron. Hyp. B. 31/2 Haarl. Hyp. B. 4 Hvp. B. v. Nedcrl M. 31/2 idem Q 3% Westl. Hyp. B. EK/ FF 3i/2 idem T/V 3% Werkspoor 4 Verg. Jav. Houth. 5% Nation. Grondb. 1919 I 5 Oost-Java Str. m. 5 Amsterd. Bank aand., Ned. Bank 1000 c.v.A. Ned. Scheepsb 1 aand., Nijma aand., Sterk Co., aand., Wit's Blanket aand., Ned. Ind. Gas Nat. bez. v. A., Am.' Watcrwórk c. v. A., Norfolk Wes tern c. v. A. Verzet! Nadat, volgens berichten in de Amerikaan, sche bladen, de legerleiding deji nationalen verdedigingsraad verzocht had te verhinde ren, dat nieuwe Britsche vliegtuigorders het I Amerikaansche bewapeningsprogramma "a- deelig beinvloeden, is gisteren onder voorzit-» -Merscfrap van den minister van financiën Morgenthau een gemeenschappelijke Britsch-I- Amerikaansche conferentie gehouden. Hieraan namen van Amerikaansche zijde deel de minister van oorlog .Stimson, de mi nister van marine Knox en de leider van de wapenproductie Knudsen en aan den ande- r ren kant de Britsche inkoopagent Pruvus cn de Noord-Amerikaansche vertegenwoordiger van Lórd Beaverbrook, Wilson. De zitting was volgens Morgenthau gewijd aan de „synchroniseering" van de Amerikaansche cn Britsche v'liegluigbestellingen in de Ver eenigde Staten. De nieuwe Britsche hestelling omvat 1200 vliegtuigen, waarvan de vervaardiging, naar de Amerikaansche luchtmacht vreest, ernstig Amerika's eigen hestellingen in gevaar brengt. Verzetl In den Senaat heeft Lundeen een wetsont werp ingediend, op grond waarvan alle or ganisaties, die voor den verkoop cn de over dracht van Amerikaansch militair bezit aan Engeland propaganda maken, onwettig zou den worden verklaard. Dergelijke organisa ties, zoo verklaarde Lundeen, zijn on-Ameri- kaansch, pro-Europcesch en illoyaal. BERLIJN DANST WEER. Bij beschikking van den Fuehrer is dansen in het openbaar op Woens dag en Zaterdag na 19 uur toege staan. zijn voor Frankrijk reeds verwezenlijkt. Ook Engeland zoo besluit de „Boersenzeitung" zal die gevolgen niet ontgaan en moeten hoeten voor zijn misdadig spel met het lot van andere volken. Voóral het officieelc Fransche rapport over de Engelsch-Franschc plannen tegenover Roemenië onthult het beeld van een strate gie, die besloten had de economische rijk dom van een Balkan staat radicaal te ver nietigen, zoo schrijft de „Deutsche Allge- meine Zeitung". Tot in de laatste bijzonder heid waren de ontwerpen uitgewerkt om de Roemeensclie oliebronnen volkomen te ver- nicligen. Bij deze uitwerking blijkt weer eens met de groofste duidelijkheid tot welke middelen de Engelsche politiek in staat is. Een dergelijk plan werd koelbloedig en als natuurlijk overwogen, terwijl uit Londen de betuigingen naar den Balkan werden ge zonden, dat Engeland deze staten onder zijn bescherming wilde nemen. Dat- ook het voorstel gedaan wordt om de Donauscheop- vaart stop te zetten voltooit deze typische manoeuvre, waardoor Engeland eigendom men.. bezittingen, waarden en menschen van vreemde landen wil opofferen voor zijn eigen oorlogsdoelen. In deze documenten duikt ner gens een bezwaar of twijfel op, waaruit de gewetenloosheid van dergelijke ondernemin gen ten minste in schakeeringen aan den dag zou treden. Als vanzelfsprekend worden vreemd gebied en vreemde objecten van waarde vernietigd, wanneer daarmede de oorlog' van het eigen liif kan worr'/n af ge houden, Aan de wereld wordt met deze on dubbelzinnige bewijzen een nieuwe snieeel voorgehouden van de methodiek der Engel sche politiek.

Schager Courant | 1940 | | pagina 2