Groenten- en Fruitexport naar Duitsehland De schoenendistributie Een opzienbarende vondst Burgerwosnhuis De zomertijd die niet afgeschaft kan worden Vrouw te Oss mishandeld Churchill bij koning Georgc Ontberingen op het Duivelseiland De Eoge'sche propaganda in de V.S. Dekzeilen Bloembollenveilingsvereen. „West-Friesland" te Bovenkarspel Veiling op Vrijdag 30 Aug a s. *s morgens 9.30 uur. Aanvoer c.a. 2400 nummers. Aanvang nummer 1000. Succes van een propaganda Cam pagne in Denemarken. In den nacht van 15 op 16 dezer zou in Denemarken de zomertijd geëin digd zijn dat was zoo afgespro ken, toen in Mei de zomertijd bij een compromis tusschen de vier groote partijen tot stand kwram en daar scheen niets aan te veranderen te zijn, omdat een van de vier, de spe ciaal den landbouw vertegenwoor digende partij Venstre, onder geen voorwaarde van een verlenging wil de weten. Voor vele, vele menschen in de steden-was het echter een hoogst onplezierig vooruit zicht. aldus de Scandinavische medewerker van de N. R.Crt., midden in de schoone Augustusmaand al van het extra-uur dag licht, dat de zomertijd schonk, afstand te móeten doen en, mede in verband met het kor/ten van de dagen, nu opeens om acht uur te moeten verduisteren, inplaats van om half tien. Het oogstte daarom veel instemming, toen de directeur van de landelijke organisatie voor het toerisme zijn mede-stedelingen voorstelde, dat extra-uur daglicht na don dagelijkschen arbeid te redden door met in gang van den zestienden een uur vroeger dan gewoonlijk met het werk uit te schei den en dus ook een uur vroeger dan an ders ermee te beginnen. De afdecling pro paganda van het departement van justitie - oorspronkelijk ingesteld voor propaganda voor veilig verkeer teneinde politie en rechters werk te besparen nam het voor stel over en belegde een bijeenkomst van zakenmensehen en andere belanghebbende!!. Vele leiders van kantoren en fabrieken ver klaarden zich bereid de werktijden een uur te vervroegen, er werden door genoemde af- deeling propaganda- sluitzegels uitgegeven, waarop de nieuwe werktijden vermeld ston den. de stempelmachines van de post. ha merden op alle brieven en briefkaarten den slagzin „het dagelijksch werk bij dag licht" en de actie had zoo'n succes dat de re geering zich genoodzaakt zag, de beide Ka mers met spoed hijeen te roepen om enkele uren voor de klokken een uur teruggezet zouden zijn een wetje tot verlenging van den zomertijd aangenomen te krijgen. De aanleiding hiertoe was, voor zoover valt na te gaan. niet zoozeer, dat de regee ring te doen had met de stedelingen, die zoo graag nog wat langer zomertijd willen hebben, als wel het feit, dat althans in de Kopenhaagsche conglomeratie waar on geveer cèn derde del van het Dcensche. volk woont en werkt het tram- en treinver keer volkomen in het honderd geloopen zou zijn, wanneer vrijwel iedereen den zestien den begonnen was een uur vroeger dan ge woonlijk naar huis terug te keereh. De meer genoemde afdecling propaganda van het de partement van justitie had dat verkeerspro bleem geenszins vergeten en van de zijde van de spoorwegen en van de tram bad men zich bereid Verklaard naar gelang van dc be hoefte wijzigingen in de dienstregeling aan te brengen. Er waren formulieren in de kran ten afgedrukt waarop werkgevers in konden vullen, voor hoeveel man personeel de werk tijd vervroegd zou worden, het bleek noo- dig, dc mogelijkheid open te stellen om die cijfers ook telefonisch op te geven, maar an derhalf etmaal voor den zomertijd geëin digd zou zijn kon men de gegevens niet langer verwerken. Al kan men dan wel aan .spoor en tram meededen, dat die heel het verkeer van de spitsuren een uur zouden moeten vervroegen. Daartoe zagen zii geen kans. De zomertijd kón niet afgeschaft wor den, nu tenminste niet. Kantoor van Hamburgsche im porteurs te Rotterdam? Men schrijft uit Berlijn: Het aantal officieel erkende Duitsche im porteurs van Nederlandsche groenten en fruit bedraagt 3500. Verreweg het grootste gedeelte van hen zijn in West-Duitschland gevestigd, b.v. te Keulen, Dusseldorp, Duis burg, Dortmund, Essen, enz. Onder hen be vindt zich overigens ook een aantal perso nen van Nederlandsche nationaliteit. De de zen 3500 groenten- en fruithandelaren ter beschikking gestelde betalingseontingcnten zijn aanzienlijk. Het ligt in de bedoeling dat het meeste Nederlandsche materiaal West-Duitschland ten goede zal komen. Met name bij de groen ten- en fruitvoorziening van Hessen-Nassau (Frankfort a. M.), het Rijnland. Westfalen. alsmede Hamburg en Brcmcn zal Nederland- in de toekomst een grootere rol spelen dan sedert vele jaren. Midden-Duitschland, waaronder markt technisch ook Berlijn moet worden gere kend, alsmede Zuid-Duitschland, zullen wat de verdeeling van Nederlandsche groen ten en fruit, betreft, eerst in dc tweede, plaats komen. Wel ziet men op het oogenblik in dc Berliinsche hoofdstad groote hoeveelheden Nederlandsche tomaten, komkommers bloem kool en meloenen, maar deze overvloed zal slechts tijdelijk zijn. Het zijn andere pro ductiegebieden. waaraan in den vervolge het grootste deel der verzorging van de Duitsche hoofdstad, Leipzig, Dresden, Mun- chen en andere Midden- en Zuid-Duitsche steden zal worden toevertrouwd. Er bestaat grond tot de verwachting, dat straks groote hoeveelheden Nederlandsche appelen en peren, later ook spruiten, roode, gele en witte kool. koolrapen, soepgroentent met name knolselderij en prei. scliorsenee- ren. witloof en veldslag aan West-Duitsch land en Hamburg en Brcmcn zullen wor den afgezet. Thans overwegen de Hamburgsche groen ten- en fruit-importeurs in Rotterdam een gemeenschappelijk kantoor op të richten. Hiermee wordt beoogt, uitbreiding van za ken mogelijk te. maken en zich eventueel te interesseeren bij den Nederlandschen cx- porthandel en zoo mogelijk ook bij de nijver beid, welke groenten droogt of op andere Itvijze verduurzaamt, Dronkenmanswraak. In de duisternis van den vorigen nacht heeft, volgens de Tel., een dronken man te Oss kans gezien, een vrouw met een steen zoodanig te mishandelen, dat het slachtof fer met een zware hersenschudding naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Omstreeks half één laveerde op den stik- donkeren Berghcmscheweg te Oss, zekere J B., die diep in het glaasje had gekeken en die zich naar huis wilde begeven. Onder weg kwam in zijn dronkemansbrein dc ge dachte naar voren, dat hij nog een appel tje had te schillen met vrouw S., met wie hij eenigen tijd geleden ongenoegen had ge had. B. wilde hierover nog op hetzelfde mo ment wraak némen en begaf zich naar het huis van vrouw S., die eveneens op den Berghemscheweg woont. B. begon bij het bewuste huis een hevig spektakel te ma ken en wist het inderdaad zoo ver te krij gen, dat vrouw S. naar buiten kwam. Onmiddellijk kwam het tot hooge woor den, waarop B. een keisteen nam en daar mede de vrouw ecnige harde slagen tegen het hoofd toediende. Het resultaat van dit hardhandig optreden was, dat vrouw S. ernstig aan het hoofd werd gewond en een zware hersenschudding opliep. Zij moest naar het St Annaziekcnhuis ter plaatse worden overgebracht, waar zij ter verple ging werd opgenomen. Nadat van het ge beurde bij de marechaussee aangifte was gedaan, hebben de politiemannen nog dien- zelfden nacht den vechtersbaas van zijn bed gelicht en naar dc marechausseekazerne overgebracht, waar hij werd opgesloten. Hij zal ter beschikking van den officier van Justitie te 's-IIertogenbosch worden gesteld. Jonge beren voor Ouweband Men zit in Rhenen niet bij de pakken neer. Vier jonge speelsche bruine beren kwamen uit Duitsehland in Rhenen aan. Ze waren kennelijk blij, dat ze hun réiskooi konden verwisselen met het comfortabel beren ver blijf in Ouwehand's dierenpark. Het is een verheugend verschijnsel, dat men hier ook in deze tijden geen gelegen heid voorbij laat gaan om de dierencollectie aan te vullen en uit te breiden. Binnenkort zal waarschijnlijk ook een aan vang kunnen \yorden gemaakt met den we* deropboww van de kantoren en magazijnen, welke tijdens de oorlogsdagen verloren gin gen. ZONDER BON De" schoenendistributie. Blijkens een beschikking van den secreta ris-generaal van bet, departement van handel nijverheid en scheepvaart, opgenomen in de Staatscourant, is dc schoenendistributiebe schikking 1940 I gewijzigd. Onder schoenen werd volgens den ouden tekst verstaan, alle soorten schoenen, met inbegrip van kinderschoenen, laarzen, sport schoenen en pantoffels met uitzondering van leerloos schoeisel, en van huispantoffcls. Deze uitzonderingen zijn thans in don tekst vervallen, doch in een apart besluit opge nomen. Men kan thans 'zonder bon de volgen de soorten koopen: leerloos en zo- merschoeisel en bovendien kinder schoenen in de maten 17 tot en met 23, athletiekschoonen (spikes), race schoenen voor wielrenners, korfbal schoenen, crickelschoencn, klomp- sokken en huispantoffels. Volgens artikel 4 van den ouden tekst kon de distributiediénst den noodigen bon „slechts afgeven op vertoon van de distributiestam kaart aan hen, die ten genoegen van dien dienst aantoonen, dat zij niet, beschikken over een paar schoenen, dat redelijkerwijze bruikbaar kan worden geacht". De nieuwe tekst luidt, dat de distributiedienst een schoenenbon „slechts (zal- afgeven op ver toon van de distributiestamkaart van denge- ne. voor wicn de goederen bestemd zijn", Blijkens het nieuwe lid van artikel 3 kun nen de distributiediensten de schoenenbon nen uitreiken overeenkomstig door den secre taris-generaal te geven aanwijzingen. Behal ve met een bon kan men ook schoenen koo pen indien uien schriftelijke vergunning heeft, afgegeven door den secretaris-gene raal of namens dezen door een daartoe aan gewezen ambtenaar. Van een auto gevallen Gistermiddag één uur is op den Coolsin- gel te Rotterdam een ongeveer 25-jarige man van een rijdenden vrachtauto geval len. De man had boven op de lading van den auto plaats genomen en viel door het schokken van den wagen omlaag. Hij kwam met het hoofd op dc straat terecht en bleef bewusteloos liggen. De man werd per auto van den G.G.D. naar het ziekenhuis Berg weg vervoerd, waar avstgesteld werd, dat hij een zware hersenschudding had opge- -loopen. De vrachtauto was doorgereden, dc chauffeur had blijkbaar van het ongeval niets bemerkt. In den loop van den middag was het slachtoffer nog niet bij kennis ge komen, Kapitale boerderij afgebrand Hooi- en roggeoogst een prooi der vlammen. Maandag is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de kapitale boerderij van den landbouwer H. H. Leferink, tc Buurt schap St. Isidorushoeve, gem. Haaksbergen, welke nog betrekkelijk nieuw was. De brand greep snel om zich heen en vond daarbij gretig voedsel in den hooi- en roggeoogst, die geheel een prooi der vlammen werd. Het huisraad kon grootencleels gered worden. Het vee liep buiten, en was dus buiten ge vaar. Verzekering dekt slechts ten deele dc schade. De Engelsche Minister-President Churchill is gisteren door Koning George ontvangen. Zij bleven in langdurige conferentie bijeen. AANSLAG OP FRANSCH POLITIECHEF. De chef der politie in de Franschc con cessie te Sjanghai, Pierre Blanchct, is gis termorgen door Chineesche terroristen over vallen en met twee revolverschoten gewond. Ook een terrorist werd gekwetst. Dc terro risten konden ontkomen. Men denkt, dat de aanslag om politieke redenen is gepleegd. Verbinding met Frankrijk sedert de capituiallic verbroken. Naar „Svenska Dagbladct" uit Londen meldt, zijn acht zware misdadigers van het Duivelseiland ontvlucht en met een zeilboot via Trinidad en Porto Rico in Florida aan gekomen. Zij verklaarden, zich naar Enge land te willen begeven om zich bij deGaulIc aan te sluiten. Zij decielen mede, dat 5000 gevangenen met bun bewakers op het Duï- ycls-eiland groote ontberingen lijden. Na do ineenstorting van Frankrijk heeft de admi nistratie van de misdadigcrskolonie niets meer uit het moederland gehoord. De !oo- nen der bewakers waren niet meer uitbetaald. Uit Frankrijk waren geen schepen meer mét de noodige voorraden aangekomen. In de Donauhaven Giurgiu heeft men een opzienbarende vondst gedaan. Men zal zich herinneren, dat dc Kngelschen destijds ge poogd heben om met behulp van naar Roe menië gesmokkelde wapenen en ontplofbare sloffen de „ijzeren poort" in de lucht te la ten springen. Dc Engelsche officieren, inge nieurs en matrozen, die daaraan deelnamen, zijn toen uit het land gezet. Thans heeft men in Giurgiu op een plek, waar het water van de Donau is geweken, een kist ontdekt, die behalve verscheidene uitrustingsvoorwerpen en wapens ook alle indentiteitspapieren der Kngelschen bevatte, die daaraan hebben deelgenomen. Er bestaat thans geen twijfel meer over (1e indentiitcits van de Engelsche saboteurs. Naar de Associated Press uit Washington meldt, heeft gisteren een hooge amtbcnaar van liet departement van justitie verklaard, dat door een onderzoek zal worden nage gaan, of de Britsche propagandist Sir Geor ge Paish naar de Vereenigde Staten geko men is om het Amerikaansehe volk in den oorlog te betrekken Ingeval het onderzoek aantoon!, dat Paish voor dit doel naar dc Vereenigde Staten gekomen is. en verzuimd heeft deze taak in zijn aanvrage om ver blijfsvergunning te vermelden, zal dit ver zuim als voldoende beschouwd worden om zijn verblijfsvergunning in te trekken. DE JAPANSCHE HANDEL OP CHINA EN MANDSJOEKWO. De Japansche minister voor handel en industrie heeft, volgens domei, een veror dening uitgevaardigd, waarbij de in- en uit voer uit en naar China, Mandsjoekwo en bet pachtgebied van Kwantoeng, onder li centie der autorieteiten gesteld wordt, ten einde het evenwicht in de Japansche handel van hef yen-blok te herstellen. Wegens de prijsstijgingen in de gebieden op het. Aziatische vasteland die tot het Yen- blok bchooren, is de Japansche uitvoer naar die landen aanzienlijk grooter dan de in voer, waardoor de balans is verstoord. De verordening die op 2 September in werking treedt, verscherpt bovendien de contrölc pp de handel in het Yen-blok. Uit onze omgeving LANGENDIJK NOORDSCHARWOUDE. DE OMZET VAN DE NOORDER- MARKTBOND. De omzet van de veilingsvereeniging „De Noordermarktbond" alhier was in de maand Juni v. dit jaar f 23.792.93, in Juli f 215.090.88 dus totaal over beide maanden 238.883.81. In Juni 1939 was de omzet f 37.234.93 cn in Juli van dat jaar f 170.574.65, of tezamen f 207.809.58. Een vooruitgang dus van 'on geveer f 31.000.—. In deze beide maanden te zamen werden in 1939 totaal 540 wagons aardappelen ge veild, in de maanden Juni cn Juli van dit jaar 500 wagons. Deze aanvoercijfers zijn schijnbaar ongun stig, maar men moet er hierbij rekening mede houden, dat het aardappelseizoen in 1940 met ongeveer een maand verlengd is door de aanvoerregeling. In Augustus 1940 zullen zeer zeker heel wat meer aardappelen zijn aangevoerd dan in Augustus 1939. NOORDSCHARWOUDE. IN DE GEMEENTE-ADMINISTRATIE. De heer J. Tuijn alhier is benoemd tot vo lontair ter secretarie te Barsingerhorn. BROEK OP LANGENDIJK. VERTREK LUTERSCHE DOMINé. Ds. Mr. J. A. Oosterbaan. doopsgezind pre dikant alhier, zal op Zondag 1 September afscheid nemen van de doopsgezinde ge meente alhier," wegens zijn vertrek naar Barsingerhorn, waar hij 8 September a.s. zijn intrede zal doen. 10 JAAR WIJKVERPLEEGSTER AAN DEN LANGENDIJK. Naar wij vernemen, zal het 1 September a.s. den dag zijn. waarop zuster Falkena. wijkverpleegster van het Witte Kruis. afd. Langend>jk. tien jaar in deze'functie werk zaam zal zijn. Hoewel er van een officieele herdenking van dit jubileum geen sprake zal zijn'mee- nen wij dit jubileum van de sympathieke zuster niet onvermeld te mogen laten. BROEK OP LANGENDIJK. UITVOER VAN GROENTEN EN FRUIT NAAR BELGIE. De veilingen hebben een circulaire van de Neder! Groenten en Fruit Centrale ont vangen. waarin wordt medegedeeld, dat weer eenige verruiming van export moge lijkheid voor verschillende tuinbouwpro ducten naar België bestaat, waarvoor eeni ge voorschriften bekend gemaakt worden. Wij deelden dit reeds gisteren mede. De uitvoermogelijkheid dezer producten is in vier categoriên onder te brengen. Ton eer ste de producten, waarvoor tot nader or der door cle veilingen monopolie-overeen komsten kunnen worden afgegeven. Hier onder vallen sla andijvie, spinazie, peen, uien, sjalotten, bonte stHmslaboonen. stam- snijboonen. augurken (C en D stippel) en komkommers C. Ten tweede de producten, waarvoor on der b^nerkende bepalingen en na aecoord- bcvindinp van de Ned. Groenten en Fruit Centrale monopolies kunnen worden afgege ven. Hieronder vallen roode kool, witte kool, savovckool, kroten, peren, appelen, pruimen druiven, meloenen, pronkboonen, augurken (andere dan C en D) en gele en witte kom kommers B. Voorts producten, die hoofdzakelijk naar Duitsehland gaan, waarvoor dus slechts in zeer beperkte mate een uitvoermogelijkheid naar België bestaat. Aangezien de uit te voe ren hoeveelheden voor de maand Augustus zijn vastgesteld, zullen de monopolies alleen door dc Ned. Groenten en Fruit Centrale afd. België aan de exporteurs worden verstrekt. Hieronder vallen boonen. (andere dan stam- sla- en snijboonen en pronkboonen) en bloem kool, waarvoor dus door de veiligen geen monopolios mogen worden afgegeven. Producten waarvoor in de maand Augus tus geen uitvoermogelijkheid naar Belgic meer bestaat, waarvoor dus geen monopolies meer kunnen worden afgegeven zijn: toma ten en komkommers, andere dan gele en witte komkommers B cn komkommers C. Aangezien voor de producten peen, sla, andijvie, augurken en komkommers een con ti ngenteerings-overeenkomst met België be staak moeten hiervoor bij de afd. België bo vendien contingenteeringscertificaten (uit- voermachtigingcn) worden aangevraagd. HEERHUGOWAARP CONSULENTSCHAP. Gedurende de korte vacature, die nog duurt tot vermoedelijk half October. zal het consulentsChap tot nu toe vervuld door Ds. N'ell van Oudkarspel. worden waargenomen door Ds. Bloemhoff van Heiloo. GEEVACUEERDEN. Meerdere Heldersche vluchtelingen heb ben in het begin der week deze gemeente verlaten om zich weder in hun oude ge meente te vestigen. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Aug. Schotsche muizen 410. Bevel. 3.403.00. Eigenheimers 3.70—4.40. bi. dito 44.60. drielingen 240, uien 3.704.60. drielingen 44.20. grove 4.304.80 gele nep 44.80. 900 Kg.p een 1.402.60. snerciebooncn 9.40—12, snijboonen 8.—, 325 Kg. kroten 2.70, roode' kool 3.20—4.50, witte kool 2.30—3.30. gele Uonl 4 80—6.40. 1300 st. bloemkool 10.70- 13 70 2e soort 4.405.50. NOORDSCHARWOUDE, 28 Aug. Bevel. 3 203.50. Rinties 3—3.20. Sehot- schc muizen 4.104 30. Koopmans 1. 3.50 5.10. eigen hei me i-p 4.20, hl. dito 3.S04.10. drielingen 1.802.80, grove uien 5.105.20. uien 4.60—5. drielingen 44.10. nep 44.70. sperciebooneu 9.30—14.30, roode kool 3.S0 4, witte kool 2.50—2.90. MEDEMBLIK. 27 Aug. Aardappelen: Bonten 1.251.30, Gelder- sche muizen 1.401.45. kleine muizen 1.25— 1.30, kleine Geldersehe 1.051.10. blanke Borgens 1.501.75. idem kleine 1X51.10. blauwe eigenheimers 1.551.60. kleine 1— 1.05 per 50 Kg., roode kóól 3—3.10. gele kool 3—3.50 her 100 Kg., kroten 1.20—1.50 per 100 Kg., slaboonon 1 20—1.25 per 15 Kg. WARMENHUIZEN. 27 Aug. Scho'sche muizen 3.80, Koopmans blauwe 4.30. eigenheimers 3.80—4.50, Bevelanders 3.70. Bintjes 3.10—3.50, gele nep 2,904.40. zilverncp 12.50, roode kool 3.10—4.80, witte kool 2.402.60, slaboonen 9.3011.70. goed gekende Eerstelingen A 35-55 1,90—5. B 28- 35 5.305.50. Aanvoer: 56900 Kg. aardajype- lcn. 325 Kg. gele nep. 100 Kg. zilvennen. 10600 Kg, roode kool. 15.800 Kg. witte kool. 2220 Ke. slaboonen, 17.700 goedgekeurde eer stelingen. 7. WA AG. 26 Aug. Veilingsvereen. „Bangert en Omstreken." Aardappelen 3.70. drielingen 2.30—2.50. bl. aardappelen 2.803.40. snjnazie 7—10. pos telein 9—11, uien 5.10—610. b'Ven 1X0— 2.10. Savnve. kool 3 80510. roode kool 3.10 Heden overleed, na een langdurige ziekte, doch nog onverwachts onze innig geliefde Man, Vader, Zoon en Broeder, de heer Aris Bouwens, in den ouderdom van 56 jaar. Uit aller naam, M. BOUWENS— Klingeier en Kinderen. Noordscharwoude, 28 Aug. 1940. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 31 Augustus a.s., om 3 uur te Noord scharwoude. Voor de vele blijken van be langstelling, ontvangen bij het overlijden van onzen besten Man, Vader, Behuwd- en Groot vader, HERBERTUS KAMP, betuigen wij aan allen onzen hartelijken dank. Wed. P. KAMPKramer, Kinderen en Kleinkinderen. Broek op Langendijk, Aug. 1940. TE KOOP; 24, 30, 43 M2. 6 Ladders, 5 Meter 6 nieuwe Gaashekken, 1.40 bij 3 M. 5 soorten Hekpalen, Bielsen, Balken .Flanken en een partij Bladriet. H. SCHR1EKEN TEL. 241.SCHAGEN UIT DE HAND TE KOOP: Het best onderhouden met flinke schuur, erf, boom gaard en tuin, aan den Bosch- weg A no 19S, te Winkel, groot, pl.m. 10 aren, 12 centiaren. Te bevragen ten kantore van Notaris G. J. VAN LEERSUM, aldaar. Voor direct gevraagd een NET MEISJE, voor dag of d. en na J. LAK 4\ ieringerwaard. Te koop: VERSCHE TWENTERS, prod. 2 j. 4357 Kg. melk, 3,42 en 149 kg. vet. Z. PEETOOM, Groote Sloot E 141, Schager- brug, x Te koop: 2 paards Ketting- hort, inmaakpotten, fornuis, badkuip, vuurduivel, tuigen, evenaars, ierpomp, wielen, enz. A. SCHOORL, Noord, Scbagcn F 65. Donderdag bij Baars, Markt. Te koon: Suikerperen en Ad vocaat Peren voor de inmaak. Wed. P. PORTEG1ES, Scha- gen. Noord. Mooie W.L. JONGE HENNEN van beste legstam te koop. Diverse leeftijden. Spotgoedkoop. T. BLOKLAND, 't Zand. 3.80, slaboonen 9.30—10.90. snijboonen 11 14.60. tomaten 9—11.70, augurken 724, waschpeen 6—10. bospeen 5.80—!9.20. andijvie 1.50—2.30, sla 1.70—2.30. bloemkool 13—19, komkommers 2.20—3.40, zilvernep 8.10—10.20 perziken 3.806. blauwe pruimen 9.8014, witte pruimen 6.90 —7.70, Reine Vicloria pr; 12.4020, witte druiven 3035, Alicante 26—31. Franken- tbaler 19—28. Westfrisia 56, Prolefic 2529, Transp. de Cronrels 1316. Zigeunerin 17— 27. Keswick Codlin 4.90^7 10. Kardinaal 7 9. Schagerrood 6.6011.40. Zoele appelen 57. Tulnapn. 6—15. Perzik anp, 8.7013.90, Ycllo's 10—18. Clapp's Favorif. 8.90-13.50, Préconse de Trévouse 13.1015. Suikerpeer 4.607.30. Goud hal 3.306. Dirkjespeer 4 60 —6.90. Tospeer 4.105.30. Advokaat 3.50 5.10. Tri mm f neer 6.80. Meloenen 17—25. PIJRMEREND. 27 Aug 791 Kg. boter t 1.601-66 per kilo. Runde ren. totaal 1062 stuks: 500 vette koeien 80 96 ct. per kilo. matig: 277 gelde koeien f 140—230 per stuk. matig; 165 melkkoeien f 240350 por stuk, 120 s'iercn 6580 ct. per kilo, matig; 13 paarden f 160250 per stuk, stug; 61 vette kalveren 60—95 ct, per kilo. stug; 45 grask al veren f 40—90 per stuk, stug; 218 nuchtere kalveren: voor de slacht f 10—18. voor de fokkerij f 1624 p. stuk, stug; 14 magere varkens f 2032 p. stuk. m? tig; 100 biggen f 8—16 per stuk. matig: 1287 schapen: slacht f 4055, handel f 20—32. handel goed; 101 bokken f 416 per stuk. matig; 1499 lammeren f 7—14 p. stuk. matig; kipeieren f 66 50. een dei eren 3.75 ner 100 stuks. 700 Noordhnll. blauwen (kuikens1) 0.70—0.80 per kilo. 12300 oude kip- oen en hanen wit en rood) 50—55 <tyv°r kilo.i dem blauw 5562 ct. per kilo. konij nen 0.502 per stuk, 5400 eenden: nnde 30— 45 ct.. jonge 5560 et. per stuk, duiven 40 ct. ner paar. .1200 jonge hanen (wit en ronrU 60—70*V. per kilo. r.nön. Centrale Eierveiling. 'Aanvoenj 50 00(1 kinp.ieren fi6.75

Schager Courant | 1940 | | pagina 3