DIIITSCHLAND De luchtaanvallen op Engeland 's Nachts Engelschman als intrigant geen Motorverkeer Departement van Sociale zaken voltrekt vonnis aan Engeland Ontslag van arbeidskrachten Streven naar eenbeidskerk in [apan Het betreden van het strand tij dens de duisternis voorloopig verboden. Op orcler van den Duitschen militairen bevelhebber in Nederland en op bevel van den Rijkscommissaris voor de bezette Ne- derlandsche gebieden, wordt het volgende be paald: 1) Van 27 Augustus 1940 af moet tot nadere aankondiging tusschen 22.00 en 04.00 uur alle verkeer van Nederlatidsche motorrijtuigen wor den stopgezet. Onbeperkt wat den tijd betreft is het motorverkeer toe gelaten voor motorrijtuigen: a. van de Duitsche weermacht, van de Waffen-S.S. en van de Duitsche politie, van de Bureaux van den Rijkscommissaris, van den douanedienst, van de „Tech nische Nothilfe" en van de Rijks- Duitsche bureaux met officieele Duitsche onderscheidingsteeke nen. b. Van de Nederlandsche politie en brandweer, van den ambtelijken luchtbeschermingsdienst, evenals van ambulanceauto's, kraanwa gens, auto's van artsen en vroed vrouwen bij de uitoefening van den desbetreffenden dienst. c. Taxi's, voorzoover zij rijden voor artsen, vroedvrouwen of zieken. Het in strijd handelen met deze bepa ling leidt tot dwangmaatregelen van de zijde der politie en tot inbeslag neming van het voertuig. 2) Van 27 Augustus 1940 af is het. betreden van het strand in geheel Nederland tusschen het invallen van de duisternis van het aanbreken van den dag tot nadere aankondiging ver boden. De Duitsche kustwacht heeft hiertoe bijzondere aanwijzingen van den Duitschen militairen bevelhebber ontvangen. w.g. RAUTER. S.S.-Brigadefuehrer. Verdaisferingsbepalingen worden niet goed nageleefd De verduisteringsbepalingen worden te Den Haag zoowel in de huizen als bij de voertuigen, nog steeds niet naar behooren nageleefd. Dit blijkt wel hieruit, dat de Haagsche politie in de week van 12 t.m. 18 Augustus J.L niet minder dan 320 processen- verbaal ter zake heeft opgemaakt. In den afgeloopen nacht bedroeg dat aantal alleen al 58. Ook uit andere plaatsen komen klach ten. Nog al te weinig houdt men er ook rekening mede, dat de plicht tot verduisteren ingaat precies bij zons ondergang en niet een half of heel uur later. Hiertegen wordt herhaal delijk gezondigd. Krachtig optreden kan niet uitblijven. Mr. Dl. Scholten van zijn lunctle ontheven. Officieel wordt medegedeeld: De Rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden heeft den secretaris-generaal van het departe ment van sociale zaken, Mr. Dr. A. L. Scholtens, van zijn functie ontheven, met de leiding van het departement van sociale zaken is de ambtenaar met het grootste aantal dienstjaren, Ir. R. A. Verrney belast. Bommen bij Middelburg Gisternacht omstreeks 12 uur, zijn door een Engelsch vliegtuig drie zwa re bommen in de omgeving van den Noordweg bij Middelburg uitgewor pen, die tot ontploffing kwamen. Een vierde bom viel op een weiland in de zelfde omgeving en is op het oogen- blik nog niet ontploft. Aan de wo ningen in de buurt en aan een bloemisterij is vrij veel schade toe gebracht, doch persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. Uit de weide, waarin de nog niet ontplofte bom ligt. had de eigenaar juist den dag te voren zijn vee weggehaald. Enkele woningen in de omgeving worden thans ontruimd, om verdere schade bij eventueele ontploffing te voorko men. Bommen op Eindhoven In den nacht van Zaterdag op Zon dag is te Eindhoven ca. half een luchtalarm gemaakt, toen Engelsche vliegtuigen een aanval deden. Het hoofd van den luchtbeschennings- dienst deelt mede, dat twee brisant bommen en een groot aantal brand bommen werden uitgeworpen, waar van reeds 25 zijn opgespoord. Alle projectielen kwamen neer in het veld tusschen Strijp en Gestel, waar zij slechts geringe schade in het land aanrichtten. Pei'soonlijke ongelukken vielen niet voor, evenmin zijn er ge bouwen beschadigd. In wijden om trek bevinden zich goenorlei mili taire objecten. NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ TOT EXPLOITATIE VAN PETROLEUM- BRONNEN IN NEDERLANDSCH- INDIË. In de dagbladen is ecnigen tijd geleden een bericht uit New York gepubliceerd, waar uit blijkt, dat op 30 Juli 1940 in Willem stad oen algemecne vergadering van de Ne derlandsche Maatschappij tot Exploitatie van Petroleumbronnen in Nederlandsch-In- dië heeft plaats gcvqnden en dat het d vi- dend op de gewone aandeden voor het jaar 1939 op 5 werd vastgesteld, dat is dus evenveel als het interim-dividend, dat in Januari van dit jaar werd uitgekeerd. Voor gesteld werd op de .preferente aandeden een dividend van 4 uit te koeren. De winst over 1939 wordt met ongeveer f25.800.000. aangegeven. Met betrekking tot dit bericht, wordt van bevoegde zijde medegedeeld, dat de boeken en balans-bescheiden van de maatschappij zich in haar bureau in Den Haag bevinden en slechts uit deze boeken de balans kan worden opgemaakt. Daar de slotverrekenin gen en boekingen met de voornaamste doch termaatschappijen van de maatschappij nog niet hebben plaats gehad, moet de in Cu- racao opgemaakte balans voor het jaar 1939 beschouwd worden niet den waren stand van zaken van de maatschappij, weer te geven. Overigens heeft dc in Willemstad gehouden vergadering reeds daarom geen beteekenis, omdat den aandeelhouders van de maat schappij, die zich in het moederland bevin den, geen gelegenheid werd gegeven dc ver gadering bij te wonen. Slachtoffer der duisternis Maandagavond is te Leeuwarden de onge veer 55-jarige schipper Witteveen, door de duisternis misleid, en te yvater geraakt. Bur gers en leden' van den opbouwdienst brach ten den man, die reeds bewusteloos was, op het'droge. In het ziekenhuis, waar men hem naar vervoerd had, is de man overleden, zon der tot bewustzijn te zijn gekomen. NAAR DEN KRIJGSRAAD. De officier, die op den heer C. J. W. Noor derdorp te Wassenaar het. doodelijk schot heeft gelost terzake van doodstraf, is naai den krijgsraad verwezen. De heer C. J. W. Noor'derdórp is een van de acht nationaal- socialisten, die in de dagen van 10 tot 15 Mei werden vermoord. GEEN ROOF VAN NEDERLANDSCHE BOTER. NEDERLANDSCHE KO LEN NAAR DUITSCHLAND. (Van onzen V.P.B.-correspondent te Berlijn). Van Duitsche zijde vernamen wij, dat Zaterdag niet minder dan 1500 bommen op Britsche wapenfabrieken geworpen zijn. Men kan dan ook vaststellen, dat de groot- scheepsche luchtgevechten van de laatste weken weer worden voortgezet. De opti misten in Engeland, die meenden dat hun een adempauze geschonken werd, hebben thans ervaren, zoo zegt men hier, dat daar geen sprake van is. liet officieele orgaan van de Wilhelmstrasse waarschuwt trou wens tegen misverstanden van dezen aard en verklaart categorisch, „dat Engelands vonnis, dat Engpland zelf over zich heeft afgeroepen, zich onverbiddellijk zal vol trekken". Met bewondering wordt bier gewag ge maakt van het opmerkelijke feit, dat Duit sche zeestrijdkrachten zelfs in de Australi- Normen en volgorde van ontslag. Tusschen den directeur-generaal van den Arbeid en het hoofd van de afdeeling so ciale zaken van het commissariaat voor economische zaken en financiën, president R. Jakob, is, volgens het Vad., een regeling getroffen betreffende het ontslag van ar beidskrachten. I)e districtshoofden der Arbeidsinspectie hebben een algemeene machtiging tot ver- leenen van ontslagvergunningen in de vol gende gevallen: 1. indien het bedrijf niet meer dan 5 werknemers in dienst heeft (het bouwbe drijf vormt hierop een uitzondering); 2. indien het bedrijf tengevolge van krijgs verrichtingen verwoest is of door geheele of gedeeltelijke inbeslagneming niet in staat is verder te werken; 3. indien het betreft arbeiders van 65 jaar of ouder en onbekwame of ongeschikte ar beiders; tewerkgeslelden ten behoeve van de Duitsche weermacht en arbeiders, die na oen ongeval ter herverkrijging hunner vakbekwaamheid tijdelijk worden tewerk gesteld; 4. voor bepaalde regionale bedrijven; 5.. indien het betreft arbeiders, op wie de algemeene vergunning voor tijdelijke per soneel dd. 11 Juni 1940 van toepassing is en de in deze vergunning gestelde termijn met niet meer dan een week wordt over schreden. In overige gevallen, waarin niet recht streeks door den directeur-generaal van Algemeene verontwaardiging is in den Amerikaanschen Senaat tijdens de debat ten over den dienstplicht gewekt door ont hullingen van den democratischen senator Wheeler over een gesprek met den in de Ver. Staten wonenden Engelschman Sir Gcorge Paish. die van 1914—1916 econo misch adviseur van het Britsche ministerie van financiën was en in een officieele func tie naar de Ver. Staten gekomen is. Wheeler deelde mede, dat Patsh hem onlangs verklaard heeft, dat hij de Ver. Staten bij den oorloq zou betrekken, zooals hij dit ook in den wereldoorlog heeft gedaan. Terstond de domheid van deze uiting in ziende. heeft Paish toen een verbetering ge geven en gezegd uit de Ver. Staten alles te zullen halen, uitgezonderd de actieve deel neming aan den. ooi-log. Het Amerikaansche volk had hem nog nooit een verzoek geweigerd. Hij zou dwars door de Ver. Staten reizen en een reeks lezingen houden, „totdat de golven der op winding zoo hoog slóegen, dat de openbare meening de beslissing zou afdwingen, of het congres zou willen of niet". Na deze uitingen van Paish te hebben weergegeven, verklaarde Wheeler niet te weten, of Paish een officieele vertegenwoor diger van de Britsche regeering is. Whee ler had Paish geantwoord nooit te zullen stemmen voor deelneming der Vei-.. Staten aan den oorlog. In heftige debatten, welke hierop volgden, eischte de democratische senator Glass de uitzetting van den Engelschman. van wiens optreden de Amerikaansche regcering dien de te worden verwittigd De democratische senator Molt zeide, dat dc Ver. Staten vol zitten met Britsche agenten die zich tegen de wettelijke voorschriften niet, hij het de partement van buitenlandsche zaken mel den. Wheeler uitte den vrees, dat Paish dc aan gehaalde woorden zou ontkennen. Eenheidsmeel in loeqos'avië Eenheidsmeel in Joegoslavië. De Jocgo-Slavische minister van handel heeft een verordening uitgevaardigd, welke over 14 dagen in werking treedt en waarbij in Joegoslavië het eenheidsmeel wordt inge voerd. Dc regeering wordt gemachtigd aüe niet voor eigen gebruik benoodigtle hoe veelheden tarwe in beslag te nemen. De secretaris-generaal van het ministerie van handel verklaarde aan journalisten, dat van een uitvoer van tarwe en mais dit jaar geen sprake is. dat integendeel hon derdduizend ton tarwe naar Joegoslavië moet worden ingevoerd. Voorts zal cle tar- weprijs, die krachtens een rogccringsveror- dening van ecnige dagen geleden voorloo pig op 250 dinar per dubbele centenaar was vastgesteld, od de basis van 300 dinar ge stabiliseerd werden. sche watei-en opereeren, blijkens het tot zinken brengen van een Britsch schip al daar. Dat dit schip een koelschip was y>e- ciaal voor botertransporten ingericht, be schouwt men als kenmerkend voor liet ef fect van de blokkade. Sinds Nederland en Denemarken in Duitsche handen zijn, is Engeland voor zijn boteraanvocr vrijwel uit sluitend op Nieuw-Zeeland aangewezen en tot dusver meenden de Engelschen, dat zij al thans voor deze transporten weinig van de Duitschers te duchten hadden. Duitschland betaalt eerlijk alle Nederlandsche boter. Wat de botervooraad van het Duit sche rijk betreft, neemt men hier scherp stelling tegen een bewering, die cle Londensche radio eenigc dagen geleden verspreid heeft, volgens welke Duitschland na de be zetting van Nederland acht milli- oen kg. boter in beslag genomen en naar Duitschland gevoerd zou hebben. Dit zou negentig pet. van den geheelen Nederlandschen voor raad zijn. Van - zeer bevoegde zjjde wordt ons hieromtrent bet. volgende mede gedeeld: Nederlandsche onderhan delaars hebben ongeveer zeven maanden onderhandeld om Groot- Brittannic tot een voldoende en ge lijkmatige afname van melkproduc ten en eieren te bewegen. In het voorjaar van 1940 beschikte Neder- den Arbeid vergunning wordt verleend, zijn de districtshoofden daartoe bevoegd na be komen bijzondere machtiging van den di recteur-generaal. Voor personeel, dat ten behoeve van tij delijke werkzaamheden in dienst wordt ge- namen, kan reeds direct bij het in dienst nemen vergunning tot ontslag worden ver leend, indien de werktijd tot 36 uur of 40 uur wordt verkort Loonconflicten zijn geen reden tot ver- leenen van vergunning tot ontslag, terwijl bij ontslag wegens onbekwaamheid de voorwaarde wordt gesteld, dat inplaats van de ontslagene een gelijk aantal nieuwe werknemers voor ongeveer hetzelfde loon wordt in dienst genomen. Werknemers, die inplaats van gemobili- seerden in dienst werden genomen, mogen in het algemeen niet worden ontslagen, wanneer de gedemobiliseerde terugkomt. Gedemobiliseerden hebben gelegenheid om bij den Opbouwdienst te komen of in Duitschland werk te krijgen. Uitzonderingen zijn toegestaan, wanneer de eigenaar van het bedrijf of diens zoon uit militaire dienst terugkeert, als zij ook voor hun oproeping de desbetreffende werk zaamheden verricht hebben. De volgorde voor ontslag is behoudens uitzonderingen 1. arbeiders van 65 jaar en ouder; 2. vrouwelijke werknemers, die geen kostwinster zijn; 4. ongehuwde man nelijke werknemers, die geen kostwinners zijn; 5. vrouwelijke werknemers, die kost- winster zijn; 6. ongehuwde mannelijke werk nemers, die kostwinner zijn en 7 gehuwde mannen. Werknemers, die zonder vergunning zijn- ontslagen, ontvangen geen steun omdat de ondernemer verplicht is, loon of salaris door te betalen, zoolang geen vergunning tot ontslag is verleend. Mandsjoekwo en Duitschland In een persgesprek heeft de nieuwe lei der van clen staatsraad van Mandsjoekwo, Rokoeso Takebe, het volgende'verklaard: Ik zal probeeren de politiek van Mandsjoe kwo aan te passen bij den nieuwe wereld toestand. Duitschland streeft naar een nieu we ordening in Europa. Japan werkt voor zulk een nieuwe ordening in het Verre Oos ten. Daardoor moet een nieuwe ordening in de geheele wereld tot stand komen. Mans- sjockvvo's ro! is hierbij van groote beteeke nis, daar het als hoeksteen cler verdediging en als belangrijke bron van grondstoffen dient. Daarom zal ik streven naar de ont wikkeling van de natuurlijke hulpbronnen des lands. Terwijl de vroegere politiek in Mandsjocrije er op gericht was zooveel mo gelijk industrieën op te richten, zal thans de kracht van het geheele volk geconcen- treerd worden op cle essentieele stapelpro ducten als steenkool, ijzer cn soyaboonen. lipt boonenmonopolie zal bijzonder verbe terd worden. Op grond van den goeden boo- nenoogst. van dit jaar zal cle uitvoer naar Duitschland de Duitsche verwachtingen overtreffen. Wat de toekomst der betrek kingen tusschen Duitschland en Mandsjoe kwo beti-eft, streef ik naar een nauwere economische en cultureele samenwerking. Mandsjoekwo heeft vele Duitsche machines noodig en. wil veel soyaboonen levei-en. Volgens Domei bestaat er op het oogen- blik in Japan en streven, de verschillende christelijke secten samen te smelten tot één enkele „Nieuwe Japansche christelijke kerk", die vrij van allen buitenlandschen invloed moet zijn. Reeds zijn er teekencn, die er op wijzen, dat de verschillende secten zich ten gunste van de nieuwe structuur zelf zullen ontbinden. Maandag is dc eerste bijeenkomst gehou den van een comité voor de nieuwe religieu ze beweging, waaraan werd deelgenomen door vertegenwoordigers van 40 verschil lende christelijke kerkgenootschappen. Op de agenda stond in dc eerste plaats aaneen sluiting van alle sect.cn, clic van Amerikaan sche cn Euroneesclie zijde gesteund worden, ten tweede uitl reuring van de propaganda voor een werkelijk Japansch christendom onder Chineezen en Mandsioes en ten derde vermindering van het aantal buitenlandsche zendelingen. De vergadering werd verdaagd zonder dat een besluit was genomen. FRANSCHE ROODE KRUISSCHEPEN NAAR ENGELAND. Tc Gibraltar zijn volgens Reuter, twee Fransche roodc-kruisschepen, de „Canada" (9.648 ton) en „Spliinx" (11.370 ton) aangeko men. die op weg naar het Verecnigde Ko ninkrijk zijn. Zij zullen gewonde Fransche soldaten afhalen en naar Frankrijk terug brengen. land over groote voorraden, die voor Engeland bestemd waren cn in vredestijd ook naar Engeland ee- gaan zouden zijn. De afname van sroote hoeveelheden boter door Dutschland beteekondé dus een ont lasting van de Nederlandsche bo termarkt. Duitschland heeft al deze boter tegen den overeengekomen nriis betaald en niet één kilo in ',nslag genomen. Onze kolen gaan weer naar Duitschland. In het Nederlandsch-Duitsche handelsver keer wordt tot heider voordeel rekening ge houden met het feit. dat de verbinding van Nederland en de. landen overzee ver broken is. De Nederlandsche kolcnleverin- gen aan Duitschland. die in de eerste oor logsmaanden aanzienlijk teruggéloopen wa ren, zijn zeer uitgebreid, nadat Duitschland de voorziening heeft overgenomen van de Scandinavische landen, die vroeger hun ko len voor een groot deel uit Nederland be trokken. De Duitsrh-Nedcrlandsche kolenruil is nooit een kwestie van hoeveelheid, doch een kwestie van koersverschil geweest. Daarom kan, zoo beweert men te Berlijn, ook op'het gebied der kolen!even'ng van een ..uitheenen" van Nederland door Dutschland geen sprake zijn. Ten slofte wü=h rnen er nn. dat' Neder- t.mdsche handelskringen zelf erkennen, da' Duitschland hij aankoop en levering goed van betalen is gebleken. Italiaansch weermachtbericht Ergens in Italië, 27 Aug. (Stefani), Het 81e logerbericht luidt als volgt: In Xoord-Afrika heeft onze luchtmacht ge mechaniseerde strijdki-nchten te Bir Sce- ferzn en barakken te Sidi Barrani gebom bardeerd. Een door oorlogsschepen begeleid vijandelijk convooi in het oostelijk deel van de Middellandsche Zee is verscheidene ma len door onze vliegtuigformaties gebombar deerd. In Oöst-Afrika is een luchtaanval op Asma dank zij het snelle optreden van on ze verdediging mislukt: de vijandelijke vlie gers lieten hun bommen in het veld vallen, zonder dat schade aangericht werd. Onze jagers hebben een vliegtuig neergehaald. De vijand, die wederom uit Zwitserland kwam, heeft boven verschillende Noord- Italiaansche provincies gevlogen. Dank zij den krachtigen afweer in do lucht en van het luchtdoelgeschut kon hij slechts enkele bommen op Turijn werpen, waar eon ge bouw van de Fiatfabrieken en het sanato rium van St. Louis zijn getroffen, alsmede in de provincie Pavia, waar twee midden in het veld staande boerderijen zijn beschadigd, een boer gedood cn een andere zwaar ge wond is. Een door het vuur van de 27ste luchtdoelbatterij Van Milaan getroffen vijan delijk vliegtuig stortte brandend neer nabij Valera (gemeente Ai'csse). De vijf leden der beinannig zijn om het leven gekomen. Zeer waarschijnlijk, aldus meldt Reuter uit Londen, zal de luchtslag boven Engeland steeds grootere afmetingen aannemen. De luchtvaai'tcorrespondent van Reuter ver neemt in bevoegde kringen te Londen, dat Goering alles in het werk stelt om zijn vlie- gers voor nachtvluchten op te leiden'. Oyer- eenkomstig de verbetering in dc organisa tie zullen de aanvallen op Engeland in he vigheid toenemen. Men moet er op voorbe reid zijn.( dat het aantal en het geweld der - nachtelijke aanvallen zal stijgen. Het eer ste doel is ongetwijfeld de Royal Air Force te vernietigen. Tot dusver heben de aanval len zich hoofdzakelijkgericht op vliegvel den. vliegtuigfabrieken cn bewapeningsin dustrieën. Wilde geruchten over het aan tal slachtoffers van de luchtaan vallen op Croydon. De autoriteiten van Croydon, het vliegveld bij Londen, zouden thans de volledige lijst van slachtoffers van den luchtaanval op Croydon samengesteld en den wensch tot uiting gebracht hebben dat deze lijst althans» aan het raadhuis van Croydon mag worden aangeplakt. Sir John Anderson heeft dit echter verboden, zoodat thans de wildste i geruchten over het aantal vermoedelijke J slachtoffers van dezen luchtaanval op Croy-I don de ronde doen. Men spreekt van 50 tot 500 dooden. De bevolking van Londen baast zich sind6 Zondagavond om bij de Duitsche luchtaan vallen met een snelheid die op een paniek gelijkt cle schuilplaatsen binnen te gaan. Er is geen autobus meer, die tijdens een luchtalarm doorrijdt. De particuliere auto's stoppen terstond en de reizigers van de on- dergrondsche ti-einen krijgen gelegenheid zich bij aankomst in het volgende station in veiligheid te brengen. De branden in dc City hebben aan de be volking van de Engelsche hoofdstad den ernst van den toestand voor oogen gesteld, Ie meer daar deze branden een bijna huive- ringwekkenden indruk achterlaten. Elkeen, die in Londen op de derde verdieping van een woning was, zoo schrijft Dagens Nyhe- ter, kon Zondagmorgen den brand in de City zien. Huizenhoog stegen de vlammen ten hemel en als spookverschijningen tee kenden de kerktorens der stad zich tegen het firmament af. Afgezien van de City werd, naar het blad nog meedeelt, ook een stadsdeel in de buurt van cle St. Pauls Kathedraal getroffen. Een vleugel stond terstond in brand en bij de uitbreiding van het vuur werd ook een ge heele rij huizen vernietigd. Nergens vindt men concrete gegevens over den omvang van dc aangerichte schade. Naar Maandagmorgen bleek, is cle censuur van het ministerie van voorlichting nog nooit zoo scherp geweest als dc laatste drie dagen. Uit de berichten der Zweedsche bla den valt clan ook geen steekhoudende ka rakteriseering der volksstemming in Lon den op te maken en alleen uit een artikel van de Times blijkt, dat de Londensche bevolking goed op weg is, het hoofd kwijt te raken. De „Times" Verklaart, dat de bewoners van Londen repressailles verlangen en eischen, dat Berlijn voor cle te Londen aan gerichte schade zal betalen. Ter geruststel ling antwoordt het blad daarop, dat mili taire doelen in Duitschland al lang eiken nacht door het Engelsche luchtwapen wor den aangevallen en dat men deze aanvallen zoo noodig zou kunnen verscherpen. Derge lijke operaties dienen echter ook in de toe komst te berusten op voorzichtige en nauw* De verliezen van Frankrijk aan vliegtuigen Berlijn, 27 Aug. (A.N.P.). In verschei dene buitenlandsche bladen is den laatsten tijd een communiqué van het Fransche mi nisterie van luchtvaart verschenen, waarin medegedeeld werd, dat in het tijdvak van 10 Mei tot 10 Juni de Fransche vliegers en luchtdoelbatterijen 982 Duitsche vliegtuigen neergehaald hebben, terwijl Frankrijk er slechts 306 zou hebben verloren. Deze volko men uit de lucht gegx-cpen getallen zijn door de opgaven van het Duitsche opperbevel reeds volkomen weerlegd. De treffendste weerlegging is echter het feit,, dat de Fran sche luchtmacht in de gevechtshandelingen die tot den wapenstilstand hebben geleid, volkomen vernietigd is. Duitschland heeft de Fransche regeei'ing verzocht, dergelijke onjuiste berichten voortaan achterwege te laten. keurige plannen, niet op de eischen van het publiek.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6