Haven van Soutliainpton een puinhoop Ortiz door Roosevelt Br. Colijn en de C. H. Unie Voor dakloozen in Europa Uit! In Augustus 1055 Engelsche vliegtuigen vernield DE LUCHTAANVALLEN - VOORTGEZET EEN JAAR GELEDEN Hij wilde werk en geen steun N.V.V. en Nederlandsche vakcentrale m m Officieele valuta-koersen Uitwerking der Duitsche bombardementen VOLGENS IN PORTUGEESCHE BLADEN GEPUBLICEERDE MEDEDEELINGEN VAN ZEE LIEDEN ZIJN DE HAVENWER KEN VAN SOUTHAMPTON VOLKOMEN VERWOEST. Lissabon, 27 Aug. (D.N.B.) Volgens berich ten in de Portugeesche pers vertelt de be manning van het s.s. „Magelhaes", dat zoo juist is teruggekeerd, dat de havenwerken van Southampton een puinhoop zijn. liet schip, dat sedert twee jaar vracht vervoer de tusschcn Portugal en Zuid-Engeland, wachte ruim twee weken te Southampton vergeefs op lading. Het verliet de haven ter stond na het bekend worden van de Duit sche blokkadeverklaring. De gezagvoerder deelde mede. dat de haven volkomen dood is en dat in twee weken slechts één schip met industrie-producten uit Southampton was vertrokken. De meeste havenloodsen zijn door Duitsche bommen vernield of bescha digd, het Kmprcss-havendok is door een ge zonken Engelsch tankschip volkomen ver sperd en groote bonitrechters gapen in de kaden. Het drie jaar geleden gebouwde ont zaglijk dure King George V-dok, dat het eenige was in Engeland, waarin reuzensche- pen als de Queen Mary konden worden op genomen, is door een treffer in de sluisdeur buiten bedrijf gesteld, terwijl in het Prince of Wales-dok een hulpkruisor van de P. and O-lijn met zware beschadigingen ligt, die tijdens de reparatie opnieuw door een tref fers aan liet achterschip is beschadigd. De verbindingen met het achterland function- neordc nog slechts etanpegewijs, daar steeds weer de spoorwegen door Duitsche, bomaan vallen gestagneerd werden. Bij zijn vertrek uit de haven, whartoe de autoriteiten pas na lang aarzelen toestemming gaven, telde de gezagvoerder de overblijfselen van niet minder dan 32 scheepswrakken alleen tus- schen Calshot Castle en den vuurtoren bij Huist. Castle, Zuid-Engeland sterft, zoo be sloot de kapitein zijn dramatische relaas, geen wonder zal deze agonie meer kunnen stuiten. Het frontbericht van het D.N.B. luidt als volgt: De vernieling van het radiostation op Scillv-eilanden, waarvan in het wecr- machtbcricht van vandaag melding wordt gemaakt, is militair in zooverre van hetee- kenis, dat deze eilanden voor de Westkust van Engeland liggen en den toegang be- licerschcn naar de Icrsche zee, evenals naar het. kanaal van Bristol. Voorls verdient spe ciale aandacht het voortgezette leggen van mijnen voor Engelsche havens door liet Duit sche lucht wapen. De Britsche koopvaard'i wordt daardoor sterk belemmerd en in 1 knel gebracht. Zij heeft juist den laatstcn tijd, zooals is bewezen, door mijnen voor de haventoegangen gevoelige verliezen geleden, die echter door de Britsche admiraliteit zijn AMERIKAANSCHE HULP BEGELEIDEND SCHRIJVEN VAN ROOSEVELT BIJ VOORSTEL AAN HET CONGRES. Onlangs werd melding gemaakt van het feit, dat het Amerikaansche Congres een credict van SO.millioen dollar had ver leend voor hulp aan door de vijandelijk heden dakloos gewordcq burgers in Euro pa. Het voorstel tot het verloenen van dit crediet was gedaan door president Roosevelt Aan het schrijven, waarvan hij dit. verzoek vergezeld liet gaan, is het volgende ont leend: „Het wereldgebeuren heeft het aan het Amerikaansche volk duidelijk gemaakt..dat, in het belang van de Amerikaansche de fensie, noodzakelijkerwijze een zeer uitge breid programma van opleiding en bewa pening moet worden aanvaard. Tegelijkertijd is onze diepste sympathie uitgegaan naar de burgerbevolkingen van de door den oorlog bezochte gebieden en ik geloof dat deze sympathie dient te wor den uitgedrukt in een concreet voorbeeld van onze vriilievigheid. Ta! van millioenen dollars zijn reeds aan het Roode Kruis geschonken ter bestrij ding van gebrek en ellende in Eurona. maar ik hen van meening dat de regcering zelf dient hij te dragen aan de hulp die thans wordt verleend. In het hangende steunverleenings-ontwerp maken wij de uitgave mogelijk van meer clan één milliard dollar voor den steno aan behoeftige werkloozen in de Voreen'gde •Sta^n. Bovendien worden dagelijks door de staten en gemeenten groote somnrm uit gegeven voor de steun aan hehoeOigen, die geen arbeid kunnen krijgen bij de werkversrha ff f ngsobiecféïï. Met 'het oog on deze groote somman. d»e binnenslands worden, besteed, hen ik over tuigd dat hef COngpes rlcn steun van de ge- hee'e natie 7.a' krijgen, wanneer het een lieele natie zal krijgen, wanneer het een toevoeging aan de steunver1een>ngswe' zon goedkeuren ten bedraee' van nO mihoen dollar, a's een feok^n ven onzen d:cnge- worte'den wénsch. me' alléén Amerikanen te helnen. maar ook bnreers van andere landen, die in behoeftige omstandigheden verkceren. BptÜ"MUkerwTia 7.nl h«f gronde gedeel te van deze som in de Vereepigde Staten worden bestec' voor d«n aankoop én uit voer van voedingsmiddelen waarvan in hiina alle ge va" en een surnhis in d't land is. Deze snrnlussen zijn hoofdzakelijk' het gevolg vno ft«n oorlogstoestand in an- j verzwegen. De nachtelijke Engelsche vluchten naar Duitschland waren in militair opzicht volko men zonder beteekenis. Naar de „Daily Mail" meldt, heeft een stad in Zuid-Wales gisteren sedert Juni voor de honderdste maal luchtalarm gehad. De men schen hebben gisteren acht tot tien uur in den kelder doorgebracht De „Dailv Telegraph" méldt, dat op 25 Augustus, 47 overlevenden van het Engel sche schin Ilavildar, dat op zijn eerste reis aan de Zuidkust van Ierland werd getor pedeerd, aan land zijn gebracht. De beman ning van de Havildar bestond uit 73 koppen. Van 1 tot 26 Augustus zijn, naar het D.N.B. van bevoeqde zijde ver neemt, bij luchtgevechten, door lucht dcelgeschut of op den grond, in to taal 1055 Engelsche vliegtuigen ver nield. De branden in de City hebben volgens een A.N.P.-bericht uit Stockholm de bevolking van de Britsche hoofdstad den ernst van den toestand voor oogen gesteld, te meer daar deze branden een bijna huiveringwekkenden indruk achtelaten. Elkeen, die in Londen op de derde verdieping van een woning was, zoo schrijft „Dagons Nyheter". kon .Zondag morgen den brand in de Citv zien Huizen hoog stegen de vlammen ten hemel en spook achtig teekenden de kerktorens der stad zich tegen het firmament af. Afgezien van de City werd, naar het blad nog meedeelt, ook een ander stadsdeel in de huurt van de St. Paul's kathedraal getroffen. Eén gebouw stond terstond in brand en bij de uitbreiding van het vuur werd ook een geheele rij huizen vernietigd. De „Times" verklaart, 'dat de bewoners van Londen represailles verlangen en eischcn, dat Berlijn zal betalen voor de te Londen aangerichte schade. Ter geruststel ling antwoordt het blad daarop, dat militaire doelen in Duitschland al lang eiken nacht door de Engelsche luchtmacht worden aan gevallen en dat men deze aanvallen zoo noo- dig zou kunnen verscherpen. Dergelijke operatics dienen echter ook in de toekomst te berusten op voorzichtige en nauwkeurige plannen, en niet op de eischen van het pu bliek. Naar Reuter voorts ujf Londen meldt, be vindt zich een speciale missie onderweg naar Britsch-Indië om besprekingen te voeren over een toenemende levering van munitie en oorlogsmateriaal, zoowel voor de verde diging van Britsch-Indië. als voor de strijd krachten in het Midden-Oosten en ten Oosten van Suez. Dezelfde missie zal in Knanstad besnrekingen voeren met de autoriteiten van Zuid-Afrika. Verder verneemt het D. N. B„ dat in dezelf de periode ook 98 Engelsche verspsrringspal- lons zijn vernietigd. De Duitsche verliezen aan vliegtuigen in dit tijdvak bedroegen 271 stuks. dêre landen. Wij hebben een deel ervan verdeeld en doen dat "nog onder onze behoeftige gezinnen. Er is echter nog een overschot, dat er bovendientoe bijdraagt de prijzen die de Amerikaansche hoeren voor hun productei ontvangen, .te drukken. Verdere uitvoer van deze surplussen zal de economische positie van onze zeer groote landbouwbe volking verbeteren." Roosevelt besloot zijn brief met^de woor den: „Ik vestig er de aandacht op. dat dit credict in geenen dcele den last- verlicht, die het Amerikaansche Ronde Kruis reeds op zich heeft genomen. Het is noodzake lijk, dat het Amerikaansche Roode Kruis voortgaat met zijn schitterende hulp aan gewonde on zieke soldaten en burgers. Dit crediet zal hét werk vari het Roode Kruis aanvullen, teneinde tegemoet te ko men aan de. talrijke bijkomstige behcoften van de burgerlijke bevolking die uit haar huizen is verdreven." Ontspanning in Argentinië. BUENOS AIRES, 27 Aug. (D.N.B. De Amerikaansche zaakgelastigde te Buenos Aires heeft den Argen- tijnsehen president Ortiz een per soonlijk schrijven overhandigd van president Roosevelt, waarin de hoop wordt uitgesproken, dat Ortiz spoe dig als eeregast van de Verecnigde Staten kan worden begroet. Door het intrekken van de ontslagaan vrage van president Ortiz is een belangrijke binncnlandsche politieke onspanning inge treden. Dr. Ortiz is thans bezig met de dooi de gebeurtenissen onvermijdelijk geworden regeeringshervorming. De posten, welke een andere bezetting zullen krijgen, zijn nog niet bekend. Streng stilzwijgen wordt in acht genomen ten aanzien van een langdu rig onderhoud van den president met den minister van Buitenlandscho Zaken, Saa- vedra Lamas. Men verwacht echter, dat de kabinetsreconstructie zeer spoedig haar be slag zal krijgen. LOT DER DOBROEDSJA IS BESLIST SOFIA. 27 Aug. (D.N.B.) De Bulgaar- sche pers constateert vandaag opnieuw, dat de teruggave van het Zuidelijk deel der Do- broedsja aan Bulgarije een feit is, waartoe definitief is besloten. Van dc heden te hou den zitting der finaneiocle commissic-s van beide delegaties zal het, naar de „Sora" schrijft, afhangen, of dc onderhandelingen nog in den loop van deze week kunnen worden afgesloten. Duitsch weermachtbericht Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt hekend: Afdeelingen Duitsche vliegers hebben op nieuw aanvallen gedaan op vliegvelden en troepenkampen in Zuid-Engeland en op dc oorlogshaven Portsmouth. Een radiostation op de SciUy-eilanden werd vernield. Drie in konvooi varende koopvaardijschepen kregen ten noorden van Fraserburgh zware bom- trèffers. In het vérloop'der gevechtshandelin gen ontstonden er verscheidene voor de Duit sche vliegers succesvolle luchtgevechten. In den nacht van 26 op 27 Augustus onderna men sterke afdeelingen gevechtsvliegers aan vallen op de oorlogshaven Plymouth, op een vliegveld in Cornwall, op vliegtuigfabrieken in Coventry en bij Birmingham, alsmede op de havenwerken van Huil en Newcastle. Na het werpen van talrijke bommen ontstonden er op vele plaatsen branden en ontploffingen, vooral in Plymouth en Huil. Britsche zeehavens werden verder uit de lucht met mijnen versperd. In den nacht van 26 op 27 Augustus wierpen Britsche vliegtui gen in hét Rijksgebied op verscheidene plaat sen bommen uit. Dc aangerichte materiëele schade is niet van bcteekenis. Er werden twee burgers gedood en acht gewond. De totale verliezen van den vijand bedroe gen gisteren zeventig vliegtuigen. Daarvan werden er 61 in luchtgevechten neergescho ten en negen op den beganen grond ver nield. 21 eigen vliegtuigen worden vermist. VLIEGONGELUK BIJ ZWEEDSCHE MANOEUVRES. Sportvlieger Bolden omgekomen. STOCKHOLM, 27 Aug. (D.N.B.) Bij ge combineerde oefeningen van de Zweedsche infanterie en het luchtwapen heeft zich een vliegtuigongeval voorgedaan Een vliegtuig, dat opdracht had een af deeling troepen op een weg te beschieten, raakte- verward in een hoogspaningsleiding. De machine stort te omlaag De waarnemer werd gedood, de piloot licht gewond. De omgekomene was de luitenant-vlieger Sten O A. Bolden. Hij was een tot over de grenzen van Zweden bekende sportbe oefenaar van het Zweedsche leger. Als lid van Zweedsche officicrsplocgcn heeft hij deelgenomen aan de vijfkampen in Duitsch land. R K. kerk is Duitsche weermacht dank verschuldigd Bisschopsconferentie te Fulda plechtig gesloten. BERLIJN. 27 Aue. (D.N.B.) Dc bis- sehopsconfercntïe te Fulda, die op 22 Aug. plechtig is gesloten, werd beheerscht dooi de opvatting, dat de Roomsch-Katholicke kerk in Duitschland den Duitschcn troepen dank verschuldigd is vc#r den zegevieren den opmarsch en de verdediging van het Duitsche vaderland. De bisschoppen brach ten tot uiting dat zonder dc geslaagde af weer van een -vijandelijken inval door de Duitsche weermacht de Duitsche katholie ken niet zoo ongestoord en rustig de kerk zaken hadden kunnen behandelen. Voor- loopig zal niet. als in andere jaren na de conferentie, een herderlijk schrijven gepu bliceerd worden. Men zal daarmede wach ten tot het behalen van de eindoverwinning door de Duitsche troepen. Op dat tijdstip zullen bijzondere katholieke diensten van dankbaarheid worden gehouden en onder meer zal een gelofte aan den Führer -wor den afgelegd Vijfenveertig van dc 48 Duitsche bisschop pen hebben aan de conferentie deelgeno men. Door ziekte waren op het laatste oogenblik verhinderd kardinaal Faulhaber uit Munchen, de aartsbisschop van Pader- born en de apostolische administrator van de diocees Aken. DE LAATSTE WEEK VAN AUGUSTUS. De laatste week van Augustus brengt dc dagen in herinnering, die beslissend waren voor het uitbreken van den oorlog, verklaar de de Fransche radio-omroeper Maandag morgen j.L Op 25 Augustus 1930 heeft Hitier zich in een persoonlijken brief tot Daladier gericht cn den Franschen ministerpresident krachtig het onzinnige van een nieuwen Duitsch— Franschen ooi-log voor oogen gehouden. Op denzelfden dag heeft Daladier geantwoord en na zijn brief zijn alle deuren open geble ven om op het laatste oogenblik tot een accoord te geraken. Op dcnzclfrtfen 25en Au gustus heeft Londen echter met spitvondige voorwendsels van recht zijn voornemen he kend gemaakt, zijn plicht tot hulpverlee ning tegenover Polen na te komen. Op §8 Augustus heeft Daladier vervolgens de Fransche pers gekneveld en elke pers slem gecensureerd die nog vóór het behoud van den vrede opkwam. Sindsdien heeft liet Fransche volk niet meer geweten wat er ge schiedde. Sindsdien hebben dc door Enge land betaalde agenten in Frankrijk de over hand gekregen cn hebben de Fransche staats lieden het geloof aan den vrede verloren. De oorlog was naar hun meening onvermij delijk geworden. Het voorstel van Musso- lini, een Europeeschc conferentie te beleg gen, werd als een grap beschouwd cn pas na de catastrophe heeft liet Fransche volk vqrnomen hoezeer Musolini tot 3 September gemeenschappelijk met den Franschen di plomaat de Chambrun er naar gestreefd heeft. Frankrijk van de Engelsche boeien te bevrijden. De door Engeland betaalde. Fransche oor logsophitsers. zoo besloot de Fransche radio omroeper,, bevinden zich thans in Amerika. De Fransche staatslieden, die aan hen hun oor geleend hebben, zullen eerlang ter ver antwoording geroepen worden, omdat zij tegen Frankrijk en voor de Engelsche be langen gewerkt hebben. Versterking van het cultureele leven in Nederland 's-Gravenhage, 27 Aug.: Naar wij van bevoegde zijde verne men, kunnen binnenkort van over heidswege verschillende maatregelen verwacht worden tot -versterking van het cultureele leven'in Nederland. Zoo wordt door het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen met de Algemccne Ned. Kunste naarsorganisatie (N.O.K.) overleg ge pleegd over een programma voor Staatsprijzen voor letterkunde, dra matische kunst, toonkunst en film kunst naast de reeds bestaande prij zen voor beeldende kunsten en houw kunst. Voorwaardelijke straf tegen op gewonden grondwerker ge- eischt. De man van middelbaren leeftijd, die gisteren in het verdachtenbankje van de Rechtbank te Amsterdam, plaats nam, om zich te verantwoorden wegens vernieling en bedreiging was tot. zijn daad gekomen, omdat hij liever-werkte dan steun trok. Hij was 50 paar en hij had arbeid on brood gevonden in de werkverschaffing te Blari- cum, waar hij woonachtig is. De man heeft zes jonge kinderen en met heel veel moeite weet hij dc eindjes aan elkaar te knoopen. Tot zijn schrik kreeg hij op 12 Juni de aanzegging, dat er voor hem geen werk meer was. Zijn stevige knuisten en zijn wil om te werken waren niet meer noodig, hij moest voortaan weer zijn hand ophouden om steun te krijgen. Hevig opgewonden toog hij huiswaarts. Hij kwam langs het Blaricumsche gemeen tehuis en besloot nog eens te gaan praten en te vragen of er „niets aan te doen" was. De man, die zoo innig naar werk verlang de, kreeg nul op het request. In blinde woede sloeg hij met zijn mestvork zes rui ten van het gemeentehuis in Den volgenden dag was hij weer op het werk en weldra verscheen een der wethou ders ten topneele „ben je hier nu nog, je kunt er op rekenen, dat het werk na het gebeurde voor jou is afgcloopen", voegde hij hem toe. Woedend greep hij een zware brand- kraansleutel cn stapte op den wethouder toe. Deze wist den opgewonden man te kal- meeren, door te zeggen, dat hij het. niet zoo bedoelde. Hij pakte hem den sleutel af, en weldra was de politie ter plaatse om proces-verhaal op te maken. De man gaf de feiten toe. maar hij he riep er zich op, dat hij in drift gehandeld had. „Ik wilde zoo graag voor mijn gezin werken en toen ik uit de werkverschaffing moest, zag ik mij alle mogelijkhedcnontval len". T,t De officier van justitie Mr. Dr. P. Klccne, wilde er rekening mede houden, dat ver dachte nooit eerder met de justitie, in aan raking is geweest. Evenals zijn gezin staat hij gunstig bekend. Spr. 'vorderde tegen verdachte een voor waardelijke gevangenisstraf van zes maan den met een proeftijd van drie jaar. Dc verdediger Mr. Th. Eskens, zeide, dat verdachte uit zijn evenwicht was. Revo lutionair was hij echter niet, hij is een man zonder eenige politieke overtuiging. Met klem drong pl. aan op de uiterste cle mentie. Vonnis 10 September. In verhand met het besluit van den be stuursraad van de Nederlandsche Vakcen trale, de fusie tusschcn het N.V.V. en den Cent ra len Bond van Spoor- en Tramwegper soneel voor te bereiden cn tot stand te bren gen, werd op 26 dezer te Arnhem in een daartoe speciaal belegde algemeenc verga dering van den Centralfin Bond deze aan gelegenheid aan een uitvoerige bespreking onderworpen. Met algemeenc instemming werd het be sluit van den bestuursraad van de N.V.C. omschreven cn dientengevolge het voor-stel van het hoofdbestuur van bovengenoemden hond, om de uit een fusie van N.V.V. en N.V.C. voortspruitende consequenties, ten volle te aanvaarden, aangenomen. De voorzitter van het provinciaal comité van a.r. kiesverenigingen in Overijsel, prof. Ridderbos te Kampen, heeft aan den voor zitter van de provinciale organisatie van de Christelijk Historische Unie in deze provin cie, den heer J. M. Krijger Jr. te Vriezenveen, verzocht om medewerking bijn de pogingen van anti-revolutionaire zijde om te Zwolle een provinciale samenkomst te houden, waar dr. Colijn en prof. Slotcmaker de Bruine zul len optreden. Dc heer Krijger heeft ingevolge een een stemmig besluit van zijn bestuur het ver zoek afgewezen op grond van de overweging, dat „de houding van dr. Colijn, zooate die geopenbaard is in het artikel in „De Stan daard" van 15 Mei en hetgeen onmiddelijk sedert het bekende Telegraaf-intervicw van eind 1939, daaraan is voorafgegaan, een on overkomelijk bezwaar vormt voor medewer king op politiek terrein, voor zoover dr. Co lijn, hetzij voor zichzelf, hetzij als vertegen woordiger der a.-r. partij daarbij optreedt." De heer Krijger verklaarde er van over tuigd te zijn, dat dit ook het gevoelen is van de meerderheid van het dagclijksch bestuur der C. H. Unie. (A.N.P.) Amsferdamsche effectenbeurs OBLIGATIES: STAATSLEENINGEN. 100 MM) 100 100 boo 1 500 100 100 500 100 500 NEDERLAND 1940 I 4 1940 I 4 1940 II 4 1940 II (m.b.) ly4U II 4 1940 II (m.b.) 19:16 3 1937 3 1937 (3%) 193S 3 (3%) 1939 3 OOST-INDIë. 100 1937 3 500 1937 3 100 1937a 3 500 1937A 3 V.K. 98 y* 981/,, 89 Va 98 i/a H 90 98% 89% 81% 81% 74% 74 73% L.K. 98% 90 76% 78% 81% 81% 74% 74% 743/* PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. 80% 79% 76 5/lf A'dam '37 I 3% 7f)3Z 6 Grav. '37 I 3% 75 N.-Holl. '38 3 N.-Holl. '38 II (3%) 3 791% R'dam '37 1, III 3% 76% Z.-Holland 1937 3 HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp.b. Veendam 3% S4% 83% AANDEELEN. INDUSTRIEELS ONDERNEMINGEN. A.K.U. 76V2-81% 831/2-81% Calvé Delft c. v. A. 61% 62 Centr. Suiker Mij. 145 1 i93/*' Fokker g. A. 20P/2 Lever Bros en Unilever c.v.A. 80% 86 Ned. Ford 328% 328% Philips G.B.v.A. 147-154 1591/2-156 Philipsn ref A. 120 120% Heemaf N.V. A. SI 82 Lever Br. on Un. A. Lev. Br. 6% p.A. 81 84 Ned. Kabelfabr. A. 375 384 Ned. Scheopsb. A. 112 115 Ver. Blikfabr. A. 130 130 Papierfabr. v. Gelder A 127 123% Werksproor v. A. - A. 120 126 PETROLEUM-ONDERNEMINGEN. Dordtsche Petr. g. A. 198 217% Kon. Petr. 203%-219 228-242 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 1SS-199V?, 194%-196 SUIKER ONDERNEMINGEN. H.V.A. 352 359%-372 Javasche Cultuur N.I.S.U. Ver. Vorstenl. Cult. 210 203 T AB AKSONDERNEMIN GEN. Delï Batavia Mij. 125 129%-137 Deli Mij. c. v. A. 184-185 184%-192 Senembah 143-146 146-1 „Koersen van nog niet tot de officieele noteering toegelaten fondsen, waarvan publicatie bij besluit van den vvnd. secreta ris-generaal. wnd, hoofd van het departe ment van financiën is toegestaan". AANDF.EI.RN: Ned. Scheepvaart Unie 139gb.-133gf. Anaconda Copper C.V.A. 20%gb.-2011/16 Befhlehem Steel C.V. gew. a d 65% Rep. Steel C.V. s. a. 16%gb.-16 5/16gl. Curtiss Wrigh' C.V.A. Shell Union C.V. g. a. 8 15/16gb.-91/16*1 'gl. VALUTA'S. New York Berlijn Brussel Helsinki Stockholm Zürich BANKPAPIER: New York Brussel Stockholm Zürich 1.88 3/1(31.88 9/16 75.28—75.43 30.11—30.17 3.81— 3.82 44.81—44.90 42.84-42.92 1.86%-1.90% 30.08—30.20 44.76—44.94 42.80—42.96 Aan de kust In Noord Frankrijk. Een Duitsche wachtpost in gesprek met een Franschen krabbenvisscher in Ault (Foto Weltbild)

Schager Courant | 1940 | | pagina 2