RADIO NIPPER EN PELLE Wijziging radio-uitzendingen Eïdal Brooddistributie Spoorwegovergangen en de verduistering Auto over den kop geslagen Het lokkende „Het lot van Londen is bezegeld'' Argentijosch crediet voor Eogeland? doel schoenen langer meegaan! De Secretaris-Generaal, waarnemend hoofd van het departement van Landbouw en Vis- scherij, maakt bekend, dat gedurende liet tijdvak van 16 tot en met 22 September a.s. de met „6" genummerde bonnen van het broodbonboekje tezamen recht geven op het koopen«van 2500 gram roggebrood pf 2000 gram ander brood. Elk der bonnen geeft der halve recht op het koopon 'van 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood. De bonnen, welke 22 September nog niet gebruikt zijn, blijven voorts nog tot en met Dinsdag 24 September a.s. geldig. Er is een wijziging gekomen in de uitzen ding van radioberichten van het A.N.P.. Na de uitzending van berichten o:n 8 uur des avonds volgt nog een uilzending van 20.55 uur tot 21 uur. Daarmee besluiten ook de radiovereenigingen hun uitzendingen. Aanslag op een vrouw In de Eendrachtstraat tc Zaandam heeft gistermiddag do ongeveer 10-jaiige Braban- fiche landarbeider W. de 33-jarige vrouw S. niet wie hij enkele jaren geleden omgang had, met een mes aangevallen. De vrouw verweerde zich heftig en ging bom zelfs met een pan, die op het vuur stond, te lijf. Ook baar echtgenoot, die te hulp snelde en die den aanvaller ten slotte kon overmeeste ren, liep verwondingen op, Beiden stelden zich in het- gemeente-ziekenhuis onder ge neeskundige behandeling. Hun verwondin gen zij niet. van ernstigen aard. W. is gearresteerd. Dit is reeds de derde maal dat hij het op de vrouw heeft ge munt. Den eersten keer probeerde hij haar evenals nu, met een mes van het. leven te berooven, de tweede maal had hij een re volver weten te bemachtigen. Voor het laatste feit heeft de rechtbank hem veroordeeld tot twee jaar gevangenis straf met de bijzondere bepaling, dat hij zich niet meer in de Zaanstreek mocht ver- toonen. Sedert korten tijd bevond bij zich op vrije voeten. Mej. S. is moeder van drie kinderen. In verband met het feit, dat tussciien zons ondergang en zonsopgang de overwegen van de Nederlandsche spoorwegen niet moer verlicht zijn, dreigen de afsluitbomen der spoorwegovergangen gevaar op tc leveren. Daarom zullen deze overwegen kenbaar ge maakt worden met rood licht, dat voor het sluiten der boomen op den weg zal worden geplaatst, en dat dan na hot openen der boomen weer wordt weggenomen. Men laat het van de plaatselijke omstandigheden af hangen, of men voor het booogde doel met een of twee lantaarns kan volstaan. Zooals men weet, is voor de mechanisch beveiligde overwegen, die met zgn. flikkerlicht, een aperte regeling getroffen. Op de vlucht geslagen. Het is gewoonweg niet te beschrijven, met welk een haast de goede kannibalen hun vege lyf in veiligheid probeerden te stellen. „Bravo, Waw Hoo! Geef hem zo'n mep op zyn neus, dat hij van zijn leven geen kleine kinderen meer van gen kan!" Waw Hoo is in een schoonmaakstemming. 1. Nadat de koning onttroond was, kwam de hofhouding aan de beurt, die in de kraag gepakt 2 .en naar alle wind richtingen weggeslingerd werd. Russische troepenbewegingen in district Odessa Volgens de „Krashaja Swjesda',' zijn thans nog steeds troepenbewegingen in het mili taire district Odessa gaande. Zij staan onder leiding van den Russischen volkscommis saris van oorlog maarschalk Budjcnny. De vice-volkscommissaris van oorlog, maar schalk Kulik, is na afloop van de troepen- manoeuvres in het militaire district Si- birsjec naar Transbaikalie (hoofdstad Ir- koetsk) vertrokken, waar eveneens troepen manoeuvres begonnen zijn. In bet militaire district van Noord-K au kasie wordt op het oogonblik, met name bij de aldaar geleger de regimenten kozakken een inspectie van troepen gehouden. Op den Stationsweg te Ommen is Donder dagavond omstreeks zeven uur een auto.- waarin een dame en twee heeren zaten, dooi de gladheid geslipt en over den kop gesla gen. Alle drie inzittenden werden, nadat zij ter plaatse behandeld waren, ernstig ga- wond naar het ziekenhuis te Zwolle over gebracht. Marechaussee, die spoedig ter plaatse was, zorgde voor een vlot verloop der hulpverleening. FEUILLETON Naar het Engelsch van: OTJWELL DAVIS Daar Flower niet heel lang meer te leven hand ,vond Wilfrid het noodig Beatrice te gaan halen. Nu ieder gevaar om ln huis te zijn geweken is, vind ik dat ze hier be hoort te zijn, tot het einde is gekomen. Wat Flower's fouten ook mogen zijn. voor zijn nichtje is hij heel goed en zorgzaam geweest. Toen hy enkele uren later met Beatrice op Maldon Grange kwam, waren de gordijnen juist neergelaten en slopen de bedienden ge- ruischloos door het huis. Mason was beneden gekomen met een ernstig gezicht om mee te deelen dat de patiënt kalm was overleden. Wilfrid stuurde om zijn moeder, om Bea trice wat gezelschap en troost te bezorgen. Het meisje was diep bedroefd en Wilfrid be sloot dat zij van de waarheid nodit meer zou hooren dan strikt noodig was om de raadsel achtige gebeurtenissen redelijk te verklaren. In den namiddag vertrokken Uzali en Rus- sell naar Londen. Het bericht van Flower's dood zal ons al wel vooruitgevlogen zijn, meende de eerste., Morgenochtend gaan wjj naar het kantoor van de maatschappij en moeten we eens een onderhoud hebben met Cotter. Hij zal verrast zijn ons te zien... Ik zal nog meer verrast zijn, h u n te zien, zei Russell verwonderd. Toch niet, beste kerel. Cotter heeft het 2inkende schip bijtijds verlaten, maar als hij tot de ontdekking komt, dat zyn patroon dood De Bomcinscho ochtendbladen verklaren in hun commentaar op den luchtslag boven Londen, dat op den zesden dag van het Duit- sche offensief dc hevigheid der aanvallen opnieuw is toegenomen. Het geraas der vliegtuigmotoren was boven het gedonder van het afweergeschut te hooren. Het hart van het Britscho rijk biedt, aldus do Popoio di Roma. een beeld vun verwoesting, zooals de geschiedenis niet kent. Bovendien is men pas aan het begin. Het lot van de Kngclschc hoofdstad, van het commercieele hart van het Britscho imperium, is bezegeld. Do af straffing van Engeland voor alle misdaden in Hamburg, Brotnen en Berlijn is door niets meer tegen te houden. De Argentijnsche pers meent te weten, dat in kringen, die nauwe betrekkingen met de regeering onderhouden, het gerucht dc ronde doet omtrent verleening van een ere- diot aan Engeland voor den aankoop van levensmiddelen. Hot totale bedrag, dat overwogen wordt, zou rond vierhonderd- milliocn -pond sterling bedragen. Daar de ze som onder dc tegenwoordige omstandig heden in hot geheel niet of slechts moeilijk volgens hot clearing procédé door oen uit breiding van den uitvoer van Engclschc goederen naar Argentinië gecompenseerd kan worden, zou als tegenprestatie dc schrapping van de in Engeland opgenomen Argcnlijnsche leeningen in het voornemen liggen. Londen moet noodgedwongen den eenig mogelijke» weg gaan. daar het zijn deviezen en goud uitsluitend voor dc Arne- rikaansche leveranties van oorlogsmateriaal noodig heeft. PROGRAMMA ZONDAG 15 8EPTE3IBEK 1940. Jaarsveld. 414,4 ra. 8.00 NCRV. 10.30 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 NCRV- 7.00—10.30 AVRO. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.10 Gewijde muziek (opn.). 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek (opn.). 10.30 Doopsgezinde Kerkdienst. 11.40 Voor de kinderen. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.45 Nieuwsberichten ANP, eventueel gramo foonmuziek. 1.00 Omroeporkest en solisten, 2.00 Boekbespreking. 2.20 Zepparoni-strijkkwartet. 3.10 Schilderijbespreking. 3.25 AVRO-Amusementsorkest en solist. 4.15 Gramofoonmuziek met toelichting. 4.45 Gramofoonmuziek. 4.55 Sportnieuws ANP. 5.00 Orgelconcert (opn.). 5.15 Wekelijksche gedachten wisseling (ANP). 5.30 Nederlands Hervormde Kerkdienst. 7.00 Orgelspel. 7.15 Cabaretprogramma. 8.00 Nieuwsberichten. 8.15 Concertgebouw-orkest. 9.00 Radiotoneel. 9.45 AVRO-Musette-ensemble en soliste. 10.15 Nieuwsberichten ANP, sluiting. Kootwijk, 1875 ra. KRO-Uitzending. .7.00 Berichten (Duits). 7.15 Berichten (Engels). 7.30 Wij beginnen de dag. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 Gramofoonmuziek (11.15—11.3Q Berich ten Engels). 12.30 Berichten (Duits). 12.45 Nieuwsberichten ANP. I.00 Gramofoonmuziek (2.002.15 Ber. Duits)', 3.30 Berichten (Engels). 3.45 KRO-Symphonie-orkest (4.304.45 De Meesterzangers) 5.15 Wekelijksche gedachtenwisseling (ANP), 5-30 Gramofoonmuziek. 6,15 Berichten (Engels), 6.30 Musiquette. 7.00 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten (Duits). 8.15 Nieuwsberichten ANP. 8.30 Berichten (Engels). 8,45 KRO-Melodisten en soliet 9.15 Berichten (Engels). 9.30 KRO-orkest. 9.55 Wij sluiten de dag. 10.00 Berichten (Duits). 10.15 Nieuwsberichten ANP. 10.3010.45 Berichten (Engels) en sluiting. II.15—11.30; 0.15—0.30 en 1.15—1.30 Berich ten (Engels), MAANDAG 1G SEPTEIMBER 1940, Jaarsveld. 414,4 m. KRO- itzending. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 Wij beginnen de dag. $.30 Gramofoonmuziek. 10.00 VPRO: Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstige causerie. 12.00 Berichten. 12.05 Gramofoonmuziek. 12.15 Geza Kiss en zijn Hongaarsch orkest (12.451.15 Nieuws- en economische ber, ANP en gramofoonmuziek). 1,45 Gramofoonmuziek. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Gramofoonmuziek. 4.30 Rococo-Octet. 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP. 5.30 KRO-Melodisten en solist. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.15 KRO-Orkest. 7.00 Vragen van de dag (ANP). 7.15 Berichten. 7.20 Voor de jeugd. 7.35 Gramofoonmuziek. 7.45 Reportage. is, en vooral dat mijn landgenooten en Jansen geen kwaad meer kunnen doen, .komt hij terug om een oogje in het zeil te houden voor zijn eigen belangen. Hoor wat ik zeg! Het zal geld kosten, daar ben ik zeker van over tuigd, maar als we schandaal en ruchtbaar heid willen vermijden, moet ik Flower's cre diet steunen. U weet wat voor vreemde ge ruchten er nu in de City de ronde deden. Hij schijnt "ér niet best aan toe te zijn geweest financieel en toch heeft hij niets van zijn schat te gelde durven maken! Uzali bleek een profetischen blik te bezit ten. De dood van Samuel Flower was de vol gende morgen in de City de groote sensatie en de kantoren van de reederij waren vol nieuwsgierige, opgewonden, onrustige bezoe kers, toen Uzali en zijn metgezel daar aan kwamen. Uzali gaf zijn kaartje en wenschte direct een onderhoud met mr. Cotter. Misschien was het dc autoritaire toon, mis schien de naam op het kaartje, die hun in vloed deden gelden, maar een bediende drong zich door de menigte heen en kwam zoggen, dat mr. Cotter ter beschikking van Prins Uzali was. De kleine secretaris zat in het privékan- toor van zijn meester en wreef .zich nerveus de handen. Er was een mengsel van boosaar digheid en vrees in zijn oogen, als bij een kat, die in het nauw zit. Uzali sloot de deur en stak zonder omwegen van wal. Zoo, sluwe vos, begon hy. We zullen geen woorden verspillen. Je weet wie ik ben, nietwaar? Eenige uren geleden liet je den baas in den steek, maar nu je weet dat hij dood is, vond je het voordeelig om terug te keeren. lafaard, die je bent. De dood van die drie Andere heerschappen doet je je nog vei liger voelen, hé? Maar er is iets anders. Ik geloof, dat als de zaken afgewikkeld worden, mr. Flower zal blijken diep in de schuld te hebben gezeten. Ik zal een accountant stu ren en met dezen de boeken doorzien en zor gen dat iedereen betaald wordt. Daartegen over moet ik het voorkeurrecht hebben op Maldon Grange; ik wil dat buiten in eigen dom hebben. Als dit zoo geregeld is, ben je vrij te gaan waarheen je wilt, onder voor waarde dat je me nooit meer onder d« oogen komt. Er is niet de minste reden om je op Maldon Grange te vertoonen, want de kelders zou je leeg vinden. Cotter keek op met een ongeveinsd-ver- baasde uitdrukking op zyn gezicht en Uzali wist wat hy wenschte te weten en wat hij reeds vermoed had. het geheim van de schat ten in de kelders van Maldon Grange was aan Cotter niet >ekend. Uzali maakte aanstalten om te vertrek ken. Maar Russell hield hem terug. - Ik zou graag mr. Cotter nog iets vra gen, iets wat vooral onzen vriend Mercer zal interesseeren, wan1 dit is waarschijnlijk den laatsten keer dat we het genoegen zul len hebben den vertrouwden secretaris van wijlen mr. Flower te ontmoeten. Wie en hier richtte Russell zich tot Cotter is de goede geest geweest die u op weg naar Glan- cehurst heeft aangevallen en die papieren afhandig maakte Een van die gele rakkers, was het grimmige antwoord. En die revolver? Was van mij. Maar ik had geen gelegen heid me te verweren, zoo onverhoeds was die aanval. Toen Uzali en Russell weer op straat ston den, zei de laatste: Nu ben ik er achter wat die geschiede- nis met die papieren te beteekenen heeft, ofschoon ik er al wel een vermoeden van had. Van het oogenblik af dat Flower op Maldon Grange terug was, stond hij onder controle en verden ook Cottei's gangen nagegaan. Toen die kerels nu den secretaris tegen k-amen met een portefeuille met papieren, vilden ze natuurlijk zien, of daar misschien aanwijzingen b'j waren omtrent Flower's ge heim je kon immers nooit weten en toen ze daarin teleurgesteld waren, hebben ze d' papieren, waarvan ze begrepen dat ze voor Flower geldswaarde vertegenwoordig den, uit wraak vernietigd. Dat klinkt heel aannemelijk, meende Uzali, maar dienzelfden avond hebben we miji stamgenooten weer in Londen getrof fen. O. ik ben er van overtuigd, antwoordde Russell, dat het edele drietal, ik bedoel die twee landgenooten van u en Jansen, een soort verstoppertje hebben gespeeld tus- sehen Maldon Grange en Londen. De afstand is er kort genoeg voor en ze konden gemak kelijk de plaats bereiken waar ze meenden dat hun tegenwoordigheid op een bepaald moment het meest noodig was. Vergeet niet dat Mercer dienzelfden middag getuige is geweest van een ontmoeting tusschen Jan sen en Cotter, terwijl deze geleerde heer 's avonds weer in Londen aan het werk was. Uzali was het geheel met deze redeneering eens en bracht het gesprek weer op den ge vonden schat. Nu moet u eens goed naar mij luiste ren, zei hij, en denk er vooral aan dat tegenspraak u niets helpen zal. Kijk eens, zonder u en Mercer zou ik nooit iets van mijn familiebezit weergezien hebben en daarom heb ik my vast voorgenomen de op- 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 KRO-kamerorkest. 8.45 Radiotoneel. 8.50 Gramofoonmuziek. 8.55 Radiotoneel. 9.00 KRO-Melodisten en solist. (9,25—9.45 Radiotoneel metduisterwedstrijd). 10.10 Wy sluiten de dag. 10.15 Nieuwsberichten ANP. Kootwijk, 1875 m. N CRV-Uitzendi ng. 7.00 Berichten (Duits). 7.15 Berichten (Engels). 7.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.10 Schriftlezing, Meditatie. 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.), 8.35 Gramofoonmuziek. 9.45 Zang met pianobegeleiding en gramofooji muziek. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.15 Berichten (Engels). 11.30 Theuerzeit-Trio en gramofoonmuziek. 12.30 Berichten (Duits). 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Gramofoonmuziek. I.20 Consonanten. 2.00 Berichten (Duits). 2.15 Consonanten en gramofoonmuziek. 3.15 Gramofoonmuziek. 3.30 Berichten (Engels). 3.45 Geestelijke liederen (opn.)'. 4.00 Jac. Stoffer's sextet en gramofoonmuzleli 5.00 Berichten (Duits). 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP 5.30 Jac. Stoffer's sextet. 6.15 Berichten (Engels). 6.30 Gramofoonmuziek. 7.00 Vragen van de dag (ANP). 7.15 Berichten. 7.30 Reportage of muziek. 8.00 Berichten (Duits). 8.15 Nieuwsberichten ANP. 8.30 Berichten (Engels). 8.45 Cello, piano en gramofoonmuziek. 9.15 Berichten (Engels). 9.30 Orgelconcert (opn.). 10.00 Berichten (Duits). 10.15 Nieuwsberichten ANP. 10,3010.45 Berichten (Engels) en sluiting II.15—11.30; 0,15—0.30 en 1.15—1.30 Berich ten (Engels). brengst van wat ik niet verlang te behouden te verdeelen tusschen ons drieën. Maak geei bezwaren, want Ik heb nu al zooveel dat fl niet weet wat ik ermee beginnen moet. D taxeer dat ik u allebei een chèque van hon derd duizend pond zal kunnen overhandigen als de zaak is afgewikkeld. En nu gaan wi ergens lunchen. Ik heb bepaald behoefte aai iets hartigs. Beatrice heeft nooit ten volle begrepen hoe alles zich toegedragen had, al wist z natuurlijk verschillende bijzonderheden. Da Samuel Flower niets had nagelaten nada zijn schulden waren betaald, geloofde z gaarne op gezag van haar vertrouwde raad gevers. Maar inmiddels stond zij voor he treurige feit, dat zij niets meer bezat op di wereld; in tegenstelling met Wilfrid, dii plotseling tot grooten welstand was gekomen Het was Uzali die eenigen tijd nadat hj Maldon Grange had betrokken, een aanne melyke verklaring gaf van Wilfrid's plotse linge fortuin. Hij sprak terloops over con cessies, over den rijkdom aan delfstoffen ii zijn geboorteland en dat hy samen met Rus sell en Mercer daarin geïnteresseerd was ei hij zinspeelde op een wonderbaarlijk succei van hun speculaties. Prins Uzali vertelde me dat je gespe culeerd hebt, zei Beatrice. terwijl ze trachtti haar stem verwijdend te laten klinken dei eersten keer dat ze weer met Wilfrid alleei Zi U f-lt niet ver»chrikkelijk Een mai te nebben die speculeert... J* beb, maar éénmaal in mijn leven ge speculeerd, lachte Wilfrid, en dat wal ten opzichte van jou. En als ilt ooit weel eens speculeer en het loopt net zoo goed al a mbt deze speculatie heb ik geen reder om ontevreden te zijn. Maar hoe lang laat j< me nog wachten, Beatrice? We hebben aard sche goederen in overvloed; wat houdt om tegenBovendien mijn moeder heeft ei naar zinnen op gezet. Als dat het geval is, zei Beatrice met een ondeugende flikkering in haar oogen, - is er mets aan te doen. Ik zou voor geen doen wereld Je moeder verdriet willen En hiermee was Wilfrid tevreden. EINDE.

Schager Courant | 1940 | | pagina 10