Versterking der blokkade Distributie Koffie en thee Suiker Zeep Brood Rozen naar Duitschland Pr ijsopd rij ving Motorrijder gedood Vechtpartij met Engelsche matrozen Doodelijk ongeval Groote activiteit in de lucht De Italiaansche aanvallen op Malta Aanvallen op Liverpooj en Birkenhead Verwijten aan de Vereen. Staten Vergelijking tusschen Duitsche en Britsche luchtmacht 3' Officieele valuta-koersen Gedurende het tijdvak van Zaterdag 31 Augustus tot en met Vrijdag 27 September, geeft de met „73" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van een half pond koffie of een half ons thee. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 31 'Augustus, tot en met Vrijdag 27 September geeft de met „72" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van een kilogram suiker. Zooals reeds eerder werd gepubliceerd, wordt vandaag een aanvang gemaakt met de distributie van zeep. Gedurende het tijdvak van 31 Augustus tot en met 24 September a.s. geeft de met ,.115" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstel ling) óf 120 gram huishoudzeep, óf 200 gram zachte zeep óf 250 gram zeeppoeder óf -A- voor zoover voorradig 125 gram zeep vlokken óf 250 gram zelfwerkende wasch- middelen óf 200 gram vloeibare zeep. Voor zoover de verpakking dit toelaat, kan de verbruiker desgewenscht gedeelten van bovenstaande hoeveelheden in combi natie op één bon koopen. Men zal dus b.v. op één bon 60 gram huishoudzeep plus 100 gram zachte zeep kunnen verkrijgen. Wasscherijen zullen voor de behandeling van de gezinswasch gedurende bovenge noemd tijdvak de met „115" genummerde -bon van het algemeen distributiebonboekje van hun clientèle in ontvangst kunnen ne men voor het koopen van waschpoeder, en wel één bon per acht kilogram droog wasch- goed. De wasscherij zal per bon 600 gram waschpoeder kunnen betrekken. De aan dacht wordt er op gevestigd, dat waschpoe der slechts verkocht wordt aan wassche rijen. Het product is niet in den detailhan del verkrijgbaar. De als extra-rantsoen door de distributie diensten uit te reiken bonnen voor „een rantsoen toiletzeep" geven gedurende het tijdvak van 31 Augustus 1940 tot en met 24 Januari 1941 elk recht op het koopen van een stuk toiletzeep (oude samenstel ling) van gemiddeld gewicht. Voorts zal gedurende het tijdvak van 31 Augustus tot en met 31 December a.s. de met „116" genummerde bon, welke tegelijk met de textielkaart is uitgereikt aan man nelijke personen boven 15 jaar, recht ge ven op het koopen van 50 gram scheerzeep of voor zoover voorradig een tube scheercreme dan wel een pot scheerzeep. LANDBOUWER ONDER PAARD EN WAGEN GEKOMEN EN GEDOOD Terwijl de landbouwer J. H. L. te Veene brugge, gemeente Ambt Hardenberg giste ren met paard en wagen op het land bezig was, viel hij, doordat het paard plotseling aantrok, van de wagen en verwondde zich zoodanig aan zijn ruggegaat, dat hij in het ziekenhuis moet worden opgenomen. Hij is aan de gevolgen van het ongeluk over leden. BROOD. Gedurende het tijdvak van Maandag 2 tot en^ met Zondag 8 September geven de met „4" genummerde bonnen van het broodbon- nenboekje tezamen recht op het koopen van ,2500 gram roggebrood of 2000 gram ander brqod. Elk der bonnen geeft derhalve recht op het koopen van 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood. De bonnen, welke 8 September nog niet ge bruikt zijn, blijven voorts nog tot en met 12 September geldig. Naaldwijk. Op het oogenblik gaan be duidende kwanta rozen uit het Westland en Aalsmeer naar Duitschland. Dit seizoen wordt aan bloemen vier maal zooveel naar Duitschland uitgevoerd, als over dezelfde periode van het jaar 1939. De binnenlandsche markt wordt hierdoor aanmerkelijk verlicht, wat in de prijzen dui delijk tot uitdrukking komt. Verwacht wordt, dat wanneer in October a.s. het Westland met zijn mililoenen chry santhen komt, hiervan ook een groot kwan tum naar Duitschland zal kunnen gaan, daar deze enorme aanvoer van chrysanthen de komende maanden niet door het binnen land alleen verwerkt zal kunnen yvordon. grootste wanorde. Het hevige Engelsche af weergeschut had geen succes. De Engelsche Gloster toestellen durfden niet op te stijgen, aangezien de Italiaansche jagers onophoude lijk rondkruisten om de Italiaansche bom menwerpers te beschermen. Men kon waar nemen, dat het bombardement enorme scha de heeft aangericht. Ontslag van Joden in Roemenië Op grond van de jodenwetten heeft de Boekarester advocatenkamer 784 Joodsche advocaten uitgesloten. Zij mogen het beroep van advocaat niet meer uitoefenen. Er be- hooren in totaal nog 512 Joodsche advocaten t.ot de kamer. Hun positie wordt op het oogenblik nog bestudeerd. Voorts is ook een groot aantal Joodsche leeraren van de scholen verwijderd. De mi nister van onderwijs heeft bepaald, dat voortaan op de middelbare en hoogescholen het aandeel der Joden in elke klasse de zes procent niet te boven mag gaan. Voor de verschillende faculteiten der Hoogescholen zullen in verband met deze vaststelling van dit percentage elk jaar speciale toelatings- cijfers voor Joden worden vastgesteld. De politie -heeft een onderzoek ingesteld in een sigarenwinkel te Haarlem, welke gedre ven wordt door twee compagnons. Behalve sigaren, vond de politie ook een vat met 200 liter slaolie, doozen met toiletzeep, emmers met zachte zeep, een groote hoeveelheeid cacao en 100 kg. suiker. De winkeliers ver kochten deze artikelen tegen te hoogen prijs. Zoo moesten de klanten voor een pond sui ker 45 cent betalen. De politie heeft de sla olie, de cacao en de zeep meegenomen en ter beschikking gesteld van den distributiedienst Een gedeelte van den voorraad toiletzeep en suiker werd in beslag genomen, daar deze artikelen waarschijnlijk afkomstig zijn van een te Heemstede gepieegden diefstal. Tegen de beide winkeliers is proces-ver baal opgemaakt- Water inplaats van slaolie. Verder is een inwoner van Haarlem de dupe geworden van twee mannen, die hem voor f50.een bus met vijf-en-twintig liter slaolie hadden verkocht, welke bij nader on derzoek water met een dun laagje slaolie bleek te bevatten. De bedrogen kooper deed aangifte bij de politie, die de beide mannen weldra had opgespoord. Het waren de 35- jarige L. en de 49-jarige R. uit Haarlem. Bei den zijn in bewaring gesteld. ONDER VALLEND HOUT GERAAKT EN GEDOOD. Gistermiddag is de 20-jarige onge huwde W. Ritzema uit Bedurn (Gro ningen) bij de N.V. Meubelfabriek „Nederland" op het terrein onder een vallende stapel hout terecht ge komen. De man werd met zware verwondingen in het Diaconessen- huis opgenomen, waar hij korten na aankomst is overleden. Vermoedelijk in een gevaarlijke bocht geslipt en tegen den grond geslagen. Gisteravond om kwart over acht is de 30- jarige ongehuwde D. Visser te Ilpendam, met zijn motor gevallen en gedood. Het. slachtoffer reed op den weg langs het Noordhollandsch Kanaal en kwam uit de richting Purmerend. Vermoedelijk is hij in de gevaarlijke bocht, welke zich in den weg even voorbij Ilpendam bevindt, geslipt of heeft hij deze met te groote vaart genomen. Hij sloeg tegen den grond en bleef bewuste loos liggen. Een langs komende automobi- lict waarschuwde dokter Donker, die een zware hersenschudding constateerde, waar aan het slachtoffer tien minuten later over leed. Het stoffelijk overschot is onder poli tietoezicht naar Ilpendam gebracht. Beplanting van oorlogsgraven met bloembol en Naaldwijk. Het comité ter versiering van oorlojfsgravcn in Nederland (bescherm- hccren Generaal Fr. Christiansen, Duitsch militair bevelhebber van Nederland en ir. Roebroek, directeur-generaal van den land bouw) ontmoet bij zijn piëteitvol werk over al in den lande groote medewerking en warme belangstelling. Thans heeft genoemd comité van de alge- mecne vereeniging voor bloembollencultuur te Haarlem de aanbieding ontvangen, de graven der gesneuvelde Nederlandsche en Duitsche militairen met bloembollen te be planten. Deze blijvende, voor den winter geschikte versiering der oorlogsgraven zal bestaan uit hyacinten, crocussen tulpen en narcissen. Het comité ter versiering van oo-logsgra- ven in Nederland heeft dit sympathieke aan bod in dank aanvaard. De algemeen secretaris-penningmeester der vereeniging voor bloembollencultuur zal bij deze beplanting het comité met ad vies terzijde staan, WIJZIGING IN HET BESTUUR VAN DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPEDS Amsterdam, 30 Aug. Het bestuur der Nederlandsche Dagblad Pers deelt ons mede: In het besef, dat de ontwikkeling der ge beurtenissen dit onvermijdelijk maakte het belang der vereeniging de N.D.P., haar leden, heeft de heer J. W. Henny, di recteur van het Leidsche Dagblad, het voor zitterschap onzer vereeniging neergelegd. Het bestuur, dat dit besluit van zijn voor zitter zeer betreurde, doch in de gegeven omstandigheden meende, het te moeten aan vaarden, heeft, daarna uit zijn midden tot zijn opvolger benoemd den heer mr. J. Kars, directeur van het Rotterclamsch Nieuwsblad. Tijdens een pro-fascistische bijeenkomst te Buenos Aires, zijn Britsche matrozen van den kruiser „1-Iawkins", die in autobussen de plaats van de betooging passeerden, het voorwerp van een vijandelijke manifestatie geworden. De betoogers probeerden de auto te omsingelen, hetgeen de politie echter ver hinderde. Toch de matrozen hun weg ver volgden, ontstond ècn handgemeen met pro- democratische toeschouwers. Talrijke politie agenten moesten optreden. JONGEN ONDER ZAND BEDOLVEN. Vrijdagmiddag om ongeveer zes uur is de vijftienjarige P. C., te Gèleen, in een zandgroeve onder neerstortend zand bedolven. Eerst na drie kwartier slaagde men er in den jongen te bevrijden. Hoewel dr. Dols geruimen tijd kunstmatige ademhaling toepaste, mocht dit niet baten. De levensgeesten van den knaap waren reeds geweken. Op den rijksweg Tilburg-Breda. Gisteravond om half negen is op den rijksweg tusschen Tilburg en Breda een doo delijk ongeluk gebeurd, waarvana een zwer ver uit Amsterdam het slachtoffer is gewór den. De man reed mee in de auto van den heer Dijkstra uit Breda. De wagen kreeg panne en moest door een vrachtauto naar huis worden gesleept. Tijdens dezen tocht sprong een band van de vrachtauto, waardoor deze begon te slingeren. De sleepketting brak met het gevolg, dat de personenauto tegen een boom reed. Hierdoor werd de zwerver op slag gedood. De stoffelijke resten werden overgebracht naar het St. Ignatius zieken huis te Breda. De naam van den zwerver is onbekend. De heer Dijkstra liep slechts enkele schaafwonden op. Italiaansch weermachthericht ln het weemiachtsbericht no. 84 deelt het Italiaansche hoofdkwartier het volgende mede. Onze luchtmacht heeft de vlootbasis van Mikabab op het eiland Malta aan een doel treffend bombardement onderworpen. De vijandelijke jagers, die zich in de luclit be vonden, wilden geen gevecht met onze bege leidende jachtvliegtuigen aangaan en tracht ten aan een ontmoeting te ontkomen. Niette min slaagden onze jagers er in drie vijande lijke toestellen met machinegeweren te be schieten en te beschadigen. In Noord-Afrika werden militaire opslag plaatsen en legerkampen, alsmede het sta tion van Marsa-Matrouh herhaaldelijk en hevig door elkaar opvolgende afdeelingen van onze luchtmacht gebombardeerd. Ver scheidene honderden bommen werden nauwkeurig gemikt, op de doelen geworpen. In Oost-Afrika bombardeerden de Italiaan sche vliegtuigen troepenconcentraties en autocolonnes te Arbo en Bhaiet nabij Ga- rissa in Kenya. Bovendien werd het vlieg veld van Buna gebombardeerd, waar op den beganen grond een vliegtuig vernield werd en twee andere toestellen beschadigd werden De vliegtuigen die aan bovengemeld ontre den deelnamen, keerden allen op hun bases terug. De bemanningen waren ongedeerd, hoewel de toestellen gedeeltelijk getroffen waren. Een van onze afdeelingen Dmbats deed met succes een uitval naar Buna. waarbij een Engelsche auto vernield werd en den vijand zware verliezen werden be rokkend. De bijzondere correspondent van Stefani zendt nieuwe bijzonderheden over het bom bardement op het vliegveld van Micabba (ei land Malta) door formaties Italiaansche bombardementsvliegtuigen, welke van jacht vliegtuigen'vergezeld waren. De Engelschen bonden geen strijd aan en gingen haastig op de vlucht, zoodat de Italiaansche toestellen hun opdracht konden uitvoeren zonder door de Engelsche jagers te worden lastig geval len. Daarentegen was het Engelsche afweer geschut hevig in werking, hétgeen voor de Italiaansche bommenwerpers echter geen be zwaar opleverde zich volledig "varifrüii op dracht to kwijtem De inrichtingen op het vliegveld werden door tonnen öntjilófbare stoffen getroffen, waardoor alle beoogde doe len vernietigd werden. Alle Italiaansche vliegtuigen keerden op hun punt van uit gang terug. Op 7.000 rneter hoogte ontstond tenslotte nog een fi;effen tusschen Italiaan sche en Engelsche jagers, waarbij een vijan delijk toestel werd neergeschoten. Italiaansche aanval op Marsa- Matrouh. De bijzondere correspondent van Stefani verschaft bijzonderheden over het recente bombardement van de Engelsche basis Mar- sa-Ma.throu door de Italiaansche luchtmacht. Deze aanval was de belangrijkste der aanval len welke reeds ondernomen zijn op deze zoo belangrijke basis, halfweg tusschen Alexan- drië en de grens van Cyrenaica. De aanval geschiedde midden op den dag teneinde de doelen gemakkelijker te treffen. Natuurlijk werd hierdoor een Engelsche te genaanval vergemakkelijkt, maar de Itali aansche vliegers wilden die gevaren trotsee- ren. Het bombardement duurde vier uur, in welke periode de Italiaansche vliegers meer dan 500 bommen uitwierpen, die de voornaamste vijandelijke installaties raak ten. Op verscheidene plaatsen braken bran den uit. In de basis heerschte weldra de Lijk van Engelsche militaire aviatrice gevondea Aan de westkust van 'Sleeswijk-IIolstein is het reeds in ontbinding verkeerende lijk van een vrouw aangespoeld. De kleederresten waren van een typische militaire stot. Op het lijk werd een horloge gevonden, waarop een vliegtuig gegraveerd stond. Uit de. gege vens blijkt, dat hier sprake is van het lijk van een Engelsche militaire aviatrice. Het officieele resultaat van de sectie en het hor loge zijn door de Duitsche regeering aan het Internationale Roódo Kruis afgedragen. B e r 1 ij n, 30 Augustus (D.N.B.) De aanvallen van het Duitsche luchtwapen hebben zich, naar het D.N.B. verneemt, in den nacht van Donderdag op Vrijdag hoofd zakelijk tegen de havenwerken van Liver- pool en Birkenhead gericht. Nachtelijke vluchten van Engelsche vlie gers strekten zich uit tot vooraan in West- Duitschland en het Roergebied. Zij bombar deerden weer uitsluitend woonwijken. Aan militaire doelen werd geen schade aange richt. Dc toestand in Britsch Indië De Britsch Indische congrespartij is, naar uit Bonvbay gemeld wordt, ondanks het En gelsche verbod begonnen met de opleiding van een nationalistische pre-militaire organi salie. Te Cawnpore is het eerste recruten- kamp geopend. Daar de oprichting dezer organisatie als anti-Britsche demonstratie gedacht is en ook van Britsche zijde als zoo danig opgenomen wordt, rekent men in congreskringen er op, dat de Britsche auto riteiten binnenkort met geweld zullen trach ten, de nieuwe organisatie te ontbinden. Engeland en Frankrijk tot den oorlog verleid. In een polemiek met de „New York Ti mes", uit Senator Nye het ernstige verwijt, dat het verleden jaar September in Europa niet tot het uitbreken van den oorlog zou zijn gekomen, als niet de Vereenigde Sta ten hiertoe het sein hadden gegeven. De geschiedenis zal leeren, dat de regeering der Vereenigde Staten Engeland en Frank rijk reden heeft gegeven, aan te nemen, dat de Vereenigde Staten hen zouden bij staan, ingeval aan Duitschland den oorlog werd verklaard. De vijand bombardeerde driemaal Moga- discio, waar twee personen gedood werden en zes gewond, en waar geen schade van beteekenis werd aangericht. Duifsch weermacbtbericht Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede Gisteren heeft de activiteit der luchtmacht zich beperkt tot gewapende verkenning, in het verloop waarvan boven Z.O. Engeland verscheidene luchtgevechten ontstonden. In den nacht van 29 op 30 Augustus bobben formaties gevechtsvliegers aanvallen onder nomen op verscheidene vliegvelden in de graafschappen Lincoln en Suffolk, op indu strie-bedrijven in Felixtown, vliegtuigfa brieken te Weybridge, en Langley-South, mede de havenwerken van Dundee, Leith. Hartlepool en Liverpool. Omvangrijke bran den in de verschillende aanvalsobjecten, in het bijzonder in de haven van Liverpool. lieten zien dat de aanvallen succes hadden gehad. Britsche havens werdeij verder door mijnen afgesloten. Ook in den afgcloopen nacht hebben Brit sche vliegtuigen in West-Duitschland bom men geworpen op niet-militaire doelen. In het Roergebied werden op verscheidene plaatsen woonwijken getroffen. Het gelukte den veiligheids- en hulpdienst echter, de ontstane branden snel te blus- schen. Overigens is de aangerichte schade gering. Bij hun nachtelijke vluchten boven het Roergebied werden twee vijandelijke vlieg tuigen door het afweergeschut en in de lucht gevechten overdag 19 vijandelijke vliegtui gen neergehaald en 6 versperringsballons vernield. Zeven eigen vliegtuigen keerden niet terug. Een duikboot heeft des nachts drie vijandelijke koopvaardijschepen van in totaal 21.000 br.t., die in een krachtig be schermd convooi voeren, tot zinken gebracht. Generaal der vliegers Zander wijdt in de Voelkische Beobachter een vergelijkende beschouwing aan de Duitsche en de Brit sche luchtmacht. De deskundige wijst er o.a. op, dat de Duitsche luchtmacht jong is en dat haar opbouw van revolutionairen geest getuigt, terwijl de Royal Air Force te lijden heeft onder ernstige ouderdomsver- schijnselen van haar leiding, die vooral in een star vasthouden aan verouderde be grippen tot uiting komt, Daarbij komt, zoo verklaart generaal Zander, dat de Engelsche weermacht zon der een eenhoofdig opperbevel in den strijd geworpen wordt. Aan civiele dilettanten, wier falen in den wereldoorlog nu niet be paald vertrouwen kan wekken, is de laat ste beslissing. Daarentegen heeft de Duit sche luchtmacht een eenhoofdige leiding, met krachtige hand bijeengehouden door Rijksmaarschalk Goering Leiding en troep hebben niet slechts groote ervaring van den nieuwen en nieuwsten tijd, zij mak- n er ook gebruik van. Waardevolle ervai,: uit den oorlog in Spanje slaan ter l>of* king. Ook van de ondei vinding, die L t Amsferdamscbe effectenbeurs OBLIGATIES: STAATSLEENINGEN. NEDERLAND V.K. LK. 100 1940 I 4 98 13/16 98%* *no 1940 I 4 98% 99 100 1940 II 4 90 7/16 901,4 100 1940 11 (m.b.) 98 13/16 981 500 1940 II 4 90% 90%, 500 1940 II (m.b.) 99% 100 1036 3 89% 89%' 100 1937 3 76% 77 500 1937 76 9/16 78%> 100 (3%) 1938 3 81% 81%' 500 (3%) 1939 3 81% 81%, OOST-INDIë. 100 1937 3 75%' 500 1937 3 76% 100 1937a 3 73% 74%.. 500 1937A 3 74% 7«i; PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3V2 's Grav. '37 I 3% N.-Holl. '38 3 N.-Holl. '38 II (3%) 3 R'dam '37 I, III 3% Z.-Holland 1937 3 79V*. 86% 763/. 80% 76% HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp.b. Veendam 3% 84% 80%;- 761h. 76% 811/8 AANDEELEN. INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. A.K.U. 81%-78% 78-80 Calvé Delft c. v. A. 63 64 Centr. Suiker Mij. 154% 154%' 205 Fokker g. A. 205 Lever Bros en Unilever c.v.A. S6 S6 Ned. Ford 330% 335 Philips G.B.v.A. 159-154 150-152% Philipsp ref. A. 120 118% Heemaf N.V. A. 87% 89 Lever Br. en Un. A. Lev. Br. 6% p.A. S7 85% Ned. Kabelfabr. A. 395 395 Ned. Scheepsb. A. 112 109 Ver. Blikfabr. A. 184 185 Papierfabr. v. Gelder A 130 126% Werksproor v. A. - A. 126 125% PETROLEUM-ONDERNEMINGEN. Dordtsche Petr. g. A. 226% Kon. Petr. 252-245 227-237 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 206-204 200-203 SUIKERONDERNEMINGEN. H.V.A. 376-380 Javasche Cultuur N.I.S.U. Ver. Vorstenl, Cult. 223 214 95 366-374 220% 210 95% TABAKSONDERNEMINGEN. 148-143 139-137 198-195% 191-192 158-159 15-51; Deli Batavia Mij. Deli Mij. c. v. A. Senembah „Koersen van nog niet tot de officieele noteering toegelaten fondsen, waarvan de publicatie bij besluit van dcn'wnd. secreta risgeneraal. wnd. hoofd van het departe ment van financiën is toegestaan". AANDEELEN: Ned. Scheepvaart Unie 130gb-133gl Anaconda Copper C.V.A. 22 l/16gb-223%gl Bethlehem StePl C.V. gevv. a.d: VK Rep. Steel C.V. g. a. Curtiss Wright C.V.A. Shell Union C.V. g. a. 16%gb-1615/16jrl 73/16 9%gb-9%gl VALUTA'S. New York Berlijn Brussel Helsinki Stockholm Zürich BANKPAPIER: New York Brussel Stockholm Zürich 5 3/16-1.88 9/16 75.28—75.43 30.11—30.17 3.81- 3.82 44.81—44.90 42.84—42.92 1.86%1.90% 30.08—30.20 44.76—44.94 42.S0—42.96 bevriende Italië in den Abcssijnschen oor log heeft opgedaan, is gebruik gemaakt. Zoo is Duitschland ten strijde getrokken met aan de praktijk van de oorlog getoetste opvattingen, die door de gebeurtenissen in Polen, in Noorwegen en tijdens den veld tocht in het westen aangevuld en verbeterd zijn. Tenslotte komt Zander tot de conclusie: De Duitsche luchtmacht staat thans op het toppunt van haar prestatievermogen, niet slechts wat de kwantiteit of kwaliteit van haar materiaal en personeel betreft, docli ook op grond van haar in harden arbeid geschoolde leiding, die op uitgebreide oor logservaringen bouwt en zich bij iederen nieuwen toestand aanpast. Daarbij komt, dat de geest van dit wapen door de succes volle veldtochten in Polen, in Noorwegen en in het Westen niet bepaald geleden heeft. Vol trots op het bereikte eri in gezond zelf vertrouwen op hun kunnen werpen leiding en troepen zich op de nieuwe taak, vast overtuigd van de overwinning. DE VERKIEZING VAN HIRAM JOHNSON. De overweldigende zege van den Isolati- onistischen senator Hiram Johson, bij de voorloopige verkiezingen in Califomië is in kringen, die het Witte Huis na staan, met merkbaar onbehagen opgenomen. Johnson gold reeds in den wereldoorlog als een on verschrokken strijder tegen inmenging der Vereenigde Staten en sedert het uitbreken van dezen oorlog is hij een scherpe criticus van de interventionistische politiek van. Roosevelt.

Schager Courant | 1940 | | pagina 2