Wordt Londen geëvacueerd? DUITSCHUNDS onzichtbare_parleinent Stroomen vluchtelingen verlaten de geteisterde stad De bezetting van de zuidelijke Dobroedsja Bom ia dea tuin van Dr. Göbbels Koning Carol naar Portugal Officieele valuta-koersen BET LEVEN GEHEEL GEDESORGANISEERD. Met regelmatigheid van een uur werk komen de Duitsche machi nes terug. De aanvallen op Londen worden met onverminderden kracht voortge zet en volgens het D.N.B. kan men thans aannemen dat het leven te Londen geheel gedesorganiseerd is. Om een masale vlucht der bevol king te voorkomen zou men over wil len gaan tot evacuatie. Levensmidde len beginnen schaarsch en dunr te worden. Met water moet men spaar zaam omgaan. De opgewondenheid der bevolking neemt met het uur toe. De stroom van Londensche vluchtelingen naar de provincie, zoo melden de Amerikaan sche bladen, zwelt voortdurend aan. Sedert Dinsdagmorgen zijn tengevolge hiervan de uit Londen vertrekkende treinen overvol. Eveneens heerscht op de wegen groote druk te van personen, die Londen verlaten willen en al het huisraad, dat zij kunnen vervoeren met zich meesleepen. Hoofdzakelijk zou de evacuatie zich tot vrouwen en kinderen be perken. In verband met de waterbeperking is, naar de New Yorksche bladen uit Londen melden, zelfs het traditioneele theedrinken in de restaurants en café's tot één kop per persoon beperkt. De oorzaak van de waterschaarschte zou vooral een gevolg zijn van de vernieling der waterreservoirs en pompinstallaties bij IJford en Westham. Zoodra de Duitsche gevechtsmachines voor een nieuwe bestorming van de uitgeputte en verminkte stad verschijnen, raken de stra ten bevolkt met menschen, die koffers en bundels met zich medevoeren en die zich haastig voortspoeden om opnieuw, een nacht in de afschuwelijke holen van den Londen- schen ondergrondschen spoorweg door te brengen. 's Avonds om acht uur de Duitsche ma chines komen stipt volgens dienstrooster begint deze uittocht en twaalf uur later durft men zich eerst weer buiten te wagen. Slaperig en doodclijk vermoeid dolen de Londenaars dan door de stralen, gereed om bij bet minste alarm de schuilhoeken weer op te zoeken. Een kwart millioen dakloos. Een kwart millioen menschen is practisch dakloos. In de verlaten wijken heeft de poli tie vele plunderaars doodgeschoten. Vele ban ken sluiten hun loketten en alle geldinstel lingen keeren thans nog slechts zeer be perkte bedragen uit. De voorgenomen eva cuatie stelt de regeering voor enorme moei lijkheden, immers- „Engeland zonder Lon den is een mensch zonder hoofd''. De aartsbisschop van Canterbu- ry kreeg ongelijk. Een uitlating van den aartsbisschop van Canterbry. dat hij hoopt nooit van zijn le ven nog eens twee nachten te moeten door brengen, zooals die tijdens de jongste Duit sche aanvallen, heeft hier groot opzien ge baard. U kunt zich nauwelijks voorstellen, zoo verklaarde de aartsbisschop, wat het be- teekent voortdurend gebombardeerd te_ wor den. niet met tusschenpoozen, doch iedere minuut, terwijl men niet weet wanneer en waar de volgende bom zal vallen. De aartsbisschop, aldus het D.N.B., is juist de man, die de Engelsche bevolking heeft aangespoord te volharden in den strijd, ter wijl hij als zijn meening te kennen gaf, dat het wel niet zoo erg zou worden. Londen's militaire beteekenls. Oud-staatssecretaris von Rheinhaben heeft voor de pers gesproken over Londen als ob ject der Duitsche vergelding. Bij een topo grafische'bestudeering'van Londen ziet men, aldus von Rheinhaben, dat anders dan in Berlijn, waar de industriewijken veel scher per omgrensd zijn, te Londen de fabrieken, welke voor den oorlog van belang zijn, tus- schen de woonwijken liggen. In Berlijn, zoo als ook in Parijs, grenzen de dichtbevolkte westelijke stadsdistricten aan de vrije na tuur, hetgeen bij Londen niet het geval is. Westelijk van het Westend loopen nog talrij ke toegangswegen, waarlangs een geheele reeks fabrieken van strategische beteckenis ligt. Onder de oorlogsindustrie valt echter veel meer dan de zuivere wapenfabrieken. Men kan staande houden, dat een derde deel van de Engelsche oorlogsbehoeften in een of anderen vorm in verband staat met Londen, hetzij op grond van de productie, hetzij op grond van het verkeer. De Duitsche vergel dingsactie is tot dusverre beperkt gebleven tot den benedenloop van de Theems. Stroom afwaarts van de Londen Bridge is de Theems één haven. Tusschen de talrijke „docks" lig gen armere woonwijken, waarin weer vele installaties voor de oorlogsproductie, zooals gasfabrieken, vervlochten liggen. De Engelsche leiders weten dat alles zeer goed. Zij moesten ook weten, wat zij te venvachten hadden, toen zij den oorlog voortzetten en hun lucht aanvallen op het Ruhrgebied en Berlijn verscherpten. De Duitsche vliegers hebben de City als het wa re afgepaald en zich, voor zoover maar eenigszins mogelijk was, gecon centreerd op militaire objecten. In den modernen oorlog behooren echter ook verkeersinstallaties, electrische centra les enz. tot de militaire objecten, vooral de stations, die over het geheele stadsgebied verspreid liggen. Daaruit ontstaan natuurlijk nieuwe gevaren. Von Rheinhaben somde-tenslotte een aan tal der grootste wapenfabrieken te Londen op, zooals in Woolwich, Enficld, Weybridge, Kingston, Feversham en Walton Abboy. In het parlement heeft men er vaak genoeg voor gewaarschuwd, dat fabrieken, die voor den oorlog ^an belang zijn, met de woonwijken vermengd worden op een wijze, zooals te Londen het geval is. Maatregelen der Bulgaarsche re geering. De Bulgaarsche ministerraad heeft Dins dag een reeks maatregelen genomen, welke; de overdracht van de zuidelijke Dobroedsja door de burgerlijke en militaire autoriteiten, alsmede de bescherming van den oogst en de najaarszaden en tenslotte de verzorging der Bulgaarsche emigranten uit de Noordelijke Dobroedsja moeten waarborgen en bevorde ren. Tot gouverneur-generaal van de nieu we provincie is de commandant van het gar nizoen Warna en chef van de derde leger- inspectie luitenant-generaal Georgi Popoff benoemd. De bladen publicecren verklaringen wan den Bulgaarsehen minister van oorlog, gene raal Daskaloff over het plan voor de uitvoe ring van de bezetting en het bestuur der zui delijke Dobroedsja. De eerste Bulgaarsche troepen zullen op 21 September a.s. om 9 uur de zuidelijke Dobroedsja binnentrekken. MAJOOR VAN HET BRITSCHE LUCHT- WAPEN GESTRAFT. Volgens een Engelsch radiobericht, is een majoor van het Britsche luchtwapen door een krijgsraad zwaar gestraft, omdat hij een luchtcommodore handtastelijk had aan gevallen. Verdere bijzonderheden worden niet bekend gemaakt. OOK DE AMERIKAANSCHE LEGATIEGEBOUWEN TE BERLIJN NIET ONTZIEN. Ook Britsche aanvallen op steden aan de Duitsche Noordkust. De Engelsche aanval op Berlijn in den nacht van Dinsdag op Woensdag is voorna melijk gericht geweest on de diplomatenwijk. Op drie meter afstand van de woning van den minister voor propaganda, Dr. Goebbels, gelegen in de Hennann Goeringstraat viel een zeven kilogram zware brandbom. Zij ver oorzaakte in den tuin van den minister een groot gat en beschadigde een groot rozen- park. Een woordvoerder van de Amerikaansche legatie deelde volgens de U.P. mede dat be halve de drie brandbommen, die in de buurt van de legatie zijn ingeslagen, in den tuin van het gebouw twee bommen zijn gevallen. Deze hebben groote kraters in den grond ge slagen, maar zijn niet ontploft. Leden van de Duitsche luchtbescherming zijn thans be zig de bommen te onderzoeken. Een bomsplinter of een granaatscherf van het luchtdoelgeschut is door het raam van de kamer van den eersten gezantschaps secretaris. dat op de Hermann Göring- ©t rasse uitziet, geslagen. Geen 1-500 met*** van de legatie verwijderd is de plaats, waar een hom van 500 kg sven^ naast de „Ost- Westachse" is ingeslagen. Naar wordt ver klaard. heeft een scherf van deze bom den muur van het gezantschapsgebouw getrof- lcn. zonder echter verdere schade aan te richten. Verbittering is groot. Het bombardeeren van den Duitschen Rijksdag, den Brandenburger Tor en an dere symbolen van het Duitsche volk heeft in Berlijn in alle lagen der bevolking een hevige verbittering gewekt. Daar bij het nach teliik neerwerpen van de Engelsche dyna miet- en brandbommen tevens ook turnloka- len, het katholieke Bedwigs-ziokenhuis, het huis der Duitsche ingenieurs, dus over het geheel genomen niet-militaire doelen, zijn getroffen, blijkt aan iedereen duidelijk de militaire zinloosheid van deze aanvallen der Royal Airforce en lokken zij dezelfde verbit tering tegen Engeland uit als het massaal- necrwerpen van zelfontbrandende brand plaatjes. gericht tegen de Duitsche oogst- voorraden en bosschen en tegen boerenhof steden. Engeland, aldus de Diplo, heeftn iets on beproefd gelaten om den mecdoogenloozen totalen oorlog tegen de geheele Duitsche na tie tot haar vernietiging te voeren. Het heeft derhalve niet het recht en evenmin heh- ben dat diegenen, die het tot dusver met deze oorlogvoering steeds eens waren te protesteeren, als bij het gebruik van de wet tige Duitsche strijdmiddelen tegen de centra der Britsche wapenindustrie ook burgers het leven moeten laten. Want de middelen der Duitsche oorlogvoering, al zij dan ook hard, zijn in ieder geval fatsoenlijker en rïd- derlijker dan de laffe worgende greep der Engelschen, die in de hoop niet dadelijk daarbij betrapt te. worden met voorbedachten rade den dood door honger en ziekte over het Duitsche volk zouden willen brengen. Nog twee Engelsche machines neergeschoten. Naar het D.N.B. verneemt, zijn in den vo- rigen nacht nog twee Britsche vliegtui gen, die bommen on Berlijn hadden gewor pen, door luchtdoelgeschut en nachtjagers neergeschoten. Het aantal door luchtdoelge schut, nachtjagers en marinegeschut neerge haalde Engelsche vliegtuigen is daardoor gestegen tot acht. Verschillende open steden aan de Duitsche Noordkust zijn door Engelsche bommen ge troffen. Hoe de economische volkswil in het Derde Rijk tot stand komt „Terecht kan wordefc beweerd, dat Duitscbland een staatswezen beeft georganiseerd, waarin een groot aan tal volksgenooten zoowel aan de wils vorming als aan het nemen en uit voeren v.an besluiten actief deel neemt", aldus een artikel, door het Hsbl. ontleent aan dé „Deutsche Ztg. in "den Nfederlanden". Wat andere volken door een par lement plegen af te doen is door de geledingen van de Duitsche partij en van de „standen" tot een aangelegen heid van het geheele volk geworden. Dit blijkt vooral duidelijk in de economi sche politiek. Reeds dadelijk rijst de vraag: Welke orga nisatorische verbindingslijnen bestaan hier? Naast de sociaal-politieke instellingen zijn bijzondere geleidingen gevormd, nl. aller eerst de zg. Sociaal-politieke groep van de partij" die onmiddellijk met het ministerie van economische zaken samenwerkt. Voorts is daar het Duitsche Arbeidsfront, het Rijks- voedingsbureau, de „Organisatie voor de pro ductieve economie", de verschillende „Kul- turkammern" etc. Deze instellingen leven echter niet zoo maar naast elkaar voort, maar zij werken samen, beraadslagen met el kaar en nemen gezamenlijke besluiten. De opmerking omtrent een parlement verkrijgt hierdoor allen grond. Het Arbeidsfront is al dus georganiseerd. Aan het hoofd staat een leider, die door den Führer wordt benoemd. Een bijzondere „Arbeitskammer" in de ver schillende gouwen houdt zich bezig met de sociaal-polieke en economische problemen. In deze kamer zitten vertegenwoordigers van de partij en uit de economische wereld. De „Arbeitskammer" zendt vertegenwoor digers naar de „Wirtschaftskammer" waar in anderzijds weer vertegenwoordigers van de andere organisaties, zooals het Voedings bureau en het bureau voor de productieve economie zitting hebben. Geheel buiten dit kader bestaat dan nog een andere bekende onderafdeeling van bet Duitsche Arbeidsfront „Kraft durch Freude", de ontspanningsvereeniging. Het artikel van de „Deutsche Ztg." ver volgt met eenige bijzonderheden omtrent de werkzaamheden van het Voedingsbureau, de Reichsnahrstand. Dit bureau is een publiek rechterlijk lichaam, waarin zich de „paeda- gogische" elementen met de economische vermengen. Het bureau is verdeeld in drie hoofdafdeelingen n.1. een die zich bezig houdt met den boer als individu, een die alle problemen van de verbetering der pro ductie behandelt en een die het marktwe zen organiseert en bestuurt en aldus den afzet der producten verzorgt. Met betrekking tot dit laatste zijn bijvoor beeld marktbonden in het leven geroepen, eveneens publiekrechtelijke lichamen, waar door een economische ordening van de markt wordt verkregen. Voor de behandeling van de handelstech nische- en handelspolitieke problemen zijn voorts de z.g. „Reichsstellen", die ook in het buitenland bekend zijn geworden. Zij ordenen in zekeren zin den afzet op de markten buiten de grenzen des lands. Over het algemeen geldt voor de ordening van de markt, dat deze zeer elastisch wordt uitgevoerd. Naast de verplichte economi sche maatregelen, bijv. tot voorraadvor- ming, de beïnvloeding van de productie in een bepaalde richting etc., wordt toch de normale concurrentie niet uitgeschakeld. De economische wilsvorming van het Duitsche volk loopt over dit dicht vertakte net, dat nog vele andere geledingen ver toont die hier. kortheids- en duidelijkheids halve achterwege zijn gelaten. „Na het einde van den oorlog", aldus besluit het artikel, „zal deze organisatie ook al wordt zij in details gewijzigd de dan komende energieke voortzetting van den maatschappelijken opbouw ten dien ste staan, met dezelfde gunstige uitwer king." Do Roemeensche ochtendbladen publicee- ren een bericht "uit officieele bron, meldende dat ex-koning Carol thans via Frankrijk en Spanje naar Portugal is vertrokken, waar bij zich met goedkeuring van de Portugee sche regeering definitief zal vestigen. De ex- koning heeft de Portugeesche regcering een schriftelijke verklaring gegeven, waarin hij zichzelf zoowel als zijn gevolg verplicht om zich te onthouden y.an iédör"'politiek- optre den. Arbeidster in dienst der menschheid Achttien menschen met haar bloed acred. Een vrouw uit New-York, die tweehonderd bloedtransfusies heeft gegeven en gedurende de laatste achttien maanden achttien levens heeft gered, gelooft, dat God haar bloed één of andere mysterieuze kwaliteit beeft verschaft, zoodat ze door het land kan trek ken om levens te redden, meldt United Press aan het Vad. Zij is mrs. Rose L. McMullins, uit Nieuw- York, een 42 jaar oude dame, wier bloed haar tot de eenige hoop maakt voor hen, die lijden aan een bepaalde duidelijke staphylococceninfectie. Zij is, bij weten van de Amerikaansche doctoren, de eenige per soon, op wier bloed men, kan vertrouwen bij de bestrijding van deze ziekte, die zoo kwaadaardig is, dat men gelooft dat de kans op herstel er van een tegen honderd is. Een van de voornaamste redenen van haar doodelijkheid is, dat een patiënt voor herstel transfusies moei hebben van een vroégeren lijder, die is blijven leven. De meeste lijders sterven, doch mrs. McMullins is met opzet zoo vaak met de ziekte ge ïnfecteerd, dat zij van geen invloed meer is op haar eigen bloed. Zij begon haar arbeid in dienst der menschheid vijf jaar geleden, toen haar driejarig nichtje Rosemary aan gestoken werd. De dood van dit kind leek onvermijdelijk en slechts de transfusie van bloed van'.; iemand, die geïnfecteerd was en de ziekte .had weerstaan, zou het kind kunnen redden. Mrs. McMullins stond er op, dat zij ge in fecteerd,.werd .en nam hiermee bewust 't risico van honderd tegen één op zich. Doch zij herstelde en gaf gedurende de volgende drie maanden haar nichtje 29 transfusies. Met kind is thans acht jaar en volkomen gezond. Sedert December 1939 heeft zij acht tien quarfs (1 quart is 1.136 1.) aan 23 lij ders afgestaan. Achttien van hen zijn in leven gefleven. In één Deriode van drie we ken gaf zij vijf quarts bloed. Zij weigert een geldelijke belooning aan te nemen en accepteert alleen haar reis- en verblijfkosten. Waar ze ook heen gaat. altijd deelt ze dit één van de groote om- roepmaatsrhappiicn mee. zoodat zij onmid dellijk bereikt kan worden. Schandalige toestanden in Tunis Invloeden van Pa^sche emi granten en andere elementen. De „Popoio di Rorna" maakt meldi^ van onhoudbare toestanden in Tunis, waar onder don invloed van Parijsche emigran ten en andere elementen schandalige toe standen heerschen. De aanvallen Van het blad worden vooral gericht op den aartsbisschop van Carthago. wiens ariti-Italinansche houding naar al te bekend is. Met dergelijke kuiperijen ecb- Het Ned. Roode Kruis verhuisd Het correspondentie-bureau van het Nederlandsche Roode Kruis, thans tijdelijk gevestigd Zwarteweg 75, zal met ingang van 13 September a.s. zijn gevestigd Jan Pietersz. Coenstraat 10, Den Haag. ter kan Frankrijk den loop der historie niet stuiten. Het moet zich steeds weer. voor oogén houden, dat het den zelf ge wild enoorlog heeft verloren en dat Italië bijzondere reden heeft om de gebeurtenis sen in Tunis met de grootste aandacht te volgen. Fröbel, vader van het schooltuinwerk ZIJN BETEEKENIS IN DEN KOMENDEN NIEUWEN TIJD. Men schrijft ons namens het Fröbel Her denkingscomité: Door de groote verbreiding van de kleu ter scholen, waaraan Froebels naam verbon den is, zou men kunnen vergeten, of weet men niet, dat ook voor den thans schoolplich tigen leeftijd diens verdiensten zeer groot zijn. Berfha von Marenholtz-Bulow, een van zijn volgelingen, propageerde zijn systeem kin dertuinen in vele landen. Daarentegen be paalden de medewerkers aan zijn eerste op voedingsinrichting zich tot Thueringcn en andere Duitsche landen. Vele jaren bleven zij doorwerken zonder buitengewone belang stelling te wekken. Maar ook dit eerste werk is de algemcene belangstelling ten volle waard. In het Thueringsche dorpje Griesheim, ving Froebel, nu 124 jaar geleden, aan met de opvoeding van vijf van zijn neven en dit was het begin van een groote opvoedinesin- richting, die in 1817 naar Keilhau werd over geplaatst. Reeds na acht jaren telde deze inrichting 56 leerlingen, jongens van zes tot veertien jaar. Door de tiidsomstandie'heden viel er later eenige achteruitgang te ccmstateeren, doch spoedig herwon de school haar ouden bloei. In een grooten tuin achter het slot had elk der kinderen ziin cicen tuintje voor het kweeken van groenten en bloemen. De oude ren hielden zich ook bezig met het enten en snoeien van hoornen, alsmede do zorg voor het pluimvee. Natuur- en scheikundelessen waren de voorbereiding voor de praktijk van verscheidene beroepen. De lesuren werden met arbeids uren afgewisseld. Volgens Froebel zou er geen kind moeten zijn, dat zich niet dagelijks tenminste één of twee uren wijdde aan het vervaardi gen van bepaalde voorwerpen. In den tegenwoordigen tijd besteeds het kind te veel tijd aan abstracte za ken en te weinig aan arbeid. Het zou heilzaam zijn naast de gewone lesuren, ook arbeidsuren in te voe ren, zooals Froebel deed door zijn leerlingen uit papier-karton en hout- werit practische voorwerpen te laten vervaardigen, die tevens als, ge schenken voor de ouders konden dienen. (In vele Nederlandsche scho len reeds ingevoerd. - Red.) Amsterdamsche effectenbeurs OBLIGATIES: STAATSLEENINGEN. 100 PO0 100 100 500 500 100 100 500 100 500 NEDERLAND 1940 I 4 1940 1 4 1940 II 4 1940 II (m.b.) 19*0 II 4 1940 II (m.b.) 19:16 3 1937 3 1937 (3%) 1938 3 (3V2) 1939 3 V.K. 98 98% 89 11/16 98% 903,4 95% 90% 76% 77% 80% 81% L.K. 98% 98 1/16 8915/16 98% 90y2 98 1/16 76% 76% 79% 80% OOST-INDIë. 100 1937 3 75 9/16 500 1937 3 75% 76% 100 1937a 3 74% 500 1937A 3 74 9/16 74% DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 64 65% PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. - 80% 88% A'dam '37 I 3% s Grav. '37 I 3% N.-Holl. '38 3 N.-Holl. '38 II (3%) 3 R'dam '37 I. III 3% Z.-Holland 1937 3 HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp.b. Vecndam 3% 86 86% INDUSTRIEEI,E ONDERNEMINGEN Buitenland. Farbenind. I. G. 7 64 65 Gelsnk. Berg 5 48% 50 KERK. EN LIEFDADIGHEIDSINST. Buitenland. Augustincss 7 BANK- EN CRED.-INST. Binnenland Koloniale Bank A 145% Ned. Ind. Handalsb. A. 973,4 Ned. Handel Mij. c.v. A. 81 Ned. Handel. Mij-, r. A. SI Buitenland. Ldsb. Schlesw. 7 AANDEELEN. INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. 82%—$1% 64% 159% 196 342 I 1,4-152 V A.K.U. 80%—82 Calvé Delft c. v. A. 63 Centr. Suiker Mij. 158% Fokker g. A. 198 Levgr Bros en Unilcver c.v.A 81 Néd. Ford 344% PhUips G B.v A. 117 149%-: Philipsp ref A. fÏ9 119 Heemaf N V. A. 87 87 Lever Br. en Un. A. Lev. Br 6% p.A. 84% .83 Ned. Kabetfabr. A. 392 394 Ned. Scheppsb. A. 169 109% Ver. Blikfabr. A. 185 1S4 Papierfabr. v. Gelder A 124 124 Werksproor v. A. - A. 125% 126 Buitenland. Anaconda copper c.v. A 22 21%-21% Bcth. Steel c.v. A 64% 68 Chrysler corp. c.v A. C.urtis Wright c.v. A. Gen. Motors c.v. A. 40% Tnl. Nickcl c.v. A. .18% Kennecot Copper c.v. A 25% 2S 11/16 North. Am. Avialion c.v. A. 16% Rep. Steel c.v. A. 15% 16% U. S. Steel c.v. A. 45 PETROLEUM-ONDERNEMINGEN. Binnenland Dordtsrhe Petr. g. A. 193% 200 Kon. Petr. 210% 212 224 Buitenland. Shell Union c.v. A. 9% 8% Tide Water c.v. A. 9 8% RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd Rubber 1S9-1S6 18S%-194 Bandar Rubber Mij. A. 119% Deli Batavia Mij. A. 129 142 142 SUIKERONDERNEMINGEN. H.V.A. 358-254 360-366 Javasche Cultuur N.I.S.U. 207% 208% Ver. Vorstenl. Cult 89 92 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. 136-134 137-140 Deli Mij. c. v. A. 1S9-1S7 1S9%-193 Senembah 155%-156158%-160 SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN Holland-Amcrika lijn A. 85% 93% Java-Cluna-Japan lijn .A. 107% 127% Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat., bcz. v. A. 103 115% Kon. Paketvaart A. 175 Ned. Schecpv. Unie A. 110 128 J Rott. Lloyd A. 99 1()9 11/16 Stocmv. Mij. Nederland A. 100 110% VALUTA'S. New York Berlijn Brussel Helsinki Stockholm Zürich BANKPAPIER: New York Brussel Stockholm Zürich 1.883/16-1.88 9/16 75.2S—75.43 30.1130 17 381— 3.82 44.81—44 90 42.80—42.88 1.86%190% 30.08 30.20 44 76-44 94 42.76-42.92

Schager Courant | 1940 | | pagina 2