Zondags GEEN BUSDIENSTEN Den Haag s nieuwe hoofdcamin;ssaris Oude zwerver staat terecht Gasfarieven mogen niet verhoogd N.V. ATBONTA Vrachtauto's Bloemen tentoonstelling Mandel ook naar Riom Marktberichten Levensmiddeiendieven gesnapt .Goede vangst van de politie te Nijmegen. Door de politie te Nijmegen zijn gearres teerd de 31-jarige C. W., de 3A-jarige A. W., de 34-jarigc winkelierster J. S.' en haar 16- jarigc zoon. Deze vier personen bleken deel uit te ma ken van een complot. Zij waren er op uit, allerlei levensmiddelen te stelen, zooals sui ker, koffie, enz., uit bestelhuizen te Nijme gen. C. W. bracht de gestolen goederen aan den man bij winkeliers, die zoo mogelijk deze levensmiddelen zonder distributiebonnen verkochten. Zoo is/br voor duizenden.guldens, omgetzet. Het complot werd ontdekt; toen een der verdachten suiker aanbood aan een winkelier, die zelf bestolen was en rifaan-an aangifte bij 'de politie deed. De vier personen zijn ter beschikking ge steld van de justitie te Arnhem. De 31-jarige A. W. beeft reeds verschillende vonnissen wegens diefstal achter den rug. Zeem loeren lappen gestolen. Voor de Amstcrdamsche rechtbank stond gisteren terecht een 61-iarige man, die er van beschuldigd werd zes zcemlceren lao- pen uit een glazenwasscherij te hebben ont vreemd. De man, die van het eene logement naar het andere zwei^t, had zich op den avond van 10 Juni fatcn insluiten. Dien nacht heeft hij tofen oen kist geopend en daaruit zes ze.emlecrcn lappen, die als be wijsmateriaal op de tafel van den president, kir. J. Boon, gedeponeerd waron, weggeno men. Den volgenden ochtend om half acht, toen de menschen van het bedrijf op hun werk kwamen, verliet hij het gebouw, daar bij dc binnenkomenden vriendelijk groetend met „dn# hceren". Hij was op een bank zijn buit nader gaan zitten te bcstudeeren en ontdekte daarbij, dat de naam der wasscherij op de ldppen voorkwam Met zeep en tanden borstel, die hij altijd bij zich droeg, had hij getracht dit merk te verwijderen, doch toen dit niet. gelukte, was hij naar de politie ge gaan en had zich maar aangegeven. In het reclasseeringsranport was geadvi seerd dezen man een voorwaardelijke straf op te leggen en hem naar een werkhuis te verwijzen. Hiermede kon de officier van justitie, mr. A. F. de Muinck Keizer, zich vol ledig vereenigen. Hij vorderde een voorwaar delijke gevangenisstraf van acht maanden, met een proeftijd van drie jaar, onder voor waarde, dat hij opgenomen zou worden in een werkhuis en onder toezicht van de ver- eeniging voor hulp aan onbehuisden zou ko men. Nadat de president den man er op gewe zen had. dat een werkhuis zekere verplichtin gen oplegde, werd de uitspraak bepaald op 25 September a.s. geluk duurt niet lang. Ik hoore snelle voet stappen achter me. Een binnesmondsch ge grom. Een snelle greep naar mijn hoofddek sel volgt en plotseling sta ik blootshoofd. Ik herstel me van den schrik, draai mijn hoofd met' mijn eenigszins verwarden haardos om en kijk in het gelaat van een zeer vertoord- den mijnheer. Die zegt: „Dat is mijn hoed!" En dan moet ik lachen, of ik wil of niet. Het lachen wordt schateren. Dc meneer loopt roocl aan. Het schateren wordt een onderdrukt gesnik. Want heusch, hot is geen gezicht! Ik met verwilderde pieken haar om mijn hoofd, de meneer een aanval van ra zernij nabij en tussehen ons in zijn 'z groote mannehanden als ..corpus dclicti" hof hoedje, zijn hoedje, mijn hoedje! „Mee" is alles wat de boo- ze man zegt. En ik ga mee, de toestroomende menschen zonder opheldering achter latende. Weer betreed ik don gastvrijen- winkel. De toe stand heeft, zich echter wel eenigszins go- wifzigd, want twee winkeljuffrouwen kijken me met verschrikte oogen aan. Ik zoek naar den zin, die het grootste effect zal opleve ren, naar woorden, die de twee winkeljuf frouwen als beelden zullen doen verstijven. Ik heb ze. ,.U wilde mij zeker vijf cent te ruggeven, niet?" Geen gelegenheid tot ant woorden krijgen ze, want met vervaarlijke stappen loop. ik naar de toonbank, grijp het kaartje en het geld en overhandig het aan de verbouwereerde winkelbedienden. De stroom van excuses is niet meer te stoppen. De meneer die 't figuur sloeg, weet met zijn houding geen raad. Hij mompelt nog iets dat lijkt op: „en toch is het niet in den haak", welken zin ik me verplicht voel af te maken met een: „dat u zoo slecht op uw zaak let". Mijn vijf centen kreeg ik terug. De hoed kwam weer onbeschadigd op mijn hoofd. Hartelijke woorden van dank deden mij uit geleide. Zacht werd de deur achter mij d'icht gedaan. Ik gaf mijn nieuwen dop een duw, zoodat hij nog parmantigcr en glorieu- ser op mijn hoofd kwam te staan, zoo on geveer als de bezem aan don mast van het vlaggeschip van Tromp, toon hij de Noord zee schoongeveegd had. Oorlog om een hoedje Mijn hoed, schreeuwde de woe dende winkelier. Maar hij wist niet alles. Een lezeres schijft aan het Vad.: Het was werkelijk een buitengewoon mooi •hoedje, dat mij van achter de spiegelruit van den hoedenwinkel toelachte. In één woord een dot van een hoedje. Ik was er vol komen weg van, maar had, strikt genomen, geen hoedje noodig. Ik hen heusch niet één van die vrouwen, die man en huis verge ten voor een laatsle creatie van Maison Zus en Zoo, maar 't hoedie liet me niet met rust. Toen ging ik me zelf concessies doen: wan neer het er over drie dagen, nee, over vier dagen nog ligt, dan ga ik het eens passen... Het hoedje lag er nog. De vier dagen zijn om en waarempel, het hoedje lag er nog. Het is nog eens zoo mooi nu de zonnestralen er over spelen. Dit sloopt mijn laatsten tegenstand. De deur staat wa genwijd open. Ik voel dit als een gastvrij gebaar en treed binnen. De winkel ligt ver laten. Geen mensch is aanwezig. Ik herin ner me nog de vroegere dorpsehe winkel tjes, waar alleen na een luidkeels „volluk" kans op bediening bestond. Ik pas mijn roep aan de moderne omstandigheden aan en een „hallo" schalt door de verlaten ruimte. Er ge beurt niets. „Halloo!" Doodsche stilte blijft alom heerschen. En nog steeds ligt daar, in al zijn pracht het hoed je. Ik kan er niet meer afblijven, ik moet het passen. En als dat een maal gebeurd is. kan ik er niet meer van scheiden! Met verdubbelde energie herhaal ik de pogingen om de aandacht van eyen- tuecle winkeljuffrouwen op mij te vestigen. Ik druk onafgebroken S.O.S.-seinen op de buitenbol, laat het rinkelen overgaan in een langgerekt irritant schellen, maar niemand reageert. Dan hot hoedje maar weer on zijn plaats gelegd. Maar niet. voor lang. Want spoedig siert het weer mijn hoofd, draai ik rhe om cn om voor den spiegel, bekijk ik me van voren en van achteren en voel ik het nog eens duidelijker: dit hoedje moet en zal mijn eigendom worden. Een hernieuwd pogen om een mcnschelijk wezen in de winkelruimte te lokken wordt ten uitvoer gebracht. Zoo hard mogelijk wordt de buitendeur open en dicht gesmakt. Niet een keer, maar wel tien keer. Alles echter zonder resultaat. Een kloek besluit. Maar nu is mijn geduld toch op. Met reso luut gebaar grijp ik het hoedje van mijn hoofd, ik neem de prijskaart er af, duik uit mijntaschje een potloodje op en schrijf op het prijskaartje: „Heb geroepen, gebeld en mot de deur gesmakt, zonder iemands op merkzaamheid te kunnen' tjekken!" Het geld (zelfs vijf cent te veel, want ik kon het niet. passen) leg ik op het prijskaartje, en vervolgens komt het geheel op de toonbank te prijken. En met een laatsten smak van de deur verlaat ik deze panopticum-achtige ruimte, nagestaard door welhehoede wassen gezichten. Nu kan ik mij verlustigen in de hewondcrende en misschien wel jaloerschc Wikken van mijn sexegenooten. Helaas, het Raadsbesluit van Groningen ver nietigd. In zijn vergadering van 23 Juli j.1. besloot de gemeenteraad van Groningen op voor stel van B. en W. tot het nemen van maat regelen ter beperking van het gasverbruik. Deze maatregelen bestonden hierin, dat het vastrechttaricf werd afgeschaft, dat het gel 'dende getrapte tarief slechts van toepas sing zou zijn op liet verbruik van oen door B. en W. te bepalen percentage van het normale gemiddelde maandverhruik, dat voor verbruik -boven het- door B. en W. vastgestelde basiscijfcr zou moeten worden betaald: 20 cent per m3 voor de eerste 10 m3 en 30 cent voor elke dan volgende m3. De gewone gasprijs bedroeg tot nu tot 9 ct. per m3. De secretaris-generaal van handel, nijver heid en scheepvaart, heeft dezer dagen aan B. cn W. bericht, aldus het Vlk.. dat hij bezwaar heeft tegen deze tariefsverhooging. Aan het raadsbesluit zal dus geen uit voering gegeven kunnen worden. De secreta ris-generaal heeft een nader bericht over de mogelijkheid eener kwantitatieve* rant soeneering van gas in uitzicht gesteld. Trek in een hartig brokje? KAASD1EF OP HEETERDAAD BETRAPT. Gisteren wist de- Amsterdamsche politie van het bureau Adclaarsweg een 17-jarigen fietsjongen op heeterdaad te betrappen, toen hij vijf kazen van een vrachtauto gapte. De jongeman werd paar het hereau overge bracht, terwijl bij hem thuis huiszoeking werd gedaan. En daar vond de politie tot haar groote verbazing een groot aantal rij- wiclonderdeelen, welke van diefstal af komstig waren. De jongeman werd nogmaals uitvoerig verhoord, doch heeft tot nog toe ontkend. Ondertrouwd; DICK GROENHART en TI DO BENES. Amsterdam, N.Z. Voorburgwal 171, 12 Sept. 1940 Assen, Wilhelminastraat 9. Huwelijksvoltrekking te As sen op Donderdag 26 Sept. a.s. Toekomstig adres: Valerius- straat 11 boven, Amsterdam. Bij deze betuigen wij onzen hartel ijken dank voor de zeer vele blijken van belangstelling bij de geboorte van onze Doch ter ondervonden. J. POOI. WIT. S. POOL WIT— Bobeldijk. Wieringerwaard, Sept. 1940. Gevraagd, wegens huwelijk der tegenwoordige EEN HUISHOUDSTER, zelfstandig kunnende werken en koken. Gezin van 2 perso nen. J. BEKENDAM, Molen vaart 229, Anna Paulowna. wegens benzinebesparing. Bir. NAASTEPAD, ANNA PAULOWNA. TE KOOP: Lange Chevrolet 1927, Frontbe- sturing 193€, met Chevrolet- motor, 4 5 ton. Chevrolet Trekker met Trailer, 5 ton. GARAGEBEDRIJF P. DE GOEDE DIRKSEORN - TEL. 213. BEZOEKT DE te Oude Niedorp in Zaal FEIJS, op ZONDAG 15 SEPTEMBER, De tentoonstelling is geopend van 2.20—7 uur (n.t.) Tijdens de tentoonstelling en 's avonds DANSMUZIEK. Entrée 25 ct. Verloren een PORTEMONNAIE met inhoud. Tegen belooning terug te bezorgen Wed. P. PAUW, Berkmeer, Heerhugo- waard. Noord. Te koop: De l'S-i. ROLAND JULI-US, C.at. no. 83 Centrale Keuring '40 Hooge productie en exterieur. T.b.c.-vrij, geen luxe prijs. En een partij Bladriet. N. J. BLAUW, Berkmeer, Heerhugo- waavd N. ECZEEM- en HUIDZALF, f 1.00 p. p., proefpot 35 ct. Geen baat. geld terug. „HYGIENA", Achterstraat 45 - Alkmaar. Net burgermeisje, ruim 30 jaar, zoekt voor direct BE TREKKING om geheel zelfstan dig de huishouding te besturen. Brieven aan PEEREBODM's Adv. Bureau, onder no. 80. te Wierïneerwaard. STROO te koop, concurreerende prij zen. Thuisbezorgd. J. DROOG, Zijdewind. 2 AARDAPPELROOIERS gevraagd, bij T. RAMPEN, Bur- gerbrug. Te koop: EEN MOTOR, merk James, bij K. GREINEN, p.a. wed. KRAP, Oudesluis. Aangeboden: Een Zit- en Slaapkamer, met pension, voor 2 pers. Br. no. 500 Bur. van dit blad. De dood van Ton luidt een nieuw tijdperk in WIE DIT NIET AANVAARDT, MOET HEENGAAN. Do nieuwe Hoofdcommissaris van politie in Den Haag, mr. P. M. C. J. Hamer, heeft gisteren zijn nieuwe functie aanvaard, waar toe delegaties van alle afdeelingen van het politiecorps aan het Hoofdbureau aan het Alexanderveld stonden opgesteld om zich aan hun nieuwen chef te presentecren. Mr. Hamer heeft ter gelegenheid van zijn intrede een toespraak gehouden tot de man schappen, die in carré stonden opgeseld. De begrafenis van Ton, zoo zeide mr. Ha mer, die gisteren plaats vond, beteekent de slotacte van ecii voorbijgegaan tijdperk. Niet ieder zal haar gevoelen, zooals ik doe. doch ieder zal droefheid gevoelen om het heen gaan van een jongen man. Dc vroegtijdige dood van Ton heeft een nieuw tijdperk in geluid. Hierbij aansluitend merkte mr. Ha mer op: „Ziet naar mij, dan zult ge het ver staan. zoo niet vandaag, dan toch in de 'naaste toekomst." Zijn rede vervolgend, merkte hij op, dat Duitschland een nieuwe situatie heeft doen ontstaan en Nederland zal dan ook in de toekomst het oog gericht moeten houden op die nieuwe toekomst Thans bevindt Duitsch land zich nog in strijd met het Britsche ei landenrijk, doch de bezettende macht in Ne derland verwacht nu reeds begrip voor de nieuw geschapen situatie. Engelsche bommen op Brussel Heel gezin gedood. Engelsche vliegers hebben te Brussel in den nacht van Dinsdag op Woensdag op niet-niilitaire doelen cn vooral woonhuizen lukraak bommen geworpen. Zoo hebben zij in de omgeving van Brussel in scheer- vluch't 8 bommen op woonhuizen laten vallen, waarbij vijf burgers om het leven gekomen zijn. waaronder een gezin be staande uit vader, moeder en twee dochters van 12 en 16 jaar. De bommen hebben bovendien aanzienlijke schade aan huizon aangericht. Tot ver in den omtrek van het Britsche aanvalsdoel bevinden zich geen objecten van militairen aard. Groote ont stemming heeft het onder de bevolking ge wekt, dat Engel?chén ook nog de woon wijken onder mitrailleur vuur genomen hebben, Dinsdagmorgen hebben de Britsche vliegers hun bommen laten vallen op de gemeente Herstal bij Luik. waarbij echter geen scha de werd aangericht. Een „dag van Codreanu" Eer aan den gestorven leider der IJzeren Garde. Horia Sima, de leider der logionnairs-bewe ging heeft bepaald dat de 13de September als dag van Codreanu in het geheele land gevierd zal worden. Dc vroegere minister van luchtvaart Paul Theodorescu heeft zijn ontslag uit het leger genomen* Mr. Hamer verwachtte plichtsvervulling van dc politie en ook oog voor de levensbe schouwing, waarbij oude normen dienen te verdwijnen om plaats te maken voor an dere, opdat van Nederland gemaakt worde een organisch geheel, dat in de richting gaat van een nieuw Europa. „Ik zal u daarin wegwijzen", zoo vervolg de de nieuwe Hoofdcommissaris: „wilt gij niet, dan zult gij moeten heengaan. Met op gewektheid zal ik mijn taak vervullen, re kenend op uw vertrouwen en dankend voor de medewerking, die dc chefs van het corps mij reeds hebben toegezegd". Terugkomende op het incident, waarbij Ton om hel leven is gekomen, zeide hij ver volgens, dat hierbij drie factoren in het spel zijn. Ten eerste is er dc N.S.B., die heden treurt over het verlies van één harer zonen. Naar aanleiding hiervan verzoek ik u één minuut stilte in acht te nemen, als blijk van rouw. De manschappen en alle andere aanwezi gen gaven hieraan gevolg. Zijn toespraak voortzettende, zeide mr. Hamer, dat het publiek hier meer, daar min der onbillijkheid aan den dag legt voor dc N.S.B. Van het publiek moet echter worden ver langd, dat het de N.S.B. met rust laat. Ik ontsla u, aldus wendde de nieuwe hoofdcom missaris zich tol de manschanpen, van nIie moreele last, die u ten opzichte hiervan in u mocht dragen. Ik ben uw leider, dien gij in uw eeest kunt volgen. Maak van uw politiecorps een corps, dat innerlijk en uiterlijk eervol zal wezen. Ik zal u leiding geven voor een zoo correct mogelijke houding en 'ik verwacht van u een - toegewijde plichtsvervulling in alle omstandigheden. Vóór alles staat een trouwe vervulling van onze plicht. Als eenvoudig soldaat hen ik begonnen en een eenvoudig soldaat ben ik gebleven. Ik zal met u strijden voor de handhaving van de orde in ons land en in onze stad in het bijzonder. De vroegere Fransche minister van bin- nenlandsche zaken Mandel is uit Noord- Afiika in Frankrijk aangekomen cn onver wijld naar het kasteel Chazeron bij Riom overgebracht waar Gamelin, Reynaud en Daladier zich reeds in hechtenis beviuden. Duitsche luchtaanval op Britsch coDVooi Torpedojager in brand geschoten Gistermiddag kreeg een Duitsche afdeeling gevechtsvliegers bericht van een verkenner, dat een Britsch convooi van een twintigtal schepen de Theems had verlaten. Als een zwerm wespen viogen de gevechtstoestel- len op de Britsche schepen af en, in weer wil van het hevige afweervuur slaagden dc stuka's er in. door bommen brand te vcroor zaken op een torperiobootjager en zes vracht schepen. De rest van het convooi nam de vlucht en trok zich in de monding der ri vier terug. Vervroegde catechisaties Beroep op de werkgevers. In verband met de moeilijkheden, voort vloeiende uit de verduistering, hebben, vol gens de N.R.C. kerkeraden van de verschil lende protestantsche kerkgenootschappen gezamenlijk besloten, alle catechisaties op dc middaguren te doen plaats hebben, zoo dat er des avonds geen catechisaties meer zullen zijn. De kerkeraden hebben een be roep gedaan op de werkgevers om de jeug dige personen, die de catechisaties willen bezoeken, hiertoe in de gelegenheid te stel len. hetzelfde doel moesten dienen als die.welke in den nacht van Dinsdag op Woensdag zijn gevallen. Een deel 'der Engelsche aanvallers werd in West-Duitschland door de Duitsche afweer tot den terugtocht gedwongen. Op verschillende plaatsen lieten zij hun bom men vallen om ze kwijt te zijn. Eenige Britsche vliegtuigen ziin na mid dernacht on groote hoogte over de door het afweergeschut gelegde versperring te Borlün gevlogen, waarna lurhtalarm werd gemaakt Op verschillende plaatsen werd spervuur onderhouden. De Engelschen kwamen van het westen en het noordwesten en cirkelden hoven de stad. Tn het westen wierpen zij een brandbom on een fabrieksgebouw. Er ont stond een kleine bi'and, die snel gehluscht kon worden. Op verschillende andere plaat sen in de hinnerisfad vielen brandbommen op woon- en zakenwijken. Steeds was de brandweer snocdig ter plaatse. De brand haarden werden snel gehluscht. Ook andere steden getroffen. Het schijnt den Engelschen niet voldoende te ziin, dat zij Berlijn aanvallen. Gisteren zijn twee steden in het noordwesten van Duitschland op de wijze van Berlijn gebom bardeerd. Op woon- en zakenwijken viel een geheele reeks bommen, die weinig materieele schade veroorzaakten, doch waardoor ver scheidene burgers gedood of zwaar gewond zijn. Een houtopslagplants ging in vlammen op. Verscheidene arbeiders- en ambtenaars- woningen zijn door bommen vernield. Een eengezinswoning en een tuinhuis zijn geheel uitgebrand. Ten westen van Oldenburg is een Engelsch vliegtuig dat aan den aanval had deelgenomen, door afweergeschut neer gehaald. Met begeleiding van Bergen's Harmonie werd allereerst door de aanwezigen een Af scheidslied gezongen op dc wijze „Aan U, o Koning der Eeuwen". Een afscheidswoord. De heer J. A. Haakman, sprak namens het comité, dat gevormd werd door de" voorzitters der diverse vereenigingen ter plaatse. Tal van sociale- en charitatieve vereeni gingen werden door den pastoor opgericht. In dit verband noemde spr. de oprichting van het Wit-Gele Kruis, en de Verecniging voor R.K. Huis- en Kraamverzorging. Als huldeblijk bood spr. namens dc Pa rochie een schilderij aan van Jaap Min, voorstellende de Kerk en Pastorie. Dit hul deblijk werd oor alle vereenigingen aange boden. als dank van de parochianen. De burgemeester. Mr. H. D. A. van Reenen, zeide, dat de stemming in de zaal zoo pret tig was en dat de verhouding tussehen het Gemeentebestuur en Pastoor zoo goed was geweest. Daarna sprak de dokter, J. A. M. Poot. Pastoor Zurlohe was verrast over deze spontane huldiging. Niet spr. had de gewel dige dingen tot stand gebracht, doch deze kwamen door de parochianen zelve. Voor deze groote medewerking zegde spr. hartelijk dank. Spr. had altijd getracht om met pi^t-Katholieken on goeden voet te blij ven. Tegenover andersdenkenden voelde spr. zijn verantwoording zéér groot. En de ver houding dier andersdenkenden was steeds biizonder goed. Spr. bracht dank aan den burgemeester voor zijn hartelijke woorden cn ook de pa rochianen voor hun groole medewerking. Daaror» liet Bergen's Harmonie zich nog maals hooren. De heer P. Blankendaal voorzitter van Ber gen's Ttfii-monk snrak nastoor nog met eeni ge. woorden toe. waarna sluiting volgde. Als opvolger van den schelenden nastoor werd benoemd Zijn Eerw. Heer Th. van Beers, uit Bergschenhoek. waar hii gedu rende vijf jaren als pastoor is werkzaam geweest. W1ER1NGRN Uit onze Omgeving BERGEN Vannacht weer bommen op Berlijn OP ARBEIDERS. WIJKEN. EN ZAKEN In den afgeloopcn nacht hebben de En gelschen. evenals hii hun vroegere aanval len op Berlijn, blijkbaar getracht de woon wijken der arbeiders en beroemde nationale monumenten te treffen. In den Tiergarten zijn bommen gevonden, die klaarblijkelijk AFSCHEIDSRECEPTIE PASTOOR D. ZURLOHE. Een druk bezochta afscheids receptie. In de Rustende Jager had gisteravond een zéér druk bezochte afscheidsreceptie plaats van pastoor D. Zurlohe. die Zonda-g a.s. onze gemeente verlaten gaat, nadat hij on geveer dertien jaren pastoor 'van 'de païx}- chie der S.S. Petrus en Pauliis is ge weest. Onder de aanwezigen merkten wij ook tal van niet-Katholiekcn op, w.o. onzen burgemeester, mr. H. D. A. van Reenen. Ook de geestelijkheid uit Bergen was in haar geheel aanwezig. POLITIE. Verloren: een rijwielplaatje en een hand- tasch met inhoud. Gevonden: een ringetje. Inl. Gem.-bode. SCHAGEN. 12 Sept. 6 Paarden f 50O—750. 49 geldekocienf ma gere f 150—215, 156 idem, vette f 220—435, 6 kalfkoeien f 200—300, 10 pinken f 90—160, 28 graskalvreen f 40—100, 23 nuchtere kal veren 1025. 40 schapen (magere) 20—28. 319 id. vette 30—43;282 lammeren 10—26; 4 bokken en geiten 6—18; 46 konijnen 0.75—1.75; kippen 0.75—1.50. AMSTERDAM. 11 Sept. Veemarkt.. 194 Vette kalveren: le kw. 90—100 ct.. 2e kw. 80-86 ct., 3e kw. 62—72 ct. p. Kg. levend gewicht, 29 nuchtere kalve ren»f 17—20 per stuk. Overzicht: Vette kalveren korte aanvoer, handel kalm. met onveranderde prijzen. Nuchtere kalveren weinig aanvoer, handel vlug, onveranderde prijzen. WARENHUIZEN. 11 Sept. Eigenheimers 4.20, Bevelanders 3.30, gele nep 4.uien 4, drielingen 4.roode kool 2.506.30, witte kool 2.50—2.80. slahoonen 11.2013.40. Aanvoer: 4950 Kg. aardappelen, 450 Kg. gele nep. 3050 Kg. uien. 1400 Kg. roode kool, 6300 Kg. witte kool. 6S0 Kg. sla hoonen. ALKMAAR. 11 Sept. Aardappelen 3.804.40. andijvie 1—1.S0, appelen 36, augurken 622. bloemkool I 11—17.50. idem II 5—9. bieten 1.20—2.S0. druiven 11—27, cele kool 4.706, groene kool 5.10—6.50, kropsla 12.60. knolselde- rie 6.90. komkommers 2.40—7. meloenen 8 24, peren 3—8. prei 4.80—6.50. peterselie 1.20. perziken 1.504. postelein 4252 ct., pruimen 39. radijs 2.20. roode kool 24.80, selderie 0.50—1.20. spinazie 0.42—1.12. snij- duhbele idem 3.508. tomaten 2.406.20, hoonen 413. enkele spercieboonen 47, uien 3.80—4.«80. wortelen 3.50-^-6.50. BROEK OP LANGENDI.TK. 12 Sept. Schotsche muizen, drielingen 2.60—2.70, Bevei. 3.20—3.90. eigenheimers 4.10. hl. dito 4.20—4.70. uien 44.10, drielingen 4.—/ gro ve 44.20. gele nep 4—4.80. stek 1.10, peen 1.50—2.50. spercieboonen 10.10—14.60. snij- boonen 12.30. kroten 1.202.90, rammenas 44.10. NOORDSCHARWOUDE. 12 Sept. Grooten 2.60—3.30. eigenheimers 3.60B.^Ö. hl. dito 3.80—4.20. Bevel. 3.40-3.70. drielin gen 1.902.70. uien 4.drielingpn 4. grove 4—4.30. gele nep 44.50. peen 2.40 —2.70, spercieboonen 9.30—13.60. kroten 1.60 —1.90. roode kool 260—6.80, witte kool 2.20 —2.80, gele kool 4.10—6.30. Pootaardappelen A 28-35 6.30. B 35-55 4.50.

Schager Courant | 1940 | | pagina 3