Uitvoering ZWEMWEDSTRIJDEN te Alkmaar. LANGENDIJK De nieuwe minimumprijzen De nieuwe minimumprijzen, welke met in gang van heden, Maandag voor de verschil lende tuinbouwproducten gelden zijn gedeel telijk weer iets lager dan de vorige week. De minimumprijs voor voor export geschik te tomaten is wat betreft de A, B en C sorteeringen verlaagd van 14.— tot 13 per 100 Kg., die voor de CC van 11— tot 9.-. Kaskommers zijn met 0.20 a 0.30 per 100 stuks verlaagd, platglaskomkommers met Ö.20 tot 0.40. De minimumprijs voor roode kool van een gewicht tot en met 3 Kg per stuk is ver laagd van 3.50 tot 3.per 100 Kg. Voor de zwaardere kool is de minimumprijs van 2.70 op 2.40 per 100'Kg. gekomen. Savoyekool, zoowel gele als groene, heeft eveneens een minimumprijs van 3.ge kregen. Wittekool, welke tot en met Zater dag minstens 2.50 per 100 Kg moest op brengen, zal nu 2.als minimumprijs hebben. Stamslaboonen met draad zijn verlaagd van 10.tot 9.de boonen zonder draad blijven op 10.— gehandhaafd. Ook dc minimumprijzen van stokboonen zijn Wijven bestaan. De minimumprijs voor vroege aardappe len is blijven staan op 3.70 per 100 Ivg. Deze prijs zal, naar wij vernamen, niet meer verlaagd worden. Nieuwe minimumprijzen zijn vastgesteld voor pronkboonen, waarvoor, tot nu toe nog geen prijs was vastgesteld. Deze is 7.— per 100 Kg. Voor ronde kroten is de mini mumprijs gesteld op 2.50 per 100 Kg., voor zilveruitjes van 30—35 mm doorsnede ,f 8. per 100 Kg. De minimumprijs voor stook- druiven is bepaald op 60.per 100 Kg. Het ontslag van arbeiders. Naar wij vernemen, bestaat er nogal on bekendheid ten aanzien van de bepalingen betreffende het ontslag van werknemers en de rechten op steun dier werknemers. Wij vermelden daarom een circulaire van het departement van Sociale Zaken betref fende steunvcrlccning in verband met het beperken van werk. Bij circulaire van 4 Juli 1940, gericht aan de districtshoofden der Arbeids- en Haven- inspectic, heeft de Directeur Generaal van den Arbeid voorgeschreven, dat bij elke ver leende vergunning tot ontslag de voor waarde moet worden gesteld, dat de ver gunninghouder, binnen drie dagen na ont vangst van de vergunnig, voor elke gemeen te van inwoning der ontslagen werknemers afzonderlijk, een lijst in lijst in drievoud moet indienen bij den hoofdinspecteur van den Arbeid, Hoofd van het district, binnen welke de onderneming is gevestigd, dan wel het werk wordt uitgevoerd. Tevens zendt de werkgever tegelijkertijd (spoedshalve) een afschrift van de lijst aan het bestuur van de betreffende gemeente. Deze lijst be vat namen met voorletters en volledige adressen, met vermelding van de gemeente, van de personen, die ingevolge de verleen de vergunning worden ontslagen. Na ver gelijking met de daarvoor verleende ver gunning worden deze lijsten bij accoord- bevinding door het districtshoofd zoo spoe dig mogelijk in tweevoud doorgezonden aan de gemeentesecretarieën van de betreffende gemeenten. Een werknemer, ontslagen na 5 Juli kan dus slechts worden gesteund indien deze naam voorkomt op een bovenbedoelde lijst en hij overigens aan de daarvoor gestelde voorwaarden voldoet. Voor wat betreft ontslagen, gegeven voor 5 Juli 1940 is een afzonderlijke regeling ge troffen. Personen, ontslagen vóór of op 5 Juli 1940, die zich om ondersteuning bij het gemeentebestuur aanmelden, kunnen slechts in den steun ingevolge de steunregeling worden opgenomen, mits zij aan de ter zake gestelde eischen voldoen en voorzien zijn van: a. een verklaring van den. werk gever, dat het werk, waarbij ontslagene was tewerkgesteld, welk werk met name moet worden genoemd en nauwkeurig moet wor den omschreven tusschen 9 Mei en 10 Juni 1940 is beëindigd en hij bij denzelfden werk gever niet op een ander werk is tewerk gesteld, of een verklaring van den werk gever, dat toestemming tot ontslag is ver leend, onder vermelding van datum en nummer van de vergunnig. Aan de besturen van de gesubsidieerde vereenigingen met werkloozenkas wordt ver- zocht, bij de beoordeeling van aanvragen om uitkeering van steun uit de werkloozen kas van de lijsten met namen en voorletters van de personen, die met toestemming van den dir. gpn. van den Arbeid zijn ontslagen, welke aan de gemeentebesturen, verstrekt zijn, gebruik te maken. ZWEMWEDSTRIJDEN OP ,,'T WAARDJE". Gistermiddag werden er op 't Waardje te Oudkarspel zwemwedstrijden gehouden, ge organiseerd door de vereeniging „Eigen Kracht", Er waren ongeveer 65 deelnemers, Dit is, gezien de weersomstandigheden, lang niet slecht. Er woei een stevige bries, welke veel golven veroorzaakte en dat is voor zwemmen een groote handicap. De heer mr. Eecen opende de wedstrijden waarin hij het publiek welkom heeete en op wekte lid of donateur te worden van «Eigen Kracht". Om ongeveer half drie werd de wedstrijd aangevangen met het diploma-zwemmen. Alle 18 brachten het tot een goed einde het geen wel 'n teeken is, dat ,,'t Waardje" on der leiding van een goeden badmeester staat, De geslaagden zijn: W. B. Kostelijk, Arie Dus, Trijnie Timmerman, Jeltje Peetoom, Hilly Hink, Enny Bos, Nico Jonk. Rie Bak ker, Corrie Stam, Trijnie Dekker, Dieuwer- tje Bakker, Piet Glas, Gerard Rus, Bets Swat, Tillv Mol, Elly v. Dijk, Janny Swa- ger, Dik Poolman. Hierna was het de beurt aan de deelne mers voor de 500 M. Dit ging niet om het vlugst, maar om het uithoudinksvermogen. Er waren geen uitvallers. De volgenden vol brachten de tocht: Klaas Bouwens. Henk Dullemond, Truus Möller, Siem Knegt, Nel van Dort, Janny Dekker, Annie Hink, Griet Klinkert, Gré Dekker, Marie Blokker, Frits Schene, Bets Hart, Gré Molenaar, Jel Heidsma, Nelly Hink, Alie Kramer, Corrie Tromp, Trijnie Dekker, Piet Smit, Gerie v. Nienes, Marie Mooij, Corrie Swager, Aaltje Kossen, Arie v. Nienes. Nel de Boer. De wedstrijden werden besloten met een tocht over de 1000 nieter. Hierbij golden de zelfde voorwaarden als bij de 500 meter. Er waren 2 uitvallers. De volgenden brach ten het tot een goed einde: Dames: G. Wit N. Glas, M. Kliffen, M. Möller-Kos, N. Leek. Heeren: J. Klinkert, J. IJ ff. Co Wagenaar, Iv. Metselaar, K. Boot, G. Spanjaard, K. Kas ten, P. Keppel, C. Visser, D. Wink, P. Wolfs winkel, J. Visser, J. Duif, Piet Smit, Fr. Hink. Tot slot een woord van hulde aan het bestuur en den badmeester, den heer J. Groenhart. Alles liep prachtig van stapel en men kan dan oojt op een geslaagden wed strijd terugzien. MINIMUMPRIJZEN. De minimumprijs van de vroege aardap pelen is voor deze week ongewijzigd op f 3 70 vastgesteld voor groote en bonken. Voorts is die der tomaten met f 1.ver laagd tot f 13 voor A, B en C en van f 11.- op f 9 voor CC. De minimumprijzen van de bloemkool bleek f 7; f 6 en f 4-50 voor le, 2e en 3e soort, en ook die voor«bospeen veran derde niet en bleef f 4.Roode kool tot 3 kg. kreeg een 1 ageren minimumprijs van f 3 (v. week f 3.50) cn boven 3 kg. f 2 (v. week f 2.40) Gele kool komt van f 3.50 op f 3, wit te kool van f 2.50 op f 2., snijboonen en stam- boonen zonder draad bleven ongewijzigd op resp. f 12 en f 10, „met draad" kreeg een ver mindering van f 10 op f 9. Voor zilveruien werd een nieuwe minimumprijs ingesteld op f S.en voor kroten op f 2.50. ZUID SCHAR WOUDE DOODGEREDEN DOOR EEN AUTO Zaterdagnacht is hier door een vrachtauto van den heer Br, uit Noordscharwoude, bestuurd door den heer De B., de metselaarsknecht Smit uit Broek op Langendijk overreden en gedood. Men deelde ons mee, dat den chaufleur geen schuld treft. NOORDSCHARWOUDE. EEN GOEDE PRESTATIE. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. Keppel Dz., slaagde dezer dagen in het hoofd postkantoor te Amsterdam voor het examen* vöorsorteerder. Om vóór genoemd eenamen te slagen, mor> men alle straten, pleinen en grachten dei- stad, alsmede die van de Overkant van het IJ, en alle voornaamste adressen uit het hoofd kennen en andere zware prestaties moeten verrichten. Een mooi resultaat dus. OUDKARSPEL. D.T.S. II—WINKEL L 3—3. In een goed gespeelde wedstrijd hebben de ploegen de punten gedeeld. En dat was de juiste uitslag. Het begin was veelbelovend. Na 5 minuten spelen maakte Winkel 01. D.T.S. valt goed aan, maar het duurt tot 15 min. na aanvang, voor Bos gelijk maakt. 11. Nu is Winkel weer aan de beurt en twee minuten later is het 1—2. Binnen de minuut is de stand door Bos 22. Zoo blijft het tot dc rust. Na de rust heeft Winkel de wind in den rug. Het spel golft op en neer. Eindelijk neemt Winkel weer de leiding 32. Maar' weer maakt Bos voor D.T.S. binnen de minuut gelijk. 33. Dan volgt nog een klein incident, waarbij de scheidsrechter Kroon uit het veld stuurt. Hierna floot de goed leidende v. d. Hoven hét einde. D.T.S. a—WINKEL a.' 1—5. Het gehavende D.T.S. a moest in Winkel a, dat veel sterker was, zijn meerdere erkennen. Met 51 was Winkel heer en meester van het terrein. D.T.S. b speelde tegen Winkel b. De uit slag hiervan was nog ongunstiger. Winkel won met 61. W1ERINGEN COLLECTE. Burgemeester en Wethouders hebben toe stemming verleend dat de collecte van Her wonnen Levenskracht, welke door de bijzon dere omstandigheden was uitgesteld, thans zal worden gehouden op 10 Augustus a.s. BENOEMD. Tot. ambtenaar-typist ter secretarie al hier is benoemd de heer L. Nater te Haar lem. BOUWVERGUNNING. Bouwvergunning is verleend aan den heer J. Veerdig tot het oprichten van een land- bouwschuur aan de Elft. HARENKARSPEL HEVIG ONWEER. Zaterdagmiddag ontlastte zich boven het oostelijk deel onzer gemeente een hevige on weersbui. Groote hagelkorrels, waarin zich stukjes ijs bevonden, heeft aan verschillende gewassen ontzettende schade verricht. Vooral de slaboonen, benevens verschei dene akkers kool hebben heel ernstig ge leden. Voor de betrokken tuinders beteekent dit een groote schadepost ALKMAAR Fenigste kennis geving. Heden overleed door een droevig ongeval on ze geliefde Man, Vader, Zoon en Broeder, GERR1T SMIT, in den leeftijd van ruim 34 jaar. - Uit aller naam, M. SMIT—Geus. Broek op Langendijk, 27 Juli 1940. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 31 Juli, n.m. 3 uur. G eboren: Trijnie Greta Meinie Schaap. Groetpolder, „Flevo", Winkel, 28 Juli 1940. Met blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van onzen JAN. C. N1EROP. G. NIEROP—Ott St. Maartensbrug, 28 Juli 1940. Te huur gevraagd, in Scha- gen of omtrek, groot huis of landhuis met flinke tuin. Brie ven lett. RH78 Bur. van dit blad. ten bate der Heldersche Vluchtelingen, op Donderdag 1 Aug. 1940 in Theater Royal, te SCHAGEN, 's avonds 8 uur, precies. Medewerkenden: MANNENKOOR (Vereen. Heldersche en Schager zangers). Muziek Ensemble HOÓMERS. Goochelaar, Buikspreker, MELLORINI. Tevens wordt vertoond de S.O.R.-film en de film der Reis voor Ouden van Dagen. Kaarten voor autobus in Anna Paulowna te bekomen a 30 ct„ Spoorbuurt 11. Route over Kleine Sluis. Bespreekt tijdig Uw plaatsen aan het N.H. Koffiehuis. BAL NA SCHAGEN INTERCOMMUNAAL TELEFONEEREN Morgen begint de invoering van de nieuwe netnummering. Van morgenochtend half acht af kiest men dus voor automatisch te bereiken telefoon netten de nieuwe 4-cijferige netnummers, dus b.v. voor Amsterdam K 2900 inplaats van K 900. Men raadplege daarvoor blz. 3 van den lo calen telefoongids (voor Schagen blz. 2) of de aan dc telefoonabonné's toegezonden ken nisgeving." TEN BATE DER HELDERSCHE VLUCH TELINGEN. De uitvoering welke door de Heldersche en Schager zangers, onder leiding van den geëvacueerden dirigent A. J. Leewens op Donderdag 1 Augustus te Schagen zal plaats hebben, belooft een succes te worden! Behalve dat een reeks mooie zangnum mers vertolkt zal worden, zal door het en semble „Homers", een muzikale demonstratie worden gegeven; de goochelaar Mellorini zal met zijn experimenten een ieder verbaasd doen staan. Ook de SOR-film wordt vertoond. Daar bereids reeds een groot aantal kaar ten is verkocht, wordt een ieder alsnog aan geraden zich tijdig van een programma te voorzien. W1ERINGERMEER EEN GOEDE OOGST. Ook dit jaar kunnen de landbouwers in de W'meer wel weer op een goeden oogst rekenen, aangezien de wintertarwe er best voor staat. Ook de zomertanve laat niets te wenschen over. De haver zal op vele plaat sen ni.et gemakkelijk te bewerken zijn om dat deze veelal door elkaar en door de laat ste slagregens tegen, den grond ligt. De win- tergerst belooft ook wel een goed beschot te geven, aangezien die op vele plaatsen ook zeer zwaar is. GEVAARLIJK. Langs den Hoornschen weg wordt een die pe sloot gegraven en niet iedereen is dit be kend. 's Avonds is de toestand ter plaatse niet ongevaarlijk. Men lette op! WIERINCERWAARÜ DE ALKMAARSCHE EIERVEILING. Hooqe prijzen. De aangekondigde opruiming onder den Nfederlandsche pluimveestapel, die elders de prijzen va nde eieren als het ware omhoog joeg, heeft ook niet nagelaten haar invloed te doen gelden op noteeringen aan de eier- veiling. De vraag uit het binnenland was plotseling weer ongekend groot cn toen de wijzer de eerste malen bleef staan op onge kend hooge prijzen, was er aanvankelijk zelfs eenige verwondering merkbaar onder de rijen der koopers zelf. De aoanvoer blijft bij dit alles afnemende. In totaal waren er een 135 kisten, wat ver geleken bij de vorige week een achteruit gang beteekent. In doorsnee lagen de prijzen circa 50 ct. per 100 stuks hooger dan Zaterdag jl. zoodat de 58 gram-eieren noteerden f 4.55—f 4.60, de 62 gram f4.75—f4.80, terwijl de zware van 66 gram de f5.ver overschreden en tot f 5.35 noteerden. BOERENLEENBANKEN BIJEEN. In de Zaterdag gehouden vergadering van 50 Boerenleenbanken uit de ringen Alk maar, Schagen, en Hoogkarspel. is het nieuwe ontwerp-statuut behandeld, waarbij de Centrale Bank meer zeggenschap krijgt. Dit ont.werp werd met algemeenc stemmen aangenomen. Een volledig verslag plaatsen wij morgen. Onder groote belangstelling hebben alhier Zondagmiddag zwemwedstrijden plaats ge had, georganiseerd door de zwemkring Noordelijk N.-Holland. Wdfeens ontstentenis van den voorzitter, sprak de heer F. de Rid der, secretaris, een openingswoord. Hij noemde Wieringerwaard een gelegenheid bij uitnemendheid voor wedstrijden en bracht dank aan den Burgemeester en verdere hoofdfiguren voor hunn medewerking. Be gonnen werd met 50 meter schoolslag Da mes A en B. le prijs D. v. Os, Bruinvisschen, Helder, 44 sec.; 2e pr. J. Melchior, Wirg, Winkel, 47 sec.; 3e pr. L. Oost. Bruinv., 49.3 sec. 25 meter hardzwemmen jongens Wierin- gewaard: le pr. C. Mosk 19 sec.; 2e pr. Joh. Schenk, 20.3 sec., 3e pr. N. Borst 23.2 sec. 100 meter schoolslag heeren B: le pr. K. Groes, Wirg, Winkel, 1.39.9 min.; 2e pr. J. v, Duuren, O.V., Anna Paulowna, 1.40 min.: 3c pr. D Kaan, O.V., Anna Paulowna, 1.42 min.; 4e pr. C. Tijsen, F.M., Helder, 1.43 min. 50 meter Borstcrawl A en B.: le pr. G. Wardenaar, de Wiel, Schagen, tijd 4 X 50 meter estafette: le pr. Bruinvis schen Den Helder. 2.47 min. 100 meter schoolslag heeren: le pr. H. v. d. Water, Bruinv., Den Helder, 1.31.52 min.; 2e pr. Iv. J. de Waard, F.M., Den Helder, 1.34.2 min. 100 meter Borstcrawl heeren B: le pr. J. Baarda F.M., Den Helder, 1.19 min.; 2e pr. J. Kommer O.V., Anna Paulowna, 1.19.4 min.; 3e pr. en 4e pr. bij loting H. Hekel- beke, Bruinv. en H. Wildenberg, F.M., zelfde tijd. 25 meter hardzwemmen meisjes Wierin gerwaard: le pr. R. Hoogeveen 23—3 sec.; 2e pr. N. Spaans 24.6 sec.; 3e pr. J. Kuiper 25.3 sec. 100 meter borstcrawl heeren A: le pr. J. Boonacker D.A.W., 1.11 min. 2e pr. C. M. J. Sinke, O.V., 1.12 min. 4 X 50 meter borstcrawl heeren (esta fette) le pr. Oude Veer, 2.19.5 min.; 2c pr. Frissche Morgen 2.21.3 min; 3e pr. De Wiel gemengde ploeg. Bij het nummer waterpolo werd over winnaar Frissche Morgen. Na afloop werden de prijzen in de zaal van Whn Breed door Burgemeester Kaan uitgereikt. Bij de opening werd door den heer de Ridder gesproken over propaganda aldus spr., we kunnen wel direct conclu- decren, dat dit voor ons 100 is geslaagd. Wieringerwaard dat een vooraanstaande plaats inneemt in de sportwereld had tot voor verleden jaar nog geen zwemsport. Spreker hoopt, dat ook hier velen zich ge roepen zullen gevoelen om een zwemclub op te richten. Hierna sprak den heer de Ridder nog en kele dankwoorden voor de groote medewer king ondervonden. Het groote succes heb ben we te danken aan het bestuur, den heer Oud als badmeester en anderen. Ten slotte werden door den heer H. Jon ker (Oude Veer) de prijzen uiigereikt welke de vorige week te Anna Paulowna werden behaald. Opbouwdienst naar Schiermonnikoog Aanleg van een polder. Het seizoen is dit jaar op het eiland Schier monnikoog niet best. Een hotelhouder, die verleden jaar om dezen tijd nog honderd gasten noteerde, had er op liet oogenblik slechts dertien. Er zal echter eenige opleving komen, om dat vierhonderd man van den opbouwdienst op het eiland zijn aangekomen, die er een polder zullen aanleggen. (Zitting van Vrijdag 26 Juli). S s h a g e n. AFIJN, DAT ZULT U ZELF OOK WEL WETEN! Hij was een jolige knaap, deze verd. S. P. uit Alkmaar, en om zijn optreden voor den Kantonrechter een weinig luister bij te zet ten, had hij een paar vrienden meegebracht, die op de publieke tribune gnuivende van pret het gebeuren met belangstelling volgden. Als nu verd. indertijd maar rustig in Alkmaar gebleven was, zou er niets gebeurd zijn, doch hij had zich naar Schagen be geven cn was na tal ,van omzwervingen door 't provinciestadje terecht gekomen in het café van N. J. B. op' het Noord aldaar. Om de een of andere reden hoe pre cies kwam niet vast te staan had hij in dezen tempel des vermaaks ruzie gekregen om een leege portemonnaie. Als hot nu een volle was geweest, zou ik mij dat kunnen vorstellen; mcen-de de Amb tenaar van het O.M., Mr. de Brueys Tack, Het was geen volle, maar een leege; hield verd. koppig vol en deze opmerking ontlokte zijn kameraden alreeds groote vroolijkheid, zoodat de veldwachter tot stilte manen moest. Nadat op grondige wijze de dorst was gelescht laaide de ruzie hoog op, met het uiteindelijk gevolg, dat verd. het café werd uitgesmeten en zich plotseling op het Noord gedeponeerd zag, terwijl de cafédeur hard achter hem werd dicht gesmeten. Dat nu vond verd. geen manier; eerst slingerde hij een fiets gevaarlijk heen en weer, om daarna een paar steenen te grij pen, welke het caféraam vernielden. Een groote oploop was door dit optreden van verd. -ontstaan en de politie was er bij te pas gekomen. En daarom stond verd. nu voor mr. Boerrigher. Dit drama had plaats op 20 Juli j.1. De caféhouder N. J. B. als getuige ge hoord, kwam een en ander bevestigen. We dronken eenige glaasjes bier, zei verd., en dan wor je wel eris dronke. Afijn, dat zult u zelf ook wel weten, aldus wendde verd. zich tot den Ambtenaar. Bulderend gelach van de kameraden volg de! U schijnt voor de publieke tribune te spreken, merkte mr de Brueys Tack langs zijn neus weg op. Vordering nemend eischte de ambtenaar f 20.boete subs. 15 dagen. Dat is nogal wat, meende verd. Bovendien, d'er waren heeiemaal geen kapotte ruiten (Gelach). In zijn vonnis, zeide mr. Boerrigter, dat de Ambtenaar rekening gehouden had met verdachte's houding op de zitting en dat kon de kantonrechter zich best voorstellen ook. liet vonnis luidde: f 10.boete subs. 10 dagen. Giechelend verlieten verd. en zijn kornui ten het kleine rechtszaaltje, waarin de ge paste ernst, welke aldaar behoort te heer- schen terug keerde. Schagen. WACHTER. WAT IS ER VAN DEN NACHT In de volgende zdak ging het alweer om een caféhouder, doch in dit geval was G. B. uit Schagen zelf het lijdend voorwerp. Verd. was zelf niet verschenen, doch als gemachtigde trad op mr. dr. Buiskool uit Schagen. Aan verd. werd tenlaste gelegd, dat deze in den nacht van 5 op 6 .Juli, het licht in de keuken op een dusdanige ma nier had laten branden, dat het naar bui ten straalde. Het was toon 's nachts half 1. Als getuige in deze zaak werd gehoord, een zekere G. B., van beroep aannemer, wo nende te Schagen. Deze had in den bewus- ten nacht het licht zien branden uit een raam op een plat dak. Aangzien get. den verd. alreeds meer had gewaarschuwd, was hij bóos geworden en den volgenden dag naar den burgemeester geloopen om het ge val aan te geven. Over de bovenruit van de keuken had verd. een deken gelegd, doch deze was er op de een of anere manier afgegleden. Get. geloof de niet, dat verd. met moedwil handelde, doch daar diens café op de Markt is gele gen, was dat naar beven uitstralende licht, een gevaar voor de geheele plaats, voegde get. eraan toe. De Ambt. van het O.M. vordering nemend. 1 zeide, dat vast was komen te staan, dat het licht naar boven scheen en dds duidelijk waarneembaar was voor vliegers die over kwamen. En die waren er, merkte get. op, want ik heb dien heele narht motorgeronk gehoord. Mr dr. Buiskool bestreed de dagvaarding. Immers, op 5 Juli was het feit nog niet strafbaar, omdat de nieuwe verordening eerst op 6 Juli was afgekomen. Dus diende verd.. van het hem tenlaste gelegde te wor den ontslagen van rechtsvervolging. Verd. had een en ander niet met moedwil ge daan; een buurman die beter klimmen kon, dan hij, had den deken meegenomen naar het platdak en legde deze over het keuken raam, vanwaar liet verduisteringsobject ver moedelijk is afgegleden. Verd. zelf had zulks niet gezien. De Ambt. van het O. M. repliceerende, wees erop, dat het feit 's nachts om half 1 geconstateerd werd. Het oordcel van mr. de Brueys Tack was, dat de in het leven ge roepen verordening ruim diende te worden genomen. Op 4 Juli werd de verordening afgekondigd. Het is nu maar de kwestie: Moest verd die verordening eerst in zijn bezit hebben gehad, alvorens strafbaar te zijn? Het feit toch was gepleegd op den 6en Juli. Spr. bleef daarom ten volle bij zijn re quisitoir. Mr. Dr. Buiskool was toch van oordeel, dat. dc Ambtenaar in dit geval een groote strafrechterlijke fout had gemaakt. Immers; in ieder geval was het feit gepleegd, toen de verordening nog niet was afgekomen. Bo vendien was het niet zeker, dat een en an der geconstateerd werd in den prillcn mor gen van 6 Juli, omdat het proces-verbaal spreekt van elf uur en toen was het nog 5 Juli. Mr. dr. Buiskool volhardde dan ook hij zijn verzoek om verd. van rechtsvervolging te ontslaan. Mr. dc Brueys Tack eischte f S0.— boete, subs. 40 dagen hechtenis. De kantorechter zal heden over acht dagen schriftelijk vonnis wijzen. Ilarenkar spel. DE KLOK LIEP ACHTER. Op 23 Juli, om twintig minuten over elf, had de caféhoudster, mej. 'E. v. S. te Haren karspel nog mcnschcn in haar lokaliteit en daar elf uur het sluitingsuur was, ging de caféhoudster op de bon. Ik was qet an 't afrekene en op m'n klok. stond het pas vijf over elf, voerde verd. ter verdediging aan. Er wordt in Harenka.ï'spcl erg geklaagd over het feit, dat de menschen te lang in de café's blijven. Verd. had moeten zorgen, dat de klok gelijk was. Het scheelde hier net een kwartier. Aange zien het in genoemde plaats op dat gebied een wantoestand is, vroeg de Ambt. van het O.M. f 10.— boete, subs. 10 dagen Verd. vond dit wel wat hoog! Ze had heusch geen erg in de tijd gehad en zeide, dat ze nog nooit was bekeurd. De Kant. veroordeelde verd. tot f 7.50 boe te, subs. 5 dagen. ZWAAG. 26 uJli. Veilingsvereen. „Bangert en Omstreken". Aardappelen 3.703.90, drielingen 1.60 2.90, bl. aardappelen 3.70—4.20, spinazie 6 9, postelein 8—12, uien 6.506.S0, bieten 1.30, Chin. kool 3.20—3.40, Savoye kool 3.40—3.90, witte kool 2.50—2.70. roode kool 3.50—3.70. slaboonen 12.90—14.40. snijboonen 13.10 16.40, tuinboonen 56.20, peulen 68, toma ten 1619. augurken 511, waschpeen 57, bospeen 5.407.50, andijvie 1.803.60, sla 1.20-—2.20, bloemkool 12.10—19.70, komkom mers 3.505.10, rabarber 2.203.10, zilvernep 48, perziken 4.908.50, frambozen 4055, blauwe pruimen 3—5, Reine Victoria pr. 2 6, Japansche pruimen 35, witte druiven 4875, Frankenthaler 6:373, witte bessen 6—11, roode bessen 10.20—11, prolefic 12.10 —17.50, kruisbessen IS—29, zwarte bessen 2533, trosbessen 11.1012.S0, meloenen 20 29, Yello 12—18. zw. bessen bloc 35.J. Baas 411, Haantjespeer 813, morellen 1723. ALKMAAR. 27 Juli. Aanvoer: 175.000 kipeieren f 4—5.35 per 100 stuks. WINKEL, 27 Juli. Yellow Transparant 3—S.50. zwarte bessen 817.50. aalbessen 5—S.50, kruisbessen 3 8.50, frambozen 16—20. tomaten 5-8.50, sla boonen 5—6.10. snijboonen 5.20—6.60, aard appelen 1.60-2 per 100 pond, komkommers 47 per 100 stuks. WARMENHUIZEN. 27 Juli. Schotsche muizen f 3,704.20, drielingen 2.90—3.60, eigenheimers 3.70— 4.70, roode kool 3.S0, slaboonen 12.70—13.80. Aanvoer: 82.1050 Kg. aardappelen, 600 Kg. roode kool, 210 Kg. slaboonen. NOORDSCHARWOUDE. 29 Juli. Schotsche muizen 3.70—4.20. grooten 3.70, bl eigenheimers 4—4.40. drielingen 2.50— 3.40, kleine 1.702, uien. drielingen 5.20, gele nep 5.20. zilveruien 3.30. drielingen 10^ z''verneP 8.108.50. sperciebponen Krli'S!- wi,le ko°' '20-2-30, bloemkool 16.40— 16.:J0. broek op LANGFA'dijk, 29 Juli. 3-70-1.20. eigenheimers bl' d"° '"O. flrielinp-en 2.10— M2 W-1350 100 Kg' öPerciebooncn ALKMAAR, 29 Juli. 1 Paard: 100 vette koeien r 1SO-39.,. 74 eraskalveren I 35-S5. Ai mirh- ere kalveren fslaehtl per siuk I 10—20 55 velte schapen f 26—50.

Schager Courant | 1940 | | pagina 3