RAAD BERGEN IVOROL-tandpasta is de beste Geen nieuwe school te Groet Huiduitslag, Jeuk, Eczeem Predikbeurten EEN KORTE VERGADERING MET VEEL FORMEELE PUNTEN. Gisteravond om acht uur kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bij een. Voorzitter: Mr. H. D. A. van Reenen; bur gemeester. Afwezig: de heeren De Jonge en Den Das, met bericht. De notulen van het verhandelde in de raadsvergadering van 17 Juni 1940, worden vastgesteld. INGEKOMEN STUKKEN. Ingekomen zijn eenige formeele stukken en goedkeuringen op raadsbesluiten, welke voor kennisgeving worden aangenomen. Ingekomen is verder een beschikking van 'Ged. Staten \an Noordholland, houdende goedkeuring der Raadsbesluiten tot onder- handschen aankoop van een strook grond van mej. Th. H. Ch. Maschmeijer en van N. Bakker ten behoeve van de verbreeding van den hoek Loudelsweg-BergerwegDorps straat. De heer Voute zeide te hebben gehoord, dat voor de verbreeding van den Loudels- weg daar ter plaatse alles nog niet in kan nen en kruiken was. De Vooiv.itter antwoordde, dal de gemeen te thans nog maar alleen de beschikking heeft over de uitmonding. Maar B. en W. trachten ook gronfl te krijgen verder op den weg. Wethouder Macdonald zeide, dat met de eigenaren van grond nog steeds werd onder handeld. De heer Elion wil zijn grond een voudig niet afstaan. De lieer Voüte: Dan moet er onteigend worden! De heer Vrije maakte B. en W. een com pliment voor de wijze waarop dit werk wordt uitgevoerd en wil op voortzetting der zaak aandringen. De Voorzitter: Dat zullen we zeker doen! VOORSTELLEN VAN B. EN W. p Waarnemend Gemeente ontvanger Voorstel van B. en W. tot benoeming van Jhr. Mr. H. C. van Panhuys als waarnemend gemeente-ontvanger op een salaris van f 25 per week tijdens ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis van den ontvanger. Ter vervanging van Mr. Q. Rovers, wicn als waarn. gemeente-onvanger eervol ont slag werd verleend, wordt de voorgedragene ter benoeming aanbevolen. De vervanging van den Gemeente-ontvanger is jaarlijks tij dens diens vacantie noodig. Aldus besloten. Kascontrole Gemeente-Ontvanger Voorstel van B. en W. hen de bevoegdheid te verleenen tot het opdragen van het opne men van de boeken en de kas van den Ge meente-Ontvanger aan het Centraal Bureau voor Verificatie en Financieele Adviezen der Vereeniging v. Nederlandsche Gemeenten te te 's-Gravenhage. De heer Voüte wil de controle in één hand zien. De Voorzitter antwoordde, dat zulks op den duur ook héél wel mogelijk zou zijn. Wethouder Miltenburg wees er op, dat tot nu toe de administratie steeds gescheiden is geweest en dat daarop nooit aanmerking is gemaakt. De heer Voüte tot den Voorzitter: Dus uwe meening is niet die van het College van B. en W. De Voorzitter beaamde zulks. Spr. bleef erbij, dat het voor hem geen bezwaar zou zijn als de geheele controle in één hand was. De zaak kan echter nog eens onder de oogen worden gezien. Dit Verificatie-bureau is ge heel op de hoogte van gemeente-administra tie. De Raad gaat dan accoord met het voor stel van B. en W. Verzekering Fraude-risico. Voorstel van B. en W. de gemeente te doen verzekeren bij de Frauderisico-Onderlinge van Gemeenten (F.O.G.) tegen geldelijk na deel, ontstaan, doordat gelden of geldswaar den zijn verduisterd of op andere wijze zijn verloren gegaan. De door bemiddeling van de Incasso-Bank bij Lloyd's Underwrite gesloten fraudeverze kering is per 10 Juli 1940 opgezegd en kon door de Incasso-Bank in verband met den internationalen toestand hier te lande reeds per 10 Juli niet ondergebracht worden. In verband met het bovenstaande hebben B. en W. zich gewend tot de F.O.G., die, in afwachting van de totstandkoming eener de finitieve overeenkomst van deelneming aan de onderlinge verzekering, het risico gedu rende 30 dagen heeft gedekt. De premie be draagt f 162.15 per jaar. De Voorzitter was van oordeel, dat we hier een goede keus hadden gedaan. Het ^s een zéér behoorlijke dekking, zeide spr. op een vraag van den heer Vrije. Het voorstel werd daarna aangenomen. Suppletoire oemeentebegrooting dienstjaar 1939. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de 6e Suppletoire Gemeentebegrooting voor den gewonen- en kapitaaldienst 1939. Naar aanleiding van de ons door Ged. Sta ten ter kennis gebrachte bemerkingen der Commissie van Overleg inzake de gemeente- begrootingen ten aanzien van de Gemeente begrooting. dienst 1939. deelen B. en W. me de. dat. mede na gepleegd overleg met het Burgerlijk Armbestuur, geen bezwaar be staat aan de wenschen der Commissie terza ke wijziging der ontvang- en uitgaafposten gevolg te geven. De door de Commissie voorgestelde verla ging van de steunnormen van het Burger lijk Armbestuur is gebaseerd op een indoe: ling van Rergen voor de Rijkssteunregeling in de 7e klasse. Dit berust on een misver stand: sedert 20 Juni 1938 is Bergen in de 6e klasse ingedeeld. B. en W. stellen voor de terzake door het Burgerlijk Armbestuur gemaakte opmerkin gen ter kennis van Ged. Staten te brengen. Ondanks het lr trachten van de grootst mo gelijke zuinigheid bleeK het niet mogelijk de uitgaven van eenige nosten binnen de ramin gen te houden. Als voren. Vergoeding aan bijzondere scho len voor 1939. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de krachtens art. 101, le lid, der L. O. Wet 1920 voor vergoeding in aanmerking komen de uitgaven ten behoeve der navolgende bij zondere scholen over 1939: voor de School der Berger Schoolvereeniging: voor gewoon lager onderwijs op f 1.157.95; voor uitgebreid lager onderwijs op f 1.905.56; voor de school voor gewoon lager onderwijs der vereeni ging voor Christelijk Nationaal schoolonder wijs op f 711.72; voor de St. Adelbcrtusschool voor gewoon lager onderwijs op f 2.082.65: voor de St. Antoniusschool voor uitgebreid lager onderwijs op f 4.409.49; voor de St. Ur- sulaschool voor gewoon lager onderwijs op f 3793.63; Zonder op- of aanmerking werden de ver goedingen vastgesteld. Afstand van water. Voorstel van B. en W. tot het aanvaarden van den afstand door den Sluispolder aan de Gemeente van een gedeelte sloot, ter groot te van pl.m. 350 m2. onder voorwaarde, dat de in de te dempen sloot door de Gemeente te leggen duiker, eigendom wordt van den Polder, terwijl het onderhoud van den dui ker geheel komt ten laste van de gemeente. Het verkrijgen van den eigendom van bedoeld slootgedeelte is noodig voor don aanleg van het weggedeelte van den Nesdijk bij den Bergenveg in Noord-Westelijke rich ting van den Bergenveg; b. aan den Bergermeerpolder, den Dam- landerpolder en den Sluispolder gedeelten van eenige porreelen, ter grootte van resp. -4600 M2.. 4000 M2. en 1050 M2., in eigendom over te dragen en daarvoor in ruil van dez^ polders in eigendom te aanvaarden gedeel ten van eenige andere, perreelen. ter grootte van resp. 2700 M2., 2700 M2., en 650 Mg, in verband met den aanleg van een gedeelte van den verbindingsweg BergerwegHee- renweg, te weten het gedeelte van Berger- weg tot Groeneweg. Conform besloten. Geen extra hulp. Voorstel van B. en W. onder intrekking van het Raadsbesluit van 17 Juni 1940 te besluiten: wegens extra hulp aan werkloozen en aan kleine hoeren en tuinders, vallende on der B-groep, over het jaar 1940 beschikbaar te stellen een bedrag van f 940.53 in totaal met dien verstande, dat het Departement v Sociale Zaken hiervan aan de gemeente zal restituepren 114 x f 4.42 per werklooze, ir in totaal f 636.48 en 5 x f 2.21 is f 11.05 in totaal, alzoo f 647.53, zoodat ten laste der ge meente blijft 144 x f 2.— en 5 x f 1.— is f 293.— Blijkens ontvangen circulaire van den Se cretaris-Generaal, waarn. Hoofd van het Dep. van Sociale Zaken is bij het vaststelleh van het voor den B-steun over het dienst jaar 1910 vanwege het Dep. van Sociale Za ken per werklooze en per B-boer en -tuin bouwer beschikbare bedrag, uitgegaan van de gedachte, dat hiervoor op de begrooting 1940 nog een extra-bijdrage zou worden uit getrokken. Dit zal niet plaats hebben, in verband waarmede de te besteden bedragen zijn ver minderd. Als voren. Beëediging wnd. gemeente-ontvanger. De heer Van Panhuys legde daarna de be loften af, noodig als wnd. gemeente-ontvan ger. De Voorzitter wenschte den heer van Pan huys geluk met diens benoeming. Hierna sluiting. Elke vergelijkende proef bevestigt U dit terstond. In tuben van 60, 40 en 25 cent. Raad Schoorl Ds oude school wordt gerestau reerd. De strandpachters krij gen voorloopig uitstel van beta ling, de ambtenaren krijgen overwerk uitbetaald. Een hulp politie wordt ingesteld. Onder voorzitterschap van burgemeester baron van Fridagh vergaderde gisteravond voor het eerst sinds het uitbreken van den oorlog in ons land, de gemeenteraad. Weth. Gutier is wegens ongesteldheid af wezig. Voorzitter brengt hulde aan de strij ders voor ons vaderland en hoopt dat de vermisten uit de gemeente Jhr. van Forecst en de heer Koorn nog zullen terugkeeren. Voorzitter betreurt het ongeval van gis teren, dat aan twee zomergasten het leven koste. Dit zal een slechte uitwerking hebben voor de' toch reeds kwijnende V.V.V.. Dank brengt spreker ambtenaren en politie en wekt den raad op weer voorwaarts te gaan in het belang van ons land en onze gemeen te. De notulen geven geen aanleiding tot op en aanmerkingen. INGEKOMEN STUKKEN Eenige formeele stukken en goedkeurin gen op raadsbesluiten. Schrijven van Ged. Staten, houdende nie- dedseling dat geen medewerking kan wor den verleend, onder de huidige omstandig heden, aan de stichting van een nieuw ge bouw voor de O.L. School te Groet. B. en W. deelen in dit verband mede dat zij onder de gegeven omstandigheden weder plannen zullen beramen om door een eenvou dige restauratie het gebouw in meer bruik- baren staat te brengen. De opdracht is aan den gemeentearchitect verleend. Het leegstaande lokaal zal voor het hoofd worden ingericht. Adres d.d. 23 Juli 1940 van H. R. J. Groot hoff te Camperduin waarin verzocht wordt hem uitstel van de strandpacht te verlee nen i. v. m. de bijzondere tijdsomstandighe den. B. en W. deelen mede dat ook van den strandpachter IJ. Minkema een verzoek van dergelijke strekking bij hun college is inge komen. Voorgesteld wordt slechts voor een ge deelte der verschuldigde post uitstel te ver leenen en later na afloop van het seizoen over eventueele teruggaaf te besluiten. De heer Duin zegt, dat de heer Groothof een brief van B. en W. had gekregen, die niet zoo aardig was, er stak een dreigement in, als hij niet betaalde. De man betaalde toch altijd trouw. Het is een mislnkt seizoen de mcnschen moesten toch niets hoeven te be talen! Groothoff wil nog f 50 betalen des noods, waarom hem niet geholpen? Den heer Schermer sluit zich gaarne bij den heer Duin aan. De raad beschikt hier! Niet B. en W. Voorzitter: Ze hebben niets gevraagd! Weth. Winder zegt dat de pachters na de Pinksteren hadden moeten betalen. De ge meentesecretaris heeft den heer Groothoff mondeling gemaand, maar er kwam taal noch teelten. Toen hebben B. en W. inder daad een strengen brief geschreven. De heer Schermer: Dan trek ik mijn woor den in. Voorzitter wijst ér op dat Schoorl als nood lijdende gemeente niet mag besluiten zonder toestemming van Ged. Staten. De heer Duin heeft gehoord, dat Minke ma wèl en Groothoff niet 'n brief heeft ont vangen, maar hij vindt wel dat de hr. Groot hoff smoesjes gebruikt, want hij is mondeling gemaand. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men; Mooi besluit voor de ambtenaren Voorgesteld worden eenige wijzigingen in de jaarwedden van het secretarie-personeel. De tweede ambtenaar zal niet meer automa tisch eerste ambtenaar worden als er een va cature is. Voorgesteld wordt den volontair, die goed voldoet, f 30 per maand te geven, als toela ge. Hij had f 10.maar maakt volle dagen eji méér dan dat. Voor alle ambtenaren wordt voorgesteld overwerkuren uit te be talen, wanneer betaling door vrijstelling van dienst niet mogelijk is. Burgemeester en secretaris krijgen geen- overuren uitbetaald, daar zijn we chef voor, zcet voorzitter. De heer Duin merkt op, dat vrijwillig over werk toch niet wordt uitbetaald, 't moet geen gewoonte worden. Het voorstel wordt aangenomen. Een mooi besluit voor de ambtenaren, zegt voorzitter, die nog toelicht dat uitbetaling alleen geschiedt voor geregeld en opgedra gen overwerk. Wat de veldwachters betreft, wordt voor gesteld dat de vergoeding voor schoeisel zal worden inbegrepen bij de vergoeding voor uniform. Verder zal voortaan voor bezit van meer dan één diploma toch slechts voor één diploma worden betaald en wel voor dat, waaraan de meeste waar de wordt toegekend. Het ambtenarenreglement 1931 wordt op enkele ondergeschikte punten ge wij zied. De veldwachters moeten,van goed zedelijk ge drag zijn.. Voorzitter vindt dit zonderling. Hij zal geen veldwachter nemen die niet van ze delijk goed gedrag is. De heer Duin: Ze bedoelen zeker, geen geen dieven met dieven vangen. Voorzitter: Dat was vroeger zoo. B. en W. stellen voor, een erediet van f 1100.— te verleenen tot het op verlangen der Duitsche overheid verbreeden en ver harden van den Oorsprongweg tusschen den Hceronweg en het interneeriugskamp van Franschen en Engelschen. nader te re gelen bij suppletoire begrooting dienst 1940 De heer Opdam zou liever de heele weg willen beharden. Voorzitter: 't Heeft geen nut en 't is te duur. Bovendien is de bedoeling, dat der gelijke wegen rustige wandelwegen blijven. De heer Duin zeet, dat de Gemeenteraad er nooit over geprakkizeer zou hbebben.den weg te verharden, maar waarom moet Schoorl het betalen? Voorzitter: De Ned. regeering betaalt, wij zijn toch noodlijdend, er valt niet veel over te praten, ik geef het zóó door naar Den Haag. Het puin van den weg komt uit Den Helder. Het voorstel wordt z. h. stemmen aange nomen» De 4e suppletoire begrooting 1939 wordt vastgesteld. Volgende vergadering zal de rekening 1939 worden ingediend. Hulppolitie. B. en W. stellen voor om de heeren N. Kaag. H. Druiven. J. Timmer, A. J. Dap per, C. J. Dongelmans, J. H. Polle, J. Kaan dorp en J. Bakker der opgeheven burger wacht aan te stellen tot beambte in Alg. Dienst, opdat zij voor bet verrichten der noodzakelijke diensten als hulppolitie ge handhaafd kunnen blijven als onbezoldigd Gemeenteveldwachter. Voorzitter bengt hul de aan de afgetreden burgerwacht. Voorzitter heeft de zaak ook besproken met den directeur van politie, om zoo mo gelijk wat versoeding te krijgen. Ook zou men een tweede veldwachter kunnen aan stellen, maar voorloopig kan men zich zoo redden. In de daguren zouden de tijdelijke agenten 40 cent ontvangen, in de nachturen 50 cent. Weth. -Winder dacht dat mcnschen van uit den eemeentedienst wel dienst konden doen, om bij het hek van het interneerings- kamp te staan, uit de ouderen bijvoorbeeld. Die kunnen toch wel een uur of wat schil deren. De heer Kaag: Er is overvloed van ander werk voor d,ip mencchen! De heer Winder: Laten we dan een ge- mee'i'owp-kman er bij nemen. De burger- wachters hebben toch werk! Zoo verminde ren we de werkloosheid niet* Krabben verergert de kwaal en maakt U ontoonbaar. Be strijdt de oorzaak van uw ondragelijke last en folterende jeuk. Neem D.D.D., het recept van Dr. D. Dennis. Reeds de eerste druppels doen de ondragelijke jeuk bedaren. D.D D. dringt diep in de poriën door en doodt de ziekte kiemen. zoodat de huid zlcb kan her stellen. Flacons 7Sceuu f. 1.60 en f. 2.50 bjj Apotb. en Drog. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN De heer Kaag: Er zal niemand om hui len, als ze de baan kwijt raken, maar ze hebben 't zoo lang voor niets gedaan, la ten we ze nu handhaven. De heer Winder is het met den heer Kaag eens. Voorzitter zegt dat hij ©en brief heeft ont vangen, dat de verduisteringsvoorschriften niet en bagatelle mogen worden behandeld. Onbezoldigde veldwachters zijn noodig, heeft Voorzitter daaruit begrepen en dat ts ook zoo voor het hek van het kamp. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Voorgesteld wordt dit jaar de kermis te Groet niet te laten doorgaan, evenals zulks in Schoorl geschiedt. Aldus besloten. Rondvraag. De heer Duin: Ik wou nog eens over 't Groeterwegje spreken. De heer Schermer: Dacht ik wel. (Gelach) Voorzilter zegt dat het niet uit de ge dachte is, maar de weg voor de Duitsche Overheid gaat voor. Ook 't rijwielpad ligt stil, er zijn geen werkloozen, er bestaat overigens kans. dat velen voor normaal werk naar Duitschland worden overge plaatst De heer Duin zou dan de rest van^ het werk aan rijwielpad en begraafplaats willen aanbesteden, als 't kon. Het is wellicht nog goedkooper dan de hëele werkverschaffing! Voorzitter zal met dezen wenk gaarne rekening houden. Hierna sluiting. Premiekeuring van merriën type tuigpaard te Scbageu ALDOVA KRIJGT EEN HOOGE ONDERSCHEIDING, DE STER! Heerlijk zomerweer, een keurig verzorg de monsterbaan, veel belangstelling langs de lijn (meerdere dames zagen wij tot ons genoegen). Met deze gunstige factoren vond de jaarlijksche premiekeuring plaats. Helaas was het geen centrale premiekeu ring. Met het oog op de benzineschaarscbte wordt n.1. in meerdere plaatsen in Noord- Hollaild een locale premiekeuring gehou den. Rubriek 1-jarige merriën: Groningsch ty pe: le premie Dillv d.' Rheinsohn u. Tillv van Adr. Spaans, Waardpoldcr. Heeft zich best ontwikkeld. Goedsoortig, goede gang. 2e premie Diana d. Brinio u. Zonncke van F. A. Melchior, Groetpolder. Mooieromp. Draf kon beter. Geldersch type: 2e premie Donna Wodka d. Ot v. Wittenstein u. Miss Mary van K. Reijne, Barsingerhorn. Een chique vos, die veel beter kan gaan dan zij henen liet zien. Rubriek 2-jarige merriën: Gron. type: le premie: Omenlinc d. Riddersla? u. Hennie van C. Mooy, Sint Maarten. Lijkt wat groot maar is goed van type. Goede gang. 2e nremie: Corona d. Rheinsohn u. Unika van D. P. Timmerman, Scbagen. Wat groot, maar goed foktype. Draf kon beter. 3ep remie: Ceres d. Rheinsohn u. Tel- lusa van F. A. Melchior, Groetpolder. Een mooie romp. Staat achter tikje Fransch °at zewoon. 3e premie- Creatie van D. P. Timmerman. Schagen. Kon van onder be ter. Neemt binnenwaarts op. Draf gewoon. Geld .type: le premie Namanda d. Ot van Wittenstein u. Uluma van N. Appel, Scbagen. Een chique paard mèt besten draf. 3e premie Cubalda d. President u. Wübalda van zelfde eigenaar. Een 2-jarige met mooie romp. bemerking in het voor been. Goede gang. Rubriek 3-jarige merriën werd niet pre miewaardig verklaard. Rubriek 46-jarige guste merriën. Gron type: 2e premie Zandra d. Grootvorst u. Onel van P. D. de Graaf, Schagerbrug. Bes te romp maar te weinig kwaliteit in de bee- nen. Gang gewoon. Geld. type: lep remie Zubana d. Piet u. Ruifje I van D. Vries, Oudesluis. Tikje lang maar een mooi type fokmerrie. Heeft het goed gedaan. Gang goed. Rubriek 4—6-jarige merriën met veulen. Gron type: le premie Zonnekindie d Rhein sohn uit Senorita van H. C. Kooy, Haren karspel. Een beste fokmerrie met prima bo- venlijn en behoorlijke gang. le premie: Aldova rl. Reinhard u. Uranie van N. Donaberger, Kolhorn. Eveneens 'n prima foktvpe met beter gang. maar niet zoo fraai in de bovenlijn en afwijking in stap achter. Deze beide merriën kregen tevens het praedicaat ster-merrie, een on derscheiding die slechts aan prima fokmerries wordt verleend. Voor de enthousiaste eigenaars een welver diende eer en een belooning, waar zij trotsch op kannen zijn. Zonnekindje werd gefokt door P. K. Kis- temaker uit Haarlemmermeer. Aldova door K. Revne te Barsingerhorn uit de merrie Ura nie. Uranie stond meerdere malen als no 1 <?eklassificeerd en heeft bewezen prima te fokken. De algomeene indruk was dat de fokkerij in deze streek nog steeds vooruit gaat en dat hier meerdere goede tot zeer goede mer ries zijn. Door de tijdsomstandigheden zijn de prijzen weer van dien aard, dat de fok kerij loonend is. Houdt vast fokkers en ga door. Vóór dé premiekeuring werd de stamboek keuring gehouden, waarbij enkele merries stamboekwaardig werden geacht- Erna vond de M. C. keuring plaats (thans geheeten W. P.C.-warmbloedpremie-certificaat keuring). Een geslaagde dag en 'n goede reclame voor het onvolprezen warmbloedpaard. Het Gemeentebestuur van Schagen (vertegen woordigd door Mr. Dr. Buiskool) verdient zeker hulde voor de keurige medewerking. WERKLOOSHEID EN ARBEIDSBE MIDDELING. Op Zaterdag 20 Juli stonden 7 werkloozen ingeschreven, waarvan 1 in de steunrege ling; 1 werklooze maakt een wachtweek door, terwijl 5 werkloozen uit hun bondskas trekken (hieronder 3 met verkorten arbeids tijd). Op Zaterdag 20 Juli stonden 11 personen als werkzoekenden ingeschreven, waarvan 1 letterzetter, 1 zetterdrukker, 1 machine- zetter. 1 hulpvakarbeider, 1 grondwerker, 1 stukadoor. 1 lijnweriter-monteur. 1 chaul feur-monteur, 1 kapper, 1 los-arbeider en 1 landarbeider. In de overeenkomstige week in 1939 1 droeg dit aantal 23 en in 1938 18. BOUWVERGUNNING. Aan het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noordholland is door Burgemeester en Wethouders vergunning verleend tot het bouwen van een transformatorgebouwtje aan den Nesdijk (hoek Noord). MILITAIRE ZAKEN. Naar wij vernemen zullen de ingeschreve nen voor de lichting 1941 geen bestemming krijgen tot gewoon of buitengewoon dienst plichtige. Ook de beslissing op de aanvra gen om vrijstelling wegens broederschap van deze lichting blijft achterwege. De inschrij ving van de lichting 1942 zal op de gewone wijze plaats vinden. UITZENDING NAAR OSTMARK. In deze gemeente is tot heden voor uitzen ding naar Ostmark 1 kind aangegeven. De geringe aangifte houdt zeer zeker verband met de alhier heerschende kinderziekten (kinkhoest en mazelen). NATIONALE INZAMELING. Door de Voetbalvereenigingen „Schagen" en „S.R.C." zullen twee voetbalwedstrijden worden gespeeld ten bate van de Nationale Inzameling 1940. DE EVACUATIE. Thans zijn in deze gemeente 1996 geëva- cucerden uit Den Helder geregistreerd. Nog steeds komen ten raadhuize nieuwe verzoe ken om inkwartiering. Begrijpelijk kan hier aan niet meer worden voldaan, daar het maximum aantal reeds lang is bereikt. Een begin zal worden gemaakt met het uit den weg ruimen van ongewenschte toestanden Vele gezinnen zijn nog gehuisvest op zol ders, in schuren en in stallen. Deze perso nen zullen vermoedelijk naar andere ge meenten worden afgevoerd. ZONDAG 28 JULI. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, 's av. 7.30 uur, Ds. P. H. Kapteyn. Oosterland, voorm. 10.30 uur, Ds. v. Beek. Hippolytushocf, 's av. 7.30 uur, Ds. v. Beek Bensbrpek, geen dienst. Wognum, voorm. 10.30 uur. Ds. Rijkx. Dirkshorn, geen samenkomst. Heerhugowaard, voorm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. Nieuwe Nicdorp, geen samenkomst. Noordscharwoude, voorm. 10.30 uur, Ds. Nell Veen huizen, voorm. 10.30 uur, Ds. v. d. Heide. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, de heer A. Kalis. Eenigcnburg, voorm. 10.30 uur, Ds. van Biemen. Barsingerhorn. nam. 2.30 uur, Ds. v. Biemen Hoogwoud, voorm. 10.30 uur, Ds. H. Kreb. Opmeer, voorm. 10.30 uur, Ds. Baudet. Winkel, voorm. 10.30 uur, Ds. Boeke. Obdam, 's av. 8 uur, Ds. Kreb. Koedijk, voorm. 10.30 uur, de heer C. A, Korndörffer. Groet, voorm. 10.30 uur, Ds. Boeke. Schoorl, voorm. 9 uur, Ds. Boeke. Vroege dienst met de jeugd. Winkel, voorm. 10.30 uur, de heer W. de Mooy, Cand .t d. II. D. Btirgerbrug, voorm. 10.30 uur, Ds. Kapteyn. St, Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis, voorm. 10.30 uur, Ds. Witkop. Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn. voorm. 10.30 uur, Ds. de Vries, van Hoorn. Hippolytushocf, geen dienst. Oudesluis, nam. 2.30 uur, Ds. Mr. Ooster- baan. Broek op Langen dijk, voorm. 10 uur, Ds. Mr. Oosterbaan. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 10 uur, Cand. Kramer, hulpprediker. Nam. 6 uur, Cand. Kramer. Kolhorn, voorm. 10 uur. Ds. Visch. Nam. 3 uur, Ds. Visch. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 7 uur, de heer Boon. Evangelisatie. Slootdorp, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Polk Wieringerwerf, nam. 2.30 uur, Ds. v. d. Poll Middenmeer, nam. 2.30 Cand. Knipscheer. Slootdorp, 's av. 8 uur, Jeugdkring. Schagerbnig\ Bijeenk. Chr. Jongemannen- vereen. Dinsdagavond 7.30 uur in het Evangelisatiegebouw a.d. Grootesloot. Schagerbrug. voorm. 10.30 uur en 's av. 7.3C uur, de heer A. Romein, v. Vlaardingen. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. van Peltlaan 1), voorm. 10.30 uur. de heer F. Kloosterman, van Deu Haag.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6