Opplakvellen Boekhandel Trapman N.V. - Schagen de distributiebons 30 cent per 100 Boel huis TRAPMAN N.V. Schagen. iNogjxoorraadj 10 koeien Oneerlijk commandant voor den Zeekrijgsraad Opleiding Practijkexamens J. J. DE VRIES in Den Helder woonachtig Incasso en Woningbureau A. SLEUTEL Jz VOO1 Volgens officieel model Uit voorraad leverbaar. Grootere kwantums SPECIALE PRIJZEN TELEFOON 444 (2 lijnen) Maandag 26 Augustus a.s. OORLOGSSCHADE tevredenheid. Menschen moeten nog veel leeren, Want, sinds het der menschheid heugt, Maken, veeltijds gróóte menschen, Héél graag van den nood een deugd! Nooit praten ze over zichzelve, Maar een ander! Stel je voor, Die bezit de grootste fouten, Daarvoor hebben ze wèl oor. Waren alle groote mensohen Maar eens één minuutje kind, Dat het simpelste geschenkje Altoos nog het mooiste vind. Als de mensch graag iets wil hebben, Is het mooist niet mooi genoeg, Stel je voor, dat mams twee winters Lang dezelfde bontjas droeg. Zijn dat nu de groote menschen. Waar een kind van leven moet? Neen! dat is de juiste weg niet Wie zóó handelt, doet niet goed. Wees tevreden met je leven. 't Is heel vaak zoo vlug voorbij; Gaat met vreugde aan den arbeid Flink, veerkrachtig, moedig, blij Want: je vindt dan pas de vreugd" Van het wereldlijk bestaan Als je ied'rcn nieuwen morgen Dankbaar 't leven door kunt gaan Allen zijn we bij elkander Allen werken.w' i'verig mee' Dan eerst komt het voor elkander. Dan eerst is de mensch... tevrêe. Gré de Reus. TEXEL met militaire eer begraven Het lijk van een Duitsche vlieger (Feld- webel), dat Zondagmiddag op het strand tusschen De Koog en het Westerslag is aangespoeld, is gistermiddag door de Duit sche bezettingstroepen op Texel, met mili taire eer ter aarde besteld. Het lijk was, voor de begrafenis opgebaard in het Park te Den Burg. Een fraaie krans bedekte de kist. Een vuurpeleton lostte drie schoten bij de groeve. De Duitsche vlag was ge durende den morgen en tijdens de ter aar- debestelling, halfstok geheschen. markto verzicht. Doordat de geweldige regenval van Zon dag op Maandagnacht het oogsten onmo gelijk had gemaakt, en ook omdat er uit betaling was van de kaasfabriek, viel Maandag de markt een opvallend druk be zoek ten deel. De veeaanvoer was evenwel belangrijk minder dan we dat in de laat ste weken gewoon waren. Lammeren wa ren er zeer weinig, het schijnt, dat bij de hooge prijzen der afgeloopen weken, de nog overcomplete lammeren zijn opge ruimd. De prijzen der lammeren waren ook nu hoog, 13 tot 16 gulden per stuk.' De schapenaanvoer was ook niet zoo groot als in de laatste weken, er moet nogal veel wolvee op de boerderij zijn opgekocht. De hoogste prijs voor vette schapen op de markt was 30. De runderhandel bestond in een drietal koeien, half-vette, de prijzen bedroegen 40 a 41 cent per pond. Graskalveren brachten prijzen op van 40.— tot 70.— per stuk. Nuchtere kalveren golden gemiddeld f 12. Vette varkens, die nog in den vrijen han del zijn, brengen op de boerderij ongeveer 32 cent per pond op. De aanvoer van big gen bedroeg 13 stuks, een goede big kocht men voor pl.m. 14. De aanvoer van kippen was groot, prijzen 60 tot 80 cent per stuk. Aan de eierenvei- ling zijn, bij vorige week, de eieren weer gestegen (zie noteering). LANGEND1JK geen periodieke polderverkie zingen. In deze maand plachten de verkiezingen voor de leden van bannebesturen plaats te hebben. Dit jaar" geschiedt dit niet, daar de betrokken colleges bericht hebben ontvan gen, dat de verkiezingen voorloopig worden opgeschort. bezoek commissaris van de provin cie noordholland. De Commissaris van de provincie Noord holland heeft gisteren een bezoek gebracht aan de 4 Langendijker gemeenten. Kort voor den inval der Duitsche. legermacht in ons land was Z.E. hier ook geweest, vergezeld van den Minister van Binnenlandsche Za ken, Mr. Van Boeijen. Hun bezoek gold toen de vereeniging der Langendijker gemeenten. Nu gold het zijn 4-jaarlijksch bezoek. Het was auders dan gewoonlijkr-geen vlag wap perde van de diverse raadhuizen, geen ont vangst van burgemeesters met. hoogen hoed en gekleede jas, alles was sober en eenvou dig, zonder eenig vertoon. De ingezetenen waren niet in de gelegenheid gesteld den Commissaris te spreken ter bepleiting van Marine gelden zelf gebruikt. Voor den zeekrijgsraad te Den Haag had zich te verantwoorden de luitenant ter zee 2e klasse J. J. W., ter zake verduistering in dienstbetrekking als ambtenaar. Beklaagde had als commandant van de hulp-mijnenveger 1 en 2 te Vlissingen 200 gulden ontvangen om daarmede dienstuit- gaven ten behoeve van de mijnenleggers te doen. Bij de overdracht van de kas kon hij 136 gulden niet verantwoorden, tijdens het voor onderzoek heeft W. bekend, het. geld voor porsoonlijke doeleinden te hebben besteed, doch ter tebechtzitting trok hij dit in. Ech ter kon hij nu evenmin het zoekgeraakte be drag verantwoorden. De fiscaal vond de zaak, door de houding van beklaagde, die geen spoor van berouw of eergevoel toont, onsmakelijk. De mentali teit van deze man is beneden critiek. Hij eischte 2 maanden gevangenisstraf. Voorts eischte spr. staande de zitting, den beklaag de in arrest te stellen. Dit laatste werd door den krijgsraad geweigerd. Nader zal de- be klaagde gelegenheid hebben zich te verde digen. belangen als anderszins. De raadsleden had den een uitnoodiging via -de burgemeesters ontvangen. Verscheidene van hen hadden aan die uitnoodiging gevolg gegeven. Het bezoek duurde in Bi-oek, Zuid -en No'ord- scharwoude maar kort, in Oudkarspel langei', aangezien daar de „boterham" werd gebruikt de ned. tuinderbond. De Nederlandsche Tuinbouw, het ox-gaan van den Ned. Tuindeisbond, deelt mee, dat in de laatste Hoofdbestuursvergadering di verse ondérwerpen, den tuinbouw betreffen de, zijn besproken. Geconstateerd werd, dat de richtlijnen, welke de N.T.B, in het verle den als richtsnoer voor zijn ai'beid gebezigd heeft, ook in de nu vei'anderde omstandighe den en in de toekomst ten volle kunnen wor den gehandhaafd en dat dientengevolge het bestuur zijn arbeid op dezelf^è basis zal kun nen voortzetten. Ten aanzien van het prijzen verloop in den tuinbouw werd vastgesteld, dat een toeslag op diverse pi'oducten niet zal kunnen uitblijven. Ook in verhand met de verhoogde kostenfactoren zal ter bevoegder plaatse dit onderwerp worden besproken. Betreffende de vormirig van een agrari sche eenheid, waarin land- en tuinbouw ge scheiden dienen te zijn, zal de N.T.B. zrich naar die zijde wenden, waar zijn statuten en richtlijnen volkomen tot uitdrukken worden gebracht. WJERINGER WAARD voor de vluchtelingen. Zeer goed geslaagde zangersavond Met zeer veel genoegen hebben we Zon dagavond kennis gemaakt met het Man nenkoor uit Den Helder, dat met leden van de Schager vereeniging een uitvoering heeft gegeven in de zaal vanden heer Bi-eed. Een mannenkoor was voor ons iets geheel nieuws, doch de aanwezigen zullen zeee zeker met ons overtuigd zijn. dat de heeren zangers ons een genotvollen avond hebben bezoi-gd. De voorzitter van 't co- mit. heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, in 't bijzonder den heer Burge meester. Begonnen werd met een paar zware num mers, n.1. Neerlands Mannenzang en Te huis, gevolgd door Ecce quomodo mori- tur en Beati Mortui. Onder de kranige lei ding van den heer Leeuwens werden deze nummers schitterend vertolkt. Onze zangvereeniging „Apollo". die voor dezen avond medewerking had toegezegd, bracht ons een drietal liedjes, n.1. Bruids vaart in Hardauger, Dir, dir Jehova will ich singen (Uit de Mattheüs Passion) eh een marschliedje. De heèr van Ham was met de keuze van deze nummers zeer gelukkig geweest. Het daverend applaus was wel verdiend. Wat zou „Apollo" nog veel kunnen doen, wanneer er eenige heeren zich als werkende leden kwamen aanmelden! Een gelukkige gedachte van 't Comité is 't geweest, om voor afwisseling onze vriend Daan Pool uit te noodigen. Onder de tegenwoordige omstandigheden doet het wel eens goed, om eens hartelijk te lachen en daar weet Daan een goed middel vobf\ Hij had 't publiek al weer heel speodig te pakken. Na de pauze trad Daan nogmaals op en door het Mannenkoor werd nog gezongen: De martelaren in het Colyseum. Wat ik heb en als slot een humoristische zangérs- marsch. Dit laatste werd gebisseerd. De voorzitter dankte allen, die hadden meegewerkt tot het welslagen van dezen avond. Van den penningmeester vernamen we nog. dat de kaartverkoop ook. nog al meegevallen 'was. Het was een goed ge slaagde avond. Leraar M.O. Boekhouden. TORENPLEIN 78a. - TeL 302. SCHAGEN. Leidt op voor de Practijkexa mens in Boekhouden en Neder landse Handelscorrespondentie. (Mercurius en Vereniging van Leraren). Bij het laatstgehouden Prac- tijkexamen slaagden 5 van mijn candidaten. Handelsavondschool Schagen. De nieuwe cursus begint 16 S?ptember. Vakken van onderwijs: A. Boekhouden, Handelsreke- nen, Ned. Taal en Handels correspondentie. "B. Duits, Engels, Machine- schrijven en Stenografie bij voldoende deelname. Lesgeld voor de vakken A: 12.voor minvermogenden f 6.voor onvermogenden gratis. De cursus voor het Midden standsdiploma begint eveneens 16 September. Aangifte uiterlijk tot 4 Sep tember bij één der ondergete kenden, die gaarne nadere in lichtingen verschaffen. De Directeur, D. BROUWER. Het Bestuur: W. D. NIESTADT, Voorz C. D. SCHMALZ Secr. C. ROGGEVEEN Cz.. Penn. Het Hoofd der Rehobothschool is weer Adres uitsluitend: MIDDENWEG 118. NIEUWE LAAGZIJDE SCHAGEN Laet Uw huishuren door ons incasseeren. vlag en goedkoop. Te koop-. Een best SLACHTPAARD bij A. HOOIJ, Bi-aakpolder, Lutjewinkel. Bij 1000 formulieren franco toezen, ding na storting van f 3.— op post, rekening 23330 Schagen (Wegens sterfgeval.) Notaris ENGELMANN te Den Helder, zal op des voormiddags tien uur (nieuwe tijd) op het land, in huür geweest hij wijlen den heer J. Zwagerman en gelegei. nabij fort Westoever aan den Rijksstraatweg te DEN HELDER om contant geld, publiek verkoopen: (waarvan 5 drachtig), 1 pink (drachtig), houten Koe stal niet pannen gedekt, kei met wagen, drie klampen best gewonnen hooi, waarvan 2 klampen op het land aanwezig en 1 klamp op het land van den heer Moorman aan de Dog gersvaart nabij den heer Schip per, hooischudder, harkmachi- ne, mestwagen, platte wagen, iertank, stuit mest, kruiwagen en diverse landbouwwerktui gen, partij brandhout. Te bezichtigen dagelijks. Nadere inlichtingen geeft ge noemde Notaris. Vrijwaart U zelf tegen een finantieele ramp door verzekering van Uw Eigendommen en Hypotheekbelangen tegen mogelijke bij: H. A. VEUGER, Makelaar te SCHAGEN. Corn .Boks(raat C 1151. Telefoon 337. U verkrijgt, per ommegaande uitvoerige inlichtingen door in zending van onderstaande,, uitgeknipte bon: Ondcrgctcckcnde wenscht mondeling/schriftelijk* door U ingelicht te worden omtrent verzekering tegen oorlogs- molest van: 1. Roerende goederen (inboedels, inventarissen, enz.)* 2. Onr. goederen (huizen, winkels, boerdei'ijen, enz.)* 3. Hypotheken op - Naam: Adres; Doorhalen hetgeen niet ge wenscht wordt. VERLOREN tusschen Ha ringhuizen en Schagen een DAMESPOLSHORLOGE. Tegen belooning terug te be zorgen hij D. TIMMERMAN. Strook, Kolhorn. Te huur te Bergen, nabij Her tenkamp gerieflijk LANDHUIS Te bevr. JAC. JANSEN, Hee- renweg 354, Egmond a. d. Hoef. Gevraagd GEM. ZIT-SLAAPKAMER, of ongein, met gebruik van keu ken. Br. letter MS88 Bur. van dit blad. Gevraagd: DORSCHWERK voor '2 machines, voor groot en klein bedrijf. Beleefd aanbeve lend, L. KLOMP, Gouw, Hoog woud. Te koop, wegens plaatsge brek: 1 pitchpine Slaapkamer ameublement, f40. Adres: Hei renstraat 125 E, Schagen, Gevraagd: EEN DAGMEISJE, niet ouder dan 16 jaar, of een werkster, Stolpen. Br. onder no, 411' Bur. van dit blad. g' :e-X WIERtNGERM EER jeugdige arbeidskrachten. Naar wij vernemen zal morgen een hon derdtal., jeugdige arbeidskrachten bij de pach ters worden ondergebracht. Het zijn 84 jon gens en 16 meisjes uit diverse steden, die volgens het bekende systeem het' boerenland gaan „ontdekken", en heipén bij het binnen halen van den oogst. De jongelui aiTLveeren morgenochtend per trein in Schagen en fiet sen dan naar Hotel Smit in Middenmecr. waar hun „bazen"- hun komen afhalen. Be halve kóst en inwoning, genieten de jongens en meisjes grootendeels gediplomeerde U.L.O.ers en H.B.S.ers een zakgeld van f7 tot f10 per maand, door de pachters te beta len. Mijn liefje wat wil je nog meer? van huis en haard verdreven. De gemeente-secretaris, de heer Blaauboer en zijn staf, is tijdelijk uit het raadhuis ver dwenen. De verbouwing, die flink vordert deed hen den weg ruimen voor de mannen met den hamer en den troffel. De secretarie is tijdelijk gevestigd in de kantine van het directiegebouw aan de Terp. door de verduistering. Langs den Schagerwcg, tusschen Kolhorn en Middenmeer is van de witte paaltjes, die 's avonds den automobilist den berm van den weg aanwijzen, weinig meer te zien. Het grootste gedeelte ligt omver. Vermoedelijk verliezen de autorijders, bij het uitwijken den koei's wel eens nu hun lampen tot „gloeien de spijkers" zijn teruggebracht. ALKMAAR DE COMMISSARIS VAN NOORD-HOLLAND TE ALKMAAR. De Commissaris van Noord-Holland bracht heden ter gelegenheid van zijn rondreis door een deel van Noord-Holland een officieel bezoek ten stadhuize te Alkmaar. DE ALKMAARSCHE VETMARKT. Uit den aard der zaak Ontbraken de var varkens gisteren weer, maar de aanvoer in ander vee mocht zich in een recordhoogte verheugen. Het eigenaardige van het geval is, dat wanneer in andere tijden de aanvoer van hoorn- en wolvee zich boven het normale verhief, er meestal sprake was van een in zinking van den prijs. Van dit laatste was niets te bespeuren. De prijzen waren hoog, in het bijzonder wanneer het ging om vette dieren. Hieruit blijkt reeds, dat een vervanging wordt gezocht voor hef ontbrekende varkensvet. Daarnaast wordt 't vee stellig meegenomen door de algemeen verhoogde tendenz, die zich overal in de le vensmiddelen bemerkbaar maakt. Wat de varkens betreft, was de toewijzing deze week maximaal 50 hetgeen betee ken t, dat men in doorsnee onder de 50 is gebleven, terwijl de zware dieren overigens reeds geheel ontbreken. In tusschen gaan er stemmen op, die uit drukking geven aan de vrees, dat wanneer de prijzen aan de markt stijgende blijven, ook hier door de regeering zou kunnen wor den ingegrepen, op dezelfde wijze als op zoo menig ander gebied reeds is geschiedt. BOMMEN TUSSCHEN HEILOO EN ALKMAAR. Gistermorgen omstreeks 9 uur werden een viertal bommen geworpen door 'n Engelsch vliegtuig tusschen Hciloo en Alkmaar. Ze kwamen terecht in het bosch. Eén der treehjei's bevond zich juist in de Rondeau, een 50-tal meters van het spoor verwijderd. Schade werd ternauwernood aangericht, al leen was dor de luchtdruk.een der geleidra den van het spoor gebroken, wat echter reeds na een uur ongeveer was hersteld. Aan het station kon men zoodoende het nimmer gekend feit waarnemen, dat voor enkele' treinen de reizigers per A.T.O.-bus naar Heiloo werden veroverd, vanwaar de trein naai' Amsterdam afreed. Met aantal toeschouwers in het Hciloër Bosch was uit den aard der zaak legio. In dien deze toeschouwers daar hebben ge leerd, dat liet zaak is bij bominslagen on middellijk dekking te zoeken, dan is hun tocht niet tc vergeefs geweest. Tot op een 75 M. afstand van de trechter waren door wegspringende scherven groote stukken uit de zware hoornen geslagen en lagen de af gerukte takken in het rond Al te weinig is liet publick er nog van doordrongen, dat het inslaan van hommen geen kijkspelletje is, dat men gevaarloos kan gadeslaan. Wie hier nog aan mocht twijfelen, ia thans in de gelegenheid zich te overtuigen. VERDUISTERINGS PAPIER

Schager Courant | 1940 | | pagina 4