Koffie zonder bon... groot en klein fa. Schmalz DANKBETUIGING Te koop: Dekzeilen H. SCHR1EKEN Vrijdag 2 Aug. a.s. Voetonderzoek M. PIERSMA „Hoe Churchill den oorlog voorbereidde" KENTERING IN TURKIJE De duikbomaaoval op Dover Slinksche methoden van Albion ROEMEENSCHE OOGST Uit onze Omqevinq Marktberichten U koopt ze te kust en te keur bij Hoogzijde 114 SCHA GEN Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de be langstelling, betoond bij het overlijden van onzen geliefden Man, Vader, Behuwd- en Groot vader, den heer P. MEEREBOER. Uit aller naam, Wed. N. MEEREBOER- Volkers. Heerhugowaard, Juli 1940. 90 voer DEKRIET te koop, bij K. DE GRAAF, Oudesluis. Te koop: 2 Bakwagens en een nieuwe Melkbus met kraan Jn. KREIJGER, Oudesluis. Te koop: Afgekalfde volbloed Twenter, zonder gebreken, t.b.c.-vrij. N. D. KAAN, Wierin- gerwaard. Te koop; Beste MANGELWORTELPLANTEN ongeveer 30.000 a f 1.10 per 1000 F. BLAAUBOER Dzn., Zand vaart 131, Breezand. 4x6,5x6 en 6x8 M2. Eiken Palen, Bielsen, 22.70 en 3 tot i M. 70 ronde Palen, i tot 12 M. 100 Brugdekplanken, 200 gecreoscteerde Palen, 3 Trappen, 3 Schotten, 1 Brand kast, 2 Badkuipen, 1300 zwarte verglaasde Dakpannen, 1 Lin nenkast, 5 ijzeren Balken, 8 M. Voorts Vaten, Kisten, en 1 Op jaagtakel. Te koop: EEN ZWARE KET, 9 jaar oud, moet en wil zwaar trekken. Te bevr. bij Jn. POL- LE, Achterweg 172a, Groet, gem. Schoorl. Te koop: Ongeveer 1 H.A, PAARDENHOOI, staat aan de rook. K. LEEUW Wieringerwaard. ATTENTIE!!! bestaat wederom gelegenheid tot van 10—12, 2—5 uur, 7—$ uur. Behandeling tegen: PLATVOETEN VERMOEIDE VOETEN BRANDENDE VOETEN, «nz„ enz. SPIER* EN VOETPIJN. Verwijderen van: EELT - LIKDOORNS - VOETWRATTEN. PIJNLIJKE NAGELS, enz., enz. Gewenscht vooruit afspreken. Aanbevelend. Ged. Voetkundlge. NOORDSCHAP. W OUDE. „Hoe Winston Churchill den oorlog voor bereidde". Onder dit opschrift publiceert de Action Francaise een schildering van het Marseillaansche blad „Semahore". Daarin vertelt de journalist Paul Barlatier. wat een welingelichte persoonlijkheid hem heeft medegedeeld van de intriges van Churchill om den oorlog te ontketenen. Barlatier schrijft: In Januari 1939 bevonden Winston Chur chill en de toemalige Poolsche Minister van buitenlandsche zaken Beek zich met vacan- tie aan de Riviera, waar zij herhaalde be sprekingen met elkaar hadden. Deze heeren streefden ernaar, den oorlog tusschen Duilsohland en Italië cenerzijds en Frank rijk en Engeland anderzijds onvermijdelijk ie maken en zij schroomden er niet voor uiting te geven aan hun voornemens. Den elfden Januari 1939 gaf een „zeer ge distingeerde dame van zeldzame intelligen tie van gene zijde van den oceaanop haar prachtig landgoed een noenmaal, waarvoor Churchill was uitgenoodigd. Ofschoon hij destijds niet van de regeering van zijn land deel uitmaakte, aarzelde hij niet met oen verrassende lichtzinnigheid een verklaring over den oorlog af te leggen. Hij zcide: „Wij zullen met Duitschland oorlog voeren". Zijn gastvrouw, wier hooge politieke intelligentie door al haar vrienden geroemd werd, antwoordde hem: Hoe kunt u iets dergelijks zeggen? U bent niet gereed. Hoe kunt u een oorlog op het oog hebben? Churchill antwoordde: „Dat geeft niets. Twee jaar lang zullen wij aardige kleine moordpartijen hebben. Daarna zullen wij door onze ingespannen pogingen den oorlog winnen". Enkele daggen later ontmoette deze dame den Engelschen staatsman opnieuw in een kasteel, dat aan een buitenlandsche per soonlijkhcid behoort. Churchill kwam hier op zijn verklaringen over den oorlog terug en riep in verband met de ditmaal krachti ger bezwaren van zijn vroegere gastvrouw uit: „De oorlog. Wat ook kome; wij zullen hem voeren. Het zullen verschrikkelijke moordpartijen zijn, doch wij zullen hem win nen." Vriendelijker houding jegens Duitschland. Volgens een bericht van United Press uit Istanboel laat de Turksche pers na het slui ten van de Turksch-Duitsche han delsovereenkomst thans ten opzich te van Duitschland een vriendelij ker geluid hooren. Het blad .lkrdam" schrijft: „Tur kije heft er geen belang bij de vijand van Duitschland te zijn". De „Ekfar" noemt de overeenkomst „een resul taat van natuurlijke noodzakelijkhe den" en de „Tan" is van meening, dat „er niets natuurlijkers is dan dit". Het frontbericht van het D.N.B. luidt als Volgt: Bij den luchtaanval op Dover die in het legerbericht van gisteren wordt genoemd, is het tot talrijke dramatische afzonderlijke ac ties gekomen. De J unkers duikbommenwer pers vielen de haveninstallaties van Dover in verscheidene op elkaar volgende golven met groot succes aan. zoodat waarschijnlijk belangrijke deelen van de haven voor langen tijd onbruikbaar zijn. Ondanks hevig afweer vuur dat in 't verdere verloop van de aan- valshandclingen nog werd ondersteund door het optreden van sterke Engelschc jacht- eskaders, gelukte het den Duitschen duik bommenwerpers het grootste gedeelte van bun bommen goed te plaatsen. De vier in de haven getroffen schepen met een geza- mcnlijken inhoud van 32.000 ton kunnen niet alleen als verloren worden beschouwd, doch hebben tevens de Engelsche Kanaal- haven in hooge mate geblokkeerd. Een Duitsch gevechtsvliegtuig werd door een Britsch jachtvliegtuig geramd, doch slaagde er niettemin in zijn bommen goed gericht te plaatsen en zijn basis te bereiken. Boor de botsing met het Britsche jachttoe- stel, dat daarna neerstorte werd van de duik bommenwerper het landingsgestel afgerukt, zoodat de piloot een buiklanding moest uit voeren, hetgeen bij de hooge landingssnel- hcid van een duikbommenwerper altijd een gevaarlijke onderneming is. Dank zij de han digheid van den piloot gelukte de buiklan ding zóó goed, dat de bemanning ongedeerd bleef. Dit feit is een nieuw'bewijs voor de schitterende kwaliteit van het Duitschc ma teriaal. De Britsche jachtvliegtuigen, die den duik aanval op Dover niet konden verhinderen waren eveneens inferieur aan de Duitsche begeleidende jachtvliegtuigen, zooals blijkt uit het aantal neergeschoten vliegtuigen. Tegenover een verlies van 15 Engelsche vlieg tuigen van het type Spitfire en Hurricane die boven Dover zijn neergeschoten, staat een verlies van slechts drie Duitsche jachtvlieg tuigen. De hiervan afwijkende opgaven van den Engelschen berichtendienst zijn onjuist. Dat de aanval op Dover alleen militaire ob iecten gold, kunnen zelfs de Engelschen niet bestrijden. Geheel anders is het gesteld met den aan val, die de Britsche vliegtuigen in den nacht van 29 op 30 Juli op verschillende Duitsche steden hebben ondernomen. In drie steden in West- en Zuidwest-Duitschland werden door Engelsche bommen alleen woonwijken getroffen, waardoor het leven van de Duit sche burgerbevolking ernstig in gevaar werd gebracht. Daar de „Times" zich onlangs heeft be roemd op de aanvallen op de Duitsche bur gerbevolking, is het duidelijk, dat de Engel schc oorlogvoering den aanval op de Duit schc burgerbevolking tot systeem heeft ver heven. Looze rechercheur rekent twee smokkelaars in. De Amsterdamsche politie heeft de hand kunnen leggen op eenige personen, die te gen zeer hooge prijzen koffie zonder bon verkoopen. De omstandigheden waaronder deze koffie-affaire werd onthuld zijn span nend genoeg, zegt de Tel. Rechercheur van Schaik meldde zich bij een Amsterdammer aan, van wien de po litie te weten was gekomen, dat hij als tus- schenpersoon fungeerde. Hebt u koffie? Wie bent u? Och, eigenlijk een boerenmannetje uit Gelderland. De tusschenpersoon liet zich toch om den tuin leiden. Wij zullen hem gemakshalve A. noemen, omdat hij de eerste schakel was van den koffie-ketting. A. bracht het „boertje" bij B. B. is de man die de koffie levert, ziet u. Ik ben maar bijzaak. Het ging in dit geval van fraude als in zoovele zaken. Langzaam aan komt men bij de hoofdpersonen en langzaam aan werd de lucht van de koffie sterker. B. verwees, niets vermoedende, den rechercheur naar een hotel aan het Damrak. Zij zouden er dan verder over spreken. De man vertelde nog, dat er pas geleden 500 K.G. koffie door de politie in beslag genomen was. Maar er zou nog wel een partijtje te leveren zijn. Ik heb de leverantie aan de overheid en zoodoende ziet u Ja, ja, zoodoende, antwoordde het Gel- dersche „hoerenmannctje" onnoozel. Kort voor het afgesproken uur reden twee auto's in de richting van het hotel. In den eersten zat rechercheur Van Schaik, die zich naar de afspraak spoedde. Uit den tweeden stapten de rechercheurs Blonk, Brink. Wijnberg en Bennink, die zich buiten het hotel opstelden. Om zoo te zeggen be gon de koffie al heerlijk bruin te worden. Eerst zien. Binnen zat het Geldersche boerenmanne tje weldra met B te praten, die nog in ge zelschap was van een derden persoon uit het complot, C. Geef maar handgeld. Ik heb 75 kilo gram onvolprezen koffie. Eerst koffie zien. Dan moeten we naar de branderij! Zij reden naar een branderij aan den Ach terburgwal. De brand trommels waren gevuld en.het bedrijf was in vollen gang. Is dat koffie? Ja, ja. Goed, stuur mij die 75 Kg. naar de Mar- nixstraat 148. De drie mannen keerden terug naar het ho tel. Bestelden koffie (nu een kop). De tele foon ging. Het bleek, dat de 75 kg. al onder weg waren naar het opgegeven adres en het boetrenmannetje zou het handgeld betalen. Hij bracht de hand naar den achterzak en haalde er geen geld doch een revolver uit. De rechercheurs, die buiten stonden, kwa men obk voor dén dag, en Weldra werdeta de totaal verblufte koffiehandelaren ingerekend. Inmiddels bracht de knecht van de koffie branderij met een bakfiets de koffie weg. Straat en huisnummer had, hij goed in zijn hoofd. Marnixstraat 148. Hij was er bijna. Voor hem was een straat een straat en een huisnummer een huisnummer. En zoo reed hij de koffie regelrecht naar... het politiebu reau Raampoort, dat in het perceel Mar nixstraat 148 gevestigd is. Nu zoowel de mannen als de koffie in „vei lige haven" zijn, rest de politie nog te onder zoeken of de koffie, die zoowel in gebranden als ongebranden toestand frauduleus ver voerd is, van diefstal afkomstig is. Hierop bestaat een sterk vermoeden. Het tracht nog steeds In Frank rijk een veet aan den grond te houden. VRIJMETSELAARS DE SCHAKEL In wel ingelichte kringen te Lissabon wordt er op gewezen, dat van Engelsche zijde systematisch elke mogelijkheid wordt aangegrepen om op slinksche wijze met Fransche personlijkhéden voeling te hou den en Fransche maatregelen en besluiten te beïnvloeden. Deze slinksche verbindin gen liepen ten deele over Lissabon en Ma drid, ten deele over Marokko en Algiers en ten deele ook over Zuid-Amerika. In de eerste plaats wordt hiervoor gebruik ge maakt van alle relaties tusschen de Fran sche en de Engelsche vrijmetselarij. Men poogt zoo wordt hier verklaard toon aangevende Fransche persoonlijkheden en journalisten bepaalde opvattingen op te dringen en hun bepaalde richtlijnen te sug- gereeren. Zoo is bijvoorbeeld de behandeling van de schuldvraag in dezen oorlog, zooals die sedert eenige dagen in de Fransche pers aan het daglicht is gekomen en zooals deze met name tot uiting komt in het artikel van Lucien Romier in de „Figaro", een uit vloeisel van deze slinksche bedrijvigheid van Engelsche agenten. In dezelfde richtingen duiden, naar men hier vaststelt, bepaalde opzienbarende verklaringen van Fransche bisschoppen en andere vooraanstaande vertegenwoordigers van het Fransche openbare leven. Voor deze actie zouden grootc geld sommen ter beschikking staan. Voor een deel zijn deze afkomstig van de zijde van het grootkapitaal, in welks kringen men alle pogingen doet om de verdere ontwikkeling in Frank rijk een bepaalde richting te drin gen. Generaal de Gaulle, die betrekkingen on derhoudt met vrijmetselaarskringen zou een van de geestelijke auteurs dezer slinksche arbeid zijn. Het verrassend milde oordeel van het Fransche krijgsgere^lit over de Gaulle deze generaal is, zooals hekend, veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf zou een resultaat zijn van deze activiteit. MUNITIEDEPOT IN GIBRALTAR ONTPLOFT. Mondje dicht, daarover! De autriteiten van Gibraltar heb ben ten strengste verboden, dat in de stad gesproken wordt over de ont ploffing van een munitiedepot. Deze ontploffing heeft zich gisteren voor gedaan. Ondanks dit zwijggebod, is het bekend geworden, dat het aantal dooden tengevolge van deze ontplof fing reeds is gestegen tot 20. NOORSCHE MIJNEN WEER AAN HET WERK. De mijnbedrijven in de provincie Tron.de- lag, in Midden-Xoorwegen, hebben de een na den ander hun werkzaa indeden weer hervat. Alle steenkool- en ijzermijnen zijn thans ge heel ia bedrijf. staat er goed voor Behoorlijke invoeroverschotten. Tengevolge van het gunstige weer der laat ste weken kunnen de oogst vooruitzichten in Roemenië normaal tol goed genoemd wor den. Do peulvruchtenoogst, die in vollpn gang is, is goed, evenals de haveroogst. Hier kan een uitvoer van 70.000 tot 80.000 ton ver wacht worden. Het uitvoeroverschot voor den gerstoogst, die eveneens goede kansen heeft, zal waarschijnlijk 300.000 tot 400.000 ton be dragen. Dg stand van de mais wordt voortdu rend beter. Uiteraard kunnen over den mais- oogst nog moeilijk voorspellingen gedaan worden, doch men verwacht, dat. het normale uitvoeroverschot bereikt zal worden. ALKMAAR GEEN CENTRALE FOKVEEDAG De provinciale bond van rundveefokver- ecnigingen besloot van het houden van een centra Ion fokveedag te Alkmaar af tc zien. Een tweede zaak door het Bestuur be sproken, betrof het houden of beter gezegd het vrijwel algemeen niet houden van de najaarskeuringen der fokvereenigingen. Al gemeen was het Bondsbestuur van oor deel dat dit te betreuren was, vooral om dat door het niet houden dezer keuringen een band verloren gaat. Bovendien acht het deze zaak belangrijk om op de hoogte te blijven van de fokkerij ter plaatse en bo venal over de resultaten van de gebruikte stieren. Om één en ander eonigermate te bevor deren besloot het Bestuur voor die fokver- eenigingskeuringen. waar een nummer af stammelingen van één vaderdier wordt ge vraagd, voor deze speciale rubriek een be drag van 10.— beschikbaar te stellen. WIERINGERM EER BRAND. Gistermorgen omstreeks 10.30 uur, brak een brand uit op de boerderij van den heer U. van Splunter, wonende aan den Kogger Randweg. Een flinke voorraad hooi dat in de schuur aanwezig was, zou een prooi der vlammen geworden zijn; maar gelukkig had de heer Knibbe, die deze boerderij waarneemt wegens ziekte van den pachter, de tegen woordigheid van geest, direct de brandspui ten op te roepen. Onderwijl ging men zelf druk met emmers aan den gang. De brand spuiten van Sijbekarspel en Benningbroek waren spoedig ter plaatse. Spoedig daarna arriveerde de motorbrandspuit van Midden- meer, onder leiding van den heer J. Kingma en A. C. van Oeveren, die de leiding bij het bluschwerk overnamen. De motorbrandspuit van Wieringerwerf, onder leidTng van den heer Jaspers, is nog even aan het nablusschen geweest en kon om half 2 inrukken. De oorzaak moet gezocht worden in het spelen door kinderen met vuur, doch de po litie zet het onderzoek voort. HEERHUGOWAARD ERNSTIGE LUISPLAAG IN DE KOOL. In de koolvelden komt thans buitenge woon veel luis voor. Wij spraken bouwers die zeiden dat zij de helft of meer van hun met kool bebouwde oppervlakte aangetast kunnen rekenen, met alle gevolgen van dien. In andere gevallen treedt de luisplaag bij droog weer op, doch thans doet zij dit bij het huidige natte weer. Men verklaarde ons dat wanneer het thans droog weer zou zijn, de plaag nog enkele malen grooter omvang zoir hebben. Een verdelgingsmiddel blijkt niet of niet met voldoende succes toegepast te kunnen worden, daar b.v. bij sproeien men in het koolgcwas bij lange na nooit alle luizen kan dooden en het vermenigvuldigen van de over gebleven hoeveelheid buitengewoon snel kan plaats hebben. Ook hier, evenals bij vele ziekten of pla gen der landbouwgewassen, is het weer op vallend, hoe van akkers in eikaars nabijheid sommige veel meer dan andere te tijden heb ben. LANDARBEIDERSLOONEN. Naar men ons mededeelde zijn volgens het collectief arbeidscontract de lootten voor landarbeiders in onze gemeente als volgt ge regeld. 1 Maart31 Mei f 16.50 p.wk.; 1 Juni i30 November f 17.p.wk.; 1 Dec.28Febi'. 1941 f 16.50 p.wk. NED. HERV. KERK. De Weleerw. Heer v. d. Kam. voorheen predikant in deze gemeente, thans te Beet gum, zal Zondag a.s. alhier een preekbeurt vervullen. BEROEP AANGENOMEN. De Heer W. de Mooij, candidaat te We esp, alhier beroepen, heeft het beroep aangeno men. AARDAPPELZIEKTE. In de vroege aardappelen blijkt de ziekte met buitengewone hevigheid opgetreden. In blauwe Eigenheimers en andere tusschen- soorten blijkt het percentage aangetaste knollen in het algemeen zeer mee te vallen. Velen schijnen nog op tijd gemaaid te heb ben. ROTTERDAM. 30 Juli. Veemarkt. Totaal-aanvoer 3344 stuks, t.w.: 127 paarden. 56 veulens, 1083 magere runderen, 675 vette runderen, 45 vette kal veren. 176 graskalveren. 463 nuchtere kalve ren, 427 schapen en lammeren, 107 bokken en geiten, 185 stieren. Prijzen per Kg.: Vette l<oeien gft_98. 74—84. GO—70 ct., vette ossen 8696. 7484. 62—72 ct., stieren 82—S6. 74— 78. 6672 ct.. vette kalveren 105115, 85 95, 70—S0 ct., schapen 75—70—60 ct., lamme ren 7060—55 ct., graskaKeren 75—65 ct.. nuchtere kalveren 656055 ct., slachtpaar- den S0—70—60 ct. Prijzen per stuk: scha pen f 42—32—22. lammeren f 22—17—10. zuielammeren f 161411, slachtpaarden f 350250190. werkpaarden 430315215. hitten f 315—255—180, veulens f 200—150— 100. kalfkoeien f 290—210—170. melkkoeien f 2S5—210—165. varekoeien f 235—180—155. vaarzen f 200—145—115, pinken f 140—105— 85, hokken en geiten f 18149. Over zicht: Vette koeion en ossen, aanvoer iets korter, handel 'lui. prijzen als gisteren. Stie ren, aanvoer iets grooter. handel kalm, prij zen le kw onveranderd. 2e en 3e k\v. iets stijver. Vette kalveren, aanvoer iets kleiner, handel levendig, prijzen iets hooger. Scha pen en lammeren, aanvoer iets grooter. han del vlot. prijzen als gisteren. Nuchtere slacht en fokkalveren, aanvoer ruimer. handel stug. prijzen hoog. Paarden, aanvoer klein, handel tamelijk, stijgende prijzen. Kalf. en melkkoeien, aanvoer als vorige week, handel stil, prijzen iets hooger. Varekoeien, aan voer ruimer, handel willig, prijzen iets hooger. Vaarzen en pinken, aanvoer iets grooter. handel stroef, prijzen iets hooger. Graskalveren, aanvoer iets ruimer, handel vlot. prijzen iets hooger. Bokken en geiten aanvoer flink, handel vlot. stijgende prijzen. Veulens, aanvoer als vorige week, handel le vendig, prijzen hoog. MEDEMBLIK. 30 Juli. Aardanpelen: Srhotsche muizen 1.851.90 kleine muizen 1.301.40, borgers 2.402.60 kleine 1.90—1.95, blauwe borgers 1.902, klei ne 1.45—1.50 per 50 Kg. Kotters 0 PURMEREND. 30 Juli. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 20 par tijen, wegende 76.000 Kg., handel stug, hoogste prijs f 30—, 4 stapels klejine boeren kaas, wegende 982 Kg., prijs f 35.per 50 kilo, handel matig; 1286 Kg. boter f 1.50 1.54 per kilo. Runderen, totaal 832 stuks: 400 vette koeien 8088 ct. per kilo, 170 gel- dekoeien f 130—210 per stuk, 157 melk- keoien f 200—325 per stuk, 105 stieren 62—75 ct. per kilo. 76 vette kalveren en graskalve ren: vette kalveren 60—95 ct. per kilo, gras kalveren f 4065 per stuk, 348 nuchtere kalveren: voor de slacht f 917, voor de fokkerij f 15—23 per stuk, 62 magere var kens f 26—46 per stuk, 176 biggen f 14—24 per stuk. 716 schapen f 17—36 per stuk, 99 bokken f 5—16 per stuk, 863 lammeren f 7— 14 per stuk, kipeieren f 4.254.75 per 100 stuks, eendeieren f 3.per 100 stuks,^2300 Noordhollandsr.be Blauwen (kuikens) 5560 ct. per kilo. 8700 oude kippen en hanen: wit en rood 47%—i52V2 ct. per kilo, idem blauw 5560 ct.. per kilo, 1900 eenden (oud) 20— 30 ct. per stuk. (jong) 3045 ct. per stuk, 2700 jonge hanen (wit en rood) 50—55 ct. p. kilo. Coöp. Centrale Eierveiling. Aanvoer: 60.000 eendeneieren f 3.10—3.30, 50.000 kip peneieren f 4—4.80. WINKEL. 30 Juli. Yelow Transparant 3 -12. zwarte bessen 10—17.50. aalbessen 5—8.50. kruisbessen 4^- 8.50, frambozen 1217, slaboonen 56. snij- boonen 5—6.50 per 100 pond. Komkommers 2.50—6 per 100 stuks. WARMENHUIZEN. 29 Juli. Aanvoer: 125.500 Kg. aardappelen: Schot- sche muizen 3.70—4.20. grove 3.70, drielin gen 2.90—3.30, eigenheimers 4.205 40, 30 Kg. slaboonen f 13.70. ZWAAG, 29 Juli. Veilingsvereen. „Bangert en Omstreken". Aardappelen 3.70—3.80. drielingen 2.10 2.90. bi. aardappelen 34.10. spinazie 6— 10. postelein 1113, uien 6.108.10, bieten 1.60—3.20, Savoye kool 3—3.90, witte kool 2.—. gele bew. kool 34.10. slaboonen 12.10 15.70. snijboonen 12.9020.40. tuinboonen 4.105.30, peulen f 1921. tomaten 1317, augurken 8—11. waschpecn 6—8, bospeen 4.90—8. andijvie 1.36-2.80. sla 1.96-2.50, bloemkool 12.'10—19.30. komkommers 3.16— 4.20, rabarber 1.602.90. perziken 3.308.70, frambozen 63—60. blauwe pruimen 37, Reine Victoria pr. 50. Japansche pruimen 3 —5. witte druiven 61. Frankcnthaler 6062, witte bessen 1012. roode bessen 10—11.80, orolefic 18.1030.80. kruisbessen 2029. zw. hessen 2430. frosbessen 12.10-15,20. Transn. de Croncels 8—11, Yello 11—19. Comtesse de Paris 11—20 ct. per stuk. Jan Baas 814, meloenen 20—24. morellen 20—25. BROEK OP LANGEND IJK, 31 Juli. Schotsche muizen 3.704. eigenheimers 4.204.50, bl. dito 3.804.60, drielingen 2.10 2,90. kleine 1.50. 550 Kg. zilveruien: drie- 1'naren 3.90. zilvemen 8—8.20, 250 Kt. soer- rieboonen 13.8016.50. 70 Kcr. snijboonen 12.56.15.90, 775 Kg. kroten 3.20—3.70, De vei ling duurt voort.

Schager Courant | 1940 | | pagina 3