Knoeiende diaken Engelsche vliegtuigen bombardeeren Amsterdam Drie kinderen gedood Niet rooien bij nat weer! Kabelballons boven Noord-Brabant Bommea op Castricum, Noord-Schermer en Assendelft De aardappelziekte Dc eenheid in de voetbalsport BOMMEN OP NEDERLAND Het Wilhelmioagasthnis ernstig getroffen Kort voor twee uur zijn in den nacht van Maandag op Dinsdag door Engelsche vlieg tuigen talrijke brand- en explosieve bom men op verschillende gedeelten van de hoofdstad geworpen in de omgeving van de Da Costakade, Jacob van Lennepkade, de Kinkerstraat en het Paramariboplein Tal rijke branden, naar schatting 20 tot 25, zijn ontstaan. Aan den overkant van het IJ in den Ko metensingel (Oostzaan) is een explosieve bom in het water terechtgekomen, waar door de wegberm is beschadigd, andere op pleintjes, zoodat ruiten en deuren van om- ligende perceelen werden vernield. Slachtoffers vallen hier niet te betreuren. Op het Paramariboplein zijn de perceelen 60 en 44 door brandbommen getroffen en in brand geraakt. Op het Surinameplein zijn een of meer brandbommen in den grond geslagen. Het perceel Paramariboplein 22 is door een explosieve bom geraakt, welke door het dak naar binnen sloeg en op de benedenverdieping is blijven liggen. De bom is niet ontploft. Men vreest, dat het een tijdbom is. Onder leiding van hoofdinspecteur Gla- sius van het bureau Overtoom is de omge ving van het huis over een afstand van 50 meter ontruimd en uiteraard afgezet. Ook hier vallen geen slachtoffers te be treuren. De meeste bommen, in hoofdzaak brand bommen, zijn terecht gekomen in de om geving van de van Lennep- en de Da Cos takade. Het perceel Da Costakade 197 werd door een brandbom getroffen, welke door de 3e, 2e en le verdieping heensloeg en een uitslaanden brand veroorzaakte. Drie hoog was onbewoond, de bewoners van twee hoog zijn gevlucht, van de bewoners van een hoog is niets bekend. In de beneden verdieping was een café gevestigd. Dit per ceel heeft groote brand- en waterschade op- geloopen. Een in de Da Costakade liggende kolenschuit werd eveneens geraakt en vatte vlam. Het perceel Jacob van Lennepkade 52 heeft brandschade aan de 3e verdieping op- geloopen. Op den hoek van de Jac. van Len- nepstraat en de Da Costakade heeft een brandbom een 2e en een 3e verdieping doen .uitbranden. In het perceel Jac. van Lennep kade 54 is een brandbom ingeslagen, wel ke doordrong tot de 2e verdieping. De be woners konden met behulp van water en dekens de bom onschadelijk maken. Perceel Kinkerstraat 71 is eveneens door brand bommen geteisterd, evenals de perceelen Kinkerstraat 74 tot 80. Voorts werden aan de Da Costakade ge troffen de perceelen 132, 161, 177 en 199. In het perceel 177 viel de brandbom in de slaapkamer van drie kinderen. De ouders van deze kinderen hadden zich nog niet ter ruste gelegd en waren in staat met hun kroost veilig het huis te verlaten. De wo ning brandde geheel uit. Hier woonde de familie Van Ree. Er valt bij dit bombardement één slacht offer te betreuren. Het is de 61-jarige werk- looze J. de Kruif, die zich reeds met zijn vrouw te ruste had begeven, toen de brand bom enkele centimeters naast het ledikant aan zijn zijde insloeg. De man werd onmid dellijk door het vuur getroffen en was vrij wel op slag dood. Zijn vrouw, die naast hem sliep, kreeg slechts enkele brandwon den aan de armen. Het Wilhelmlnagasthuls is bijzon der hevig gebombardeerd, hoewel het een groot roode krnisteeken op het dak heeft, dat door de vliegers gezien moet zijn door middel van de door hen nitgeworpen lichtbom men. Het ziekenhuis werd getroffen door een groot aantal brandbom men, waardoor vooral de oogheel kundige en de tandheelkundige kli niek zwaar beschadigd werden. Groote bommentrechters, van twee tot vijf meter middellijn, zijn ge constateerd. Het mag een wonder heeten, dat niet talrijke menschen- levens te betreuren zijn. De politie was onder commando van com missaris Schroeder op het terrein van den brand aanwezig. Er werd voor een strenge afzetting gezorgd met de medewerking van de luchtbescherming en Duitsche militairen. Uiteraard was ook een groot aantal brand weerwagens op de verschillende punten geconcentreerd. Bovendien waren de motor spuiten van het nieuwgevormde brandweer corps van de luchtbescherming aanwezig. In de omgeving van de Da Costakade heeft de commandant van de brandweer, de heer Gordijn, gedurende eenigen tijd het com mando gevoerd. Hij werd later afgelost door hoofdbrandmeester De 'Boer en adjunct- hoofdhrandmeester Van Wijngaarden. Op het Paramariboplein werd het bevel ge voerd door de brandmeester De Jong en Ten Kate. Bovendien was hier het hoofd van de luchtbescherming, de heer Verschoor, aan- In^clen tuin van perceel Da Costakade 130 werd door een agent en een burger het be gin van brand door een brandbom gecon stateerd Het vuur was spoedig gebluscht. Op Da Costakade 169 is een brandbom op de 2e verdieping in een bed terecht geko men en heeft daar brand veroorzaakt. De ze is door de luchtbescherming gebluscht. Een electrische bovenleiding van de tram in de Bilderdijkstraat is eveneens vernield. Bovendien heeft een bom in deze straat in het asfalt een gat geslagen. Van het perceel hoek Bilderdijkstraat Kinkerstraat is de 3e verdieping door brand beschadigd. Van de Bilderdijkstraat perceel 182 is de slaapkamer, huiskamer, het magazijn en de werkplaats uitgebrand, bovendien een bin nenbrandje in perceel 198 Bilderdijkstraat. Uiteraard bood de duisternis den brand weer groote moeilijkheden. Het was volko men onmogelijk een overzicht van het ge beurde te krijgen, en dit vereischte afzon derlijk optreden, waardoor zeer veel mate riaal ingezet moest worden. De straten wa ren bedekt met slangen en na korten tijd door het bluschwater in beken veranderd. Zeer veel van het brandende huisraad was naar buiten geworpen, waardoor enkele straten hier en daar onbegaanbaar waren. Onder de bewoners van de van Lennepbuurt heerschte uiteraard de grootste verslagen heid. Zo goed en zoo kwaad als het ging waren de bewoners van de getroffen per ceelen bij buren, die er beter afgekomen waren, ondergebracht. Niemand was meer te bed, iedereen had zich aangekleed en was de straat opgegaan. Overal stond men in groepen het gebeurde te bespreken. Een fac tor, welke het onderzoek zeer bemoeilijkte, was, dat vele bewoners van getroffen per ceelen in hun angst waren gevlucht, zoo dat vaak de brandweer en politie niet te weten konden komen, wie nu eigenlijk het huis bewoonde. De brandweer was spoedig overal het vuur meester en rukte omstreeks vier uur in, al bleven hier en daar posten achter. Zondag omstreeks half een dreef boven Linden (N. Br.) een kabelballon op vrij groote hoogte voorbij. Een neerhangende kabel vernielde de electrische leiding, ter wijl ook de telefoondraden werden ver nield. Aan een paar huizen werd schade aan gericht aan de daken en tal van boomen werden de takken afgerukt. Het gevaarte verdween met groote snel heid in oostelijke richting. Ook te Loon op Zand, zag men Zondagmiddag een kabel ballon van groote afmetingen zweven. De ballon bewoog zich van Noord-westelijke in Zuid-Oostelijke richting. Daar het gevaarte vermoedelijk veel gas verloor kwam het langzaam omlaag. In het z.g. Broek, nabij Udenhout (N. Br.), raakte het den grond. Spoedig waren er Duitsche lcgerautoritei- ten ter plaatse, die den ballon, vermoede lijk een Engelsche kabelballon in beslag namen. LUCHTGEVECHT BOVEN STAPHORST. In den vorigen nacht zijn ook Engelsche bommen neergekomen te Castricum, Noord- Schermer en Assendelft. Wat Castricum betreft, werd de vrouwenkliniek „Duin en Bosch" onder Bakkum aangevallen. Er worden daar in hoofdzaak geesteszieken verpleegd. Van de vier bommen, die ge worpen werden, waren 2 voltreffers. Twee vrouwen werden gedood, twee zwaar ge wond. Nog 7 patiënten bekwamen verwon dingen. Het gebouw zelf werd zwaar be schadigd. Het gebouw droeg het kenteeken van een ziekenhuis op het dak. Ook op de gemeente Loencn aan de Vecht zijn een aantal bommen neergewor pen. In de buurt en ook wijd in den om trek is geen enkel militair doel aanwezig- zoodat deze bommen lukraak werden uit geworpen. Gelukkig kwamen ze in een wei land terécht, waar slechts geringe schade werd aangericht. Van woningen, die hon derd-en meters van de plek, waar de bom men terecht kwamen, verwijderd lagen werden de ruiten, alsook verschillende dak pannen vernield. Daar men vermoedt, dat er tijdbommen zijn uitgeworpen, heeft de politie het wei land afgezet. Boven Staphorst is een luchtgevecht ge leverd tusschen een Engelsch en een Duitsch vliegtuig, waardoor eenige brandbommen uit het Engelsche toestel in het dorp neer kwamen. Hierbij werden twee boerderijen bewoond door de landbouwers J. Stens en J. Bloemert gclroffen. De bewoners konden zich in nachtgewaad in veiligheid brengen. Eenige kalveren en varkens kwamen in de vlammen, welke weldra uit de boerderij en opsloegen, om. De geheele inboedel ging verloren. De Sfaphorster brandweer slaagde er in een derde perceel, waarvan het dak vlam had gevat, te behouden. Voorwaardelijke straf geëischt. Een melkcontroleur uit Westwoud, die te vens administreerend diaken was, hooide zich op 21 November van het vorige jaar lot drie maanden gevangenisstraf veroordcclcn, omdat hij bij zijn administratie als diaken geknoeid bad. De kwestie, waarvoor de man gisteren in hoogcr beroep voor het Amstcrdamsche Ge rechtshof terecht stond, speelt in 1937. In Juli van dat jaar kreeg het kerkelijk college te Westwoud een uitbrander van het classi caal bestuur, omdat op kosten van de dia conie de protesteerende kerkvoogdenverga- dcring te Utrecht was bezocht. Verdachte had de leden van de delegatie moeten ver zoeken de gemaakte kosten als privé te be schouwen en terug te storten in de kas van de diaconie. Dit was echter niet gebeurd. Om de kas te laten kloppen was de melk- controleur-diaken naar den dorpstimmer man gestapt, die veelal karweitjes voor de kerk opknapte: „Ik zit met een paar posten, die ik niet onder kan brengen, zonder ruzie te krijgen met het classicaal bestuur. Ver hoog dus je rekening en schrijf mij een qui- tantie uit van f 145.—". Onder dit bedrag bracht verdachte f60 onder, uitgegeven voor een reisje naar Utrecht, f45 consumpties bij vergaderingen en f 40 had hij als steun, doch zonder er opdracht voor te hebben gekre gen, aan zijn moeder gegeven. Een accountantsonderzoek bracht de knoeierij echter aan het licht met het re sultaat, dat tegen den beheerenden diaken een vervolging werd ingesteld. De rekening was door zijn medebestuur ders goedgekeurd,* doch na zijn veroordce- ling te Alkmaar eischte hij. dat ieder zijn aandeel terugstortte. Thans is alle schade vergoed en ook de f 40, die verdachte aan zijn moeder had gegeven, zijn door hem ge restitueerd. De procureur-generaal vond het feit op zichzelf beneden alle critiek, maar spr. wil de er rekening mede houden, dat verdachte opdraait voor een geknoei waaraan zijn me deleden ook debet waren, terwijl die vrij uit gingen. Alleeschade is vergoed en het rap port over verdachte luidt zeer gunstig. Als melkcontroleur staat hij uitstekend bekend en hij zou wanneer hij gevangenisstraf kreeg die betrekking kwijt raken. Om verdachte een kans te geven vorder de spr. wegens gebruik maken van een valsch geschrift verdachte's veroordeeling tot een geldboete van f60 subs. 30 dagen hechtenis en een voorwaardelijke gevange nisstraf van drie maanden met een jaar proeftijd. De verdediger mr, P. S. Winkel uit Hoorn zcide in zijn uitvoerig pleidooi, dat hier eigenlijk sprake is van een complex van handelingen, waarin verdachte niet de hoofddader is. De afrekeningsmethode was min of meer slof. Verdachte heeft niet de bedoeling gehad om zich te verrijken. PI. drong aan op de uiterste clementie. Het Gerechtshof zal 23 Augustus arrest wijzen. Bij een vreeselijk verkeersonge luk te Bergen op Zoom. Gisterochtend omstreeks elf uur had op den Parallelweg een zeer ernstig verkeersongeluk plaats. De bestuurder va)n een personenauto geraakte, vermoedelijk door het springen van een band, de macht over het stuur kwijt, met het ge volg. dat hij verschillende kinderen, aanreed. Drie hunner werden vrij wel op slag gedood en een ander werd zwaar gewond en nog weer enkele anderen licht gewond. Het eerst reed de wagen het zevenjarig meisje Verduit aan, dat juist op haar fiets wilde stappen. Het kind werd een honderdtal meters meegesleurd en op slag gedood. Daarna boetste de auto op een kinderwagen, waarin twee kinderen der fa milie Videier waren gelegen. Beiden wer den ernstig gewond naar het Algemeene Burgergasthuis overgebracht. Een meisje, dat het wagentje reed, liep een armfractuur op. Vervolgens geep de auto twee kinderen, het negenjarig jongetje Hertogs en het elf jarig meisje Schetter. De eerste werd op slag gedood, de laatste zwaar gewond door haar moeder in huis gedragen. Even later overleed ook zij aan de bekomen verwon dingen. Tenslotte reed de auto nog een vuilniswagentje aan, waarvan de bestuur der zich wist te rodden door op zij te springen. De auto werd zwaar beschadigd De politie stelt een onderzoek in. Nieuw leven in „Cinetone"-studio's Alles wordt in gereedheid ge bracht voor de te verwachten vroductie van Nederlandsche films. Nu de aandeden der N.V. Filmmaatschap pij „Cinelone" in andere handen zijn over gegaan en een nieuwe directie benoemd is, wordt thans aan de Duivendrechtschekade te Amsterdam met bekwamen spoed gewerkt om de studio-complexen in gereedheid te brengen voor de te verwachten productie van Nederlandsche films. Het aanwezige materiaal wordt gereviseerd en zoo noodig aangevuld, er wordt gebouwd en verbouwd en uit de geregelde technische medewerkers aan de vroegere producties is een staf van een 25-tal technici samengesteld, die door hun samenwerking met diverse regisseurs, adiitecten, camcramen en cutters van 25 Nederlandsche speelfilms, beschikken over een veelzijdige studio-ervaring. Naast het verhuren der studio-ruimten aan productie-maatschappijen stelt de directie der „Cinetone" zich voor, daadwerkelijken steun aan de Nederlandsche filmers te geven dooi de mogelijkheid te schoppen van een gere gelde productie van documentaire films, die in do voorprogramma's der bioscopen opge- genomen kunnen worden. Over deze plannen zullen te zijner tijd nadere bijzonderheden worden medegedeeld. De versiering van oorlogsgraven Van blijvenden aard. In aansluiting aan ons vorig bericht kun- wij thans mededeelen, dat het in de bedoe ling der betrokken autoriteiten ligt, om de versiering der oorlogsgraven in Nederland van blijvenden aard te doen zijn. Het comité ter versiering van oorlogsgra ven in Nederland is-voornemens om tegen den winter de bloemen te vervangen door vaste planten die tegen de koude bestand zijn. Naar wij verder nog vernemen, worden er ook plannen voorbereid om te komen tot een algemeene vereeniging tot onderhoud van de graven der in Nederland gesneuvelde militairen. Ook de planten hebben hun ge zondheidsdienst. Dat er hospitalen en ziekenhuizen zijn voor menschen is de bekendste zaak van de wereld, dat de veeartsen als heelmees ter fungeeren voor onze zieke huisdieren is ook bekend genoeg. Dat er echter ook aan de planten en zaden heel wat wordt omge- cureerd is vermoedelijk minder bekend. En toch. de schrale en armzalige spelt-, wilde haver- en gierstveldjes onzer voorouders die een duizend jaar geleden deze streken bevolkten, zouden nooit en te nimmer zijn geworden tot ons tegenwoordig rijkdragend bouwland, dat oogsten oplevert, waarvan eenmaal de rijkste fantasie niet had durven droomen, indien op dit. gebied ook niet de wetenschap ongelooflijke prestaties had geleverd. Er is gekweekt en veredeld om de rassen te verbeteren en een felle strijd is gevoerd tegen al datgene, wat ziekten ver oorzaakt. Nog steeds wordt gezocht naar de veroorzakers van allerlei kwalen en ge lijk elders is het ook hier zoo, dat, zoodra men de bron op het spoor is, men een goed eind gevorderd is om de vaak vernietigende uitwerking tegen te gaan. Dezer dagen ontvingen we een uitnoodi- ging om eens een. kijkje te komen nemen in een inrichting, die we zouden kunnen noemen een hospitaal voor bollen en knol len. Eigenlijk was het een operatiekamer in optima forma, want alle patiënten deze beperkten zich echter tot bloembollen en aardappelen worden er aan een in tensieve bewerking onderworpen. Alleen, de ziekenoppasser zag er uit als een heel ge woon werkman in zijn blauwe overall. En de dokter, belast met het oppertoezicht was een heel gewone mijnheer in een colbertje. We waren in een „kokerij". De naam is niet geheel juist, want koken is het ver hitten van een vloeistof tot op kooktempe- ratuur en iets dergelijks geschiedt er boe- genaamd niet. In groote bassins, die er op zijn ingericht, dat het zich daarin bevindende water over al precies dezelfde temperatuur heeft, wordt dit verwarmd tot juist precies 43V^° C. En in dit water zijn zakken met narcissen of hyacinthen geplaatst, die, al naar de groot te van de bol, daarin van 2J/24 uur on der water worden verwarmd. Op deze wijze wordt het zoogenaamde „aaltjesziek" bestreden bij narcissen en hy acinthen, tenvijl voor wat de hyacinthen betreft, ook nog de larven der kleine en groote narcissen vlieg, die in de bollen voorkomen, worden gedood. Dit alles klinkt eenvoudig, maar er is een enorme studie en er zijn massa's on derzoekingen noodig geweest om ten slotte te komen tot dit even afdoend als eenvou dig procédé. Men vond namelijk, dat de microscopische kleine aaltjes en de insec- tenlarvën in natten toestand een tempera tuur van 431/?,° C. niet konden doorstaan, terwijl de uitwerking van deze temperatuur op de bol zelf van uitstekenden invloed was. Zoodanig, dat ook gezonde partijen er niet zei den aan worden onderworpen, aangezien een goede en regelmatige groei er door in de hand wordt gewerkt. De oprichting van soortgelijke kokerijen, op zichzelf een Engelsche vinding, is des tijds sterk in de hand gewerkt door de Planlcnziektenkundigen dienst en door den bekenden bloembollendokter Prof. Dr. E. v. Slochteren te Lisse. Als eerste inrichting van dezen aard werd •ongeveer 13 jaar geleden, door een aantal groote kweekers, de inrichting, die we be zochten, de N.V. Warmwaterinstallatie Noord-Holland, gesticht. Intusschen stond de wetenschap niet stil en door het toevoegen van verschillende chemicaliën worden ook andere kwalen be streden, als bij voorbeeld het zoogenaamde bolrot. Gedurende de maanden Augustus en Sep tember zijn het in het bijzonder bollen, die ter behandeling worden afgeleverd. Daarna komt de beurt aan de aardappelen, die er worden genezen van de rhizoctoniazickte. Deze zwam, die in onze duingronden alge meen voorkomt, trekt zich gedurende de herfst op do knol samen in den vorm van zwamkluwentjes. In Amerika spreekt men veel van de „kleine-aardappelziekte", om dat hel pootgoed, dat er mee is besmet, in hoofdzaak kriel oplevert. De aardappelen worden tot' dusverre ge durende 20 minuten behandeld in een wa terbad met kwikzilverpreparaat bij een temperatuur van 15° C. Ir. Verhoeven uit Wageningcn echter heeft een verbetering gevonden, \yaardoor de duur van het pro cédé werd verkort tot 5 minuten, zoodat het is geworden een „druk-op-de-knop" be handeling. Wie aardappelen brengt kan wachten tot ze klaar zijn. Zoo iets als: Na in het ziekenhuis te zijn verbonden, kon de patiënt vertrekken. Voorloopig bestaat er geen vrees, dat de inrichting haar nuttig werk zal behoeven te staken. Weliswaar zijn sommige der che mische preparaten, de onmisbare artsenijen voor de planten, scbaarscli geworden, doch de aanwezige voorraden zijn groot genoeg om rustig te kunnen doorgaan. Tot heil van de plant en'daarmede indirect tot heil van den mensch, voor wien de producten van den bodem uiteindelijk bestemd zijn. EN WAT VERDER DIENT TE WORDEN GEDAAN OM AAN DE STERK OPTREDENDE ZIEKTE HET HOOFD TE BIEDEN. WAGENINGEN, 13 Aug. De planten- ziektekundige dienst deelt mede, dat zoo. wel op de klei- als op de zand- en veen- gronden dit jaar .de aarappelziekte (phy« tophtora infestans) op zeer vele percee len in hevige mate in het loof optreedt, terwijl in verschillende gevallen ook de knollen reeds zijn aangetast- Om deze laatste aantasting nog zooveel mogelijk te voorkomen, raadt de plantenziektekundlge dienst den verbouwers met klem aan om het rooien bij nat weer achterwege te laten en alleen te rooien, wan neer de grond behoorlijk is opge droogd. Ook moet het bedekken van de aardap- pelen met loof, zelfs al is dit slechts tijde- lijk, sterk afgeraden worden. De gewassen, waarvan het loof thans nog niet of slechts weinig door ziekte is aangetast, moeten tot op het laatst van het groeiseizoen toe bespoten worden met Bor- deauxsche of Bourgondische pap of andere koperhoudende middelen. Het kan echter, wanneer de omstandigheden gunstig blij. ven voor het optreden van de ziekte, in me nig geval voordeeliger zijn, het gewas voor tijdig dood te spuiten dan het te laten uit groeien. Nadere inlichtingen worden verstrekt door den plantenzieklekundigen dienst te Wageningen en de bij dezen dienst werk zame ambtenaren, alsmede door de rijks- land- en tuinbouwconsulenten. Hoe het ware karakter der u- mensmelting precies gezien mo<l worden. 's G r a v e n h a g e. Omtrent de enkele dagen geleden gepubliceerde uiteenzetting van de fusie der voet balbonden, zulks naar aanleiding van een interview van mr. J. J. P. C. van Kuyk, voorzitter der nationale stichting tot bevordering van de lichamelijke opvoeding schijnt eenig misverstand te bestaan. Tot goed begrip van het ware ka rakter der samensmelting dicne het volgende. De hier te lande bestaande voetbal-orga- nisaties, te weten de Iv.N.V.B., R.K.F., C.N.V.B., de N.A.S.B (afd. voetbal) en de N.V.F. hebben zich gefusioneerd tot één bond: de Nederl. Voetbal Bond. Daardoor hebben de vroegere door den K.N.V.B. er kende plaatselijke en gewestelijke bonden, zoomede de diocesane voetbalbonden en I.V.C.B. opgehouden te bestaan. De elftallen dezer vereeniging nemen deel aan de competities -van den N.V.B., hetzij in de hoofdafdeeling, hetzij in dc onderaf- deelingen, waarvan de grenzen nog nader zullen worden vastgesteld. De indeeling in een bepaalde afdccling houdt verband mei de speelsterkte van een club. Voor zoover mogelijk zullen de elftallen van de diocesane bonden bij elkaar blijven ingedeeld. De onder-afdeelingen kiezen zelfstandi? haar besturen. Voor zoover dit noodig of wenschelijk wordt geacht zullen daarin uiteraard de verschillende confessioneels richtingen vertegenwoordigd zijn. Het vorenstaande heeft uitsluitend betrek king op de technische regeling van de voet balsport. Willen bepaalde clubs de idieele- en vriendschapsbanden onderling onderhou den. dan kunnen zij hiervoor den vorm kie zen, die zij daarvoor wenschelijk achten. Met zijn arm tusschen zaagmachine Het achtjarige Rotterdamsche jongentje G. Weiers, dat in de werkplaats van zijn pleegvader V. D. speelde, kwam met iijn rechterarm tusschen de zaagmachine te recht, waardoor de pezen van zijn pols ww den doorgesneden. Na door een dokter te zijn verbonden, kon hij naar huis terugkeeren. Zijn toe stand is redelijk wel. OUDE GLAZENWASSCHER SLACHT OFFER VAN ZIJN BEROEP. Een oude glazenwasscher de man was 71 jaar zeemde Maandagmiddag de rui ten van de eerste etage van een groot g* bouw op het Plein te Den Haag, toen bjl het evenwicht kwijt raakte en van den lad der viel. Met een schedelhasdsfractuur werd hij naar het R.K. Ziekenhuis in het West- einde vervoerd, waar het slachtoffer eenige uren later is overleden.

Schager Courant | 1940 | | pagina 2